Lakiernictwo samochodowe dla profesjonalistów i amatorów

Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
comodo27
Wysłany: 2008-10-06, 16:26   Farby do aerografu
0
UP DOWN

Witam,proszę o pomoc w wyborze farb do aerografu jakie najlepiej farby stosować do metalu, materiału,ciała,paznokcii i gdxie je można dostać? Czy tylko jedyną możliwością jest sprowadzanie z zagranicy? Czy można też odpowiednio rozcięczając użyć zwykło\e farby akrylowe typu ,,humbrol", ,,revell" itd np.do tworzyw i metalu?

dawid
Wysłany: 2008-10-06, 18:43   
0
UP DOWN

jest milion ostow o farbach przejrzyj cale forum a dowiesz sie bardzo bardzo wiele o farbach aerografach i malowaniu ci mowie :)

acetoon
Wysłany: 2008-10-11, 15:57   JAKIE FARBY????????????
0
UP DOWN

Na wstępie chciałbym powitać wszystkich na forum!! Mam pytanko dotyczące farb do aerografu? Otóż od dawien dawne interesuje się rysunkiem,rysowałem szkice ołówkiem ,robiłem prace sprayem ale cały czas myślałem o wykonywaniu prac aerografem.Pierwszy aerograf kupiłem za 20euro no i od razu wyrzuciłem go do śmieci.Ostatnio zakupiłem ,,Paasche Vjr"I PO WIELU BATALIACH I PRZERÓBKACH podłączyłem go do mojego pseudo kompresorka zakupiłem farby Pactra i revell w jedynym w Zielonej Górze sklepie modelarskim i zacząłem psikać no i... no i Lipa!!! Zaczęło coś tam lecieć pryskać kropkami i wszystko(mimo że rozrobiłem farbę tak jak zaleca producent) aerograf szybko się zapchał.Powiedzcie mi czy do aerografu stosować wyłącznie drogich i praktycznie nie dostępnych farb w Polsce tj, ,,createx", ,,golden' czy ,,auto air colors''? nie chodzi mi o wykonywanie jakich wielkich prac poprostu narazie chcę spróbować,czy to poprostu jest wina mojego kompressorka o takiego http://allegro.pl/item446...0_aerograf.html ?może za małe ciśnienie podaje i dlatego takie rzeczy się dzieją, po za tym te firmowe farby kosztują fortunę jak na początek.Pomóżcie

dawid
Wysłany: 2008-10-12, 10:07   
0
UP DOWN

kup sobie akryl wodny w tubkach dobrej firmy np windsor & newton i redukuj je woda utleniona konsystencje musisz sobie wyczuc moze 1:1 ,moze 1:2 pokombinuj:))

Tadeusz 
Wysłany: 2009-03-03, 01:14   
0
UP DOWN

uu a to mnie zaintrygowało... wodą utlenioną ?

acidhouse
Wysłany: 2009-03-03, 07:34   
0
UP DOWN
Kustom Kulture

a jaki środek polecasz?

LoboLoco 
Wysłany: 2009-03-03, 07:49   
0
UP DOWN

Ja używam wody demineralizowanej albo destylowanej, oczywiscie do wodorozcieńczalnych. Na razie używam createxów , które są w polsce dostępne ( http://www.aerografia.com...php?cPath=46_60 ) i ogólnie na małe powierzchnie powinny być ok, schodzi ich naprawde niewiele.

Tadeusz 
Wysłany: 2009-03-10, 17:01   
0
UP DOWN

jeżeli wody to właśnie destylowanej używam, a Ty utelnionej i jest lepsza ? czy się pomyliłeś tylko? Przecież utlenia :)

LAKIEROWANKO Strona Główna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu