Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
rchmiel
Wys³any: 2018-09-26, 10:05   
0
UP DOWN

Posty: 47
A co dosta³em w nagrodê? W Sobotê wracam do domu (ok 21:00) a przed moj± leciw± bmk± (e30 równie¿ do ogarniêcia) ustawi³a siê laweta z dwoma z³amasami! Od razu do niech wyrwa³em, a oni ¿e maj± zlecenie itp. By³a przy tym te¿ moja ¿ona wiêc narobi³a krzyku, s±siedzi wyszli a Panowie stwierdzili ¿e ju¿ na nich czas ... i nie musz± siê t³umaczyæ. Zrobi³em zdjêcia, pojecha³em na Policjê - rejestracje lewe, odblaski zaklejone wiêc patole jak nic! Mam nadziejê, ¿e ich znajd± - laweta rzuca siê w oczy... Do dzisiaj jeszcze nie chce mi siê wierzyæ co siê wydarzy³o?!?!

DSC_0506.jpg
Fiat Ducato
Plik ¶ci±gniêto 29 raz(y) 748.09 KB

DSC_0505.jpg
info na kogucie - Pomoc Drogowa Gdansk
Plik ¶ci±gniêto 23 raz(y) 752.69 KB

 

Robertlodz09 
Wys³any: 2018-09-27, 09:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
rchmiel napisa³/a:
przed moj± leciw± bmk± (e30 równie¿ do ogarniêcia)

Ty kolego jak masz taki model BMW to we¿ i go gdzie¶ schowaj w gara¿u czy u rodziny na podwórku (pod plandek±) a nie trzymaj na parkingu pod domem ...
E30 to ju¿ jest model poszukiwany i jestem pewny ze Twój egzemplarz zainteresowa³ jako dawca czê¶ci do naprawy innej E30 lub na handel szczególnie ¿e czê¶ci do niej ju¿ do tanich nie nale¿± ... :tak:
 

rchmiel
Wys³any: 2018-09-27, 20:00   
0
UP DOWN

Posty: 47
Robertlodz09 napisa³/a:

Ty kolego jak masz taki model BMW to we¿ i go gdzie¶ schowaj w gara¿u czy u rodziny na podwórku (pod plandek±) a nie trzymaj na parkingu pod domem ...

W³a¶nie mia³em pytaæ czy dobrym pomys³em bêdzie przykrycie auta dopasowanym pokrowcem? Nie bêdzie on gni³ pod ni± jeszcze bardziej?
 

hematol 
Wys³any: 2018-09-27, 23:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
Cytat:
W³a¶nie mia³em pytaæ czy dobrym pomys³em bêdzie przykrycie auta dopasowanym pokrowcem? Nie bêdzie on gni³ pod ni± jeszcze bardziej?

Bêdzie .Auto ma mieæ cyrkujacje powietrza.Auto to jeden wielki "profil zamkniety"
Co do e30jak pisa³ wy¿ej Robertlodz09, to fajne auto i poszukiwane,mia³em okazje robiæ trochê blacharki w e30 kombi tj,tylne mocowanie sprê¿yn,zobacz jak maj± sie u Ciebie?
 

GMC
Wys³any: 2018-09-28, 06:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Na grupie ma fb by³o kilka dni temu ¿e komu¶ zajumali na lawetê Citroena XM kombi. Auto stare i nietypowe wiêc widaæ staruszki zaczynaj± byc w cenie :)
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2018-09-28, 08:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
GMC napisa³/a:
widaæ staruszki zaczynaj± byc w cenie

Taki proceder podkradania starych aut to jest od lat i zawsze
na "stary numer" z autopomoc± ... ¿e zlecenie i niby na z³om wywo¿±.
Nawet wczoraj rozmawia³em z cz³owiekiem któremu chcieli jaki¶ czas temu
"podprowadziæ" starego Fiata z lat 70-tych którego mia³ do renowacji i postawi³ pod domem
... i te¿ "gania³" lawetê która po auto podjecha³a.
Takie auta to strach trzymaæ pod domem na otwartym parkingu.

W £odzi ze strze¿onego parkingu sprzed warsztatu kilka lat temu skradli unikatowego zabytkowego Mercedesa do renowacji i te¿ lawet± ...
Policja sprawców z³apa³a ale auto przepad³o
 

rchmiel
Wys³any: 2018-10-05, 18:27   
0
UP DOWN

Posty: 47
Odwieczne pytanie: najpierw szpachla czy epoksyd?!?!
Szczegó³y: blacha oczyszczona - tam gdzie 'by³a' rdza pojecha³em R-Stopem. Co dalej? Szpachla twarda, nastêpnie standardowa i na to epoksyd czy jednak od niego zacz±æ?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2018-10-05, 21:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
rchmiel napisa³/a:
Odwieczne pytanie: najpierw szpachla czy epoksyd?!?!

Jak faktycznie dobrze oczy¶ci³e¶ te blachy (w co w±tpiê patrz±c na te zdjêcia Opla...)
to daj epoksyd i dopiero nak³adaj na to "gips" ;)
Mo¿esz pó¿niej po godzinie nak³adaæ szpachlówkê bez matowienia podk³adu w technice
mokro na mokro ,tam wi±zanie nastêpuje chemiczne
ale po up³ywie 12 godz. musisz ju¿ epoksyd przematowiæ
 

rchmiel
Wys³any: 2018-11-04, 20:32   
0
UP DOWN

Posty: 47
Cze¶æ,
Wczoraj chcia³em wymieniæ koñcówki dr±¿ków kierowniczych ... a ujrza³em co¶ takiego:

DSC_0603.jpg
pod³u¿nica
Plik ¶ci±gniêto 50 raz(y) 646.49 KB

DSC_0605.jpg
przednia pod³u¿nica
Plik ¶ci±gniêto 50 raz(y) 708.4 KB

 

rchmiel
Wys³any: 2018-11-04, 20:39   
0
UP DOWN

Posty: 47
Niestety mimo i¿ 3 lata temu naprawia³em pod³ogê to nie dotyka³em pod³u¿nic - wszystkie s± w z³ym stanie, mo¿e nie na ca³ej d³ugo¶ci ale w tych najwa¿niejszych miejscach czyli zaraz ko³o wahaczy. Progi przy naro¿nikach te¿ z¿arte ... istna tektura ...
Stara³em siê jak mog³em ¿eby uratowaæ Opla, ale czas powiedzieæ pas ...

Wiem, ¿e to nie ten dzia³ (ani nawet forum), ale czy mo¿ecie mi podpowiedzieæ co dalej zrobiæ z Tigr± ¿eby jak najwiêcej kasy odzyskaæ? Tak wiem ... ostrzegali¶cie ...

To co mi przychodzi do g³owy:
1. nie bawiæ siê i oddaæ auto do kasacji,
2. wybebeszyæ co warto¶ciowe i wtedy oddaæ do kasacji,
3. wrzuciæ na Allegro jako auto na czê¶ci
4. dzwoniæ do 'skup aut za gotówkê' ...

Jakie¶ kulturalne sugestie? ;)

DSC_0610.jpg
przód
Plik ¶ci±gniêto 21 raz(y) 667.37 KB

DSC_0607.jpg
ty³
Plik ¶ci±gniêto 24 raz(y) 733.26 KB

DSC_0611.jpg
tapicerka
Plik ¶ci±gniêto 21 raz(y) 630.62 KB

 

Robertlodz09 
Wys³any: 2018-11-05, 08:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
rchmiel napisa³/a:
Stara³em siê jak mog³em ¿eby uratowaæ Opla, ale czas powiedzieæ pas ...

Najlepsza decyzja szkoda tylko ze tak d³ugo do niej dojrzewa³e¶ ;)

Co do "propozycji" to w mojej ocenie zobacz punkt nr.2 i ewentualnie nr.3 ale cudów nie oczekuj
 

rchmiel
Wys³any: 2018-11-05, 21:18   
0
UP DOWN

Posty: 47
Trojmiejski skup aut (Panta) zaproponowa³a 500z³. za kpl. auto... ale w³a¶nie znalaz³em inny zak³ad kasacji pojazdów i maj± info na stronie - laweta za darmo i p³ac± za ka¿de auto niezale¿nie od stanu - móg³bym wtedy Opla wybebeszyæ przed domem do go³ego s³upka, czê¶ci sprzedaæ na Allegro, a resztê nich zabior± lawet± i jeszcze sypn± jakim¶ groszem.
Tapicerka warta najmniej 250z³. + zderzaki, b³otniki, halogeny, lampy, maska ... no i w³a¶nie ... czy siê pieprzyæ z tym wszystkim ¿eby wyj¶æ do przodu o 200-300z³.?! Skoro i tak ju¿ jestem w plecy tyle kasy ... ?! Nie wiem ...
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2018-11-06, 21:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Zrób zdjêcia tego co chcesz sprzedaæ i wystaw og³oszenie ...
zobaczysz czy bêdziesz mia³ jakie¶ zainteresowanie i ile Ci za to daj±
Spróbuj nawet ca³e auto wystawiæ za ten np. 1 tys.z³
mo¿e znajdziesz jakiego¶ "amatora" sportowego Opla ;)
A jak nie bedzie zainteresowania to we¿ i oddaj to do miejsca w którym ten Opel ju¿ powinien
dawno trafiæ trzy lata temu tak jak wtedy ja i inni Ci pisali patrz±c na to co robisz z tym autem
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania