Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
barkley3434
Wys³any: 2015-04-08, 14:45   NOWA DYNA
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 136
By³ dzisiaj u mnie mój przemi³y i najlepszy w regionie dystrybutor produktów Akzo. Odwiedzi³ mnie gdy¿ od 15 kwietnia Akzo wymienia wszystkie stare mieszalniki Dyny na nowe i ma to trwaæ oko³o 3 miesiêcy . Ca³a sytuacja przedstawia siê tak i¿ zabieraj± z mieszalnika wszystkie puchy w zamian wstawiaj± nowe oko³o 85l . I wszystko by³o by ok by nie jeden ma³y szczegó³ no mo¿e 2. Po pierwsze zostanie wystawiona fv na 3 ty¶ netto do zap³aty po drugie w zestawie brak nowego wzornika . Wzornik trzeba sobie dokupiæ lub podpisaæ umowê na obrót . Tak sobie my¶lê zabior± mi towar z szafy np: 60 litrów oraz zapas w moim przypadku 45 litrów za który ju¿ zap³aci³em i jeszcze ¿±daj± kasy . Co¶ tu jest nie tak a wy co o tym my¶licie ???? Mo¿e dostali¶cie inne propozycje to napiszcie .
 

Siekiera
Wys³any: 2015-04-08, 20:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
A za wzornik chc± pewnie z 4 tys. No to faktycznie ¶redni biznes. :blee:
 

lakierok 
Wys³any: 2015-04-18, 20:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Z tego co wiem to nowa Dyna ma byæ Systemem ¯ywicznym . :tak:
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2015-04-19, 13:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Pyta³em z ciekawo¶ci w mieszalni o koszty wymiany dyny.
Powiedzial ¿e wszystko za free :rotfl: i pigmenty i wzorniki.

To taki przyk³ad lokalnego uprawiania prawdy.
Prawda, ca³a prawda i gó..o prawda. :fiu:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

barkley3434
Wys³any: 2015-04-20, 19:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 136
hm... sprawdza³em u 4 dystrybutorów Akzo i wszêdzie powiedzieli mi tak samo jak wy¿ej napisa³em 3ty¶ za wsad i 4ty¶ za wzornik albo podpiszesz umowê na obrót . Nieliczni dystrybutorzy dla swoich dobrych klientów robi± to faktycznie za free . Jest inny sposób - zerwaæ z nimi umowê i wzi±æ nowy mieszalnik jako nowy klient wówczas p³acisz tylko za wsad 3ty¶ a wzornik w u¿yczenie . AKZO my¶li ze jest pêpkiem ¶wiata - ja postanowi³em zakoñczyæ wspó³pracê w pi±tek wyjecha³ Lesonal w przeci±gu 2 miesiêcy wyjedzie Dyna . Na ich miejsce ju¿ w ¶rodê staje Debeer . Wydaje mi siê ze R-M , SH i Debeer do tego 2 spektra wystarczy mi by godnie konkurowaæ z goni±c± mnie ci±gle konkurencj± .
 

Elissa
Wys³any: 2015-04-20, 20:11   
0
UP DOWN

Posty: 9
A widzial kto¶ z was te nowa Dyne? To prawda, ze udoskonalili receptury? Tak cos mój kolega z konkurencji wspominal ostatnio...
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-04-20, 21:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
barkley3434 napisa³/a:
Na ich miejsce ju¿ w ¶rodê staje Debeer

Ja robiê podmiankê na APP. 30% na kolorze to sporo. W skali roku ró¿nica w zakupie zwróci siê a potem mieszalnik ju¿ zarabia na czysto. APP od pocz±tku istnienia ani razu nie podnios³o cen pigmentów.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Siekiera
Wys³any: 2015-04-20, 21:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
APP pewnie nie musi podnosiæ a Valsparowi raczej nie wypada byæ tak tanim skoro to firma która w USA jest porównywalna z Axalt±. Moim zdaniem w najbli¿szych latach bêd± gonili peleton wiêkszymi podwy¿kami ni¿ ¶rednia rynkowa.
 

lakierok 
Wys³any: 2015-05-14, 10:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Robi kto¶ z Was na nowej dynie ? :shock:
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-05-14, 12:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Kupi³e¶ tego DeBeera?
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

lakierok 
Wys³any: 2015-05-14, 16:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Kupi³e¶ tego DeBeera?


Nie , zastanawiam siê nad dyn± ale najpierw muszê jechaæ zobaczyæ, jak kolory i jaka cena
 

barkley3434
Wys³any: 2015-05-14, 19:41   
-1
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 136
Rozmawia³em dzisiaj z pracownikiem dystrybutora na mój rynek ( mamy takie same zdania i spostrze¿enia co do mieszalników i kolorystyki ró¿nych producentów) który pracuje na nowej Dynie od 2 tygodni . Powiedzia³ mi wprost - kolorystyka dupy nie urywa . Jest trochê lepiej ni¿ by³o . Nowe spektro gorzej wspó³pracuje ni¿ poprzedni model i woli rêcznie dobarwiaæ mimo tego ¿e to nowy system i musi wiêcej czasu na to po¶wiêciæ . Cenowo - cena wzros³a o 2,5% w stosunku do starej. Ja na obecn± chwilê Akzo mam w .... i do puki mam dostep do starych mixów bêdê robi³ na starej a dostêp bêdê mia³ jeszcze d³ugo . Ma³o tego na obecn± chwile wzi±³em Debeera i siê szkole z dobarwiania . Powiem szczerze klienci sa lepiej zadowoleni i z krycia i ceny.
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-05-14, 21:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
barkley, to pomy¶l, ¿e APP jest 30% tañsze ni¿ DeBeer na rabacie 29% :D
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

barkley3434
Wys³any: 2015-05-15, 05:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 136
trze¼wy inaczej napisa³/a:
barkley, to pomy¶l, ¿e APP jest 30% tañsze ni¿ DeBeer na rabacie 29% :D


Trze¼wy ja z APP jestem na wojennej ¶cie¿ce . Da³em im 2 szansy trzeciej nie dostan± . Przez ich debiln± politykê obopólnie potracili¶my wspólnych klientów którzy przeszli do Inter Carsu lub bezpo¶rednio bior± od dystrybutora Gold Cara . Tak na marginesie ju¿ na dniach APP-y bêd± mieli w swych osobowo-ciê¿arowych magazynach na 4 kó³kach pe³en colorbox i bêd± jezdziæ od stodo³y do stodo³y i sprzedawaæ bazy . Najmniejsza ilo¶æ do zamówienia 0,5l i dzisiaj zamawiasz i na rano masz. Jak to powiedzia³ APP-c 5 x 12 z³ daje 60 z³ - cena czyni cuda a za taka kwotê to sobie pocieniuj±. Pomy¶l sobie Trze¼wy ty wstawisz maszynê a za rogiem APP- c bêdzie ten sam towar sprzedawa³ po 12 z³ i ma³o tego bêdzie Ci je¼dzi³ na oko³o twojego komina i przyk³ada³ fiszki do wszystkiego co na drzewo nie spier..dala .
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-05-15, 12:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
¯aden z nas nie ma wp³ywu na politykê sprzeda¿y APP. Ja natomiast patrzê na ich mieszalnik z innej perspektywy. Przeciêtny rabat na DeBeer wynosi 26%. Czyli zak³adaj±c, ¿e wyprodukowanie litra lakieru kosztuje Ciê 100z³ netto, to ten sam lakier, tej samej jako¶ci mnie kosztuje 77z³ netto (29% + 30%). W skali 20 litrów to daje kwotê ok. 460z³. W skali roku 5500z³.
 

barkley3434
Wys³any: 2015-09-11, 05:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 136
CZY KTO¦ MO¯E Z FORUMOWICZÓW MA NOW¡ DYNE I MO¯E SIÊ O NIEJ WYPOWIEDZIEÆ
 

lakierok 
Wys³any: 2015-09-11, 12:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Mój znajomy ma i mówi³ ¿e trochê lepiej ale Dupy nie urywa, na dodatek jak mu zamieniali to wymienili mu tylko ca³e puszki na ca³e puszki a te w ramie co by³y ponapoczynane to strata, czyli jak mia³e¶ w rami 30 litrów a w nowych 15 litrów to dosta³ tylko te 15 , te w ramie ju¿ nie. Ciekawe po co wymieniali ca³y system :shock:
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-09-11, 20:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Pewnie go sprzedali. Czyli niebawem kolejny gracz na rynku pod nazw± ......?
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Siekiera
Wys³any: 2015-09-11, 20:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
A by³ kiedy¶ u mnie jaki¶ handlowiec od Dyny i chwali³ siê ¿e bêd± zamieniaæ sztuka za sztukê czyli pe³na za napoczêt±. Kolejne bajki koncernowe ^^
 

barkley3434
Wys³any: 2015-09-12, 21:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 136
Z t± wymian± jeden wielki wa³ek . Za ca³e p³ac± w cenie zakupu a rozpoczête zabieraj± sobie w gratisie. I ju¿ na sam pocz±tek jestem w plecy ³adnych pare stówek . Ma³o tego jeszcze mam zap³aciæ za wsad 3... z³ netto i kupiæ kolorbox za 4.... z³ lub dadz± mi go w obrót. Normali dystrybutorzy wymieniaj± mixy gratioswo a inni chciwi , mniej zamo¿ni itp wo³aj± kasê . Z tego co wiem z dobrego ¼ród³a to za wiele tych mieszalników nie wymienili . Drugi problem jest to ¿e nowy mieszalnik bardzo s³abo sprawdza siê ze spektro. Nowe mixy to niby Autobaza Plus sikkensa z dodatkiem tanich ¿ywic . Powiem tak kolorystycznie odpowiadaj± sikkensowi i nawet tak samo ¶mierdz± . Zastanawiam sie nad wymian± ale z drugiej strony frajerem nie jestem . Porozmawiam z innym dystrybutorem jako nowy klient zobacze co mi zaproponuje .
 

Dementor
Wys³any: 2015-09-28, 18:33   
0
UP DOWN


Posty: 364
barkley3434 napisa³/a:
Nowe mixy to niby Autobaza Plus sikkensa z dodatkiem tanich ¿ywic


He he, taka moda nasta³a bo o Challengerze te¿ tak mówi± ¿e to Spies Hecker rozrzedzony tani± ¿ywic± ^^
 

barkley3434
Wys³any: 2015-09-28, 21:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 136
a mi powiedzieli ze to stary DP
 

Dementor
Wys³any: 2015-09-28, 22:23   
0
UP DOWN


Posty: 364
Mówi± co komu wygodnie ¿eby tylko kupiæ ^^ DP raczej nie jest jego dawc± bo to mixowy system a nie ¿ywiczny chocia¿ cholera ich tam wie. Jedno jest pewne ¿e co by to nie by³o przerobione to na dobre mu nie wysz³o :D
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-09-29, 07:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
A ja tam wczoraj odkry³em ciekaw± rzecz. Namiesza³em sobie lakier z 4M i wtopa. Inny kolor. Wiêc odpali³em program ze Spectrala gdzie ten sam kolor mia³ te same pigmenty, tyle, ¿e w innych proporcjach. Po namieszaniu te¿ wyszed³ inny kolor, ale najlepsze jest to, ¿e kolor z 4M i Spectrala wyszed³ taki sam, mimo innych receptur :sciana:
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Siekiera
Wys³any: 2015-09-29, 07:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Pewnie Novol przerobi³ sobie recepturê w ramach procesu reklamacyjnego tyle ¿e nie trafili w kolor ;P To u nich normalne, jak siê odpali stare wersje programów to mo¿na siê lekko przeraziæ bo wiele receptur sprzed kilku lat jest zupe³nie innych ni¿ obecnie. Na pytanie które lepsze, odpowied¼ przedstawiciela: "zale¿y do której wersji kolorboxu" ^^
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-09-29, 21:15   
+1
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Generalnie to 4M jest zdecydowanie lepszym systemem, i je¿eli kto¶ trzyma Spectrala wy³±cznie jako atrapê, zachêcam do dogadania siê z CSV albo Inter Cars. Zdecydowana wiêkszo¶æ pigmentów jest tañsza. Te kilka dro¿szych, mo¿na kupowaæ ze Spectrala, wtedy wychodzi naprawdê tanio. System jest lepszy kolorystycznie. S± wtopy ale o wiele wiele mniej. Jedyna przewaga Spectrala, to kolorbox, bo jednak chromatyczne u³o¿enie fiszek, znacznie przy¶piesza prace.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Siekiera
Wys³any: 2015-09-29, 21:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Trupa siê nie reanimuje ;P
 

dejmon
Wys³any: 2015-09-30, 23:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 96
niedaleko mnie jest mieszalnia dyny i mówilem z kolesiem to mówi³ ze ca³a wymian jest za free tzn

wszystkie pigmenty ze starego systemu odda³ i dosta³ nowy wk³ad+fiszki . musia³ zap³aciæ jedynie jakie¶ nowe dodatkowe pigmenty . ale ma ca³y system z spektofoto czy jak sie to tam zwie
i nowy program wgrali w komp + i tyle
 

krzychu129
Wys³any: 2015-12-30, 14:32   
0
UP DOWN

Posty: 2
od pazdziernika mam now± dynke i jest super solidy kryj± na 1.5 warstwy kolorystyka chromatyczna cie¿ko siê by³o przestawiæ ale teraz mogê powiedzieæ ¿e nie chce starej. Pozdro z Krk :D
 

kameleon
Wys³any: 2016-01-07, 10:55   
+1
UP DOWN

Posty: 3
ja mam now± DYNE , i jestem zadowolony kolorki pasuj± krycie dobre i cena ok
 

barkley3434
Wys³any: 2016-01-07, 14:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 136
hm... a ja powiem tak krycie faktycznie lepsze a co do kolorystyki to sie poprawi³a wzglêdem starej dyny ale sza³u nie robi. Nie porównujê tego do r-m czy sh tylko ogólnie . Problematyczne jest odszukanie fiszek oraz to ze jedni technicy mówi± by wlewaæ 60 , 70 a inni 80 % rozpucha . Hm... id±c dalej piêknie wychodz± srebra ze spektro oraz bia³e. Do czarnych jak w starej i w nowej nie podchodzê po to wielka kicha jest . Co do korygowania ró¿nicy nie widzê jesli kto¶ mia³ dobrze opanowan± star± dynê to nie odczuje ró¿nicy przy nowej.
 

krzychu129
Wys³any: 2016-01-08, 12:15   
0
UP DOWN

Posty: 2
jesli chodzi o rozpuszczalnik to technologia przewiduje to wygl±da to tak solidy i per³y 2:1 a metaliki 100:80 :tak:

[ Dodano: 2016-01-08, 12:17 ]
a kolorystyka te¿ mia³em problem na pocz±tku ale kwestja przyzwyczajenia teraz jest ok i ta opcja skanowania telefonem kodu i receptura na telefonie jest super :D :D :D
 

Dementor
Wys³any: 2016-06-04, 07:46   
0
UP DOWN


Posty: 364
krzychu129 napisa³/a:
a kolorystyka te¿ mia³em problem na pocz±tku ale kwestja przyzwyczajenia teraz jest ok i ta opcja skanowania telefonem kodu i receptura na telefonie jest super :D :D :D


O co chodzi z tym skanowaniem telefonem :shock: Stary wpis ale zaciekawi³ mnie
 

Siekiera
Wys³any: 2016-06-06, 21:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
A widzisz, ¿artowali¶my w temacie o mieszalniku on-line a tu Panie cuda ju¿ na wyci±gniêcie rêki :D
 

Dementor
Wys³any: 2016-06-13, 09:58   
0
UP DOWN


Posty: 364
Cuda cudami ale o co chodzi?
 

barkley3434
Wys³any: 2016-06-13, 13:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 136
hm na fiszkach dyny s± kody QR i niby po zeskanowaniu przechodzi³o sie od razu do receptury ale to w ogóle nie dzia³a i w ogóle ten mieszalnik nie dzia³a i ten kolorbox nie dzia³a . Mia³o byc lepiej a moim zdanie jest gorzej jedynie co sie poprawi³o to krycie i tyle. Od miesi±ca mam Challengera i jestem o wiele bardziej zadowolony z pasowwalno¶ci± ni¿ ...ale to nie jest t w ... . W starej dynie spektro o wiele bardziej fruwa³o ni¿ w nowej a tu z prostymi kolorami nie mo¿e sobie poradziæ nie jest to tylko moje zdanie ale kilku osób. Nastêpn± rzecz± jest to ¿e wchodzimy w jak±¶ recepturê i okazuje sie ze podstawa ma taki sam numer jak odcieñ np. R czyli bardziej czerwony i sie cz³owiek zastanawia czy to R czy podstawa. Mnóstwo jest takich b³êdów niedopracowañ itp. Tak naprawdê moim zdaniem ten system jest niedopracowany i AKZO za wcze¶nie wypu¶ci³o go na rynek .
 

Dementor
Wys³any: 2016-06-13, 17:57   
0
UP DOWN


Posty: 364
Teraz jarzê ;) Rozumiem ¿e jak zeskanujesz QR to przechodzisz do bazy online? Ale pewnie normalnie z palucha mo¿na wklepaæ do kompa nr fiszki czy jednak nie?
 

barkley3434
Wys³any: 2016-06-13, 21:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 136
Tak jest z palucha tez mozna wklepac numer fiszki bez problemów .
 

Dementor
Wys³any: 2016-06-13, 21:10   
0
UP DOWN


Posty: 364
No to ok, wszystko teraz jasne :spoko:
 

kalbi 
Wys³any: 2016-09-30, 14:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
kto¶ porabia jeszcze na tej nowej dynie? dzi¶ lakierowa³em czerwony 3e5 z toyoty i powiem, ¿e krycie zajebiste na 2 razy i kolor te¿ wszed³ piêknie to tak na pocz±tek, chcê trochê lizn±æ tego systemu bo s³ysza³em trochê pochlebnych opinii a i cena niez³a
_________________

 
 

barteek933
Wys³any: 2016-09-30, 15:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
ja robi³em na dynie. krycie to masz racjê. 2 warstwy wystarczaj± w 100%.

Pasowalno¶æ kolorów ostatnio kupowanych my¶lê ¿e w 80-90%. Wszystko sz³o bez cieniowania
 

Siekiera
Wys³any: 2016-10-01, 20:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Jak sam nie robisz kolorów tylko dostajesz gotowy to jak najbardziej normalna baza ;)
 

kalbi 
Wys³any: 2016-10-03, 09:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Siekiera napisa³/a:
Jak sam nie robisz kolorów tylko dostajesz gotowy to jak najbardziej normalna baza ;)


a jak sam robisz to jaka? nienormalna? ;) masz z now± Dyn± do¶wiadczenie, jak wchodz± kolory, jak z tym co na fiszcze do tego co w kubku? czy du¿o jest zabawy?
_________________

 
 

Siekiera
Wys³any: 2016-10-03, 09:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Nie mam u siebie tej Dyny. Mój dobry kolega j± ma i twierdzi ¿e jest du¿o takich wku.wiaj±cych niuansów w tym systemie ale tylko na etapie przygotowania koloru bo samo malowanie jest ok.barkley3434, ma u siebie i z tego co pisze mo¿na wywnioskowaæ ¿e co¶ w tym jest.
 

kalbi 
Wys³any: 2016-10-03, 12:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
a mo¿esz spytaæ kolegi co to s± te niuanse ? bede bardzo wdziêczny, :)
_________________

 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group