Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
fawinyl
Wys³any: 2017-04-15, 09:42   Alternatywa dla MaxMeyera
0
UP DOWN

Posty: 48
Sk±d: Drawsko Pomorskie
Witam wszystkich forumowiczów.
Powoli przymierzam siê do wymiany na mieszalni jednego z systemów mieszalnikowych, a konkretniej MaxMeyera.
Co jest dobr± alternatyw± dla tego systemu?
General?
_________________

 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2017-04-15, 15:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Ja nie wiem czemu siê tak niektórzy podniecaj± tym Maxem. U mnie na tym systemie robili¶my najmniej mimo, ¿e mia³em dwa kolorboxy. O wiele bardziej wszechstronny jest APP i 4M. Je¿eli pytasz o Genrocka, to te¿ na nim kilka razy wiêcej robili¶my ni¿ na maxie.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

glover
Wys³any: 2017-04-18, 10:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Jak teraz masz MaxM to pewnie ju¿ nie bêdziesz chcia³ Autoluxa i Quicka ;) Challenger najtañszy ale s³aba kolorystyka, porozmawiaj z tymi co maj± i mówi± prawdê. Nowy Profix jest gorszy nawet w porównaniu ze starym Profixem. Debeer jest niez³y ale ceny ju¿ nie s± niskie a na dniach ma byæ kolejna podwy¿ka na system a ju¿ teraz jest dro¿szy od Generala o ok. 35%. Tañsza od Debeera i Maxa jest jeszcze Mipa, Helios, APP i Dyna. Mo¿esz jeszcze poczekaæ na nowego Novola.
 

lakierok 
Wys³any: 2017-04-18, 14:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Mam Mipe i Debeera i postawi³ bym ja na tym samym poziomie
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

glover
Wys³any: 2017-04-18, 21:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Ale wg. ceny czy jako¶ci
 

Siekiera
Wys³any: 2017-04-21, 22:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Debeer kiedy¶ siê op³aca³ ale teraz w grupie Sherwin-Valspar jest najwy¿szym brandem i musi byæ drogi :D bo inaczej Prospray, Matrix i Octoral nie sprzedawa³yby siê.
 

jarek1981
Wys³any: 2017-04-25, 21:14   max
0
UP DOWN

Posty: 17
Sorki kolego glover, ale niestety nie mogê siê z Tob± zgodziæ. Jest jaka¶ supernowa wersja maxa? znam ten system i niestety nie jest tak jak piszesz, autolux , Quick ? Przecie¿ to to samo . i jeszcze kilka systemów w to wejdzie. Niestety pieprzysz g³upoty bo Challenger to znany brand kojarzonyz trzema markami z najwy¿szej pó³ki i tak samo jak max i pochodne to te¿ jeden brand, a max to co to mo¿e u¶wiadom nas wszystkich , Quick i inne? to jest to samo w innych puszkach, tak samo jak challenger. A dla twojego ¶wiêtego spokoju to nie korzystam z tych wszystkich pseudo systemów i te¿ nie przep³acam za ppg, du.. spies... itp, bo nale¿y wiedzieæ czym siê robi i za ile i jak to zosta³o zmodyfikowane przez producenta systemu, bo to wszystko to samo. Ps. o Profixie siê nie wypowiadam bo tego systemu nie znam wogóle, od strony mieszalnika, ale widzia³em nie raz zamienione puszki na maxa, wiêc pewne my¶li mi przychodz± do g³owy, ale to ju¿ inny temat.
 

glover
Wys³any: 2017-04-26, 06:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
jarek1981, nic nie zrozumia³em :blee:
 

lakierok 
Wys³any: 2017-04-27, 08:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
glover napisa³/a:
Ale wg. ceny czy jako¶ci


cenna podobna i kolorystyka te¿ ale w nowych kolorach zdecydowanie Mipa ma wiêcej odcieni

Jarek 1981 to mo¿e napisz na jakich systemach porabiasz ?
 

Siekiera
Wys³any: 2017-04-27, 20:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
lakierok napisa³/a:
cenna podobna


Nie mia³em Mipy ale co¶ handlowa³em dodatkami i analizowa³em ofertê i mi wychodzi³o ¿e to tañszy system od Debeera. Mo¿e to kwestia dystrybutora bo mój by³y od Debeera wali³ w ptaka.
 

lakierok 
Wys³any: 2017-05-04, 00:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Bazy tañsze per³y dro¿sze
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

jarek1981
Wys³any: 2017-05-05, 00:08   lakiery
0
UP DOWN

Posty: 17
Trochê nie bardzo mogê pisaæ na te tematy, chodzi bardziej mi o to ¿eby by³a jasno¶æ ¿e niektórzy ¼le wypowiadaj± siê o pewnych systemach lakierniczych i nie chodzi mi konkretnie o ten w±tek, ale np nie wiedz± ¿e jeden system to jest tak naprawdê wiele brandów, nie jak niektórzy my¶l± ¿e np znany gracz na rynku ma ich np 3. a tak naprawdê jest ich kilkana¶cie, a opinie psuj± czêsto lakiernicy bo kto¶ co¶ s³ysza³ ¿e to jest ten produkt, a kto inny mówi ¿e jest ca³kiem odwrotnie, a wszystko czêsto zale¿y od opakowania, przy tym nie stosuj± czêsto pe³nej linii produktów, a na dodatek albo na w³asne ¿yczenie, albo nie, s± oszukiwani w mieszalniach na dodatkach lub kolorach, a na koñcu ró¿nej ma¶ci handlowcach i tak mamy przyk³ad ¿e jeden system jest najdro¿szy ale do du.... a na tym tanim zajebistym wszyscy porabiaj± i jest w miarê ok. Tylko nikt nie prze¶ledzi³ ³añcuszka dostaw komponentów , skoñczywszy na odbiorcy koñcowym (lakierniku),
Piêciu mo¿e oszukaæ po drodze ,ostatni spie... lakieruj±c i kto jest winny? S± na pewno w¶ród nas uczciwi ludzie którzy zrobi± du¿o ¿eby pomóc i sprzedaj± dobre materia³y, ale niestety masa jest niestety tych bardziej nie uczciwych. Poza tym ceny systemów kszta³tuj± siê od praw marketingu i je¿eli kto¶ pisze ¿e jeden system jest zajebi¶cie drogi i do du.. To proszê niech poda cenê konkretnej mieszanki bo mo¿e siê zdziwiæ ¿e kto¶ zap³aci³ za to po³owê u innego handlowca lub w innej czê¶ci kraju (lub np. u s±sida który ma mieszaknik dla siebie ale sprzedaje towar bo limity trzeba wyrobiæ) , to tak z grubsza, nie ma co wchodziæ w konkretne sytuacje. Pozdrawiam
 

Siekiera
Wys³any: 2017-05-05, 07:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Masz racjê ale pytanie jest jedno. Co nas ku.... obchodzi ¿e prezes jednej czy drugiej firmy nie mo¿e sobie poradziæ ze swoimi handlowcami czy dystrybutorami? S³aby jest to go zamieni± innym prezesem pozyskanym z coca-coli albo czipsów lays i dalej to samo, a opinia pozostaje. Problem w tym ¿e ci ludzie w koncernach ¿yj± w oderwaniu od rynku i za³o¿ê siê ¿e jakby takiego prezesa wys³aæ w rynek do lakierni czy mieszalni to zamiast co¶ sprzedaæ to jeszcze gorzej namiesza³by :tak:
A o klonach systemów to wiemy ;)
 

jarek1981
Wys³any: 2017-05-06, 01:19   mieszalnik
0
UP DOWN

Posty: 17
Widzicie. Ja napisa³em ogólnie ale trochê do gloovera, poniewa¿ on pierwszy napisa³ co¶ w stylu mia³e¶ jedno nie bêdziesz chcieæ drugiego, on pisze ¿e mnie nie rozumie, wiêc pytam co w tych systemach o których on pisze jest takiego ¿e jeden jest gorszy od drugiego, wróæcie do jego wypowiedzi i przemy¶lcie. Za chwilê pisze ¿e najtañszy challenger jest bardzo z³y, dlatego napisa³em ¿e nie maj±c pojêcia o tym ca³ym metkowaniu produktów tak naprawdê nie wiemy nic. A sk±d wiesz ¿e ten akurat challenger jest najtañszy, a w dodatku najgorszy? a mo¿e akurat 50 km od Ciebie jest najdro¿szym i najlepszym systemem i w ogóle sprzedaje siê fantastycznie. I to ¿e Ty o tym nie wiesz nie znaczy ¿e jaki¶ warsztat niby w krzakach nie u¿ywa tego w dziesi±tkach litrów miesiêcznie. Dla jasno¶ci powtarzam nie pracujê na tych systemach pracujê na innych, w mojej okolicy dla mnie tañszych, i powiem ¿e innych , nie lepszych, nie gorszych , po prostu innych bo ka¿dy system jest trochê inny. I mi³o np wspominam pracê na systemach o których piszesz, a nawet bardzo mi³o wspominam system wed³ug ciebie najgorszy i uwierz mi ¿eby nie ca³a ta heca z tym lzo to pewnie bym teraz pracowa³ na tym wed³ug ciebie najgorszym systemie. Poza tym my¶lê ¿e kolorystyka jest spraw± bardzo indywidualn± i je¿eli jest problem to raczej potrzeba wiedz, szkoleñ do¶wiadczenia, a przede wszystkim systemu powtarzalnego, a je¶li robisz lakier na mie¶cie to nie masz , nie masz nawet najmniejszej pewno¶ci ¿e nawet przy dorabianiu tego samego lakieru ,nastêpnego dnia bêdzie on taki sam jak dzieñ wcze¶niej, z bardzo wielu powodów i nie mam tu na pewno na my¶li warunków atmosferycznych. Pozdrawiam
 

No-limit
Wys³any: 2017-05-06, 20:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
jarek1981, Chyba zrozumia³em o co Ci chodzi ;) Masz racjê w temacie-ganz eagal jaki system,zielona per³a to zielona per³a i tylko kwestia procentowej zawarto¶ci pigmentu w medium[¿ywicy dla uproszczenia], i czasem wystarczy wyczaiæ stosunek pigmentu w systemie ¿ywicznym do systemu mix i jeste¶my w domu.Co do pasowalno¶ci fiszek darujmy sobie dyskusjê.Dla mnie spektrofotometr to oszust.I masz racjê w temacie ....akurat zabrak³o mi okre¶lenia...nie trzymanie k-wa ,normy,reZimu stê¿enia p[igmentów lub mixów.Nie ma znaczenia czy to pó³ka "premium"S± pigmenty,mixy,które zalegaj± latami w magazynach..Pozostaje wkurwiaæ siê,jak ma siê opracowane receptury i wychodzi nie to .Ale có¿,przekona³em siê,¿e na tzw. tanich systemach mo¿na du¿o zrobiæ jak ma siê do¶wiadczenie.A do lakierów na tip top wystarczy dobraæ odpowiedne komponenty do konkretnego lakieru,bo w systemach "premium" wystêpuj± pigmenty nieosi±galne w "ni¿szej pó³ce
' [jest problem jak kto¶ nie ma do¶wiadczenia i nie wie czego brakuje],ale to ju¿ inna historia.
Jeszcze raz przeczyta³em Twój post,ostatni i doszed³em do wniosku,¿e jednak o chodzi Ci o co¶ innego.Polemikê od³o¿ê na pó¿niej :)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga