Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
trejti 
Wys³any: 2015-05-16, 18:28   
0
UP DOWN

Posty: 48
Witam po przerwie. Na ukoñczeniu piaskowanie rantów drzwi i w zwiazku z tym powoli przyjdzie pora na szpachlowanie spawów. Doradzcie mi jak± szpachle mam kupiæ. Dawniej kupowa³em do "zabaw" najzwyklejsz± teraz wiem ¿e s± z w³óknem szklanym z aluminium i pewnie jeszcze cos sie znajdzie. Podsy³am filmik na którym widaæ jak spawy wygladaj±

https://youtu.be/DKCUoann73g

pozdrawiam
 
 

barteek933
Wys³any: 2015-05-16, 18:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
ja na tych zajebistych spawach jak dobrze mi siê zdaje rdzê widzê, wiêc nie wiem jaki sens jest to szpachl± przykrywaæ
 

trejti 
Wys³any: 2015-05-16, 18:51   
0
UP DOWN

Posty: 48
to popatrz jeszcze raz bo zle widzisz, to s± zacieki od brunoxa czy jak to cholerstwo siê zwie
 
 

kzychu
Wys³any: 2015-05-16, 19:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 346
Kolego jak± szpachle kupisz to nie ma jakiego¶ wiekszego znaczenia ,wa¿niejsze ¿eby spawy by³y szczelne, zosta³y oszlifowane i zabezpieczone od razu po spawaniu, a szpachle kup sobie tak± któr± lubisz robiæ.
 

trejti 
Wys³any: 2015-05-16, 19:47   
0
UP DOWN

Posty: 48
tzn. je¶li ten spaw jest nieszczelny, chodzi mi o te zacieki to co sie mo¿e staæ, zabezpieczy³em to od srodka brunoxem i farba dodatkowo no ale s± jakies nieszczelno¶ci
 
 

kzychu
Wys³any: 2015-05-16, 20:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 346
Mo¿e szybciej zardzewieæ je¶li bêdzie dostêp powietrza od wewn±trz, konserwacja brunoxem
to Twój patent?
 

trejti 
Wys³any: 2015-05-16, 21:48   
0
UP DOWN

Posty: 48
nie bylem pewny czy nie ma tam jakiejs rdzy wiec na wszelki wypadek wypsika³em od srodka caly b³otnik tym preparatem, pozniej tam gdzie bylem w stanie dosiegnac pomalowalem wszytko farb±, planuje jeszcze od srodka pociagnac ta guma na spawy :) ale po tym co mówisz zastanawiam siê czy tego nie poprawic
 
 

barteek933
Wys³any: 2015-05-17, 08:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
to ten burnoc piêknie ci odpadnie. sam raz zwali³em tak robotê i po zimie wszystko piêknie odpad³o. burnoxa po wyschniêciu trzeba oszlifowaæ
 

trejti 
Wys³any: 2015-05-17, 10:15   
0
UP DOWN

Posty: 48
hmm nie pozostaje nic innego jak to jakos poprawic poki jeszcze siê da
 
 

misias
Wys³any: 2015-05-21, 17:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 246
trejti, Popraw sobie spawy ,jak mówisz to tak zrób ,te¿ rzuci³em okiem na filmik s³abo to wygl±da.

Poprawione spawy nale¿y oszlifowaæ a nastêpnie go³± blachê nale¿y zmatowiæ gradacja 120-150 rêcznie lub szlifierka oscylacyjn± 100-120., potem porz±dnie odt³uszczamy i na gol± podk³ad epoksydowy ze 2 cienkie warstwy,potem szpachlujemy na spawy polecam szpachlê z w³óknem zielon± z Goldcar i na wyrównanie szpachle wype³niaj±c± albo wykoñczeniowa tak zwan± finiszówkê.

A potem to ju¿ podk³adzik i malowanko powodzonka.

Niezapomnij powpuszczaæ w progi i nadkola ¶rodka do profili zamkniêtych zabezpieczysz blachê od wewn±trz a tam siê wszystko zaczyna a koñczy na zewn±trz.
 

robson24-78
Wys³any: 2015-05-22, 08:26   
0
UP DOWN

Posty: 65
Kolego, widaæ ¿e Ci ta blacha uciek³a przy spawaniu do wewn±trz i na dodatek nie zaspawa³e¶ tego szczelnie - popelina... Mnie siê te¿ co¶ takiego zdarzy³o jak pierwszy raz spawa³em - by³ ca³y zestaw s³ówek na k... h... itp. ale wyci±³em i pospawa³em od nowa - z g... bata nie ukrêcisz niestety.
Przygotuj sobie zestaw bardzo silnych magnesów - np. z jaki¶ starych dysków twardych i przed spawaniem ob³ó¿ spawane kawa³ki tymi magnesami - to wyrówna i przytrzyma obie blachy w odpowiedniej pozycji. Oczywi¶cie nie zwalnia Ciê to od kontrolowania czy mimo tego co¶ gdzie¶ nie ucieka :)

Pozdrawiam!
 

trejti 
Wys³any: 2015-05-22, 21:44   
0
UP DOWN

Posty: 48
ale sie dzisiaj wkurwi... kupi³em ta zielon± szpachle bo juz mia³em b³otnik przedni wypiaskowany, pomalowany reaktywnym pozniej podk³adem akrylowym. Zaczo³em nakladaæ t± szpachle i po ok. 20 min. powinna juz byc w miare sucha,a tu sie okazuje ¿e odchodzi p³atami!!!! :) . Dzwoni³em do kolegi który jest lakiernikiem i z tego co mi doradzi³ to mo¿e byc wina podk³adu akrylowego, poniewa¿ reaktywny nak³ada³em pistoletem a akrylowy sprzedali mi w spreju, a one podobno s± jako¶ inaczej robione na innej bazie czy co¶ ni¿ te dwu sk³adnikowe. Najgorsze jest w tym to,¿e 80% miejsc które wypiaskowa³em na aucie pokry³em juz tym zasranym podk³adem :)
 
 

tom cio
Wys³any: 2015-05-22, 22:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 179
Dlatego w samochodówce najlepiej jest u¿ywaæ epoksydowego a nie reaktywnego. Tak wywnioskowa³em z postów Projektera i siê do tego stosujê. Problemów ¿adnych nie mam z odpadaniem pow³ok.
 

rogal-master1
Wys³any: 2015-05-23, 11:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 848
Szpachla odpada od spraya....
 

No-limit
Wys³any: 2015-05-23, 11:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
trejti napisa³/a:
Dzwoni³em do kolegi który jest lakiernikiem i z tego co mi doradzi³ to mo¿e byc wina podk³adu akrylowego, poniewa¿ reaktywny nak³ada³em pistoletem a akrylowy sprzedali mi w spreju, a one podobno s± jako¶ inaczej robione na innej bazie czy co¶ ni¿ te dwu sk³adnikowe

Na podk³ady 1K/jednokomponentowe,bez utwardzacza,czyli reaktywne/,akrylowe w sprayu,epoksydowe w sprayu,chyba ¿e s± to spraje z utwardzaczem który jest wprowadzany przed u¿yciem// nie mo¿na nak³adaæ szpachlówek poliestrowych.
 

trejti 
Wys³any: 2015-05-23, 16:03   
0
UP DOWN

Posty: 48
teraz ju¿ wiem, szkoda ¿e mi tego nie powiedzial go¶æ od którego kupowa³em, zadawa³êm wtedy du¿o pytañ szkoda ¿e mi o tym nie powiedzia³
 
 

trejti 
Wys³any: 2015-05-23, 17:42   
0
UP DOWN

Posty: 48
pomalowa³em b³otnik tym podk³adem ¶wie¿ym ale jest on strasznie gêsty pomimo tego ¿e go rozcieñczy³em, stosujecie sie dok³adnei do tych proporcji które podaja na opakowaniu?? na opakowaniu jest napisane 4:1 podk³ad akrylowy novola protect 300 bodaj¿e. Wysz³a mi taka gêsia skura ( napisane po prezydencku :P) ci¶nienie ustawilem na 3 bary dysza jest tam chyba 1.4, a wyglada to tak:

http://zapodaj.net/22e095d686c8b.jpg.html

oczywiscie sobie to papierkiem podrównam ale na przysz³o¶æ co nalezy poprawiæ ¿êby nie bylo takiego efektu??
 
 

KK 
Wys³any: 2015-05-23, 19:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Ma³a dysza? rozcieñczalnik jaki¶ dodawa³e¶?
_________________

 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2015-05-23, 19:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
trejti napisa³/a:
na przysz³o¶æ co nalezy poprawiæ ¿êby nie bylo takiego efektu?

Lepko¶æ kolego ...
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2015-05-23, 19:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
tom cio napisa³/a:
w samochodówce najlepiej jest u¿ywaæ epoksydowego a nie reaktywnego.

Jakie to ma znaczenie akurat w tym konkretnym przypadku gdzie autor stosuje materia³y nie przewidziane przez producenta do nak³adania szpachli poliestrowych ....
Na podk³adzie epoksydowym 1K (spray) te¿ szpachli siê nie nak³ada ...
 

trejti 
Wys³any: 2015-05-23, 19:36   
0
UP DOWN

Posty: 48
na stronie novola w zak³adce dla starych samochodów s± dwie metody jedna to wla¶nei podk³ad reaktywny pozniej akrylowy, a druga tak jak mówicie podk³ad epoksydowy ale przed nim fortan. Ja akurat wybra³em t± metodê z reaktywnym, dlaczego?? nie wiem, na co¶ musia³em siê zdecydowaæ, jedni chwala sobie epoksydowy podk³ad drudzy polecaja reaktywny :)
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2015-05-23, 22:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
trejti napisa³/a:
na stronie novola w zak³adce dla starych samochodów s± dwie metody jedna to wla¶nei podk³ad reaktywny pozniej akrylowy, a druga tak jak mówicie podk³ad epoksydowy ale przed nim fortan.

Ja nie piszê o "metodzie" zabezpieczenia powierzchni ale o u¿ytych materia³ach
w tym przypadku zastosowa³e¶ podk³ad akrylowy (spray) 1K który nie przewidziany jest
do takiego zastosowania (nak³adanie na niego szpachlówki) jakie Ty wykona³e¶.
 

trejti 
Wys³any: 2015-05-24, 09:15   
0
UP DOWN

Posty: 48
tak to by³ mój b³±d ale jak ju¿ napisa³em wcze¶niej usuno³em to wszystko acetonem i zrobi³em od nowa tzn. reaktywny i protect 300 to juz nie jest w spreyu tylko 2 sk³adnikowy na pistolet. Wed³ug ciebie bêdzie ok teraz?
 
 

misias
Wys³any: 2015-05-24, 10:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 246
trejti, Jak polecia³e¶ z pistoletu materia³ami 2k to powinno byæ wszystko gites.

Nie¼le zamiesza³e¶ sobie z tym 1k w sprayu,znam ten ból ma³o co bym sobie te¿ tego b³êdu nie pope³ni³ przed robotom,uratowa³o mnie to ¿e przed szpachlowaniem zacz±³em blachê matowiæ i zaczê³o wszystko p³atami schodziæ,podkre¶lê jeszcze ¿e odebra³em ju¿ taki za-psikany samochód od blacharza-lakiernika chcia³ dobrze a wysz³o jak zwykle dupa.

Jak odt³uszczasz to nie t³ustymi szmatami tylko rêcznika mi papierowymi i rozcieñczalnikiem do usuwania silikonu,kup sobie Novol albo Goldcar zap³acisz 2 z³ wiêcej a jako¶æ jest lepsza.
 

trejti 
Wys³any: 2015-05-24, 10:21   
0
UP DOWN

Posty: 48
no mam nadzieje ¿e bedzie ok , podjade dzisiaj do gara¿u i po³o¿e troche szpachli i siê zobaczy, powinno ju¿ podeschn±c wystarczaj±co ¿eby szpachla nie od³azi³a. Czy rozcieñczalnik uniwersalny nadaje sie do tego podk³adu akrylowego ??
 
 

trejti 
Wys³any: 2015-05-24, 11:46   
0
UP DOWN

Posty: 48
jest postêp, ma³y placek szpachli który po³o¿y³em wczoraj i szczerze zapomnia³êm o nim trzyma sie!!! :)
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2015-05-24, 15:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
trejti napisa³/a:
Czy rozcieñczalnik uniwersalny nadaje sie do tego podk³adu akrylowego

Podstawowa zasada to taka ¿e je¶li mamy wyrób akrylowy np. podk³ad akrylowy
to rozcieñczamy go rozcieñczalnikiem akrylowym a nie jakim¶ "uniwersalnym" czy te¿ tak jak robi wiele osób "nitrem" ....

Z chemi± kolego to nie idzie siê na tzw. "skróty" ... nie bez powodu kto¶ siedzi w laboratorium miesi±cami i pracuje nad tymi materia³ami aby robiæ samemu pó¿niej
"eksperymenty" :tak:

Staraj siê te¿ stosowaæ materia³y jednego producenta czyli w tym przypadku np.
podk³ad reaktywny Novol Protect 340 a na niego nak³adasz podk³ad akrylowy Protect 300
i na to szpachlówkê poliestrow± z Novola a po jej "obróbce" izolujesz j± podk³adem akrylowym Protect 300 z Novola
A podk³ad akrylowy rozcieñczasz do w³a¶ciwej lepko¶ci zalecanym przez producenta (Novol) rozcieñczalnikiem do wyrobów akrylowych THIN 850

W takim wypadku masz wszystko zrobione zgodnie z technologi± i zaleceniem producenta materia³ów lakierniczych :spoko:
Przy prawid³owo dobranych materia³ach i wykonanej naprawie masz minimalne ryzyko wyst±pienia wad pow³oki lakierniczej (³uszczenie ,odpadanie itp. cuda)
  
 

trejti 
Wys³any: 2015-05-24, 18:08   
0
UP DOWN

Posty: 48
pojade i kupie ten rozcieñczalnik bo w sumie nie ma co ryzykowac bo pozniej jest tak jak mówisz, a spyta³em o ten uniwerslany bo mia³ bym go za darmo bo tata prowadzi sklep z artyku³ami szewskimi i w³asnie przy produkcji obuwia u¿ywa sie takich specyfików im.
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2015-05-24, 20:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
trejti napisa³/a:
spyta³em o ten uniwerslany bo mia³ bym go za darmo bo tata prowadzi sklep z artyku³ami szewskimi

Kolego nie chwal siê tutaj ¿e miewasz takie "pomys³y" pt. "Jak du...pe wytrzeæ szk³em .... "
Pamiêtaj ¿e zawsze sobie du..pe poranisz takimi "tanimi pomys³ami"
jak nie w czasie wykonywanych prac to po jakim¶ czasie da to o sobie znaæ ....
Jak to mówi± .... - " Chytry traci dwa razy ... "
 

trejti 
Wys³any: 2015-05-25, 15:55   
0
UP DOWN

Posty: 48
niczym siê tutaj nie chwale, czêsto gêsto spotyka siê te same towary tylko kwestia nazewnictwa i etykietki, st±d to pytanie
 
 

kzychu
Wys³any: 2015-05-25, 18:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 346
Dla Ciebie te same towary tylko z inn± etykiet± - kolega dopiero siê nauczy jak popsuje
materia³u za kilka stówek i roboty z tydzieñ - oszczêdzaj±c 30z³ na 2litry rozciêczalnika dedykowanego.
 

trejti 
Wys³any: 2015-05-28, 13:02   
0
UP DOWN

Posty: 48
witam

Powiedzcie mi jakie macie metody szlifowania szpachli w takim miejscu jak pokaza³em na obrazku, zdjêcie jest troche niewyra¼ne, chodzi o po³±czenie progu z b³otnikiem ten ³uk jak to szlifowaæ i czym ¿eby nadaæ kszta³t??

http://zapodaj.net/925f61f6876eb.jpg.html
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2015-05-28, 16:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
trejti napisa³/a:
jakie macie metody szlifowania szpachli w takim miejscu jak pokaza³em na obrazku

Mo¿esz kupiæ specjalny klocek do szlifowania ,jest z jednej strony pó³okr±g³y ewentualnie mo¿esz zawsze zastosowaæ jakich przedmiot okr±g³y i na nim zawin±æ papier wtedy taki "³uk" wyprowadzisz .... np. co¶ jak puszka po Coca-Cola ;)
 

mariusz80 
Wys³any: 2015-05-28, 17:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
mo¿esz te¿ siê zaopatrzyæ w dura blocki, np takie

http://www.dura-block.pl/...r-Drop-Block/80
http://www.dura-block.pl/...-Round-Block/78
_________________

 
 

trejti 
Wys³any: 2015-05-28, 17:50   
0
UP DOWN

Posty: 48
musze cos pokombinowaæ bo na jeden samochod to szkoda pieniêdzy co innego jak ktos siê tym zajmuje to mo¿na inwestowaæ w takie rzeczy ale wiadomo juz jak takie narzêdzia wygladaj± tak¿e podpasuje sie cos :)
 
 

trejti 
Wys³any: 2015-06-18, 19:10   
0
UP DOWN

Posty: 48
Mam do was pytanie odno¶nie szpachlowania. Po na³o¿eniu podk³adu na reaktywny nak³adam szpachle ale wiadomo ¿e trzeba pó¿niej na³o¿yæ kolejn± warstwe bo zawsze wyjdzie jakis do³ek. Prawda to ¿e mo¿na t± podszlifowana szpachle prysn±c jak±s czarn± farba w spreju ¿eby jeszcze dok³adniej by³o widaæ dziurki itp.?. Ja do tej pory robi³em tak ¿e przed na³o¿eniem kolejnej warstwy malowa³em znowu podk³adem ale minus jest taki ¿e trzeba odczekaæ te 24 h i siê strasznie przeci±ga wszystko.

pozdro
 
 

tom cio
Wys³any: 2015-06-18, 19:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 179
Na reaktywny nie mo¿na nak³adaæ szpachli z tego co mi wiadomo :shock: S± tzw sadze/pudry kontrolne i tym siê sprawdza powierzchniê szpachli a nie podk³adami i sprejami.

Tak czytaj±c ten temat to szkoda twojej roboty i tej bmw.
 

kzychu
Wys³any: 2015-06-18, 20:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 346
Ja mam halogen pod rêk± i z k±ta ³adnie widaæ, a do wyprowadzenia powierzchni mo¿esz
psikn±æ zmywaczem lub rozrzedzon± farb± np.pozosta³± z pop. roboty.

Przecie¿ napisa³ ¿e szpachluje po na³o¿eniu podk³adu na reaktywny.
 

trejti 
Wys³any: 2015-06-18, 20:40   
0
UP DOWN

Posty: 48
nie uzy³em przecinka dlatego tomcio nie zrozumia³e¶ na reaktywny po³o¿ylem akrylowy i dopiero szpachle, a co ja tej bmce takiego zrobi³em??
 
 

tom cio
Wys³any: 2015-06-19, 00:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 179
Rzeczywi¶cie, teraz przeczyta³em jeszcze raz i zrozumia³em o co chodzi, przepraszam za zamieszanie.
 

No-limit
Wys³any: 2015-06-19, 08:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
tom cio napisa³/a:
Rzeczywi¶cie, teraz przeczyta³em jeszcze raz i zrozumia³em o co chodzi, przepraszam za zamieszanie.

Nie masz za co przepraszaæ ;) Przeprosiæ powinien trejti .To przyk³ad,jak wa¿na jest interpunkcja dla w³a¶ciwego sensu wypowiedzi.
 

trejti 
Wys³any: 2015-06-19, 20:10   
0
UP DOWN

Posty: 48
no dobra, przepraszam:)
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group