Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2014-09-21, 21:46   Szpachlowanie na grunt reaktywny marki TURBO

Temat wydzielony z innego w dziale og³oszeñ.
Cruel


[...]
Proszê zatem o zapoznanie siê z kolejnym produktem i kart± TDS podk³adu reaktywnego Turbo P97 :tak:

Podk³ad P97m.jpg
Plik ¶ci±gniêto 58 raz(y) 65.16 KB

Podk³ad P97 1m.jpg
Plik ¶ci±gniêto 158 raz(y) 58.18 KB

 

mariusz80 
Wys³any: 2014-09-23, 17:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
No i po szkoleniu u importera Turbo    na ten podk³ad reaktywny faktycznie mo¿na k³a¶æ szpachle. Moj± uwagê zwróci³ te¿ podk³ad P42 Rapid filer( oprócz oczywi¶cie klaru c72 ), pozostawia bardzo g³adk± powierzchniê, wystarczy szlif 500 na maszynie a pó¼niej ju¿ tylko baza i klar
_________________

 
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2014-09-25, 22:52   

No i spoko :spoko:

Podk³ad reaktywny P97 : http://www.polykarshop.pl...2-l-komplet/156

Podk³ad P42 Rapid : http://www.polykarshop.pl...5-l-komplet/162

Lakier bezbarwny C072 UHS : http://www.polykarshop.pl...5-l-komplet/149

Przypomnienie :

Promocja "darmowa przesy³ka" trwa do jutra. Je¿eli jeste¶cie zainteresowani zakupem profesjonalnych materia³ów lakierniczych zapraszamy na www.polykarshop.pl i po skompletowaniu zamówienia prosimy o wpisanie w polu "Kupon rabatowy" wyrazu "FREE" . Gwarantujemy totaln± satysfakcjê z zakupów !

satysfakcja_1m.jpg
Plik ¶ci±gniêto 40 raz(y) 66.85 KB

 

Dementor
Wys³any: 2014-09-27, 22:39   
0
UP DOWN


Posty: 364
mariusz80 napisa³/a:
No i po szkoleniu u importera Turbo    na ten podk³ad reaktywny faktycznie mo¿na k³a¶æ szpachle.


Na wash primer producent dopuszcza szpachlówkê poliestrow±? To nie pomy³ka?
 

mariusz80 
Wys³any: 2014-09-27, 23:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
To nie pomy³ka, jest te¿ to napisane w karcie zamieszczonej wy¿ej
_________________

 
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2014-09-27, 23:40   

Dementor napisa³/a:
To nie pomy³ka


post z 21 wrze¶nia - karta wash primer P97
 

Miki
Wys³any: 2014-09-28, 00:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
I znowu siê wtr±cê bo nie mogê tak bezczynnie czytaæ takich g³upot. Gdzie jest napisane na oryginalnej karcie technicznej ¿e mo¿na na ten podk³ad szpachlowaæ?


http://www.turborefinish....non/tds/P97.pdf
_________________
Mart-Dent
 

Siekiera
Wys³any: 2014-09-28, 05:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Oooo, czy¿by radosna twórczo¶æ Polaków? :sciana:
 

mariusz80 
Wys³any: 2014-09-28, 09:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
Miki, Siekiera, skoro tak ciê¿ko w to uwierzyæ, mogê podaæ Wam nr do importera i napewno zrobi dla Was pokaz, ¿e jednak mo¿na.
_________________

 
 

Siekiera
Wys³any: 2014-09-28, 10:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Pokaz nie jest konieczny, bardziej mnie interesuje dlaczego mo¿na skoro producent nic na ten temat nie pisze w karcie?
 

mariusz80 
Wys³any: 2014-09-28, 12:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
To ju¿ nie do mnie to pytanie, ale importer potwierdza, ¿e producent z Libanu siê pod tym podpisuje.
_________________

 
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-09-28, 15:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
A ja w oparciu o znajomo¶æ produktów ró¿nych producentów, doszed³bym do logicznie prawid³owego wnioski, ¿e NIE MO¯NA.
W ca³ej bran¿y lakierniczej, zasada budowy i dzia³ania produktów jest identyczna. Podk³ady, szpachlówki, klary. Ró¿ni± siê wieloma rzeczami, ale nie zastosowaniem i zbli¿on± budow±.
Podk³ad reaktywny nie jest zbyt skomplikowanym produktem, a odró¿niaj± siê g³ównie stê¿eniem kwasu. W³a¶ciwie wszystkie podobnie pachn±, podobnie siê rozk³adaj±, a nawet kolor maja podobny. Id±c tym tokiem my¶lenia, skoro ¿aden znany mi producent nie zaleca szpachlowania na reaktywny, to chyba nie pisze tego bez powodu.
Oczywi¶cie mogê siê myliæ, chocia¿ w zesz³ym tygodniu pryska³em tym reaktywnym i jako¶æ niczym mojej uwagi nie przyku³.
Z drugiej strony, nie ma te¿ powodu ¿eby nie wierzyæ producentowi i temu co pisze w karcie. Ale znamy te¿ szpachle antykorozyjn±, i w jej przypadku producent te¿ zapewnia o takich w³a¶ciwo¶ciach, chocia¿ budowa szpachli to wyklucza.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

lukas
Wys³any: 2014-09-29, 09:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
Novol kiedy¶ dopuszcza³ nak³adanie epoksydu na reaktywny i to by³ jedyny znany przypadek odstêpstwa w technologii z u¿yciem kwa¶nego gruntu ale jak wiadomo pó¼niej siê z tego wycofali i chyba jedynie ta technologia jest dopuszczona przy naprawach zabytków. Jednak o szpachlowaniu na grunt reaktywny w technologii autorefinishu to nikt nigdy nie pisa³. Pierwszy przypadek pojawi³ siê niedawno (21.08.14) nomen omen w wypowiedzi tego samego u¿ytkownika Polykar tylko w innym temacie a dotyczy³ czeskiego produktu marki Polykar, cyt:

POLYKAR.PL napisa³/a:
"Yes I can confirm that you can apply the polyester products over the top of the wash primer."
Cytat z maila jaki otrzyma³em od Pana Davida , który pe³ni obowi±zki pod nazw± Technical Trainer.

A¿ mi siê wierzyæ nie chce :nie:

Co na to fachowcy ?


Nie chcê przes±dzaæ bo mo¿e faktycznie co¶ jest na rzeczy, przecie¿ ludzie ca³y czas wymy¶laj± nowe produkty. £adnych kilka lat wstecz nie by³o wash primerów 1K a teraz ju¿ s±. Tu nie myliæ pojêæ bo w przypadku wash primera oznaczenie 1K czy 2K ma inny wymiar bardziej potoczny bo chodzi o to ¿e wyrób ten dostarczany jest w postaci dwóch komponentów:
A - GRUNT - spoiwo, ¿wi±zki antykorozyjne, pigmenty, itp
B - REAKTYWATOR - kwas fosforowy, rozpuszczalniki
ale nie ma tu utwardzacza typowego dla produktów 2K.

Czekamy na wyja¶nienia i mo¿e ma³a sugestia aby wydzieliæ temat i przenie¶æ z og³oszeñ do dzia³u technologii.
 

Siekiera
Wys³any: 2014-09-29, 10:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Moim zdaniem, zanim zostanie wydzielony i przeniesiony do technologii to powinna byæ wyja¶niona rozbie¿no¶æ pomiêdzy oryginaln± kart± techniczn± a t± wklejon± wy¿ej.
 

glover
Wys³any: 2014-09-30, 08:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Ch³opaki pewnie siê teraz zastanawiaj± jak wybrn±æ z sytuacji :D
Ryzykowne zagranie z produkowaniem w³asnej karty technicznej bez gruntownej wiedzy na temat produktu. Tak sobie my¶lê, ¿e mo¿e kto¶ ¼le przet³umaczy³ orygina³, wszak tam co¶ napisane o szpachlówkach ^^ ^^ ^^
 

KK 
Wys³any: 2014-09-30, 22:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Pierwsza sprawa to taka, ¿e wystarczy kilkana¶cie przypadków braki adhezji i produkt ma ju¿ zmianê np, ¿e siê nie nadaje do okre¶lonego zadania.

Podk³ad epoxydowy w sprayu 395 mia³ tak samo. Ludzie do firmy novol przekazywali wiadomo¶ci, ¿e zdarzaj± siê odparzenia szpachli na³o¿onej na ten epoxyd. Teraz na szkoleniach ju¿ jest mówione, ¿e nie mo¿na na niego szpachlowaæ. Czyli to sygna³y od ludzi przyszli, testy by³y chyba symboliczne.

Czyli wszystko zweryfikuj± ludzie, a papier przyjmie wszystko.
_________________

 
 

Miki
Wys³any: 2014-10-01, 07:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
KK napisa³/a:
Czyli wszystko zweryfikuj± ludzie, a papier przyjmie wszystko.


Tak jak piszesz tylko szkoda ze to ludzie bêd± poprawiaæ za darmochê, auta zrobione tym czy tamtym. I dosyæ ze zap³ac± za nowy materia to co gorsza bêd± musieli w tym czasie odmówiæ innym i nie zarobiæ nic.
_________________
Mart-Dent
 

Siekiera
Wys³any: 2014-10-01, 10:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Co¶ kolega Polykar znikn±³ i nie ma kto z³o¿yæ wyja¶nieñ. Mo¿e poszed³ na urlop... przymusowy ;P
 

KK 
Wys³any: 2014-10-01, 19:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Koncerny maj± jednostkê w dupie.
_________________

 
 

mariusz80 
Wys³any: 2014-10-01, 19:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
skoro nie u¿ywacie tego systemu to po co takie ci¶nienie....
_________________

 
 

pawel1108 
Wys³any: 2014-10-01, 20:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Cytat:

skoro nie u¿ywacie tego systemu to po co takie ci¶nienie....

jak to po co? Mariusz Ty nie widzisz po co?
Przecie¿ to zbiór polaczków, takich czatuj±cych, czuwaj±cych, szperaj±cych ca³e forum w poszukiwaniu czyjego¶ b³êdu, potkniêcia a jak kto¶ siê wywróci to skopaæ i pogrzebaæ.
Przecie¿ to takie polskie doeebaæ komu¶, niech ma gorzej.
Kretyni nie zainteresowani w±tkiem, ale zajrzeæ zawsze mo¿na a rusz kogo¶ da siê zgnoiæ...
Nie zainteresowani wcale, nie handluj± tym, nie u¿ywaj± a zdanie swoje maj±.
Poszukiwacze zaginionej prawdy.
Dajcie spokój pAnowie, szukanie hooja do dupy w ka¿dym w±tku...
Patrz±c z boku tak niestety to wygl±da :help:
 

pawel1108 
Wys³any: 2014-10-01, 20:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Siekiera napisa³/a:
Co¶ kolega Polykar znikn±³ i nie ma kto z³o¿yæ wyja¶nieñ. Mo¿e poszed³ na urlop

eeee tam raczej ju¿ wróci³, bo by³ po rozum do g³owy i w koñcu zm±drza³ i wyeeba³ sie na prowokuj±ce docinki, mi siê tak wydaje :tak: :tak:
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-10-01, 20:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
KK napisa³/a:
Podk³ad epoxydowy w sprayu 395 mia³ tak samo. Ludzie do firmy novol przekazywali wiadomo¶ci, ¿e zdarzaj± siê odparzenia szpachli na³o¿onej na ten epoxyd. Teraz na szkoleniach ju¿ jest mówione, ¿e nie mo¿na na niego szpachlowaæ. Czyli to sygna³y od ludzi przyszli, testy by³y chyba symboliczne.

Nie zawsze da siê odtworzyæ w laboratorium wszelkie mo¿liwe "patenty". Novol akurat powa¿nie traktuje sygna³y z rynku.
Inny, o wiele mniejszy producent, ¶ci±ga³ kiedy¶ ca³y podk³ad z rynku, bo istnia³o podejrzenie ¿e mo¿e w nim byæ 3% wody. Dodam, ¿e sam ujawni³ ten fakt.
A jeszcze inni maja w duupie zg³aszane problemy.
 

Miki
Wys³any: 2014-10-01, 21:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
[quote="pawel1108"]
Cytat:
Przecie¿ to takie polskie doeebaæ komu¶, niech ma gorzej.


Masz racje to takie polskie robiæ innych w ch.ja, pisaæ co siê chce, byle by sprzedaæ, a je³opy niech siê pó¼niej martwi±.
_________________
Mart-Dent
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-10-01, 21:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Ka¿dy ma swój rozum. Czasem wystarczy pomy¶leæ, ¿eby wiedzieæ czy czyta siê g³upoty, opowie¶ci dziwnej tre¶ci czy marketingowy be³kot. Skoro dystrybutor tak pisze w karcie, to czemu siê dziwicie, ¿e kto¶ powo³uje siê na te zapisy? Nie zawsze nale¿y dopatrywaæ siê z³ej woli sprzedaj±cego.
 

Siekiera
Wys³any: 2014-10-02, 03:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
mariusz80 napisa³/a:
skoro nie u¿ywacie tego systemu to po co takie ci¶nienie....


A sk±d wiesz, mo¿e chcieliby¶my u¿ywaæ/sprzedawaæ. To s± nowe produkty i ma³o o nich wiadomo a ja ostatnio w³a¶nie dosta³em ofertê od pewnej firmy wspó³pracuj±cej z Polykarem i st±d moje zainteresowanie bo informacja o mo¿liwo¶ci szpachlowania na P97 jest bardzo zastanawiaj±ca, wrêcz rewolucyjna. Je¿eli producent tego produktu siê pod tym podpisuje to niech poprawi kartê techniczn± i nie bêdzie problemu. Karta techniczna to jest podstawowy dokument a jak kto¶ pó¼niej poszpachluje i co¶ siê podzieje to do kogo ma mieæ pretensje? W Polskim por±banym prawie to sprzedawca odpowiada za ewentualne reklamacje i jak to widzisz ¿e co ja powiem lakiernikowi, ¿e wyczyta³em tak na forum? Kto mi pó¼niej pomo¿e rozpatrzyæ reklamacjê, Grzesiek od którego kupi³em, u¿ytkownik forum o nicku Polykar czy importer który na swojej stronie nie poda³ ¿adnej karty technicznej a mo¿e producent który równie dobrze mo¿e powiedzieæ ¿e nie wie o co chodzi bo w jego karcie nie ma takiego zapisu?
Jak kto¶ wrzuca takie banerki jak ten ni¿ej to niech siê do czego¶ poczuwa.

t_satysfakcja_1m_146.jpg
Plik ¶ci±gniêto 31 raz(y) 21.13 KB

 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-10-02, 07:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Siekiera, godzina 3:36 a ty piszesz posty! Masz problemy ze snem, czy zawzi±³e¶ siê i postanowi³e¶ skorygowaæ lakier ze swojego ulubionego systemu? ^^
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Siekiera
Wys³any: 2014-10-02, 08:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Aaa, przebudzi³em siê i nie mog³em zasn±æ.
Mój ulubiony system potrafi wpêdziæ w nerwicê ale ja ju¿ to olewam, moi pracownicy niestety te¿ i nic im nie mogê powiedzieæ bo mam takie same zdanie ^^ . Ale powiem Ci ¿e ostatnio rozmawia³em z takim dalszym znajomym z bran¿y który ma tylko ten system i powiedzia³ ¿e obecnie samemu daje radê zrobiæ 3-4 kolory na dniówkê ^^ ^^ ^^ no skuteczno¶æ po ch.ju i nie móg³ uwierzyæ ¿e s± systemy przy których ludzie w ogóle nie robi± natrysków i jako¶ wychodzi.
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-10-02, 13:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Nie pisz g³o¶no, bo w ramach aktywnej polityki sprzeda¿y, dystrybutor zacznie obje¿d¿aæ Twoich klientów, ¿eby zmusiæ Ciê do zachwalania produktu na forum ewentualnie do milczenia. U mnie ostatnio tak to dzia³a:) Jednego klienta ju¿ mi z³odzieje ukradli!!!
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-10-02, 16:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Oczywi¶cie , u¿ywaj±c skrótu my¶lowego "z³odzieje", mia³em na my¶li zachowanie analogiczne do tego spenalizowanego przez kodeks karny, lecz istniej±cego na p³aszczy¼nie obrotu gospodarczego i dotycz±cego sposobu pozyskiwania klientów przed dany podmiot gospodarczy.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

glover
Wys³any: 2014-10-03, 09:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
[quote="pawel1108"]
Cytat:


Kretyni nie zainteresowani w±tkiem, ale zajrzeæ zawsze mo¿na a rusz kogo¶ da siê zgnoiæ...
Nie zainteresowani wcale, nie handluj± tym, nie u¿ywaj± a zdanie swoje maj±.

Raczej siê nie znamy aby¶ móg³ os±dzaæ np. mój stan umys³owy.
Nie chodzi o gnojenie kogokolwiek tylko o uczciwo¶æ, chyba u¿ytkownik Polykar nie chcia³ celowo wprowadziæ kogo¶ w b³±d i naraziæ na straty materialne i utratê dobrego imienia wiêc zosta³a zwrócona grzecznie uwaga ale widzê ¿e jest to niektórym nie na rêkê. Lepiej niech ciemny naród ³yka g³odne kawa³ki a my bêdziemy robili deal.

Jako¶ tak siê sk³ada, ¿e odk±d pamiêtam to wiêkszo¶æ awantur na forum wybucha³a albo przez Projektera albo w tematach Polykara to siê nie dziw ¿e ludzie podchodz± z dystansem do wszystkiego co on pisze a karta techniczna któr± wklei³ nie ma jak dot±d ¿adnego potwierdzenia wiêc padaj± pytania o co chodzi, to normalne.
Dlaczego na polskiej stronie produktów Turbo nie ma tej karty skoro istnieje?
 

mariusz80 
Wys³any: 2014-10-03, 10:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
Polykar tylko wklei³ to co dosta³ od importera na Polskê, ja po szkoleniu te¿ dosta³em identyczne karty
_________________

 
 

glover
Wys³any: 2014-10-03, 10:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Ok, no to mo¿e nied³ugo siê pojawi± ale wydaje mi siê ¿e lepiej by³oby dla marki gdyby postarali siê to szybko zrobiæ zamiast tutaj przepychaæ siê, chyba ¿e potrzebuj± rozg³osu i celowo to by³o zrobione przez Polykara bo przecie¿ on sam mia³ wcze¶niej w±tpliwo¶ci czy mo¿na szpachlowaæ na reaktywny a tutaj tak jako¶ wogóle nie by³ zdziwiony.
 

mariusz80 
Wys³any: 2014-10-03, 10:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
w praktyce widzia³em, ¿e jednak mo¿na
_________________

 
 

Siekiera
Wys³any: 2014-10-03, 11:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Ale Mariusz zrozum ¿e jest ró¿nica pomiêdzy "mo¿na" i "da siê" a "sprawdzona technologia"
Przecie¿ na ka¿dy reaktywny da siê po³o¿yæ szpachlówkê, nic siê nie bêdzie wa¿y³o, gryz³o, ¶cieka³o, puch³o itd ale najwa¿niejsze jest czy producent daje na to gwarancjê i od tego s± karty techniczne ¿eby to tam by³o wielkimi wo³ami napisane.
Ty piszesz ¿e by³e¶ tam na szkoleniu i widzia³e¶ jak nak³adali ale czy robili to na aucie klienta czy na jaki¶ panelach i co pó¼niej z tym siê dzia³o, tego nie wiesz bo pewnie nie widzia³e¶. Uwierzy³e¶ im na s³owo pisane w ich karcie, tyle ¿e oni nie s± producentem a producent jak na razie tego nie potwierdza.
I o to jest ca³e zamieszanie.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-10-04, 15:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
mariusz80 napisa³/a:
w praktyce widzia³em, ¿e jednak mo¿na

Nitro tez jest praktycznie do wszystkiego.... :x:

Czytam w±tek i widzê tu znów w±tek teologiczny.
U¿ywam i wierzê... lub mam w±tpliwo¶ci i pytam....
Jak pytam to jestem ten g³upi, wscibski,,,, trzeba takiego zgnoiæ, bo przecie¿ skoro nie uzywa to NIECH SIEDZI CICHO.

Mi³ego ³eeekendu panowie. :spoko: :spoko: :spoko:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

mariusz80 
Wys³any: 2014-10-04, 16:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
Ale o co Ci teraz chodzi...czy tylko napisa³e¶ ¿eby co¶ napisaæ ? Bo jako¶ nie zab³ysn±³e¶
_________________

 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-10-04, 18:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
mariusz80 napisa³/a:
Ale o co Ci teraz chodzi..

¯e pytanie by³o do Polikara a nie do Ciebie.

A to jak Ty robisz
mariusz80 napisa³/a:
w praktyce widzia³em, ¿e jednak mo¿na
to uwierz mi ¿e mozna wiêcej praktycznie zrobic ¼le.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

mariusz80 
Wys³any: 2014-10-04, 18:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
Cytat:
uwierz mi ¿e mozna wiêcej praktycznie zrobic ¼le.


W to nie w±tpiê  ;)
_________________

 
 

pawel1108 
Wys³any: 2014-10-04, 23:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Jako ¿e trochê pou¿ywa³em sobie lakieru bezbarwnego Turbo C72 to postanowi³em dowiedzieæ siê czego¶ wiêcej na temat produktów Turbo.
Wbi³em siê na stronê producenta http://www.turborefinish.com/ i co mi siê od razu rzuci³o w oczy to, ¿e jest to GENERAL company, nie wiem, czy jest to linia Genera³a, w ka¿dym b±d¼ razie mo¿na wywnioskowaæ, ¿e to ich produkty.
Postanowi³em poczytaæ i porównaæ sobie reaktywny TURBO z reaktywnym Genera³a i wychodzi na to ¿e jest to sam produkt (moim zdaniem) tyle, ¿e w TURBO nazywa siê P97 a u Genera³a 9700 tym bardziej,¿e karty techniczne ró¿ni± siê tylko innym logo, niczym wiêcej.
Co wiêcej, bo o to jest wojna DYSTRYBUTOR Genera³a na swojej stronie w karcie technicznej produktu 9700 pisze cyt:
Nie nak³adaæ podk³adów i szpachlówek poliestrowych oraz epoxydowych na 9700- mo¿liwa s³aba przyczepno¶æ.
no to zobaczy³em na kartê techniczn± PRODUCENTA produktu 9700 i jest tam napisane cyt:
Furthermore, a special unique feature of the 970, is that it could be used as a substrate for “General”
polyester puties if ned be.
po wnikliwym i dok³adnym przet³umaczeniu :
Co wiêcej, specjaln±, unikaln± cech± 9700 jest to, ¿e mo¿e on byæ stosowany jako pod³o¿e do "General" szpachlówek poliestrowych, je¶li zajdzie taka potrzeba.

Jakie znaczenie ma tutaj jak to Który¶ z userów forum napisa³ ,, radosna twórczo¶æ polaków" :?:

Wychodzi na to, ¿e dystrubutor GEnera³a wrêcz odwrotnie stworzy³ kartê techniczn± produktu 9700 jak producent w/w produktu :?: :?: :?:
Przejrza³em to, co pisali inni u¿ytkownicy,¿e sprzedawca mo¿e napisaæ wszystko aby sprzedaæ produkt, z tym, ¿e za to nie odpowiada a w tym przypadku jest odwrotnie po co, czemu, skoro taka mo¿liwo¶æ jest zalet± w/w produktu :?:
 

mariusz80 
Wys³any: 2014-10-05, 00:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
Teraz karty siê ró¿ni±, poniewa¿ niedawno j± trochê zmieniono w³a¶nie o ten wpis (z tego co zauwa¿y³em). Wcze¶niej za to, nie by³o takiej informacji na stronie producenta, ¿e "nie nak³adaæ..." jak to jest w kartach dystrybutora Genera³a
_________________

 
 

GMC
Wys³any: 2014-10-05, 01:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
To o co w tym wszystkim chodzi, ju¿ g³upia³em, kto¶ tu k³amie czy jak?
 

Siekiera
Wys³any: 2014-10-07, 08:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
pawel1108 napisa³/a:
Jakie znaczenie ma tutaj jak to Który¶ z userów forum napisa³ ,, radosna twórczo¶æ polaków" :?:

Wychodzi na to, ¿e dystrubutor GEnera³a wrêcz odwrotnie stworzy³ kartê techniczn± produktu 9700 jak producent w/w produktu :?: :?: :?:
Przejrza³em to, co pisali inni u¿ytkownicy,¿e sprzedawca mo¿e napisaæ wszystko aby sprzedaæ produkt, z tym, ¿e za to nie odpowiada a w tym przypadku jest odwrotnie po co, czemu, skoro taka mo¿liwo¶æ jest zalet± w/w produktu :?:


Jak nie rozumiesz to ci powiem. Trzeba byæ odpowiedzialnym w tym co siê robi ;P a jak na razie to Polykar wrzuci³ kartê z takim zapisem a w dalszym ci±gu go nie ma w oryginalnej karcie. Dlaczego?

Zapyta³em w Generale czy co¶ wiedz± o tym szpachlowaniu na reaktywny i odpowied¼ by³a mniej wiêcej taka, ¿e ¿adnej oficjalnej informacji nie maj± ale widzieli ¿e karta siê zmieni³a w ostatnich dniach i póki co nie zamierzaj± zmieniaæ polskiej karty bo szpachlowanie na grunt kwa¶ny jest dziwnym pomys³em? Kolejna sprawa to ¿e w karcie jest zapis o szpachlówkach General a tego nie bêd± w stanie dopilnowaæ aby w ka¿dym przypadku tak by³o a z innymi szpachlówkami nie wiadomo czy bêdzie przyczepno¶æ.
No i ostatnia sprawa, ¿e odpowiedzialno¶æ za produkt a tym samym za ewentualne reklamacje ponosi wprowadzaj±cy do obrotu w danym kraju i dopóki nie bêdzie jasnego stanowiska czy wszystkie szpachlówki mog± byæ nak³adane to nie zmieni± polskiej karty.
 

GMC
Wys³any: 2014-10-07, 09:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Ale jajca ^^
Jedni nie maj± podstaw a pisz±, drudzy maj± podstawy a nie chc± zapisaæ
Jakby tu by³ Polykar to by powiedzia³, ¿e normalnie czeski film ^^ ^^ ^^

Panowie a nie przysz³o wam do g³owy, to ¿e to s± to produkty od jednego producenta to wcale nie musi oznaczaæ ¿e to s± te same produkty? Wszyscy producenci których znam, maj± dwie, trzy albo i wiêcej linii produktów. Najczê¶ciej trochê ró¿ni± siê pomiêdzy sob± po to aby oferowaæ je w ró¿nych cenach. Nie dodadz± jakiego¶ sk³adnika i niby produkt jest ten sam a jednak inny bo np. mniej filtra UV w lakierze czy podk³ad akrylowy bez dodatków antykorozyjnych a koszty produkcji produkcji im malej±.
Nawet systemy mieszalnikowe s± czêsto oparte o te same pigmenty tylko s³abiej kryj±ce, to normalne teraz na ¶wiecie, wszystkie firmy tak robi±.
 

Dementor
Wys³any: 2014-10-07, 09:34   
0
UP DOWN


Posty: 364
GMC napisa³/a:
Jakby tu by³ Polykar to by powiedzia³, ¿e normalnie czeski film ^^ ^^ ^^

:D

 

lukas
Wys³any: 2014-10-07, 18:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
Przyznam, ¿e z zaciekawieniem ¶ledzê rozwój w±tku o tym reaktywnym.
Je¿eli to prawda, ¿e mo¿na na niego szpachlowaæ to by³by to trochê ewenement w refinishu i od razu nasuwa mi siê sporo pytañ ale poczekam a¿ wyklaruje siê sprawa kart technicznych.
 

lukas
Wys³any: 2014-10-07, 18:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
No i chcia³em jeszcze dodaæ ¿e to co napisa³ GMC jest prawd±. Producenci szukaj±c oszczêdno¶ci na badaniach, wdro¿eniach, kosztach magazynowania surowców itp. bardzo czêsto stosuj± ta metodê czyli po opracowaniu jakiego¶ dobrego produktu, wdro¿eniu do produkcji, i dalej po sukcesie rynkowym opracowuj± receptury oszczêdno¶ciowe by mieæ podobny produkt w tañszej wersji. Unikaj± zatem kolejnych kosztownych badañ, prób, testów bo podstawowe parametry produkty osi±gaj± takie same, ró¿ni± siê ma³ymi szczegó³ami których nie wy³apie u¿ytkownik bez odpowiedniego sprzêtu.
 

glover
Wys³any: 2014-10-07, 20:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Dementor napisa³/a:
GMC napisa³/a:
Jakby tu by³ Polykar to by powiedzia³, ¿e normalnie czeski film ^^ ^^ ^^

:D


A Jozin zrobi³ dym i znik³ ^^
 

Feiner
Wys³any: 2014-10-07, 22:56   
0
UP DOWN

Posty: 30
Na ka¿dym szkoleniu ucz± ¿eby nie szpachlowaæ na reaktywny tylko na epoksydowy, ja ostatnio przykitowa³em troszeczkê wiêcej na epoxa i ca³y czas epox by³ miêkki a co mówiæ jakbym poszpachlowa³ na reaktywny, co ta za jaka¶ wydumka :shock:
 

Miki
Wys³any: 2014-10-08, 07:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
Feiner, epoksyd a reaktywny to ca³kiem inna bajka. Epoksyd mia³e¶ miêkki bo go da³e¶ grubo i zapomnia³e¶ zaczekaæ ¿eby wyschn±³. Wiêc jest to ewidentnie Twoja wina.
_________________
Mart-Dent
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group