Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
mateusz999 
Wys³any: 2013-01-05, 15:10   Budowa pomieszczenia lakierniczego, problem z filtrami
0
UP DOWN


Posty: 72
Sk±d: Poznañ
Witam buduje ma³e pomieszczenie lakiernicze oko³o 2,5x2m2,10wys do lakierowania elementów z tworzyw sztucznych. Wyci±g i dolot mam ju¿ zaplanowany na dwóch wentylatorach Venture Industries serii TD 160. na rurach o przekroju 100mm
dolot powietrza pod sufitem, wyci±g przy ziemi. Problem zaczyna sie przy zorganizowaniu filtrów nie mam absolutnie ¿adnej wiedzy na ten temat. Chodzi mi o informacje jaki filtr na dolocie zastosowaæ i w którym miejscu go zamontowaæ, no i na wyci±gu filtr kartonowy i co za nim aby nie ¶mierdzia³o mam s±siadów do okol±. Proszê o informacje bud¿etowe. Ju¿ sam filtr papierowy trzeba kupiæ w rolce 10m i to wydatek 150z³ Proszê nie proponowaæ mi kupna ¶ciany lakierniczej kontenera lub ma³ej komory bo to nie wchodzi w grê.

[ Dodano: 2013-01-05, 15:47 ]
dodam jeszcze ¿e my¶la³em na dolocie o filtrze Eu3 w typowej obudowie pod rury co¶ takiego: klik
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-01-05, 18:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
mateusz999 napisa³/a:
i co za nim aby nie ¶mierdzia³o mam s±siadów do okol±.

Ze smrodem masz problem.
Nic nie zrobisz a tym bardziej nie bêdzie taka opcja tania.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Siekiera
Wys³any: 2013-01-05, 20:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Na smród to tylko dopalanie gazów i nie katalityczne bo to kosmiczne pieni±dze.
 

mateusz999 
Wys³any: 2013-01-05, 20:13   
0
UP DOWN


Posty: 72
Sk±d: Poznañ
a pomijaj±c smród co powinno siê znajdowaæ za filtrem kartonowym? eu3 czy cos zupelnie innego?
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-01-05, 20:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
mateusz999 napisa³/a:
co powinno siê znajdowaæ za filtrem kartonowym?

Wysooooki komin.

Siekiera napisa³/a:
Na smród to tylko dopalanie gazów

Dok³adnie, ale wolê nie poruszaæ tego tematu, bo czasem kto¶ siê ca³kiem dopali. . . .
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

mateusz999 
Wys³any: 2013-01-05, 20:52   
0
UP DOWN


Posty: 72
Sk±d: Poznañ
lackdoctor czyli co filtr kartonowy i to wszystko?? My¶la³em ¿e co¶ jeszcze musi byæ. Te wentylatory nie doprowadz± do wybuchu? tak przefiltrowanego powietrza? no dobrze to wszystko ju¿ wiem. Lack po informacjach z drugiego forum czas zacz±æ kompletowaæ materia³y i zbudowaæ to cholerstwo w koñcu bo podnajmowanie komory jest ma³o op³acalne.
 
 

936
Wys³any: 2013-01-06, 14:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
mateusz999 napisa³/a:
... czas acz±æ kompletowaæ materia³y i zbudowaæ to cholerstwo w koñcu bo podnajmowanie komory jest ma³o op³acalne.

Witam.
W tym temacie najwiêksz± wiedze i publiacje ma PROJEKTER !
Na podstawie jego udostêpnionych informacji w LAKIERNIKU i w³asnego do¶wiadczenia powsta³ projekt ¶ciany lakierniczej z 2 strfef± filtracj±.
Lecz docelowo wymagania siê zwiêkszy³y i musi zatrymywac 100 % py³u.
Ps. W celu neutraliyacji "SMRODU" :) Izocjanianów stosuje siê filtry wêglowe.
Kabiny docelowo posiadaj± a¿ 5 strefow± filtracjê...

...foto zrobione w trakcie budowy z zachowaniem zasad bezpieczeñstwa oraz preciwpo¿arowych !
Pozdrawiam

DSC_9936.JPG
Plik ¶ci±gniêto 1597 raz(y) 840.28 KB

 

mateusz999 
Wys³any: 2013-01-06, 14:25   
0
UP DOWN


Posty: 72
Sk±d: Poznañ
Kolego rozumiem ¿e to jest filtr kartonowy a z ty³u w³óknina masz wiêcej fotek jak to wygl±da³o przed umieszczeniem filtrów? ps. tak zabudowane filtry s± szczelne po bokach? tzn czy powietrze nie ci±gnie szparami.
 
 

936
Wys³any: 2013-01-06, 14:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
niestety dysponuje foto z zainstalowanymi filtrami. (kratka podtrzmuj±ca filtry i odstêp miêdzy nimi ok. 20cm)
Projekt w trakcie funkcjonowania i udoskopnalania...
Ps. Poszukaj publikacji PROJEKTERA w necie...

[ Dodano: 2013-01-06, 14:38 ]
mateusz999 napisa³/a:
ps. tak zabudowane filtry s± szczelne po bokach? tzn czy powietrze nie ci±gnie szparami.

Filtr kartonowy to same SZPARY :)
 

936
Wys³any: 2013-01-27, 10:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
Foto w trakcie u¿ytkowania...

DSC_9946.JPG
Plik ¶ci±gniêto 1261 raz(y) 635.08 KB

 

YAMAHER
Wys³any: 2013-01-30, 01:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
936 --> to jest foto od ty³u cyz jak :) ??
 

936
Wys³any: 2013-01-30, 19:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
jak od ty³u ? Zale¿ysz z, której strony stoisz :)
To s± filtry zatrzymuj±ce farbe - kartonowe + (paint stop) .
 

ra_dek
Wys³any: 2013-01-30, 21:36   
0
UP DOWN

Posty: 21
£adna robota. Jaki nominalny przep³yw, jak± moc, ma wentylator/wentylatory w tej ¶ciance?
_________________
Pozdrawiam Radek
 

936
Wys³any: 2013-01-30, 21:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
przep³yw nominalny to 15 000 m3/h silnik 690 W (antywybuchowy).
Dlatego chodzi od rana do wieczora w przerwach pomiêdzy lakierowaniami robi za "suszarkê" ziêkszaj±c przep³yw powietrza, poprawiaj±c tym samym proces siateczkowania materia³u lakierniczego po aplikacji.
 

ra_dek
Wys³any: 2013-01-30, 21:52   
0
UP DOWN

Posty: 21
Dziêki. A je¶li jeszcze mogê... Jaka jest odleg³o¶æ od paint stop do wentylatora?Jak umieszczony jest wentylator, centralnie? Rozmiar ¶cianki jak siê domy¶lam ok. 2x2m?
_________________
Pozdrawiam Radek
 

936
Wys³any: 2013-01-30, 22:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
ra_dek napisa³/a:
Dziêki. A je¶li jeszcze mogê... Jaka jest odleg³o¶æ od paint stop do wentylatora?Jak umieszczony jest wentylator, centralnie? Rozmiar ¶cianki jak siê domy¶lam ok. 2x2m?


Wentylator umieszczony maxymalnie jak najbli¿ej pod³ogi, ¿eby kurzu nie podnosi³o do góry.
Rozmiar ¶cianki 2x2
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-01-30, 22:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
936 napisa³/a:
proces siateczkowania materia³u lakierniczego

Sieciowania? ;)
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

YAMAHER
Wys³any: 2013-01-31, 00:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
czyli co przed t± sciana sie stawia np b³otnik :D ? i maluje ? Bo cos nie moge zorzumiec ;D
 

936
Wys³any: 2013-01-31, 17:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
Respekt Lackdoctor... Ten siê nie myli kto nic nie robi :)
 

936
Wys³any: 2013-01-31, 17:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
YAMAHER
Dok³adnie stawia siê to co chce pomalowaæ i mniej syfu wdychasz. Czystsza praca.
Ps. Zapoznaj± siê ze szczegó³ami w necie
 

Anto¶ Jones
Wys³any: 2013-02-07, 12:12   
0
UP DOWN

Posty: 2
Dodam swoje trzy grosze.

Jak malujesz to pierwsze co widzi farba wystrzelona z pistoletu to filtr kartonowy. Nastêpnie Paint Stop. Dalej to ju¿ komin lub kolejne filtry i wêgiel aktywny.

Co do smrodu to niekoniecznie dopalanie. Mo¿e byæ wêgiel. Zale¿y ile wywalasz w niebo tego "zapachu". 1 kg wêgla wy³apie 0,3 kg LZO (tak grubo licz±c i u¶redniaj±c zwi±zki)

1 kg wêgla kosztuje ¶redni 10 z³ wiêc mo¿na sobie policzyæ ile bêdzie kosztowa³ proces wy³apywania "smrodów" A zwyk³a farba w po³owie sk³ada siê z lotnych zwi±zków (u¶redniam do ³atwiejszego liczenia)

Co siê tyczy filtra EU3 na dolocie to zawsze warto bo im czy¶ciej w kabince tym lepiej. Ale jaki filtr to zale¿y od tego ile powietrza wpu¶cisz. Filtr kieszeniowy 592 x 592 x 600 powinien byæ do przep³ywu 3500 m3/h (te¿ u¶redniam).

I stara zasada. Ile powietrza wlata tyle wylata :)
 

wero_nika
Wys³any: 2014-10-21, 09:14   
0
UP DOWN

Posty: 1
936 napisa³/a:
jak od ty³u ? Zale¿ysz z, której strony stoisz :)
To s± filtry zatrzymuj±ce farbe - kartonowe + (paint stop) .


Polecam to rozwi±zanie. U mojego taty w warsztacie siê sprawdzi³o - pomog³o zniwelowaæ brzydki zapach oraz drobne zanieczyszczenia. Stosuje równie¿ filtry kartonowe od filterpol. Jak Wy radzicie sobie z tym problemem?

Pozdrawiam.
 

Siekiera
Wys³any: 2014-10-21, 09:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
wero_nika napisa³/a:
936 napisa³/a:
jak od ty³u ? Zale¿ysz z, której strony stoisz :)
To s± filtry zatrzymuj±ce farbe - kartonowe + (paint stop) .


Polecam to rozwi±zanie. U mojego taty w warsztacie siê sprawdzi³o - pomog³o zniwelowaæ brzydki zapach oraz drobne zanieczyszczenia. Stosuje równie¿ filtry kartonowe od filterpol. Jak Wy radzicie sobie z tym problemem?

Pozdrawiam.


Wronika, dziewczyno któr± szko³ê marketingu koñczy³a¶? Napisz ¿eby inni tam nie posy³ali swoich dzieci ^^
 

936
Wys³any: 2014-10-24, 19:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
wero_nika napisa³/a:
936 napisa³/a:
jak od ty³u ? Zale¿ysz z, której strony stoisz :)
To s± filtry zatrzymuj±ce farbe - kartonowe + (paint stop) .


Polecam to rozwi±zanie. U mojego taty w warsztacie siê sprawdzi³o - pomog³o zniwelowaæ brzydki zapach oraz drobne zanieczyszczenia. Stosuje równie¿ filtry kartonowe od filterpol. Jak Wy radzicie sobie z tym problemem?

Pozdrawiam.

;) NIE WIADOMO O CO CHODZI TO CHODZI O PIENI¡DE.
Jak ja siê ciesze, ze odesz³a mi ochota zak³adania swojego warsztatu lakierniczego.
Wolê pracowaæ u kogo¶ :) i nie martwiê sie o kontrole, pozwolenia, sprzêt itp. :)
trochê czasu minê³o i do¶wiadczenia przyby³o :)

Ps. Sciana lakiernicza to gówniane rozwi±zanie je¶li chodzi o lakierowanie refinish. syfy, wtr±cenia itp...
wszystko w mokrym lakierze.
wiêcej roboczo godzin i wiêksze koszty !?
Jako filtracja do przemys³owych lakierowañ lub szybkiej roboty bez zbêdnych wymogów jako¶ci jest super ! czyt." za godzinê pojazd musi ju¿ zarabiaæ pieni±dze".

Najlepszym jest stare sprawdzone rozwi±zanie stworzenia nadci¶nienia w pomieszczeniu lakierniczym z zastosowaniem filtrów nadmuchowych i paint stop.
I TUTAJ MAJ¡ SIE NIJAK NORMY IP 65 wentylatorów. (antywybuchowe)
Bo co ci wybuchnie, czyste powietrze wt³oczone do pomieszczenia i wypchniête przez nadci¶nienie, które uchodzi filtrami zatrzymuj±ce farbê na zewn±trz?

IZOCJANIANÓW filtry kartonowe i paint stop nie zatrzymuj± !!!
w sumie to tylko 30 % zanieczyszczeñ s± w stanie przechwyciæ.
Dlatego takie wielkie kontrole ochrony ¶rodowiska, sanepidu itd.

Istnieje jeszcze kilka aspektów do zrealizowania, ¿eby to dzia³a³o poprawnie ale to ju¿ trzeba siê douczyæ we w³asnym zakresie.
Pozdrawiam.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-10-24, 20:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
936 napisa³/a:
Jak ja siê ciesze, ze odesz³a mi ochota zak³adania swojego warsztatu lakierniczego.


Drugi rok juz pracujê w normalnej bran¿y. Bez stresu, bez strachu .... bez [...] projektera za p³otem. :sciana:

A lakierowaæ lubiê, tylko zmieni³o siê to ¿e nikt mnie nie podjebie, nikt nie ocenia z palcem na elemencie i lup± ... swoje furki, ¿ony furki, mamy furki, ojca furki, tescia furki... itd itp..... przecie¿ ka¿dy mo¿e w roku dwa auta sprzedaæ :D :D :D :D

Jeszcze troche i córka bedzie autka zmieniaæ ........ tylko kiedy ja to wszystko im porobiê?????

Pozdrawiam 936, :spoko: :spoko: :spoko:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

936
Wys³any: 2014-10-24, 21:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
Ps. Nie robiê ¿adnych "fuch " po robocie.
Wystarczy mi tego trucia w godzinach pracy.
Ps. argumentuje swoj± wypowied¼ wcze¶niejszymi postami...
http://lakierowanko.info/...ght=936&start=0
 

KK 
Wys³any: 2014-10-24, 21:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Lakiernictwo to jest ¶wiadome trucie siebie. Wielu siê wydaje, ¿e nic im nie bêdzie, ale przyjdzie taki czas, ¿e sraka przyci¶nie i wyjdzie ca³a ta chemia.
Na szkoleniach pomijany jest aspekt zdrowotny...zamiast douczaæ jakie to jest szkodliwe i jak zapobiegaæ, ¿eby siê nie truæ, to zero rozmowy. Natomiast jak sprzedaæ, jak u¿ywaæ produktu to wa³kowane non stop.
Ma³o tego wed³ug mnie temat zdrowotny powinien byæ pierwszy wa³kowany...
_________________

 
 

936
Wys³any: 2014-10-24, 22:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
a znasz starych, dobrych lakierników w Polsce ?
Poumierali...
Przez niewiedze.
 

Miron23
Wys³any: 2014-11-25, 11:27   
0
UP DOWN

Posty: 4
Mój brat ma warsztat samochodowy i lakiernie. Pyta³em i mówi³, ¿e zamawia³ filtry z filterpol.pl. Podobno s± bardzo dobrej jako¶ci i nie p³aci³ za nie du¿o. Jak siê sprawdzaj±, to trudno stwierdziæ, ale skoro wysoka jako¶æ to wnioskujê, ¿e s± ok. Oczywi¶cie i tak koniecznie trzeba mieæ maski podczas lakierowania!
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group