Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-25, 05:40
Autor Wiadomo¶æ
DrCruel
Wys³any: 2006-09-12, 10:50   Lakier typu kameleon
0
UP DOWN


Posty: 418
Autor Wiadomo¶æ

nowy
Go¶æ







Wys³any: 16 Mar 2006 10:51 am Temat postu: lakier typu kameleon

--------------------------------------------------------------------------------

Witam! Jak siê tym lakierujê? Kiedy¶ s³ysza³em, ¿e k³adzie siê kilka warstw róznych lakierów aby otrzymaæ dobry efekt. Chcia³bym pomalowaæ tym samochód, a wypada³oby wiedzieæ o czym gadaæ z lakiernikiem. Co s±dzicie o produktach tej firmy:www.kameleon.auto.pl wydaje mi sie, ¿e w porównaniu do innych firm lakiery maj± tanie. Da siê pomalowaæ samochód z 1.5 litra tego lakieru jak twierdz± na stronie?



Autor Wiadomo¶æ

zed



Do³±czy³: 30 Lis 2005
Posty: 12
Sk±d: POLSKA CENTRALNA


Wys³any: 16 Mar 2006 06:17 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Fifka kiedys oferowal jakies kameleony mysle ze w podobnej cenie,a to to moga byc jakies cuda na kiju.Made in eu
_________________
http://semtex.pl/img/BMW.JPG
http://www.adamek.com.pl/



Autor Wiadomo¶æ

fifka



Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 285
Sk±d: otwock


Wys³any: 17 Mar 2006 09:55 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Poszukaj tu www.csw.net.pl
Produkt nazywa siê MULTIKAMELEON, producent to w³oski Ivat i wychodzi w cenie oko³o 600z³ za 1 litr.Zrobi³em nim Omegê B i uwa¿am ¿e lakieruj±c bez ¶rodków samochód tej wielko¶ci potrzeba 2ltr kameleona,a najfajniej wygl±da na czarnym tle.
Dro¿szy ,ale fajniejszy lakier Ivat nazywa siê SPECTRA EFFECT i ten lakier najlepiej na³o¿yæ na szare lub czarne t³o.¦wietny efekt rozszczepiena ¶wiat³a,idealny na jajowat± karoseriê,widaæ wtedy jak widmo wêdruje po aucie.
I rada dla lakiernika:
nie dzieliæ malowania na elelmenty i budê
malowaæ wszystko w kupie,bo wyjd± ró¿ne kolory
piszê o tym co mia³em i musia³em cieniowaæ ca³e boki.To droga impreza i trzeba bardzo uwa¿aæ na to co i jak siê robi
 

Lee
Wys³any: 2006-12-29, 22:33   
0
UP DOWN

Posty: 3
Je¿eli kto¶ mo¿e opisaæ lakierowanie kameleonem ? Z góry dziêkuje !
 

online 
Wys³any: 2006-12-29, 22:40   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Ostatnio lakierowa³em Kameleonem moj motorek. Wiêæ na przygotowana i zapodkladowana pow. po³o¿y³em czarna bazê. Na to kameleon. Uwaga! Dlatego, ¿e nikt mi nie powiedzial, ¿e ten lakier jest prze¼roczysty :shock: nawali³em go, a tu zero efektu :lol: No ale klade bezbarwny, a tu moim oczom ukazuje sie piêkny kameleon. Efekt bez claru by³ mizerny, no ale potem to wiadomo :)

1. Czarna baza
2. Kameleon
3. Clar

Clar powinien byc jak najlepszej jako¶ci- jest chyba specjalny dla Kameleona, twardy i o piekelnej glebi oznaczenie chyba 3050s czy cos takiego-chyba Iwat'a albo co¶ innego, ale nie dam sobie g³owy uci±æ. Ja jednak u¿y³em 4CR 1L+ 0,5L utw. = ok 70zl.

Robi³em te¿ proby na czarnym renolaku matowym-efekt ten sma, ale nie polecam.
 
 

Lee
Wys³any: 2006-12-30, 00:26   
0
UP DOWN

Posty: 3
Dziêki za odpowied¿,twoje do¶wiadczenia zaoszczêdz± mój czas.
czy mo¿esz mi powiedzieæ czy mogê z powodzeniem uzyæ bazy akrylowej 2k oczywi¶cie po utwardzeniu i zmatowaniu,czy muszê miec specjaln± bazê do kameleona.
z góry dziekuje.
 

online 
Wys³any: 2006-12-31, 13:20   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Ja mam 14 lat :oops: ale ju¿ troche robilem w ¿yciu- je¶li boisz siê polegac na moich wypowiedziach, to ok- zrozumiem :mrgreen:

Ja u¿ylem najzwyklejszej czarnej bazy 10z³ za 100 ml.
Kameleon- nie wiem jakiej firmy, jakie proporcje z rozcienczalnikiem- dostalem ju¿ rozrobiony od znajomego lakiernika.
Bezbarny clarlack-4CR 2:1.

Lakiernik, od ktorego kupilem kameleon mowil mi, ¿e to siê kladzie na czarne matowe nitro- troche w±tpilem i da³em sobie spokoj- po³o¿ylem na bazie. Ale jak wczesniej wspominalem, robilem proby na renolaku matowyn firmy Nobiles i by³o mniej wiecej to samo, ale nie polecam- bardzo prawdopodobne warzenie siê (podnoszenie) warstw :evil:

Pzdr.


Je¶li chcesz ca³a karte techniczn± na temat lakieru kameleon(aplikacja, co to jest kameleon, zachowanie itd.) to napisz na moj email - niedopadek@vp.pl . Napewno odesle!


EDIR: Aplikacja- wiadomo, na zmatowiony podklad k³adziesz czarn± baze, po odparowaniu( ok 15, 20 minut) kladziesz kameleon. To ju¿ zale¿y od do¶wiadczenia lakiernika. Pewna firma lakierow z Gliwic preferuje tak: pierwsza warstwa mokra, druga to taka wpylka, ale nie ca³kiem na sucho. Po odpowiednim odparowaniu kladziesz Clar. Ja polo¿ylem 2 warswty, po jakim¶ czasie wypolerowalem i jest git. Zwalilem jedna sprawe- Ci¶nienie mia³em ok, ale zmniejsyzlem drastycznie ilo¶c powietrza na pistolecie. Lakier wyszedl ciemniejszy ni¿ zwykle- dobrze wiedzialem, ¿e tak bêdzie, a jednak :/ K*twa :evil:
 
 

grzesiek3210 
Wys³any: 2007-01-25, 00:38   
0
UP DOWN

Posty: 24
WITAM PO D£UGIEJ NIEOBECNO¦CI!
Wiek nie zawsze ¶wiadczy o lakierniku...³atwiej m³odego cz³owieka poduczyæ ni¿ starego poPRLowca przeszkoliæ na nowy system.Tak jak kolega pisa³.T³o robisz baz±,najlepsze efekty wychodz± na ciemnym tle...ale mo¿na eksperymentowaæ.Krótko mówi±c zasada tak jak przy lakierowaniu 2 warstwowym(lub jak inni mówi± 3 wliczaj±c klar).
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group