Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
mirh
Wys³any: 2008-04-07, 10:14   przetarcie
0
UP DOWN

Posty: 152
Jak sobie poradziæ z przetarciem. Robiê próg mam wszystko wyprowadzone pod lakierowanie i 2x k³ad³em ostatni podk³ad bo ci±gle przecieram w jednym miejscu do blachy. Mam tam ma³± górkê i nie wiem co z tym zrobiæ. Czy jak bêdê próbowa³ wbijaæ to m³otkiem to mo¿e ucierpieæ na tym szpachla, która jest w pobli¿u - mo¿e co¶ popêkaæ itp?
Na próg i tak k³adê listwê zatem na estetyce specjalnie mi nie zale¿y - natomiast chcia³bym miec dobre zabezpieczenie antykorozyjne.
Próbowa³em na to przetarcie daæ pêdzelkiem wash, potem pêdzelkiem podk³ad ale zawsze gdy próbujê to delikatnie zmatowiæ szlag trafia wszystki i znowu przecieram do metalu... :evil:
Zastanawiam siê nad epoksydem bo ponoæ nie trzeba go matowiæ przed po³o¿eniem lakieru... co najlepiej zrobiæ z tym fantem?
 

baqo 
Wys³any: 2008-04-07, 12:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
mirh, ale siê mêczysz z tym progiem. a ten lakier zdar³e¶ z tymi zaciekami :?:
 
 

mirh
Wys³any: 2008-04-07, 15:08   
0
UP DOWN

Posty: 152
baqo napisa³/a:
mirh, ale siê mêczysz z tym progiem. a ten lakier zdar³e¶ z tymi zaciekami :?:


Mêczê sie... :-) , lakier zdar³em, zapodk³adowa³em i 2x uda³o mi siê przetrzeæ.... nie mam ju¿ si³y do czyszczenia pistoletu z podk³adu.
A tak BTW ten próg bêdzie zakryty listw± i dlatego chcê to zrobiæ porz±dnie, bo jak rdza zacznie go chrupaæ :-) to nawet tego nie bêdê widzia³.
 

kpopis
Wys³any: 2008-04-07, 17:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Nie rozumiem do konca jak to mozliwe ze sie tak latwo przecierasz? Na klocku szlifujesz czy co? Jesli zaaplikowales jakie 3-4 warstwy podkladu to normalnie powinienes go przecierac na reku i nic nie powinno sie zetrzec. Poza tym jesli prog jest zakryty listwa to ja bym go baranem obskoczyl i sie nie bawil.
 

baqo 
Wys³any: 2008-04-07, 17:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
mirh napisa³/a:
jak rdza zacznie go chrupaæ to nawet tego nie bêdê widzia³.
czego oczy :shock: :shock: nie widz± ,tego sercu nie ¿al :mrgreen: :mrgreen:
  
 
 

marikk 
Wys³any: 2008-04-07, 17:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
Mirh a co masz za bryke ¿e ci tak gnije?? masz racje baqo
 

baqo 
Wys³any: 2008-04-07, 18:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
¿artowa³em!!! mirh po prostu wk³ada ca³e serce w to auto (alfa 156 chyba) i tak, ¿e a¿ mu siê wszystko pitoli,przez co siê ch³opak za³amuje. mirh, przyjed¿ do mnie to ci zrobiê ten próg. wypiaskujemy,damy podk³ady, gumê na ³±cza,lakierek ,jeszcze trochê konserwacji i bêdziesz szczê¶liwy :grin: :grin: :grin: :wink: no i wszystko od podstaw na DuPont :grin: :grin: :grin:
 
 

mirh
Wys³any: 2008-04-07, 19:21   
0
UP DOWN

Posty: 152
baqo napisa³/a:
¿artowa³em!!! mirh po prostu wk³ada ca³e serce w to auto (alfa 156 chyba) i tak, ¿e a¿ mu siê wszystko pitoli,przez co siê ch³opak za³amuje. mirh, przyjed¿ do mnie to ci zrobiê ten próg. wypiaskujemy,damy podk³ady, gumê na ³±cza,lakierek ,jeszcze trochê konserwacji i bêdziesz szczê¶liwy :grin: :grin: :grin: :wink: no i wszystko od podstaw na DuPont :grin: :grin: :grin:


Dziêki za zrozumienie :mrgreen:
Robie samemu bo ju¿ poprawia³em po 2 paprokach (autoryzowane stacje)... a ¿e mam w domu wej¶cie do gara¿u i mam na co dzieñ czym je¼dziæ (2 samochód) to sobie d³ubiê - przynajmniej wiem co i jak robi³em, a ¿e co¶ spierniczê to tylko wynika z tego ¿e siê uczê na b³êdach :-)

@kpopis
tak jest robi³em na klocku :oops: , my¶la³em ¿e podk³ad przy szlifowaniu jest trochê bardziej trwalszy...

z tym barankiem to nie g³upi pomys³ z tym ze ja u¿yjê wosku - konkretnie tego:
http://pyrmo.pl/inc/pobie...N_METALLIC_.pdf
 

rbfm 
Wys³any: 2008-04-07, 21:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
baqo napisa³/a:
i tak, ¿e a¿ mu siê wszystko pitoli,przez co siê ch³opak za³amuje.


bo nie slucha rad ludzi z dowswiadczeniem tylko czyta bzdury o jakichs cudownych wynalazkach
 

ixell
Wys³any: 2008-04-08, 01:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 283
Sk±d: Kalisz
Cz³owieku, to normalne wybicie. Klepnij m³otkiem, troszkê przeszpachluj i po robocie.
_________________
ZOBACZ
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=7388319
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=3442968
www.autolakier.pl
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group