Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Siekiera
Wys³any: 2017-02-09, 17:39   Spectral Base 2.0
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Rozpocznê w±tek bo i tak pewnie nie obejdzie siê bez niego a te karty techniczne z nowej bazy co przez przez przypadek znalaz³em w w±tku o audatexie
http://lakierowanko.info/...der=asc&start=0
to raczej nie by³ przypadek bo ponoæ ju¿ s± szczê¶liwcy w Polsce co maj± wstawione to nowe cudo. Tak przynajmniej twierdz± ci co co¶ wiedz±. Czekamy zatem na wiêcej informacji
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2017-02-09, 19:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Wave ma kolorystykê online. Czyli wysy³asz klapkê i masz recepturê. Tutaj mo¿e byæ podobnie. Pisa³em kiedy¶ , ¿e pierwsza firma która tak zrobi, zdominuje rynek.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Siekiera
Wys³any: 2017-02-09, 19:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Wave ma kolorystykê online

Wydaje mi siê ¿e zawsze tak by³o. Mog³e¶ wys³aæ blachê lub klapkê i teoretycznie mieli podaæ recepturê chyba w 48h. Nie wysy³a³em wiêc nie wiem czy to dzia³a³o.
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2017-02-09, 20:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Ale to robili z uprzejmo¶ci i w ramach pomocy. Nie by³o to nigdy w cenie mieszalnika. To by³a warto¶æ dodana, ale w Wave, wychodzi na to, ¿e ten temat jest sporo szerzej ogarniêty. Czyli, wysy³asz klapkê, jak chcesz na krechê. Wodê ciê¿ej spartoliæ ni¿ konwencje wiêc mo¿na sobie pozwoliæ na tak± us³ugê.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Siekiera
Wys³any: 2017-02-09, 21:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Co ci siê sta³o? Mówisz jak marketingowiec ;)
Wyobra¿asz sobie taka sytuacjê w serwisie:
- Przychodzi lakiernik do kierownika (w³a¶ciciela) i mówi> szefie, wy¶le szef klapkê do Novola bo mi kolor na krechê nie wchodzi? :D
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2017-02-09, 21:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Wbrew pozorom nie bêdzie tego tak du¿o. Sam masz mieszalnie, wiêc wiesz, ¿e na dobr± sprawê zbyt wiele tego nie ma do wysy³ania, bo kolorysta jako¶ ogarnia korekty. Tutaj system jest przeznaczony na warsztaty premium, gdzie nie ma kolorysty. Dlaczego na warsztatach nie ma mieszalników. To nie jest kwestia obrotu. To kwestia korygowania. Nie kupuj± bo nie umiej± korygowaæ. Tutaj, Novol da³ im kolorystê. Czyli wyeliminowa³ g³ówny powód niechêci warsztatów do w³asnego mieszalnika.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Siekiera
Wys³any: 2017-02-09, 22:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
My¶lê ¿e to nie jest takie proste. Zak³adaj±c ¿e nawet jakby siê komu¶ chcia³o zamawiaæ kuriera do tej klapki, ponie¶æ koszt to zostaje jeszcze kwestia oczekiwania na recepturê i klapkê która mo¿e siê gdzie¶ zagubiæ lub pojechaæ do innego warsztatu. Do tego dochodzi jeszcze kwestia samej receptury czyli wykonania natrysku próbnego po którym mo¿e siê okazaæ ¿e kolor jest taki sobie bo kolorysta robi³ na pigmentach z partii "X" a w lakierni stoj± pigmenty z partii "Y". My¶lê ¿e to jest nie do ogarniêcia. Producent chce sprzedawaæ towar a nie robiæ robotê za klienta. A co z klientami z zagranicy? Us³uga na zasadzie przys³ugi nie mo¿e byæ regu³± bo inaczej nie zarobi±. To jest dobre w folderze reklamowym albo w filmiku na YT "Z³ota Siódemka za najlepsz± obs³ugê posprzeda¿ow±" :D
Pamiêtasz, by³y kiedy¶ takie marketingowe chwyty z gwarancj± za us³ugê lakiernicz±. Novol tez to mia³ ale nie pamiêtam ile tam lat gwarantowali,. S³ysza³e¶ ¿eby kto¶ w to wszed³? Marketing i tyle.
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2017-02-10, 18:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Tutaj rozwi±zanie nie jest zbyt trudne. Klapkê wysy³asz, bo sam masz w tym interes. Sama wysy³ka to ju¿ jaki¶ koszt, wiêc odpadn± Ci którzy potrzebuj± receptury na 0,1l. Z natryskiem to faktycznie ró¿nie bywa, ale przy wodzie nie ma tragedii. Skoro wypuszczaj± nowy mieszalnik i chc± go sprzedaæ w liczbie wiêkszej ni¿ dwie sztuki, pigmenty musz± byæ stabilne i przez wzgl±d na legendê Spectral Base, ludzie bêd± o to pytaæ.
Klienci z zagranicy = by³e republiki radzieckie. Na star± £adê nikt nie bêdzie wysy³a³.
Co do tej gwarancji, to faktycznie wiele osób siê nie zg³osi³o do programu. Ale by³o to spowodowane konieczno¶ci± posiadania ich mieszalnika który jest jaki jest. Dlatego ten system gwarancyjny dupy nie urwa³. Nikt otwarcie tego nie mówi, ale wiele osób da³o sobie spokój przez wzgl±d na mieszalnik. Po co siê mêczyæ kiedy mo¿na robiæ przygotowanie na ca³ym systemie a braæ bazê z takiego systemu, z którego pasuje a nie z takiego z którego mamy obowi±zek braæ mimo, ¿e nie pasuje.
Po¿yjemy - zobaczymy. Maj± wysoko poprzeczkê postawion±.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

kalbi 
Wys³any: 2017-02-10, 22:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
a kto ma czas na wysy³anie klapek? to jakie¶ nieporozumienie. Klient zostawia auto na 2-3 dni (standardowa naprawa od 1 do 5 elementów) klient chce mieæ szybko i dobrze naprawione auto, dlatego wg mnie wysy³anie klapek to jakie¶ dziwne historie.
_________________

 
 

GMC
Wys³any: 2017-02-12, 19:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
To co, nie maj± w ogóle kolorboxów do tej wody?

[ Dodano: 2017-02-18, 02:19 ]
Na FB posz³o trochê informacji od dystrybutora z Tychów o nowej wodzie i konwencji z Novola ale dziwnie bo go¶æ z Lak-u pisze ¿e ma byæ nowy kolorbox i wstawia zdjêcie a jaki¶ lakiernik ¿e ju¿ mu wymienili na now± wodê i nie dosta³ nowego tylko ma robiæ na starym, czeski film :roll:
Nie zrozumia³em te¿ tego technika o co mu chodzi³o z konwencj± ale chyba ¿e nowa to system miksowy bo napisa³ ¿e ju¿ nie jest ¿ywiczny tylko mono¿ywiczny 1:0,75 :roll:

Aaaa i oczywi¶cie ¿e kolorystyka jest super mega zajebiasta :D Chyba specjalnie pojadê do Tychów ¿eby to sprawdziæ bo mam porównywalnie jak do Krakowa :tak:
 

Siekiera
Wys³any: 2017-02-18, 10:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
To co mówi jaki¶ technik a zw³aszcza technik dystrybutora to trzeba przez sito cedziæ. U mnie byli ju¿ tacy technicy co pistolet trzymali w rêku jedynie na egzaminie a na co dzieñ towar wo¿± ^^
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2017-02-18, 18:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Chc±c cokolwiek sprzedaæ, musz± przekonaæ ludzi, ¿e nowe systemy nie maj± nic wspólnego ze starymi. Inaczej nikt ich nie kupi. Chyba, ¿e to bêd± najtañsze systemy na ryku. Wtedy mo¿e siê to udaæ.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

lakierok 
Wys³any: 2017-02-19, 20:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
System pigmentowy,kolor box chromatyczny lub markami, fiszki lakierowane .... prezentacja pocz±tek marca . Mo¿e Pan Rafa³ Manie z Novola siê wypowie ? ;)
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

Siekiera
Wys³any: 2017-02-21, 10:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
A wiêc ró¿ne informacje chodz± bo ja s³ysza³em ¿e jednak nie ¿ywiczny tylko mix. W starym fiszki te¿ by³y lakierowane, ciekawe czy bêd± te same tylko inaczej u³o¿one czy ca³kiem nowe? Jak stare to pierwsza ¿ó³ta lampka powinna siê zapaliæ chocia¿ nie by³y one takie g³upie, problem by³ z recepturami.

[ Dodano: 2017-02-21, 10:39 ]
lakierok napisa³/a:
System pigmentowy

Chyba ¿e pigmentowy masz na my¶li mixy bo dla mnie pigmentowy = ¿ywiczny = pasta + ¿ywica czyli np. centari, autocolor a mix to taki jak np. standox, spies hecker ;)
 

lakierok 
Wys³any: 2017-02-21, 10:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Siekiera napisa³/a:
A wiêc ró¿ne informacje chodz± bo ja s³ysza³em ¿e jednak nie ¿ywiczny tylko mix. W starym fiszki te¿ by³y lakierowane, ciekawe czy bêd± te same tylko inaczej u³o¿one czy ca³kiem nowe? Jak stare to pierwsza ¿ó³ta lampka powinna siê zapaliæ chocia¿ nie by³y one takie g³upie, problem by³ z recepturami.

[ Dodano: 2017-02-21, 10:39 ]
lakierok napisa³/a:
System pigmentowy

Chyba ¿e pigmentowy masz na my¶li mixy bo dla mnie pigmentowy = ¿ywiczny = pasta + ¿ywica czyli np. centari, autocolor a mix to taki jak np. standox, spies hecker ;)


Wed³ug tego co piszesz to mix jak sh czy debeer

kiedy¶ trochê bra³em baz z Novola i wzorniki by³y ok , mo¿e wezmê nowy system na sklep, zobaczê jak to bêdzie wygl±da³o .
 

Novol rafman
Wys³any: 2017-03-03, 12:15   Ad.Spectral Base 2.0
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 54
Witam!
Jak zwykle przepraszam za tak pó¼n± odpowied¼(urlop).
Rzeczywi¶cie zaczynamy w marcu realizowaæ powoli konwersje na nowy system Spectral Base 2.0.
System jest mono-bazowy co jest czê¶ciowo reakcj± na potrzeby rynku mieszania mniejszych objêto¶ci kolorów bazowych , a tym samym redukcja odchy³ek kolorystycznych,które s± ³atwiejsze do zrobienia przy mocnej koncentracji pigmentów.
Colorbox lakierowany chromatyczny i markowy.
Jak w wiêkszo¶ci przypadków co¶ nowego jest technologicznie bardziej zaawansowane i lepsze od czego¶ starszego-to oczywiste... ,ale trzeba siê o tym przekonaæ w praktyce.

Rafa³ Mania Novol
 

Siekiera
Wys³any: 2017-03-04, 11:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
To ju¿ wiemy z plotek a jakie¶ konkrety? ;)
 

Novol rafman
Wys³any: 2017-03-06, 13:15   Ad.Spectral Base 2.0
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 54
Konkrety?...to jak bêdzie na rynku i samemu siê przekonaæ.
Tak ,to tylko ,,s³owa" i to ma³o obiektywne je¶li pochodz± od kogo¶ kto pracuje w Novolu.

pzdr Rafa³ Mania Novol
 

Siekiera
Wys³any: 2017-04-07, 10:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Startuje? Nie startuje? Jeden go¶æ co mia³ mieæ wymianê powiedzia³ ¿e ju¿ przesunêli na jesieñ. Co¶ nie pyk³o?
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2017-04-15, 15:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
A mo¿e maj± cynk, ¿e woda wejdzie.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

jacom
Wys³any: 2017-06-20, 23:50   
+1
UP DOWN

Posty: 4
Od kilku miesiêcy cisza w tym w±tku... Mo¿e wypowie siê kto¶, kto ma Base 2 u siebie.
Walczê z jedynk± i ju¿ osiwia³em przez to. Obiecuj± podmianê mieszalników ale zastanawiam siê czy to ma sens.
 

glover
Wys³any: 2017-06-21, 15:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Obiecali ci wymianê za darmo czy za kasê?
 

lakierok 
Wys³any: 2017-06-21, 15:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Ja te¿ chcê podmieniæ jeden z moich systemów na 2 , ale siê waham muszê dobrze sprawdziæ

Panie Rafale Mania czy ju¿ systemy s± wymieniane ? ;)
 

jacom
Wys³any: 2017-06-21, 20:40   
0
UP DOWN

Posty: 4
glover napisa³/a:
Obiecali ci wymianê za darmo czy za kasê?


Za darmo. Niestety mam ju¿ taki uraz, ¿e chyba go nie chcê... Do tego ma pozostaæ stary kolorbox tylko podobno inaczej bêdzie pouk³adany. Obecnie, to ani markami ani chromatycznie, normalnie sen wariata.
 

Dementor
Wys³any: 2017-06-22, 08:47   
0
UP DOWN


Posty: 364
Ja s³ysza³em ¿e nie wszyscy dostan± za free
 

lakierok 
Wys³any: 2017-06-22, 16:58   
+2
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Wzornik to mo¿e nie s± takie z³e, tylko niech po nalaniu bêdzie to samo to by by³o ok :spoko:
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

Novol rafman
Wys³any: 2017-06-23, 07:57   Ad.Spectral Base 2.0
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 54
Witam!
Tak , wymiana trwa ju¿ od kilku miesiêcy.Poszczególne rejony Polski s± zaplanowane w odpowiednim czasie .Konwersja jest za darmo.Z punktów które ju¿ od ponad pó³ roku pracuj± na nowym systemie otrzymujemy bardzo pozytywne opinie.
Podstawowa zmiana to to ,¿e jest to system monobazowy .Zatem jakakolwiek korekta jest zdecydowanie ³atwiejsza(szczególnie kolory bia³e) .Jest nowy program zdecydowanie odbiegaj±cy jako¶ci± na plus od poprzedniego , a tak¿e konkurencyjnych.S± nowe pigmenty umo¿liwiaj±ce zrobienie nowych kolorów itd.
Trzeba spróbowaæ.
pzdr.Rafa³ Mania NOVOL
 

jacom
Wys³any: 2017-06-25, 22:27   Re: Ad.Spectral Base 2.0
0
UP DOWN

Posty: 4
Novol rafman napisa³/a:
Witam!
Tak , wymiana trwa ju¿ od kilku miesiêcy.Poszczególne rejony Polski s± zaplanowane w odpowiednim czasie .Konwersja jest za darmo.Z punktów które ju¿ od ponad pó³ roku pracuj± na nowym systemie otrzymujemy bardzo pozytywne opinie.
Podstawowa zmiana to to ,¿e jest to system monobazowy .Zatem jakakolwiek korekta jest zdecydowanie ³atwiejsza(szczególnie kolory bia³e) .Jest nowy program zdecydowanie odbiegaj±cy jako¶ci± na plus od poprzedniego , a tak¿e konkurencyjnych.S± nowe pigmenty umo¿liwiaj±ce zrobienie nowych kolorów itd.
Trzeba spróbowaæ.
pzdr.Rafa³ Mania NOVOL


Co z kolorboxami ? Zostaj± stare czy dajecie co¶ innego ?
 

Dementor
Wys³any: 2017-06-26, 10:00   
0
UP DOWN


Posty: 364
Novol rafman napisa³/a:
Konwersja jest za darmo.


A nie ma jakiego¶ warunku ¿e wcze¶niej mieszalnik mia³ ca³y czas pracowaæ? Bo mi handlowiec powiedzia³ ¿e jak kto¶ nie robi³ ostatnio to nie dostanie za free.
 

Novol rafman
Wys³any: 2017-06-27, 10:09   Warunki konwersji Base 2.0
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 54
Warunki konwersji b±d¼ wstawiania nowych mieszalników ustalaj± przedstawiciele regionalni wraz z regionalnymi dystrybutorami.
Dlatego o szczegó³y proszê kierowaæ zapytania do nich bezpo¶rednio.

www.novol.pl zak³adka :kontakty ,przedstawiciele regionalni
 

Bombel
Wys³any: 2017-08-03, 09:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 99
Czy ma ju¿ kto¶ ten nowy system rozpuszczalnikowy z Novola i mo¿e potwierdziæ ¿e jest du¿o mniejsza baza receptur w stosunku do starego i jak wychodz± kolory do tych starych fiszek?
 

CRISIS
Wys³any: 2017-08-06, 08:52   
0
UP DOWN

Posty: 3
Mam i szczerze powiedziawszy nie urzeka.Praktycznie ka¿dy czarny i grau do dobarwiania.Poza tym wszystkie ciemniejsze kolory wychodz± zbyt czerwone z k±ta zarówno na kiju jak i po natrysku
Czekam na kolorystê ,mo¿e dowiem siê czego¶ nowego
Na dzieñ dzisiejszy"chcê powrotu starego mieszalnika".Tam bynajmniej wypracowa³em sobie system i wiedzia³em jaki pigment daje jaki efekt :help:
 

Dementor
Wys³any: 2017-08-06, 13:45   
0
UP DOWN


Posty: 364
Bombel napisa³/a:
jak wychodz± kolory do tych starych fiszek?

Dlaczego chcesz porównywaæ do starych fiszek przecie¿ ponoæ jest nowy wzornik? Czy nie?

[ Dodano: 2017-08-06, 14:48 ]
CRISIS napisa³/a:
Na dzieñ dzisiejszy"chcê powrotu starego mieszalnika"


Jak wymienili ci za darmo to pewnie drugi raz tego nie zrobi± ;)
 

CRISIS
Wys³any: 2017-08-06, 17:03   
0
UP DOWN

Posty: 3
Sêk w tym ¿e o nowym wzorniku póki co mogê zapomnieæ na najbli¿sze 3 lata.
A receptury ni jak siê maj± do starych fiszek.
Wymiana owszem za darmo, ale bez szans ¿eby wróciæ do starego-¿ywicznego -systemu,poniewa¿ jest systematycznie likwidowany
 

Bombel
Wys³any: 2017-08-08, 06:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 99
Dziêki Crisis, taka informacjê potrzebowa³em. Jeszcze jakby¶ napisa³ jak z ilo¶ci± receptur to by³bym wdziêczny bo jak masz stary wzornik to pewnie widzisz ¿e w starym systemie by³y jakie¶ receptury do fiszek a teraz nie ma.

Dementor, chyba ju¿ rozumiesz dlaczego pyta³em o stary wzornik :)
 

CRISIS
Wys³any: 2017-08-11, 06:17   
0
UP DOWN

Posty: 3
Owszem , zgadza siê .Stwierdza siê braki w recepturach.
Dla Novol >Totalny strza³ kul± w p³ot
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2017-08-12, 16:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Je¿eli jest tak jak piszesz, to nie ukrywam, ¿e nieco siê rozczarowa³em. S±dzi³em, ¿e system bêdzie kozak na tyle, ¿e do¶æ szybko Novol zacznie rozdawaæ karty na rynku mieszalników.
Zrobi± konwersje, ludzie zaczn± pracowaæ na 2.0, przekonaj± siê do niego, w ¶wiat pójdzie dobra opinia i chêtni bêd± waliæ drzwiami i oknami. A¿ nie chce mi siê wierzyæ, ¿e skoro Spectral by³ po¶miewiskiem ca³ej bran¿y lakierniczej, to zdecydowali by siê na to aby wypu¶ciæ co¶ co nie jest zbli¿one jako¶ci± do górnej rynkowej pó³ki. Trzeciej szansy nie bêdzie.
Poczekamy na opinie innych u¿ytkowników, a ty CRISIS lada dzieñ spodziewaj siê telefonu w sprawie Twoich wpisów na forum bo w³a¶nie dotkn±³e¶ pewnego tabu. Wszyscy czekali na pierwsz± opinie no i siê pojawi³a. Czar prys³.
Je¿eli chcesz wróciæ do starego systemu, dogadaj siê z IC. Oni maj± Profi RS. Pigmenty te same ale du¿o bardziej stabilne. Cena porównywalna a nawet nieco ni¿sza.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Siekiera
Wys³any: 2017-08-14, 10:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Hmm, ja te¿ w to nie mogê uwierzyæ a z drugiej strony to pokazuje ¿e ¿eby mieæ dobry system to kasa nie wystarczy, trzeba jeszcze mieæ dobre wzorce kolorów ¿eby opracowaæ trafione receptury i nie sk³adaæ systemu z ró¿nych klocków tylko opracowaæ wszystko od pocz±tku z g³ow± a je¿eli faktycznie pozosta³ stary wzornik to.... :nie:
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2017-08-14, 19:56   
+1
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Zadzwoni³em dzi¶ do cz³owieka który jest w temacie.
System na razie nie ma z³ych opinii. Nie marudz± na kolorystykê ani na krycie. Podobno nieporównywalnie lepszy od starego. Z kolorystyk± jest tak, ¿e robili j± rêcznie tym lakierem pod stary kolorbox. Co miesi±c jest 400 nowych kolorów. Najczê¶ciej mieszane kolory s± dostêpne.
Warunki konwersji ró¿ne u ró¿nych dystrybutorów.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Bombel
Wys³any: 2017-08-16, 10:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 99
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Z kolorystyk± jest tak, ¿e robili j± rêcznie tym lakierem pod stary kolorbox.


trze¼wy inaczej napisa³/a:
Najczê¶ciej mieszane kolory s± dostêpne.


Dziêki za kolejne potwierdzenie ¿e obowi±zuje stary wzornik i ¿e s± jeszcze braki receptur. Z tym starym wzornikiem to mo¿e byæ problem bo jak widzia³em u kolegi to fiszki s± mocno powycierane przez to ¿e by³y za mocno upchane, bez zmywacza nic nie widaæ
 

malarz
Wys³any: 2017-08-21, 13:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 206
Sk±d: Bieszczady
Mo¿e wróci w moje strony bo ju¿ od dawna s³uch po nim zagin±³ a szkoda bo by³o kilka fajnych dodatków
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2017-08-21, 18:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
malarz napisa³/a:
Mo¿e wróci w moje strony bo ju¿ od dawna s³uch po nim zagin±³ a szkoda bo by³o kilka fajnych dodatków

Do dystrybutora Novola dzwoni³em.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

jacom
Wys³any: 2018-01-29, 21:35   
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam ponownie.
Parê miesiêcy temu pisa³em, ¿e walczê ze starym systemem i czekam na konwersjê. Tak siê potoczy³o, ¿e wzi±³em jednak now± wodê Wave 2. Jestem w bardzo pozytywnym szoku. Jako, ze mam jeszcze Aquabase + z Autocoloru, to mogê porównywaæ do marki premium. Krycie zdecydowanie na plus dla Spectrala. Nawet lakiery z 50% zawarto¶ci± per³y nie stanowi± problemu. Dziêki temu bardzo trafnie mo¿na przewidzieæ ilo¶æ potrzebnej mieszanki. Je¶li chodzi o kolorystykê, to delikatn± przewagê ma Autocolor, choæ naprawdê Spectral nie ma siê czego wstydziæ i zawsze mo¿na sobie poradziæ bo odcieni jest sporo. Jendnak najbardziej zachwyci³a mnie zgodno¶æ fiszek z tym co w kubku. Jest po prostu szokuj±ca! W³a¶ciwie przesta³em robiæ natryski próbne (wbrew zaleceniom :) ). Kolorboks mam stary ale u³o¿ony markami co mi zdecydowanie przyspiesza wyszukiwanie. Nie wiem jak to zrobili ale zgodno¶æ jest idealna pod ka¿dym k±tem. Jest to dla mnie niesamowita oszczêdno¶æ czasu. Jak fiszka pasuje, to po prostu mieszam, lakierujê i musi byæ dobrze. Oczywi¶cie je¶li fiszka siê ró¿ni, to dobarwiamy i natrysk trzeba zrobiæ. Od sierpnia polakierowa³em oko³o 150 samochodów i nie trafi³em jeszcze fiszki, która by siê ró¿ni³a od gotowej mieszanki :) Aplikacja jest ³atwiejsza ni¿ Autocolor, schniêcie ok. Cena pigmentów czasami dwa razy ni¿sza. Naprawdê mogê poleciæ ten system. Po Spectral Base nowa woda jest wrêcz szokuj±co dobra.
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2018-01-30, 21:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
To by³o do przewidzenia. Za 5 lat bêd± rozdawali karty na rynku mieszalników.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Dementor
Wys³any: 2018-02-03, 20:43   
0
UP DOWN


Posty: 364
jacom napisa³/a:
Jendnak najbardziej zachwyci³a mnie zgodno¶æ fiszek z tym co w kubku. Jest po prostu szokuj±ca!


Czyli Novol ju¿ siê naumia³ robiæ kolory wiêc w Base 2.0 powinno byæ bez skuchy. Martwi± jednak niekorzystne przecieki informacji ale to zapewne malkontenci.
 

kalbi 
Wys³any: 2018-04-10, 18:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Mam i ja Wave 2.0 ;) na razie ciê¿ko siê wypowiedzieæ bo dopiero dzi¶ 1 lakierowanie za mn± ale kolor wszed³ piêknie LA7T
_________________

 
 

Novol rafman
Wys³any: 2018-04-13, 06:53   Spectral Wave 2.0
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 54
Witam Kolegów!
Cieszê na tak pozytywny odbiór naszego nowego mieszalnika Wave 2.0,mieszalnika (podkre¶lê to) nowej generacji ,mieszalnika XXI w.Zdecydowana wiêkszo¶æ ,w tym nasze, siêgaj± najmniej lat 90 tych XXw.St±d du¿a ilo¶æ obaw i pewnych stereotypów my¶lenia dotycz±cych ,,starej wody"
Sam jestem wielkim fanem tego produktu,ale ze wzglêdu na zatrudnienie nie wyra¿a³em swojej opinii ,która by³aby raczej ma³o wiarygodna.

Na dzieñ obecny systemem wodnym lakieruje mi siê zdecydowanie bardziej komfortowo od rozcieñczalnika.Zarówno w kwestii szybko¶ci wysychania (pierwszy stereotyp),bardzo dobrego krycia, ³atwo¶ci aplikacji jak i innych drobnych plusów takich jak np: mo¿liwo¶æ bezproblemowa usuwania jaki¶ defektów -np: szlifowanie,nawet na mokro.
Po dok³adnym wyschniêciu nie mo¿na bazy wodnej usun±æ wod± jak do tej pory-tak jest silna,tylko rozcieñczalnik.

pozdrawiam i ¿yczê powodzenia w pracy
Rafa³ Mania NOVOL -Dzia³ Szkleñ
 

Siekiera
Wys³any: 2018-04-13, 12:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Novol rafman napisa³/a:
Po dok³adnym wyschniêciu nie mo¿na bazy wodnej usun±æ wod± jak do tej pory-tak jest silna,tylko rozcieñczalnik.

Czyli nie obowi±zuje zasada "czym siê tru³e¶ tym siê lecz" ;)
 

mariusz80 
Wys³any: 2019-04-29, 07:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
Witam, jak siê spisuje ten mieszalnik? Kto¶ co¶?
_________________

 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang