Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Andrees 
Wys³any: 2012-10-06, 09:38   4Master - CSV
0
UP DOWN

Posty: 2
Witajcie serdecznie,
otwieram w najbli¿szym czasie mieszalnie lakierów. Szukam tañszego mieszalnika (alternatywa dla Profixa - najpopularniejszy ze wzglêdu na cenê system) i otrzyma³em ofertê z grypy CSV na mieszalnik 4Master (4M). Czy kto¶ mo¿e pracuje na tym systemie? Jak wygl±da jako¶, dobór koloru, oraz cena gotowej mieszanki?
W cenniku który otrzyma³em ka¿dy pigment ma inn±, bardzo zró¿nicowan± cenê.

PS. Prêdzej pracowa³em na lakierach Akzo Nobel. Sikkens, Lesonal, Dyna.

pozdrawiam
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-10-06, 10:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Andrees,
Bierz mieszalnik z APP.
Rownie dobrze mo¿esz braæ debera... hehe, to jest to samo z tego co czyta³em.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Siekiera
Wys³any: 2012-10-08, 17:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
A dlaczego na ich stronie nie ma nic o tym mieszalniku? Ile kosztuje na pocz±tek ca³y wsad? Czy rama i inny sprzêt jest p³atny?
 

Andrees 
Wys³any: 2012-10-09, 08:40   
0
UP DOWN

Posty: 2
Pocz±tkowy wsad kosztuje 8 551 z³ brutto, przy udzieleniu 50% rabatu, mieszalnik, waga, color guide w dzier¿awie (50 z³/miesi±c).

Faktycznie nie ma ¿adnych informacji na stronie.
Martwi mnie trochê cena poszczególnych komponentów, strasznie siê ró¿ni od siebie. NP. Aluminium 3,75l 573,68 netto (doliczyæ 27% rabat), czarny 1l (5 pigmentów) ceny od 140, 49 do 187, 02. Bia³a per³a 0,5l (3 pigmenty) od 123,46 do 209, 08.
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2012-11-09, 09:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Ja wstawi³em u siebie ostatnio RM i rozmawia³em z przedstawicielem CSV na temat 4master bo chce wymieniæ jeden system, na ten w³a¶nie. Podobno, niebawem do tego systemu ma zostaæ do³±czony spektofotometr który bêdzie spiêty z kolorystyk± RM. Je¿eli jest to prawda, to zakup tego systemu mo¿e okazaæ siê strza³em z 10. Kolorystyka w RM jest zadaziwiaj±co dobra ale cena nie dla ka¿dego malarza samochodowego. 4master ma za to przywoit± cenê ale s³absz± kolorystkê. Poczekamy - zobaczymy.

[ Dodano: 2012-11-09, 10:50 ]
spektrofotometr - wybaczcie :sciana:
 

Siekiera
Wys³any: 2012-11-09, 11:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Podobno, niebawem do tego systemu ma zostaæ do³±czony spektofotometr który bêdzie spiêty z kolorystyk± RM


W±tpiê ¿eby im siê uda³o technicznie to zrobiæ. Ciekawe te¿ co na to powiedzia³by BASF :roll: Ostatnio chyba nie mieli dobrych relacji. CSV grozi³a utrata umowy z BASF-em na RM-a. Uda³o im siê j± przed³u¿yæ ale nie chce mi siê wierzyæ ¿eby ryzykowali i kradli najwiêkszej na ¶wiecie firmie chemicznej ich w³asno¶æ intelektualn±. Prawnicy BASF-a zrobiliby z nich miazgê :tak:
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-12-17, 22:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
I co? Widaæ co¶ ten 4M na mieszalniach? Podobno mocno ceny obni¿yli za pigmenty. Litr per³y ma wychodziæ poni¿ej 100z³ brutto. Inter Cars te¿ siê chyba szykuje do stawiania mieszalników, bo ju¿ zaczynaj± wyjazdowe szkolenia dla lakierników, co¶ na podobieñstwo Novola.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Siekiera
Wys³any: 2014-12-17, 23:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Chyba wszystkim sprzeda¿ leci w dó³ na maksa skoro robi± siê tacy kochani :przytul:
Ciekawe kiedy Axalta wyci±gnie swojego asa... cisnê³o mi siê na usta (z rozporka) ale napiszê z rêkawa ^^
 

Cinos
Wys³any: 2015-02-05, 13:06   
0
UP DOWN

Posty: 1
Co do 4M, bomba. Mam ten mieszalnik u siebie, i do tego R-M, ale tego drugiego rzadko u¿ywam, 98% farb leci z 4M. R-M lejê dla tych którzy notorycznie mówi± "nie by³o numeru koloru" albo "nie wiem gdzie jest kod", przewa¿nie maja tak handlarzyki. W R-M jednak ³atwiej znale¼æ próbnik, i jest ich wiêcej, to fakt. Swoj± drog±, Ci co "nie wiedzieli" gdzie jest kod, 4-5 razy zabulili jak za zbo¿e, i pó¼niej ich ol¶ni³o gdzie s± kody koloru...
Z 2 - 7 razy na miesi±c trafi siê farba trudna któr± lejê z R-M. To czy wychodzi kolor czy nie zale¿y o cz³owieka, jak kto¶ ¶lepy to i z Glasuritu nie wleje. U mnie na mie¶cie mieszalnikiem 4M mocno zaszkodzi³em Standoxowi i Glasuritowi... To mówi samo za siebie.
Naprawdê polecam!
 

ryciek69
Wys³any: 2015-02-05, 20:52   
0
UP DOWN

Posty: 47
u mnie w miescie wzieli do jednej mieszalni 4M ale mi sie wydaje ze on slabiej kryje od powiedzmy glasurit ktory biore od ich konkurencjii. no chyba ze kombinuja cos z zywicami czy cos i dlatego bo maja oprocz 4m jeszcze r-m i ivat to r-ma jak zrobi to nieraz i czarny zwykly nie chce kryc... ale ogolnie lakier dobry w mojej okolicy cena podobna do ivata ale jakosciowo moim zdaniem lepszy duzo. chociaz by ziarno jakies takie przyjemne a ivat moim zdaniem lubi tak jakby "ukluszczac" nieraz ^^
 

Siekiera
Wys³any: 2015-02-05, 20:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
ryciek69 napisa³/a:
a ivat moim zdaniem lubi tak jakby "ukluszczac" nieraz ^^


Napiszesz wiêcej o tym "ukluszczaniu" bo to ciekawe nowe s³owo w slangu lakierniczym :spoko:
 

barkley3434
Wys³any: 2015-02-05, 21:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 136
"CINOS" dzisiaj by³ u mnie Pan Technik z CSV i bardzo chwali³ 4M ze przez ostatni rok bardzo sie zmieni³ na plus. Bardzo mocno poprawili kolorystyê. Powiedzia³ mi ze jedyna waada jest to i¿ s± ma³e fiszki. A tak na marginesie dzisiaj przez ca³y dzieñ bawi³em sie z nim spektro. Powiem zrobi³o na mnie du¿e wra¿enie i tak porównuj±c go do Akzo-skiego to jest mega.Nawet na tym nowym programie Akzo-skim nie ma porównania . Testowa³em go na Diamoncie i sie zastanawiam bo kosztuje grub± monetê . Na 15 testowanych kolorów Lb5n, Lc9x ,9910, La7w Opel 157 , Pomarañczowy z Mana , ld7r, 9152, MB 650, itp by³o trzeba lekko dobarwiæ 2 .
 

ryciek69
Wys³any: 2015-02-05, 21:17   
0
UP DOWN

Posty: 47
hehe jak by Ci to wytlumaczyc bo tez mi slow brakuje:) ale chodzi mi o to ze na ivacie jak sie czasem maluje to ziarno jest takie jakby posklejane szczegolnie tam gdzie sie duzo zachodzi np na laczeniu slupka i przedniego blotnika pryskasz blotnik i wchodzisz troche na slupek i odwrotnie. i wtedy na kawalku blotnika i slupka robi sie to takie nie ladne. zwykly klient tego nie widzi ale ktos kto ma pojecie to pewnie to zauwazy. zaraz ktos pewnie naskoczy ze nie umie malowac i ja sie nie znam ale trudno. ja wiem tylko ze na r-m glasurit czy 4m tego nie ma ziarno jest wszedzie ladne i rowne i takie jest moje zdanie ;P
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-02-05, 21:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Cinos napisa³/a:
Co do 4M, bomba. Mam ten mieszalnik u siebie, i do tego R-M, ale tego drugiego rzadko u¿ywam, 98% farb leci z 4M.

Tak siê sk³ada, ¿e zupe³nie przypadkowo mia³em u siebie oba te systemy. Wprawdzie mia³em 4M w Polskim wydaniu, ale kolorboxy s± te same. Kolorystyka 4M (czyli Palinala), do R-M ma siê tak, jak kie³basa z marketu do kie³basy od ch³opa.
W tym systemie pasowno¶æ nielakierowanych samochodów do fiszek jest incydentalna! System jest dobry do starych klamotów bo ma kolorbox chromatyczny. Do nowych siê nie nadaje. Ka¿dy jeden system k³adzie go w kwestii kolorystyki. Czasami pracuj±c na tym kolorboxie, zastanawia³em siê czy ludzie którzy go tworzyli, byli trze¼wi.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Dementor
Wys³any: 2015-02-05, 22:06   
0
UP DOWN


Posty: 364
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Czasami pracuj±c na tym kolorboxie, zastanawia³em siê czy ludzie którzy go tworzyli, byli trze¼wi.


Pad³em :cisza: :rotfl: :mrgreen: ^^
 

gugun 
Wys³any: 2015-02-06, 10:16   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
trze¼wy inaczej napisa³/a:
zastanawia³em siê czy ludzie którzy go tworzyli, byli trze¼wi
trzezwi inaczej :) )
 
 

Siekiera
Wys³any: 2015-02-07, 09:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
barkley3434 napisa³/a:
by³ u mnie Pan Technik z CSV i bardzo chwali³ 4M ze przez ostatni rok bardzo sie zmieni³ na plus.... A tak na marginesie dzisiaj przez ca³y dzieñ bawi³em sie z nim spektro. Powiem zrobi³o na mnie du¿e wra¿enie i tak porównuj±c go do Akzo-skiego to jest mega.Nawet na tym nowym programie Akzo-skim nie ma porównania


To spectro to do RM czy 4M?
 

barkley3434
Wys³any: 2015-02-07, 19:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 136
"Siekiera" do R-M ale takie samo bêdzie do 4M
 

Siekiera
Wys³any: 2015-02-07, 22:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Jak 4M bêdzie mia³ spectro to ciekawe co na to novol? Spectral potrzebuje spectro na gwa³t bo inaczej nic go nie uratuje. U mnie ju¿ stoi tylko jako eksponat na zapleczu :x:

I jeszcze news z ostatniego tygodnia. U znajomego lakiernika który ma w warsztacie Spectrala, handlowiec InterCarsu niby mimochodem rzuci³ has³o ¿e maj± to samo tylko lepsze i tañsze :fiu: No i znajomy jak by³ u mnie ostatnio to pyta³ czy to prawda. Oj czujê ¿e Novol bêdzie mia³ problem z Inter Carsem :D
 

barkley3434
Wys³any: 2015-02-08, 16:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 136
z inter cars - em nie tylko nowol ma problem bo i ja i wiele mieszalni co w ofercie maja Gold Cara mimo tego ze to co oni maja w puszkach to 4M . Nied³ugo czkawk± odbije sie CSV wspó³praca z nimi . A czemu APP zerwa³o wspó³pracê z Inter Carsem
 

GMC
Wys³any: 2015-02-08, 18:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
U znajomego intercars robi³ pokaz ale mieszalnika jeszcze nie wstawili. Ja bym tam nie wzi±³ od nich bo oni to maj± wszystko ale na cennikach ale jak chcesz co¶ kupiæ to wtedy zaczyna siê zwodzenie. Maj± tylko te swoje profi.
 

lakierok 
Wys³any: 2015-02-08, 18:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Siekiera napisa³/a:
Chyba wszystkim sprzeda¿ leci w dó³ na maksa skoro robi± siê tacy kochani :przytul:
Ciekawe kiedy Axalta wyci±gnie swojego asa... cisnê³o mi siê na usta (z rozporka) ale napiszê z rêkawa ^^


Siekiera co masz na my¶li ? te¿ maj± wstawiaæ tañszy system czy obni¿aæ cenny ?
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group