Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
jama 
Wys³any: 2014-09-29, 13:06   
0
UP DOWN

Posty: 33
Mam pewne w±tpliwo¶ci co do spuszczania kondensatu z butli kompresora.

Czy zaworek na dole butli nale¿y odkrêcaæ gdy w butli jest sprê¿one powietrze czy gdy butla jest pusta?

Kiedy¶ robi³em tak, ¿e dzieñ przed lakierowaniem spuszcza³em ca³e ci¶nienie pistoletem do przedmuchiwania i otwiera³em zaworek na noc. Kapa³o sobie z niego, rano zakrêca³em i potem do roboty ;)

Gdy kupi³em nowy kompresor, sprzedawca powiedzia³ mi ¿eby zaworek odkrêciæ na napompowanej butli. Nie odwa¿y³em siê tego zrobiæ (wiecie co siê dzieje jak siê zrobi malutk± dziurkê ig³± w baloniku: rozrywa go).

Obecnie robiê tak, ¿e spuszczam ci¶nienie do 2 barów i wtedy odkrêcam: w 5 minut pó¼niej jest po sprawie: co ma wylecieæ wylatuje i spokój :D

Wiêc jak to jest: mo¿na ten zaworek odkrêcaæ na pe³nym ci¶nieniu (10 bar)? P³ynê³y by z tego jakie¶ korzy¶ci? np lepsze oczyszczenie zbiornika?
 

mariuszcwa 
Wys³any: 2014-09-29, 16:34   
0
UP DOWN


Posty: 101
Sk±d: W±brze¼no
jama napisa³/a:
Mam pewne w±tpliwo¶ci co do spuszczania kondensatu z butli kompresora.

Czy zaworek na dole butli nale¿y odkrêcaæ gdy w butli jest sprê¿one powietrze czy gdy butla jest pusta?

Kiedy¶ robi³em tak, ¿e dzieñ przed lakierowaniem spuszcza³em ca³e ci¶nienie pistoletem do przedmuchiwania i otwiera³em zaworek na noc. Kapa³o sobie z niego, rano zakrêca³em i potem do roboty ;)

Gdy kupi³em nowy kompresor, sprzedawca powiedzia³ mi ¿eby zaworek odkrêciæ na napompowanej butli. Nie odwa¿y³em siê tego zrobiæ (wiecie co siê dzieje jak siê zrobi malutk± dziurkê ig³± w baloniku: rozrywa go).

Obecnie robiê tak, ¿e spuszczam ci¶nienie do 2 barów i wtedy odkrêcam: w 5 minut pó¼niej jest po sprawie: co ma wylecieæ wylatuje i spokój :D

Wiêc jak to jest: mo¿na ten zaworek odkrêcaæ na pe³nym ci¶nieniu (10 bar)? P³ynê³y by z tego jakie¶ korzy¶ci? np lepsze oczyszczenie zbiornika?



Raz z g³upoty wieku dzieciêcego przy 8 barach wykrêci³em zaworek to go pó¼niej szuka³em z godzinê ;) . Jak chcesz spuszczaæ pod ci¶nieniem, to istniej± takie zawory ala kran, i wtedy mo¿esz spu¶ciæ z ci¶nieniem w zbiorniku (kompresor wy³±czony). Ci¶nienie wywali trochê syfu z zbiornika. Teraz robiê tak , ¿e spuszczam powietrze do 0, wykrêcam zaworek , w³±czam kompresor i zatykam palcem otwór od spustu, przy oko³o 3 atmosferach wy³±czam sprê¿arkê i puszczam palec, robie tak 2-3 razy i praktycznie wszystko wyjdzie ze zbiornika. Mo¿esz nawet parê dni przed lakierowaniem spu¶ciæ, bo jak naruszysz to wszystko to mo¿e pluæ syf w instalacje , mam 2 odwadniacze ckd, jeden metr od zbiornika, drugi z odolejaczem z 5m dalej, w tym pierwszym filtr zrobi³ siê lekko rudy , a w drugim ju¿ jest wszystko ok ;)
 

KK 
Wys³any: 2014-09-29, 23:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Spuszczasz bez ci¶nienia. Chcesz sobie narobiæ problemów jak co¶ Ci w ¶lyp siê wbije?

Jak nie sp³ynie ostatnie 20ml kondensatu to nikomu dupy nie urwie.
_________________

 
 

Miki
Wys³any: 2014-09-30, 07:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
KK napisa³/a:
Spuszczasz bez ci¶nienia. Chcesz sobie narobiæ problemów jak co¶ Ci w ¶lyp siê wbije?


A niby czym i jak? Co ³eb pod baniak siê podk³ada. Tym bardziej ¿e nie odkrêca siê tego ca³kowicie, a tylko kilka obrotów.
_________________
Mart-Dent
 

kalbi 
Wys³any: 2014-09-30, 07:17   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
ja odkrêcam na odpalonym kompr i nabitym (dos³ownie luzujê ¶rubkê, zleci kondensat i zakrêcam)Miki, dobrze mówi
_________________

 
 

KK 
Wys³any: 2014-09-30, 22:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Zale¿y jaki jest zawór spustowy/kran.
I zale¿y czy zaszed³ syfem czy nie.

W Airpolu odkrêæ ten kranik trochê. ¯yczê powodzenia. Skoñczysz z ca³ym syfem w bañce, z bañki rozpryska siê po baniaku, ziemi, spodniach itd itp...

W Walterze spust jest tak nisko, ¿e nie wchodzi bañka przeciêta na po³owê...a wy tu mówicie o spuszczaniu...

cenzura.
_________________

 
 

Miki
Wys³any: 2014-10-01, 15:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
KK napisa³/a:
W Airpolu odkrêæ ten kranik trochê. ¯yczê powodzenia. Skoñczysz z ca³ym syfem w bañce


O jakim syfie piszesz, bo normalne jest to ze jest tam woda ale co ty tam jeszcze chcesz mieæ? Je¶li piszesz o oleju to znaczy ¿e powiniene¶ siê zastanowiæ nad zmian± sprzêtu, a nie zastanawianiem siê jak to spu¶ciæ z baniaka.
_________________
Mart-Dent
 

KK 
Wys³any: 2014-10-01, 19:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Cz³owieku zastanów siê co piszesz i sprawd¼ sobie normy ile oleju mo¿e sprê¿arka pobraæ w czasie 1h pracy. Sprê¿arki maj± takie normy. Airpol je tak samo posiada.
We¼ sobie wlej litr wody do wiaderka i wpakuj ze 100ml oleju. Wymieszaj i zobaczysz o czym mówiê.

P.s. Tak wiem wiem twój Schneider nie bierze ani grama oleju. Pier¶cienie smaruj± siê samym powietrzem. Dodatkowo pier¶cienie nie maj± zamków w twoim przypadku. Specjalnie dla ciebie, wersja export.

Sprzêtów nie muszê wymieniaæ poniewa¿ sprê¿arki obie mia³em i mam nowe :) i wiem co piszê.
_________________

 
 

Miki
Wys³any: 2014-10-01, 20:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
No wiêc cz³owieku schneidera nie mam ju¿ od roku, w³a¶nie dlatego ze w wodzie zacz±³ zbieraæ siê olej. W tym który mam teraz, a nie kupi³em nowego nie ma nawet jednego oczka po oleju, a co dopiero jaka¶ ma¼ czy cokolwiek innego. KK g³upi jeste¶ i tyle. Widzisz tylko tego swojego airopla który jest ch³amam jakich ma³o. Na udowodnienie tego co piszê specjalnie dla ciebie pajacu jutro nagram film jak spuszczam wodê.
_________________
Mart-Dent
 

kante1993@o2.pl
Wys³any: 2014-10-01, 20:38   
0
UP DOWN

Posty: 5
witam mam pytanie mianowicie chcialbym zmienic kolor alufelg aktualnie jest czarny poltysk i mam pytanie czy mozna zmatowiæ ten kolor i polozyc odrazu na to lakier do felg akrylowy czy podklad i dopiero lakier akrylowy a druga czesc pytania to to pisze zeby po 30 minutach od polozenia lakieru koniecznie polozyc lakier bezbarwny mianowicie trzymaæ siê tego co pisz± czy mozna to olaæ? chodzi tutaj o lakier akrylowy metaliczny
 

KK 
Wys³any: 2014-10-01, 21:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Miki zagotowa³e¶ siê, zasapa³e¶ i sraka przycis³a widzê konkretna, a¿ posz³o po rajtach. Oczek nie ma w wodzie, ale kalesony usrane.
_________________

 
 

Miki
Wys³any: 2014-10-01, 22:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
KK, w Twoim airpolu hehe
_________________
Mart-Dent
 

kante1993@o2.pl
Wys³any: 2014-10-02, 00:10   
0
UP DOWN

Posty: 5
mam pytanie mianowicie chcialbym zmienic kolor alufelg aktualnie jest czarny poltysk i mam pytanie czy mozna zmatowiæ ten kolor i polozyc odrazu na to lakier do felg akrylowy czy podklad i dopiero lakier akrylowy a druga czesc pytania to to pisze zeby po 30 minutach od polozenia lakieru koniecznie polozyc lakier bezbarwny mianowicie trzymaæ siê tego co pisz± czy mozna to olaæ? chodzi tutaj o lakier akrylowy metaliczny
 

Miki
Wys³any: 2014-10-02, 07:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
kante1993@o2.pl, Jak nie s± poobijane, to wystarczy zmatowiæ i pomalowaæ.
_________________
Mart-Dent
 

kante1993@o2.pl
Wys³any: 2014-10-02, 08:17   
0
UP DOWN

Posty: 5
Ale bez podkladu bez bezbarwnego na koniec? poprostu przy polerce gdzie niegdzie przetarlem felge i ubzduralo mi sie ze z czarnego polysku przejde na metaliczny grafit i stad to pytanie czyli smia³o moge poprostu zmatowiæ i prysnaæ lakierem ?Lakier to motip autolack
 

noxes
Wys³any: 2014-10-02, 10:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 289
Panowie, po jakim czasie na podk³ad epoxydowy novol protect 360, mo¿na nak³adaæ baranek?
Gdzie¶ czyta³em, ze jak zmatowieje, ale czy to prawda by³a? W karcie produktu nic nie znalaz³em.
Sprawa do¶æ pilna.
 

kante1993@o2.pl
Wys³any: 2014-10-02, 11:19   
0
UP DOWN

Posty: 5
A wiec mogê polozyc na czarny polysk czarny taki metaliczny czy musze dawaæ podklad pozniej na czarny daæ grafitowy metaliczny i na ten grafitowy bezbarwny czy obejdzie sie bez niego? dlaczego tak bo efekt dajê ladny tylko mam watpliwosci co do tego zeby na stary lakier polozyc nowy i na koncu czy dawac bezbarwny czy nie ma koniecznosci
 

kante1993@o2.pl
Wys³any: 2014-10-02, 12:06   
0
UP DOWN

Posty: 5
a felga jest w takim stanie http://zapodaj.net/48725585ce9a7.jpg.html a wiec nakladac ten podklad czy nie wydaje mi sie ze nie ma sensu na ten kolor co jest czarny metaliczny i na ten metaliczny grafitowy metaliczny i dawac klar czy nie?
 

zegarek
Wys³any: 2014-10-02, 17:07   
0
UP DOWN

Posty: 8
Jak siê mocuje papier na takim d³ugim heblu jak na tym filmie od 5:19
Ten papier ma klej z ty³u?
Filmik
 

mariusz80 
Wys³any: 2014-10-02, 18:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
Na magnes ;P . A tak na powa¿nie masz wszystko poni¿ej


http://www.eastwood.com/7...-block-kit.html

A tu papiery z klejem
http://www.eastwood.com/e...2&parent_id=894
_________________

 
 

gorzalinek
Wys³any: 2014-10-02, 19:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 115
Witam mam pytanko do kolegow znajomemu robie blacharke w t4 z otwarta kipa czyli:
-Wymiana progow
-odbudowa progow wewnetrznych
-wymiana nadkoli
-odbudowa nadkoli wewnetrznych
-reperaturki drzwi
-odbudowa rynienek w drzwich
-wymiana blotnikow
- odbudowa slupkow
-odbudowa stopniow
-oraz przygotowanie tego wszystkiego
-polozenie lakieru

ile byscie policzyli za sama robocizne materialy sa znajomego dzieki za odpowiedz
 

yoyo08
Wys³any: 2014-10-05, 12:30   
0
UP DOWN

Posty: 11
Witam ,pytanko co do polerki :) Mam czarny lakier na corsie B ,nie metalik. jest bardzo zniszczony ,rysy i wgl ,chcia³em zrobiæ polerke mechaniczn±. szlifierka z regulacj± obrotów ,obroty na minimum ,pasta farecla g3 sch³adza³em wod± lakier ,g±bka novola ró¿owa ¶rednio twarda i jazda. wysz³y hologramy.. lakieru nie przypali³em ,wszystko piêknie ,wyg³adzi³ siê lakier ale na s³oñcu te hologramy s±.. po tym na³o¿y³em wosk koloryzuj±cy czarny turtlewax (bardzo go lubie ,poniewa¿ stosuje go od zawsze ,nie jest drogi i dobry). podobno politura pomaga na hologramy ,spróbowa³em i nie du¿o pomaga ,ciut pomog³o ale jeszcze widaæ. co poradziæ? mam do dyspozycji politure ,regenerator lakieru ,wosk koloryzuj±cy ,farecle g3 ,niestety brak funduszy na nowe produkty? co pomo¿e? I jeszcze jedno pytanko. dzi¶ chce zrobic to samo z czerwonym lakierem (ciut wyp³owia³y ,pare rysek) ktory z tych produktów co mam u¿yæ i jak z kolejno¶ci±? z polerki mechanicznej chyba zrezygnuje ¿eby hologramów znow nie narobic :/ pozdrawiam!
 

dawid257
Wys³any: 2014-10-05, 13:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 68
Na hologramy jest g10 na czarnej gabce albo z 3m a a inaczej to chyba nie usuniesz
 

Miki
Wys³any: 2014-10-05, 19:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
Pozdrowienia dla KK i i jego airpola.

http://youtu.be/eAoWn6My5X4
_________________
Mart-Dent
 

yoyo08
Wys³any: 2014-10-05, 20:21   
0
UP DOWN

Posty: 11
tak w³a¶nie my¶la³em o G10.. 3M ciut drogawe s± :) przetestuje to g10 jak bêd± fundusze :) narazie dzi¶ wykonalem koledze robote na wyp³owia³ym czerwonym kolorze.
-g±bka ta ró¿owa novola ¶rednio twarda z pasta g3 na mokro oczywiscie
-politura 5W
-wosk turtlewax czerwony
Efekt.. szkoda ¿e zdjêæ nie robi³em.. ró¿owe autko sta³o siê czerwone jak diabe³ :D ponadto rysa po przecierce na drzwiach widoczna tylko z bliska pod k±tem.. miodzio :) pozdro i dziêki za odpowiedz :)
 

yoyo08
Wys³any: 2014-10-05, 21:37   
0
UP DOWN

Posty: 11
A i jeszcze jedno pytanko. do zmazania tych hologramów na ciemnym lakierze lepiej u¿yæ G10 na czarnej miekkiej g±bce czy takiej g±bce do polerowania takiej noo innej jakby falowanej co¶ takiego??? I zrobi³em gdzie¶ b³±d ¿e to hologramy wyskoczyly mi?
 

KK 
Wys³any: 2014-10-05, 22:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Z tego co widzê to spu¶ci³e¶ kondensat wodno olejowy.
Nastêpnym razem zostaw prodi¿ mamy i u¿yj choæ aparatu lub telefonu do nakrêcenie filmu.

Dziêki za pozdrowienia.

P.s.
Najwy¿szy czas posprz±taæ w norze.
_________________

 
 

Miki
Wys³any: 2014-10-06, 07:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
KK, Z tego co widzê to ¶lepy jeste¶ i tyle, nie u¿ywam aparatów w norze, bo mi to nie potrzebne, a sprz±taæ nie muszê bo tak jak jest bardzo mi pasuje.
_________________
Mart-Dent
 

KK 
Wys³any: 2014-10-06, 22:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
No to zawiñ siê w ¶mieci z nory i udaj siê na zas³u¿ony sen zimowy. Dobranoc.

P.s.
Przed snem dobrze siê najedz.
_________________

 
 

Miki
Wys³any: 2014-10-07, 07:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
KK, Brak³o argumentów to¶ siê do norki do..ba³? Maja nora i bêdzie w niej jak ja chce, a nie jaki¶ pa¼ internetowy.
_________________
Mart-Dent
 

KK 
Wys³any: 2014-10-07, 19:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Tak, poniewa¿ ty zawsze razisz argumentami z grubej rury. Wysypuj± Ci siê one z rêkawa co chwile.
Jak mo¿na konkurowaæ z takim madafak±.

Usuwam siê w cieñ Gandalfie.

Nie mi cie oceniaæ, o lito¶ciwy w³adco nory.
_________________

 
 

cfaniak
Wys³any: 2014-10-08, 22:22   
0
UP DOWN

Posty: 1
Jako, ¿e to mój pierwszy post na forum to siê przywitam.
Mam szybkie pytanie, malowa³em bazê i w niektórych miejscach baza siê zwa¿y³a, czy mogê to zetrzeæ i na wyschniêt± bazê i na to starte pomalowaæ jeszcze raz baz± czy muszê wszystko zmatowiæ?
 

ursus1992
Wys³any: 2014-10-09, 21:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 228
na przetarcie na rancie do blachy przed podkladem akrylowym moge dac podk³ad epoksydowy w spray ze spectrala ? i puzniej na to m/m akryl ?
 

pawel1108 
Wys³any: 2014-10-09, 21:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
ursus1992 napisa³/a:
na przetarcie na rancie do blachy przed podkladem akrylowym moge dac podk³ad epoksydowy w spray ze spectrala ? i puzniej na to m/m akryl ?

nawet powiniene¶ :spoko:
 

mariusz80 
Wys³any: 2014-10-09, 21:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
mo¿esz. Je¶li chcesz mo¿esz nawet u¿yæ reaktywnego Novola, po wymieszaniu z utwardzaczem mo¿esz go wykorzystaæ do ok. 5 dni
_________________

 
 

Talar
Wys³any: 2014-10-11, 11:13   
0
UP DOWN

Posty: 9
1. Jakim papierem zacz±æ matowaæ star± pow³okê lakiernicz±? Z tego co wyczyta³em, na ni± mam daæ epoksyd, nastêpnie podk³ad akrylowy i lakier. Tylko jaki ten epoksyd?

2. Kolejna sprawa to mieszanie. Planujê pomalowaæ dó³ pod³ogi baga¿nika ju¿ podk³adem epoksydowym antykorozyjnym Novol protect 360. Potrzebujê oko³o 200ml, a niestety jeszcze nie rozumiem proporcji. Znaczy mam kartê charakterystyki i podane proporcje. Jest objêto¶ciowo i wagowo, tylko nie ma jednostek. Wagowo to bêdzie w gramach? Jakby mi móg³ kto¶ powiedzieæ jak rozkodowaæ te proporcje.

3. Planujê na ten podk³ad daæ akrylowy, czy epoksyd muszê szlifowaæ i czy w takim wypadku muszê zaraz po nim k³a¶æ akrylowy czy mogê wybraæ jedn± z dwóch opcji?? Z tego co czyta³em mo¿e on pracowaæ mokro na mokro jak i 4:1, ale tam chyba trzeba inny utwardzacz, sam muszê zobaczyæ, który mam. W sumie teraz popatrzy³em, ja mam 5950, wiêc zostaje mi tylko 1:1. Czyli muszê k³a¶æ po jego odparowaniu od razu akrylowy?

4. Je¿eli rozrobiê podk³ad to musi on odczekaæ ile¶ czasu?

Ten obrazek informuje ile ma on przydatno¶ci po wymieszaniu czy, ¿e dopiero po 4 godzinach po wymieszaniu mo¿na go aplikowaæ? Chodzi o 3 obrazek.

To tyle, liczê na szybk± odpowied¼. :)

W sumie teraz popatrzy³em i je¿eli k³adê ten podk³ad w systemie mokro na mokro to nie muszê dodawaæ rozcieñczalnika?
 

pawel1108 
Wys³any: 2014-10-11, 16:23   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Cytat:

1. Jakim papierem zacz±æ matowaæ star± pow³okê lakiernicz±? Z tego co wyczyta³em, na ni± mam daæ epoksyd, nastêpnie podk³ad akrylowy i lakier.

Zale¿y w jakim stanie, ile warstw itd..
P120-P240

Talar napisa³/a:
Potrzebujê oko³o 200ml, a niestety jeszcze nie rozumiem proporcji.

Je¿eli potrzebujesz 200 ml a rozrabia siê 1:1 to 100ml podk³adu i 100ml utwardzacza

Talar napisa³/a:
3. Planujê na ten podk³ad daæ akrylowy, czy epoksyd muszê szlifowaæ i czy w takim wypadku muszê zaraz po nim k³a¶æ akrylowy czy mogê wybraæ jedn± z dwóch opcji?

Mo¿esz mokro w mokro, mo¿esz go szlifowaæ, aczkolwiek je¿eli robisz w wersji bez szlifu czyli m/m to masz 12H aby na niego po³o¿yæ kolejny produkt czyli w Twoim wypadku podk³ad akrylowy
Talar napisa³/a:
W sumie teraz popatrzy³em, ja mam 5950, wiêc zostaje mi tylko 1:1. Czyli muszê k³a¶æ po jego odparowaniu od razu akrylowy?

w ci±gu 12h
Talar napisa³/a:
4. Je¿eli rozrobiê podk³ad to musi on odczekaæ ile¶ czasu?

tak, a¿ przeleci przez sitko :D oczywi¶cie ¿artujê, od razu mo¿esz go nak³adaæ.
Talar napisa³/a:
Ten obrazek informuje ile ma on przydatno¶ci po wymieszaniu czy, ¿e dopiero po 4 godzinach po wymieszaniu mo¿na go aplikowaæ? Chodzi o 3 obrazek.

To jest czas ¿ycia mieszanki, czyli czas przydatno¶ci do u¿ycia po zmieszaniu z utwardzaczem.
Talar napisa³/a:
W sumie teraz popatrzy³em i je¿eli k³adê ten podk³ad w systemie mokro na mokro to nie muszê dodawaæ rozcieñczalnika?

Nie musisz.
Pozdrawiam
 

Talar
Wys³any: 2014-10-11, 18:10   
0
UP DOWN

Posty: 9
Bardzo dziêkujê Ci za odpowied¼ Pawe³. Dosta³em od znajomego dwie puszki tego podk³adu.
http://professional.novol...ROTECT_300.html
Planujê go po³o¿yæ na ten epoksyd i mo¿liwe, ¿e na ca³e auto, ale jak go siê rozrabia? Skoro 4:1 to chyba np. na 200ml podk³adu 50ml utwardzacza? A ile rozcieñczalnika je¶li w ogóle?

Je¿eli robiê systemem mokro na mokro to ile czasu muszê odczekaæ ¿eby po³o¿yæ nastêpny podk³ad/lakier? Bo 20 minut po po³o¿eniu tego epoksydowego to chyba za ma³o, musi siê trochê utwardziæ, nie?
 

pawel1108 
Wys³any: 2014-10-11, 18:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Talar napisa³/a:
koro 4:1 to chyba np. na 200ml podk³adu 50ml utwardzacza? A ile rozcieñczalnika je¶li w ogóle?

Dok³adnie 4:1 czyli na 200ml dajesz 50ml utwardzacza, je¿eli chodzi o rozcieñczalnik to producent zaleca 25-35%, przeliczasz sobie w przypadku Novola 300 rozcieñczalnik na komponent A czyli podk³ad
np. 200ml podk³adu to 50-70ml rozc.
Najlepiej kup sobie dedykowany rozcieñczalnik przez producenta, nazywa siê THIN 850
 

pawel1108 
Wys³any: 2014-10-11, 18:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Talar napisa³/a:
Bo 20 minut po po³o¿eniu tego epoksydowego to chyba za ma³o, musi siê trochê utwardziæ, nie?

po ok. 30 min. w 20st.C mo¿esz aplikowaæ nastêpne produkty, wiadomo, ¿e je¿eli dasz wiêcej lub grubsze warstwy to daj mu trochê wiêcej czasu ni¿ 30min. na odparowanie.
 

barteek933
Wys³any: 2014-10-11, 19:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
daj mu z 3 godzinki
 

Talar
Wys³any: 2014-10-11, 20:10   
0
UP DOWN

Posty: 9
Czyli to 25 do 35% mam wyliczaæ z samego podk³adu(200ml)? Oczywi¶cie w przypadku tego podk³adu. Rozcieñczalnik mam ten dedykowany.

Na tego Novola 360 w niektórych miejscach bêdê k³ad³ szpachlê, szlifowaæ go co¶?

Je¿eli utwardzacz i podk³ad jest po wa¿no¶ci, ale nigdy nie otwierany to bêdzie co¶ z niego? Oko³o 1,5 roku po wa¿no¶ci.
 

pawel1108 
Wys³any: 2014-10-11, 20:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Talar napisa³/a:
Czyli to 25 do 35% mam wyliczaæ z samego podk³adu(200ml)? Oczywi¶cie w przypadku tego podk³adu. Rozcieñczalnik mam ten dedykowany.

tak dok³adnie
Talar napisa³/a:
Na tego Novola 360 w niektórych miejscach bêdê k³ad³ szpachlê, szlifowaæ go co¶?

nie ma potrzeby szlifowania
Talar napisa³/a:
Je¿eli utwardzacz i podk³ad jest po wa¿no¶ci, ale nigdy nie otwierany to bêdzie co¶ z niego? Oko³o 1,5 roku po wa¿no¶ci.

ja bym go wywali³ i kupi³ ,,¶wie¿y"
 

Talar
Wys³any: 2014-10-12, 11:33   
0
UP DOWN

Posty: 9
A jaki¶ sposób na usuwanie niedu¿ych wgnieceñ? Oczywi¶cie elementy do lakierowania, od ty³u nie ma doj¶cia. Kiedy¶ widzia³em, ¿e kto¶ spawa³ takie haczyki co 2cm i one mia³y kó³eczka, potem przez nie przek³ada³ prêta i wyci±ga³, ale to by³o du¿e wgniecenie.
 

robert147
Wys³any: 2014-10-13, 14:00   
0
UP DOWN

Posty: 108
Sk±d: Podlasie
Mam po³o¿ony bezbarwny na 3 warstwy, my¶lê ¿e do¶æ grubo.
Czy mogê zacz±æ polerowanie od 800 na miêkkiej przek³adce maszyn±.
Czy uzyskam w fazie koñcowej po³ysk?
 

ursus1992
Wys³any: 2014-10-13, 20:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 228
witam, czy takie wentylator nada sie na nadmuch do lakierni ? czy wystarczy cos s³abszego?
http://olx.pl/oferta/wyci...html#e0da5c29f8
 

KK 
Wys³any: 2014-10-13, 22:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Nada, tylko uwa¿aj, ¿eby Ciê nie wci±gn±³.
I zastanów siê jak ogrzejesz taki przep³yw powietrza...16kw to masz 10z³ za 1h pracy...No, a to tylko nieca³y pr±d dopiero. Gdzie jeszcze o¶wietlenie...kompresor.
Wed³ug mnie jak na norê to za du¿y silnik.
_________________

 
 

ursus1992
Wys³any: 2014-10-14, 16:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 228
no w³asnie nie wiem jakby to by³o 16kw silnik czy to rusza przy normalnej instalacji ? tzn 4x4mm2 kabel?
zastanawiam sie czy by do tego nie zalozyc silnika 7,5kw
 

Kamil1997 
Wys³any: 2014-10-14, 18:00   
0
UP DOWN

Posty: 174
Sk±d: RSR
S³ysza³ mo¿e kto¶ o takowym sprzêcie: ?
http://allegro.pl/szlifie...4695698584.html
 

KK 
Wys³any: 2014-10-14, 19:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Kamil w tej cenie to raczej nic dobrego nie bêdzie.

Ursus kup sobie jaki¶ wentylator z silnikiem 4kw. Wed³ug mnie wystarczaj±cy jak na norrê.
Jak chcesz to Ci podam nr do go¶cia...rozbiera jakie¶ szafy/ch³odnie i sam osobi¶cie od niego bra³em 2 sztuki wentylatorów w bardzo dobrym stanie.
_________________

 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi