Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
mariuszcwa 
Wys³any: 2014-09-19, 09:27   Jaki kompresor do 3000z³
0
UP DOWN


Posty: 101
Sk±d: W±brze¼no
Witam, zdaje siê, ¿e jest du¿o podobnych tematów , ale chodzi mi o konkretne wymagania co do kompresora , dlatego zak³adam w±tek. Na razie z³o¿y³em wniosek o zmianê przy³±cza na trójfazowe i czekam na decyzje (zapewne bêdzie pozytywna), wiêc zaczynam siê rozgl±daæ za kompresorem. Jakiej firmy bêdzie najstosowniejszy. Piszê wymagania:

- Cena : oko³o 3000z³ istnieje mo¿liwo¶æ do³o¿enia jak bêdzie taka potrzeba (mogê te¿ poszukaæ co¶ z drugiej rêki , ale do max 2 lat)

- Zastosowanie : Uci±gniêcie pistoletów na razie mam saty rp, ale zapewne jak bêdzie stosowny kompresor to pokuszê siê o hvlp, do tego dojdzie maska przy³bica (je¶li w takiej kwocie da siê j± uci±gn±æ) . Busów siê nie tykam, nieraz zapewne ca³o¶ciówka, przewa¿nie jeden bok osobówki. Sporadycznie klucz pneumatyczny i szlifierka oscylacyjna .

- Wymagania : Ma³e zaolejenie, wytrzyma³o¶æ, nie chce ¿eby by³y jakie¶ przedmuchy z rurek,

Co ja upatrzy³em : Baniak 270l, na pompie b5900b . Jak to siê maj± kupczyki lub GGA ?
 

KK 
Wys³any: 2014-09-19, 19:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Kupczyki podobno pompy maj± chiñskie czy co¶ w ten deseñ. Jak ju¿ to najlepiej kupiæ orygina³ ABACA.

Je¶li chcesz lakierowaæ hvlp + maska pe³no twarzowa to 5900 jest z deka za ma³a.

U siebie mam niby 580l/min wydatku i niby maska i pistolet bez problemu ci±gnie, no ale jakbym lakierowa³ busy to nie wiem.
_________________

 
 

mariuszcwa 
Wys³any: 2014-09-19, 21:26   
0
UP DOWN


Posty: 101
Sk±d: W±brze¼no
Hmm a jakby to siê mia³o jakbym pozosta³ na RP , bo mam 4000 rp z dysz± 1.2w do bazy jak dla mnie jest fajna , a jednak jako¶ szkoda mi siê rozstawaæ z tym pistoletem , a zestaw naprawczy te¿ szkoda zmieniaæ bo jest jak nowy. Mo¿liwe ¿e siê za³apiê na ¶rodki z ue, ale na razie o tym nie my¶lê, muszê stworzyæ stosowne warunki ¿eby wykonywaæ us³ugi zarobkowo. Jakbym siê za³apa³ to raczej nie bêdzie problemem zakup sprê¿arki za oko³o 6ty¶, bo praktycznie wiêkszo¶æ sprzêtu ju¿ zgromadzi³em. Rp maj± nie ca³e 300l/min zapotrzebowania , maska wedle danych 170l/minutê, wiêc to dajê teoretycznie 470l/minutê . Jakby to siê sprawdzi³o w praktyce ? Jest u¿ywana sprê¿arka schneider (sorki jak ¼le napisa³em), cena jest ok, litra¿ jak dobrze pamiêtam 200l , wydajno¶æ rzeczywista ponad 500l, tylko martwi mnie ¿e jest z 1997roku, a nie chce na starcie inwestowaæ i grzebaæ. Na jakie firmy mogê jeszcze popatrzeæ a jakich siê strzec ? Walter do mnie nie przemawia. Kolegi roczny walter 500l do¶æ mocno siê poci³, ca³y baniak zaolejony i tak jako¶ mnie to odrzuci³o.
 

KK 
Wys³any: 2014-09-19, 23:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
470l/min + odpoczynek sprê¿arki czyli oko³o 600 na dobr± sprawê. Jakby chcia³ i¶æ ksi±¿kowo.
Wystarczy jednak mniej.
Maska ma 170l/min zapotrzebowania, ale czêsto bêdziesz mia³ j± mocniej rozkrêcon±, zale¿y jaka pogoda i jak jeste¶ spocony. To wiem, z w³asnego do¶wiadczenia.

Waltera nie kupuj, mia³em dwa u¿ywany i nowego - podziêkowa³em.

Mo¿e Abaca kup, albo Atlas Copco automan :) . Tak, ¿eby¶ mia³ pompê B6000.
Ze sprê¿ark± siê nie ¶piesz, dozbieraj i na spokojnie kup. Raczej now±, star± to mo¿esz kupiæ, jak±¶ polsk± Airpol czy Wan, ale szykuj siê na remont :) wlicz to w cenê.
_________________

 
 

mariusz80 
Wys³any: 2014-09-19, 23:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
ja mam takê maskê skrêcon± na min i tak jest niez³y wicher, wiêc wtedy zapotrzebowanie wychodzi co¶oko³o 120l/m. Ja mam co¶ oko³o 540l/m i w zupe³no¶ci wystarcza pod HVLP i RP
_________________

 
 

mariuszcwa 
Wys³any: 2014-09-20, 08:28   
0
UP DOWN


Posty: 101
Sk±d: W±brze¼no
Spokojnie , nie pali siê , mam czas wrêcz do wiosny na zakup kompresora :) . To jest tak samo jak w moim przypadku, teoretycznie sprê¿arka 100l nie powinna poci±gn±æ saty rp . A w praktyce jest tak ¿e lecia³em calaka osobówkê sat± 4000rp ci¶nienie 2 bary, wydajno¶æ kompresora zmierzona 190l/min pompa b2800b, nie brakowa³o wiatru. Fakt sprê¿arka ca³y czas pracujê , ale jako¶ siê da³o ;) . Za³o¿y³em temat bo nie jestem bogaty ¿eby kupowaæ 3 razy to samo, wole raz a dobrze. Dziêki Mariusz80 za informacjê. Jakbym jednak zdecydowa³ siê na kompresor z pomp± b5900 to czy mocno ona to "odczujê", czy bêdzie tak jak w tym przypadku, po 8 latach pompa oplu³a siê olejem, a nieraz by³a katowana pistolami co mia³y ponad 400l/min zapotrzebowania :) . Oczywi¶cie to nie za mojej kadencji, ale bardzo dobrze znam ten kompresor :)
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2014-09-20, 10:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Z w³oskich kompresorów to popatrz za takimi producentami jak FIAC , FINI , DARI I ABAC ...
np. pompy Abaca (z tego co mówi± w serwisie) s± przewidziane na min. 10 lat eksploatacji
Kompletny remont takiej pompy jest finansowo nieop³acalny ,wychodzi podobnie lub nawet dro¿ej (w kosztach) jak zakup nowej pompy .... :tak:

KK napisa³/a:
star± to mo¿esz kupiæ, jak±¶ polsk± Airpol czy Wan, ale szykuj siê na remont :) wlicz to w cenê.

Zobacz WAN-a na zbiorniku 400 lit z pomp± o wydajno¶ci 80m3/h (taki 3 cylindrowy) :tak:
  
 

mariuszcwa 
Wys³any: 2014-09-20, 15:32   
0
UP DOWN


Posty: 101
Sk±d: W±brze¼no
Bêdê mia³ je na uwadze , bardzo dziêkujê. No do¶æ d³ugo, a nawet nie wiem jaki bêdê mia³ przerób przez ten okres czasu . Z tym to wiedzia³em, dlatego jak ju¿ to nowa pompa by musia³a przyj¶æ. Co do tego wan;a to w zasiêgu finansowym jest (od 2300zl widzê ¿e mo¿na dostaæ). Ta wydajno¶æ jest na wydmuchu o0 ?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2014-09-20, 20:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
mariuszcwa napisa³/a:
Ta wydajno¶æ jest na wydmuchu o0

Te 1460 to s± .... obroty silnika a pompa ma 810 obrotów
Moja pomy³ka przepraszam .... wydajno¶æ to 80 m3/h przy silniku 11 kW
przy silniku 7,5 kW ma wydajno¶æ 60 m3/h czyli oko³o 1000 lit/min
 

mariuszcwa 
Wys³any: 2014-09-20, 21:01   
0
UP DOWN


Posty: 101
Sk±d: W±brze¼no
Znalaz³em parê egzemplarzy Wan 400l AV jak siê nie mylê, "trochê" du¿a moc silnika bo po 11kw, z mniejszym nie znalaz³em. 80m3/h to jest chyba 1333l/min w przeliczeniu. Takiej wydajno¶ci to ja nigdy nie wykorzystam, przynajmniej tak mi siê wydajê, fakt lepiej mieæ wydajniejsz± sprê¿arkê , tylko "trochê" odstrasza mnie ten silnik 11kw, przy³±cze z³o¿y³em wniosek na 15kw i nie wiadomo czy korki nie bêd± strzelaæ
 

KK 
Wys³any: 2014-09-20, 22:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Je¶li nie przewidujesz piaskowania i drugiego stanowiska dla pomocnika to kup co¶ z wydajno¶ci± 500-600l.
Je¶li przewidujesz jakie¶ ekscesy typu piaskowanie, wulkanizacjê drobn± i te sprawy to my¶l o wanie av.
_________________

 
 

mariuszcwa 
Wys³any: 2014-09-21, 17:21   
0
UP DOWN


Posty: 101
Sk±d: W±brze¼no
Przygotowujê stanowisko na jedn± osobê, piaskowanie raczej odpada bo znajomy mi mo¿e wypiaskowaæ za dobra "flaszkê" wiêc po co mam inwestowaæ ;) . O wulkanizacji te¿ nie my¶lê na razie, najpierw muszê stworzyæ warunki, rozeznaæ siê jak w moim miasteczku gdzie praktycznie wszyscy lakieruj± po 150z³ za element , siê przyjmie lakierowanie za wy¿sz± kwotê. Mo¿e wcale siê nie przyjmie wiêc pozostanie jak teraz. auto Kupiæ - zrobiæ - sprzedaæ
 

groszek923
Wys³any: 2014-10-03, 09:48   
0
UP DOWN

Posty: 61
Osobi¶cie polecam FINI BK 119-270-5,5
 

zwibel
Wys³any: 2014-10-03, 20:48   
0
UP DOWN

Posty: 66
Kupi³em ostatnio kompresor zbudowany na tej pompie, tylko z ma³ym silnikiem bo ma tylko 3,5kw, ale da³em mu obroty ni¿sze i ³adnie chodzi. Kupi³em go za 700z³, sta³ przez pó³ roku na alledrogo chyba i nikt nie zajarzy³ co to za pompa ;P
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group