Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
fachowiec001
Wys³any: 2014-07-01, 07:27   System mieszalnikowy ktory sprwdzi sie w mojej sytuacji
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam wszystkich, doradzcie ktory system mieszalnikowy (chodzi o konwencje) spelni moje oczekiwania a mianowicie:

1. Cenowo zeby bylo podobnie jak np DYNA
2. Pasowalnosc kolorow w kolorboxach z tym co wyjdzie w kubku (rozumiem ze w tej cenie pasowalnosci jak np w standoxie nie bedzie ale zeby byla przynajmniej lepsza pasowalnosc jak np w DYNIE)
3. Zalezy mi zeby baza byla dosc gesta
4. W miare dobre krycie
5. Program zeby byl dosc przejrzysty

Duzo lakieruje wiec towar bedzei szedl glownie na moje auta ale bede mial kilku stalych klijentow. Duzo jest teraz tego na rynku chce wejsc w cos w przystepnej cenie i zeby jakosc byla rowniez przystepna.
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-07-01, 07:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Równie dobrze mo¿esz napisaæ post, ¿e chcesz kupiæ kie³basê od ch³opa w cenie zwyczajnej w Tesco.
Dyna nie jest z³ym rozwi±zaniem, ale lepszym jest DeBeer lub APP.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

YAMAHER
Wys³any: 2014-07-01, 11:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
A jak z jakosci± MAX-MAYER? czy jakos tak :) koles mi to wciska³ w ldz ;D
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-07-01, 17:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
YAMAHER napisa³/a:
A jak z jakosci± MAX-MAYER? czy jakos tak :) koles mi to wciska³ w ldz ;D

System jest ok. Pasowalno¶æ do¶æ dobra, receptury dopracowane precyzyjnie, na krycie jak na razie nikt nie marudzi. Mogê Ci sprzedaæ mojego MM. Chcê go wymieniæ na lepszy system.
 

fachowiec001
Wys³any: 2014-07-01, 18:06   
0
UP DOWN

Posty: 2
Jak cenowo za litr bazy deeber ,app i max mayer?
Jezeli mielibysmy porownac te trzy systemy mieszalnikowe ktory wypada najlepiej i czym sie roznia?
 

YAMAHER
Wys³any: 2014-07-01, 18:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
Na lepszy czyli :-D :-D jaki ?
nie no ja do norki nie potrzebuje :-D
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-07-02, 09:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Taki który jeszcze lepiej zgra siê z DeBeerem i R-M i ograniczy jeszcze bardziej potrzebê korygowania.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Dementor
Wys³any: 2014-07-02, 18:52   
0
UP DOWN


Posty: 364
Cenowo to teraz do 110 netto w zakupie na sklep za bazê bez per³y to:

Debeer
Helios
General
Max Mayer
Spectral
Mipa
APP

No i grupa jeszcze tañszych ale odstaj±cych mocno od tych wy¿ej:
Haya
Profix
Dyna
Capci
Ivat
Roberlo
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-07-02, 19:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Trochê bym t± listê zmodyfikowa³. Nowy Profix i Dyna to przyzwoite systemy, kolorystycznie na poziomie Mipy.
Natomiast, ¿aden z tych systemów nie nadaje siê jako samodzielny system na warsztat. Jedyny system na warsztat to R-M, przez wzgl±d na bogat± kolorystykê i dopracowane receptury. Jak nie umiesz korygowaæ, to poza Genera³em i Max Mayerem pozosta³e systemy mo¿esz sobie darowaæ.
 

barkley3434
Wys³any: 2014-07-03, 21:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 136
Trze¼wy ma racjê Dyna i nowy Profix to przyzwoite systemy. Ja od Dyny zaczyna³em , teraz bym jej na inny tañszy system nie zamieni³ gdy¿ po tylu latach w ciemno j± koryguje. Co do R-M to nie znam lepszego systemu na rynku tylko trzeba mieæ color master 1,2,3 teraz wesz³a 4-ka i nawet ie trzeba umieæ korygowaæ bo z takiej ilo¶ci fiszek zawsze co¶ siê wybierze . Ja do Dyny i R-M do³o¿y³em SH i ju¿ nic wiêcej ie potrzebuje .
 

GMC
Wys³any: 2014-07-04, 22:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Ja tymczasowo odpu¶ci³em zakup mieszalnika na warsztat bo wyskoczy³y mi niespodziewane problemy z wydatkami ale na mojej krótkiej li¶cie zosta³y General i Debeer. APP odpu¶ci³em bo ten nowy kolorbox mnie nie przekonuje. Debeera wcze¶niej sprawdza³em a Generala ostatnio i powiem ¿e mi siê podoba. Te kolory które mi sie trafi³y kry³y ³adnie w uk³adzie kontakt-wylana-wypy³ka, brane z mieszalni i kolorek siad³ spoko. Zastanawia³em siê jeszcze nad Autocolorem którego nie ma na powy¿szej li¶cie ale to ju¿ trochê wy¿sza cena choæ i tak ni¿sza ni¿ Spies Hecker
 

maykel
Wys³any: 2014-07-06, 13:46   
0
UP DOWN

Posty: 35
fachowiec001 napisa³/a:
Jak cenowo za litr bazy deeber ,app i max mayer?
Jezeli mielibysmy porownac te trzy systemy mieszalnikowe ktory wypada najlepiej i czym sie roznia?


Z³otego systemu nie znajdziesz , a szkoda bo ka¿dy by chcia³ ja te¿ , je¿eli na warsztat to ja polecam Autocolor , no ale jak tu koledzy pisz± R_M przoduje ale nie jest "z³oty" a tañszy to debber lub app lub Mipa - mipa ma zar±biste dodatki w dobrych cenach , W mipie mo¿esz reklamowaæ kolor i za to zwracaj±, nie wiem jak w innych firmach ,
 

Siekiera
Wys³any: 2014-07-09, 00:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
barkley3434 napisa³/a:
Trze¼wy ma racjê ... i nowy Profix to przyzwoite systemy


Krycie poprawione tylko trochê w stosunku do starego a kolorystykê chyba chcieli poprawiæ ale co¶ s³abo posz³o a przynajmniej to co ja widzia³em to dupy nie rwa³o. Jakby by³o tak dobrze to swoje stare systemy na rynku szybko by zamienili i nikt by nie marudzi³ ¿e trzeba p³aciæ za kolorbox bo by siê op³aca³o.
 

rysiu126
Wys³any: 2014-07-20, 20:31   
0
UP DOWN

Posty: 5
Ja obecnie pracuje na mieszalniku ForMaster (4M) z CSV i przyznam ¿e jest znacznie lepszy od nowego PROFIX-a który z³y nie by³ . Pasowalno¶æ zrobionej bazy do fiszki bardzo dobra a kolor czysty czarny jest czarny a nie br±zowaty jak to w profixie czy app... i dobre krycie przy rozcieñczeniu 70% ,Fajny prosty program gdzie znajdziemy szybko kolor nie maj±c nr. wpisuj±c model typ i rocznik auta mamy te¿ od razu kolory na ew zderzaki , komory silnika, listwy równie¿ w akrylu .W³a¶ciwie jest identyczny jak QRS tak jak i kolorbox. Cenowo wychodzi ok.120-150z³/L
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-07-20, 21:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Rysiu, wracaj lepiej na plan zdjêciowy Klanu, zamiast robiæ tu reklamê. 4M to przyzwoity system ale nie ma go na rynku bo w jego cenie mo¿na kupiæ du¿o lepszy system. DeBeer czy APP które s± zdecydowanie lepsze od 4M, s± tañsze. ¯aden program samodzielnie numeru nie znajdzie, a bynajmniej nie tak szybko jak kolorbox u³o¿ony markami. Skoro to taki wspania³y system, to czemu nigdzie go nie ma?
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Siekiera
Wys³any: 2014-07-20, 21:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
rysiu126 napisa³/a:
W³a¶ciwie jest identyczny jak QRS tak jak i kolorbox


Je¿eli identyczny to o co chodzi? Taki rebranding, ¿eby w nowym katalogu fajnie wygl±da³o?
 

kalbi 
Wys³any: 2014-07-21, 03:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
trze¼wy inaczej napisa³/a:
to czemu nigdzie go nie ma?
jak to nie ma? u mnie jest ale faktycznie robiê na R-Mie, a 4master przewa¿nie biorê na spody masek :)
_________________

 
 

rysiu126
Wys³any: 2014-07-21, 21:39   
0
UP DOWN

Posty: 5
A jak cenowo wychodzi R-M konwencja
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group