Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
usien
Wys³any: 2013-08-06, 00:39   Jaka pompa do butli 270 L ?
0
UP DOWN

Posty: 56
Witam , jestem tu nowy :)

Mam do Was pytanko bo mam ju¿ wiêkszo¶æ do budowania w³asnego kompresora tylko potrzebuje pompy .
I tu jest pytanie , bo ma to s³uzyc do malowania jak i uzytkowania " gana" .
Lepiej zeby to by³y dwie sprê¿arki po 2 cylindry czy jedna dwucylindrowa V .
Silnik mam dosc dobry bo produkcji TAMEL o mocy 4kW.

Proszê o propozycje jakie sprê¿arki/ ka ?
Dodam ze puki co mam 750zl . do wydania
 

Mariko12 
Wys³any: 2013-08-06, 09:57   
0
UP DOWN
My¶libórz


Pomóg³: 1 raz
Posty: 342
Sk±d: Zachodniopomorskie
http://allegro.pl/pompa-s...3405564798.html
idealna wrêæz do butli i silnika :spoko:
_________________
My¶liborz gór± !!
 

usien
Wys³any: 2013-08-06, 10:13   
0
UP DOWN

Posty: 56
Wszystko fajnie tylko ta cena trochu mi nie odpowiada , bo chce jeszcze pistolety kupic , ale mam upatszone cos takiego ale chyba bedzie za s³abe do mojej butli : http://allegro.pl/pompa-s...3437232355.html albo cos takiego
http://allegro.pl/pompa-s...3390734934.html
 

Mariko12 
Wys³any: 2013-08-06, 10:37   
0
UP DOWN
My¶libórz


Pomóg³: 1 raz
Posty: 342
Sk±d: Zachodniopomorskie
Jak ju¿ to bierz t± 1, ale wydajno¶c ma mniejsz±, ;/ No ale jak chcesz jeszcze pistolety kupiæ to bierz t± Abac-a :roll:
_________________
My¶liborz gór± !!
 

tomek70
Wys³any: 2013-08-06, 11:23   
0
UP DOWN

Posty: 125
usien napisa³/a:
http://allegro.pl/pompa-s...3437232355.html
Jednocylindrowa , dwut³okowa. To chyba jaki¶ wy¿szy model.
 

usien
Wys³any: 2013-08-06, 11:25   
0
UP DOWN

Posty: 56
kurde bo na aukcji nic nie pisze ze do tego abaca czy jest czy nie ma ko³a pasowego ? Jak myslicie ?
 

Mariko12 
Wys³any: 2013-08-06, 12:03   
0
UP DOWN
My¶libórz


Pomóg³: 1 raz
Posty: 342
Sk±d: Zachodniopomorskie
Najlepiej jak zadzwonisz i siê zapytasz :tak:
_________________
My¶liborz gór± !!
 

usien
Wys³any: 2013-08-06, 12:15   
0
UP DOWN

Posty: 56
Dzis jade u siebie w miescie czegos poszukac moze maja jakies dobre ceny gdzies
 

KK 
Wys³any: 2013-08-06, 12:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Abac B6000
 
 

usien
Wys³any: 2013-08-06, 16:10   
0
UP DOWN

Posty: 56
kupie chyba tego ABAC A-39B a potem dokupie takiego drugiego lub cos podobnego bo mam duzy i dobry silnik a dodatkowo ko³o pasowe na 2 paski wiec no problemo...

jak sadzicie ?
 

Mariko12 
Wys³any: 2013-08-06, 17:04   
0
UP DOWN
My¶libórz


Pomóg³: 1 raz
Posty: 342
Sk±d: Zachodniopomorskie
To po co przep³acaæ 2 razy ? :blee:
To lepiej do³ó¿ te 500 z³ i miej problem z g³owy, :tak:
A tak wiêcej roboty i wiêcej kasy w to w³o¿ysz
_________________
My¶liborz gór± !!
 

diablo74 
Wys³any: 2013-08-06, 21:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 600
usien napisa³/a:
kupie chyba tego ABAC A-39B a potem dokupie takiego drugiego lub cos podobnego

a potem to sprzedasz za bezcen bo dojdziesz do oczywistych wniosków :tak:
 

diablo74 
Wys³any: 2013-08-06, 21:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 600
KK napisa³/a:
Abac B6000

o to jest konkret ale b5900 te¿ siê nada jak ma byæ taniej
 

usien
Wys³any: 2013-08-06, 21:12   
0
UP DOWN

Posty: 56
Ale ten co chce kupic Abac A-39B bedzie dobry bo wydajnosc ma w miare doba a pisotel devilbissa co chce kupic to potrzebuje ok 190L
 

usien
Wys³any: 2013-08-06, 21:53   
0
UP DOWN

Posty: 56
Znalaz³em przed chwileczka takie sprêzarki i sadze ze beda lepsze niz a-39b jak myslicie ?
http://allegro.pl/pompa-s...3447140956.html
 

KK 
Wys³any: 2013-08-06, 21:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Mówiê bierz 6000. Przez pewien czas wiatru nie braknie.
Skoro wiesz co chcesz kupiæ to po co pytasz, nikt nie doradza Ci na z³o¶æ.
 
 

usien
Wys³any: 2013-08-06, 21:59   
0
UP DOWN

Posty: 56
tak ale skad ja wyciagne tyle hajsu ??? skoro mam od³o¿one 1.5k a chce kupiæ sprê¿arkê, pistolety i jakie¶ akcesoria ?
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-08-06, 22:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
usien napisa³/a:
Znalaz³em przed chwileczka takie sprêzarki i sadze ze beda lepsze niz a-39b jak myslicie ?
http://allegro.pl/pompa-s...3447140956.html

Skoro hajs troche ogranicza to ta z linku bêdzie dobra.

Pod silnik 3kW z wydajno¶ci± ok 350 l/min ( pisze ze 385,,, ale ró¿nie to bywa,,, mo¿e i mieæ bo to jednostopniowa, wiec ok)
 

diablo74 
Wys³any: 2013-08-06, 22:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 600
b6000 nie mo¿e bo ma silnik za s³aby ale b5900 to ju¿ da radê :spoko:
 

Mariko12 
Wys³any: 2013-08-06, 22:15   
0
UP DOWN
My¶libórz


Pomóg³: 1 raz
Posty: 342
Sk±d: Zachodniopomorskie
Ja mu da³em link do b4900
Troszkê s³absza,ale lepsza od tej co chce kupiæ i od tych chiñskich :/
A te akcesoria to co masz na my¶li ? :arrow:
_________________
My¶liborz gór± !!
 

usien
Wys³any: 2013-08-06, 22:17   
0
UP DOWN

Posty: 56
Lackdoctor napisa³/a:
Pod silnik 3kW z wydajno¶ci± ok 350 l/min ( pisze ze 385,,, ale ró¿nie to bywa,,, mo¿e i mieæ bo to jednostopniowa, wiec ok)

Tylko ze ja mam juz silnik 4kW

Akcesoria czyli: waz do komprsora, i inne ³±czniki , przewody, odwadniacz do pistoletu i reduktor, oraz odwadniacz na kompresor i odolejacz
  
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-08-06, 22:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
KK napisa³/a:
Mówiê bierz 6000. Przez pewien czas wiatru nie braknie.


To co proponujesz to ju¿ dla zawodowca i jemu wiatru nie braknie.
Tu u kolegi spokojnie to bedzie wspó³graæ z jego silnikiem 4kW.

Mo¿na z t± wydajno¶ci± zastosowac ten kompresor pod zbiornik 270 litrowy.... to takie minimum, ta wydajno¶æ.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

KK 
Wys³any: 2013-08-06, 22:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Wybór jest kolegi, ja tylko doradzam. 1500 to za ma³o, kupuje siê szajs, który i tak za jaki¶ czas trzeba zmieniæ, lepiej pomy¶leæ o ratach.
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-08-06, 22:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Mariko12 napisa³/a:
Ja mu da³em link do b4900


Sprzedawca k³amie z t± efektywno¶ci±.

Dwustpniowa ma l¿ej, ale daje mniej powietrza.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-08-06, 22:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
KK,

Ja tez tylko doradzam.

Pozdro.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

usien
Wys³any: 2013-08-06, 22:23   
0
UP DOWN

Posty: 56
Dobra panowie z moimi srodkami jako praktykant ( zarabianie ok 140zl / mies ) to no wiadomo .... jakos trzeba sobie radzic heeh

Ale ostateczna odpowiedz ktora z tych dwóch ostatecznie?
http://allegro.pl/pompa-s...3447140956.html
czy ta ? http://allegro.pl/pompa-s...3437232355.html
 

Mariko12 
Wys³any: 2013-08-06, 22:25   
0
UP DOWN
My¶libórz


Pomóg³: 1 raz
Posty: 342
Sk±d: Zachodniopomorskie
Lockdoctor
Co ty pieprzysz ? Dla jakiego zawodowca ?
czyli b5900 ju¿ jest dla amatora i ¶mia³o mo¿e j± kupowaæ :blee:
Wydajno¶æ sprê¿arki nie ma nic wspólnego, z tym czy kto¶ jest zawodowcem czy nie, wiatru musi nie brakowaæ !! i w kwestii sprê¿arki nie ma czy kto¶ jest amatorem czy zawodowcem ! :x:
Chyba ¿e chodzi o kompresory ¶rubowe to inna bajka :tak:
Ale je¶li chodzi o te zwyk³e, to prosze nie myl kolegi i niech tak inwestuje aby pó¼niej nie przep³acaæ 2 razy, je¶li teraz zrobi g³upotê :nie:
_________________
My¶liborz gór± !!
 

KK 
Wys³any: 2013-08-06, 22:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Pamiêtajcie zawsze trzeba my¶leæ co bêdzie za jaki¶ czas. W tym momencie potrzebna jest sprê¿arka o wydajno¶ci np 350l/min realn±.
Ok siedzimy na forum, podniecamy siê.... kupujemy satê. Nie rp no bo na allegro by³a akurat sata hvlp i tu sraka, sprê¿arka za ma³a.

No i tu dalej zastanawianie siê. cenzura.

Nie wierzê, ¿e jak kto¶ ma 1500 od³o¿one to nie mo¿e dozbieraæ. Oczywi¶cie rozumiem ten punkt widzenia, poniewa¿ sam kupi³em za ma³± sprê¿arkê do moich potrzeb. Pó³ roku temu by³a ok, dzisiaj ju¿ 200l/min mi brakuje wydajno¶ci. Tak¿e wiecie.

Jak tanio to lepiej bêdzie Ci kupiæ pompê SUMAKÊ, tak± sam± jak w Walterze montuj±, nie s± cudowne, ale wytrzymuj± co maj± wytrzymaæ. Wtedy masz wydajno¶ci 450l/min, przy silniku tylko 3kw. Poni¿ej 900z³ s± w necie, te co montuj± w Walterze GK 530.

http://www.sklepy24.pl/sk...wa-pp-40-3/1799
na necie mo¿na je znale¼æ poni¿ej 900z³. Jak poszukasz.
 
 

Mariko12 
Wys³any: 2013-08-06, 22:32   
0
UP DOWN
My¶libórz


Pomóg³: 1 raz
Posty: 342
Sk±d: Zachodniopomorskie
KK napisa³/a:
Pamiêtajcie zawsze trzeba my¶leæ co bêdzie za jaki¶ czas. W tym momencie potrzebna jest sprê¿arka o wydajno¶ci np 350l/min realn±.
Ok siedzimy na forum, podniecamy siê.... kupujemy satê. Nie rp no bo na allegro by³a akurat sata hvlp i tu sraka, sprê¿arka za ma³a.

No i tu dalej zastanawianie siê. cenzura.

Nie wierzê, ¿e jak kto¶ ma 1500 od³o¿one to nie mo¿e dozbieraæ. Oczywi¶cie rozumiem ten punkt widzenia, poniewa¿ sam kupi³em za ma³± sprê¿arkê do moich potrzeb. Pó³ roku temu by³a ok, dzisiaj ju¿ 200l/min mi brakuje wydajno¶ci. Tak¿e wiecie.

