Szukaj FAQ Album

Autor WiadomoŠ
fachowiec001
Wys│any: 2014-07-01, 08:27   System mieszalnikowy ktory sprwdzi sie w mojej sytuacji
0
UP DOWN

Witam wszystkich, doradzcie ktory system mieszalnikowy (chodzi o konwencje) spelni moje oczekiwania a mianowicie:

1. Cenowo zeby bylo podobnie jak np DYNA
2. Pasowalnosc kolorow w kolorboxach z tym co wyjdzie w kubku (rozumiem ze w tej cenie pasowalnosci jak np w standoxie nie bedzie ale zeby byla przynajmniej lepsza pasowalnosc jak np w DYNIE)
3. Zalezy mi zeby baza byla dosc gesta
4. W miare dobre krycie
5. Program zeby byl dosc przejrzysty

Duzo lakieruje wiec towar bedzei szedl glownie na moje auta ale bede mial kilku stalych klijentow. Duzo jest teraz tego na rynku chce wejsc w cos w przystepnej cenie i zeby jakosc byla rowniez przystepna.

trze┬╝wy inaczej
Wys│any: 2014-07-01, 08:41   
0
UP DOWN

Pomˇg│: 10 razy
R├│wnie dobrze mo┬┐esz napisa├Ž post, ┬┐e chcesz kupi├Ž kie┬│bas├¬ od ch┬│opa w cenie zwyczajnej w Tesco.
Dyna nie jest z┬│ym rozwi┬▒zaniem, ale lepszym jest DeBeer lub APP.

YAMAHER
Wys│any: 2014-07-01, 12:55   
0
UP DOWN

Pomˇg│: 7 razy
A jak z jakosci┬▒ MAX-MAYER? czy jakos tak :) koles mi to wciska┬│ w ldz ;D

trze┬╝wy inaczej
Wys│any: 2014-07-01, 18:38   
0
UP DOWN

YAMAHER napisa│/a:
A jak z jakosci┬▒ MAX-MAYER? czy jakos tak :) koles mi to wciska┬│ w ldz ;D

System jest ok. Pasowalno┬Â├Ž do┬Â├Ž dobra, receptury dopracowane precyzyjnie, na krycie jak na razie nikt nie marudzi. Mog├¬ Ci sprzeda├Ž mojego MM. Chc├¬ go wymieni├Ž na lepszy system.

fachowiec001
Wys│any: 2014-07-01, 19:06   
0
UP DOWN

Jak cenowo za litr bazy deeber ,app i max mayer?
Jezeli mielibysmy porownac te trzy systemy mieszalnikowe ktory wypada najlepiej i czym sie roznia?

YAMAHER
Wys│any: 2014-07-01, 19:07   
0
UP DOWN

Pomˇg│: 7 razy
Na lepszy czyli :-D :-D jaki ?
nie no ja do norki nie potrzebuje :-D

trze┬╝wy inaczej
Wys│any: 2014-07-02, 10:38   
0
UP DOWN

Taki który jeszcze lepiej zgra siê z DeBeerem i R-M i ograniczy jeszcze bardziej potrzebê korygowania.

Dementor
Wys│any: 2014-07-02, 19:52   
0
UP DOWN

Cenowo to teraz do 110 netto w zakupie na sklep za bazê bez per³y to:

Debeer
Helios
General
Max Mayer
Spectral
Mipa
APP

No i grupa jeszcze ta├▒szych ale odstaj┬▒cych mocno od tych wy┬┐ej:
Haya
Profix
Dyna
Capci
Ivat
Roberlo

trze┬╝wy inaczej
Wys│any: 2014-07-02, 20:39   
0
UP DOWN

Trochê bym t± listê zmodyfikowa³. Nowy Profix i Dyna to przyzwoite systemy, kolorystycznie na poziomie Mipy.
Natomiast, ┬┐aden z tych system├│w nie nadaje si├¬ jako samodzielny system na warsztat. Jedyny system na warsztat to R-M, przez wzgl┬▒d na bogat┬▒ kolorystyk├¬ i dopracowane receptury. Jak nie umiesz korygowa├Ž, to poza Genera┬│em i Max Mayerem pozosta┬│e systemy mo┬┐esz sobie darowa├Ž.

barkley3434
Wys│any: 2014-07-03, 22:33   
0
UP DOWN

Pomˇg│: 1 raz
Trze┬╝wy ma racj├¬ Dyna i nowy Profix to przyzwoite systemy. Ja od Dyny zaczyna┬│em , teraz bym jej na inny ta├▒szy system nie zamieni┬│ gdy┬┐ po tylu latach w ciemno j┬▒ koryguje. Co do R-M to nie znam lepszego systemu na rynku tylko trzeba mie├Ž color master 1,2,3 teraz wesz┬│a 4-ka i nawet ie trzeba umie├Ž korygowa├Ž bo z takiej ilo┬Âci fiszek zawsze co┬ si├¬ wybierze . Ja do Dyny i R-M do┬│o┬┐y┬│em SH i ju┬┐ nic wi├¬cej ie potrzebuje .

GMC
Wys│any: 2014-07-04, 23:09   
0
UP DOWN

Pomˇg│: 4 razy
Ja tymczasowo odpu┬Âci┬│em zakup mieszalnika na warsztat bo wyskoczy┬│y mi niespodziewane problemy z wydatkami ale na mojej kr├│tkiej li┬Âcie zosta┬│y General i Debeer. APP odpu┬Âci┬│em bo ten nowy kolorbox mnie nie przekonuje. Debeera wcze┬Âniej sprawdza┬│em a Generala ostatnio i powiem ┬┐e mi si├¬ podoba. Te kolory kt├│re mi sie trafi┬│y kry┬│y ┬│adnie w uk┬│adzie kontakt-wylana-wypy┬│ka, brane z mieszalni i kolorek siad┬│ spoko. Zastanawia┬│em si├¬ jeszcze nad Autocolorem kt├│rego nie ma na powy┬┐szej li┬Âcie ale to ju┬┐ troch├¬ wy┬┐sza cena cho├Ž i tak ni┬┐sza ni┬┐ Spies Hecker

maykel
Wys│any: 2014-07-06, 14:46   
0
UP DOWN

fachowiec001 napisa│/a:
Jak cenowo za litr bazy deeber ,app i max mayer?
Jezeli mielibysmy porownac te trzy systemy mieszalnikowe ktory wypada najlepiej i czym sie roznia?

Z┬│otego systemu nie znajdziesz , a szkoda bo ka┬┐dy by chcia┬│ ja te┬┐ , je┬┐eli na warsztat to ja polecam Autocolor , no ale jak tu koledzy pisz┬▒ R_M przoduje ale nie jest "z┬│oty" a ta├▒szy to debber lub app lub Mipa - mipa ma zar┬▒biste dodatki w dobrych cenach , W mipie mo┬┐esz reklamowa├Ž kolor i za to zwracaj┬▒, nie wiem jak w innych firmach ,

Siekiera
Wys│any: 2014-07-09, 01:24   
0
UP DOWN

barkley3434 napisa│/a:
Trze¼wy ma racjê ... i nowy Profix to przyzwoite systemy

Krycie poprawione tylko troch├¬ w stosunku do starego a kolorystyk├¬ chyba chcieli poprawi├Ž ale co┬ s┬│abo posz┬│o a przynajmniej to co ja widzia┬│em to dupy nie rwa┬│o. Jakby by┬│o tak dobrze to swoje stare systemy na rynku szybko by zamienili i nikt by nie marudzi┬│ ┬┐e trzeba p┬│aci├Ž za kolorbox bo by si├¬ op┬│aca┬│o.

rysiu126
Wys│any: 2014-07-20, 21:31   
0
UP DOWN

Ja obecnie pracuje na mieszalniku ForMaster (4M) z CSV i przyznam ┬┐e jest znacznie lepszy od nowego PROFIX-a kt├│ry z┬│y nie by┬│ . Pasowalno┬Â├Ž zrobionej bazy do fiszki bardzo dobra a kolor czysty czarny jest czarny a nie br┬▒zowaty jak to w profixie czy app... i dobre krycie przy rozcie├▒czeniu 70% ,Fajny prosty program gdzie znajdziemy szybko kolor nie maj┬▒c nr. wpisuj┬▒c model typ i rocznik auta mamy te┬┐ od razu kolory na ew zderzaki , komory silnika, listwy r├│wnie┬┐ w akrylu .W┬│a┬Âciwie jest identyczny jak QRS tak jak i kolorbox. Cenowo wychodzi ok.120-150z┬│/L

trze┬╝wy inaczej
Wys│any: 2014-07-20, 22:06   
0
UP DOWN

Rysiu, wracaj lepiej na plan zdj├¬ciowy Klanu, zamiast robi├Ž tu reklam├¬. 4M to przyzwoity system ale nie ma go na rynku bo w jego cenie mo┬┐na kupi├Ž du┬┐o lepszy system. DeBeer czy APP kt├│re s┬▒ zdecydowanie lepsze od 4M, s┬▒ ta├▒sze. ┬»aden program samodzielnie numeru nie znajdzie, a bynajmniej nie tak szybko jak kolorbox u┬│o┬┐ony markami. Skoro to taki wspania┬│y system, to czemu nigdzie go nie ma?

Siekiera
Wys│any: 2014-07-20, 22:17   
0
UP DOWN

rysiu126 napisa│/a:
W┬│a┬Âciwie jest identyczny jak QRS tak jak i kolorbox

Je┬┐eli identyczny to o co chodzi? Taki rebranding, ┬┐eby w nowym katalogu fajnie wygl┬▒da┬│o?

kalbi 
Wys│any: 2014-07-21, 04:02   
0
UP DOWN

Pomˇg│: 32 razy
Sk▒d: Warszawa
trze┬╝wy inaczej napisa│/a:
to czemu nigdzie go nie ma?
jak to nie ma? u mnie jest ale faktycznie robiê na R-Mie, a 4master przewa¿nie biorê na spody masek :)

rysiu126
Wys│any: 2014-07-21, 22:39   
0
UP DOWN

A jak cenowo wychodzi R-M konwencja

LAKIEROWANKO Strona G│ˇwna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach