Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
rusex
Wys³any: 2014-04-09, 22:04   Polerowanie samochodu
0
UP DOWN

Posty: 31
Witam, chcia³bym zakupiæ paste polerska firmy 3M. Lecz nie wiem jaki rodzaj kupiæ (kolor korka). Czy mo¿e lepiej kupiæ 3G i 3M(czarny korek)?? Czyta³em ro¿ne tematy lecz nie ma ogólnie okre¶lonego jakie pokolei stosowaæ. Z góry dziêkuje
 

KK 
Wys³any: 2014-04-09, 22:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
3m Fast cut plus, zielony korek. I to jest druga w gradacji, nie ta najgrubsza, ona zostawia rysy. I druga to extra fine plus czy co¶ takiego, korek ¿ó³ty. Na koniec jeszcze jest takie niebieskie mleczko, ale to kup sobie 100ml, bo tego bardzo ma³o idzie.
 
 

rusex
Wys³any: 2014-04-17, 19:46   
0
UP DOWN

Posty: 31
Tego niebieskiego korka, to mowisz o jasnym niebieskim czy ciemnym???

A jeszcze jedno pytanie. Mozna bylo by tak polerowac, ze polerowanie wstepne wypoleruje pasta 3G, a po niej 3M z niebieskim korkiem?? czy moze cos jeszcze do tego do³o¿yæ??

z gory dziekuje
 

KK 
Wys³any: 2014-04-17, 22:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Moja rada: daj se spokój z 3g. Usyfisz wszystko i potem bêdziesz kombinowa³ jak umyæ wszystko jak pasta siê zaschnie.

3g siê rozbija pod wp³ywem tarcia i finalnie jak ju¿ jest rozbita poleruje drobnym ¶cierniwem, no ale jak siê uprzesz to mo¿esz i 3mem poprawiæ. Powinno byæ lepiej.

Tylko pamiêtaj, ¿e te pasty wype³niaj±. Wszystkie, nie ma bata. Jest tam tyle olejków. Przemywaj po ka¿dym kroku polerowania jak chcesz robiæ dok³adnie. Oczywi¶cie jak masz polerkê za 200z³ to nie ma sensu siê wysilaæ.
 
 

rusex
Wys³any: 2014-04-18, 00:08   
0
UP DOWN

Posty: 31
Wiec ostatecznie. Najpierw poleruje 3m z zielonym korkiem, nastêpnie z ¿ó³tym korkiem, a na koniec z niebieskim korkiem.

A jeszcze jedno jaki ten korek jasny czy ciemny niebieski?? I jak wygl±da sprawa z "hologramami". czy mleczko je usunie??

z góry dziêki
 

rusex
Wys³any: 2014-04-18, 00:15   
0
UP DOWN

Posty: 31
jeszcze jedno co by¶ powiedzia³ o pastach Menzerna???
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-04-18, 14:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
KK napisa³/a:
Oczywi¶cie jak masz polerkê za 200z³ to nie ma sensu siê wysilaæ.


A co ma cena do jako¶ci wykonanej roboty?

Komfort pracy operatora polerki, kilka funkcji które nie s± niezbedne do wykonania normalnej polerki.... do tego dlaczego G3 to syf.
Ca³kiem fajna pasta jak sie UMI ni± pos³ugiwaæ.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

KK 
Wys³any: 2014-04-18, 22:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Chodzi³o mi o cenê us³ugi, czyli jak kto¶ przyjedzie i powie, spoleruj mi auto za 200z³, to nie ma siê co p... w tañcu. Jak przyjedzie klient z konkretn± robot± i chce mieæ idealnie to mo¿na u¿ywaæ kilku past, nab³yszczaæ, cudowaæ. No i przede wszystkim taki co ju¿ na wej¶ciu nie pyta za ile.

Z w³asnego do¶wiadczenia wiem, ¿e idzie wychowaæ tak klientele, ¿e nie pytaj±. Po prostu wiedz±, ¿e zap³ac± tyle ile bêdzie pracy przy tym. Klient musi Ci ufaæ.
 
 

dav91 
Wys³any: 2014-04-18, 22:42   
0
UP DOWN


Posty: 194
Sk±d: Wroc³aw
ja zawszê jak idê skorzystaæ z jaki¶ us³ug na wstêpie pytam siê ile to bêdzie mniej wiêcej kosztowaæ, moim zdaniem je¶li kto¶ siê o to nie zapyta to s± 2 mo¿liwo¶ci albo ma kasy jak eskimosi lodu albo jest to jedyny punkt ¶wiadcz±cy takie us³ugi.
 
 

KK 
Wys³any: 2014-04-18, 23:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Mo¿na do tego dodaæ jeszcze zaufanie i stawkê za roboczo godzinê, czyli stawka to np 20z³ i ile wyjdzie to tyle zap³acisz. np informujesz te¿ kogo¶, przewa¿nie taka robota wychodzi 2000z³, jak nie ma niespodzianek.

Ogólnie ja staram siê nie pytaæ na wstêpie. Jak ju¿ kto¶ wchodzi i mówi mam do naprawienia to i to, a za chwile ile to bêdzie kosztowaæ, to z jakiej racji ja mam mu powiedzieæ ile? Czy ja mam wiedzieæ, ile razy kto¶ ju¿ przedemn± to naprawia³, kombinowa³, drutowa³. Mowa tutaj nie tylko o lakierowaniu, ale tak¿e o mechanice.
Raz siê trafi, ¿e zarobisz dobrze na robocie, a drugim razem, ¿e stracisz to co wcze¶niej zarobi³e¶, bo zgodzisz siê na h... p³acê, a np urwie Ci siê ¶ruba i sraka. Pó³ dnia walczysz z wykrêceniem. I co wtedy?
W lakiernictwie no to jest bardziej ustandaryzowane, choæ przy blacharce to ju¿ ró¿nie.

Wiadomo, ¿e jak jest du¿a konkurencja i robicie wszyscy to samo i te same przypadki to sza³u nigdy nie bêdzie, najlepiej robiæ to czego inni nie robi± i byæ w tym najlepszym.
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-04-19, 12:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
KK napisa³/a:
spoleruj mi auto za 200z³, to nie ma siê co p... w tañcu.

Co z³ego w polerce za taka kase.
Jesli to od¶wie¿enie na gie³dê to o co chodzi?
2 godziny w porywach pracy i minimalny wk³ad.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

KK 
Wys³any: 2014-04-19, 14:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Czy ja napisa³em, ¿e to ¼le? Pewnie, ¿e jak to mówisz na gie³dê mo¿na wypolerowaæ.
No, ale na show car ju¿ nie :D .

Na gie³dê te¿ nie potrzeba 3 past. Nie potrzeba powierzchni idealnie zmywaæ przed polerowaniem. Nie potrzeba u¿ywaæ ipy.
 
 

rogal-master1
Wys³any: 2014-04-19, 14:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 848
Na gie³dê to do polerki to nawet pr±du nie trzeba u¿ywaæ :D
 

KK 
Wys³any: 2014-04-19, 18:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
hhehe :D rêcznie szybciutko tempo.
 
 

rogal-master1
Wys³any: 2014-04-19, 18:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 848
Gdzie tempo kto by takie inwestycje czyni³ :D Kostka Smalcu i ogien :d
 

KK 
Wys³any: 2014-04-19, 20:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Kiedy¶ na prezent da³em kostkê smalcu z Ko³a i æwiartkê wódki.
 
 

rogal-master1
Wys³any: 2014-04-19, 20:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 848
To wstydu nie maj± tylko cwiartkê tak ma³o ? :D
 

KK 
Wys³any: 2014-04-19, 20:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Da³em. :fiu:
 
 

rogal-master1
Wys³any: 2014-04-19, 23:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 848
Aaaa Da³e¶ :D A to zmienia postaæ rzeczy :D to bardzo porzady prezent :D
 

rusex
Wys³any: 2014-04-20, 00:29   
0
UP DOWN

Posty: 31
Smalcem to uradowa³e¶ cz³owieka :D
Wracaj±c do tematu, co mi zaproponujecie do tego polerowania i jak mam to u¿yæ? chce siê nauczyæ polerowaæ, zaczynam od w³asnego samochodu(chce siê zbli¿yæ do jako¶ci "show car" :D ), za odpowied¼ by³ bym wdziêczny. 3g, 3m czy mo¿e menzerna??
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-04-20, 01:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
rusex napisa³/a:
chce siê zbli¿yæ do jako¶ci "show car"

Wiêc od razu zaczynaj od past na sucho... 3M i inne .
Jesli chcesz dla w³asnego uzytku polerowac to farecla spokojnie wystarczy.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

KK 
Wys³any: 2014-04-20, 04:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Taki film by³ gdzie¶ kiedy¶ na youtube, jak facet nak³ada³ kilo g3 na element, potem wk³ada³ g±bkê bia³± z polerk± do wiaderka, moczy³, lekko odwirowa³ uwalaj±c przy tym pó³ auta i siebie no i polerowanie. Kurde sz³o mu, ¿e ho ho.
Zainwestuj w tic tacki bo Ci jedzie, a na serio kup ten 3m i przestañ ju¿ pytaæ, bo wszyscy Ci odpowiedzieli. Jak jeste¶ upart to kup 50 gram farecli i popoleruj sobie kilka elementów, celowo troszkê farecli rozma¿ na plastikach. Po czyszczeniu pogadamy, jak siê zaschnie.
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-04-20, 11:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
KK,

Jak kolega jeszcze nie umi :tak: polerowaæ to przy pracy na sucho, jak zajedzie i przypali elementy plastikowe,,, wtedy bedzie problem.
KK napisa³/a:
gdzie¶ kiedy¶ na youtube

S± tez filmiki gdzie pokazana jest poprawna praca farecl±.

KK, Jak sie nie umi farecli to sie robi 3M,,em...
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

mariusz80 
Wys³any: 2014-04-20, 11:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
Praca jedn± i drug± past± zbytnio siê nie ró¿ni od siebie. W farecli dochodzi delikatne spryskanie powierzchni a nie moczenie g±bki a¿ ca³a nasi±knie. 3M jest ³atwiejsza w czyszczeniu
_________________

 
 

rusex
Wys³any: 2014-04-20, 14:19   
0
UP DOWN

Posty: 31
ok to ju¿ wiem ze 3M, tylko teraz najpierw zielony korek nastêpnie ¿ó³ty a na koniec niebieski. Tylko znów jak wcze¶niej pyta³em, jaki ten niebieski?? jasny czy ciemny?? bo zauwa¿y³em ¿e s± 2 rodzaje??
 

KK 
Wys³any: 2014-04-20, 14:19   
+1
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
3m ma w³a¶nie t± zaletê, ¿e czyszczenie jest ³atwe i przyjemne. Dla mnie jest to du¿ym plusem, dlatego to deklasuje fareclê od razu.
Robi³em kiedy¶ przy motocyklach na farecli, ale to by³y czasy jak kolega by³ majstrem. To wiaderko do spryskiwania sz³o na jeden element przy g3.

Nie zapomnê tego, wszystko upie.... hehe, ubrania, pó³ pomieszczenia, zakamrki w motocyklach. To by³a trauma, do dzisiaj mnie to prze¶laduje. Budzê siê rano z dreszczami i majaczê g3 g3 g3.
Hehe.
No a tak na serio, jak siê poprawnie aplikuje to, a¿ tak du¿o syfu nie ma.

@rusex ju¿ musisz sam to rozkminiæ. Powiedzia³em do¶æ m³odzie¿owo? Tylko nie mów, ¿e nie mo¿esz znale¼æ odpowiedzi.
 
 

sebasmg5
Wys³any: 2014-04-20, 15:13   
0
UP DOWN

Posty: 213
jesli masz jasny kolor to niebieski korek jest zbedny, wystarcza tylko dwa kroki. Jesli ciemny kolor to niebieski korek z biala etykieta.
 

mariusz80 
Wys³any: 2014-04-20, 15:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
Tak jak kolega sebasmg5 napisa³, dwa wystarcz± i ¶ciereczka z mikrofibry.
_________________

 
 

YAMAHER
Wys³any: 2014-04-20, 21:44   
+1
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
KK --> ja juz mam uprzedzenie do farecli czuje to gowienko i na wymioty sie zbiera :) Nie mowie ze to z³a pasta ale polerujac 3M robota jest przyjemniejsza :) i czyszczenie ³atwiejsze a przypalonego w s³oneczku g3 nie zmyje sie tak ³atwo :D ( p³yn do mycia felg silników nawet nie rusza tego :D
Tak ze zielony korek z 3M a na to mozna dac pozniej farecle G10 :) i jest miodzio.
Albo korek zolty i nieb :)

Uzywa³em ostatnio Presty na 1 boku a na drugim 3M i farecli i po paru dniach by³o ciut widac roznice :) ze 3M lepszy ale niektorzy nic nie widza :D
 

rusex
Wys³any: 2014-04-20, 22:42   
0
UP DOWN

Posty: 31
super dziêki za pomoc, teraz ju¿ wiem ze tylko 3m mam kupiæ.

Mam tylko takie pytanie z ciekawo¶ci, widzê ze bardzo du¿o na allegro ludzi kupuje pastê Menzerna, co o niej my¶licie??
 

KK 
Wys³any: 2014-04-20, 22:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Nie no jak z ciekawo¶ci to kurde na pewno nie chcesz o to spytaæ. ^^

Kup menzernê bo jest lepsza przynajmniej o 50% od 3m.

...albo nie kup farecle 3g bo jest wystarczaj±ca.

Jednak nie, we¼ 3m-a bo jest dobry, albo zreszt± sam nie wiem, naprawiam tylko telewizory.

Kurde ch³opie wejd¼ na forum kosmetyka aut i poczytaj bo siê nó¿ w kieszeni otwiera. Przecie¿ w necie jest pe³no porównañ z rozpisaniem filozoficznym. Tylko po co Ci to? Im wiêcej bêdziesz czyta³, tym wiêcej siê zagmatwasz.
Tym bardziej, ¿e przecie¿ te firmy wciskaj± swoje produkty, reklama na forum. Podobnie jak inne firmy wciskaj± swoje guny.
 
 

Bisuside14 
Wys³any: 2014-04-21, 09:09   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Ze swojej strony je¶li chodzi o wyci±ganie starego lakieru lub bardzo porysowanego to mo¿e sprawdziæ siê Mirka C20, jednak jest ona trochê gêsta i ciê¿ko siê rozprowadza. Czuæ pod palcem jej granulacje.
Posiadam równie¿ pasty menzerna Fg400 i FF4000 - nawet nawet. G3 te¿ siê u mnie w szafce znajdzie, ale to raczej na jakie¶ osobne elementy tak ¿eby po postu j± zu¿yæ.

3emek zielony na razie nie posiadam, ale niekwestionowany zawodnik. :fiu:
 
 

rusex
Wys³any: 2014-04-22, 20:45   
0
UP DOWN

Posty: 31
a powiedzcie mi czym siê ró¿ni± 3m z bia³a nalepka a czarna??

http://allegro.pl/pasta-3...4157527620.html bia³a naklejka
http://allegro.pl/3m-past...4164068794.html ciemna naklejka
??

z góry dziêkuje
 

juny 
Wys³any: 2014-04-22, 20:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
Kolorem
_________________

 

sebasmg5
Wys³any: 2014-04-22, 21:05   
0
UP DOWN

Posty: 213
Nie chce nikogo wprowadzac w b³ad, ale wydaje mi sie, ze gradacja jest inna. Ta Ciemna naklejka to wczesniejsza linia. Bialy korek zostal zastapiony zielonym - mniej agrsywnym i analogicznie chyba jest z niebieskim korkiem. Na tej bialej naklejce sa trojkaty pod nimi numery past, mozesz porownac.

Nie otwiera mi sie drugi link, ale jesli maja taki sam nr katalogowy to, to samo
 

rusex
Wys³any: 2014-04-22, 21:45   
0
UP DOWN

Posty: 31
posiadaja ten sam numer
 

KK 
Wys³any: 2014-04-22, 23:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Czyli to samo.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group