Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
peperek88 
Wys³any: 2017-01-01, 23:42   
0
UP DOWN

Posty: 38
Do Challengera pasuj± fiszki z Duponta ;)
 

Prezesso
Wys³any: 2017-01-02, 09:51   
0
UP DOWN


Posty: 7
No w³a¶nie, dlatego dziwiê siê ¿e ci co nie maj± systemu Centari decyduj± siê na Chellengera. No i te¿ dziwiê siê tym co maj±c Centari bior± go.
My¶lê ¿e tak te¿ planowa³a Axalta nie daj±c dystrybutorom DP sprzedawaæ go, ¿eby Challenger nie kanibalizowa³ DP.
Nie wiem jak teraz ci co co sprzedaj± oba systemy broni± dro¿szego, raczej niewykonalne. Dziwna polityka, chyba ¿e chc± podnosz±c cenê doj¶æ w 2-3 lata do poziomu cenowego Centari. Sam na pocz±tku my¶la³em inaczej ale muszê przyznaæ ¿e to ¶lepa uliczka. Dopóki siê wstawia mieszalniki to jest obrót ale co jak ju¿ siê rynek nasyci a chyba ju¿ tak jest? Sprzeda¿ pakietów startowych ju¿ nie poci±gnie sprzeda¿y a towar tani wiêc trzeba bêdzie rekompensowaæ podwy¿kami bo Centari ju¿ nikt nie bêdzie chcia³ sprzedawaæ.
 

Dementor
Wys³any: 2017-01-03, 19:02   
0
UP DOWN


Posty: 364
Prezesso, czy¿by zmiana pogl±dów? Rok temu pisa³e¶ jakby co innego.
 

FORYSIEK 
Wys³any: 2017-05-10, 21:34   
0
UP DOWN

Posty: 9
Sk±d: P£N-ZACH POLSKI
Witam kolegów, nie wiem czy na forum jest tzw. "przywitalnia" nie zauwa¿y³em wiêc tutaj witam wszystkich.
Mo¿e na wstêpie co¶ o sobie a pózniej o tych tanich mieszalnikach:)
Prowadzê f-mê od ponad 10 lat, wcze¶niej wspó³pracowa³em z moim Tat±, a po przej¶ciu Taty na emeryturê robie to samodzielnie.
Mieszalnik mam w f-mie od 1991 roku, i jest to Standox, w chwili obecnej juz od 10 lat ....
niestety woda, z chêci± bym powróci³ do konwencji .Nie powrócê bo mam juz masê natrysków, opracowanych kolorów i szkoda mi tej pracy, a i Sanepid z Inspekcja Pracy wol± widzieæ w f-mie wodê ni¿ konwencjê.
Rzadko, ale podpieram siê w dalszym ciagu konwencj±, czasem jest to Standox ,wtedy jadê do kolegi i kreci mi rozpuszczalikow± bazê , lub od pewnego czasu robi mi Chellengera.
CH. g³ównie na ca³e autka, ale wiem ,¿e bardzo fajnie wychodzi nawet na ostro, ale s± to wyj±tki, je¶li robimy przej¶cia to Ch. sprawdza siê powiedzia³bym nawet dobrze.Dzisiaj zakupi³em na Audi konwencjê Ch. kolega zrobi³ mi 0,100 ml, sprawdzi³em jak pasuje do klapki, by³o Ok dobra³em 2 litry i tym polakierujemy.Cena, owszem jest tanio, za 2 lirty bazy plus rozpuszczalnik 1,2 litra zap³aci³em 290 z³ brutto wiêc chyba CCC:)Generalnie ten Chellenger mi siê podoba, teraz namawiaj± mnie na klar, wzi±³em dzisiaj lirtowy kpl zobaczymy jak wypadnie .Pozdrawiam.
 

GMC
Wys³any: 2017-05-11, 20:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
FORYSIEK, jak mieszalnia dobrze siê przy³o¿y to da siê pomalowaæ t± baz± ale lepiej jechaæ tam gdzie maj± starego du ponta bo wtedy maj± wiêcej fiszek do wyboru. Mi siê nie podobaj± ziarna bo s± takie stercz±ce, widaæ ¿e zrobili tanio¶æ i wsadzili tam ziarno jakie¶ gorzej przesiewane czy segregowane i jest sporo ¶mieci. S³abo te¿ widaæ kolor w kubku, dopiero po natrysku widaæ.

Klary i podk³ady s± s³abe jak na swoj± cenê a ten najtañszy klar to pora¿ka totalna.
 

FORYSIEK 
Wys³any: 2017-05-11, 21:19   
0
UP DOWN

Posty: 9
Sk±d: P£N-ZACH POLSKI
Dzisiaj przetestowalismy klar CH. chyba zwie siê CL250 z normalnym utwardzaczem,owszem fajnie podsycha, i to wszystko. Jest niewydajny, nie sprawia wra¿enia pe³nego, taki jaki¶ cieniutki, nie widaæ tego materia³u na elemencie.Jutro je¶li bêdzie taka konieczno¶æ to sprawdzimy jak siê poleruje.I wydaje mi siê,¿e to koniec mojej znajomo¶ci z tym klarem.:)
 

rysiu126
Wys³any: 2017-05-31, 21:14   
0
UP DOWN

Posty: 5
Witam , mo¿na spróbowaæ claru cl 2200 jest podobny do duxona dx 1024 mieszalnk challenger ze spectro spisuje siê dobrze nawet wyszed³ kolor z forda bmze midnight sky gdzie jest problem w r-m i sh pigment na specjalne zamówienie
 

glover
Wys³any: 2017-06-02, 21:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Co z tego ¿e kolor jaki¶ wyszed³, to nie ¶wiadczy o systemie. Jedne wychodz± inne nie. A o tym ¿e ten utwardzacz trzeba do bazy dodawaæ to dalej cicho a ciekawe dlaczego tê bazê mo¿na paznokciem ¶ci±gaæ?
 

No-limit
Wys³any: 2017-06-02, 21:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
rysiu126, To by³ ¿art....?Midnight Sky????Zaprawkê robi³e¶?Nie wierzê w to co piszesz,bo mam do¶wiadczenie i "nawet" na CromaxPro" w ¿adnej alt. nie wchodzi ;)
 

rysiu126
Wys³any: 2017-07-11, 20:49   
0
UP DOWN

Posty: 5
Midnight sky z fiszki nie pasowa³ ale po ma³ej przeróbce da³o siê wycieniowaæ wiec wysz³o i obesz³o siê bez zamawiania bazy z innej firmy czy na specjalne zamówienie .

[ Dodano: 2017-07-11, 21:57 ]
Pojawiaj± siê problemy je¶li nie ma fiszki przy niebieskich i granatowych kolorach spectro zazwyczaj ¼le wybiera a jeszcze gorzej korekty robi
 

FORYSIEK 
Wys³any: 2019-10-09, 20:58   
0
UP DOWN

Posty: 9
Sk±d: P£N-ZACH POLSKI
Witam, powoli sk³aniam siê do zakupu mieszalnika challengera ,wod± Standoxa lakierujemy od 2006 roku i tak sobie pomy¶la³em,¿e mo¿e wspomogê siê konwencj± .
I chyba pad³o na w/w Challengera ,zaproponowali mi tzw próbny mieszalnik, czyli to co zu¿yje za to p³acê.
jak mi nie przypasuje to zabieraj± mieszalnik i temat zamkniêty .
Jak my¶licie pakowaæ siê w to , czy odpu¶ciæ?
Pozdrawiam.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi