Szukaj FAQ Album




stosunek ceny do jako¶ci
STANDOX
8%
 8%  [ 22 ]
DUPONT
13%
 13%  [ 33 ]
SPIESHACKER
4%
 4%  [ 11 ]
SIKKENS
3%
 3%  [ 9 ]
PROFIX
3%
 3%  [ 8 ]
GLASURIT
5%
 5%  [ 14 ]
SPECTRAL (NOVOL)
11%
 11%  [ 29 ]
LESONAL
2%
 2%  [ 6 ]
PPG
4%
 4%  [ 10 ]
DYNA
3%
 3%  [ 8 ]
RM
6%
 6%  [ 17 ]
PALINAL
6%
 6%  [ 15 ]
APP
1%
 1%  [ 3 ]
DEBEER
6%
 6%  [ 16 ]
HELIOS
3%
 3%  [ 8 ]
MIPA
1%
 1%  [ 3 ]
LECHLER
2%
 2%  [ 6 ]
IVAT
1%
 1%  [ 3 ]
HAYA
1%
 1%  [ 4 ]
NEXA AUTOCOLOR
2%
 2%  [ 6 ]
MAX MAYER
2%
 2%  [ 6 ]
SALCOMIX
0%
 0%  [ 1 ]
SHERWIN WILLIAMS
1%
 1%  [ 4 ]
IXELL
1%
 1%  [ 4 ]
G³osowañ: 127
Wszystkich G³osów: 246

Autor Wiadomo¶æ
lordik 
Wys³any: 2013-02-02, 15:10   
0
UP DOWN
narazie amator :)


Pomóg³: 1 raz
Posty: 199
Sk±d: Zahajki Lubelskie
W mojej okolicy s± mieszalniki:
IWAT Palinal Lesonal a jakie¶ 30-40km maj± Spies Hecker
(mo¿e jest i wiêcej ale mi nie wiadomo)
Spies Heckerem nie malowa³em to siê nie wypowiadam
a IWAT jest dla mnie najlepszy z tych trzech
(kupuje u lakiernika który maluje i ma mieszalnie to kolor dobiera ³adnie)

Ja bym kupowa³ jakie¶ ze ¶redniej pó³ki jak bym mia³ niedaleko
 
 

czapka2
Wys³any: 2013-02-02, 15:43   
0
UP DOWN

Posty: 26
Maj±c za konkurencjê Palinala to siê nie dziwiê ze wolisz IVAT :) choæ dla mnie to podobna pó³ka.
Trochê jestem zaskoczony ¿e IVAT cenisz wy¿ej od Lesonala.

S±dzê, ¿e du¿± robotê co do Twojego wyboru mieszalnika IVAT robi po prostu dobry kolorysta który Ci te farby miesza.

A na ile warst kryjesz bo dobra pó³ka bazy powinna kryæ na 2 do góra 3 (ale to sporadycznie).
Oczywi¶cie wa¿ne te¿ s± odcienie szaro¶ci które niweluj± czêsto jedn± warstwê a jak wiadomo podk³±d jest tañszy ni¿ baza......
 

gugun 
Wys³any: 2013-02-02, 23:00   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
moze sie kolego przedstawisz wkoncu? ja akurat osobiscie mam kilka mieszalnikow do wyboru ale lesonal biore tylkowtedy kiedy akurat on najlepiej pasuje-glownie francuzy...a co do krycia,gestosc,wydajnosci tojuz wole dyne np i wszystkie inne...
 
 

lordik 
Wys³any: 2013-02-02, 23:29   
0
UP DOWN
narazie amator :)


Pomóg³: 1 raz
Posty: 199
Sk±d: Zahajki Lubelskie
Przemek :)

Rekord krycia to by³a kremowa baza na 8x (da³em czarny podk³ad to by³ b³±d)
a je¶li chodzi o krycie to od 2-4 warstw (4 to max i bardzo rzadko) rozcieñczam przewa¿nie 80-100% rozpuszczalnika
to jest moje odczucie je¶li chodzi o Lesonal i IWAT
Jak maluje to stare auta (nowszych siê bojê)
I to drobne rzeczy bo po godzinach
Ci±gle siê uczê (wychodzi mi ju¿ w miarê)
Jak bêdê malowa³ Felicje to dam zdjêcia (dopiero na wiosnê malowanie)
W wakacje malowa³em ca³ego Sprintera :D
 
 

berag1 
Wys³any: 2013-02-02, 23:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
Cytat:


hahahah jak widze ranking jako¶ci do ceny to od razu widaæ ¿e jedynym wy¿ancznikiem jest tutaj cena:

Palinal, debeer, dyna novol najwieksze syfy maj± najwiêcej g³osów - GRATULUJÊ reklamy.

Proponujê Wam pare pokazów i obliczeñ bo takowe tez wykonywa³em dla paru firm i zapewniam Was ¿e jak pokryjecie jedn± warstw± wiêcej to ju¿ cena nie bêdzie taka okazjonalna.
A tamte wy¿ej wymienione na pewno nie umywaj± siê do RM, PPG czy Glasurita i Depointa.

Pamiêtajcie najdro¿sza jest praca lakiernika i ka¿da warstwa to dodatkowy koszt i dla mnie cena puszki koloru kompletnie nie ma znaczenia.....


Nie wiem kolego czy zauwa¿y³e¶, ale na tym forum nie ma w³a¶cicieli du¿ych warsztatów lakierniczych ze sporym przerobem gdzie faktycznie po wyliczeniu TCO okazuje siê, ¿e dro¿szy system to nie znaczy dro¿ej.
:D Mamy tutaj ch³opaków którzy porabiaj± we w³asnych warsztatach, gdzie nie ma mega przerobów.
Systemy, które proponujesz nie s± wstawiane za darmo, nie ka¿dego na nie staæ i nikt kto pracuje samodzielnie w swoim ma³ym warsztacie lub ze swoim pomocnikiem nie zdecyduje siê na system za kilkadziesi±t tysiêcy z³otych. ;)
 
 

maciozw 
Wys³any: 2013-08-02, 09:44   Brakuj±ce systemy
0
UP DOWN

Posty: 53
Brakuje jeszcze
QRS
4M
 

Julek73
Wys³any: 2014-01-09, 13:44   
0
UP DOWN

Posty: 1
Panowie wróci³em po latach do Profix`a z doz± niepewno¶ci ale rozczarowa³em siê mi³o, kolor extra wyszed³ o dziwo i gdy brak³o te¿ nie by³o problemu z dorobieniem. Mo¿e po latach s³abo¶ci Profix wstaje jak Fenix z popio³ów. :D
 

tycjusz
Wys³any: 2014-01-09, 14:59   
0
UP DOWN

Posty: 2
wcale mnie nie dziwi ¿e pasuje Ci Profix, ja siê do niego przekona³em ju¿ jaki¶ czas temu, i jestem przekonany ¿e masz racjê co do podniesienia siê jako¶ci lakierów Profix.
 

rico500
Wys³any: 2014-01-09, 20:56   
0
UP DOWN

Posty: 6
zdecydowanie racja Panowie ,to ju¿ nie ten PROFIX co by³ kiedy¶,system bazowy ma bardzo dobr± si³ê krycia, po drugie rozcieñczany w stosunku 1:1 z rozcieñczalnikiem,PROFIX wypuszcza na rynek nowy produkt gdzie zapewnia zdecydowanie lepsze dopasowanie kolorów wiêc jest tylko lepiej poniewa¿ to ju¿ nastêpna pó³ka wy¿ej.
Do tego wszystkiego nowy color box pouk³adany chromatycznie z wymalowanymi wzornikami(5000 tys wzorników) u³atwia robote-a to nastêpny plus bo pozwala na intuicyjn± obs³uge i wyszukanie koloru,do tego wszystkiego dochodzi program recepturowy,który jest prosty jak budowa cepa ,a 111 000 ty¶ receptur w bazie danych daje mo¿liwo¶ci jakich wcze¶niej nie by³o.... :spoko:
 

Darod12
Wys³any: 2014-02-03, 21:50   Opinia na temat Novol Spectral
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam, proszê o opinie na temat kolorystyki w systemie Novol Spectral SB2000. Jak jest z kryciem? Jak cenowo wyglada wstawienie mieszalnika na sklep? Jaka jest ¶rednia cena wyprodukowania 1 litra bazy brutto?
 

lakierok 
Wys³any: 2014-02-03, 22:24   Re: Opinia na temat Novol Spectral
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Darod12 napisa³/a:
Witam, proszê o opinie na temat kolorystyki w systemie Novol Spectral SB2000. Jak jest z kryciem? Jak cenowo wyglada wstawienie mieszalnika na sklep? Jaka jest ¶rednia cena wyprodukowania 1 litra bazy brutto?


Przejrzyj podobne tematy, jest tego bardzo du¿o , poszukaj bo nikt nie bêdzie wa³kowa³ jedno i to samo ;)

np:

http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=8067

http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=6999
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

bil194
Wys³any: 2014-02-04, 01:15   systemy
0
UP DOWN

Posty: 2
no co do tego profixa to racja u nas w mie¶cie kole¶ wstawi³ na warsztat ostatnio by³em po 3 sety la7w i setkê takiego z³otego na pasata i kolor lalunia krycie na dwa razy zobaczymy jak dalej a go¶æ w mieszalni gdzie je¿d¿ê kiepsko o tym mówi³, pewnie bo konkurencja :D
 

Gandziorz
Wys³any: 2014-08-26, 01:39   
0
UP DOWN


Posty: 217
Nikt nie bierze glasurita?
Cena mo¿e sporo dro¿sza za litr ale kolory siê zgadzaj±, krycie okej.
 

lakierok 
Wys³any: 2014-08-26, 09:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Gandziorz napisa³/a:
Nikt nie bierze glasurita?
Cena mo¿e sporo dro¿sza za litr ale kolory siê zgadzaj±, krycie okej.


mnie zaproponowali umowe 5000 z³ miesiêcznie na 5 lat :sciana:
 

GMC
Wys³any: 2014-08-26, 20:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Przy ich cenach bierzesz kilka litrów bazy i trochê rozpucha i masz 5000 :D
 

Gandziorz
Wys³any: 2014-08-27, 01:24   
0
UP DOWN


Posty: 217
Co my¶licie o bazach z elakiery.
Cena kusi, podobno mieszalnik profixxa.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-08-27, 07:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Profix
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-08-27, 18:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Gandziorz napisa³/a:
Nikt nie bierze glasurita?
Cena mo¿e sporo dro¿sza za litr ale kolory siê zgadzaj±, krycie okej.
Cena nie sporo dro¿sza a wytrzepana z kosmosu.
A krycie okey: to chyba na zapleczu kolorystki - bo na pewno nie bazami które s± pod tym wzglêdem najgorsze z jakimi mia³em do czynienia (RM podobnie)
W porównaniu do S-H to szczyny i pop³uczyny - na dodatek pó³tora raza dro¿ej.
Gdyby nie kolorystyka/fliszki to pewnie pies z kulaw± nog± by tego nie tkn±³ - ale to temat dla kolorystów/mieszalni
 

drako
Wys³any: 2016-07-22, 14:42   
0
UP DOWN

Posty: 1
witam ostatnio kupi³em w necie jest nowa firma mag-lak i jestem mega zadowolony baza wydajna dobra cena i ten go¶æ widaæ ¿e ma pojêcie tyle ju¿ baz przerobi³em ale na pewno tam wrócê jetem zadowolony
i maj± nawet kolory na antyki
dla ciekawych podaje adres mogê co¶ pomyliæ www.mag-lakiery.pl
 

lakierok 
Wys³any: 2016-07-22, 15:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
drako napisa³/a:
witam ostatnio kupi³em w necie jest nowa firma mag-lak i jestem mega zadowolony baza wydajna dobra cena i ten go¶æ widaæ ¿e ma pojêcie tyle ju¿ baz przerobi³em ale na pewno tam wrócê jetem zadowolony
i maj± nawet kolory na antyki
dla ciekawych podaje adres mogê co¶ pomyliæ www.mag-lakiery.pl


Napisz ¿e to Twoja firma , albo ¿e tam pracujesz , ³adniej to bêdzie wygl±da³o .... ;)
 

streetracer
Wys³any: 2016-11-13, 18:21   
+1
UP DOWN

Posty: 5
A jak do tego wszystkiego ma siê Hymax?
 

glover
Wys³any: 2016-11-14, 10:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Tak patrzê na ten ranking i a¿ siê samo pytanie nasuwa jakby teraz po czterech latach zosta³y ocenione systemy które wtedy zdoby³y dwa pierwsze miejsca - DP i Spectral :roll:
Kryterium wyboru to jako¶æ do ceny ;)
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-11-14, 13:08   
-1
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
No to masz sam odpowied¼ jaki ten ranking jest miarodajny.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Siekiera
Wys³any: 2016-11-14, 20:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Nie by³ miarodajny ale marketing robi³ swoje. Teraz ju¿ chyba nikt nie ma z³udzeñ, tyle ¿e wymiana systemów nie jest taka tania i ³atwa. Nowy rok ju¿ tu¿ tu¿ i ciekawe kto zaskoczy podwy¿kami? Oby nie takimi jak firmy ubezpieczeniowe :blee:
 

glover
Wys³any: 2016-11-15, 07:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Je¿eli to marketing to tak naprawdê ranking pokazywa³ nie jako¶æ / cena tylko dostêpno¶æ / cena. Ludzie zaznaczali to co znaj± ze swoich mieszalni. Teraz gdy pojawi³y siê nowe systemy by³oby podobnie tylko nazwy by siê zmieni³y.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group