Szukaj FAQ Album

Autor WiadomoŠ
Siekiera
Wys│any: 2011-10-28, 18:49   
0
UP DOWN

Pomˇg│: 10 razy
noooo, trzeba tak od razu :cool:

gugun 
Wys│any: 2011-10-28, 18:54   
0
UP DOWN

Pomˇg│: 52 razy
Sk▒d: kuj-pom
Siekiera napisa│/a:
noooo, trzeba tak od razu
przeciez kolega sie caly czas pyta co wychodzi najlepiej z receptury najmniej odbiega fiszka po natrysku wiec mu napisalem nazwy z ktorymi ja mam do czynienia bo zadkoscia jest zeby duponta np korygowali po zrobieniu jak fiszka pasuje,a z debeerem sam mam doswiadczenie bo zawsze sam wybieram sobie alt ktora maja mi zrobic i jak pasuje fiszka do klapki ladnie to po zrobieniu lakier tez,z tym ze w debeerze jest maly problem z bazami niemetalicznymi bo te to juz masakra bez dobarwiania...

Siekiera
Wys│any: 2011-10-28, 19:04   
0
UP DOWN

trze┬╝wy inaczej napisa│/a:
Oczywi┬Âcie gdyby na szkoleniu okaza┬│o si├¬, ┬┐e niedowidzi a w czasie korygowania si├¬ga po przypadkowe puszki z farb┬▒, przyzna┬│ bym racje oponentom. Jako, ┬┐e jest inaczej, dalej trwam na swoim stanowisku.

Ale widzisz, ty dalej nie rozumiesz!!! Nikt nie twierdzi ┬┐e ona nie widzi kolor├│w!!!

Odpowiedz na pytanie czy ka¿dy kolor korygowa³a bo jej siê nie podoba³o to co w puszcze czy tylko te po natrysku????

Coraz bardziej jestem przekonany ┬┐e korygowa┬│a ka┬┐dy kolor przed natryskiem. Dlaczego??? Bo nie chcesz odpowiedzie├Ž.

Ja nie twierdz├¬ ┬┐e ona nie zna podstawowych zasad np. ┬┐eby nie dobarwia├Ž pigmentami kt├│rych nie ma w recepturze bo pewnie tego ucz┬▒ na takich szkoleniach tylko ┬┐e nie potrzebnie zaczyna┬│a korygowa├Ž a p├│┬╝niej ju┬┐ by┬│o tylko gorzej :tak:

A jak jest gorzej to si├¬ga si├¬ wtedy po inne pigmenty ┬┐eby si├¬ ratowa├Ž a na to mog┬▒ sobie pozwoli├Ž ci co robi┬▒ na systemie odpowiednio d┬│ugo ┬┐eby pozna├Ž ka┬┐dy sk┬│adnik, co robi w jakim po┬│┬▒czeniu.

gugun 
Wys│any: 2011-10-28, 19:09   
0
UP DOWN

Siekiera napisa│/a:
Ale widzisz, ty dalej nie rozumiesz!!! Nikt nie twierdzi ┬┐e ona nie widzi kolor├│w!!!

Odpowiedz na pytanie czy ka¿dy kolor korygowa³a bo jej siê nie podoba³o to co w puszcze czy tylko te po natrysku????

Coraz bardziej jestem przekonany ┬┐e korygowa┬│a ka┬┐dy kolor przed natryskiem. Dlaczego??? Bo nie chcesz odpowiedzie├Ž.

Ja nie twierdz├¬ ┬┐e ona nie zna podstawowych zasad np. ┬┐eby nie dobarwia├Ž pigmentami kt├│rych nie ma w recepturze bo pewnie tego ucz┬▒ na takich szkoleniach tylko ┬┐e nie potrzebnie zaczyna┬│a korygowa├Ž a p├│┬╝niej ju┬┐ by┬│o tylko gorzej

A jak jest gorzej to si├¬ga si├¬ wtedy po inne pigmenty ┬┐eby si├¬ ratowa├Ž a na to mog┬▒ sobie pozwoli├Ž ci co robi┬▒ na systemie odpowiednio d┬│ugo ┬┐eby pozna├Ž ka┬┐dy sk┬│adnik, co robi w jakim po┬│┬▒czeniu.
a ja cie doskonale rozumiem,znam tez taka babke co tak robi,czerwony dziemny jak zrobi to niech ja...jak cos nie pasi na oko to tak brudzi kolory ze szok,z tym ze cala sztuka dla niej polega na dolewaniu zoltego zeby rozjasnic i czarnego zeby przyciemnic:) w metalikach to tez albo czarny albo srebrny...jak zrobi z fiszki na szybko bez swoich lap to ujdzie ale jak juz sie zostawi klappke na 2h to tak nacuduje ze normalnie by jej zeby powybijal...:)a czerwony jak kiedys chcialem z forda to mi chciala zrobic z vw bo ponoc lepiej pasuje :D :D :D

Siekiera
Wys│any: 2011-10-28, 19:13   
0
UP DOWN

no dok³adnie o tym mówiê :spoko:

senior
Wys│any: 2011-10-28, 19:45   
0
UP DOWN

Pomˇg│: 8 razy
Ja specjalnie napisa┬│em d┬│u┬┐szy post bo tu praktycznie ka┬┐dy m├│wi to samo i konkretnie: NIECH NIE POR├ôWNUJE FLISZKI DO TEGO CO W KUBKU ! Oczywi┬Âcie mo┬┐na to por├│wna├Ž ale nie po 4 miesi┬▒cach szkolenia! A dlaczego to d┬│ugo by pisa├Ž i bez sensu bo ka┬┐dy wie.
W tym przypadku nie ma co si├¬ skupia├Ž na tym jak kolorystka dobarwia bo to nie ma znaczenia.
Fliszka nie zgadza si├¬ z tym co w kubku: Ma prawo si├¬ nie zgadza├Ž
Fliszka nie zgadza si├¬ z natryskiem: tu szuka├Ž b┬│├¬du a opcje s┬▒ niby dwie;
1- z┬│a receptura?
2- z┬│y natrysk?
Ale nie koniecznie bo mo┬┐e by├Ž i wersja 3 czyli ilo┬Â├Ž wymieszanej bazy:
I tu kolego trze┬╝wy to mia┬│em na my┬Âli. Bo je┬Âli na kilogram idzie kt├│rego┬ sk┬│adnika 5 kropli to jak odmierzysz ilo┬Â├Ž tego sk┬│adnika na 150ml? To taki przyk┬│ad. Ilo┬Â├Ž te┬┐ jest wa┬┐n┬▒ rzecz┬▒.
A co do receptury i natrysk├│w to pyta┬│em czy dawali┬Âcie bazy bez korekty i czy mieli┬Âcie wtedy reklamacje czy nie. Oczywi┬Âcie to te┬┐ nie jest w 100% miarodajne bo znam takich co wszystko sp...l┬▒ i znam te┬┐ takich kt├│rym nigdy nic si├¬ nie podoba /nawet je┬Âli s┬▒ jedynymi z tak┬▒ opini┬▒.
Ja sam nie mieszam tylko kupuj├¬ w sklepie/mieszalni. Obecnie DuPont C6000 i bardzo sobie go chwal├¬. Lecz przyznam ┬┐e kolory┬Âci to ┬Âmia┬│o mog├¬ powiedzie├Ž ┬┐e kozacy: dw├│ch po ponad 10 lat sta┬┐u: jeden chyba 13 a drugi 14 lat. I oni natrysk├│w NIE ROBI┬í WCALE! Tylko czasami si├¬ mi├¬dzy sob┬▒ konsultuj┬▒ czego NIE doda├Ž ju┬┐ podczas rozlewania - pami├¬├Ž, wyobra┬╝nia, do┬Âwiadczenie....

gugun 
Wys│any: 2011-10-28, 21:36   
0
UP DOWN

e tu to gdybac i gdybac w temacie mozna i mozna...i juz chyba nie ma sensu bo i kolorysta do niczego i z recepturami cos nie tak zapewne,jak kolega wczesniej napisal,dostal nowe oprogramowanie,moze cos zostalo zmienione....oczywiscie kazda kropelka gra role ale nie wierze ze robia tylko po secie a skoro sa zwroty praktycznie 100% to cos nie halo,a co do kubka a fiszki to cos sie zmienia ale jesli jest nie tak to widac golym okiem nie powiecie ze nie,otwieracie puszke "mowie do tych co kilka lat dobrych lakieruja a nie sa kolorystami"to czasem widac golym okiem ze cos nie pasi,bynajmniej ja to widze i jesli po otwarciu puszki mi cos nie pasuje to wtedy robie natrysk i zazwyczaj na 99%mam racje i jakbym tego nie polozyl to itak az tak sie nic nie zmieni...wiadomo ze czerwony ciemnieje itp ale jak zamiast czerwonego masz jakiegos brudasa w kubku to chyba nie ma sensu robic natrysku???jedyne co moge ja doradzic to zaopatrzec sie w dodatkowy mieszalnik czy tez 2 inne i po kilku latach bedzie zloty interes bo kolorystka zalapie co z czego wchodzi najlepiej co jak trzeba dobarwic i bedzie ok...poki co to zmiana mieszalnika nie bardzo cos da bo w kazdym systemie sa zonki z ktorymi trzeba sobie poradzic,ale praktyka zrobi swoje,za jakis czas bedzie wiadziala co wychodzi co nie i czego do czego dolac przy jakich kolorach...................i bedziesz zadowolony,ale niestety to moze potrwac kilka lat zeby od reki robic farby,bo jak to mowia praktyka czyni mistrza a na szkolenie moze isc kazdy i mieszac poki wchodzi z fiszek....malowac tez sie z forum czy 2dniowego kursu nikt nie nauczy...

trze┬╝wy inaczej
Wys│any: 2011-10-29, 08:40   
0
UP DOWN

Siekiera napisa│/a:
Benos77 napisa│/a:
Siekiera napisa│/a:
TAK czy NIE ????????????

┬┐eby┬ si├¬ nie wykr├¬ca┬│ jej nieobecno┬Âci┬▒ to powiedz jak ty to robisz

@Trze┬╝wy nie daj si├¬ wkr├¬ca├Ž w takie pytania.

A co to niby za wkr├¬canie? Masz mieszalnik to pewnie pami├¬tasz jak zaczyna┬│e┬ dobarwia├Ž i wiesz ┬┐e mo┬┐na to zrobi├Ž z g┬│ow┬▒ albo bez g┬│owy. Jak ┬╝le si├¬ zacznie zw┬│aszcza jak si├¬ poznaje system to p├│┬╝niej najcz├¬┬Âciej taki lakier mo┬┐e i┬Â├Ž na zlewki (w mieszalni) bo ty w
warsztacie wykorzystasz go sobie na sp├│d i po problemie a we┬╝ w mieszalni powiedz klientowi ┬┐eby zap┬│aci┬│ za co┬ co jest do du...py.

Jak kto┬ nie jest pewien swoich umiej├¬tno┬Âci to czasami lepiej ┬┐eby zostawi┬│ to co wychodzi z recepty ni┬┐ pcha┬│ tam ┬│apy.
A jak czytam trze┬╝wego to samo si├¬ nasuwa ┬┐e dziewczyna luka┬│a do kubka i na tej podstawie podejmowa┬│a decyzj├¬ czy dobarwia├Ž czy nie. Ja wiem ┬┐e natryski nie s┬▒ przyjemne a na pewno czasoch┬│onne ale jak na mo┬┐na inaczej oceni├Ž lakier jak nie przez natrysk. Ca┬│y czas m├│wi├¬ o pocz┬▒tkach przygody z mieszaniem kolor├│w bo jak kto┬ po raz setny robi dan┬▒ recept├¬ to wystarczy ┬┐e popatrzy na kija ┬┐eby oceni├Ž czy si├¬ nie machn┬▒┬│ w pigmentach, zatyka puszeczk├¬ i do klienta. A ona jak zaczyna┬│a korygowa├Ž to p├│┬╝niej ju┬┐ nie by┬│o wyj┬Âcia i trzeba by┬│o pewnie wybija├Ž na zmian├¬ kolory a czas lecia┬│.

Inna sprawa, jak zrobi├Ž natrysk bo tu te┬┐ jest wiele knyf├│w a potem jeszcze podsuszy├Ž i odpowiednio por├│wna├Ž z klapk┬▒ czy elementem a to te┬┐ nie ka┬┐dy umie zrobi├Ž poprawnie, sama pasta polerska nie wystarczy.

Pytam bo jestem przekonany ┬┐e dziewczyna sobie nie radzi. Nawet jak by┬│a te cztery miechy w innej mieszalni to my┬Âl├¬ ┬┐e nikt tam si├¬ specjalnie nad ni┬▒ nie rozczula┬│ i to co widz┬▒ od razu do┬Âwiadczeni kolory┬Âci pewnie do niej nie dociera┬│o a znaj┬▒c ┬┐ycie to pewnie wstydzi┬│a si├¬ pyta├Ž ┬┐eby nie wkur.wia├Ž starszego :D

Szanowny Panie, prosi┬│bym o wstrzemi├¬┬╝liwo┬Â├Ž w ocenie kompetencji os├│b kt├│rych Pan nie zna. Ja nie wypowiadam si├¬ czy Pana wsp├│┬│pracownicy to uczciwi i kompetentni ludzie, bo nic na ich temat nie wiem. Ocenianie ludzi kt├│rych Pan nie zna i nie widzia┬│ nigdy na oczy, nie stawia Pana w zbyt dobrym ┬Âwietle. W swoich postach do┬Âc dok┬│adnie opisa┬│em procedury kt├│re panuj┬▒ w mieszalni. Nie b├¬d├¬ si├¬ powtarza┬│. Przypomne tylko, ┬┐e kolory robione s┬▒ dobrze, a klienci wracaj┬▒ po lakier a nie z lakierem. Jednak nak┬│ad pracy jaki kolorystka wk┬│ada w poprawianie b┬│├¬d├│w systemu sprawia, ┬┐e nie wyrabia si├¬ z prac┬▒. Napisa┬│em te┬┐, ┬┐e podczas dw├│ch dni szkolenia, technicy NOVOLA nie stwierdzili aby moja kolorystka robi┬│a co┬ w spos├│b nieprawid┬│owy. W przeciwie├▒stwie do nich, Pan siedz┬▒c przed szklanym ekranem komputera stwierdza to z prawdopodobie├▒stwem granicz┬▒cym z pewno┬Âci┬▒. Szanuje Pana zdanie, jednak pozwol├¬ sobie zauwa┬┐y├Ž, ┬┐e wypowiadanie si├¬ na tematy o kt├│rych nic nie wiemy, obni┬┐a warto┬Â├Ž merytoryczn┬▒ naszych uwag w opinii pozosta┬│ych uczestnik├│w dyskusji.

[ Dodano: 2011-10-29, 09:00 ]
Proponuje zawiesi├Ž na kilka dni temat, poniewa┬┐ jeden z uczestnik├│w szkolenia posiadaj┬▒cy mieszalnik Spectral rozmawia┬│ z moj┬▒ kolorystk┬▒ o problemach. Facet mia┬│ ten sam problem co my. Zupe┬│nie nic mu nie pasowa┬│o. Okaza┬│o si├¬, ┬┐e zaistalowano mu zubo┬┐on┬▒ wersj├¬ programu. Program chodzi┬│ ale receptury kula┬│y. Po dograniu reszty, system poprawi┬│ si├¬ w znaczym stopniu. Mozliwe, ┬┐e u mnie jest ten sam problem. Po zainstalowaniu kompletnego oprogramowania, w ci┬▒gu tygodnia oka┬┐e si├¬ czy co┬ si├¬ zmieni┬│o, o czym zapewne nieomieszkam powiadomi├Ž szanownych forumowiczy.

Siekiera
Wys│any: 2011-10-29, 09:47   
0
UP DOWN

To przed zawieszeniem jeszcze moje trzy grosze ;)

@Trze┬╝wy, jak ju┬┐ ostatnio napisa┬│em, staram si├¬ teraz rozmawia├Ž merytorycznie i szuka├Ž problemu.

Moje stwierdzenie, ┬┐e problemem jest Pani kolorystka nie neguje jej uczciwo┬Âci, czy ja gdzie┬ zasugerowa┬│em jej z┬│┬▒ wol├¬???

To ┬┐e klienci wracaj┬▒ do mieszalni po lakier to te┬┐ nie by┬│o negowane.

Lakier mo┬┐na dobarwia├Ž w niesko├▒czono┬Â├Ž a na ko├▒cu odnie┬Â├Ž sukces w postaci natrysku zgodnego z fiszk┬▒. Jak ci zapewne wiadomo ten sam kolor mo┬┐na uzyska├Ž z niesko├▒czonej kombinacji kolor├│w (pigment├│w), tylko ┬┐e w biznesie pt "mieszalnia lakier├│w" nie chodzi o to aby sobie podolewa├Ž dla sztuki tylko ┬┐eby zarobi├Ž a to si├¬ wi┬▒┬┐e nieoderwalnie z czasem, kt├│rego twojej kolorystce brakuje. Czy┬┐ nie?

Ja jej nie obra¿am tylko piszê ¿e podejmuje ona niepotrzebne dzia³ania (korekta przed natryskiem) lub decyduje siê na brak dzia³añ (natrysk przed korekt±), które odbijaj± siê na jej irytacji a u ciebie na portfelu.

Proszê czytaj ze zrozumieniem.

Co do procedur, niestety ale nie odpowiedzia┬│e┬ ani mi ani kilku userom wcze┬Âniej :nie:

Teraz mo┬┐esz zamyka├Ž ;)

bachus 
Wys│any: 2011-10-29, 18:33   
0
UP DOWN

Pomˇg│: 1 raz
odnosze sie do zapytania autora z poczatku rozmowy.

niepasowalno┬Â├Ž koloru wynika z braku wiedzy i znajomo┬Âci technologii.
kilka lat pracowa┬│em na konwencjonalnym mieszalniku novola ┬│┬▒cz┬▒c jako┬Â├Ž z relatywnie niskim kosztem wykonania naprawy.
Tak jak koledzy wspominali - dla sprawdzenia niezb├¬dny jest natrysk pr├│bny - a wcze┬Âniej w┬│a┬Âciwe rozlanie pigment├│w. Niestety setki razy widzia┬│em jak do kubka wpad┬│a kropla wiecej "czego┬Â" i nikt nie bawi┬│ sie w funkcje koryguj - st┬▒d potem rozczarowanie.

Niezale┬┐nie na jakim mieszalniku pracujemy niezbedne s┬▒ - sumiennosc, otwartosc, rozs┬▒dek.
Tyczy siê to ka¿dego który wokó³ tego pracuje az po lakiernika.

Prawda jest taka ¿e kazdy z nas lakierników chcia³by miec najwygodniej i zeby kolor pasowa³ na odcinke. ALE ¯ADEN MIESZALNIK TEGO NIE OFERUJE.

Obecnie pracuje na kilka razy drozszym systemie z racji tego ze taki zainstalowa┬│ m├│j pracodawca i r├│wnie┬┐ konieczne jest cieniowanie, kt├│re jest przewidziane w technologii wykonania natrysku.

Nie szuka┬│bym winy w recepturach Novolu, cho├Ž owszem s┬▒ pewne kolory, kt├│re trzeba poprawi├Ž - ale pracownicy firmy skrupulatnie zbieraj┬▒ dane.

Wykona┬│em setki natrysk├│w NOVOLem i zapewniam - stosuj┬▒c si├¬ w 100% do zalece├▒ i technologii mozna wykona├Ž napraw├¬ na w┬│a┬Âciwym poziomie.

PS. A por├│wnywanie fiszki do tego co w kubku, albo umoczonego kija do elementu karoserii kojarz┬▒ mi si├¬ z zabaw┬▒ w specjaliste... to po co by┬│yby takie rzeczy jak korektory k┬▒ta, zalecane ci┬Ânienie natrysku itp itd .... moj poprzedni szef tak robi┬│ udaj┬▒c lakiernika :)

[ Dodano: 2011-10-29, 18:39 ]
a jeszcze dla rozlu┬╝nienia tematu - w Boles┬│awicach pod S┬│upskiem wpadli na pomys┬│ ze skoro kolor im nie pasowa┬│ do pozostawionej przez klienta klapki, to bez jego wiedzy przelakierowywali klapki :)

PS. Proponuje pozosta├Ž przy NOVOLu - SPECTRAL to kompletny i mocno niedoceniony jeszcze system na prawde wart uwagi.

trze┬╝wy inaczej
Wys│any: 2011-11-23, 09:01   
0
UP DOWN

Witam. Po d┬│u┬┐szej przerwie temat powraca aby go zako├▒czy├Ž.
Po zainstalowaniu oprogramowania kt├│re kolorystka przywioz┬│a ze szkolenia w Novolu, problem znikn┬▒┬│.
Chcia┬│em podzi├¬kowa├Ž wszystkim kt├│rzy chcieli pom├│c, przeprosi├Ž wszyskich kt├│rzy mogli poczu├Ž si├¬ ura┬┐eni, i serdecznie pozdrowi├Ž tych, kt├│rzy poczuli si├¬ lepiej przez to, ┬┐e zaj├¬li g┬│os w dyskusji.

Sw.Piotrek 
Wys│any: 2011-11-23, 16:18   
0
UP DOWN

Pomˇg│: 2 razy
Sk▒d: ┬ú├│d┬╝
Czyli Novol pokaza┬│ klas├¬, i zarazem jak powinno si├¬ dba├Ž o klienta.

Siekiera
Wys│any: 2011-11-24, 19:06   
0
UP DOWN

Chcia┬│em podzi├¬kowa├Ž wszystkim kt├│rzy chcieli pom├│c, .... i serdecznie pozdrowi├Ž tych, kt├│rzy poczuli si├¬ lepiej przez to, ┬┐e zaj├¬li g┬│os w dyskusji.

Amen :spoko:

NOVOL SUPPORT 
Wys│any: 2011-11-25, 09:13   
0
UP DOWN
PN.-PT. 7:30-15:30

Jako NOVOL równie¿ pozdrawiamy i przy kolejnych pytaniach lub problemach serdecznie zapraszamy do kontaku z nami. Zawsze chêtnie s³u¿ymy rad± lub pomoc±.

dino_lack
Wys│any: 2012-07-19, 20:00   
0
UP DOWN

Glasurit, SH, RM, Standox czy Dupont sa porownywalne. tak samo z tanszych deber czy helios. znam wiekszosc systemow lakierniczych o ktorych tu piszecie, mo┬┐e i marka mieszalnika ma znaczenie - g┬│├│wnie cenowe, ale najwieksze znaczenie ma to, kto ten mieszalnik obsluguje. Mam takiego koloryste, ze przerazi┬│em sie jak go nie bylo tam gdzie wczesniej pracowal, bo chyba bym zamknol warsztat jakbym mial u kogos innego dobierac ale go┬Âciu przeniosl sie kilka kilometrow dalej do Karczewa. robil juz na roznych systemach. praktycznie zawsze jest igla z lakieru, zmienil marki a dalej robi tak jak trzeba,

lukasz509
Wys│any: 2012-07-30, 23:49   
0
UP DOWN

u mojego znajomego te┬┐ by┬│y jakie┬ jaja z tym oprogramowaniem przyjecha┬│ technik i d┬│ugo nad tym siedzia┬│ bo te┬┐ by┬│y jaja z kolorami ale z tego co teraz wiem to wychodz┬▒ super

trze┬╝wy inaczej
Wys│any: 2012-09-26, 15:36   wracam po roku
0
UP DOWN

Witam.
Po roku funkcjonowania mieszalni mamy ju┬┐ wi├¬cej do┬Âwiadczenia z mieszalnikami, nieuczciw┬▒ konkurencj┬▒, oporem materii, reklamacjami i plagami egipskimi.
Jako jedni z pierwszych kupili┬Âmy mieszalnik APP. Po kilku miesi┬▒cach pracy na APP, nie stwierdzili┬Âmy aby w przypadku systemu APP w kubku by┬│o co innego ni┬┐ na fiszcze. Zdarzy┬│o si├¬ nam to mo┬┐e kilka razy a robimy na nim obecnie 70% wszystkich lakier├│w wiec moge powiedzie├Ž stanowczo, ┬┐e problem ten praktycznie nie wyst├¬puje. Kolorystyka jest na bardzo wysokim poziomie. Zdarzaj┬▒ si├¬ totalne niewypa┬│y ale bardzo du┬┐o wchodzi bez korekty lub z minimaln┬▒ ingerencj┬▒. Ten zakup uwa┬┐am za udany.
Informacja skierowana jest do os├│b kt├│re szukaj┬▒ odpowiedzi na pytanie kt├│re sam zada┬│em rok temu.

Homer S. 
Wys│any: 2012-09-26, 15:44   
0
UP DOWN

Pomˇg│: 19 razy
Pytanie blisko tematu jakie s┬▒ ceny mieszanek APP takie dla klienta :)

Siekiera
Wys│any: 2012-09-26, 23:25   
0
UP DOWN

Jako jedni z pierwszych kupili┬Âmy mieszalnik APP

No proszê, my w s±siednim temacie domyslamy siê co to za system a nasz stary znajomy ma taki mieszalnik u siebie.
Pisz w takim razie wszystko co wiesz, jakie ceny, jak z jako┬Âci┬▒, krycie, aplikacja, czy kolorbox lakierowany czy drukowany, jaka rama i inny osprz├¬t itd

PROJEKTER
Wys│any: 2012-09-27, 11:11   Re: wracam po roku
0
UP DOWN

Pomˇg│: 15 razy
Sk▒d: MODULAR - equipment
... Jako jedni z pierwszych kupili┬Âmy mieszalnik APP. Po kilku miesi┬▒cach pracy na APP, nie stwierdzili┬Âmy aby w przypadku systemu APP w kubku by┬│o co innego ni┬┐ na fiszcze.

Systemu - MODULAR z firmy APP ;) ...... :D

trze┬╝wy inaczej
Wys│any: 2012-09-27, 20:43   
0
UP DOWN

Siekiera napisa│/a:
Jako jedni z pierwszych kupili┬Âmy mieszalnik APP

No proszê, my w s±siednim temacie domyslamy siê co to za system a nasz stary znajomy ma taki mieszalnik u siebie.
Pisz w takim razie wszystko co wiesz, jakie ceny, jak z jako┬Âci┬▒, krycie, aplikacja, czy kolorbox lakierowany czy drukowany, jaka rama i inny osprz├¬t itd

Nie b├¬d├¬ si├¬ zbytnio rozpisywa┬│, bo zaraz g┬│├¬boko zakamuflowani mi┬│o┬Ânicy jednego z system├│w kt├│ry posiadam, b├¬d┬▒ wbijali we mnie szpilki.
Napisze wiêc tak:
Moja kolorystka przez miesi┬▒c zbiera┬│a klapki i ka┬┐d┬▒ dok┬│adnie opisywa┬│a. Od lakiernik├│w, ze szrot├│w itd. Stara fura, nowa fura, malowana, nie malowana. Uzbiera┬│a dwie wielkie torby kt├│re zapakowa┬│a do auta i pojechala na szkolenie do kwatery g┬│├│wnej APP. Tam, nie pi┬│a w├│dki, nie s┬│ucha┬│a krasom├│wczych wywod├│w technik├│w, tylko przegl┬▒da┬│a klapki i fiszki. Potem sobie znane kolory, zrobi┬│a w kubkach. Potem zrobi┬│a natryski. Potem zadzwoni┬│a do mnie. Potem ja zadzwoni┬│em do APP. Potem APP przywioz┬│o mi mieszalnik. W pierwszym miesi┬▒cu zrobili┬Âmy na nim 40% ca┬│o┬Âci lakier├│w. Praktycznie bez korekty idzie wi├¬kszo┬Â├Ž m┬│odych aut z oryginalnym lakierem. W miare jak kolorystka uczy si├¬ tego systemu to robi na nim coraz wi├¬cej. Obecnie +/- 70% ca┬│o┬Âci. Kszta┬│c├¬ obecnie drug┬▒ kolorystk├¬ kt├│ra pracuje tylko na APP. Twierdzi, ┬┐e ┬│atwiej jej korygowa├Ž. Ja sam z ciekawo┬Âci por├│wnywa┬│em wiele razy pasowalno┬Â├Ž fiszek. Nie zdarzy┬│o mi si├¬ te┬┐ s┬│ysze├Ž w przypadku APP, ┬│aciny, w zwi┬▒zku z innym kolorem w kubku a innym na fiszce. Sami lakiernicy nie widz┬▒ r├│┬┐nicy w jako┬Âci mieszanki. Wi├¬kszo┬Â├Ž nawet nie wie czym pryska. Zapraszam do siebie osoby kt├│re zastanawiaj┬▒ si├¬ nad jednym lub drugim systemem. S┬│u┬┐├¬ pomoc┬▒, oczywi┬Âcie w granicach rozs┬▒dku.

Siekiera
Wys│any: 2012-10-08, 18:41   
0
UP DOWN

Sami lakiernicy nie widz┬▒ r├│┬┐nicy w jako┬Âci mieszanki. Wi├¬kszo┬Â├Ž nawet nie wie czym pryska.

Eee tam, nie wierzê ¿e nie rozpoznaj± systemów. Jakby tak by³o to wszyscy robiliby na podróbkach.

trze┬╝wy inaczej
Wys│any: 2014-07-25, 22:03   
0
UP DOWN

Nooooo, drodzy forumowicze, musz├¬ si├¬ pochwali├Ž, ┬┐e dzi┬ otrzyma┬│em z Novola maila z propozycj┬▒ zrekompensowania strat poniesionych w wyniku zg┬│oszonych reklamacji na kolorystyk├¬ w Spectralu.
Kiedy czyta┬│em tego maila na g┬│os, moje kolorystki rzuci┬│y si├¬ sobie w ramiona, szlochaj┬▒c. Rado┬Âci by┬│o bez ko├▒ca. ┬úzy, u┬Âciski, ta├▒ce i pija├▒stwo ^^
Po dw├│ch latach natr├¬tnego bombardowania mailami i telefonami, uda┬│o si├¬ wzruszy├Ž bezw┬│ad masy.

Siekiera
Wys│any: 2014-07-26, 01:30   
0
UP DOWN

Mo┬┐e i ja zaczn├¬ w ko├▒cu wysy┬│a├Ž te reklamacje :roll:
Ale powiedz jakie kryterium stosowali do ustalania czy dany kolor jest zrypany czy jednak jest zbli┬┐ony do fiszki?

trze┬╝wy inaczej
Wys│any: 2014-07-26, 08:55   
0
UP DOWN

Siekiera napisa│/a:
Mo┬┐e i ja zaczn├¬ w ko├▒cu wysy┬│a├Ž te reklamacje :roll:

Ja si├¬ zastanawiam, czy nie utworzy├Ž postu w kt├│rym rozpocz┬▒├Ž dyskusj├¬ z Novolem na temat reklamacji i b┬│├¬d├│w kolorystycznych. Owszem jest post Novol Support, ale nikt na nim nie pisze. Pr├│bowa┬│em co┬ pisa├Ž ale da┬│em sobie spok├│j czuj┬▒c ciep┬│o moczu na plecach.
Obecnie wygl┬▒da to tak, ┬┐e my pracujemy na tym mieszalniku, zg┬│aszamy reklamacje, ponosimy rocznie du┬┐e straty z powodu s┬│abo dopracowanych receptur, a korzy┬Âci ma tylko producent kt├│ry reaguje na nasze sygna┬│y ale nie reaguje na nasze straty. Skoro razem tworzymy system, to solidarnie.
Siekiera napisa│/a:
Ale powiedz jakie kryterium stosowali do ustalania czy dany kolor jest zrypany czy jednak jest zbli┬┐ony do fiszki?

Te kolory kt├│re ja reklamowa┬│em to by┬│y straszne niewypa┬│y. Mia┬│ by├Ž czarny a wyszed┬│ szary itp. Jakie┬ drobne odchy┬│y nie s┬▒ zg┬│aszane bo nikt nie ma czasu wisie├Ž na telefonie albo klepa├Ž co chwila w klawiatur├¬. Natomiast razu pewnego, jak zamie┬Âci┬│em w kt├│rym┬ po┬Âcie zdj├¬cia natrysku i fiszek, dosta┬│em poczt┬▒ natrysk tego koloru, z adnotacj┬▒, ┬┐e pasuje. Ja nie jestem koloryst┬▒ i nie znam si├¬ na tym, ale nie jestem ┬Âlepy. Kolor nie pasowa┬│ pod k┬▒tem. Zaprasza┬│em dwa razy do siebie technik├│w koloryst├│w, ┬┐eby┬Âmy ustalili definicje s┬│owa "pasuje" na podstawie innych posiadanych przeze mnie system├│w. Niestety nikt nie skorzysta┬│ z zaproszenia, ale za to przestali mi szkoli├Ž ludzi ^^

Siekiera
Wys│any: 2014-07-26, 12:02   
0
UP DOWN

Nie wiem czy za┬│o┬┐enie takiego w┬▒tku co┬ tutaj pomo┬┐e. Porozmawiaj sobie ze swoim przedstawicielem z Novola, jak masz z nim dobry uk┬│ad to powie ci dlaczego oni nie mog┬▒ uwzgl├¬dnia├Ž wszystkich reklamacji. W skr├│cie chodzi o r├│┬┐ne wersje kolorbox├│w kt├│re maj┬▒ na rynku. To jest to co ustawiasz w programie. Dlatego receptury do jednego pasuj┬▒ a do innego nie, kiedy┬ o tym nie wiedzia┬│em i nawet w tym w┬▒tku trzy lata temu nie wierzy┬│em w twoje problemy z kolorystyk┬▒.

trze┬╝wy inaczej
Wys│any: 2014-07-27, 20:43   
0
UP DOWN

Ka┬┐dy system ma swoje problemy. Skoro Novol wk┬│ada tak pot├¬┬┐n┬▒ prac├¬ w rozw├│j swoich produkt├│w doganiaj┬▒c ┬Âwiatowych lider├│w, to powinien wprowadzi├Ž jak┬▒┬ polityk├¬ wsp├│┬│pracy dla mieszalni kt├│re aktywnie uczestnicz┬▒ w rozwoju systemu. Robisz poprawki receptur, swoje receptury, widzisz b┬│├¬dy w systemie, to natychmiastowo wysy┬│asz info do Laboratorium a Oni odpowiednio przetwarzaj┬▒ twoje informacje. W zamian, dostajesz jakiego┬ bonusa. Novol ma ok.500 mieszalnik├│w, wystarczy, ┬┐e 50 z nich, mniej lub bardziej aktywnie we┬╝mie udzia┬│ w tworzeniu systemu. Ile to informacji kt├│re s┬▒ podane na tacy! Wystarczy je tylko zweryfikowa├Ž. Dzi┬ i ja, i Ty, mamy pe┬│ne szuflady natrysk├│w ze swoimi recepturami. W skali kraju to s┬▒ dziesi┬▒tki tysi├¬cy dobrych receptur rocznie! Za darmo!!!
Miejmy nadzieje, ┬┐e z┬│o┬┐ona mi propozycja pokrycia strat, to pocz┬▒tek zmiany polityki na bardziej korzystn┬▒ z punktu widzenia ma┬│ych mieszalni, i przyniesie ocieplenie moich kontakt├│w z Novolem.

Siekiera
Wys│any: 2014-07-28, 15:28   
0
UP DOWN

W skali kraju to s± dziesi±tki tysiêcy dobrych receptur rocznie! Za darmo!!!

No nie przesadzaj ;)
Ja to bym np. wyceni³ jedn± recepturê na 30-40 z³ sp³acan± gad¿etami :fiu:

GMC
Wys│any: 2014-07-28, 21:55   
0
UP DOWN

Pomˇg│: 4 razy
Siekiera napisa│/a:
W skr├│cie chodzi o r├│┬┐ne wersje kolorbox├│w kt├│re maj┬▒ na rynku. To jest to co ustawiasz w programie. Dlatego receptury do jednego pasuj┬▒ a do innego nie.

Nie ogarniam, jak mog┬▒ pasowa├Ž do jednych a do innych nie? To te fiszki r├│┬┐ni┬▒ si├¬ pomi├¬dzy egzemplarzami kolorbox├│w :shock: Zawsze my┬Âla┬│em ┬┐e takie fiszki to robi┬▒ w du┬┐ych arkuszach a potem je tn┬▒ na mniejsze wi├¬c dlaczego mia┬│yby si├¬ r├│┬┐ni├Ž :blee:

trze┬╝wy inaczej
Wys│any: 2014-07-29, 23:36   
0
UP DOWN

Siekiera napisa│/a:
dlaczego oni nie mog┬▒ uwzgl├¬dnia├Ž wszystkich reklamacji. W skr├│cie chodzi o r├│┬┐ne wersje kolorbox├│w kt├│re maj┬▒ na rynku. To jest to co ustawiasz w programie. Dlatego receptury do jednego pasuj┬▒ a do innego nie

Moim zdaniem, nie do ko├▒ca to jest wina kolorbox├│w. Ja nie zg┬│aszam lekkich odchyle├▒ bo sam wiesz, ┬┐e wtedy 70% kolor├│w sz┬│o by do reklamacji. Moim zdaniem tu chodzi o co┬ innego. Dzwonisz, piszesz, piszesz dzwonisz, dzwonisz, piszesz i cisza. W ko├▒cu machasz r├¬k┬▒, bo nie masz czasu na u┬┐eranie.
A teraz wyobra┬╝ sobie, ┬┐e polityka producenta polega na tym, ┬┐e w 100% kryje straty. Tak jak Mipa czy APP. I nagle pi├¬ciuset w┬│a┬Âcicieli mieszalnik├│w, bezwzgl├¬dnie ┬┐┬▒da pokrycia strat wynikaj┬▒cych ze s┬│abej kolorystyki. Co si├¬ wtedy stanie?

Siekiera
Wys│any: 2014-07-31, 13:03   
0
UP DOWN

Jak nic nie b├¬d┬▒ robi├Ž to te┬┐ na dobre im nie wyjdzie. Nie chc├¬ si├¬ powtarza├Ž ale rzeczywisto┬Â├Ž jest na razie taka ┬┐e np. moi kolory┬Âci niech├¬tnie si├¬gaj┬▒ po ich puszki a ja ich zmusza├Ž nie mog├¬ bo to oni odpowiadaj┬▒ za kolor. Nie pomaga te┬┐ argument finansowy, zreszt┬▒ s┬▒ systemy na kt├│rych zarabia si├¬ podobnie a pracy w┬│o┬┐y├Ž trzeba zdecydowanie mniej. Jak kto┬ nie posiada takiego innego systemu to robi dobra min├¬ do z┬│ej gry i miesza :/

[ Dodano: 2014-07-31, 13:06 ]
GMC napisa│/a:
To te fiszki r├│┬┐ni┬▒ si├¬ pomi├¬dzy egzemplarzami kolorbox├│w :shock: Zawsze my┬Âla┬│em ┬┐e takie fiszki to robi┬▒ w du┬┐ych arkuszach a potem je tn┬▒ na mniejsze wi├¬c dlaczego mia┬│yby si├¬ r├│┬┐ni├Ž :blee:

Masz racj├¬ ale wyobra┬╝ sobie ┬┐e zamawiasz jak┬▒┬ parti├¬ i ona jest OK a za rok zamawiasz to samo ale przychodzi co┬ innego, teraz ┬│apiesz ;)

GMC
Wys│any: 2014-07-31, 22:06   
0
UP DOWN

Pomˇg│: 4 razy
Cytat:
teraz ┬│apiesz ;)

┬│api├¬ :tak: ale to znaczy ┬┐e hu.nia jest i novol powinien zareklamowa├Ž te fiszki, dlaczego jego klienci maj┬▒ przez to cierpie├Ž. My┬Âl├¬ ┬┐e podobny problem mo┬┐e by├Ž w takim razie z tym nowym kolorboxem z APP.

Siekiera
Wys│any: 2014-08-02, 11:24   
0
UP DOWN

Pewnie ani Novol ani APP nic nie mog┬▒ zrobi├Ž w takich przypadkach. Bior┬▒ to co daj┬▒ i puszczaj┬▒ w rynek.

trze┬╝wy inaczej
Wys│any: 2014-08-03, 13:39   
0
UP DOWN

A z tym APP to nie jest tak, ┬┐e to te same fiszki ale inaczej pouk┬│adane?

lukas
Wys│any: 2014-08-03, 22:38   
0
UP DOWN

Pomˇg│: 5 razy
Du┬┐o pracy ale do zrobienia, tylko po co?

trze┬╝wy inaczej
Wys│any: 2014-08-04, 00:37   
+1
UP DOWN

Ogl┬▒da┬│em w┬│a┬Ânie stron├¬ APP i chyba to zupe┬│nie nowy kolorbox. Ale z drugiej nie uwa┬┐am, ┬┐eby APP strzeli┬│o sobie w kolano i wypu┬Âci┬│o kolorbox kt├│ry ma b┬│├¬dy. S┬▒dz├¬, ┬┐e doskonale go sprawdzili i jest tak samo doprecyzowany jak ten stary.
Mieszalnik APP ma bardzo mocna pozycj├¬ na rynku. Mo┬┐e nie wszyscy s┬▒ zadowoleni z warunk├│w i samej polityki sprzeda┬┐y, ale co do jako┬Âci systemu absolutnie nikt nie ma zastrze┬┐e├▒. Poza jakimi┬ wpisami jakiej┬ pani Kolorystki z w┬▒sami, kt├│ra mia┬│a wrzuci├Ž zdj├¬cia natrysk├│w i na tych obietnicach sko├▒czy┬│a swoje ┬┐ycie na forum, nikt tutaj z┬│ego s┬│owa o APP nie powiedzia┬│.
Je┬┐eli nowy box mia┬│by wady, wtedy szybko p├│jdzie wie┬Â├Ž i ludzie zaczn┬▒ kupowa├Ž np. DeBeera, kt├│ry jest o 40% ta├▒szy na starcie.
Dzi┬ sw├│j mieszalnik ma ka┬┐dy kto chce. Nawet hurtownie motoryzacyjne. Ale trzeba zwr├│ci├Ž uwag├¬, ┬┐e w nieco ponad dwa lata od premiery, mieszalniki APP miel┬▒ tyle lakier├│w, ┬┐e inne firmy mog┬▒ tylko pozazdro┬Âci├Ž. A najciekawsze jest to, ┬┐e sukces mieszalnika APP, dokona┬│ si├¬ mimo ma┬│o atrakcyjnych warunk├│w zakupu i bezwzgl├¬dnego przestrzegania target├│w!

[ Dodano: 2014-08-07, 16:20 ]
Dzi┬ odebra┬│em paczk├¬ z gratyfikacj┬▒ strat. Nie ukrywam, ┬┐e jestem zadowolony. Po cz├¬┬Âci ze sposobu rekompensaty, ale przede wszystkim, ┬┐e co┬ drgn├¬┬│o i temat zosta┬│ za┬│atwiony tak jak trzeba. :spoko:

[ Dodano: 2014-09-26, 08:35 ]
Po 3 latach mam ju┬┐ wystarczaj┬▒c┬▒ wiedz├¬, ┬┐e potrafi├¬ sam odpowiedzie├Ž na zadane w temacie postu, pytanie. De facto, jako, ┬┐e nie mam ju┬┐ Spectrala, mo┬┐na pokusi├Ž si├¬ o ma┬│e refleksje.
A odpowied┬╝ nie jest prosta.
Kupuj┬▒c ca┬│y system Spectral, dostajesz nie tylko mieszalnik ale dostajesz te┬┐ produkty kt├│re konkurowa├Ž mog┬▒ z wi├¬kszo┬Âci┬▒ materia┬│├│w klasy premium. Dostajesz pe┬│ne wsparcie techniczne i szkoleniowe, jakiego nie daje nikt!
Niestety dostajesz te┬┐ zapewnienia o poszanowaniu zasad uczciwej konkurencji przez dystrybutor├│w, i na tych zapewnianiach si├¬ ko├▒czy. Nikogo nie b├¬dzie interesowa┬│o, to , ┬┐e Tw├│j klient lakiernik, kupuje produkty taniej lub w tej samej cenie, od tego samego co Ty, dystrybutora. Ale to ju┬┐ ryzyko handlu w ┬Âwi├¬tokrzyskim, opolskim, ┬│├│dzkim i p├│┬│nocnej cz├¬┬Âci ┬Âl┬▒skiego.
Co do mieszalnika:
W systemie akrylowym, nie pasuje nic. Przez rok jedynie jeden kolor zgadza³ siê z fiszk±. Kolorbox jest zupe³nie niepotrzebny, bo zawsze wychodzi inny odcieñ koloru.
W systemie bazowym jest troch├¬ lepiej. Wiele kolor├│w pasuje do fiszki a wiele fiszek pasuje do element├│w. Jednak za t┬▒ cen├¬ mieszalnika, jak i gotowej mieszaniny, mo┬┐na bez problemu kupi├Ž znacznie lepszy kolorystycznie system.
Dzi┬Â, gdybym mia┬│ zn├│w otwiera├Ž mieszalnie, ponownie wstawi┬│bym wi├¬kszo┬Â├Ž produkt├│w Spectrala, ale mieszalnika, zdecydowanie bym nie kupi┬│.

DrCruel
Wys│any: 2014-09-26, 19:10   
0
UP DOWN

Niestety nie mog├¬ rozdzieli├Ž tego posta bo nie mam do czego wklei├Ž ostatniego wpisu. Zr├│b kolejny wpis cho├Žby z kropk┬▒ (.) a ja zrobi├¬ wytnij/wklej.
Porozmawiam te¿ z m±drzejszym dlaczego tak siê dzieje.

trze┬╝wy inaczej
Wys│any: 2014-11-12, 10:02   
0
UP DOWN

http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=9201

LAKIEROWANKO Strona G│ˇwna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw