Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
popx
Wys³any: 2014-07-17, 16:30   Nexa autokolor vs. Lesonal
0
UP DOWN

Posty: 42
Witam zbieram sie z zamiarem kupna mieszalnika autokolor lub lesonala prosze o wasze opinie ktore napewno pomoga mi w podjeciu decyzji , chcialbym wiedziec co dostaje sie na start jak z ktyciem i pasowalnoscia kolorow czy sa w kolorboxach wzorniki kolorow na motocykle ceny bazy i oraz perel i xyrali , ogolnie czy sa kolorboxy jakie maja minusy i plusy . Aktualnie mam RM mieszalnik i chce cos tanszego miec w opcji z gory dziekuje pozdrawiam
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-07-17, 16:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Tañszego???? Przecie¿ R-M jest tañszy od Autocolor.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

lakierok 
Wys³any: 2014-07-17, 22:17   Re: Nexa autokolor vs. Lesonal
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
popx napisa³/a:
Witam zbieram sie z zamiarem kupna mieszalnika autokolor lub lesonala prosze o wasze opinie ktore napewno pomoga mi w podjeciu decyzji , chcialbym wiedziec co dostaje sie na start jak z ktyciem i pasowalnoscia kolorow czy sa w kolorboxach wzorniki kolorow na motocykle ceny bazy i oraz perel i xyrali , ogolnie czy sa kolorboxy jakie maja minusy i plusy . Aktualnie mam RM mieszalnik i chce cos tanszego miec w opcji z gory dziekuje pozdrawiam


Du¿o zale¿y od negocjacji , na pewno mo¿na braæ Nexe bez ¿adnych umów na przerób, lesonala nie znam , nexe mam nie ca³y rok

W Autocolor zwróæ uwagê czy dostajesz pe³ny wsad czy nie , bo w podstawie nie ma xyralików i jaki¶ 2-3 pere³ ale one prawie wcale nie wystêpuj± , du¿o czê¶ciej wystêpuj± 2-3 xyraliki
 

popx
Wys³any: 2014-07-18, 10:49   
0
UP DOWN

Posty: 42
a od kiedy to 70% zywicy i 30% pigmentow sa drozsze od czystych pigmentow RM :) ale nie o to tu chodzi potrzebuje konkret info . co sie dostaje na start jak wyglada kolor box itp ile cena litra GOLEJ BAZY NIE rozcienczonej Lesonala i Autokoloru kosztuje w zakupie zwyklego klienta
 

lakierok 
Wys³any: 2014-07-18, 11:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
popx napisa³/a:
a od kiedy to 70% zywicy i 30% pigmentow sa drozsze od czystych pigmentow RM :) ale nie o to tu chodzi potrzebuje konkret info . co sie dostaje na start jak wyglada kolor box itp ile cena litra GOLEJ BAZY NIE rozcienczonej Lesonala i Autokoloru kosztuje w zakupie zwyklego klienta


A w którym systemie wystêpuje 70% ¿ywicy a 30 pigmentów ? bo a nexe tak nie ma

w per³ach jest ok 10-20 % ¿ywicy

np b76 od 2007 roku (Dacia) na 1 litr wchodzi 190 gram ¿ywicy

a vw LC9X na 1 litr bazy wchodzi 428 gram ¿ywicy i takie kolory to górny pu³ap ..

a co do cen to negocjuj nikt Ci prawdy nie powie . bo co przedstawiciel to inne cenny. :spoko:
 

barkley3434
Wys³any: 2014-07-18, 12:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 136
hm... a gdzie lub w którym kolorze w lesonalu wystêpuje 70% ¿ywicy. Lesonal ma to do siebie ze du¿o idzie pere³ i wcale nie jest tani a ma³o tego jest 2:1. Z tego co wiem AKZO ma teraz promocje i wstawia Lesonala za 4 ty¶ z³ . Ja mam Lesonala i w³a¶nie sie go pozbywam bo tak naprawdê AKZO nic z nim nie robi ciê¿ko siê z nimi wspó³pracuje . Zauwa¿y³em tylko tyle ze polityka Akzo czy to sikkens czy lesonal , dyna dotyczy tylko wody i du¿o w tym kierunku robi±
 

Dementor
Wys³any: 2014-07-18, 13:52   
0
UP DOWN


Posty: 364
popx napisa³/a:
a od kiedy to 70% zywicy i 30% pigmentow sa drozsze od czystych pigmentow RM


Co ma za znaczenie proporcja pomiêdzy ¿ywic± a pigmentem? Przecie¿ i tak liczy siê koñcowy koszt przygotowania produktu.

barkley3434 napisa³/a:
Zauwa¿y³em tylko tyle ze polityka Akzo czy to sikkens czy lesonal , dyna dotyczy tylko wody i du¿o w tym kierunku robi±


Robi± te¿ wymiany pigmentów a to jak wiadomo niszczy kolorystykê i tak siê sta³o w sikkensie
 

popx
Wys³any: 2014-07-21, 09:45   
0
UP DOWN

Posty: 42
Wiec jaki mieszalnik mi panowie doradzacie by byl tanszy od RM i mial wzorniki do motocykli kolorboxa a nie wachlarze na ktorych sa zdjecia nie natryski
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-07-21, 11:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
DeBeer lub APP albo Max Meyer
 

tofik 
Wys³any: 2014-07-21, 20:15   
0
UP DOWN

Posty: 39
popx napisa³/a:
Wiec jaki mieszalnik mi panowie doradzacie by byl tanszy od RM i mial wzorniki do motocykli kolorboxa a nie wachlarze na ktorych sa zdjecia nie natryski


We¼ jeszcze po uwagê to, czy wybrany system, a konkretnie program do obs³ugi tego systemu wspó³pracuje ze spektrofotometrem. Ceny tych urz±dzeñ zaczynaj± spadaæ i kto wie czy za kilka lat nie wypr± colorboxów, ze wzglêdu na to ¿e s± one bardzo drogie w produkcji.
_________________

 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime