Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
marcin lech
Wys³any: 2014-12-05, 20:17   OGRZEWANIE PIEC NA OLEJ
0
UP DOWN

Posty: 87
WITAM PANOWIE POSZUKUJE DOBREGO SKUTECZNEGO PIECA DO GARAZU OK 40M2
My¶la³êm nad piecem na olej silnikowy /opa³owy s³ysza³em ze te piecyki daj± du¿o ciep³a.U¿ywa kto¶ takiego pieca u siebie ? daje to jako¶ rade jak ze spalaniem na godzine .
Wielkie dzieki za pomoc pozdrawiam
 

juny 
Wys³any: 2014-12-05, 22:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
Wiem ¿e u wuja stoi taki piecyk przerobiony z opa³owego, bo sa jeszcze te okapowe, i z tego co wiem jest zadowolony, tylko musisz dac ok, 1500 tys za przerobienie dyszy, dorobic pompe , ogrzewanie oleju i inne cenzura
_________________

 

marcin lech
Wys³any: 2014-12-06, 01:48   
0
UP DOWN

Posty: 87
wujek nie ma problemow podczas mrozów ok -20 C z ogrzaniem pomieszczeñ . widzialem piece na filmach na yt to by³y czerwono-bia³e i czy te piec sie naprawdê tak nagrzewaj± ? .Moze ktos jeszcze siê wypowie .juny olej bym zrobil podawany opadowo z jakiego¶ zbiornika 20-30 l sterowany ma³ym zaworem kulowym piec bym zrobi³ z du¿ej butli po lpg palnik z profilu jakiego¶ grubawego i do tego jaka¶ dmuchawa zeby byla odpowiednia dawka powietrza .tak to sb zaplanowa³em zrobiæ .Chcia³em siê dowiedzieæ czy takie co¶ zda egzamin .bo stary piec zabardzo sb nie radzi przy mrozie -20C w pomieszczeniu mam ok 8-10 C i chce to jako¶ dobrze a zarazem tanio rozwiazaæ tym bardziej ze mam dostep do olej
 

marcin lech
Wys³any: 2014-12-06, 08:33   
0
UP DOWN

Posty: 87
drodzy koledzy chyba ze macie inne ciekawe pomys³y na grzanie waszych "kabinek " chêtnie sb poczytam :tak:
 

marcin lech
Wys³any: 2014-12-06, 12:02   
0
UP DOWN

Posty: 87
pomys³ sie zmieni³ piec bd na wegiel :P
 

rogal-master1
Wys³any: 2014-12-06, 14:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 848
Piecc na olej grzeje jak cholera :D
Sam mam taki to maskara
 

pitervr6 
Wys³any: 2014-12-06, 20:02   
0
UP DOWN


Posty: 167
Sk±d: rze
moze byc na olej jak i wegiel/drzewo

http://promet.kielce.com....uchowyPN30U.htm
 

zwibel
Wys³any: 2014-12-21, 15:07   
0
UP DOWN

Posty: 66
Panowie, czy taki palnik da siê zainstalowaæ w jaki¶ sposób aby dzia³a³ jak nagrzewnica nadmuchowa.
http://piece-nagrzewnice....313/produkt.htm
Nie mam lakierni ale czasem co¶ pod³ubie w ma³ym warsztaciku lub w do¶æ du¿ym gara¿u(g³ównie mechanicznie) a niestety dupsko teraz marznie szybko.
Zale¿y mi na czym¶ co bêdzie w miarê szybko grza³o, bez rozpalania w piecach itp.
Czêsto spawam jaki¶ zderzak, os³onê robota na 1-2h i zanim nagrzeje jakim¶ piecem to ju¿ bêdzie po robocie.
Zale¿y mi na czym¶ co bêdzie mia³o nadmuch który nakieruje na miejsce "pracy"
W dodatku by³by problem z odprowadzeniem spalin z pieca na paliwa sta³e. Ma³± rurê na spaliny olejowe zawsze gdzie¶ da siê wypchn±æ.
 

marer 
Wys³any: 2014-12-21, 17:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 285
Sk±d: Podkarpacie
Witaj
Do palnika musisz pospawaæ jaki¶ wymiennik aby jak najwiêcej ciep³a odbiera³ , nastêpnie przez wymiennik dmuchasz powietrze wentylatorem i masz nagrzewnicê.
Mam podobny palnik i te¿ chcê zrobiæ jak Ty tylko nie mogê siê zabraæ i nie mam koncepcji co do wymiennika.
Je¶liby Ci siê uda³o co¶ wymy¶liæ to bêdê wdziêczny za sugestie.
 
 

grzechoo2008 
Wys³any: 2014-12-21, 19:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 377
Sk±d: kuj-pom
A nie pro¶ciej jest pokombinowaæ z palnikiem na gaz?
Nie potrzeba wtedy wymiennika.
 
 

keon
Wys³any: 2014-12-22, 23:31   
0
UP DOWN

Posty: 61
A spaliny z gazu to nie szkodliwe? :)
 

KK 
Wys³any: 2014-12-22, 23:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Od gazu to siê trzymajcie z daleka. Gwarantuje problemy zdrowotne w d³ugotrwa³ym kontakcie z gazem.
_________________

 
 

grzechoo2008 
Wys³any: 2014-12-23, 14:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 377
Sk±d: kuj-pom
KK napisa³/a:
Gwarantuje problemy zdrowotne w d³ugotrwa³ym kontakcie z gazem.


A ja gwarantujê problemy zdrowotne przy d³ugotrwa³ym kontakcie z materia³ami lakierniczymi.
Ka¿dy to wie ale nikt jako¶ nie zaprzestaje z tego tytu³u tej dzia³alno¶ci.
Jak wszystko tak ogrzewanie gazowe trzeba robiæ z g³ow±, podpieraj±c siê rozwi±zaniami ludzi którzy s± w tej dziedzinie specjalistami.
Wiadome jest , ¿e mielenie powietrza wewn±trz warsztatu i dogrzewanie go gazem bez ¿adnej wymiany to g³upota.
Pozdro i Weso³ych ¦wi±t dla wszystkich :)
 
 

KK 
Wys³any: 2014-12-23, 20:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Opary gazu nie powinny mieæ bezpo¶redniego kontaktu z drogami oddechowymi na d³u¿sz± metê, tak samo jak i w lakiernictwie. Kabiny i bhp w lakierni nie s± po to, aby by³o fajnie, tylko, po to aby do¿yæ 50tki.
Twoje opary gazu z wymian± powietrza w hali to tak samo jakby¶ rozpyla³ z guna lakier, i sta³ bez maski w pomieszczeniu. Co z tego, ¿e wymiana powietrza jest, jak siê nara¿asz, na czynnik uczulaj±cy.
Dlaczego pukamy siê w g³owê, jak kto¶ w kabinie lakieruje bez maski. Przecie¿ tam jest taka wymiana powietrza, ¿e teoretycznie nie ma problemu. Niestety jednak jest.

Nie namawiaj nikogo do bezpo¶redniego grzania gazem bo to g³upota, gazem to sobie mo¿esz grzaæ na biwaku w harcerstwie, albo w kuchni z w³±czonym okapem.
Radzê sobie zakupiæ piec gazowy ognik i zamknij siê w pokoju z nim, mo¿esz sobie wietrzyæ, a i tak wieczorem bêdzie Ciê ³eb bola³, nie bez powodu zreszt±.

Cytat:
Ka¿dy to wie ale nikt jako¶ nie zaprzestaje z tego tytu³u tej dzia³alno¶ci.

Znam kilka osób, które zrezygnowa³y, w³a¶nie z powodów zdrowotnych. Np Car painter z s±siedniego forum, a zrezygnuje du¿o wiêcej...
Co mówi± ludzie...¿e ma³e zarobki, ¿e robi± w syfie i siê truj± i rezygnuj±. Wol± robiæ u kogo¶ ni¿ w tym syfie. Jak nic innego robiæ nie umiesz no to musisz siê truæ...
_________________

 
 

grzechoo2008 
Wys³any: 2014-12-23, 21:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 377
Sk±d: kuj-pom
Jakakolwiek polemika na temat jedynego ogrzewania otwartym p³omieniem jest zbêdna bo to nie jest idealny pomys³ ale zwróæ uwagê, ¿e mój pierwszy post z którego wywi±za³a siê dyskusja w tym temacie odniós³ siê do wypowiedzi kol.zwibel, :
zwibel napisa³/a:
Czêsto spawam jaki¶ zderzak, os³onê robota na 1-2h i zanim nagrzeje jakim¶ piecem to ju¿ bêdzie po robocie.
Zale¿y mi na czym¶ co bêdzie mia³o nadmuch który nakieruje na miejsce "pracy"
 
 

KK 
Wys³any: 2014-12-23, 23:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Promiennik Ir, nie nagrzewa powietrza. Ostatnio z tego korzysta³em przy naprawach chwilowych.
Daje dodatkowe ¶wiat³o i w brew pozorom nawet dobrze widaæ co siê robi.
_________________

 
 

mati86 
Wys³any: 2015-01-06, 14:48   
0
UP DOWN

Posty: 18
ja te¿ mam na piec na olej z butli gazowej pompka nadmuchowa od malucha i grzeje tak ¿e masakra :spoko:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime