Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
ROBA 
Wys³any: 2009-05-29, 16:50   DOCER rama naprawcza
0
UP DOWN

Posty: 17
Mam pytanie czy kto¶ moze dzia³a³ na takiej ramie?czy jest ona co¶ warta? ,mam do wyci±gniecia ty³ w pasacie komki
zrobi³em konia w³asnej produkcji 2 szczenkowego z si³ownikiem 10T ale to nie to , zastanawiam sie nad kupnem tej ramy :
http://www.allegro.pl/ite...docer_rama.html
si³ownik 20T pewnie starczy ,cena do¶c niska i plusem tego jest to ze idzie j± rozkreciæ bo nie mam za wiele miejsca w garazu.
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-05-29, 17:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
ma³o praktyczna :nie: lepiej poszukaj czego¶ na p³ycie,z osobnym docerem :idea:
 
 

ROBA 
Wys³any: 2009-05-29, 17:39   
0
UP DOWN

Posty: 17
ma³o praktyczne ? czyli czym sie rózni ? Nie chodzi mi ogólnie o robocie na masow± skale tylko kilka osobówek na rok
 
 

Homer S. 
Wys³any: 2009-05-29, 19:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Je¿eli ta,,niby rama,, ma si³ownik 20T to w trakcie pracy sama siê po³amie.Nie jest zrobiona nawet z profili (kszta³townika) a z pozginanych blaszek.
Powa¿nie to szkoda kasy na to co¶.
Rama musi byæ funkcjonalna
-³atwy monta¿ auta
-w trakcie pracy mo¿liwo¶æ przestawiania g³ównej wie¿y z ró¿nych stron auta
-mo¿liwo¶æ stosowania ró¿nych podpórek trawersów i przeciw wie¿
-mo¿liwo¶æ rozbudowy o dodatkowe mocowania(BMW itp.) i osprzêt
To takie spostrze¿enia z pracy na ramie .
Nale¿y my¶leæ przysz³o¶ciowo bo to wywalanie kasy w b³oto .Pracy na ramê jest du¿o zawsze co¶ tam trzeba podci±gn±æ a jak ma siê sprzêt ,,rasowy,, to nie kilka w roku a kilka miesiêcznie.A si³ownik 20T czy 30T nie jest wyznacznikiem ¿e rama jet ,,mocna,,
_________________

 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-29, 20:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Homer S. Nale¿y my¶leæ przysz³o¶ciowo ?! Nie wywalaæ kasy w b³oto ?! Szkoda kasy?! ... no strasznie mi zaimponowa³e¶ takim my¶leniem i tak± naprawdê CEN¡ rad± dla kogo¶ kto zaczyna ! BRAWO ! ... ju¿ Ciê polubi³em za takie opinie !
i MAM NADZIEJÊ ¿e Roba we¼mie sobie to do serca !

Robo ! mo¿esz byæ amatorem ale przynajmniej my¶l jak profesjonalista ! POWODZENIA !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

ROBA 
Wys³any: 2009-05-29, 21:07   
0
UP DOWN

Posty: 17
teraz rozumiem o co Wam chodzi z funkcjpnalno¶æi± no niby racja ,zeby zmieiæ k±t na koniu bedzie sie trzeba wczo³gac pod auto ,a na prostakatnej wszystko mamy na wierzchu z ³atwym dostepem ale czemu piszesz Homer S. ze jest zrobiona z blaszek jak przeciez na zdjeciach jest widoczny 2 teownik owiniety blach± ryflowan± . Dobra czyli jak do tej pory 3 g³osy na NIE daje mi to do myslenia .
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-05-29, 22:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
tak siê przygl±dam tej wyci±garce ( :D ) i faktycznie ma si³ownik ¿e tiry by wyci±gn±³,ale te szczêki i ich ³apy to malucha chyba ledwo utrzymaj±. poza tym to d³ugie ramiê docera daje do my¶lenia i jego czopowanie. du¿e si³y na ma³y kosz. zastanawiam siê czy to by nie wyrywa³o auta ze szczêk,albo nie gie³o progów. twoja k±townica jak piszesz mo¿e ,albo nie musi byæ wiele gorsza, a za to jednak musisz wywaliæ.
 
 

gola 
Wys³any: 2009-05-30, 01:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
ROBA napisa³/a:
... ze jest zrobiona z blaszek jak przeciez na zdjeciach jest widoczny 2 teownik owiniety blach± ryflowan± . Dobra czyli jak do tej pory 3 g³osy na NIE daje mi to do myslenia .


ponizej masz lape od Blackhawk-a,zobacz i porownaj jej "solidnosc" z lapami jakie posiada urzadzenie,ktore przedstawiles ;) .Ta ze zdjecia wazy okolo 20 kg.

Photo100.jpg
Plik ¶ci±gniêto 190 raz(y) 97.6 KB

 

Homer S. 
Wys³any: 2009-05-30, 11:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Kolega @ROBA@ pisze do wyci±gniêcia ty³ w Passacie tak kombinuje jak poszed³ pas,miska ko³a zapasowego przklêk³y pod³u¿nice i przygiête b³otniki to taka robutka z 1500-2000z³.Teraz 1 auto miesiêcznie ¶rednio po 1500z³ X 10miesiêcy(tylko) to mamy 15ty¶.Tak ja kalkulowa³em bo pracujê sam i tyle mogê na ramie spokojnie dodatkowo zarobiæ.Kupi³em ramê Autorobota u¿ywan± z wszystkimi papierami za 15ty¶(jak traf w Lotto nowa 48ty¶).Mam j± jakie¶ 8 miesiêcy i ju¿ mi siê jej zakup zwróci³. Mia³em miesi±c ze robi³em 1 auto tygodniowo(pomaga³ mi kto¶ z rodziny :D ) !!!!!.Dodatkowo kupuj±c firmowa ramê jak by siê okaza³o ¿e interes nie idzie (chyba to nie mo¿liwe) to j± odsprzedaj±c wyjdziemy na zero lub bêdzie Plus.
Warto po¶ledziæ aukcje na Ebay.de jest tam du¿o okazji firmowe ramy z pe³nym osprzêtem.
NR aukcji 230345366855 i 120414457277 (do wpisania w przegl±darkê na Ebay.de)
Tak jak ju¿ gdzie¶ wcze¶niej pisa³em nie rozró¿niam czy to jest stare auto czy nowe naprawa na ramie musi kosztowaæ .
_________________

 

ROBA 
Wys³any: 2009-05-30, 19:24   
0
UP DOWN

Posty: 17
Homer S. piszesz

Cytat:
tak kombinuje jak poszed³ pas,miska ko³a zapasowego przklêk³y pod³u¿nice i przygiête b³otniki to taka robutka z 1500-2000z³.Teraz 1 auto miesiêcznie ¶rednio po 1500z³ X 10miesiêcy(tylko) to mamy 15ty¶.Tak ja kalkulowa³em bo pracujê sam i tyle mogê na ramie spokojnie dodatkowo zarobiæ.Kupi³em ramê Autorobota u¿ywan± z wszystkimi papierami za 15ty¶(jak traf w Lotto nowa 48ty¶).Mam j± jakie¶ 8 miesiêcy i ju¿ mi siê jej zakup zwróci³. Mia³em miesi±c ze robi³em 1 auto tygodniowo(pomaga³ mi kto¶ z rodziny :D ) !!!!!.Dodatkowo kupuj±c firmowa ramê jak by siê okaza³o ¿e interes nie idzie (chyba to nie mo¿liwe) to j± odsprzedaj±c wyjdziemy na zero lub bêdzie Plus.
Warto po¶ledziæ aukcje na Ebay.de jest tam du¿o okazji firmowe ramy z pe³nym osprzêtem.


co do uszkodzenia to masz racje b³otnik poszed³ ,miska na ko³o i lekko pod³uznica,no i przygie³o dach pas tylkni za bardzo nie ucierpia³ bo by³a belka z hakiem holowniczym
ale co do ceny to niestety u mnie w okolicy panuja znacznie nizsze tak szybko bym nie zwróci³ koszt tej ramy, licze ze wiecej jak 800z³ blacharz by nie wzio³ .Kumpl dawal civic Hb tez w ty³ bite tak ze nawet dach by³ poci±gniety w gó³ to skasowa³ 400-500z³ przyd³adowo za przód bity w wymian± pod³uznicy 300z³
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-05-31, 09:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
ROBA napisa³/a:
u mnie w okolicy panuja znacznie nizsze tak szybko bym nie zwróci³ koszt tej ramy, licze ze wiecej jak 800z³ blacharz by nie wzio³ .Kumpl dawal civic Hb tez w ty³ bite tak ze nawet dach by³ poci±gniety w gó³ to skasowa³ 400-500z³ przyd³adowo za przód bity w wymian± pod³uznicy 300z³
dziwiê siê ¿e tych ludzi w ogóle staæ na te samochody :D bo na robotê to na pewno nie :idea: i to jest przysz³o¶æ :nie: jaka¶ k±townica ze z³omu ,sprê¿ara z bojlera,wentylatorek w ¶cianie ,stary system rozpuchów , ruscy maj± lepiej :D :D :D gdzie siê poni¿aæ do takiego poziomu.
ROBA napisa³/a:
przyd³adowo za przód bity w wymian± pod³uznicy 300z³
:nie: :nie: :nie: :nie: :nie:
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania