Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Siekiera
Wys³any: 2011-10-28, 17:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
noooo, trzeba tak od razu :cool:
 

gugun 
Wys³any: 2011-10-28, 17:54   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Siekiera napisa³/a:
noooo, trzeba tak od razu
przeciez kolega sie caly czas pyta co wychodzi najlepiej z receptury najmniej odbiega fiszka po natrysku wiec mu napisalem nazwy z ktorymi ja mam do czynienia bo zadkoscia jest zeby duponta np korygowali po zrobieniu jak fiszka pasuje,a z debeerem sam mam doswiadczenie bo zawsze sam wybieram sobie alt ktora maja mi zrobic i jak pasuje fiszka do klapki ladnie to po zrobieniu lakier tez,z tym ze w debeerze jest maly problem z bazami niemetalicznymi bo te to juz masakra bez dobarwiania...
 
 

Siekiera
Wys³any: 2011-10-28, 18:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Oczywi¶cie gdyby na szkoleniu okaza³o siê, ¿e niedowidzi a w czasie korygowania siêga po przypadkowe puszki z farb±, przyzna³ bym racje oponentom. Jako, ¿e jest inaczej, dalej trwam na swoim stanowisku.


Ale widzisz, ty dalej nie rozumiesz!!! Nikt nie twierdzi ¿e ona nie widzi kolorów!!!

Odpowiedz na pytanie czy ka¿dy kolor korygowa³a bo jej siê nie podoba³o to co w puszcze czy tylko te po natrysku????

Coraz bardziej jestem przekonany ¿e korygowa³a ka¿dy kolor przed natryskiem. Dlaczego??? Bo nie chcesz odpowiedzieæ.

Ja nie twierdzê ¿e ona nie zna podstawowych zasad np. ¿eby nie dobarwiaæ pigmentami których nie ma w recepturze bo pewnie tego ucz± na takich szkoleniach tylko ¿e nie potrzebnie zaczyna³a korygowaæ a pó¼niej ju¿ by³o tylko gorzej :tak:

A jak jest gorzej to siêga siê wtedy po inne pigmenty ¿eby siê ratowaæ a na to mog± sobie pozwoliæ ci co robi± na systemie odpowiednio d³ugo ¿eby poznaæ ka¿dy sk³adnik, co robi w jakim po³±czeniu.
 

gugun 
Wys³any: 2011-10-28, 18:09   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Siekiera napisa³/a:
Ale widzisz, ty dalej nie rozumiesz!!! Nikt nie twierdzi ¿e ona nie widzi kolorów!!!

Odpowiedz na pytanie czy ka¿dy kolor korygowa³a bo jej siê nie podoba³o to co w puszcze czy tylko te po natrysku????

Coraz bardziej jestem przekonany ¿e korygowa³a ka¿dy kolor przed natryskiem. Dlaczego??? Bo nie chcesz odpowiedzieæ.

Ja nie twierdzê ¿e ona nie zna podstawowych zasad np. ¿eby nie dobarwiaæ pigmentami których nie ma w recepturze bo pewnie tego ucz± na takich szkoleniach tylko ¿e nie potrzebnie zaczyna³a korygowaæ a pó¼niej ju¿ by³o tylko gorzej

A jak jest gorzej to siêga siê wtedy po inne pigmenty ¿eby siê ratowaæ a na to mog± sobie pozwoliæ ci co robi± na systemie odpowiednio d³ugo ¿eby poznaæ ka¿dy sk³adnik, co robi w jakim po³±czeniu.
a ja cie doskonale rozumiem,znam tez taka babke co tak robi,czerwony dziemny jak zrobi to niech ja...jak cos nie pasi na oko to tak brudzi kolory ze szok,z tym ze cala sztuka dla niej polega na dolewaniu zoltego zeby rozjasnic i czarnego zeby przyciemnic:) w metalikach to tez albo czarny albo srebrny...jak zrobi z fiszki na szybko bez swoich lap to ujdzie ale jak juz sie zostawi klappke na 2h to tak nacuduje ze normalnie by jej zeby powybijal...:)a czerwony jak kiedys chcialem z forda to mi chciala zrobic z vw bo ponoc lepiej pasuje :D :D :D
 
 

Siekiera
Wys³any: 2011-10-28, 18:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
no dok³adnie o tym mówiê :spoko:
 

senior
Wys³any: 2011-10-28, 18:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Ja specjalnie napisa³em d³u¿szy post bo tu praktycznie ka¿dy mówi to samo i konkretnie: NIECH NIE PORÓWNUJE FLISZKI DO TEGO CO W KUBKU ! Oczywi¶cie mo¿na to porównaæ ale nie po 4 miesi±cach szkolenia! A dlaczego to d³ugo by pisaæ i bez sensu bo ka¿dy wie.
W tym przypadku nie ma co siê skupiaæ na tym jak kolorystka dobarwia bo to nie ma znaczenia.
Fliszka nie zgadza siê z tym co w kubku: Ma prawo siê nie zgadzaæ
Fliszka nie zgadza siê z natryskiem: tu szukaæ b³êdu a opcje s± niby dwie;
1- z³a receptura?
2- z³y natrysk?
Ale nie koniecznie bo mo¿e byæ i wersja 3 czyli ilo¶æ wymieszanej bazy:
I tu kolego trze¼wy to mia³em na my¶li. Bo je¶li na kilogram idzie którego¶ sk³adnika 5 kropli to jak odmierzysz ilo¶æ tego sk³adnika na 150ml? To taki przyk³ad. Ilo¶æ te¿ jest wa¿n± rzecz±.
A co do receptury i natrysków to pyta³em czy dawali¶cie bazy bez korekty i czy mieli¶cie wtedy reklamacje czy nie. Oczywi¶cie to te¿ nie jest w 100% miarodajne bo znam takich co wszystko sp...l± i znam te¿ takich którym nigdy nic siê nie podoba /nawet je¶li s± jedynymi z tak± opini±.
Ja sam nie mieszam tylko kupujê w sklepie/mieszalni. Obecnie DuPont C6000 i bardzo sobie go chwalê. Lecz przyznam ¿e kolory¶ci to ¶mia³o mogê powiedzieæ ¿e kozacy: dwóch po ponad 10 lat sta¿u: jeden chyba 13 a drugi 14 lat. I oni natrysków NIE ROBI¡ WCALE! Tylko czasami siê miêdzy sob± konsultuj± czego NIE dodaæ ju¿ podczas rozlewania - pamiêæ, wyobra¼nia, do¶wiadczenie....
 

gugun 
Wys³any: 2011-10-28, 20:36   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
e tu to gdybac i gdybac w temacie mozna i mozna...i juz chyba nie ma sensu bo i kolorysta do niczego i z recepturami cos nie tak zapewne,jak kolega wczesniej napisal,dostal nowe oprogramowanie,moze cos zostalo zmienione....oczywiscie kazda kropelka gra role ale nie wierze ze robia tylko po secie a skoro sa zwroty praktycznie 100% to cos nie halo,a co do kubka a fiszki to cos sie zmienia ale jesli jest nie tak to widac golym okiem nie powiecie ze nie,otwieracie puszke "mowie do tych co kilka lat dobrych lakieruja a nie sa kolorystami"to czasem widac golym okiem ze cos nie pasi,bynajmniej ja to widze i jesli po otwarciu puszki mi cos nie pasuje to wtedy robie natrysk i zazwyczaj na 99%mam racje i jakbym tego nie polozyl to itak az tak sie nic nie zmieni...wiadomo ze czerwony ciemnieje itp ale jak zamiast czerwonego masz jakiegos brudasa w kubku to chyba nie ma sensu robic natrysku???jedyne co moge ja doradzic to zaopatrzec sie w dodatkowy mieszalnik czy tez 2 inne i po kilku latach bedzie zloty interes bo kolorystka zalapie co z czego wchodzi najlepiej co jak trzeba dobarwic i bedzie ok...poki co to zmiana mieszalnika nie bardzo cos da bo w kazdym systemie sa zonki z ktorymi trzeba sobie poradzic,ale praktyka zrobi swoje,za jakis czas bedzie wiadziala co wychodzi co nie i czego do czego dolac przy jakich kolorach...................i bedziesz zadowolony,ale niestety to moze potrwac kilka lat zeby od reki robic farby,bo jak to mowia praktyka czyni mistrza a na szkolenie moze isc kazdy i mieszac poki wchodzi z fiszek....malowac tez sie z forum czy 2dniowego kursu nikt nie nauczy...
 
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2011-10-29, 07:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Siekiera napisa³/a:
Benos77 napisa³/a:
Siekiera napisa³/a:
TAK czy NIE ????????????

¿eby¶ siê nie wykrêca³ jej nieobecno¶ci± to powiedz jak ty to robisz

@Trze¼wy nie daj siê wkrêcaæ w takie pytania.


A co to niby za wkrêcanie? Masz mieszalnik to pewnie pamiêtasz jak zaczyna³e¶ dobarwiaæ i wiesz ¿e mo¿na to zrobiæ z g³ow± albo bez g³owy. Jak ¼le siê zacznie zw³aszcza jak siê poznaje system to pó¼niej najczê¶ciej taki lakier mo¿e i¶æ na zlewki (w mieszalni) bo ty w
warsztacie wykorzystasz go sobie na spód i po problemie a we¼ w mieszalni powiedz klientowi ¿eby zap³aci³ za co¶ co jest do du...py.

Jak kto¶ nie jest pewien swoich umiejêtno¶ci to czasami lepiej ¿eby zostawi³ to co wychodzi z recepty ni¿ pcha³ tam ³apy.
A jak czytam trze¼wego to samo siê nasuwa ¿e dziewczyna luka³a do kubka i na tej podstawie podejmowa³a decyzjê czy dobarwiaæ czy nie. Ja wiem ¿e natryski nie s± przyjemne a na pewno czasoch³onne ale jak na mo¿na inaczej oceniæ lakier jak nie przez natrysk. Ca³y czas mówiê o pocz±tkach przygody z mieszaniem kolorów bo jak kto¶ po raz setny robi dan± receptê to wystarczy ¿e popatrzy na kija ¿eby oceniæ czy siê nie machn±³ w pigmentach, zatyka puszeczkê i do klienta. A ona jak zaczyna³a korygowaæ to pó¼niej ju¿ nie by³o wyj¶cia i trzeba by³o pewnie wybijaæ na zmianê kolory a czas lecia³.

Inna sprawa, jak zrobiæ natrysk bo tu te¿ jest wiele knyfów a potem jeszcze podsuszyæ i odpowiednio porównaæ z klapk± czy elementem a to te¿ nie ka¿dy umie zrobiæ poprawnie, sama pasta polerska nie wystarczy.

Pytam bo jestem przekonany ¿e dziewczyna sobie nie radzi. Nawet jak by³a te cztery miechy w innej mieszalni to my¶lê ¿e nikt tam siê specjalnie nad ni± nie rozczula³ i to co widz± od razu do¶wiadczeni kolory¶ci pewnie do niej nie dociera³o a znaj±c ¿ycie to pewnie wstydzi³a siê pytaæ ¿eby nie wkur.wiaæ starszego :D

Szanowny Panie, prosi³bym o wstrzemiê¼liwo¶æ w ocenie kompetencji osób których Pan nie zna. Ja nie wypowiadam siê czy Pana wspó³pracownicy to uczciwi i kompetentni ludzie, bo nic na ich temat nie wiem. Ocenianie ludzi których Pan nie zna i nie widzia³ nigdy na oczy, nie stawia Pana w zbyt dobrym ¶wietle. W swoich postach do¶c dok³adnie opisa³em procedury które panuj± w mieszalni. Nie bêdê siê powtarza³. Przypomne tylko, ¿e kolory robione s± dobrze, a klienci wracaj± po lakier a nie z lakierem. Jednak nak³ad pracy jaki kolorystka wk³ada w poprawianie b³êdów systemu sprawia, ¿e nie wyrabia siê z prac±. Napisa³em te¿, ¿e podczas dwóch dni szkolenia, technicy NOVOLA nie stwierdzili aby moja kolorystka robi³a co¶ w sposób nieprawid³owy. W przeciwieñstwie do nich, Pan siedz±c przed szklanym ekranem komputera stwierdza to z prawdopodobieñstwem granicz±cym z pewno¶ci±. Szanuje Pana zdanie, jednak pozwolê sobie zauwa¿yæ, ¿e wypowiadanie siê na tematy o których nic nie wiemy, obni¿a warto¶æ merytoryczn± naszych uwag w opinii pozosta³ych uczestników dyskusji.

[ Dodano: 2011-10-29, 09:00 ]
Proponuje zawiesiæ na kilka dni temat, poniewa¿ jeden z uczestników szkolenia posiadaj±cy mieszalnik Spectral rozmawia³ z moj± kolorystk± o problemach. Facet mia³ ten sam problem co my. Zupe³nie nic mu nie pasowa³o. Okaza³o siê, ¿e zaistalowano mu zubo¿on± wersjê programu. Program chodzi³ ale receptury kula³y. Po dograniu reszty, system poprawi³ siê w znaczym stopniu. Mozliwe, ¿e u mnie jest ten sam problem. Po zainstalowaniu kompletnego oprogramowania, w ci±gu tygodnia oka¿e siê czy co¶ siê zmieni³o, o czym zapewne nieomieszkam powiadomiæ szanownych forumowiczy.
 

Siekiera
Wys³any: 2011-10-29, 08:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
To przed zawieszeniem jeszcze moje trzy grosze ;)

@Trze¼wy, jak ju¿ ostatnio napisa³em, staram siê teraz rozmawiaæ merytorycznie i szukaæ problemu.

Moje stwierdzenie, ¿e problemem jest Pani kolorystka nie neguje jej uczciwo¶ci, czy ja gdzie¶ zasugerowa³em jej z³± wolê???

To ¿e klienci wracaj± do mieszalni po lakier to te¿ nie by³o negowane.

Lakier mo¿na dobarwiaæ w nieskoñczono¶æ a na koñcu odnie¶æ sukces w postaci natrysku zgodnego z fiszk±. Jak ci zapewne wiadomo ten sam kolor mo¿na uzyskaæ z nieskoñczonej kombinacji kolorów (pigmentów), tylko ¿e w biznesie pt "mieszalnia lakierów" nie chodzi o to aby sobie podolewaæ dla sztuki tylko ¿eby zarobiæ a to siê wi±¿e nieoderwalnie z czasem, którego twojej kolorystce brakuje. Czy¿ nie?

Ja jej nie obra¿am tylko piszê ¿e podejmuje ona niepotrzebne dzia³ania (korekta przed natryskiem) lub decyduje siê na brak dzia³añ (natrysk przed korekt±), które odbijaj± siê na jej irytacji a u ciebie na portfelu.

Proszê czytaj ze zrozumieniem.

Co do procedur, niestety ale nie odpowiedzia³e¶ ani mi ani kilku userom wcze¶niej :nie:

Teraz mo¿esz zamykaæ ;)
 

bachus 
Wys³any: 2011-10-29, 17:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 129
odnosze sie do zapytania autora z poczatku rozmowy.

niepasowalno¶æ koloru wynika z braku wiedzy i znajomo¶ci technologii.
kilka lat pracowa³em na konwencjonalnym mieszalniku novola ³±cz±c jako¶æ z relatywnie niskim kosztem wykonania naprawy.
Tak jak koledzy wspominali - dla sprawdzenia niezbêdny jest natrysk próbny - a wcze¶niej w³a¶ciwe rozlanie pigmentów. Niestety setki razy widzia³em jak do kubka wpad³a kropla wiecej "czego¶" i nikt nie bawi³ sie w funkcje koryguj - st±d potem rozczarowanie.

Niezale¿nie na jakim mieszalniku pracujemy niezbedne s± - sumiennosc, otwartosc, rozs±dek.
Tyczy siê to ka¿dego który wokó³ tego pracuje az po lakiernika.

Prawda jest taka ¿e kazdy z nas lakierników chcia³by miec najwygodniej i zeby kolor pasowa³ na odcinke. ALE ¯ADEN MIESZALNIK TEGO NIE OFERUJE.

Obecnie pracuje na kilka razy drozszym systemie z racji tego ze taki zainstalowa³ mój pracodawca i równie¿ konieczne jest cieniowanie, które jest przewidziane w technologii wykonania natrysku.

Nie szuka³bym winy w recepturach Novolu, choæ owszem s± pewne kolory, które trzeba poprawiæ - ale pracownicy firmy skrupulatnie zbieraj± dane.

Wykona³em setki natrysków NOVOLem i zapewniam - stosuj±c siê w 100% do zaleceñ i technologii mozna wykonaæ naprawê na w³a¶ciwym poziomie.




PS. A porównywanie fiszki do tego co w kubku, albo umoczonego kija do elementu karoserii kojarz± mi siê z zabaw± w specjaliste... to po co by³yby takie rzeczy jak korektory k±ta, zalecane ci¶nienie natrysku itp itd .... moj poprzedni szef tak robi³ udaj±c lakiernika :)

[ Dodano: 2011-10-29, 18:39 ]
a jeszcze dla rozlu¼nienia tematu - w Boles³awicach pod S³upskiem wpadli na pomys³ ze skoro kolor im nie pasowa³ do pozostawionej przez klienta klapki, to bez jego wiedzy przelakierowywali klapki :)

PS. Proponuje pozostaæ przy NOVOLu - SPECTRAL to kompletny i mocno niedoceniony jeszcze system na prawde wart uwagi.
_________________
CUSTOM PAINT is better than ...
... just kidding :P
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2011-11-23, 09:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Witam. Po d³u¿szej przerwie temat powraca aby go zakoñczyæ.
Po zainstalowaniu oprogramowania które kolorystka przywioz³a ze szkolenia w Novolu, problem znikn±³.
Chcia³em podziêkowaæ wszystkim którzy chcieli pomóc, przeprosiæ wszyskich którzy mogli poczuæ siê ura¿eni, i serdecznie pozdrowiæ tych, którzy poczuli siê lepiej przez to, ¿e zajêli g³os w dyskusji.
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2011-11-23, 16:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Czyli Novol pokaza³ klasê, i zarazem jak powinno siê dbaæ o klienta.
_________________
http://niezalezna.pl/
 

Siekiera
Wys³any: 2011-11-24, 19:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Chcia³em podziêkowaæ wszystkim którzy chcieli pomóc, .... i serdecznie pozdrowiæ tych, którzy poczuli siê lepiej przez to, ¿e zajêli g³os w dyskusji.


Amen :spoko:
 

NOVOL SUPPORT 
Wys³any: 2011-11-25, 09:13   
0
UP DOWN
PN.-PT. 7:30-15:30


Posty: 83
Jako NOVOL równie¿ pozdrawiamy i przy kolejnych pytaniach lub problemach serdecznie zapraszamy do kontaku z nami. Zawsze chêtnie s³u¿ymy rad± lub pomoc±.
_________________
NOVOLCustomerNETSupport. CarColorIT. NOVOL IT
 
 

dino_lack
Wys³any: 2012-07-19, 19:00   
0
UP DOWN

Posty: 1
Glasurit, SH, RM, Standox czy Dupont sa porownywalne. tak samo z tanszych deber czy helios. znam wiekszosc systemow lakierniczych o ktorych tu piszecie, mo¿e i marka mieszalnika ma znaczenie - g³ównie cenowe, ale najwieksze znaczenie ma to, kto ten mieszalnik obsluguje. Mam takiego koloryste, ze przerazi³em sie jak go nie bylo tam gdzie wczesniej pracowal, bo chyba bym zamknol warsztat jakbym mial u kogos innego dobierac ale go¶ciu przeniosl sie kilka kilometrow dalej do Karczewa. robil juz na roznych systemach. praktycznie zawsze jest igla z lakieru, zmienil marki a dalej robi tak jak trzeba,
 

lukasz509
Wys³any: 2012-07-30, 22:49   
0
UP DOWN

Posty: 389
u mojego znajomego te¿ by³y jakie¶ jaja z tym oprogramowaniem przyjecha³ technik i d³ugo nad tym siedzia³ bo te¿ by³y jaja z kolorami ale z tego co teraz wiem to wychodz± super
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2012-09-26, 14:36   wracam po roku
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Witam.
Po roku funkcjonowania mieszalni mamy ju¿ wiêcej do¶wiadczenia z mieszalnikami, nieuczciw± konkurencj±, oporem materii, reklamacjami i plagami egipskimi.
Jako jedni z pierwszych kupili¶my mieszalnik APP. Po kilku miesi±cach pracy na APP, nie stwierdzili¶my aby w przypadku systemu APP w kubku by³o co innego ni¿ na fiszcze. Zdarzy³o siê nam to mo¿e kilka razy a robimy na nim obecnie 70% wszystkich lakierów wiec moge powiedzieæ stanowczo, ¿e problem ten praktycznie nie wystêpuje. Kolorystyka jest na bardzo wysokim poziomie. Zdarzaj± siê totalne niewypa³y ale bardzo du¿o wchodzi bez korekty lub z minimaln± ingerencj±. Ten zakup uwa¿am za udany.
Informacja skierowana jest do osób które szukaj± odpowiedzi na pytanie które sam zada³em rok temu.
 

Homer S. 
Wys³any: 2012-09-26, 14:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Pytanie blisko tematu jakie s± ceny mieszanek APP takie dla klienta :)
_________________

 

Siekiera
Wys³any: 2012-09-26, 22:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Jako jedni z pierwszych kupili¶my mieszalnik APP


No proszê, my w s±siednim temacie domyslamy siê co to za system a nasz stary znajomy ma taki mieszalnik u siebie.
Pisz w takim razie wszystko co wiesz, jakie ceny, jak z jako¶ci±, krycie, aplikacja, czy kolorbox lakierowany czy drukowany, jaka rama i inny osprzêt itd
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-09-27, 10:11   Re: wracam po roku
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
trze¼wy inaczej napisa³/a:
... Jako jedni z pierwszych kupili¶my mieszalnik APP. Po kilku miesi±cach pracy na APP, nie stwierdzili¶my aby w przypadku systemu APP w kubku by³o co innego ni¿ na fiszcze.


Systemu - MODULAR z firmy APP ;) ...... :D
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2012-09-27, 19:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Siekiera napisa³/a:
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Jako jedni z pierwszych kupili¶my mieszalnik APP


No proszê, my w s±siednim temacie domyslamy siê co to za system a nasz stary znajomy ma taki mieszalnik u siebie.
Pisz w takim razie wszystko co wiesz, jakie ceny, jak z jako¶ci±, krycie, aplikacja, czy kolorbox lakierowany czy drukowany, jaka rama i inny osprzêt itd


Nie bêdê siê zbytnio rozpisywa³, bo zaraz g³êboko zakamuflowani mi³o¶nicy jednego z systemów który posiadam, bêd± wbijali we mnie szpilki.
Napisze wiêc tak:
Moja kolorystka przez miesi±c zbiera³a klapki i ka¿d± dok³adnie opisywa³a. Od lakierników, ze szrotów itd. Stara fura, nowa fura, malowana, nie malowana. Uzbiera³a dwie wielkie torby które zapakowa³a do auta i pojechala na szkolenie do kwatery g³ównej APP. Tam, nie pi³a wódki, nie s³ucha³a krasomówczych wywodów techników, tylko przegl±da³a klapki i fiszki. Potem sobie znane kolory, zrobi³a w kubkach. Potem zrobi³a natryski. Potem zadzwoni³a do mnie. Potem ja zadzwoni³em do APP. Potem APP przywioz³o mi mieszalnik. W pierwszym miesi±cu zrobili¶my na nim 40% ca³o¶ci lakierów. Praktycznie bez korekty idzie wiêkszo¶æ m³odych aut z oryginalnym lakierem. W miare jak kolorystka uczy siê tego systemu to robi na nim coraz wiêcej. Obecnie +/- 70% ca³o¶ci. Kszta³cê obecnie drug± kolorystkê która pracuje tylko na APP. Twierdzi, ¿e ³atwiej jej korygowaæ. Ja sam z ciekawo¶ci porównywa³em wiele razy pasowalno¶æ fiszek. Nie zdarzy³o mi siê te¿ s³yszeæ w przypadku APP, ³aciny, w zwi±zku z innym kolorem w kubku a innym na fiszce. Sami lakiernicy nie widz± ró¿nicy w jako¶ci mieszanki. Wiêkszo¶æ nawet nie wie czym pryska. Zapraszam do siebie osoby które zastanawiaj± siê nad jednym lub drugim systemem. S³u¿ê pomoc±, oczywi¶cie w granicach rozs±dku.
 

Siekiera
Wys³any: 2012-10-08, 17:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Sami lakiernicy nie widz± ró¿nicy w jako¶ci mieszanki. Wiêkszo¶æ nawet nie wie czym pryska.


Eee tam, nie wierzê ¿e nie rozpoznaj± systemów. Jakby tak by³o to wszyscy robiliby na podróbkach.
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-07-25, 21:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Nooooo, drodzy forumowicze, muszê siê pochwaliæ, ¿e dzi¶ otrzyma³em z Novola maila z propozycj± zrekompensowania strat poniesionych w wyniku zg³oszonych reklamacji na kolorystykê w Spectralu.
Kiedy czyta³em tego maila na g³os, moje kolorystki rzuci³y siê sobie w ramiona, szlochaj±c. Rado¶ci by³o bez koñca. £zy, u¶ciski, tañce i pijañstwo ^^
Po dwóch latach natrêtnego bombardowania mailami i telefonami, uda³o siê wzruszyæ bezw³ad masy.
 

Siekiera
Wys³any: 2014-07-26, 00:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Mo¿e i ja zacznê w koñcu wysy³aæ te reklamacje :roll:
Ale powiedz jakie kryterium stosowali do ustalania czy dany kolor jest zrypany czy jednak jest zbli¿ony do fiszki?
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-07-26, 07:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Siekiera napisa³/a:
Mo¿e i ja zacznê w koñcu wysy³aæ te reklamacje :roll:

Ja siê zastanawiam, czy nie utworzyæ postu w którym rozpocz±æ dyskusjê z Novolem na temat reklamacji i b³êdów kolorystycznych. Owszem jest post Novol Support, ale nikt na nim nie pisze. Próbowa³em co¶ pisaæ ale da³em sobie spokój czuj±c ciep³o moczu na plecach.
Obecnie wygl±da to tak, ¿e my pracujemy na tym mieszalniku, zg³aszamy reklamacje, ponosimy rocznie du¿e straty z powodu s³abo dopracowanych receptur, a korzy¶ci ma tylko producent który reaguje na nasze sygna³y ale nie reaguje na nasze straty. Skoro razem tworzymy system, to solidarnie.
Siekiera napisa³/a:
Ale powiedz jakie kryterium stosowali do ustalania czy dany kolor jest zrypany czy jednak jest zbli¿ony do fiszki?

Te kolory które ja reklamowa³em to by³y straszne niewypa³y. Mia³ byæ czarny a wyszed³ szary itp. Jakie¶ drobne odchy³y nie s± zg³aszane bo nikt nie ma czasu wisieæ na telefonie albo klepaæ co chwila w klawiaturê. Natomiast razu pewnego, jak zamie¶ci³em w którym¶ po¶cie zdjêcia natrysku i fiszek, dosta³em poczt± natrysk tego koloru, z adnotacj±, ¿e pasuje. Ja nie jestem koloryst± i nie znam siê na tym, ale nie jestem ¶lepy. Kolor nie pasowa³ pod k±tem. Zaprasza³em dwa razy do siebie techników kolorystów, ¿eby¶my ustalili definicje s³owa "pasuje" na podstawie innych posiadanych przeze mnie systemów. Niestety nikt nie skorzysta³ z zaproszenia, ale za to przestali mi szkoliæ ludzi ^^
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Siekiera
Wys³any: 2014-07-26, 11:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Nie wiem czy za³o¿enie takiego w±tku co¶ tutaj pomo¿e. Porozmawiaj sobie ze swoim przedstawicielem z Novola, jak masz z nim dobry uk³ad to powie ci dlaczego oni nie mog± uwzglêdniaæ wszystkich reklamacji. W skrócie chodzi o ró¿ne wersje kolorboxów które maj± na rynku. To jest to co ustawiasz w programie. Dlatego receptury do jednego pasuj± a do innego nie, kiedy¶ o tym nie wiedzia³em i nawet w tym w±tku trzy lata temu nie wierzy³em w twoje problemy z kolorystyk±.
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-07-27, 19:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Ka¿dy system ma swoje problemy. Skoro Novol wk³ada tak potê¿n± pracê w rozwój swoich produktów doganiaj±c ¶wiatowych liderów, to powinien wprowadziæ jak±¶ politykê wspó³pracy dla mieszalni które aktywnie uczestnicz± w rozwoju systemu. Robisz poprawki receptur, swoje receptury, widzisz b³êdy w systemie, to natychmiastowo wysy³asz info do Laboratorium a Oni odpowiednio przetwarzaj± twoje informacje. W zamian, dostajesz jakiego¶ bonusa. Novol ma ok.500 mieszalników, wystarczy, ¿e 50 z nich, mniej lub bardziej aktywnie we¼mie udzia³ w tworzeniu systemu. Ile to informacji które s± podane na tacy! Wystarczy je tylko zweryfikowaæ. Dzi¶ i ja, i Ty, mamy pe³ne szuflady natrysków ze swoimi recepturami. W skali kraju to s± dziesi±tki tysiêcy dobrych receptur rocznie! Za darmo!!!
Miejmy nadzieje, ¿e z³o¿ona mi propozycja pokrycia strat, to pocz±tek zmiany polityki na bardziej korzystn± z punktu widzenia ma³ych mieszalni, i przyniesie ocieplenie moich kontaktów z Novolem.
 

Siekiera
Wys³any: 2014-07-28, 14:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
trze¼wy inaczej napisa³/a:
W skali kraju to s± dziesi±tki tysiêcy dobrych receptur rocznie! Za darmo!!!


No nie przesadzaj ;)
Ja to bym np. wyceni³ jedn± recepturê na 30-40 z³ sp³acan± gad¿etami :fiu:
 

GMC
Wys³any: 2014-07-28, 20:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Siekiera napisa³/a:
W skrócie chodzi o ró¿ne wersje kolorboxów które maj± na rynku. To jest to co ustawiasz w programie. Dlatego receptury do jednego pasuj± a do innego nie.


Nie ogarniam, jak mog± pasowaæ do jednych a do innych nie? To te fiszki ró¿ni± siê pomiêdzy egzemplarzami kolorboxów :shock: Zawsze my¶la³em ¿e takie fiszki to robi± w du¿ych arkuszach a potem je tn± na mniejsze wiêc dlaczego mia³yby siê ró¿niæ :blee:
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-07-29, 22:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Siekiera napisa³/a:
dlaczego oni nie mog± uwzglêdniaæ wszystkich reklamacji. W skrócie chodzi o ró¿ne wersje kolorboxów które maj± na rynku. To jest to co ustawiasz w programie. Dlatego receptury do jednego pasuj± a do innego nie

Moim zdaniem, nie do koñca to jest wina kolorboxów. Ja nie zg³aszam lekkich odchyleñ bo sam wiesz, ¿e wtedy 70% kolorów sz³o by do reklamacji. Moim zdaniem tu chodzi o co¶ innego. Dzwonisz, piszesz, piszesz dzwonisz, dzwonisz, piszesz i cisza. W koñcu machasz rêk±, bo nie masz czasu na u¿eranie.
A teraz wyobra¼ sobie, ¿e polityka producenta polega na tym, ¿e w 100% kryje straty. Tak jak Mipa czy APP. I nagle piêciuset w³a¶cicieli mieszalników, bezwzglêdnie ¿±da pokrycia strat wynikaj±cych ze s³abej kolorystyki. Co siê wtedy stanie?
 

Siekiera
Wys³any: 2014-07-31, 12:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Jak nic nie bêd± robiæ to te¿ na dobre im nie wyjdzie. Nie chcê siê powtarzaæ ale rzeczywisto¶æ jest na razie taka ¿e np. moi kolory¶ci niechêtnie siêgaj± po ich puszki a ja ich zmuszaæ nie mogê bo to oni odpowiadaj± za kolor. Nie pomaga te¿ argument finansowy, zreszt± s± systemy na których zarabia siê podobnie a pracy w³o¿yæ trzeba zdecydowanie mniej. Jak kto¶ nie posiada takiego innego systemu to robi dobra minê do z³ej gry i miesza :/

[ Dodano: 2014-07-31, 13:06 ]
GMC napisa³/a:
To te fiszki ró¿ni± siê pomiêdzy egzemplarzami kolorboxów :shock: Zawsze my¶la³em ¿e takie fiszki to robi± w du¿ych arkuszach a potem je tn± na mniejsze wiêc dlaczego mia³yby siê ró¿niæ :blee:


Masz racjê ale wyobra¼ sobie ¿e zamawiasz jak±¶ partiê i ona jest OK a za rok zamawiasz to samo ale przychodzi co¶ innego, teraz ³apiesz ;)
 

GMC
Wys³any: 2014-07-31, 21:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Cytat:
teraz ³apiesz ;)


³apiê :tak: ale to znaczy ¿e hu.nia jest i novol powinien zareklamowaæ te fiszki, dlaczego jego klienci maj± przez to cierpieæ. My¶lê ¿e podobny problem mo¿e byæ w takim razie z tym nowym kolorboxem z APP.
 

Siekiera
Wys³any: 2014-08-02, 10:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Pewnie ani Novol ani APP nic nie mog± zrobiæ w takich przypadkach. Bior± to co daj± i puszczaj± w rynek.
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-08-03, 12:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
A z tym APP to nie jest tak, ¿e to te same fiszki ale inaczej pouk³adane?
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

lukas
Wys³any: 2014-08-03, 21:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
Du¿o pracy ale do zrobienia, tylko po co?
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-08-03, 23:37   
+1
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Ogl±da³em w³a¶nie stronê APP i chyba to zupe³nie nowy kolorbox. Ale z drugiej nie uwa¿am, ¿eby APP strzeli³o sobie w kolano i wypu¶ci³o kolorbox który ma b³êdy. S±dzê, ¿e doskonale go sprawdzili i jest tak samo doprecyzowany jak ten stary.
Mieszalnik APP ma bardzo mocna pozycjê na rynku. Mo¿e nie wszyscy s± zadowoleni z warunków i samej polityki sprzeda¿y, ale co do jako¶ci systemu absolutnie nikt nie ma zastrze¿eñ. Poza jakimi¶ wpisami jakiej¶ pani Kolorystki z w±sami, która mia³a wrzuciæ zdjêcia natrysków i na tych obietnicach skoñczy³a swoje ¿ycie na forum, nikt tutaj z³ego s³owa o APP nie powiedzia³.
Je¿eli nowy box mia³by wady, wtedy szybko pójdzie wie¶æ i ludzie zaczn± kupowaæ np. DeBeera, który jest o 40% tañszy na starcie.
Dzi¶ swój mieszalnik ma ka¿dy kto chce. Nawet hurtownie motoryzacyjne. Ale trzeba zwróciæ uwagê, ¿e w nieco ponad dwa lata od premiery, mieszalniki APP miel± tyle lakierów, ¿e inne firmy mog± tylko pozazdro¶ciæ. A najciekawsze jest to, ¿e sukces mieszalnika APP, dokona³ siê mimo ma³o atrakcyjnych warunków zakupu i bezwzglêdnego przestrzegania targetów!

[ Dodano: 2014-08-07, 16:20 ]
Dzi¶ odebra³em paczkê z gratyfikacj± strat. Nie ukrywam, ¿e jestem zadowolony. Po czê¶ci ze sposobu rekompensaty, ale przede wszystkim, ¿e co¶ drgnê³o i temat zosta³ za³atwiony tak jak trzeba. :spoko:

[ Dodano: 2014-09-26, 08:35 ]
Po 3 latach mam ju¿ wystarczaj±c± wiedzê, ¿e potrafiê sam odpowiedzieæ na zadane w temacie postu, pytanie. De facto, jako, ¿e nie mam ju¿ Spectrala, mo¿na pokusiæ siê o ma³e refleksje.
A odpowied¼ nie jest prosta.
Kupuj±c ca³y system Spectral, dostajesz nie tylko mieszalnik ale dostajesz te¿ produkty które konkurowaæ mog± z wiêkszo¶ci± materia³ów klasy premium. Dostajesz pe³ne wsparcie techniczne i szkoleniowe, jakiego nie daje nikt!
Niestety dostajesz te¿ zapewnienia o poszanowaniu zasad uczciwej konkurencji przez dystrybutorów, i na tych zapewnianiach siê koñczy. Nikogo nie bêdzie interesowa³o, to , ¿e Twój klient lakiernik, kupuje produkty taniej lub w tej samej cenie, od tego samego co Ty, dystrybutora. Ale to ju¿ ryzyko handlu w ¶wiêtokrzyskim, opolskim, ³ódzkim i pó³nocnej czê¶ci ¶l±skiego.
Co do mieszalnika:
W systemie akrylowym, nie pasuje nic. Przez rok jedynie jeden kolor zgadza³ siê z fiszk±. Kolorbox jest zupe³nie niepotrzebny, bo zawsze wychodzi inny odcieñ koloru.
W systemie bazowym jest trochê lepiej. Wiele kolorów pasuje do fiszki a wiele fiszek pasuje do elementów. Jednak za t± cenê mieszalnika, jak i gotowej mieszaniny, mo¿na bez problemu kupiæ znacznie lepszy kolorystycznie system.
Dzi¶, gdybym mia³ znów otwieraæ mieszalnie, ponownie wstawi³bym wiêkszo¶æ produktów Spectrala, ale mieszalnika, zdecydowanie bym nie kupi³.
 

DrCruel
Wys³any: 2014-09-26, 18:10   
0
UP DOWN


Posty: 418
Niestety nie mogê rozdzieliæ tego posta bo nie mam do czego wkleiæ ostatniego wpisu. Zrób kolejny wpis choæby z kropk± (.) a ja zrobiê wytnij/wklej.
Porozmawiam te¿ z m±drzejszym dlaczego tak siê dzieje.
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-11-12, 10:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=9201
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group