Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
darecki_W 
Wys³any: 2009-06-20, 18:46   Polerowanie na wysoki po³ysk - problem z papierem
0
UP DOWN


Posty: 21
Witam szanowne grono fachowców

ostatnio coraz czê¶ciej klienci zamawiaj± fronty w wysokim po³ysku w zwi±zku z tym jestem teraz na etapie nauki polerowania lakieru ( poliuretan) za waszymi radami stosuje system 3M
z pastami nie mam problemów ale z papierem ( kr±¿ki fi 150) mam problem a mianowicie pozostaj± drobne kó³eczka ( zawsze szlifuje na mokro) ostatnio kupi³em kr±¿ki 1500 z 3M i one te¿ pozostawiaj± te cholerne kó³eczka :sciana:
mam pytanie czy s± kr±¿ki o gr. 2000 na mokro :?:
w sumie to potrzebuje papier który by ¶ci±³ ma³e wytracenia lakieru ewentualnie py³ki
w tej chwili to szlifuje tak :
- kr±¿ki 1500
- kr±¿ki na g±bce z Festoola 2000
- tryzack z 3M o gr. 3000
- i pasty ale z tym nie mam problemu
_________________
stolarz uczy siê ca³e ¿ycie
 

gola 
Wys³any: 2009-06-20, 22:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
o jakim skoku jest twoja maszynka ? i czy krazki jakie posiadasz sa pelne,czy z otworami?
 

darecki_W 
Wys³any: 2009-06-20, 23:40   
0
UP DOWN


Posty: 21
szlifuje i poleruje szlifierk± Festool Rotex

Dane techniczne
Pobór mocy 720 W
Prêdko¶æ obrotowa, ruch ROTEX 320-660 min-1
Ruchy mimo¶rodowe 3300-6800 min-1
Suw szlifuj±cy 5 mm
Talerz szlifierski FastFix Ø 150 mm
Przy³±cze do odsysania py³u Ø 27 mm
Ciê¿ar 2,3 kg

producent nie podaje jaki jest skok na mimo¶rodzie , ale szlifuje na biegu 2-3 ( skala 1-6) to s± delikatne ruchy na moje oko skok wynosi 3 mm

kr±¿ki s± bez otworów , czy je te¿ trzeba moczyæ w wodzie kilka godzin ?
_________________
stolarz uczy siê ca³e ¿ycie
 

siwy_1981 
Wys³any: 2009-06-21, 09:39   
0
UP DOWN
siwy1981

Pomóg³: 7 razy
Posty: 63
Rotex w wersji 150mm ma skok w³a¶nie 5mm. Do szlifowania pod polerkê powinno byæ 3mm. A co do polerowania tym Festoolem to nie za bardzo idzie polerowanie wstêpne (mówie oczywiscie o ruchu planetarnym) . Radzi³bym u¿yc typowej polerki obrotowej. Z doswiadczenia wiem, ¿e rotex lepiej radzi sobie z nab³yszczaniem lub usuwaniem hologramów.
 

gola 
Wys³any: 2009-06-21, 09:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
darecki_W napisa³/a:
szlifuje i poleruje szlifierk± Festool Rotex

Dane techniczne
Pobór mocy 720 W
Prêdko¶æ obrotowa, ruch ROTEX 320-660 min-1
Ruchy mimo¶rodowe 3300-6800 min-1
Suw szlifuj±cy 5 mm
Talerz szlifierski FastFix Ø 150 mm
Przy³±cze do odsysania py³u Ø 27 mm
Ciê¿ar 2,3 kg

producent nie podaje jaki jest skok na mimo¶rodzie , ale szlifuje na biegu 2-3 ( skala 1-6) to s± delikatne ruchy na moje oko skok wynosi 3 mm

kr±¿ki s± bez otworów , czy je te¿ trzeba moczyæ w wodzie kilka godzin ?

krazkow ne moczysz we wodzie,to jest produkt do obrobki na sucho.Pytalem o skok maszynki,bo to ma znaczenie przy szlifowaniu lakieru do polerki,@siwy_1981 juz objasnil jaki skok powinien byc.
Jezeli chodzi o samo polerowanie,to maszynka ta do tego sie nie nadaje,musisz sprawic sobie polerke,a festol uzywac do wykanczania np woskowania
 

darecki_W 
Wys³any: 2009-06-21, 19:20   
0
UP DOWN


Posty: 21
ok :spoko: dziêki za podpowiedz
_________________
stolarz uczy siê ca³e ¿ycie
 

darecki_W 
Wys³any: 2009-06-25, 20:02   
0
UP DOWN


Posty: 21
zaopatrzy³em siê w kr±¿ki firmy KOVAX i poler wyszed³ za......cie :spoko:

na pierwszy ogieñ da³em kr±¿ek Yellow Film P1500 na rotexa i na mokro i powiem wam ¿e zero rys i kó³eczek
nastêpnie kr±¿ek Buflex P3000 te¿ na mokro
i po tym pasta 3M zielona (50417) i b³êkitna (09376) i jest miód malina

i teraz mam pytanie czy po b³êkitnej co¶ siê jeszcze daje naturalnie chodzi mi o pasty
nadmieniê tylko ¿e chodzi o polerowanie lakieru na drzwiczkach meblowych

P.S.
jestem pod wra¿eniem jako¶ci i ¿ywotno¶ci kr±¿ków z Kovaxa
jeden kr±¿ek starczy³ mi na szlif 8 m2 :cool:
moim zdaniem Buflex jest lepszy od trizact-a z 3M-a
_________________
stolarz uczy siê ca³e ¿ycie
 

binsu18
Wys³any: 2009-07-02, 15:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 51
darecki_W napisa³/a:
zaopatrzy³em siê w kr±¿ki firmy KOVAX


Mo¿esz podpowiedzieæ gdzie? Czy mo¿esz podac jakie¶ namiary? Pozdrawiam.
 

darecki_W 
Wys³any: 2009-07-04, 18:28   
0
UP DOWN


Posty: 21
kupowa³em w £om¿y w sklepie "Lakiernik"
nie wiem czy ci pasuje :?:
_________________
stolarz uczy siê ca³e ¿ycie
 

binsu18
Wys³any: 2009-07-05, 08:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 51
darecki_W napisa³/a:
kupowa³em w £om¿y w sklepie "Lakiernik"
nie wiem czy ci pasuje :?:


Dziêkujê za odpowied¼. Niestety, £om¿a jest za daleko od Jeleniej Góry :) Poszukujê namiarów na jaki¶ sklep internetowy. Przeszuka³em Gogle , ale raczej z mizernym skutkiem, a do zakupu zachêci³a mnie Twoja opinia o tych kr±¿kach :) Jeszcze raz dziêki .

Pozdrawiam.
 

artbike 
Wys³any: 2009-07-05, 10:06   
0
UP DOWN

Posty: 8
http://www.pw-wlodarczyk.pl/kovax.html
 

binsu18
Wys³any: 2009-07-05, 14:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 51
artbike napisa³/a:
http://www.pw-wlodarczyk.pl/kovax.html


Artbike, dziêki. By³em na tej stronie chyba w pi±tek. Telefony przedstawicieli - nie aktualne, pczta internetowa zwracana jest przez serwer do nadawcy, kontakt utrudnony, strona prawdopodobnie nie aktualizowana. Przedstawiciele regionalni - z jednego regionu ( £ód¼, Sieradz, P³ock) Trudno to nazwaæ "podej¶ciem do klienta". W tej sytuacji firma nie budzi mojego zaufania. Prawdopodobnie nie obs³uguj± wysy³ki do klientów "drobnych" Na allegro mo¿na wyrwaæ kr±¿ki 1500 3M za 3,80 za sztukê . z 2000 i wy¿ej na razie posucha.

Pozdrawiam.
 

binsu18
Wys³any: 2009-07-06, 10:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 51
Dziêki wszystkim za pomoc. Kr±¿ki Kovax Buflex znalaz³em przez przypadek w pobliskiej mieszalni. Jak mówi stare przys³owie "Najciemniej jest zawsze pod latarni±"

Pozdrawiam.
 

binsu18
Wys³any: 2009-07-17, 17:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 51
gola napisa³/a:
darecki_W napisa³/a:


kr±¿ki s± bez otworów , czy je te¿ trzeba moczyæ w wodzie kilka godzin ?

krazkow ne moczysz we wodzie,to jest produkt do obrobki na sucho.


Nie wykluczone ¿e mo¿na ich u¿ywaæ na sucho , jednak s± przystosowane do pracy na mokro wraz z przek³adk± g±bkow±. Poni¿szy film przedstawia kr±¿ki na rzep. W handlu s± równie¿ dostêpne kr±zki na klej, oraz specjalne przej¶ciówki g±bkowe rzep/klej umo¿liwiaj±ce zastosowanie tych kr±zkó do najcze¶ciej spotykanych padów na rzep. Opiniê Dareckiego o wy¶mienitej jako¶ci Buflexa potwierdza mieszalnia i warsztat gdzie zaopatrujê siê .

http://www.youtube.com/wa...feature=related film instrukta¿owy- sposób u¿ywania kr±¿ków Kovax-Buflex 3000.
Gola ..je¶li co¶ pogmatwa³em to z góry przepraszam :)
 

binsu18
Wys³any: 2009-07-18, 07:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 51
Gola ... Zwracam honor... Twoja informacja dotyczy³a 3M a nie Buflexa. Jeszcze raz sory.
 

pio_len
Wys³any: 2009-07-18, 20:05   
0
UP DOWN

Posty: 88
witam wszystkich jestem tutaj nowy i mam kilka pytañ odno¶nie polerowania mechanicznego ( szlif mimo¶rodowa ).
1 czy za pomoc± takiej metody mo¿na usun±æ skutecznie ¶mieci na lakierze . normalnie ¶mieci ¶cinam papierem 2000 na klocku potem resztê elementu 2500 pó¼niej farekla 3g nastêpnie wosk rêcznie na wysoki po³ysk .
2 jakie woski nak³adacie na wysoki po³ysk rêcznie czy maszynowo za pomoc± g±bki czy fura .
3czy nie boicie siê przetaræ lakieru na rantach i przet³oczeniach ( matuje podk³ad za pomoc± szlifierki i przetarcia niekiedy siê pojawiaj± a przecie¿ podk³ad jest grubszy od lakieru bezb .
4 co s±dzicie o farekli pomiñcie mycie auta z kropek chodzi mi o efekt finalny liczê na szybk± i równie obszern± odpowiedzieæ .
:)
 

Travolta 
Wys³any: 2009-07-19, 12:04   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
U mnie w pracy poleruj± farekla 3g a potem mleczkiem 3m rêcznie i wychodzi dosc ³adnie kiedys mieli tez taki balsam do samochodów ale tylko na chwile bo mleczko by³o lepsze

A o farekli to s³ysza³em ze na ta chwile jest najlepsza
_________________
to nie prawda ze obama nie lubi hopcoli ;)
 

pio_len
Wys³any: 2009-07-19, 12:57   
0
UP DOWN

Posty: 88
a jak radz± sobie ze ¶mieciami i nierówn± mork±
 

zed
Wys³any: 2009-07-19, 13:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
Cytat:
zed mam cie na oku

a czemusz to :?:
 

binsu18
Wys³any: 2009-07-20, 08:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 51
pio_len napisa³/a:
a jak radz± sobie ze ¶mieciami i nierówn± mork±


Pio_len, ,,, Zdania s± podzielone. Na forum znajdziesz zarówno zwolenników jak i przeciwników Farecli. Podobnie z innymi ¶rodkami do wykañczania powierzchni. S± ró¿ne szko³y. Zanim zrobi to moderator pode¶lê ci link do strony forum gdzie moderatorzy zebrali posty dotycz±ce wykañczania powierzchni lakierowanej popularnie zwan± polerk±. Temat jest zbyt obszerny aby w jednym poscie daæ 100% receptê. Niemi³ych ytuacji i niespodzianek przy polerowaniu, które mog± Ciê zaskoczyæ s± dziesi±tki, i tyle¿ samo jest sposobów aby je usun±æ . W handlu jest niezliczona ilo¶c past , mleczek, wosków i wyb³yszczaczy ( nie wspomnê o materia³ach typowo sciernych do usuwania wtr±ceñ) Jedne z nich s ± wysokiej klasy i najczêsciej drogie, inne porównywalnej klasy nieco tañsze. Wydaje mi siê ¿e najlepszym sposobem jest próbowanie i æwiczenie. To w³a¶nie "Æwiczenie czyni mistrza"

Tu masz link do tematów zwi±zanych z polerk± http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=2423

a tu jeden ze sposobów walki z ¶mietkami, kóleczkami i hologramami http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=2230

mi³ej lektury :)
 

pio_len
Wys³any: 2009-07-20, 21:55   
0
UP DOWN

Posty: 88
binsu18 a ty kolego w jaki sposób ¶cinasz syfy ma mokro 2000 czy na sucho . widzia³em wiele filmów w internecie jak go¶æ poleruje lakier szlif mimo¶rodow± nie tylko p³askie elementy ale te¿ b³otniki itp .na filmie wygl±da to ¶wietnie i czas polerowania pora¿a niestety w realu tego nigdy nie widzia³em i nikt z moich kolegów tak nie poleruje . czy kto¶ z was próbowa³ za pomoc± szlif mimo¶rodowej ¶cinaæ syfki ? .
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-07-21, 16:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Bracie Travolta,a Ty czemu wsiadasz do mojego tramwaju?Mnie w tym temacie nie ma!Masz jaki¶ k³opot z moj± osob±?
 
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-07-21, 17:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
pio_len napisa³/a:
czy kto¶ z was próbowa³ za pomoc± szlif mimo¶rodowej ¶cinaæ syfki ? .


Ja tak robie i polecam, ¶wietna sprawa. Klocek z p2000 i wiadro z wod± u¿ywam tylko na bardzo powiginane powierzchnie i trudno dostêpne miejsca. Tylko trzeba baaaardzo uwarzac na przetarcia jak robisz mimo¶rodem.
 

pio_len
Wys³any: 2009-07-21, 21:01   
0
UP DOWN

Posty: 88
ZIEMBA jak ¶cinasz syfa mimo¶rodem to do zera tak ¿e zostaje lustro czy tylko ¶cinasz mu ³epek i pozostaje niewielki ¶lad po ¶mieciu .
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-07-22, 15:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Scinam do zera, tak ¿e nie ma po nim ¶ladu, zostaje lustro. Oczywi¶cie trzeba to robic na twardej podk³adce. Tylko odrazu Ci mówie ze to jest na granicy przetarcia. Pu¿niej z polerk± trzeba baaaardzo uwarzac. No chyba ¿e dasz na samochód banke 5l bezbarwnego, ja tak da³em na swój, to wtedy mo¿esz sobie drzec :D
 

pio_len
Wys³any: 2009-07-24, 21:06   
0
UP DOWN

Posty: 88
wielkie dziêki za fachow± pomoc .
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group