Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
giees
Wys³any: 2008-04-10, 22:47   Pocz±tki lakierowania
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam mam zamiar nauczyæ sie lakierowaæ chce trenowaæ na plastikach od skutera (oj czêsto siê co¶ przytrze) jak zacznie wychodziæ to z czasem psikne co¶ na pojedyñcze elementy samochodu. Moje pytanie dotyczy sprzêtu który chcia³bym kupiæ na pocz±tek czy bêdzie on odpowiedni a wiêc:
kompresor : http://moto.allegro.pl/it...l_210_8_24.html
pistolet z dysz± 1,8 do podk³adu i z dysz± 1,4 do lakieru:
http://moto.allegro.pl/it...nowosc2008.html
bardzo bym prosi³ o wszelkie rady co bêdzie mi niezbêdne na pocz±tku (oprócz cierpliwo¶ci oczywi¶cie) z góry dziêkuje za odpowiedzi (o ile jakie¶ bêd±)
Pozdrawiam
 

rbfm 
Wys³any: 2008-04-10, 22:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
potrzebujesz wieksza pojemnosc butli. jezeli chcesz taki komp jak pokazales, to na zlomie dokup stara butle z instalacji gazowej i polacz.
pistolet ktory pokazales to syf, ale do nauki wystarczy.
potrzebujesz dodatkowo weza 10mm i filtr. no i oczywiscie kupe innych dupereli jak klocki itd....
 

giees
Wys³any: 2008-04-10, 23:04   
Go¶æ
A od ilu zaczynaj± siê pistolety które nie s± syfem ?? czy na tym etapie mam siê tym nie martwiæ?? i rozumiem im wiêksza butla tym lepsza, czy za du¿ej te¿ nie mo¿na ??
 

giees
Wys³any: 2008-04-10, 23:05   
Go¶æ
a i jeszcze jedno jaki filtr??
 

adams90-90 
Wys³any: 2008-04-11, 08:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
Do 400 sa juz takie w miare mozliwsze. Musisz kupic odwadniacz pod pistolet. a butla tez musi byc nie za duza zeby kompresor mial chwile odpoczynku
 
 

Bodzio 
Wys³any: 2008-04-11, 11:49   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Sk±d jeste¶ :?: Mam 2 butle po jakie¶ 45l (od jelcza 1 i od kompresora starego druga) Poza tym to kup od razu jaki¶ wiatrak (takie co do domu stoj±ce siê kupuje) i postaw tak ¿eby dmucha³ na cylinder, bo bêdzie siê strasznie grza³ ca³y silnik, cylinder a ch³odziæ bêdzie tylko jak chodziæ bêdzie sprzêt. Dziêki 2 wiatrakowi bêdzie ch³odzony non stop.

Co do filtra, to pod pistolet (taki za 18z³) i jeden na wyj¶ciu z kompresora (oko³o 60z³ + wtyka i szybkoz³±cze ok 15z³)

Pistolet mo¿e byæ ten co poda³e¶, bo i tak bêdziesz siê uczy³, a lepiej zajechaæ taki po 60z³ (tañszy, a taki sam jak ty poda³e¶ - inny kolor) Przynajmniej nie bêdzie ci ¿al kasy ;)


Temat oczy¶ci³em. To przestroga dla reszty "nowych". Je¶li kto¶ siê bêdzie ¼le wyra¿a³, pyta³ 1000 razy o to samo, to bêdzie lecia³ baaardzo szybko z tego forum. Jest tutaj tyle informacji, ¿e a¿ wstyd zadawaæ po xxx razy te same pytania. OPCJA SZUKAJ nie gryzie!!!
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group