Lakiernictwo samochodowe dla profesjonalistów i amatorów

Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
darecki_W 
Wysłany: 2009-06-20, 19:46   Polerowanie na wysoki połysk - problem z papierem
0
UP DOWN

Witam szanowne grono fachowców

ostatnio coraz częściej klienci zamawiają fronty w wysokim połysku w związku z tym jestem teraz na etapie nauki polerowania lakieru ( poliuretan) za waszymi radami stosuje system 3M
z pastami nie mam problemów ale z papierem ( krążki fi 150) mam problem a mianowicie pozostają drobne kółeczka ( zawsze szlifuje na mokro) ostatnio kupiłem krążki 1500 z 3M i one też pozostawiają te cholerne kółeczka :sciana:
mam pytanie czy są krążki o gr. 2000 na mokro :?:
w sumie to potrzebuje papier który by ściął małe wytracenia lakieru ewentualnie pyłki
w tej chwili to szlifuje tak :
- krążki 1500
- krążki na gąbce z Festoola 2000
- tryzack z 3M o gr. 3000
- i pasty ale z tym nie mam problemu

gola 
Wysłany: 2009-06-20, 23:22   
0
UP DOWN

o jakim skoku jest twoja maszynka ? i czy krazki jakie posiadasz sa pelne,czy z otworami?

darecki_W 
Wysłany: 2009-06-21, 00:40   
0
UP DOWN

szlifuje i poleruje szlifierką Festool Rotex

Dane techniczne
Pobór mocy 720 W
Prędkość obrotowa, ruch ROTEX 320-660 min-1
Ruchy mimośrodowe 3300-6800 min-1
Suw szlifujący 5 mm
Talerz szlifierski FastFix Ø 150 mm
Przyłącze do odsysania pyłu Ø 27 mm
Ciężar 2,3 kg

producent nie podaje jaki jest skok na mimośrodzie , ale szlifuje na biegu 2-3 ( skala 1-6) to są delikatne ruchy na moje oko skok wynosi 3 mm

krążki są bez otworów , czy je też trzeba moczyć w wodzie kilka godzin ?

siwy_1981 
Wysłany: 2009-06-21, 10:39   
0
UP DOWN
siwy1981

Rotex w wersji 150mm ma skok właśnie 5mm. Do szlifowania pod polerkę powinno być 3mm. A co do polerowania tym Festoolem to nie za bardzo idzie polerowanie wstępne (mówie oczywiscie o ruchu planetarnym) . Radziłbym użyc typowej polerki obrotowej. Z doswiadczenia wiem, że rotex lepiej radzi sobie z nabłyszczaniem lub usuwaniem hologramów.

gola 
Wysłany: 2009-06-21, 10:57   
0
UP DOWN

darecki_W napisał/a:
szlifuje i poleruje szlifierką Festool Rotex

Dane techniczne
Pobór mocy 720 W
Prędkość obrotowa, ruch ROTEX 320-660 min-1
Ruchy mimośrodowe 3300-6800 min-1
Suw szlifujący 5 mm
Talerz szlifierski FastFix Ø 150 mm
Przyłącze do odsysania pyłu Ø 27 mm
Ciężar 2,3 kg

producent nie podaje jaki jest skok na mimośrodzie , ale szlifuje na biegu 2-3 ( skala 1-6) to są delikatne ruchy na moje oko skok wynosi 3 mm

krazkow ne moczysz we wodzie,to jest produkt do obrobki na sucho.Pytalem o skok maszynki,bo to ma znaczenie przy szlifowaniu lakieru do polerki,@siwy_1981 juz objasnil jaki skok powinien byc.
Jezeli chodzi o samo polerowanie,to maszynka ta do tego sie nie nadaje,musisz sprawic sobie polerke,a festol uzywac do wykanczania np woskowania

darecki_W 
Wysłany: 2009-06-21, 20:20   
0
UP DOWN

ok :spoko: dzięki za podpowiedz

darecki_W 
Wysłany: 2009-06-25, 21:02   
0
UP DOWN

zaopatrzyłem się w krążki firmy KOVAX i poler wyszedł za......cie :spoko:

na pierwszy ogień dałem krążek Yellow Film P1500 na rotexa i na mokro i powiem wam że zero rys i kółeczek
następnie krążek Buflex P3000 też na mokro
i po tym pasta 3M zielona (50417) i błękitna (09376) i jest miód malina

i teraz mam pytanie czy po błękitnej coś się jeszcze daje naturalnie chodzi mi o pasty
nadmienię tylko że chodzi o polerowanie lakieru na drzwiczkach meblowych

P.S.
jestem pod wrażeniem jakości i żywotności krążków z Kovaxa
jeden krążek starczył mi na szlif 8 m2 :cool:
moim zdaniem Buflex jest lepszy od trizact-a z 3M-a

binsu18
Wysłany: 2009-07-02, 16:58   
0
UP DOWN

darecki_W napisał/a:
zaopatrzyłem się w krążki firmy KOVAX

Możesz podpowiedzieć gdzie? Czy możesz podac jakieś namiary? Pozdrawiam.

darecki_W 
Wysłany: 2009-07-04, 19:28   
0
UP DOWN

kupowałem w Łomży w sklepie "Lakiernik"
nie wiem czy ci pasuje :?:

binsu18
Wysłany: 2009-07-05, 09:43   
0
UP DOWN

darecki_W napisał/a:
kupowałem w Łomży w sklepie "Lakiernik"
nie wiem czy ci pasuje :?:

Dziękuję za odpowiedź. Niestety, Łomża jest za daleko od Jeleniej Góry :) Poszukuję namiarów na jakiś sklep internetowy. Przeszukałem Gogle , ale raczej z mizernym skutkiem, a do zakupu zachęciła mnie Twoja opinia o tych krążkach :) Jeszcze raz dzięki .

Pozdrawiam.

artbike 
Wysłany: 2009-07-05, 11:06   
0
UP DOWN

http://www.pw-wlodarczyk.pl/kovax.html

binsu18
Wysłany: 2009-07-05, 15:12   
0
UP DOWN

artbike napisał/a:
http://www.pw-wlodarczyk.pl/kovax.html

Artbike, dzięki. Byłem na tej stronie chyba w piątek. Telefony przedstawicieli - nie aktualne, pczta internetowa zwracana jest przez serwer do nadawcy, kontakt utrudnony, strona prawdopodobnie nie aktualizowana. Przedstawiciele regionalni - z jednego regionu ( Łódź, Sieradz, Płock) Trudno to nazwać "podejściem do klienta". W tej sytuacji firma nie budzi mojego zaufania. Prawdopodobnie nie obsługują wysyłki do klientów "drobnych" Na allegro można wyrwać krążki 1500 3M za 3,80 za sztukę . z 2000 i wyżej na razie posucha.

Pozdrawiam.

binsu18
Wysłany: 2009-07-06, 11:48   
0
UP DOWN

Dzięki wszystkim za pomoc. Krążki Kovax Buflex znalazłem przez przypadek w pobliskiej mieszalni. Jak mówi stare przysłowie "Najciemniej jest zawsze pod latarnią"

Pozdrawiam.

binsu18
Wysłany: 2009-07-17, 18:56   
0
UP DOWN

gola napisał/a:
darecki_W napisał/a:

krazkow ne moczysz we wodzie,to jest produkt do obrobki na sucho.

Nie wykluczone że można ich używać na sucho , jednak są przystosowane do pracy na mokro wraz z przekładką gąbkową. Poniższy film przedstawia krążki na rzep. W handlu są również dostępne krązki na klej, oraz specjalne przejściówki gąbkowe rzep/klej umożliwiające zastosowanie tych krązkó do najcześciej spotykanych padów na rzep. Opinię Dareckiego o wyśmienitej jakości Buflexa potwierdza mieszalnia i warsztat gdzie zaopatruję się .

http://www.youtube.com/wa...feature=related film instruktażowy- sposób używania krążków Kovax-Buflex 3000.
Gola ..jeśli coś pogmatwałem to z góry przepraszam :)

binsu18
Wysłany: 2009-07-18, 08:47   
0
UP DOWN

Gola ... Zwracam honor... Twoja informacja dotyczyła 3M a nie Buflexa. Jeszcze raz sory.

pio_len
Wysłany: 2009-07-18, 21:05   
0
UP DOWN

witam wszystkich jestem tutaj nowy i mam kilka pytań odnośnie polerowania mechanicznego ( szlif mimośrodowa ).
1 czy za pomocą takiej metody można usunąć skutecznie śmieci na lakierze . normalnie śmieci ścinam papierem 2000 na klocku potem resztę elementu 2500 później farekla 3g następnie wosk ręcznie na wysoki połysk .
2 jakie woski nakładacie na wysoki połysk ręcznie czy maszynowo za pomocą gąbki czy fura .
3czy nie boicie się przetarć lakieru na rantach i przetłoczeniach ( matuje podkład za pomocą szlifierki i przetarcia niekiedy się pojawiają a przecież podkład jest grubszy od lakieru bezb .
4 co sądzicie o farekli pomińcie mycie auta z kropek chodzi mi o efekt finalny liczę na szybką i równie obszerną odpowiedzieć .
:)

Travolta 
Wysłany: 2009-07-19, 13:04   
0
UP DOWN

U mnie w pracy polerują farekla 3g a potem mleczkiem 3m ręcznie i wychodzi dosc ładnie kiedys mieli tez taki balsam do samochodów ale tylko na chwile bo mleczko było lepsze

A o farekli to słyszałem ze na ta chwile jest najlepsza

pio_len
Wysłany: 2009-07-19, 13:57   
0
UP DOWN

a jak radzą sobie ze śmieciami i nierówną morką

zed
Wysłany: 2009-07-19, 14:54   
0
UP DOWN

Cytat:
zed mam cie na oku

a czemusz to :?:

binsu18
Wysłany: 2009-07-20, 09:51   
0
UP DOWN

pio_len napisał/a:
a jak radzą sobie ze śmieciami i nierówną morką

Pio_len, ,,, Zdania są podzielone. Na forum znajdziesz zarówno zwolenników jak i przeciwników Farecli. Podobnie z innymi środkami do wykańczania powierzchni. Są różne szkoły. Zanim zrobi to moderator podeślę ci link do strony forum gdzie moderatorzy zebrali posty dotyczące wykańczania powierzchni lakierowanej popularnie zwaną polerką. Temat jest zbyt obszerny aby w jednym poscie dać 100% receptę. Niemiłych ytuacji i niespodzianek przy polerowaniu, które mogą Cię zaskoczyć są dziesiątki, i tyleż samo jest sposobów aby je usunąć . W handlu jest niezliczona ilośc past , mleczek, wosków i wybłyszczaczy ( nie wspomnę o materiałach typowo sciernych do usuwania wtrąceń) Jedne z nich s ą wysokiej klasy i najczęsciej drogie, inne porównywalnej klasy nieco tańsze. Wydaje mi się że najlepszym sposobem jest próbowanie i ćwiczenie. To właśnie "Ćwiczenie czyni mistrza"

Tu masz link do tematów związanych z polerką http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=2423

a tu jeden ze sposobów walki z śmietkami, kóleczkami i hologramami http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=2230

miłej lektury :)

pio_len
Wysłany: 2009-07-20, 22:55   
0
UP DOWN

binsu18 a ty kolego w jaki sposób ścinasz syfy ma mokro 2000 czy na sucho . widziałem wiele filmów w internecie jak gość poleruje lakier szlif mimośrodową nie tylko płaskie elementy ale też błotniki itp .na filmie wygląda to świetnie i czas polerowania poraża niestety w realu tego nigdy nie widziałem i nikt z moich kolegów tak nie poleruje . czy ktoś z was próbował za pomocą szlif mimośrodowej ścinać syfki ? .

jacenty 741
Wysłany: 2009-07-21, 17:13   
0
UP DOWN

Bracie Travolta,a Ty czemu wsiadasz do mojego tramwaju?Mnie w tym temacie nie ma!Masz jakiś kłopot z moją osobą?

ZIEMBA
Wysłany: 2009-07-21, 18:06   
0
UP DOWN

pio_len napisał/a:
czy ktoś z was próbował za pomocą szlif mimośrodowej ścinać syfki ? .

Ja tak robie i polecam, świetna sprawa. Klocek z p2000 i wiadro z wodą używam tylko na bardzo powiginane powierzchnie i trudno dostępne miejsca. Tylko trzeba baaaardzo uwarzac na przetarcia jak robisz mimośrodem.

pio_len
Wysłany: 2009-07-21, 22:01   
0
UP DOWN

ZIEMBA jak ścinasz syfa mimośrodem to do zera tak że zostaje lustro czy tylko ścinasz mu łepek i pozostaje niewielki ślad po śmieciu .

ZIEMBA
Wysłany: 2009-07-22, 16:37   
0
UP DOWN

Scinam do zera, tak że nie ma po nim śladu, zostaje lustro. Oczywiście trzeba to robic na twardej podkładce. Tylko odrazu Ci mówie ze to jest na granicy przetarcia. Pużniej z polerką trzeba baaaardzo uwarzac. No chyba że dasz na samochód banke 5l bezbarwnego, ja tak dałem na swój, to wtedy możesz sobie drzec :D

pio_len
Wysłany: 2009-07-24, 22:06   
0
UP DOWN

wielkie dzięki za fachową pomoc .

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu