Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
kalbi 
Wys³any: 2016-02-28, 20:56   Który lepszy Valspar (Deeber) czy APP
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Który z systemów konwencjonalnych bêdzie lepszy na warsztat? Najwa¿niejsz± rzecz± jest oczywi¶cie kolorystyka i tzw. pasowalno¶æ fiszki z natryskiem. Chyba, ¿e macie jakie¶ inne propozycje mieszalnika na warsztat.
_________________

 
 

fawinyl
Wys³any: 2016-02-29, 15:20   
0
UP DOWN

Posty: 48
Sk±d: Drawsko Pomorskie
Posiadam Debeera od 3 lat. Wstawi³em go na miejsce spectrala base, co moim zdaniem by³o strza³em w 10. Do APP przymierza³em siê lecz na tamt± chwilê posiadali znikom± ilo¶æ fiszek w colorboxie i nie posiadali spectro. Dodatkowo ich polityka sprzeda¿owa mi sie nie podoba. Z tych g³ównie powodów zdecydowa³em siê na Debeera. Na pewno omijaj szerokim ³ukiem wszystkie wynalazki które od 2 lat mno¿± siê po rynku.
_________________

 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-02-29, 18:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Jak APP zmieni³o kolorboxy na chromatyczne, to przesta³o byæ kolorowo. Wpadki siê zdarza³y dosyæ czêsto, ale da³o siê robiæ. Od pewnego czasu jest nowy program recepturowy. Z tego co wiem, to jak na razie na nowym programie nie by³o ¿adnej wtopy. Ja dzi¶ robi³em czerwony akryl i idealnie siê zgadza³ z fiszk±. W debeerze generalnie nie ma problemów z pasowalno¶ci± fiszek do mieszaniny.
Je¿eli mia³bym kupowaæ mieszalnik na warsztat, to bym kupi³ APP. Chromatyczny kolorbox, jest lepszy na warsztacie. Poza tym ma on wiêcej fiszek ni¿ Deeber. Cena APP jest o 30% ni¿sza ni¿ Deebera i to chyba najbardziej przekonuje. Jako¶æ samego lakieru jest taka sama.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

kalbi 
Wys³any: 2016-02-29, 19:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
trze¼wy inaczej napisa³/a:
e¿eli mia³bym kupowaæ mieszalnik na warsztat, to bym kupi³ APP.
i tu mam dylemat, sk³ania³em siê za Deberem, ale w poniedzia³ek jadê do wrze¶ni zobaczyæ najpierw ten APP bo bli¿ej - w APP chyba trzeba deklarowaæ obrót 2k za same pigmenty, to dla mnie za du¿o akurat, w Deberze nic nie deklarujê.
trze¼wy inaczej, w APP jest mniej korygowania ni¿ w Deberze?
_________________

 
 

fawinyl
Wys³any: 2016-02-29, 21:42   
0
UP DOWN

Posty: 48
Sk±d: Drawsko Pomorskie
Debeera ma³o kiedy trzeba korygowaæ, ale nawet jak przytrafi sie taka sytuacja to w bardzo ³atwy sposób bêdziesz to w stanie zrobic.
_________________

 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-02-29, 21:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Nie da siê odpowiedzieæ na to pytanie. Ale wypowiem siê inaczej do Twojej wyobra¼ni:
Je¿eli klient do mieszalni przyjdzie z klapk± bez numeru lakieru i masz szukaæ w chromatycznym, to zejdzie Ci oko³o 20 minut. W tym czasie denerwujesz siê i przechodzi ochota do pracy. Kolorbox u³o¿ony markami, pozwala na identyfikacje koloru po kilku minutach. W skali 10 klapek, do robi siê ju¿ po³owa dniówki. Jednak Ty na warsztacie, masz czas ¿eby sobie popracowaæ nad kolorem i mo¿esz sobie poszukaæ taki jaki Ci pasuje. W kolorboxie u³o¿onym markami, masz dwa góra trzy warianty jednego koloru. Jak ¿aden nie pasuje, to dupa. Albo koryguj albo cieniuj po³owê auta. Deeber to bardzo dobry system, ale nie ma systemu idealnego. Je¿eli natomiast masz mieszalnik APP, to masz kolorbox chromatyczny. Szukasz najbardziej pasuj±cego koloru. Nie wa¿ne czy to bêdzie Mercedes, £ada czy Toyota. Kolor pasuje, wlewasz do kub³a i pryskasz. Takie rozwi±zanie jest lepsze. Co do obrotów, to przerzuæ siê na ca³± liniê APP. Spokojnie wyrobisz target. Ich produkty nie s± z³ej jako¶ci i na pewno co¶ dla siebie znajdziesz. Nie ³ud¼ siê te¿ spectro z debeera. Gad¿et który nie dzia³a. Kusz± nim nowych klientów co my¶l±, ¿e spectro rozwi±¿e im wszystkie problemy. Pracowa³em na spectro Generala które jest jednym z najlepszych na rynku, i chocia¿ mam pozytywna opiniê to za te pieni±dze bym go nie kupi³. Skoro Deeber rozdaje spectro za darmo, to raczej nie szuka³bym tego modelu urz±dzenia w¶ród elity spectrofotometrów.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

kalbi 
Wys³any: 2016-02-29, 22:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Nie da siê odpowiedzieæ na to pytanie. Ale wypowiem siê inaczej do Twojej wyobra¼ni:
Je¿eli klient do mieszalni przyjdzie z klapk± bez numeru lakieru i masz szukaæ w chromatycznym, to zejdzie Ci oko³o 20 minut. W tym czasie denerwujesz siê i przechodzi ochota do pracy. Kolorbox u³o¿ony markami, pozwala na identyfikacje koloru po kilku minutach. W skali 10 klapek, do robi siê ju¿ po³owa dniówki. Jednak Ty na warsztacie, masz czas ¿eby sobie popracowaæ nad kolorem i mo¿esz sobie poszukaæ taki jaki Ci pasuje. W kolorboxie u³o¿onym markami, masz dwa góra trzy warianty jednego koloru. Jak ¿aden nie pasuje, to dupa. Albo koryguj albo cieniuj po³owê auta. Deeber to bardzo dobry system, ale nie ma systemu idealnego. Je¿eli natomiast masz mieszalnik APP, to masz kolorbox chromatyczny. Szukasz najbardziej pasuj±cego koloru. Nie wa¿ne czy to bêdzie Mercedes, £ada czy Toyota. Kolor pasuje, wlewasz do kub³a i pryskasz. Takie rozwi±zanie jest lepsze. Co do obrotów, to przerzuæ siê na ca³± liniê APP. Spokojnie wyrobisz target. Ich produkty nie s± z³ej jako¶ci i na pewno co¶ dla siebie znajdziesz. Nie ³ud¼ siê te¿ spectro z debeera. Gad¿et który nie dzia³a. Kusz± nim nowych klientów co my¶l±, ¿e spectro rozwi±¿e im wszystkie problemy. Pracowa³em na spectro Generala które jest jednym z najlepszych na rynku, i chocia¿ mam pozytywna opiniê to za te pieni±dze bym go nie kupi³. Skoro Deeber rozdaje spectro za darmo, to raczej nie szuka³bym tego modelu urz±dzenia w¶ród elity spectrofotometrów.


Co do czasu to za wiele nie mam, tak¿e nie widzi mi siê siedzieæ nad kolorem pó³ dnia. Wiem, ¿e koryguje siê wszêdzie bo nie ma systemu idealnego ale ja szukam tzw. "z³otego ¶rodka". Co do spectro to posiadam (na testy)od 2 miesiêcy i dla mnie jest to strata czasu - gad¿et za 15k.

[ Dodano: 2016-02-29, 22:21 ]
fawinyl napisa³/a:
Debeera ma³o kiedy trzeba korygowaæ, ale nawet jak przytrafi sie taka sytuacja to w bardzo ³atwy sposób bêdziesz to w stanie zrobic.
czyli nie ma w nim problemu natrysk i fiszka? Co to znaczy w ³atwy sposób? Sposób jest ³atwy jak siê wie jak ;) Wiem, ¿e pocz±tki zawsze s± trudne ale chce sobie u³atwiæ start i wybraæ co¶ optymalnego.
_________________

 
 

fawinyl
Wys³any: 2016-02-29, 22:43   
0
UP DOWN

Posty: 48
Sk±d: Drawsko Pomorskie
w 90% przypadków fiszka pokrywa siê z natryskiem. £atwy sposób?
Ciê¿ko to opisaæ, je¿eli umiesz czytaæ z ko³a kolorów i wiesz jak dobarwiaæ choc w podstawowym poziomie, to z ca³± pewno¶cia poradzisz sobie z tym systemem.
_________________

 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-02-29, 22:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Bierz APP. Mia³em APP potem Debeera i znów mam APP. Nie do¶æ ¿e sporo tañsze, to wiêkszy kolorbox.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

glover
Wys³any: 2016-02-29, 23:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Je¿eli natomiast masz mieszalnik APP, to masz kolorbox chromatyczny. Szukasz najbardziej pasuj±cego koloru. Nie wa¿ne czy to bêdzie Mercedes, £ada czy Toyota. Kolor pasuje, wlewasz do kub³a i pryskasz. Takie rozwi±zanie jest lepsze.


Tu bym polemizowa³. Jak kto¶ nie robi³ kilka lat na mieszalni i nie ogarnia jeszcze jak który kolor wygl±da i na jakich pigmentach i ziarnach jest zrobiony to jest to ¶lepa uliczka. Mia³e¶ mieszalnik Novola to bêdzie to dobry przyk³ad. We¼my np. jaki¶ wachlarz z czarnymi bazami, jest ich tam ze 100 albo wiêcej i po³owa do siebie podobnych na pierwszy rzut oka. Do tego dochodzi ci jeszcze zu¿ycie fiszek (porysowania) i obstawiam z pewno¶ci± 95% ¿e ¼le wybierze przyk³adaj±c fiszki do blachy :tak:
Moim zdanie zdecydowanie lepszym pomys³em na lakierniê jest dobrze dopracowany system z markowym kolorboxem bo jak bêdzie dla siebie miesza³ kolor to z czasem zrozumie ¿e lepiej ewentualnie przecieniowaæ jak natrysk próbny bêdzie odbiega³ ni¿ bawiæ siê z kolorem godzinê a i tak znaj±c ¿ycie skoñczy siê na cieniowaniu.

[ Dodano: 2016-02-29, 23:25 ]
fawinyl napisa³/a:
Debeera ma³o kiedy trzeba korygowaæ,


Tylko dodaj ¿e odk±d zaczêli poprawiaæ kolorystykê to dochodzi do paradoksalnych sytuacji ¿e do jednej fiszki jest np. 3 receptury i ka¿da na innych pigmentach :sciana:
Dla mnie to jest jakie¶ jedno wielkie nieporozumienie. No nie mo¿e byæ tak ¿e wprowadzaj± now± recepturê - pewnie w ich mniemaniu lepsz± ale nie usuwaj± starej. Do czego to prowadzi? Przecie¿ taki system zaraz bêdzie niewiarygodny. Kiedy¶ Novol te¿ tak zacz±³ robiæ ¿e siê zmienia³y podstawy ni z gruszki ni z pietruszki i cz³owiek nie wiedzia³ czy to co robi³ pó³ roku temu to teraz bêdzie takie same czy jednak do dupy?

Ponadto te zmiany receptur najprawdopodobniej wynikaj± z tego ¿e podnie¶li ceny na niektóre komponenty i chc± jak najbardziej je wykorzystaæ w recepturach ¿eby im ¶rednia warto¶æ obrotu podskoczy³a. Taka chamska zagrywka poni¿ej pasa :tak:
 

kalbi 
Wys³any: 2016-03-01, 06:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
fawinyl napisa³/a:
w 90% przypadków fiszka pokrywa siê z natryskiem. £atwy sposób?
Ciê¿ko to opisaæ, je¿eli umiesz czytaæ z ko³a kolorów i wiesz jak dobarwiaæ choc w podstawowym poziomie, to z ca³± pewno¶cia poradzisz sobie z tym systemem.


Niestety jestem w tym nowicjuszem, umiem podstawy podstaw, ko³o kolorów umiem czytaæ,

fawinyl kusisz Deberem, a trze¼wy inaczej APP - ojjjjj :sciana: ale i tak bardzo dziêki za jakie¶ info

jeszcze jedno pytanie jak u Ciebie trze¼wy inaczej wygl±da³y cenny za APP i Debera?
_________________

 
 

Siekiera
Wys³any: 2016-03-01, 11:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
glover napisa³/a:
Ponadto te zmiany receptur najprawdopodobniej wynikaj± z tego ¿e podnie¶li ceny na niektóre komponenty i chc± jak najbardziej je wykorzystaæ w recepturach ¿eby im ¶rednia warto¶æ obrotu podskoczy³a.


Nie bêdê mocno z³o¶liwy bo jeszcze jakby wspó³pracujê z Valsparem ale co¶ w tym jest co napisa³ @glover i nale¿a³aby siê konkretna wi±zanka :cool:

A co do APP to jest to jak najbardziej system do warsztatów ale nie ze wzglêdu na swoje unikalne w³a¶ciwo¶ci przydatne w warsztacie a ze wzglêdu na politykê firmy APP. Chc± byæ w warsztatach i daj± tam lepsze lub porównywalne warunki jak do sklepów. Tego nie dostaniesz w ¿adnej innej firmie :spoko:
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-03-01, 12:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Glover masz po czê¶ci racjê, jednak tutaj dywagujemy nap przypadkiem gdzie Kalbi nie jest koloryst±, i nie bêdzie ciora³ tym kolorboxem przez 365 dni w roku. Je¿eli ma numer lakieru to sobie znajduje wzornik z programu i w razie jak nie pasuje, leci 5 fiszek w górê i 5 w dó³. Co¶ zawsze wybierze. W kolorboxie markowym ma dwie albo trzy fiszki wiêc pole manewru o wiele mniejsze.
Co do ceny APP vs Debeer to jest to oko³o 30% ró¿nicy na korzy¶æ APP. Dla tych co nie umiej± liczyæ - ja sprzedajê kolory za tyle, za ile je produkuje moja konkurencja.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Novol rafman
Wys³any: 2016-03-01, 14:45   Nie ma z³otego ¶rodka w mieszalmnikach.
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 54
Witam!
Jest taki takie powiedzonko ,,ka¿dy ¿yd swój towar chwali" dlatego moja wypowied¼ mo¿e byæ traktowana jako nieobiektywna.
S± 5 niezaprzeczalne fakty dotycz±ce mieszalników:

1. Nie istnieje mieszalnik doskona³y , bo gdyby tak by³o to tylko ,,on" jeden sprzedawa³by siê na ¶wiecie-po co kolejne?

2.Konwencjonalne systemy maj± i bêd± mia³y coraz bardziej niedopasowan± kolorystykê.
U¶wiadomcie sobie w koñcu koledzy jedn± rzecz,¿e WSZYSTKIE!!! podkre¶lam WSZYSTKIE!! samochody na ¶wiecie od paru lat s± malowane systemami wodnymi. Wiêc jak ma pasowaæ co¶ zrobione z metalu do czego¶ zrobionego z plastiku? Znam ju¿ 17 kolorów popularnych na rynku których nie zrobisz dobrze w konwencji ,bo nie ma takich pigmentów np: nnp Renault , 41 v Mazda itp.....

3.Spektrofotometr to nie jest jakie¶ cudowne urz±dzenie ,które rozwi±zuje wszystkie problemy(w³a¶nie malujê NNP ,który by³ zrobiony przez Spectro znanej firmy i raczej skoñczy siê malowaniem ca³ego boku-taki odpa³) Urz±dzenia ktore mia³em okazje testowaæ w najlepszym wypadku trafia³y 4-5 kolorów na 10 ,przewa¿nie 2-3. A niektóre nie potrafi³y zidentyfikowaæ nawet swojego koloru, wskazanego wcze¶niej i natry¶niêtego zgodnie z kart± techniczn±.

4.Pasowalno¶æ do fiszki.S± lepsze i gorsze -one te¿ nie s± jakim¶ 100% wyznacznikiem ,bo to jest zawsze lepszy lub gorszy ale PAPIER!

5.Ka¿dy lakiernik ma inna rêkê i ten sam kolor w tym samym pistolecie mo¿e daæ przy zmianie lakiernika totalnie ró¿ne efekty(czêsto taki test robimy podczas szkoleñ) Wiêc co to znaczy : pasowalno¶æ kolorów.

dodam jeszcze ,¿e od 3 lat system Spectral Base ma dodatkowy system doboru kolorów.
Klienci przysy³aj± oryginalne detale na podstawie których robiona jest receptura dostêpna od razu on-line bez fiszki , ale czêsto mo¿na próbowaæ malowaæ nawet ,,na ostro"( oczywi¶cie zale¿y jaki detal-k±t za³amania ¶wiat³a) a do cieniowania na pewno.
Zatem opinia o Spectralu kogo¶ sprzed 3-4 lat mo¿e ju¿ byæ ma³o wiarygodna.

Rafa³ Mania Dzia³ Szkoleñ NOVOL
 

kalbi 
Wys³any: 2016-03-01, 15:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
S³uchajcie a jeszcze jeden system mi po g³owie chodzi³, czy da siê go porównaæ do w/w, a mianowicie Quickline!!?? W poniedzia³ek jadê oblookaæ APP, za 2 tyg w³a¶nie Quicklina bo usilnie chc± mi go wcisn±æ i muszê siê dogadaæ jeszcze na spotkanie z Deberem.
_________________

 
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-03-01, 16:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Quickline to jest ten sam system co Autolux. Na warsztat jako samodzielny system to raczej on siê nie nadaje, poniewa¿ ma s³aby kolorbox. Cena te¿ taka sobie.
Co do Deebera: ostatnio rozmawiali¶my z facetem który ma sklep motoryzacyjny i wstawi³ Debeera. Nie zna siê na korektach i nie chce siê znaæ. Jak ogl±da³ system to nak³adli mu do g³owy, ¿e Spectro, ¿e super, hiper, luksus i bêdzie malinowo. I co? I dupa. Jak kto¶ przyjdzie z kolorem z którego co¶ wchodzi, to robi i sprzedaje. Jak nic nie mo¿e znale¼æ to nie sprzedaje. Moim skromnym zdaniem, APP lepiej by mu siê sprawdzi³o, bo leci 5 fiszek w górê i 5 w dó³ i o wiele wiêcej lakierów uda mu siê zrobiæ. Ja nie lubiê APP, (¿eby nie by³o), ale jak co¶ jest ok, to trzeba chwaliæ.

[ Dodano: 2016-03-01, 16:30 ]
W nowym programie APP wrzucili ciekawy gad¿et. Zaznaczasz auto , element który lakierujesz i system sam przelicza ile farby potrzeba. W zasadzie nikomu takie bajery nie s± potrzebne, ale fajna zabawka - co¶ jak spectro Deeberze. Nieprzydatne, ale jest:)
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

fawinyl
Wys³any: 2016-03-01, 16:52   Re: Nie ma z³otego ¶rodka w mieszalmnikach.
0
UP DOWN

Posty: 48
Sk±d: Drawsko Pomorskie
Novol rafman napisa³/a:


dodam jeszcze ,¿e od 3 lat system Spectral Base ma dodatkowy system doboru kolorów.
Klienci przysy³aj± oryginalne detale na podstawie których robiona jest receptura dostêpna od razu on-line bez fiszki , ale czêsto mo¿na próbowaæ malowaæ nawet ,,na ostro"( oczywi¶cie zale¿y jaki detal-k±t za³amania ¶wiat³a) a do cieniowania na pewno.
Zatem opinia o Spectralu kogo¶ sprzed 3-4 lat mo¿e ju¿ byæ ma³o wiarygodna.

Rafa³ Mania Dzia³ Szkoleñ NOVOL


Tylko po co siê mêczyæ?
Wysy³aæ próbkê/element?
Czekaæ minimum 48h aby dostaæ kolor???
Wola³bym i pewnie nie tylko ja wstawiæ system dziêki któremu nie trzeba by³oby siê tak gimnastykowaæ. Robiê kolor na podstawie fiszki, wykonuje natrysk potwierdzaj±c prawid³owo¶æ lakieru i maluje.
Operacja stworzenia koloru trwa 15min.
Po co siê mêczyæ.
Rafale dla wyja¶nienia lubiê wasz± firmê, ale ten system który obecnie posiadacie jest po prostu do bani.
Dodatki s± jak najbardziej OK, mieszalnik jest totalnie do dupy, a opowie¶ci o kolejnych aktualizacjach, poprawkach itp. ehhh.... temat rzeka.

[ Dodano: 2016-03-01, 17:36 ]
Dla osób, które chcia³by poczytaæ trochê wra¿eñ z pracy na spectralu Mieszalnik Specral - zmarnowane pieni±dze?
_________________

 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-03-01, 19:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Nie ma siê co pastwiæ na tym systemem. I Rafa³, technicy, dystrybutorzy i ca³a bran¿a, wiedz±, ¿e ten system przegonili ju¿ wszyscy w³±cznie z Kapci i Ivatem. Ale to betonowe g³owy z pierwszego piêtra najpierw robili z ludzi ¶lepców, potem g³upców a jak to nie pomog³o i sprzeda¿ spada³a na ³eb na szyje, wpadli na pomys³ ¿e mo¿na zrobiæ recepturkê online. Zamiast zwróciæ siê do mieszalni o pomoc w tworzeniu kolorystyki, poszli na wojnê ze swoimi klientami i przegrali.
Jaki¶ beton przyj±³ tak± liniê sprzeda¿y, a reszta tylko j± realizuje. Nie ma siê co dziwiæ.
System ma swoj± markê na rynku i ju¿ nic mu nie pomo¿e. Ma³o tego, jestem pewien, ¿e jak Novol bêdzie wypuszcza³ na rynek nowy system, i wierzê, ¿e bêdzie to kozak na miarê R-M czy DP, to i tak ma³o kto bêdzie chcia³ go wstawiæ. Taki efekt Profixa - maj± dobry system, ale spalili rynek. Jak najbardziej trzeba promowaæ Novola, za doskona³e produkty, bo zatrudnia polaków, bo p³aci podatki w polsce, bo was szkoli, bo was wspiera. Natomiast tam gdzie liczy siê szybko¶æ i dok³adno¶æ w mieszaniu kolorów, stanowczo odradzam. Tym co siê zastanawiaj± nad oddaniem, proponuje wymieniæ na $m albo ProfiRS. Pigmenty pasuj±, a o wiele wiele wiele wiele mniej wpadek.
Co do Kalbiego, przejed¼ siê na szrot i powycinaj trochê blaszek takich pospolitych kolorów. Pojedziesz ogl±daæ systemy to niech Ci porobi± natryski i bêdziesz widzia³ co gdzie i jak pasuje. Ja natomiast polecam na warsztat mieszalnik APP. Przez wzgl±d na kolorbox.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

kalbi 
Wys³any: 2016-03-01, 20:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Co do Kalbiego, przejed¼ siê na szrot i powycinaj trochê blaszek takich pospolitych kolorów. Pojedziesz ogl±daæ systemy to niech Ci porobi± natryski i bêdziesz widzia³ co gdzie i jak pasuje.
he he widzê, ¿e czytasz w moich my¶lach. Biorê niektóre "wytryski", które wiem, ¿e pasuj± do orygina³u i tak¿e my¶la³em powycinaæ kilka blaszek ;) Co do Quicklina to wciskaj± mi, ¿e to Max Mayer - tyle, ¿e tañszy i niczym siê nie ró¿ni!!! Cena to oko³o 80 z³ za litr bazy. Z tego co wiem to MaxMayer te¿ sza³u nie robi wiêc najpierw sprawdzê ten APP.
Mam PPG i dla mnie to pora¿ka kolorystyczna.
_________________

 
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-03-01, 20:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Jak by Quick to by³o to samo co MM, to bym ju¿ mia³ po³owê pigmentów z Quicka i nie p³aci³ krocia za MM. Bzdura i tyle.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Siekiera
Wys³any: 2016-03-01, 20:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
fawinyl napisa³/a:
Po co siê mêczyæ.
Rafale dla wyja¶nienia lubiê wasz± firmê, ale ten system który obecnie posiadacie jest po prostu do bani.
Dodatki s± jak najbardziej OK, mieszalnik jest totalnie do dupy,


W rzeczy samej, sama prawda. I tak jak kilka postów wcze¶niej oszczêdzi³em Valspara bo co¶ jeszcze mnie z nimi ³±czy tak i Was, Panie Rafale oszczêdzê z racji jakiej¶ wspó³pracy i proszê to doceniæ bo w Waszym przypadku wi±zanka to zbyt delikatne, Wam nale¿y siê pa³owanie.

Byæ mo¿e Pan, z racji swojej pracy nie ma mo¿liwo¶ci dokonaæ poprawnej oceny sytuacji ale od tego macie ca³y sztab sprzeda¿owy. Nie wierzê ¿e nikt u Was nie widzi problemów z którymi przychodzi siê nam borykaæ, handluj±c Waszymi produktami? Nie chodzi mi ju¿ o kolorystykê bo to ju¿ sprawa dawno przegrana ale o handel dodatkami a mianowicie brak op³acalno¶ci. Nie raz ten temat by³ poruszany na forum, sam dawa³em przyk³ady gdzie notabene Wasz Dystrybutor (!!!!!) wystawia³ na allegro dodatki w takich cenach jak inne sklepy kupuj±. I proszê nie mówiæ ¿e pierwsze Pan s³yszy bo o tym wiedz± Wasi dystrybutorzy. Jak im zg³aszam taki fakt to w odpowiedzi s³yszê ¿e oni jako hurtownia maj± ten sam problem i nic nie mog± z tym zrobiæ bo Novol to wie i nic nie robi. Wiêc jak to jest? Chcecie istnieæ w mieszalniach czy nie?
To co napisa³ @trze¼wy inaczej
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Jak najbardziej trzeba promowaæ Novola, za doskona³e produkty, bo zatrudnia polaków, bo p³aci podatki w polsce, bo was szkoli, bo was wspiera.

to prawda i dobrze ¿e taka firma istnieje w Polsce tylko gdzie¶ po drodze zgubili¶cie relacjê z handlem. Dbacie o relacje z klientem koñcowym - lakiernikiem poprzez fanpage na FB, szkolicie du¿o m³odych ch³opaków (chocia¿ tu ju¿ widaæ zmiany i to co by³o do tej pory inwestycj± w lakierników przerobili¶cie na szkoleniow± dzia³alno¶æ biznesow± :roll: ), dbacie o gad¿ety ale to wszystko tak jak mówiê zabieganie o lakiernika.
A gdzie w tym wszystkim jest handel? Odpowied¼ nasuwa siê sama - w du.ie :tak:
 

fawinyl
Wys³any: 2016-03-01, 20:50   
0
UP DOWN

Posty: 48
Sk±d: Drawsko Pomorskie
Widocznie firmie lata tak faktycznie z której "rury" bêdzie p³yn±³ pieni±dz. Pamiêtam jak kiedy¶ taki sam sukces odniós³ Atlas i bardzo podobnie zacz±³ postêpowaæ - sprzedawa³ towar wykonawc± w tej samej cenie co sklepom. Dzi¶ ma³o kto chce handlowaæ Atlasem, mimo, ¿e jest Polski.
_________________

 

Siekiera
Wys³any: 2016-03-01, 20:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Z Atlasem to dobry przyk³ad. Hurtownie budowlane które zaopatruj± wykonawców ju¿ dawno przesta³y handlowaæ Atlasem na rzecz innych firm czêsto mniejszych. Atlasowi zosta³y Praktikery, Liroje Merliny i Castoramy. Tak samo mo¿e byæ z Novolem ¿e zostan± Wam Gordony, AD i inne sieciówki motoryzacyjne.
 

KK 
Wys³any: 2016-03-01, 21:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Tak siê zastanawiam po co p³aciæ po¶rednikom.
Jakby ka¿dy z Was mia³ mo¿liwo¶æ kupna samochodu osobowego bezpo¶rednio z Niemiec z dowozem taniej o 20% to poszliby¶cie do dealera czy tak by¶cie zamówili?
Dla klienta im taniej tym lepiej, dla po¶redników ju¿ gorzej.
Klient czyli odbiorca koñcowy np ma³a firma lub lakiernik siê natyra i co¶ tam zarobi. Po¶rednik natomiast pracê ma du¿o ³atwiejsz±, a wielokrotnie lepiej op³acaln± ni¿ lakiernik.
Nie dziwiæ siê te¿ mo¿na temu, ¿e firma woli sprzedaæ np tira towaru jakiej¶ wielkiej firmie, ni¿ sprzedaæ tira, ale 300 odbiorc±. Przecie¿ do tego musi byæ masa przedstawicieli, zaplecze itd. Dodatkowe koszty.
Wiem, ¿e to niszczy rynek, ale przecie¿ biznes to biznes. Nikt siê nie przejmuje jednostk± i choæby rz±dzi³ pis, po i Bóg wie kto nic siê nie zmieni.
_________________

 
 

Siekiera
Wys³any: 2016-03-01, 21:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Echh widzê ¿e nie czaisz tematu :/ To mo¿e zamiast truæ dupê w mieszalni ¿eby dobarwiæ setkê lakiernicy powinni zamawiaæ bezpo¶rednio w Novolu, APP, Akzo czy PPG? Dostawaliby¶cie wtedy puszeczkê z informacj± ¿e "technologia przewiduje cieniowanie" i skoñczy³yby siê narzekania ¿e za cieniowanie klient nie chce p³aciæ. Czy to jest rozwi±zanie?
 

glover
Wys³any: 2016-03-01, 21:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
kalbi napisa³/a:
Mam PPG i dla mnie to pora¿ka kolorystyczna.

Jak masz PPG i uwa¿asz ¿e maja kolorystykê beznadziejn± to my¶lê ¿e chyba siê przeliczysz na ka¿dym z tych systemów o których tu piszemy.
PPG to system z górnej pó³ki wiêc alternatywy dla niego powiniene¶ szukaæ w¶ród: Standoxa i Spies Heckera i RM bo reszta czyli Glasurit, DP, Sikkens to bêd± za drogie.
 

KK 
Wys³any: 2016-03-01, 21:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
To zale¿y czy szara strefa ma istnieæ czy nie...
je¶li mia³aby nie istnieæ to przypuszczam, ¿e ka¿da wiêksza firma ma mieszalnik i kolorystê. Natomiast kto¶ kto chce lakierowaæ w stodole musia³by albo zakoñczyæ dzia³alno¶æ, albo nabyæ mieszalnik, a nabycie mieszalnika mog³o by byæ uzale¿nione od wykazania, ¿e prowadzi siê dzia³alno¶æ.

Tym samym rynek napraw za 100-200z³ by siê skurczy³ praktycznie do 0.

Dzia³anie w stylu sprzedajê setkê, czy tam pó³ litra wszystkim zainteresowanym niszczy rynek i to do¶æ mocno. Na 1 powa¿nego lakiernika z firm± przypada pewnie z 10-20 Heñków.
Zdaj±c sobie jednak sprawê z sytuacji, ¿e tak naprawdê to ta nasza szara strefa napêdza nasz± gospodarkê to mo¿e i lepiej, ¿e wszêdzie jest taki dostêp do setki :)
Zreszt± mentalno¶æ ciê¿ko zmieniæ.
_________________

 
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-03-01, 21:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Siekiera, nie ma co winiæ o ca³e z³o ¶wiata - Rafa³a!. Facet jest technikiem, pasjonatem lubi to co robi i zna siê na tym co robi. Co ma Ci odpowiedzieæ? Przecie¿ on jest technikiem a nie specem od marketingu.

Z³odziejska polityka sprzeda¿y powinna byæ przestrog± dla potencjalnych mieszalni które chc± siê szerzej wi±zaæ z Novolem. Panowie, nie op³aca siê! Lepiej ju¿ z CSV siê uk³adaæ.
Moja wojenka z Novolem zaczê³a siê od têpienia nieuczciwego dystrybutora z Czêstochowy, który sprzedawa³ moim klientom towar taniej, ni¿ ja go kupowa³em od dystrybutora z Kielc. Przy okazji wysz³y dziwne za¿y³o¶ci pracownika Novola (pseudonim Rybak) z Dystrybutorem z Czêstochowy, który przekaza³ do Novola zupe³nie inny obraz ni¿ zasta³. Mnie ten uk³ad wygl±da³ na podobieñstwo typowego ³apówkarstwa.
Potem mia³em klienta na mieszalnik w miejscowo¶ci K, ale pracownik Novola (Rybak) z dystrybutorem z Kielc pojechali do niego i wstawili mu szafê za moimi plecami. Dowiedzia³em siê te¿, ¿e pracownik dystrybutora z Kielc, dzwoni³ do jednego z moich klientów i nagada³ mu pe³n± czopke, ¿e lakiery które od nas bierze, tak naprawdê robi± oni, i jak do nich przejdzie bêdzie mia³ taniej. Ten dym jako¶ za³agodzi³ Krzysiek N.
Potem chc±c siê rozwijaæ w kierunku Novola, w obecno¶ci syna w³a¶ciciela Novola, Dyrektora Handlowego, Kierownika Spectrala, Przedstawiciela Regionalnego i Przedstawiciela Dystrybutora z Kielc, podpisali¶my umowê na subdystrybucjê na danym rejonie, dok³adnie nakre¶lonym na mapie któr± dosta³a ka¿da ze stron umowy. Gwarantem przestrzegania umowy mia³ byæ Novol. W ci±gu pierwszego miesi±ca sprzeda³em na tym trenie dok³adnie tyle Novola co Dystrybutor w ci±gu ca³ego roku! By³o to udokumentowane fakturami. Dosta³em wiêkszy rabat, plus bonus za obrót. Zwrócono mi te¿ klienta z miejscowo¶ci K. Dodatkowo dosta³em dwa mieszalniki za z³otówkê. Jeden mieszalnik wstawi³em do warsztatu w KW. Drugiego nie zd±¿y³em. Przez miesi±c szkolili¶my ludzi z KW z obs³ugi mieszalnika i musia³em wys³uchiwaæ przez telefon jakie to gówno nie mieszalnik mu wstawi³em bo nic nie pasuje. Ale za z³otówkê, to i tak siê op³aca³o.
W jednym z miesiêcy nie wyrobili¶my targetu i rabaty polecia³y w dó³. Skoro polecia³y rabaty, to zacz±³em szukaæ przyczyny. Okaza³o siê ¿e dystrybutor z Kielc, za moimi plecami wstawia³ regularnie Spectrala do miejscowo¶ci K, ale w obliczanie targetu te¿ bra³ pod uwagê tego klienta. Zacz±³ siê dym i zacz±³em nalegaæ na przestrzeganie umowy. Jak zwykle zaczêli robiæ ze mnie idiotê, wiêc powiedzia³em co o tym my¶lê. No i siê zaczê³o....
1. Szafa do mieszania Industriala która mia³a kosztowaæ 1000 z³otych zdro¿a³a do 1000 euro.
2. Wypowiedziano mi umowê na subdystrybucjê.
3. Wypowiedziano mi umowê na mieszalnik w KW z powodu niskich obrotów i nastêpnego dnia podpisano identyczna umowê (widzia³em j±) na identycznych warunkach, tyle ¿e beze mnie
4. Jaka¶ kancelaria z Poznania w imieniu Novola pisa³a mi jakie¶ g³upoty ¿e mam im zap³aciæ osiemdziesi±t dwa tysi±ce z³otych za u¿ywanie kolorboxu.
5. Zaczê³y siê objazdówki po moich klientach z atrakcyjnymi cenami.

Wrzuci³em wtedy na to forum temat "Novol a nagroda fair play" i wys³a³em link do dyrektora handlowego i kierownika Spectrala z zaproszeniem do dyskusji. Nie skorzystali.
Temat usun±³em po kilku dniach i o dziwo, skoñczy³y siê objazdówki i nikt ju¿ ode mnie nie chce pieniêdzy za dzier¿awê kolorboxu.
Dzi¶ nadal handluje w wiêkszo¶ci Novolem, bo to dobry produkt. Ale mam w dupie ich wsparcie i jak±¶ szersz± wspó³pracê, bo to skutkuje tylko utrat± suwerenno¶æ mojej firmy. Nawet na forum nie mo¿esz nic napisaæ, bo zaraz telefon robi siê czerwony.
Analizuj±c t± sytuacjê, nadal nie rozumiem, dlaczego Novol z uporem maniaka, broni dystrybutorów przed zarzutami o nieuczciwe praktyki. Niby g³o¶no mówi siê o przestrzeganiu kultury handlu, ale praktyce to wielka ¶ciema. Wiadomo, ¿e dystrybutor to nie jaka¶ ma³a mieszalnia, i rz±dzi siê swoimi prawami. Ale jest co¶ jeszcze o czym warto pamiêtaæ. Te budynki, biura, samochody, nowoczesne maszyny, macie dziêki nam. To my stanowimy o Waszej sile! Czym siê staniecie jak my przestaniemy z Wami handlowaæ?
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Siekiera
Wys³any: 2016-03-01, 22:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Siekiera, nie ma co winiæ o ca³e z³o ¶wiata - Rafa³a!. Facet jest technikiem, pasjonatem lubi to co robi i zna siê na tym co robi. Co ma Ci odpowiedzieæ? Przecie¿ on jest technikiem a nie specem od marketingu.

Daleki jestem od obwiniania technika ale mam nadziejê ¿e takie ¿ale mo¿e przedstawi w odpowiednim miejscu. Nie wiadomo czy nawet to co¶ zmieni bo Twoja historia dok³adnie pokazuje ¿e tam gdzie¶ w centrali zacementowa³o kogo¶ na wa¿nym sto³ku, kto nie ma pojêcia o rynku. To dok³adnie tak jak pisa³em o pomys³ach marketingowców w temacie o Challengerze. Nas³ucha siê taki na studiach marketingowych o teoriach rynkowych i bez opamiêtania próbuje je realizowaæ. Dobrze jak ma jeszcze nad sob± kogo¶ my¶l±cego zdroworozs±dkowo ale jak nie ma to potrafi doprowadziæ czasami firmê do upadku. Tak siê dzieje czêsto w firmach gdzie w³a¶cicielem jest Skarb Pañstwa ale w takiej firmie jak Novol to jest dziwne :roll:
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-03-01, 22:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Zapomnia³em dodaæ, ¿e Pan z miejscowo¶ci K, od roku je¼dzi dorabiaæ lakiery do zwyk³ej mieszalni :) Taka sytuacja.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Siekiera
Wys³any: 2016-03-01, 22:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
KK napisa³/a:
To zale¿y czy szara strefa ma istnieæ czy nie...
je¶li mia³aby nie istnieæ to przypuszczam, ¿e ka¿da wiêksza firma ma mieszalnik i kolorystê. Natomiast kto¶ kto chce lakierowaæ w stodole musia³by albo zakoñczyæ dzia³alno¶æ, albo nabyæ mieszalnik, a nabycie mieszalnika mog³o by byæ uzale¿nione od wykazania, ¿e prowadzi siê dzia³alno¶æ.


Batem na szar± strefê mia³a byæ dyrektywa o LZO. Póki co nikt siê tym nie interesuje i szara strefa przynosi nam sporo dochodu. Mo¿e siê to skoñczyæ bo s³ysza³em w radio ¿e Ministerstwo Finansów pracuje nad przepisami które ukróc± rozliczanie szkód na kosztorys i na wszystko bêd± potrzebne faktury. W sumie nie ma sie co dziwiæ bo jak szukaj± VAT-u który ucieka im bokiem to bran¿a napraw samochodów to poka¼na rzeka.
Je¿eli faktycznie dojdzie do takiej sytuacji to wtedy rynek zacznie siê zmieniaæ. Wa¿ne aby zmienia³ siê dla wszystkich po równo bo wtedy ka¿dy bêdzie mia³ równe szanse na odnalezienie siê w nowej sytuacji. Zobaczymy.
Póki co bez po¶redników czyli dystrybutorów i sklepów rynek nie ma prawa funkcjonowaæ w takim zakresie jak obecnie.
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-03-01, 22:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Ja czekam niecierpliwie na dzieñ w którym wejdzie nowelizacja art. 363KC :)
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Siekiera
Wys³any: 2016-03-01, 22:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
A co to?
 

kalbi 
Wys³any: 2016-03-01, 22:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
glover napisa³/a:
kalbi napisa³/a:
Mam PPG i dla mnie to pora¿ka kolorystyczna.

Jak masz PPG i uwa¿asz ¿e maja kolorystykê beznadziejn± to my¶lê ¿e chyba siê przeliczysz na ka¿dym z tych systemów o których tu piszemy.
PPG to system z górnej pó³ki wiêc alternatywy dla niego powiniene¶ szukaæ w¶ród: Standoxa i Spies Heckera i RM bo reszta czyli Glasurit, DP, Sikkens to bêd± za drogie.


w PPG Deltron du¿o fiszek nie pasuje do natrysków - za t± kasê to nie mo¿e tak byæ! Do tego ma³o alternatyw, kolorbox u³o¿ony markami i jak co¶ nie pasuje to szukaj wiatru w polu lub korekta. Dlatego jak ju¿ mam korygowaæ to wolê tañszy system.

Pracowa³em du¿o na RM-ie i by³em zadowolony - te¿ jest kilka kolorów, które nie wchodz± i fiszki nie pasuj± do wymalowañ ale chromatyczny kolorbox i du¿o alternatyw robi± swoje. Niestety nie staæ mnie na RM-a bo s± limity na 5k.
_________________

 
 

Siekiera
Wys³any: 2016-03-01, 22:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
@Glover ma racjê ¿e te systemy ze ¶redniej pó³ki s± dobre do mieszalni gdzie stoi 2-3 maszyny bo jak nie z jednego to z drugiego co¶ podpasuje. Prawd± te¿ jest to co pisa³ P. Rafa³ z Novola ¿e kolorystyka konwencji jest coraz gorsza i trzeba siê z tym liczyæ.
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-03-01, 22:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Art. 363. § 1. Naprawienie szkody powinno nast±piæ, wed³ug wyboru poszkodowanego, b±d¼ przez przywrócenie stanu poprzedniego, b±d¼ przez zap³atê odpowiedniej sumy pieniê¿nej. Jednak¿e gdyby przywrócenie stanu poprzedniego by³o niemo¿liwe albo gdyby poci±ga³o za sob± dla zobowi±zanego nadmierne trudno¶ci lub koszty, roszczenie poszkodowanego ogranicza siê do ¶wiadczenia w pieni±dzu.
§ 2. Je¿eli naprawienie szkody ma nast±piæ w pieni±dzu, wysoko¶æ odszkodowania powinna byæ ustalona wed³ug cen z daty ustalenia odszkodowania, chyba ¿e szczególne okoliczno¶ci wymagaj± przyjêcia za podstawê cen istniej±cych w innej chwili.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Siekiera
Wys³any: 2016-03-01, 22:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
A nowelizacja co ma wnosiæ do tego? Zasadnicz± zmianê na korzy¶æ klienta firm ubezpieczeniowych?
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-03-01, 22:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Tutaj chodzi o co¶ innego. Nie mówi siê o tym g³o¶no, ale to ma usprawniæ dzia³anie S±dów Gospodarczych. Na dzieñ dzisiejszy, 50% spraw w s±dach gospodarczych to sprawy z ubezpieczelniami. Obecny stan prawny, pozwala na ¿±danie odszkodowania jak za naprawê w servisie, ale nawet nie musisz naprawiaæ rozbitego auta. Art. 363 daje tak± mo¿liwo¶æ. Ubezpieczalnie broni± siê przed tym zani¿aj±c odszkodowania. Na 10 osób, dwie siê s±dz±. Na 100 osób które siê s±dz± 96 wygrywa. W skali kraju to s± tysi±ce spraw. Firmy które odzyskuj± odszkodowania omijaj± Vat. Zamiast pisaæ umowê dochodzenia wierzytelno¶ci, pisz± umowê cesji. Od niej nie p³acisz Vat a sam dochodowy. To te¿ s± miliony z³otych w skali kraju.

[ Dodano: 2016-03-01, 22:46 ]
Po nowelizacji 363kc, ubezpieczyciel wyp³aci Ci kwotê bezsporn±. Jak chcesz wiêcej, to poka¿ fakturê. Jak nie masz faktury, to siê bujaj. Nie bêdziesz móg³ siê s±dziæ, wiêc spraw bêdzie mniej. Jak przedstawisz FV to ubezpieczyciel bêdzie musia³ Ci wyp³aciæ ca³o¶æ, i te¿ nie bêdziesz siê musia³ s±dziæ. S±dy Gospodarcze zaczn± szybciej dzia³aæ i to te¿ napêdzi gospodarkê.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Siekiera
Wys³any: 2016-03-01, 22:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
My¶lê w takim razie ¿e Morawiecki ju¿ z tym zrobi porz±dek. Musi przecie¿ zbieraæ na 500+ :)
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-03-01, 22:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Trzy pieczenie na jednym ogniu. Odci±¿enie s±dów, likwidacja szarej strefy, podniesienie dochodów zak³adów ubezpieczeñ a wiêc wy¿szy przychód z podatku.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Siekiera
Wys³any: 2016-03-01, 22:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Tych pieczeni jest chyba wiêcej bo to te¿ za³amie rynek z³odziejom aut i nielegalnym szrotom.

[ Dodano: 2016-03-01, 22:55 ]
Chyba nas powinni zatrudniæ na doradców w Min. Finansów ^^
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-03-01, 22:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Nie do koñca. Z³omiarz na fakturze napisze drzwi volkswagen. Nie ma kontroli krzy¿owych, wiêc kto sprawdzi ¿e to drzwi do Golfa IV? Kole¶ zawsze mo¿e powiedzieæ ¿e sprzeda³ drzwi do golfa i pokazaæ skorupê z Golfa II. Poza tym z³odzieje nie handluj± bezpo¶rednio z warsztatami robi±cymi szkody, bo nie wystawiaj± FV. Bardziej op³aca siê kupiæ nowe drzwi w servisie, ni¿ od z³odzieja bez faktury.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Siekiera
Wys³any: 2016-03-01, 23:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
kalbi napisa³/a:
Dlatego jak ju¿ mam korygowaæ to wolê tañszy system.

Wracaj±c do tematu to je¿eli jednak tañszy system, chromatyczny kolorbox, ma³y obrót w umowie lub bez i ¿eby jeszcze pasowa³o do fiszki to nie za bardzo masz du¿e pole wyboru :D

[ Dodano: 2016-03-01, 23:06 ]
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Nie do koñca.

Ale mi chodzi o to ¿e jak nie bêdzie rozliczania na kosztorys to nikt nie bêdzie mia³ interesu robiæ na czê¶ciach z pokrzyw bo i tak ubezpieczalnia zap³aci.
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-03-01, 23:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Dok³adnie tak bêdzie. Kto¶ kto ma 10 samochodów na placu, nie ma czasu na je¿d¿enie po szrotach. Je¿eli bêd± mu p³aciæ za nowe drzwi, to je zamówi przez telefon i bêdzie czeka³ na kuriera. Pieni±dz przep³ywa legalnie i jest opodatkowany.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

kalbi 
Wys³any: 2016-03-01, 23:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Siekiera napisa³/a:
kalbi napisa³/a:
Dlatego jak ju¿ mam korygowaæ to wolê tañszy system.

Wracaj±c do tematu to je¿eli jednak tañszy system, chromatyczny kolorbox, ma³y obrót w umowie lub bez i ¿eby jeszcze pasowa³o do fiszki to nie za bardzo masz du¿e pole wyboru :D

[ Dodano: 2016-03-01, 23:06 ]
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Nie do koñca.

Ale mi chodzi o to ¿e jak nie bêdzie rozliczania na kosztorys to nikt nie bêdzie mia³ interesu robiæ na czê¶ciach z pokrzyw bo i tak ubezpieczalnia zap³aci.



Nie chce brac na obrot. Nie lubie byc uwiazany! App jest na obrot ale da sie dogadac by nie placic za same pigmenty- z tego co rozmawialem. Ja duzo nie robie. 50-70 el. wiec bazy 6-8 litrow na miesiac wiec nie jest duzo... Glowa pelna informacji za ktore wielkie dzieki, zobaczymy jak to wyjdzie....
_________________

 
 

Prezesso
Wys³any: 2016-03-02, 00:01   
0
UP DOWN


Posty: 7
Siekiera, Trze¼wy macie racjê ¿e to du¿o zmieni. Przede wszystkim serwisy zaczn± mieæ pieni±dze a to odblokuje wiele kwestii m.in. to o czym pisa³ KK ¿e warsztat zacznie my¶leæ o posiadaniu mieszalnika a to poci±ga za sob± ca³y szereg zmian w sposobach dystrybucji. Dla producentów lakierów to dobra zmiana, dla czê¶ci dystrybutorów równie¿, dla sklepów krok wstecz.
 

lakierok 
Wys³any: 2016-03-02, 00:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
kalbi napisa³/a:
Siekiera napisa³/a:
kalbi napisa³/a:
Dlatego jak ju¿ mam korygowaæ to wolê tañszy system.

Wracaj±c do tematu to je¿eli jednak tañszy system, chromatyczny kolorbox, ma³y obrót w umowie lub bez i ¿eby jeszcze pasowa³o do fiszki to nie za bardzo masz du¿e pole wyboru :D

[ Dodano: 2016-03-01, 23:06 ]
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Nie do koñca.

Ale mi chodzi o to ¿e jak nie bêdzie rozliczania na kosztorys to nikt nie bêdzie mia³ interesu robiæ na czê¶ciach z pokrzyw bo i tak ubezpieczalnia zap³aci.



Nie chce brac na obrot. Nie lubie byc uwiazany! App jest na obrot ale da sie dogadac by nie placic za same pigmenty- z tego co rozmawialem. Ja duzo nie robie. 50-70 el. wiec bazy 6-8 litrow na miesiac wiec nie jest duzo... Glowa pelna informacji za ktore wielkie dzieki, zobaczymy jak to wyjdzie....

Kabi , ja jak bra³em Valspara to ogl±da³em App i wtedy gorsze warunki na pierwszy wsad i mniej fiszek - odcieni na dany kolor, potem app tañsze w zakupie ale czy na warsztat ma to znaczenie, dla mnie by nie mia³o .

Ja mam system chromatyczny Mipe i po³±czone ze spektro pomaga przy bia³ych, czerwonych srebrnych i bo tych fiszek jest bardzo du¿o.... a wiêkszo¶ci i tak pokazuje wed³ug numeru tylko naprowadza na najlepszy odcieñ
np. w LC9Z jest 12 odcieni ale jest 6 fiszek to mo¿e wskazaæ odcieñ na który nie ma fiszki

Spektro Debeera jak jest du¿y odchy³ to koryguje..........

a jak te systemy nie daj± rady to Daje AUTOCOLOR dla mnie system ok na jednym baze i akyle , oczywi¶cie nie idealny zdarza siê ¿e dany kolor lepiej wchodzi w Debeer a czasmi lepiej w Mipie ale i tak najlepiej wchodzi w Autocolor

np dzisiaj robi³em kilka kolorów
RENO D92 NEXA warint 2 a/c w innch same podstawy za ciemne
volvo chyba 498 wszêdzie po jednym odcieniu Autocoor do ma³ej korekty
fiat 571f podstawa z nexy jak dla mnie na odcinke reszta do ...
bmw 475 podstwa z debeera chocia¿ du¿o la³em te¿ podstawê z nexy , du¿o fiszek ma te¿ mipa ale z braku czasu lejê to co mam sprawdzone
lc9z podtawa z nexy lub wariant R z mipy
reno 632 L z nexy podstawa Mipa
czarny jeep na xyalicu , jeden z odcieni nexy na odcinkê reszty nie sprawdza³em
szary jeep 2013 wszystkie systemy do korekty a najgorzej nexa tych ostatnich nie pamientam numerów kolorów.

na pewno Autocolor ma s³abe jako¶ci kolorbox tzn. fiszki fotokopie ale ma za to w programie podpowiedz który najczê¶ciej wystêpuje odcieñ w danym kolorze (nie we wszystkich kolorach )


no i tak mo¿na wymieniaæ raz ten system a raz ten. Autocolor wychodzi najlepiej z ca³ej trójki tylko dlatego ¿e idzie na pierwszy rzut , jest w Fabryce ostatnio dzwoni³em do serwisu
o numer po win a Pan rocznik 2004 woda Autocolor ?

Te mniejsze Firmy goni± np co roku dostajê od Mipy aktualizacjê fiszek i co roku jest ich ok 500- 700 sztuk
 

Dementor
Wys³any: 2016-03-02, 09:08   
0
UP DOWN


Posty: 364
Cytat:
Dla producentów lakierów to dobra zmiana, dla czê¶ci dystrybutorów równie¿, dla sklepów krok wstecz.

Sklepy/mieszalnie ju¿ nie raz by³y skazywane na ¶mieræ i jako¶ siê broni³y. Natura Polaka jest taka ¿e zawsze bêdzie szuka³ oszczêdno¶ci a inny Polak który ma gara¿ bêdzie szuka³ zarobku po pracy. Kto mu sprzeda bazê jak nie sklep?
 

Novol rafman
Wys³any: 2016-03-02, 10:56   Ad.Systemy lakiernicze -zgodno¶æ kolorystyczna
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 54
Witam!
Dziêkujê ,,trze¼wemu inaczej" ,¿e rozró¿ni³ kwestie technologiczne od aspektów i problemów handlowych,bo rzeczywi¶cie to nie moja dzia³ka i trudno mi tu polemizowaæ.

Chcia³em dodaæ jeszcze jedn± praktyczn± uwagê dotycz±c± oceny zgodno¶ci kolorystycznej systemów-ogólnie.

Problem oceny kolorów(obojêtnie jaki system) przy natryskach ma³ych ilo¶ci 100-200ml.
Zauwa¿y³em ,¿e bardzo ma³o klientów wie ,¿e mo¿na niektóre wagi ustawiæ na 2 miejsca po przecinku.
w przypadku mieszania 100ml program zaokr±gla warto¶ci matematycznie co mo¿e wp³ywaæ znacz±co na koñcowy efekt kolorystyczny np: jest warto¶æ 0,1 lu 0,3 a po przesuniêciu przecinka okazuje siê ,¿e w jednym przypadku by³o to0,06 a w drugim 0,27 i ju¿ kolor nie bêdzie ,,siedzia³" bo 2-3 krople powoduj± du¿± zmianê barwy.
A opinia leci...

pozdrawiam Rafa³ Mania NOVOL
 

Dementor
Wys³any: 2016-03-02, 11:07   
0
UP DOWN


Posty: 364
S³uszna uwaga, i tu w praktyce wychodzi wy¿szo¶æ systemów mixowych nad ¿ywicznymi. W mixowym te krople nie bêd± mia³y takiego znaczenia jak w ¿ywicznym gdzie pigmenty s± koncentratami.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group