| Autor | Wiadomo¶æ | 
      
		|  | 
  | Brykiet   | 
     
        |  Wys³any: 2012-06-01, 19:40   Czyszczenie aerografu. | 0 |  |  | 
   
      | Posty: 7
 Sk±d: Lututów
 
 | 
            
               | Witam 
 Chcê siê zapytaæ jak czy¶ciæ aerograf typu TG180 (zbiornik górny-grawitacyjny).
 W³a¶nie czyta³em jaki¶ taki temat o tym na tym forum ale by³a bardziej opisana budowa aerografu- chociarz i tak niewiele zrozumia³em. Piszê tu bo mam do was zaufanie w tych sprawach. Heh
 
 a tak naprawdê to proszê o pomoc.
 Z gÓry dziêki.
 |  | 
	
		|  |  | 
   
		|  | 
  | Andy 66   | 
     
        |  Wys³any: 2012-06-01, 20:14 | 0 |  |  | 
   
      | Posty: 177
 Sk±d: Bydgoszcz
 
 | 
            
               | Przy zmianie koloru wystarczy usun±æ pêdzelkiem i papierowym rêcznikiem resztki farby ze zbiorniczka, kilka razy zalaæ wod± (lub specjalnym p³ynem) i wypsikaæ resztki z dyszy. Po skoñczeniu malowania niestety trzeba odkrêciæ zbiorniczek, dyszê i ig³ê, przemyæ, przepchaæ i wyczy¶ciæ. Patyczki do uszu siê przydaj±   powinno starczyæ.
 |  
				| _________________ https://www.facebook.com/andyartbydgoszcz
 |  | 
	
		|  |  | 
   
		|  | 
  | Brykiet   | 
     
        |  Wys³any: 2012-06-01, 20:48 | 0 |  |  | 
   
      | Posty: 7
 Sk±d: Lututów
 
 | 
            
               | Ok. Dzieki wielkie. 
 Ps.
 To forum jest zaje*iste.
   |  | 
	
		|  |  | 
   
		|  | 
  | PrimoOne   | 
     
        |  Wys³any: 2012-06-01, 21:28 | 0 |  |  | 
   
      |  
  
 Pomóg³: 7 razy
 Posty: 477
 Sk±d: Polska / Opole
 
 | 
            
               | Ale bzdury Andy piszesz... Gdzie po malowaniu trzeba wykrecaæ dysze?? Mam sprzety niektóre od 2óch lat i w zyciu dyszy nie wykrêci³em.. Lejesz wode,lub rozcienczalnik, i przytykajac palcem dysze, puszczasz powietrze, i odchylasz ig³ê.. Wtedy przez dysze do zbiornika dostaje sie powietrze, i przep³ukuje kana³.. Kilka razy i jest sprzet czysty.. jak masz resztki syfków, to patyczki do uszu, wyka³aczki, lub odrobinka nitro..
 |  
				| _________________ www.PrimoArt.pl
 |  | 
	
		|  |  | 
   
		|  | 
  | Andy 66   | 
     
        |  Wys³any: 2012-06-01, 21:35 | 0 |  |  | 
   
      | Posty: 177
 Sk±d: Bydgoszcz
 
 | 
            
               | Ja niestety nie mogê sobie zatkaæ dyszy i "dmuchn±æ w ty³"  Aircap mam z otworkami i nijak tego nie zatkasz - H&S Evo Wiêc muszê rozbieraæ...
   |  
				| _________________ https://www.facebook.com/andyartbydgoszcz
 |  | 
	
		|  |  | 
   
		|  | 
  | Brykiet   | 
     
        |  Wys³any: 2012-06-02, 10:05 | 0 |  |  | 
   
      | Posty: 7
 Sk±d: Lututów
 
 | 
            
               | Czyli zatykam dysze i puszczam powietrze? 
 [ Dodano: 2 Czerwiec 2012, 11:06 ]
 Czyli zatykam dysze i powietrze na maksa?
   |  | 
	
		|  |  | 
   
		|  | 
  | Andy 66   | 
     
        |  Wys³any: 2012-06-02, 12:34 | 0 |  |  | 
   
      | Posty: 177
 Sk±d: Bydgoszcz
 
 |  | 
	
		|  |  | 
   
		|  | 
  | godron | 
     
        |  Wys³any: 2012-06-04, 17:11 | 0 |  |  | 
   
      |  
 Posty: 30
 
 | 
            
               | Jest jeszcze jeden fajny sposób czyszczenia aerografu. Nie w trakcie malowania bo wtedy siê czy¶ci jak opisa³ PrimoOne ale na koniec pracy lub koniec dnia mo¿na z powodzeniem zastosowaæ myjkê ultrad¼wiêkow± wyjmujesz aerograf jak nowy. 
 [ Dodano: 2012-06-05, 10:30 ]
 jeszcze o myjce ultrad¼wiêkowej i czyszczeniu aerografu. Dla przyk³adu: na iwacie zawsze jest wygrawerowany model itp. i zazwyczaj jest on czarny bo nikt nie pamiêta ¿e jak kupowa³ aerograf to napis by³ jasno miedziany. Po czyszczeniu w myjce wszystkie brudy wychodz± i napis z powrotem jest jak nowy. Nie mówi±c ju¿ o ¶rodku aerografu który jest wyczyszczony perfekcyjnie. Ja np mia³em po dwóch latach w kubeczku do farby jakie¶ przebarwienie miedziano rdzawe do poziomu w którym najczê¶ciej nape³niana by³a farba. Po czyszczeniu w myjce wszystko znik³o. Przyda³y by siê zdjêcia przed i po ale niestety nie robi³em bo w sumie nie wierzy³em w to cudo.
 To w sumie rozwi±zanie bardziej dla ludzi którzy maluj± du¿o lub bardzo du¿o, ale jak kto¶ lubi mieæ czysty sprzêt to teraz koszt myjek wielko¶ci mieszcz±cej czê¶ci aerografu naprawdê nie jest taki du¿y.
 Ca³a tajemnica polega na ¶rodku czyszcz±cym jaki u¿ywamy do mycia dziêki czemu myjka bêdzie mog³a pracowaæ z "pe³n± moc±"
 po pierwsze roztwór musi mieæ ok 60 stopni. Do czyszczenia z pozosta³o¶ci farb s³u¿y specjalny ¶rodek. Kosztuje on w sklepie 55 z³ za 500 ml + przesy³ka jest to w sumie koncentrat wiêc starcza na jaki¶ czas. Ale nie by³ bym sob± jakbym nie przeczyta³ karty charakterystyki i tam jest g³ównie wodorotlenek sodu i trochê alkocholu jako substancje czynne, ¿r±ce. Kilogram czystego wodorotlenku na allegro to koszt 7 z³. Albo jak komu spieszno to do sklepu i Kret lub inny specyfik do udra¿niania rur. W sumie Kret najmniej siê nadaje bo ma w sobie drobinki aluminium które aktywuj± ca³y proces. W myjce nie jest to nam potrzebne bo aktywuje siê ultrad¼wiêkami a drobinki wrêcz przeszkadzaj± bo mog± gdzie¶ wpa¶æ do aerografu. Kret i inne specyfiki w sklepie s± jedynie roztworem wodorotlenku najczê¶ciej ok 30 % wiec najlepej kupiæ czysty i sypaæ po troszeczku. Jest to substancja ¿r±ca wiêc ostro¿nie, co prawda nie poparzy wam strasznie r±k ale opary gor±cego roztworu strasznie dra¿ni± uk³ad oddechowy (zrób wdech nad oparami a zobaczysz jak ciê zatka
  ) Aha dla tych co siê obawiaj± ¿eby wsadziæ w taki roztwór swój sprzêt  to wodorotlenek nie uszkadza uszczelek, plastiku itp. A czas w jakim myjka powinna pracowaæ to zale¿nie od mocy ale powiedzmy ¿e najtañsze myjki maj± 50W to jakie¶ 10 min i powinno byæ dobrze, zawsze mo¿na powtórzyæ. |  | 
	
		|  |  |