Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
kameleon
Wys³any: 2016-01-07, 11:02   nowy mieszalnik - co polecacie
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam wszystkich na forum jestem tu nowy ale mam nadziejê ¿e pomo¿ecie ( podpowiecie ) w sprawie nowego mieszalnika , jaki wybraæ +/- . Na dzieñ dzisiejszy posiadam mieszalnik DYNAcoat i LESONAL ale zastanawiam siê nad jeszcze jednym . Mam kupione okazjonalnie pigmenty z systemu SPECE HECKER mo¿e kto¶ ma taki system i nie warto mi sprzedawaæ pigmentów za grosze tylko dokupiæ mieszalnik
 

glover
Wys³any: 2016-01-07, 11:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Spies Hecker to dobry system ale jak ju¿ masz pigmenty to musia³by¶ dokupiæ maszynê i kolorbox u¿ywany od kogo¶ bo dystrybotor to bêdzie chcia³ sprzedaæ w³a¶nie pigmenty a nie sprzêt. Plusem jest to ¿e nie musisz wtedy kupowaæ pigmentów u jednego dystrybutora tylko gdzie chcesz a wtedy wiadomo, mo¿na potargowaæ cenê. Choæ z t± cen± na spies heckera to my¶lê ze teraz nie bêd± ju¿ szaleæ bo maj± tañszy system który bêd± chcieli pchaæ zamiast zani¿aæ cenê spiesa.
 

kameleon
Wys³any: 2016-01-07, 12:01   
0
UP DOWN

Posty: 3
jak co to kupi³bym ca³y system a pigmenty by³y by w zapasie bo kiedy¶ by trzeba wymieniæ puszkê
:D
 

barkley3434
Wys³any: 2016-01-07, 14:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 136
kameleon - mia³em Lesonala i go wyje.... m ci±gle problemy by³y z ziarnem zbyt grube oraz z pigmentem 83 bo psu³ kolorystykê. Ze spektro s³abo dzia³a³ i którego¶ dnia wymieni³em go na SH i to by³ doskona³y wybór. Na dzieñ dzisiejszy posiadam R-m z spektro , SH oraz Dyne z spektro. Jesli robie francuza to z miejsca podchodzê do SH . Bardzo dobrze wchodz± niemcy czyli vw, audi,skoda, bmw , mercedes , opel itp. Wstawiaj±c SH mimo ze kupisz za gotówkê bed± chcieli z Tob± podpisaæ umowê na obrót itp.Jeszcze jedna rzecz to drogie xiraliki. Powiem Ci ze ogl±da³em ich tañszy wyrób Challengera i robi takie samo wra¿enie jak SH tylko nie mam pojecia jak z kryciem.
 

Siekiera
Wys³any: 2016-01-07, 20:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Lesonal tani nie jest wiêc dobieranie kolejnego systemu w podobnej cenie to trochê nie na czasie, przynajmniej ja tak uwa¿am. Ja bym celowa³ w co¶ pomiêdzy Dyn± a SH a Lesonala bym wywali³.
 

barkley3434
Wys³any: 2016-01-07, 21:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 136
Siekiera pomiêdzy to Challenger, App, Debeer nie pamietam cen Gnera³a lub Profix. Fajna oferte na wsad ma Genera³ oraz Challenger . Ja osobiscie by³ bym za SH chocia¿ du¿± wad± SH jest s³abe krycie sreberek .
 

Siekiera
Wys³any: 2016-01-07, 23:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Debera mia³em i powiem tak - kiedy¶ siê op³aca³o :tak:
APP z tego co tu by³o nie dostaniesz teraz ze starym dobrym kolorboxem, zreszt± nie przepadam za nimi a mówi±c szczerze to goniê jak psy ^^
Profix teraz ten nowy wyszed³ wiêc nie wiem co to warte, znajomy ma stary i co¶ tam krêci.
Autolux - ¿adna rewelacja, fiszki drukowane
Challenger - mam ofertê i cenowo wychodzi spoko tylko ten ma³y kolorbox :/ , to w podobnej cenie wyjdzie General a fiszek ponad dwa razy wiêcej choæ czasami brakuje starych, no i lakierowane.
Mipa - wiem tyle ¿e jeden z moich okazjonalnych klientów ma u siebie w warsztacie i coraz czê¶ciej kupuje u mnie ale mo¿e mu siê wsad przerzedzi³ ^^ wiêc musia³by kto¶ inny zareklamowaæ ;)
Ze ¶redniaków by³by jeszcze Lechler i Helios ale ten drugi to cenowo to ju¿ raczej poziom Lesonala i Max Mayera.
No i na koniec nasz narodowy system Spectral vel 4M ;)

[ Dodano: 2016-01-07, 23:56 ]
Zapomnia³em jeszcze o:
Prospray - fajne fiszki, ceny ¶redniaka i podchodzi pod Autocolor ;) nie wiem jak z pasowaniem i kryciem.
 

lakierok 
Wys³any: 2016-01-08, 10:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Ja bym bra³ Autocolor
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

barkley3434
Wys³any: 2016-01-08, 12:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 136
Siekiera - ja kupujê produkty Mipy na pó³kê bo s± bardzo dobre ale mieszalnika nawet 2 dystrybutorów mi nie poleca czyli o czym¶ to ¶wiadczy . CHALLANGER - tani wsad i mo¿na sprzedawaæ po 150 z³ na zajefajnej mar¿y no tylko te fiszki. GENRA£ - dobra oferta na wsad ale ceny nie przelicza³em jeszcze mo¿na zapytaæ sie Trze¼wego . Sprawdzi³em pasowalno¶æ na 4 kolorach i mnie mi³o zaskoczy³ . APP - jak co tydzieñ wczoraj odwiedzi³ mnie Appowiec mieli spotkanie firmowe no i wesz³y nowe nawet dobre warunki zakupu ich mieszalnika . Hm... kiedys sprawdza³em pasowalnosc i mnie nie zachwyci³a a teraz z nowym kolorboxem to nie mam pojêcia.
 

Siekiera
Wys³any: 2016-01-08, 13:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Ja te¿ bra³em klar z Mipy i nie powiem bo przyzwoity ale nie utrzyma³ siê przy genrocku.
Jak we¼miesz Chalengera to i tak bêdziesz z czasem sprzedawa³ po 150 albo taniej, nawet jakby¶ chcia³ dro¿ej bo niestety kanibalizm ju¿ postepuje. Ja rozmawia³em z jednym dystrybutorem o ofercie a moja konkurencja uderzy³a prosto do Axalty i wiem ¿e rozmowy ju¿ by³y wiêc o czym tu mówiæ, chyba chc± nawstawiaæ na ka¿dym rogu tego Chellengera. Do tego mia³em jeszcze ofertê od dystrybutora z innego województwa i nikt mi nie powie ¿e jak bym siê zdecydowa³ od jednego dystrybutora to drugi odpu¶ci :> Zostawi ofertê w kolejnej mieszalni w mie¶cie, tak by by³o. Takie co¶ powinno siê nazywaæ: "metoda na APP" :D ^^
 

GMC
Wys³any: 2016-01-08, 20:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Siekiera napisa³/a:
"metoda na APP" :D ^^


To ju¿ nie na wnuczka? ^^
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-01-08, 22:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Wszystkie systemy s± generalnie do dupy. Natomiast ja zauwa¿y³em, ¿e od czasu jak robimy na pigmentach 4M, stopniowo wiêcej lakierów idzie z 4M ni¿ z APP. Jak mia³em tylko APP i Spectrala to przewaga APP by³a mia¿d¿±ca. Skoro te proporcje siê zrówna³y, to znaczy, ¿e albo APP siê popsu³o, albo Palinal to ca³kiem niez³y system, pod warunkiem, ¿e kupi siê go pod odpowiedni± etykiet±. Chllenger ma ca³kiem przyzwoite krycie. Na poziomie segmentu w którym siê znajduje.
PS. Takie ma³e info do Spectralowców. Jak chcecie robiæ akryle z systemu BASE, wystarczy kupiæ ¿ywice F004 z 4M lub Profi RS i mo¿na robiæ akryle na recepturach bazowych. Podmieniacie tylko ¿ywicê.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

lakierok 
Wys³any: 2016-01-08, 22:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
[quote]ale mieszalnika nawet 2 dystrybutorów mi nie poleca czyli o czym¶ to ¶wiadczy .

mo¿e to ¦wiadczyæ o nie wiedzy na temat mieszalnika, albo maj± ma³e mar¿e a pchaj± co maj± lepsz± kas±,
oczywi¶cie nie ma co porównywaæ do rm czy duponta czy autocolor ale siê przydaje. :tak:
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

ErykSTX 
Wys³any: 2016-02-02, 15:10   
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam ! Posiadam ca³± linie produktów Challenger ( mieszalnik, dodatki ). Istnieje mo¿liwo¶æ nawi±zania wspó³pracy. Swoj± siedzibê mamy w Lublinie . Je¶li mieliby¶cie pytania, czy byli by¶cie zainteresowani wspó³prac± :arrow: Proszê dzwoniæ 690800714 ;)
 

Frugo
Wys³any: 2016-11-24, 19:06   
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam, to mój pierwszy raz na forum wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ. Czyta³em ju¿ sporo tematów ale nie znalaz³em informacji o bezpo¶rednim porównaniu systemu Chalenger do Autoluxa. Szef chce wzi±æ do mieszalni jaki¶ tañszy system bo teraz robimy na Standoxie i rozwa¿a w³a¶nie te dwie oferty. Poniewa¿ to ja g³ównie mieszam wiec chcia³bym mu doradziæ lepszy mieszalnik ¿ebym pó¼niej nie musia³ siê chlastaæ. Który waszym zdaniem jest lepszy i dlaczego? Trochê mnie przera¿aj± te wzorniki w paskach w Autoluxie, czy one daj± dobre odwzorowanie? Ceny obu mieszalników mamy na podobnym poziomie i oba s± z du¿ych koncernów wiêc jako¶æ bazy powinna byæ przyzwoita. Szef ju¿ odrzuci³ Heliosa bo trochê dro¿szy jest i nie chce aby posz³a fama ¿e wzi±³ Heliosa i podstawia pod Standoxa. Dyna nie wchodzi w grê bo ma konkurencja, Debeer tez jest niedaleko. Ma ofertê jeszcze na Generali ale to chyba ma³o znane i szef siê co¶ obawia choæ oferta jest dobra.
 

glover
Wys³any: 2016-11-25, 08:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Chyba ma³a szansa aby kto¶ mia³ i zna³ od podszewki oba te mieszalniki. Za krótko istniej± na rynku i najczê¶ciej stanowia dla siebie konkurencjê. Musisz siê jednak opieraæ na tych szcz±tkowych informacjach które s± porozrzucane w ró¿nych w±tkach. Ka¿dy z nich ma minusy i to spore wiêc wybór nie jest ³atwy i my¶lê ¿e najczê¶ciej jest podyktowany tym na co kto ma jak± ofertê cenow± i dostêp u swoich dotychczasowych dystrybutorów. Jak dla mnie to poza nisk± cen± oba te mieszalniki nie maj± innych zalet ;) Nawet dodatki w obu tych systemach s± drogie wiêc niska cena na bazê ma przyci±gaæ klienta a dalej to ju¿ tylko pod górkê.
 

Frugo
Wys³any: 2016-11-25, 09:42   
0
UP DOWN

Posty: 4
Czyli najwiêkszym minusem jest co? Wzorniki czy jeszcze co¶? Jak jest z wydajno¶ci± bazy?
 

lakierok 
Wys³any: 2016-11-25, 17:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
My¶la³e¶ nad mieszalnikiem MIPA :spoko:
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

glover
Wys³any: 2016-11-25, 20:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Ciebie jako kolorystê powinny interesowaæ g³ównie wzorniki i pasowalno¶æ do nich. Ju¿ tu pisali¶my, nawet w tym w±tku jak wygl±da sprawa ze wzornikami, Challenger ma ma³o a Autolux drukowane a pasowalno¶æ... hmm :roll: Z innych minusów to szef bêdzie siê musia³ pogodziæ z mniejszym zarobkiem bo czê¶æ klientów wybierze tanio¶æ. Sama baza i w jednym i drugim przypadku nie jest chyba z³a.
 

Frugo
Wys³any: 2016-11-26, 11:36   
0
UP DOWN

Posty: 4
O Mipie nic boss nie mówi³, spróbujê mu podsun±æ. Czyli jednak wszystko sprowadza siê do kolorystyki i w³a¶nie tego sie obawiam bo szef zdecyduje a ja bêdê zasuwa³ z natryskami. Poczyta³em te¿ o Generali i widzê ¿e niektórzy robi± na tym, bêdzie to porównywalne z Autoluxem i Challengem czy gorsze bo na to te¿ dostalismy dobr± ofertê z ma³ym wsadem pocz±tkowym.

[ Dodano: 2016-11-26, 11:44 ]
Glover pisa³e¶ ¿e niska cena to zaleta a pó¼niej ¿eto minus wiêc nie rozumiem?
 

Siekiera
Wys³any: 2016-11-26, 14:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Siê wtr±cê. Niska cena zakupu ma sens jedynie wtedy kiedy mo¿esz sprzedaæ tak± bazê w cenie przynajmniej 200 z³ bo wiadomo ¿e jest co¶ za co¶. Robisz na tañszej bazie czyli z za³o¿enia musisz siê wiêcej narobiæ w sensie doboru koloru wiêc trzeba za t± pracê wiêcej wzi±æ. Jak nie jeste¶ w stanie sprzedaæ takiej bazy po 200 tylko np 150-160 to nic nie zyskujesz bo musisz wiêcej korygowaæ, natryskiwaæ itd a zarobku masz dalej tyle samo. Pytanie wtedy czy jest sens? Je¿eli to tylko walka z konkurencj± na zasadzie "ja mam tañsz± bazê" to jest droga donik±d chyba ¿e lubisz sponsorowaæ koncerny lakiernicze. One w³a¶nie wykorzystuj± takich pragn±cych sprzedawaæ tanio do swojej polityki. Ty cenzura a oni swoje i tak zarobi±. Na³api± chêtnych na promocje a pó¼niej podnosz± cenê na system i jeste¶ w przys³owiowej... czarnej D. Dalej zarabiasz tyle co zarabia³e¶ tylko na gorszym systemie :D
A Generali ^^ nie musisz siê baæ, przetestowane i kolorystyka ¶miem twierdziæ nie odbiega o tego co mam z bardzo drogiego koncernu. Starych fiszek z lat '90 i pocz±tku 2000 brakuje ale za to nowe s± zrobione kozacko. Ilo¶ciowo to prawie 9 ty¶ fiszek a w Challenger ma jakie¶ 3,5 ty¶.
Jest koniec roku wiêc jak chcecie jeszcze teraz braæ co¶ taniego to zapytaj dostawcê czy utrzyma wam cenê na przysz³y rok bo mam wra¿enie ¿e przyszed³ czas na podwy¿ki tanich systemów :roll: Znaj±c ¿ycie na pierwszy raz du¿o nie podnios± ale 4-5% mo¿na siê spodziwewaæ. W przysz³ym roku kolejne 5 i procent sk³adany zrobi swoje :cool:

[ Dodano: 2016-11-26, 14:18 ]
Dobrym przyk³adem rynkowej ewolucji s± systemy AKZO. Wiele lat temu Sikkens by³ bardzo powszechny w mieszalniach. Jak ju¿ siê sta³ za drogi to zaczêto promowaæ Lesonala. Sikkens przepad³ w czelu¶ciach ASO a mieszalnie narzeka³y na podwy¿ki Lesonala wiêc te¿ Lesonal poszed³ w odstawkê i wprowadzono tañsz± Dynê. ¯e by³a s³aba wiêc teraz po kilku latach ponoæ "wsadzono" w ni± tego starego Sikkensa który kiedy¶ by³ drogi. Nagle stania³ bo trzeba by³o walczyæ z Autoluxem i Challengerem. Ale z tego co tu kto¶ pisa³ to ju¿ te¿ chyba dro¿eje. Ch³paki z AKZO bawi± siê w marketing a koszty ponosz± dystrybutorzy i mieszalnie :tak:
 

barkley3434
Wys³any: 2016-11-26, 20:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 136
SIEKIERA - prawisz dobrze i zgadzam sie z Twoj± tez± . A co do Akzo to przerobi³em Lesonala i star± Dyne i Dyne Pro któr± obecnie zamieni³em na CH i jestem zadowolony !!!!
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-11-27, 13:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Zaczynaj± siê ju¿ kolory których zrobiæ siê nie da. Czerwona mazda 6, nawet do cieniowania siê nie nadaje bo miejsce cieniowania jest ciemniejsze. Ostatnio kole¶ przyszed³ z nowym Focusem. 4M, Max i APP poleg³o a w R-M komunikat, ¿e kolor na specjalne zamówienie.
Za max 15 lat, nie bêdzie ju¿ mieszalni. Gara¿owcy te¿ zrezygnuj± z lakiernictwa bo bêdzie za trudne. Nie inwestuj± w sprzêt i szkolenia, a technika lakierowania idzie coraz dalej. Zostan± Ci co my¶l±. Tak jak u naszych s±siadów z zachodu.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

KK 
Wys³any: 2016-11-27, 19:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
O ile nie stanie siê tak, ¿e auto bêdzie tylko ¶rodkiem lokomocji i lakierowanie bêdzie odbywaæ siê jak we Francji pod blokiem ze spraya.
Tak czy siak mieszalnie mog± upa¶æ.
_________________

 
 

GMC
Wys³any: 2016-11-27, 21:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Oby tylko nie upad³y wszystkie jednocze¶nie bo zostaniemy z rêk± w sedesie :D
 

KK 
Wys³any: 2016-11-28, 00:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
:tak:
_________________

 
 

Frugo
Wys³any: 2016-11-28, 11:25   
0
UP DOWN

Posty: 4
Rozmawia³em dzisiaj z szefem i zgodzi³ siê ¿e nie ma co na si³ê braæ lepiej poczekaæ i rozs±dnie wybraæ. Trochê mu namiesza³em w g³owie tym co pisali¶cie :D
 

Siekiera
Wys³any: 2016-11-28, 23:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Mieszalni jest teraz za du¿o do potrzeb rynku ale to my w³a¶ciciele tak to widzimy. Dla lakiernika to dobrze ¿e jest tego na ka¿dym rogu bo mog± funkcjonowaæ zeszyty, mog± fukaæ na ka¿dy kolor który nie wszed³ na krechê, ¿e ceny nie takie jak w internecie itd. Jak trochê by upad³o to rynek odzyska³by normalno¶æ. Gdyby trzeba by³o jechaæ po kolor 30-50 km do najbli¿szej mieszalni to ka¿dy by ceni³ to co ma. Wtedy ka¿dy umia³by cieniowaæ, stosowaæ widma szaro¶ci i nie by³oby szukania taniej bazy na podsik.
Mam nadziejê ¿e koncerny tanimi systemami same wywróc± rynek do góry ko³ami albo ciekawiej by by³o gdyby PIS jednak tê dyrektywê LZO uruchomi³ ^^

[ Dodano: 2016-11-28, 23:49 ]
A mo¿e by tak napisaæ do Morawieckiego ¿e jest kasa do zrobienia tylko trzeba pogoniæ urzêdasów z PIH-u w teren :x:
 

glover
Wys³any: 2016-11-29, 15:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Nie rób sobie jajec, jak napiszesz to ciê znajdziemy i siekier± zaciupiemy ;)
 

Siekiera
Wys³any: 2016-11-30, 10:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
¯artowa³em, a ty chcesz z siekier± na siekierê startowaæ :x: ;)
Ale z tym przesyceniem rynku to nie ¿art tyle ¿e jako¶ nikt nie upada. Konkurencja jest dalej du¿a na poziomie mieszalni i w¶ród dostawców tyle ¿e ja nie wierzê ¿e wszyscy maja siê dobrze. Statystyka podpowiada ¿e pewnie najbardziej trac± ci najwiêksi a oni w poprzednich latach nachapali siê to maj± z czego oddawaæ . Ma³e firmy s± bardziej elastyczne wiêc dostosuj± siê a koncerny nie upadn± wiêc marazm bêdzie trwa³ :/
 

barkley3434
Wys³any: 2016-11-30, 16:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 136
Siekiera napisa³/a:
¯artowa³em, a ty chcesz z siekier± na siekierê startowaæ :x: ;)
Ale z tym przesyceniem rynku to nie ¿art tyle ¿e jako¶ nikt nie upada. Konkurencja jest dalej du¿a na poziomie mieszalni i w¶ród dostawców tyle ¿e ja nie wierzê ¿e wszyscy maja siê dobrze. Statystyka podpowiada ¿e pewnie najbardziej trac± ci najwiêksi a oni w poprzednich latach nachapali siê to maj± z czego oddawaæ . Ma³e firmy s± bardziej elastyczne wiêc dostosuj± siê a koncerny nie upadn± wiêc marazm bêdzie trwa³ :/


Siekiera - faktycznie konkurencja jest du¿a i tych mieszalni jest pe³no. Wyobra¿asz sobie ze pewna przedstawicielka je¼dzi po warsztatach jak APP i sprzedaje zielony korek po 82 netto z³ do mojego miasta ma 80 km . Moim zdaniem internet te¿ mocno trzepie nas po kieszeni .
 

Siekiera
Wys³any: 2016-11-30, 17:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
82 z³ netto to taniej sprzedaje ni¿ ja kupujê u oficjalnego dystrybutora 3M. U mnie te¿ jest ten problem. Zada³em im pytanie jak to mo¿liwe to otrzyma³em odpowied¼ ¿e oni jako dystrybutor robi± wszystko ¿eby ukróciæ to ale 3M ma ich w D. ¯eby zniwelowaæ ró¿nicê i jako¶ przeczekaæ to dystrybutor sprzedaje po cenie zakupu + 1 grosz :roll: Sami za¶ dostaj± bonus po sprzeda¿y ale widocznie niektórzy oddaj± te¿ swój bonus. Tylko ciekawe jak to robi± formalnie? Zreszt± wali mnie to, wolê sprzedawaæ Rupesa ;)
 

Przemek 
Wys³any: 2016-11-30, 19:51   
0
UP DOWN
Przemek


Pomóg³: 4 razy
Posty: 514
Sk±d: Szczecin
A ja wolê farcele za 70 z³ brutto .I mam tak jak Ty [...] .
A jak masz [...] bêdzie ci dane .
_________________
Tym siê zajmujê
http://piaskowanieszczecin.pl/
http://akwarium.szczecin.pl/
 

Siekiera
Wys³any: 2016-12-01, 00:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Ca³y czas s± zwolennicy Farecli na mokro ale nieg³upia jest te¿ ta na sucho.
 

Przemek 
Wys³any: 2016-12-01, 00:51   
0
UP DOWN
Przemek


Pomóg³: 4 razy
Posty: 514
Sk±d: Szczecin
Przepraszam mia³em na my¶li mazernê . 1l.
_________________
Tym siê zajmujê
http://piaskowanieszczecin.pl/
http://akwarium.szczecin.pl/
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group