Jak tanio to lepiej bêdzie Ci kupiæ pompê SUMAKÊ, tak± sam± jak w Walterze montuj±, nie s± cudowne, ale wytrzymuj± co maj± wytrzymaæ. Wtedy masz wydajno¶ci 450l/min, przy silniku tylko 3kw. Poni¿ej 900z³ s± w necie, te co montuj± w Walterze GK 530.

http://www.sklepy24.pl/sk...wa-pp-40-3/1799
na necie mo¿na je znale¼æ poni¿ej 900z³. Jak poszukasz.


W³a¶nie o tym mówiê, ¿e na takim wariancie nie wolno oszczêdzaæ, A te¿ nie wierzê w to ¿e nie mo¿na dozbieraæ kasy :blee:
_________________
My¶liborz gór± !!
 

juny 
Wys³any: 2013-08-06, 22:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
KK napisa³/a:

http://www.sklepy24.pl/sk...wa-pp-40-3/1799


Takie sa montowane na walterze banka 200l polecam s±siad ma ;)
_________________

 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-08-06, 23:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Mariko12,
Ch³opie czy ty wiesz ile tak naprawde potrzebujesz powietrza do np sata hvlp 3000, tak aby bez problemu (bez spadków ) pomalowac nawet ca³e autko?
Czy wiesz jaki bufor daje zbiornik 270 litrów?

Czy Ty zdajesz sobie sprawe ilu lakierników nie wie nawet ze pracuje na sprê¿arkach które maja tak s³aba wydajno¶æ, ¿e ratuje sytuacje tylko duzy zbiornik?

Do lakierowania 350 l/min wystarczy jak sie ma duzy zbiornik.
Czas lakierowania jest krótki.
Jak juz sie jest zawodowcem, to niestety dochodza maszynki i praca jedn± powoduje ¿e okazuje sie jakim sprzetem dysponujemy.

Dlatego pisze ¿e dla zawodowca sprêzarka musi miec wydajno¶c ponad 400 l/min, im wiecej ponad, tym lepiej.
Takie cos ma walter 3kW i 3 t³okowy kompresor - 440 l/min jak mnie pamiêæ nie myli.
Lub kazda inna z 4 kW silnikiem i wydajnoscia od 410 l/min.... tu juz zalezy od zastosowanego kompresora, prze³ozenia itd.
Tylko czy ty to rozumiesz?
Mariko12 napisa³/a:
Co ty pieprzysz ? Dla jakiego zawodowca ?


No raczej na to nie liczê ¿e rozumiesz,,, zrozumiesz.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

tomek70
Wys³any: 2013-08-07, 05:59   
0
UP DOWN

Posty: 125
http://tablica.pl/oferta/...html#d051f8a9a6 Trochê ryzyko z u¿ywanymi , ale wiatru by Ci nie zabrak³o. http://tablica.pl/oferta/...html#8b5d4a3091
 

Mariko12 
Wys³any: 2013-08-07, 08:06   
0
UP DOWN
My¶libórz


Pomóg³: 1 raz
Posty: 342
Sk±d: Zachodniopomorskie
Lackdoctor napisa³/a:
Mariko12,
Ch³opie czy ty wiesz ile tak naprawde potrzebujesz powietrza do np sata hvlp 3000, tak aby bez problemu (bez spadków ) pomalowac nawet ca³e autko?
Czy wiesz jaki bufor daje zbiornik 270 litrów?

Czy Ty zdajesz sobie sprawe ilu lakierników nie wie nawet ze pracuje na sprê¿arkach które maja tak s³aba wydajno¶æ, ¿e ratuje sytuacje tylko duzy zbiornik?

Do lakierowania 350 l/min wystarczy jak sie ma duzy zbiornik.
Czas lakierowania jest krótki.
Jak juz sie jest zawodowcem, to niestety dochodza maszynki i praca jedn± powoduje ¿e okazuje sie jakim sprzetem dysponujemy.

Dlatego pisze ¿e dla zawodowca sprêzarka musi miec wydajno¶c ponad 400 l/min, im wiecej ponad, tym lepiej.
Takie cos ma walter 3kW i 3 t³okowy kompresor - 440 l/min jak mnie pamiêæ nie myli.
Lub kazda inna z 4 kW silnikiem i wydajnoscia od 410 l/min.... tu juz zalezy od zastosowanego kompresora, prze³ozenia itd.
Tylko czy ty to rozumiesz?
Mariko12 napisa³/a:
Co ty pieprzysz ? Dla jakiego zawodowca ?


No raczej na to nie liczê ¿e rozumiesz,,, zrozumiesz.


Zbiornik to jedno , a wydajno¶æ to te drugie
mo¿na mieæ zbiornik 270l a wydajnoo¶æ 150l/min i co wtedy zbiornik nadrobi ?
Nigdy nie u¿ywa³em Saty 3000 , ale z danych technicznych wynika ¿e pobiera 430l/min .
W takim razie wystarczy mieæ sprê¿arkê o wydajno¶ci 430l/min i mieæ co jaki¶ czas przerwy, poniewa¿ ju¿ wiêkszej sprê¿arki za³o¿yæ nie mo¿na, bo jest dla "zawodowców" // :/
Dlaczego uwa¿asz ¿e do lakierowania starczy 350l/min, skoro da³e¶ przyk³ad Saty , która pobiera 430l/min ? :nie:
_________________
My¶liborz gór± !!
 

mrozu
Wys³any: 2013-08-07, 11:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 138
mam zamiar kopiæ pompê abaca b5900 jakie obroty ma org silnik do takiej sprê¿arki 1400obr/min czy 2800obr/min a zbiornik 300l wystarczy do tej pompy
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-08-07, 14:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Mariko12 napisa³/a:
mo¿na mieæ zbiornik 270l a wydajnoo¶æ 150l/min i co wtedy zbiornik nadrobi ?

Nie mo¿na, bo samo nabicie takiej butli zajmie tylko.... 18 minut. :sciana:

Mariko12 napisa³/a:
Dlaczego uwa¿asz ¿e do lakierowania starczy 350l/min, skoro da³e¶ przyk³ad Saty , która pobiera 430l/min ?

Widzisz to nic wielkiego nie kumaæ takich podstaw.
Wiadomo ¿e lepiej mieæ wydajniejszy kompresor ni¿ zapotrzebowanie sprzêtu, lecz teoria swoje a real,,, ró¿nie.
Wiêc maj±c s³ab± sprê¿arkê 350 l/min i pistolet 430 l/min (specjalnie taki drastyczny przyklad da³em) to w ka¿dej minucie lakierowania brakuje 70 litrów wydajno¶ci sprê¿arki.
Przy zbiornilku 270 litrow to 4 minuty bezustannego poboru i.... spadek o 1 atm cisnienia w baniaku.

Powiesz,,, ale sprê¿arka bedzie chodzila ca³y czas a to nie jest dobre dla niej i dla jakosci powietrza.
Ok...
Mariko12 napisa³/a:
W takim razie wystarczy mieæ sprê¿arkê o wydajno¶ci 430l/min i mieæ co jaki¶ czas przerwy,


Niestety jak sie za³±czy presostat to bedzie te¿ chodzila ca³y czas,,, jedynie cisnienie nie bêdzie spada³o ani ros³o.
Ale nie o to chodzi.

Jedna atm = 4 min ciag³ej pracy
Po jakim czasie cisnienie tak spadnie ¿e wp³ynie to na cisnienie pracy pistoletu?
Po 20 minutach?
To tak teoretycznie.
Pomijajac ze bedzie mozna jajka gotowac na kompresorze.

Tylko ze lakierowanie elementów to kwestia sekund a nie minut.
Sprê¿arka sie nie zd±¿y za³±czyæ.
Lakierowanie auta ca³ego to minuty a nie na¶cie minut czy dziesi±t minut ciag³ej pracy.... sprê¿arka spokojnie dobije.

Problem jest dopiero jak u¿ywasz maszynek pneumatycznych... wtedy widac s³abo¶æ sprzetu jakim sie dysponuje.
Maszynka pracuje d³uzej, duzo d³uzej.
Dlatego warto mieæ wydajniejszy kompresor, ale to nie znaczy ¿e kolega musi miec B6000, bo inaczej to lipa i kupa.

Sam mam 350 l/min z 200 litrowym baniakiem.
S³abo¶æ widze tylko przy maszynce rupes scorpio gdzie one nale¿± do najbardziej oszczednych pobierajac tylko 360 l/min.

Musze prace stopniowaæ, wieksze prace, aby dac czas sprê¿arce ochlon±æ.

Gdybym mia³ 600 l/minvna wyjsciu, to by nie by³o tematu.
Gdyby kolega mia³ 5000 z³ a nie 1500z³,,, to tez by nie by³o tematu.
Pozdrawiam.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

mariusz80 
Wys³any: 2013-08-07, 17:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
czê¶æ problemu mo¿e znikn±æ zmieniaj±c szlifierkê pneumatyczn± na elektryczn±. Kompresor tak nie dostanie po piz... Oczywi¶cie cena jest inna( mówiê tu o markowej ), oczywi¶cie cena takiego sprzêtu mo¿e siê szybko zwróciæ w zale¿no¶ci jak czêsto u¿ywasz szlifierki. Przypu¶cimy, ¿e kompresor ma silnik 3kW a szlifierka któr± mam (deros mirki) pobiera tylko 350W i je¶li kto¶ u¿ywa wody to jest pewny, ¿e go nie po³askocze pr±d
_________________

 
 

KK 
Wys³any: 2013-08-07, 20:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
@mariusz80 masz racjê, ale wiatru nigdy dosyæ. Jak przyjdzie nam pod³±czyæ maskê sata to musimy mieæ ju¿ ponad 550l/min.

Chyba, ¿e pracujemy na pistoletach mini.

Zwróciæ te¿ trzeba uwagê na ¿ywotno¶æ sprê¿arki, je¶li stosunek pracy utrzymamy na 50/50 to pos³u¿y bardzo d³ugo, natomiast je¶li 80/20 lub 90/10 to mo¿e byæ ró¿nie.
Tu konkretnie mówiê, o sprê¿arkach z obrotami 1400 na pompie, s± to wysokie obroty.

Cerosa te¿ mam i powiem tak, ¿e super sprawa. Zabieramy j± gdzie chcemy i robimy co chcemy. Jest cicha.
 
 

mariusz80 
Wys³any: 2013-08-07, 21:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
Z tym siê zgodzê, ¿e lepiej mieæ wiêcej wiatru ni¿ mniej, nie martwiæ siê czy zd±¿y siê polakierowaæ jeszcze jeden element bez spadku ci¶nienia, nie mêcz±c przy tym kompresora. A je¶li chodzi o maski Sata, to na tym forum my¶lê, ¿e ma je tylko kilka osób. Jakby nie patrzeæ w zupe³no¶ci wystarczaj± te z 3M
 
 

KK 
Wys³any: 2013-08-07, 22:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Tak, ale w ciep³e dni, zak³adam maskê i zero potu. A w 3m+gogle to upocony jak prosie.
No i nosze jeszcze okulary. Maska super sprawa. Filtrów nie trzeba wymieniaæ, a sama maska to koszt 450z³ + pasek, rozga³êznik itd, daje nam 550 z³.
Czy drogo nie wiem, ale zdrowie najwa¿niejsze. Taka maska z 3m pó³maska, te¿ jest dobra, mam tak±, ale filtry trzeba zmieniaæ, jak maskê zostawi siê nie zawiniêt± szczelnie to po ca³ym dniu przy lakierach filtry s± do wywalenia.

Pamiêtaæ te¿ trzeba, ¿e nie tylko przez p³uca wch³aniamy szkodliwe substancjê, oczy, skóra ca³ego cia³a te¿ s± nara¿one.

Aczkolwiek przy 3m, jedna zaleta, nie pa³êtaj± siê wê¿e.

Zerknij na pw.

Oczywi¶cie nie k³ócê siê, ani nic. Oboje mamy racjê :)

Pozdrawiam :spoko:

P.s.
W maskach 3m jest zwyk³y wêgiel aktywny, mo¿na filtry rozpo³owiæ, wymieniæ wêgiel i dalej s± dobre. Lub zrobiæ dziurê wysypaæ i nape³niæ od nowa.
Wêgiel aktywny na kilogramy mo¿na kupiæ, du¿a paka 22z³. Starczy na kilkana¶cie filtrów.

Ten wêgiel aktywny z filtrów mo¿na tak¿e regenerowaæ.
Wêgiel siê odgotowuje we wrz±tku, oraz wypieka w piekarniku i nie ma ¿adnych zanieczyzczeñ. Tal robi± osoby, które zu¿ywaj± dziennie kilka kg wêgla aktywnego.
 
 

936
Wys³any: 2013-08-08, 20:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
P.s.
W maskach 3m jest zwyk³y wêgiel aktywny, mo¿na filtry rozpo³owiæ, wymieniæ wêgiel i dalej s± dobre. Lub zrobiæ dziurê wysypaæ i nape³niæ od nowa.
Wêgiel aktywny na kilogramy mo¿na kupiæ, du¿a paka 22z³. Starczy na kilkana¶cie filtrów.

Ten wêgiel aktywny z filtrów mo¿na tak¿e regenerowaæ.
Wêgiel siê odgotowuje we wrz±tku, oraz wypieka w piekarniku i nie ma ¿adnych zanieczyzczeñ. Tal robi± osoby, które zu¿ywaj± dziennie kilka kg wêgla aktywnego.[/quote]

:) :) :)
Elegancko !!!
3M ma Pe³ne maski twarzowe ?! i do tego filtry wêglowe z pod³±czonym sprê¿onum powietrzem.
Równie¿ ma i kaptury lakiernicze z doprowadzeniem "czystego powietrza"
Ps. z tym naprawianiem filtrów to nie najlepszy pomys³.
 

KK 
Wys³any: 2013-08-08, 22:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
To nie jest naprawianie filtrów tylko wymiana tego co filtruje powietrze :spoko:

Sam kilka razy regenerowa³em wêgiel, ale w przypadku oczyszczania alkoholi takich jak np whisky itd itp. Tam idzie wêgla na kg i koszty s± zbyt du¿e. Trzeba sobie radziæ.

Filtry rozebra³em w celach edukacyjnych. Wêgiel jest identyczny, bo jakby móg³ byæ inny. Granulat.

To by³a taka ciekawostka :cool: nikt nie musi robiæ tak jak powiedzia³em :x:

Teraz mam maskê vision i fajnie siê robi....ale niestety umiejêtno¶ci nie takie jakbym chcia³...

Pozdrawiam panie @936:)
 
 

usien
Wys³any: 2013-08-08, 23:21   
0
UP DOWN

Posty: 56
Panowie ile ta pompa bedzie miala na wydmuchu tak oko³o ?
http://allegro.pl/pompa-s...3420029563.html
 

KK 
Wys³any: 2013-08-09, 01:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
To z Waltera, sumake pompy, chiñskie
Od 430l/min do 450l/min. W zale¿no¶ci jakie odchy³ki chinolom wysz³y.
 
 

usien
Wys³any: 2013-08-09, 12:19   
0
UP DOWN

Posty: 56
Dobra tyle chcia³em wiedzieæ bo jednak na t± pompe pad³o ! ;)
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-08-09, 14:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
usien,
Nie dopisali ¿e to pod silnik 3kW.
Z Twoim silnikiem 4kW bedzie jeszcze lepiej a silnik bedzie mia³ l¿ej.

Bardzo dobry wybór.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

przemo1972 
Wys³any: 2013-08-09, 20:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
KK napisa³/a:
Sam kilka razy regenerowa³em wêgiel, ale w przypadku oczyszczania alkoholi takich jak np whisky itd itp. Tam idzie wêgla na kg i koszty s± zbyt du¿e. Trzeba sobie radziæ.

Tu chyba sie mylisz ;) Whisky nie oczyszcza sie weglem bo traci swoj urok ;) Zawartosc ketonow ja uszlachetnia ;) , natomiast bimber- tak.Tu najlepszy jest...Zwykly wegiel drzewny z miekkiego drewna.Ok.50 gram proszku ewglowego na litr, filtry do kawy sa niezbedne :D ;) Albo...Kolumna vigreux :tak:

936 napisa³/a:
maskach 3m jest zwyk³y wêgiel aktywny,

Ano, zwykly to on nie jest, zalezy z czego otrzymany :tak: Moze byc z drewna, a moze tez z krwi zwierzecej...Kazdy z nich ma inne parametry adsorpcji.I tu jest pies pogrzebany...Wszystko zalezy od jego struktury( powierzchni adsorbcyjnej ) :tak:
_________________
Wyrywanie chwastow
 

KK 
Wys³any: 2013-08-09, 22:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Whisky takie jak Jack Danniels oczyszcza siê wêglem ze spalonego drwa(nie pamiêtam jakiego i nie chce mi siê szukaæ). Wêgiel w wielkich kadziach. Destylat siê oczyszcza i nabiera trochê innego smaku, ale byæ mo¿e masz racjê, ¿e oczyszcza siê go zanim pójdzie do beczek. Jest to dok³adnie nazwane jako filtracja.
Zerknij sobie na filmy o produkcji whisky.

Druga sprawa Whisky to praktycznie bimber, jest po podwójnej destylacji w alembikach(pot still) lub potrójnej. Alembik dzia³a jak deflegmator w po³±czeniu z pot stillem.
Najlepszy trunek jest nieoczyszczany z drobinkami miedzi z alembików i najd³u¿ej le¿akuj±cy.

Kto w domu sobie robi³ dynamit i wla³ to do opalanej beczki wie, ¿e jest to praktycznie to samo. Nawet zapach jest bardzo zbli¿ony. Ba zreszt± sam bimber podobnie smakuje, tylko trzeba go "zrobiæ" a nie umêczyæ.
Trzeba odseparowaæ przedgony, odci±æ pogony, wybraæ serce.

Nie zajmujê siê Whisky na co dzieñ, nie jestem degustatorem, ale whisky nie jest destylowane na kolumnie rektyfikacyjnej i zawsze bêdzie zwyk³ym bimbrem.

To jest ju¿ off topic.

Je¶li chodzi o oczyszczanie destylatu wêglem np aktywnym Cobra, to taki wêgiel trzeba najpierw wypró¿yæ, odgotowaæ, dopiero potem nadaje siê do oczyszczania. Wsypujemy to w tubê 1,5 m wysoko¶æi, szeroko¶ci 10cm. Od do³u doj¶cie destylatu grawitacyjnie, na górze wyj¶cie. Najlepiej niech siê s±czy 1 kropla na sekundê.
Oczywi¶cie mo¿emy oczy¶ciæ tak¿e chemi±, co robi wiele osób...robi±c gówniany destylat.

Wsypywanie wêgla do destylatu to tak naprawdê pó³¶rodek.

@przemo1972 jakie¶ uwagi? To mo¿e na pw, widzê, ¿e kolega po fachu :cool:
 
 

przemo1972 
Wys³any: 2013-08-10, 10:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
KK napisa³/a:
o jest ju¿ off topic.

Dokladnie.Spojrz w PW ;)
_________________
Wyrywanie chwastow
 

juny 
Wys³any: 2013-10-26, 18:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
Panowie to, to samo czy podrobka??

http://allegro.pl/pompa-s...3646882012.html
http://allegro.pl/pompa-t...3617531213.html

i co powiecie o tym do domowych prac??

http://allegro.pl/sprezar...3610693054.html
_________________

 

marer 
Wys³any: 2013-10-26, 20:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 285
Sk±d: Podkarpacie
Witam
Wszyscy pisz± o sprê¿arkach , napisze i ja :)
Mam pompê ABAC b4900 na baniaku 200 L , silnik napêdzaj±cy ma moc 4KW.
Chcê sobie kupiæ now± pompê.
Powiedzcie mi proszê czy ten silnik da sobie radê z pomp± B6000 czy lepiej nie ryzykowaæ i za³o¿yæ B5900 ?
Mo¿e kto¶ ma jakie¶ do¶wiadczenie w tym temacie ?
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga