Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
woocash
Wys³any: 2014-09-29, 21:03   lakierowanie kawa³ka dachu klarem
0
UP DOWN

Posty: 15
Sk±d: katowice
witam

mam peugeot 205 z panoramicznym szybrem... na dachu za szybrem klar by³ mocno matowy, pod tym klarem delikatna siateczka spêkanego lakieru.

chcê zleciæ polakierowanie tego kawa³ka dachu /ok 1m2/ samym klarem - bêdzie zdjêty szyber i klapa, powierzchnia malowania przygotowana jakotako - zmatowiona, wstêpnie przygotowana, z ka¿dej strony powierzchnia ograniczona jest czym¶ /szybrem , szynami z 3 stron, z 4-tej klap± baga¿nika, nie ma wiêc jakiego¶ cudowania z przej¶ciami itd.

nie chcê lakierowaæ od nowa, bo chcê zachowaæ oryginalny lakier i wygl±d, tylko na³o¿yæ klar dla po³yski, trochê wydobycia g³êbi koloru i zabezpieczenia przez atmosfer±.

bez bicia siê przyznam, ¿e próbowa³em to sam malowaæ, ale... nie by³em zadowolony z wyników, i jestem w³asnie w trakcie zeszlifowywania tej pow³oki /wiêc przy okazji przygotowana bêdzie chyba do¶æ dobrze powierzchnia pod lakierowanie.

proszê o info.

pozdrawiam
 

Siekiera
Wys³any: 2014-09-29, 21:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Kolego, tak se ne da :nie:
Jak ju¿ co¶ tam popêka³o to trzeba to zdzieraæ, izolowaæ (podk³adowaæ), szpachlowaæ, podk³adowaæ, bazowaæ, klarowaæ :D
 

woocash
Wys³any: 2014-09-29, 21:12   
0
UP DOWN

Posty: 15
Sk±d: katowice
ok... wiem ¿e idealnie nie bêdzie, ale.. nie da siê bo co siê stanie?
 

Siekiera
Wys³any: 2014-09-29, 21:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
bo jak kto¶ ma przyj±æ zlecenie to musi wzi±æ odpowiedzialno¶æ i gwarantujê ci ¿e nikt powa¿ny nie przystanie na taki uk³ad, chyba ¿e znajdziesz jakiego¶ ³aziora pod sklepem który za dwa wina ci to pry¶nie i bêdzie go wali³o co sie z tym dalej stanie ;)
 

woocash
Wys³any: 2014-09-29, 21:18   
0
UP DOWN

Posty: 15
Sk±d: katowice
chcê to zrobiæ na w³asn± odpowiedzialno¶æ.

ju¿ mam wszystko prawie pozdejmowane, wiem ¿e to wieków nie przetrwa... sam tego nie zrobiê sprejem ;P lepiej ni¿ lakiernik porz±dnym sprzêtem i materia³ami. samochód g³ównie stoi w gara¿u bo to prawie-zabytek. na ca³ym samochodzie poza mask± jest ory lakier nie chcê robiæ z niego ciapka.

jak zostawiê tak jak jest to wyjadê ten raz czy dwa w zimê i do reszty lakier stamt±d zejdzie... mam foliê nakleiæ? ;)

nie napisa³em - a to wa¿ne - lokalizacja Katowice i okolice
 

Siekiera
Wys³any: 2014-09-29, 21:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Ale nie rozumiem twojego podej¶cia. Uwa¿asz ¿e jak na ten stary lakier po³o¿ysz sam klar to bêdzie mega orygina³?

Przecie¿ jak kto¶ m±dry to ci zrobi to nawet s±siad nie pozna ¿e to by³o kiedykolwiek lakierowane :spoko: Daj na luz, przecie¿ zabytkowe auta ludzie lakieruj± ponownie i nikt nie ma obiekcji bo to z korzy¶ci± dla auta a ty 205-kê chcesz spapraæ samym klarem bo co?
Bo szkoda ci kasy? Za t± robotê dasz max 350 z³ i bêdzie ig³a a jak popaprasz to ani ³adnie nie bêdzie ani bezpieczniej dla blachy.
 

woocash
Wys³any: 2014-09-29, 21:29   
0
UP DOWN

Posty: 15
Sk±d: katowice
to nie kwestia kasy... tylko tego, ¿e... jesli mia³bym lakierowaæ, to od razu ca³y dach a tego nie chcê - jako¶ tak po prostu. napisz mi proszê, czy da siê tak na³o¿yæ ten klar, ¿eby by³o w miarê trwa³e i w miarê ³adnie.

maskê oryginalnie mia³em gorzej spêkan± - lakierowa³em tak na próbê - i na³o¿ony klar trzyma siê, ale trudno mi uzyskaæ g³adk± - bez kraterów powierzchniê.
 

Siekiera
Wys³any: 2014-09-29, 21:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
No proszê ciê, przecie¿ jak siê ¶ci±gnie ten szyber to ile tam ci zostaje do lakierowania? jak nie chcesz lakierowaæ ca³ego dachu to trzeba wtedy cieniowaæ a to komplikuje prost± naprawê. Ponadto czym polakierowa³e¶ samodzielnie, chodzi mi o to co teraz zdzierasz? Pistoletem i lakierem bezbarwnym z utwardzaczem czy bezbarwnym w sprayu?
 

woocash
Wys³any: 2014-09-29, 21:38   
0
UP DOWN

Posty: 15
Sk±d: katowice
bezbarwnym w sprayu z aso peugeot.
 

Siekiera
Wys³any: 2014-09-29, 21:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
No to teraz ¿yczê ci szczê¶cia z tym samym klarem. Masz 99% szansy na to ¿e przy lakierowaniu samym bezbarwnym zacznie ci siê wa¿yæ.
 

woocash
Wys³any: 2014-09-29, 21:43   
0
UP DOWN

Posty: 15
Sk±d: katowice
co siê zwa¿y? który lakier? ten oryginalny cienki klar?

to co nasmarka³em ju¿ koñczê zeszlifowywaæ do zera - czyli do powierzchni oryginalnego klaru - robiê powoli.. nie chcê siê przetrzeæ do bazy...
 

Siekiera
Wys³any: 2014-09-29, 21:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Nie ten nowy który bêdziesz nak³ada³ bo niedoszlifowane resztki tego klaru ze spraya tak z nim zareaguj±
 

woocash
Wys³any: 2014-09-29, 21:50   
0
UP DOWN

Posty: 15
Sk±d: katowice
s±dzisz ¿e pozostan± niedoszlifowane? mikroskopem nie sprawdza³em, ale w dobrym ¶wietle, po namoczeniu /usuwam papierem wodnym 800/2000/2500/ widaæ gdzie jest ten sprejowy lakier - my¶lê ¿e 99.99% zejdzie.

nic to, bêdê szuka³ wiêc kogo¶ kto to zrobi nieprofesjonalnie.... :/
 

Siekiera
Wys³any: 2014-09-29, 22:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
woocash, z ca³ym szacunkiem ale jak na razie robisz wszystko ¿eby mieæ problem. Po papierze 2500 powierzchnia starego klaru nawet jak bêdzie pozbawiona resztek tego spraya to bêdzie tak ¶liska ¿e nastêpny lakier zejdzie ci przy najbli¿szym myciu karcherem.
 

woocash
Wys³any: 2014-09-29, 22:10   
0
UP DOWN

Posty: 15
Sk±d: katowice
Siekiera napisa³/a:
z ca³ym szacunkiem


spoko spoko... gorzej ni¿ by³o ju¿ nie bêdzie ;) by³o dok³adnie tak, ¿e zacz±³em od najdrobniejszego, a ¿e sz³o jak po grudzie to koñczê 800-tk±, przetar³em siê tylko w jednym miejscu na krawêdzi do bazy... trzeba bêdzie to poprawiæ ciut...

to mo¿e tak.. napisz mi proszê, zak³adaj±c ¿e to nie musi byæ rozwi±zanie na wieki, i ¿e nie myjê go karcherem codziennie ;)

szlifujê 800, zdejmujê ten lakier ze spreja /on siê rozpu¶ci nitro tak dla pewno¶ci?/ odt³uszczam porz±±±dnie zmywaczem silikonowym ... jest jaki¶ porz±dny lakier dostêpny w sprayu?

ech... a druga opcja - jak poleca³by¶ przygotowaæ ca³y dach do lakierowania? zedrzeæ do podk³adu?
 

Siekiera
Wys³any: 2014-09-29, 22:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Do porz±dnego lakierowania nie trzeba zdzieraæ do podk³adu. Mo¿e byæ tym papierem P800 co masz i zak³adaj±c ¿e nie trzeba nigdzie równaæ powierzchni (szpachlowaæ) to wtedy nak³adasz bazê a potem lakier bezbarwny. Problemem mo¿e byæ to spêkanie o którym pisa³e¶. Gdyby zaczê³o siê co¶ wa¿yæ a to nie wykluczone to dopiero wtedy trzeba izolowaæ to np. podk³adem epoksydowym i dalej jak poprzednio baza i klar.

Druga wersja to po zmatowaniu P800, w mieszalni kupujesz bazê z nabiciem do spraja, nak³adasz kilka warstw (do przykrycia) wypruszasz i nak³adasz bezbarwny ze spraya.

Nitro powinno usun±æ resztki tego spraya pod warunkiem ¿e nie powchodzi³ w te spêkania. A te spêkania to s± na bezbarwnym czy g³êbiej?
 

woocash
Wys³any: 2014-09-29, 22:38   
0
UP DOWN

Posty: 15
Sk±d: katowice
sam nie wa¿ê siê lakierowac ca³ego dachu co to to nie ;)

szczególnie ¿e poprawia³em kawa³ek maski i jest horror z tym kolorem - M0RM peugeota... wszystkie zaprawki wychodz± niebieskawe.. musia³bym podjechaæ chyba na pomiar koloru dok³adny i mieszaæ lakier na podstawie tego..

ten kawa³ek dachu spróbujê jeszcze raz pomalowaæ, najpierw usunê tego spraya, zmatowiê 800-tk± /poprzednio by³o 2000 :rotfl: / kupiê zmywacz silikonowy /by³o benzyn± ekstrakcyjn± odt³uszczone... , teraz wiem ¿e to niedobrze, no i teraz wiem, ¿e zmywam zmywaczem i od daru do sucha wycieram.

no i zobaczê, czy siê zrobi± kraterki.. jesli siê zrobi± to zostawiê do czasu a¿ znajdê lakiernika, zedrzeæ lakier do podk³adu czy bazy to nie problem, zrobiê to w gara¿u i oddam samochód przygotowany do lakierowania pi razy oko - bêdê mia³ pretensje do siebie najwy¿ej.

wiem, ¿e to amatorszczyzna, ale napisz mi proszê, czy warto próbowaæ malowaæ to takim klarem? http://allegro.pl/motip-l...4591867489.html
motip klar 2k czy kupiæ jednosk³adnikowy? ten rozumiem jest mocniejszy, ale czy lepiej trzyma siê powierzchni? da siê cokolwiek zrobiæ, ¿eby zwiêkszyæ przyczepno¶æ starego klaru? prócz zmatowienia i odt³uszczenia oczywi¶cie.

a propos spêkañ - sprawdza³em na innym elemencie - i wychodzi na to, ¿e pêkniêcia s± do podk³adu - w kazdym razie na tamtym elemencie baza jest dok³adnie tak spêkana jak klar - ale to mikropêkniêcia s±, niewyczywalne pod paznokciem - i nie wiem.. czy lakier tam móg³ powchodziæ, bardziej sie obawiam, ¿e jest tak syf t³usty z wosków do pielêgnacji - i dlatego zamierzam siê porzadnie przy³o¿yæ do odt³uszczania.

to jest foto z maski - tam by³a masakra w porównaniu z tym dachem - bardzo widoczne, i wyczywalne pod paznokciem. zeszlifowa³em ¿eby sprawdziæ dok±d siêga spêkanie o tak to wygl±da.

 

woocash
Wys³any: 2014-09-29, 22:53   
0
UP DOWN

Posty: 15
Sk±d: katowice
a to zdjêcie pogl±dowe efektu który chcê uzyskaæ - podkreslam ¿e to ze zdjêcia to stan gorszego o wiele elementu - maski

psikn±³em punktowo - widaæ po³ysk i wiêcej koloru - taki stan, byle to by³o w miarê trwa³e - mnie zadowala.
 

Siekiera
Wys³any: 2014-09-29, 23:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Oczywi¶cie zrobisz jak zechcesz ale wg. mnie wymy¶lanie metody naprawy tymczasowej nie ma sensu. Szkoda roboty i pieniêdzy. Zamiast samemu przygotowywaæ, daj to do lakiernika który w 20 min przygotuje sobie maszyn± powierzchniê i zrobi dale co potrzeba a kolor siê nie martw, da siê zrobiæ.
Po tych zdjêciach jestem przekonany ¿e nie uda ci siê tego naprawiæ tak jak planujesz. Tak jak mówiê szkoda czasu, pracy i pieniêdzy na spraye.
 

barteek933
Wys³any: 2014-09-30, 14:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
chce to zrobiæ tak jak mówi, odbierze samochód i wszystkim znajomym bêdzie opowiada³ " a to jak ch.. jeb... tak spier... robotê, ciemniak zaj..... " tak to bêdzie mniej wiêcej wygl±da³o a pó¼niej zaprowadzi ¿eby w tych pieni±dzach co zap³aci³ mu poprawi³. takim jak ty bym od razu pokaza³ gdzie jest wyjazd
 

woocash
Wys³any: 2014-09-30, 16:50   
0
UP DOWN

Posty: 15
Sk±d: katowice
barteek933 - nie wszyscy zachowuj± siê tak jak Ty....
 

barteek933
Wys³any: 2014-09-30, 19:11   
-1
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
to zachowaj siê jak ja, jak mia³em do porobienia zaprawki na rancie b³otnika ty³ i polakierowania do³y drzwi to odda³em i zrobi³em ca³y bok .... wiêc ..... siê nie udzielaj xD hahahaha


Wpis moderowano
Roberlodz09
 

woocash
Wys³any: 2014-09-30, 19:22   
0
UP DOWN

Posty: 15
Sk±d: katowice
Boszsz... ¯e po tym ¶wiecie chodz± tacy ....... Nie znasz mnie, nie wiesz o co chodzi i s±dzisz wed³ug siebie.


Wpis moderowano
Robertlodz09

Panowie trochê szacunku dla siebie ....
 

barteek933
Wys³any: 2014-10-01, 08:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
no ja nie wiem kto ma jakie¶ dziwne pomys³y oby taniej xD hahaha
pogr±¿asz siê
 

ABCD
Wys³any: 2014-10-04, 17:31   
0
UP DOWN

Posty: 25
Z tego co widzê to ta maska i dach by³y ju¿ lakierowane. Na masce (drugie zdjêcie) jest szpachla.
 

woocash
Wys³any: 2014-10-04, 17:32   
0
UP DOWN

Posty: 15
Sk±d: katowice
Szpachli nie ma na 100% sprawdzane miernikiem i od spodu ...
 

Nyguss 
Wys³any: 2014-10-05, 20:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 80
Nie wiem skad prosba o porady na forum, skoro wiesz wszystko? Chcesz dobrze zrobione oddaj do lakiernika, czas i tak Ci poka¿e, ze to co chcesz zrobiæ nie trzyma sie totalnie kupy. Wytrwalosci i powodzenia.
_________________

 
 

woocash
Wys³any: 2014-10-05, 20:43   
0
UP DOWN

Posty: 15
Sk±d: katowice
Witam
Widzê, ¿e tu wszyscy albo w lêku ¿e kiedy¶ odpadnie, albo uwa¿acie ¿e sk±pie na lakiernika. Otó¿ nie sk±pie, tylko chce zachowaæ jak najwiêcrj ory lakieru - taka fanaberia. Mogê oczywi¶cie to woskowaæ ibwoskowaæ, ale skoro s± spêkania to tylko by sie z czasem powiêksza³y, chce zahamowaæ - przynajmniej spróbowaæ pogarszanie sie sytuacji. Nie napisaliscie jak to mo¿na spróbowaæ zrobiæ, tylko ¿e sie tego nie robi. Szyber jest niestety przynitowany do dachu to jeden, a dwa, ¿e z do¶wiadczenia innych wynika, ¿e albo ca³o¶æ sie lakieruje, albo zawsze widaæ przej¶cia na tylnych b³otnikach. Samochód wiecej stoi /w gara¿u/ ni¿ je¼dzi, czeka rok na ¿ó³te blachy... Potem mo¿e bêdzie lakierowanie.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-10-05, 22:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
woocash napisa³/a:
tylko chce zachowaæ jak najwiêcrj ory lakieru - taka fanaberia.

Spêkanego lakieru.... no sory.
I uwa¿asz ¿e forum które skupia realistów przykla¶nie Twojemu pomys³owi ?

Wiêc. Tak, tak tak zrób.
Bêdzie to zahamowane, spekania zrobi± dodatkowy efekt wizualny który zaskoczy ka¿dego.
Bêdzie to ori stan jak fabryka wyprodukowa³a.
Jak by t± sytuacje przekuæ na jêzyk blacharza????
Chyba taki orginalny stan...
http://jaktozrobilemwgara...10/image003.jpg

Co zrobiæ, jak naprawiæ, aby zachowaæ orginalny stan ???
Bez wymiany , bo chce mieæ jak najwiêcej orginalnego stanu. :sciana: :sciana: :sciana:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

woocash
Wys³any: 2014-10-05, 22:39   
0
UP DOWN

Posty: 15
Sk±d: katowice
za du¿o ¿e¶cie siê z³omów naogl±dali...
za du¿o roszczeniowych sk±pych klientów

siê wam rozregulowa³o conieco ;)

P.S - widzê, ¿e powinienem daæ chyba zdjêcie powierzchni któr± chcê lakierowaæ, to co da³em na zdjêciach to maska, która by³a baardzo spêkana i nie nadawa³a siê do ratowania wcale a wcale...

ale pewnie napiszecie ¿e to nie ma znaczenia

temat do zamkniêcia proszê :)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania