Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-16, 09:57
Autor Wiadomo¶æ
Tytexo
Wys³any: 2008-03-23, 15:49   Jak dobraæ pasuj±cy lakier do motocykla ??
0
UP DOWN


Posty: 241
Sk±d: Dzia³oszyn
Witam, jak to bywa z dobieraniem lakieru do SAMOCHODU WIEMY LEPIEJ LUB MNIEJ, ale jak wygl±da sprawa gdy chcê dobraæ odpowiedni kolor do motocykla chod¼by na zaprawkê lakierowanie konkretnego elementu. Np. mój motocykl HONDA CB 500 z 1994r nie ma na ramie nic wypisane ani nie ma o tym s³owa w angielsko-jêzycznej wersji instrukcji napraw obracaj±c siê troszke w motocyklowych forach zauwa¿y³em iz podobny problem maj± inni zainteresowani.
Czy s± gdzie¶ jakie¶ spisy i przepisy na dany lakier pod okre¶lone malowanie motocykla czy pozosta³a mi próbka na tekturce i wprawione OKO.

Macie jakie¶ pomys³y??
 

rbfm 
Wys³any: 2008-03-23, 15:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Tytexo napisa³/a:
Czy s± gdzie¶ jakie¶ spisy i przepisy na dany lakier pod okre¶lone malowanie motocykla czy pozosta³a mi próbka na tekturce i wprawione OKO.


i jedno i drugie. w kazdej mieszalni.
 

arti
Wys³any: 2008-03-23, 16:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 98
Lakierujê motocykle 2 lata. U¿ywam baz Lesonal. Maj± w swojej ofercie receptury kolorów na motocykle. Zabieram element do mieszalni, podajê markê motocykla, rocznik i ¿aden problem. Wiem te¿, ¿e DuPont ma kolory na motocykle. Pozdrawiam.
 

Tytexo
Wys³any: 2008-03-23, 16:33   
0
UP DOWN


Posty: 241
Sk±d: Dzia³oszyn
A znacie wiêcej producentów którzy na swoich stronkach maj± spisy receptóri numerów lakierów w zale¿no¶ci do jakiej marki pojazdów itp. ??
 

online 
Wys³any: 2008-03-23, 17:03   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
spies hecker ma b. duz± baze kol. moto. motocykle to glownie 3j warstwówki i barwione lakiery.
dobierasz tez normalnie z fiszki, jesli inaczej juz sie nie da :wink:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

adams90-90 
Wys³any: 2008-03-23, 17:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
A moze orjetujecie sie czy na jakims motorku(seryjnym) mozna znalesc podobny kolorek (ten zielony) http://polskajazda.pl/Samochody/Honda/Civic/5583
 
 

online 
Wys³any: 2008-03-23, 17:16   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
adams90-90 napisa³/a:
A moze orjetujecie sie czy na jakims motorku(seryjnym) mozna znalesc podobny kolorek (ten zielony) http://polskajazda.pl/Samochody/Honda/Civic/5583


Hmmm, moze w palecie kawy cos takiego znajdziesz, cos podobnego... ja szczerze jeszcze nie widzia³em zadnego takiego moto... :roll:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

adams90-90 
Wys³any: 2008-03-23, 17:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
Kawa ma bardziej pastelowy. Ale jak szla by calosciowka to mozna i normalna samochodowa baza polakierowac prawda??
 
 

online 
Wys³any: 2008-03-23, 18:22   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
moto? jasne, ze tak :razz:
mozesz nawet walkiem i olejna malowaæ :razz:

patrz na moj± STUNT NIGGE, to dopiero przyk³ad, ze mozna wszystkim ob.[...]æ :mrgreen:
hehehe, trza sie tym zajaæ :roll:




_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

dawid
Wys³any: 2008-03-23, 18:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
na niektore motorki nie dobierzesz kolorku np do Suzuki ze wzgledu na to ze sa malowane 3 stopniowo czyli. baza,flop, lakier.
_________________
hmmm
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-03-23, 19:08   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
fajny squterek......milusi :mrgreen:
 
 

adams90-90 
Wys³any: 2008-03-23, 19:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
online, Ca³osciowke robisz czy tylko te elementy po szlifie malujesz?
 
 

online 
Wys³any: 2008-03-23, 20:18   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
no jakby nie patrzeæ, to przeszlifowane s± wszystkie elementy bez 2 tylko.
LINK

pare el. bede cieniowal, reszte po calosci :wink: to przed kolanami, to szpryca. byla tam klapka wielka, któr± zaspawa³em, zaszpachlowalem i polakierowalem, ale przy tym, jak szlifowalem walna³em z tkaim impetem o ziemie, ze sie wszystko posypalo...

narazie sie wstrzymuje z lakierk±, bo wiadomo jak to przy sztancie :lol: cos sie jeszcze porysuje :???: nie ma to jak sport 70cc w szlifierce ustawiony na przyspieche :cool:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

Tytexo
Wys³any: 2008-03-25, 14:47   
0
UP DOWN


Posty: 241
Sk±d: Dzia³oszyn
dawid napisa³/a:
na niektore motorki nie dobierzesz kolorku np do Suzuki ze wzgledu na to ze sa malowane 3 stopniowo czyli. baza,flop, lakier.


Co to jest FLOP jakie ma zadanie, jak sie to maluje i z czym siê to je ??? :cool:
 

rbfm 
Wys³any: 2008-03-25, 15:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Tytexo napisa³/a:
Co to jest FLOP jakie ma zadanie, jak sie to maluje i z czym siê to je ??? :cool:


to jest taki troche kameleon :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Tytexo
Wys³any: 2008-03-25, 15:41   
0
UP DOWN


Posty: 241
Sk±d: Dzia³oszyn
rbfm napisa³/a:
Tytexo napisa³/a:
Co to jest FLOP jakie ma zadanie, jak sie to maluje i z czym siê to je ??? :cool:


to jest taki troche kameleon :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Hmmm zbyt wiele mi to nie mówi je¶li kto¶ jest w temacie prosi³ bym o przybli¿enie tematu. POZDRAWIAM
 

online 
Wys³any: 2008-03-25, 16:10   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
nawet flop da sie dobrac.
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

dawid
Wys³any: 2008-03-25, 18:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Flop da sie dobrac,

Ale zeby zrobic oryginal zapomnij (cisnienie, dysza, odleglosc, ilosc warstw, roznice miedzy producentami farb np aja a europa dwie inne bajki:)) kat padania swiatla czyli z ktorej strony widac kolor. Wiec raczej nie sadze, jedynie mozna sie zblizyc do oryginalu


Flop to jeden z dodatkow w farbie ktory czyni kolor perlowym.

Zeby osiagnac efekt Flip Flop naklada sie pierwsze kolor bazowy ( Dowolny kolor Permametny,metalicznym lub perlowy) na to zapyla sie tonerem (flopem) i calosc zamyka sie klarem
_________________
hmmm
 

ixell
Wys³any: 2008-03-26, 02:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 283
Sk±d: Kalisz
"Flop to jeden z dodatkow w farbie ktory czyni kolor perlowym. "

Ale bzdura. Flop tworzy per³ê :lol: :lol: :lol:

S± dwa flopy, a w³a¶ciwie flip i flop dok³adnie.

[ Dodano: 2008-03-26, 02:46 ]
"Zeby osiagnac efekt Flip Flop naklada sie pierwsze kolor bazowy ( Dowolny kolor Permametny,metalicznym lub perlowy) na to zapyla sie tonerem (flopem) i calosc zamyka sie klarem"

:mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ALe cenzura :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
ZOBACZ
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=7388319
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=3442968
www.autolakier.pl
 

dawid
Wys³any: 2008-03-26, 07:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
2 kolory hehehhe flip i flap hyba hehehe

jest tyle kolorow ile tomerow perlowych w miksie jak dobrze pamietam to w mixie sikensa mam okolo 20 za pomoca kazdego tonera osizgniesz ten efekt tak jak mowilem zwkly kolor daje kolor calosci a flop widziany jest z kata cz<yli na zalamaniach przetloczeniach
_________________
hmmm
 

rbfm 
Wys³any: 2008-03-26, 13:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
dawid napisa³/a:
2 kolory hehehhe flip i flap hyba hehehe


nie wiem co cie tak smieszy, ale to ixell ma racje a ty palnales bzdure ktorej nawet nie chcialo mi sie komentowac ( o tej perle)
 

dawid
Wys³any: 2008-03-26, 16:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Smieszy mnie np to ze nie umiecie czytac i nie czytacie od poczatku mowa byla o flopie ( dodatku perlowym w farbie) i jak zrobic, zeby farba zrobila "flip flop" czyli zmienila kolor bez urzycia orginalnego pigmetu ktory sie nazywa flip flop wszechwiedzacy hehehe. Wiec niech Bog ma was w swojej opiece.
_________________
hmmm
 

rbfm 
Wys³any: 2008-03-26, 18:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
dawid napisa³/a:
( dodatku perlowym w farbie) i jak zrobic, zeby farba zrobila "flip flop"


aaa to trzeba bylo tak od razu. bo my tu rozmawiamy o lakierach a nie o farbach :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ps. podtrzymuje to co napisalem w poprzednim poscie.
 

Tytexo
Wys³any: 2008-03-26, 22:58   
0
UP DOWN


Posty: 241
Sk±d: Dzia³oszyn
Dobra nie sprzeczaæ siê bo to ¿a³osne, lepiej niech kto¶ dok³adnie napisze co to ten flop i jak sie to robi a jak nikt nie wie niech zamilknie!
 

baqo 
Wys³any: 2008-03-27, 09:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Tytexo napisa³/a:
co to ten flop
flop to jeden z k±tów pod którym dokonuje siê obserwacji koloru. :grin:
 
 

dawid
Wys³any: 2008-03-27, 19:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
No wkoncu ktos kto jest w temacie wlasnie to jest flop. Wiec jesli chcesz zrobic jakis wyjatkowy kolor bez kupowania drogich pigmetow zrob tak Tytexo:

Po przygotowaniu calosci do malowania najlepiej jak wszystkie elemety sa pozakladane na auto, pomaluj wszystko kolorem bazowym (najlepiej sie ten efekt prezetuje na jasnych kolorach) nastepnie wybiez kolor flopu. Teraz caly trik polega na tym ze: cisnienie 2,5 - 3 na wylocie przykec material o polowe wazne jest zeby nie malowac tym w prostel lini z dalszej odleglosci bo wychodza chmurki od 15 do 20 centymetrow od paneli szybkimi ruchami jakbys gral w pinponga posowaj sie do przodu pracuj jak malarz, artysta malaz nie jak kolek co tylko renowacje "lakieruje" hehe czy jak on to sobie tam nazwal:)) nie prubuj osiagnac efektu odrazu zrob nawet do trzech kolek musiasz pamietac taz ze lakier podbije efek wiec nie oszalej z ta perelka: potem proponuje 4 dobre warstwy lakieru, p1500 na krazek, 3000 na krazek, polerka i fefekt malowamy

Pozdrawiam
_________________
hmmm
 

rbfm 
Wys³any: 2008-03-27, 19:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
dawid napisa³/a:
cisnienie 2,5 - 3 na wylocie



prosze wyjasnic laikowi jak sie mierzy cisnienie na wylocie
 

dawid
Wys³any: 2008-03-27, 20:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Ale sie czepiasz slowek przy wyjsciu mialo byc czyli na manometrze przy pistolecie jesli taki posiada, bo ja osobiscie nie urzywam, bo za ciezki :) ) wole na sluch
_________________
hmmm
 

ixell
Wys³any: 2008-03-28, 00:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 283
Sk±d: Kalisz
Flop odpowiedzialny jest za kolor "pod k±tem". I nie cenzura.l, ¿e w sikkensie jest inaczej. Malarz......... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
_________________
ZOBACZ
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=7388319
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=3442968
www.autolakier.pl
 

dawid
Wys³any: 2008-03-28, 07:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Ty mi kolezko nie tlumacz co to jest flop bo to juz nudne, wiem ze macie jazde na punkcie malowania lakierowania czy jak wy sobie to nazywacie per lakiernicy hehehe wazne kto co umie a nie jakich slow uzywa, a tak na marginesie jestem technikiem lakiernikiem z zawodu
_________________
hmmm
 

rbfm 
Wys³any: 2008-03-28, 16:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
dawid napisa³/a:
jestem technikiem lakiernikiem z zawodu


wow. rzeczywiscie jest sie czym chwalic he he he. zwlaszcza ze szkole skonczyles pewnie w prehistorycznych czasach i wiedza z tamtych lat ma niewiele wspolnego z dzisiejszymi technologiami, wiec nie wyjezdzaj nam tutaj jaki to ty nie jestes wyksztalcony bo na nikim to nie zrobi wrazenia.
 

dawid
Wys³any: 2008-03-28, 17:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
ok z tym ze lat mam 27, co do cisnienia na sluch to nie profesionalizm tylko rutyna tak sie sklada ze pracuje na wodzie w systenie standard co znaczy zadnych natryskow wszystko w standardzie w tonacje, a ze wzgledu ze calymi dniemi nic nie robie tyliko przemywam i maloje to podejrzewam ze lakier bez linijki tez umieszam plus przechodze calkowicie na lakiery wodne wiec ty mi nie wrzucaj o technologiach bo ty pewnie dalej na mokro matujesz przed malowaniem zeby ci ten lipny nowol nie wyparowal i wszystko siadelo, ale teraz widze ze dla ciebie profesionalizn to sprawdzanie na zegarku czy jest 25psi czy 26, wklejka na forum saty (kooozak), dlamnnie profesjonaliz to jakosc, jakosc to materialy a materialy to trwalosc
_________________
hmmm
 

mebArth 
Wys³any: 2008-03-28, 17:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Wiedza ze szko³y lakierniczej jest G.. warta. Pewnie dlatego zlikwidowali ten kierunek. Tam sie mówi o wiert³ach a to najmniej mnie interesowa³o. Zawodu sie uczy ca³e zycie a i tak sie nie nauczysz.
 
 

dawid
Wys³any: 2008-03-28, 17:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Masz racje ale oplaca sie robic technika ze wgledu ze kasa sie zgadza 2 razy lepiej, i do tego tu gdzie robilem technika nie piszesz zadnego pisemnego egzaminu zadnej skoly wylocznie praktyka czyli pokarz co umiesz:))
_________________
hmmm
 

rbfm 
Wys³any: 2008-03-28, 17:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
dawid napisa³/a:
Masz racje ale oplaca sie robic technika ze wgledu ze kasa sie zgadza 2 razy lepiej,


szkoda ze tych technikow nie ucza tam pisac po polsku. poza tym nie wiem o jaka ci kase chodzi, ale swoim papierkiem mozesz sobie dupe podetrzec. taka prawda. a swoj 'profesjonalizm' potwierdzasz notorycznym nasmiewaniem sie z novola. do tego w ktoryms tam poscie napisales do mnie 'synku' a wychodzi ze jestes szczyl obsmarkany.
 

dawid
Wys³any: 2008-03-28, 18:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Akurat tak sie sklada tatusku ze siedze w Norwegii papier tez tu zrobilem, no i niestety pokazalem papier w firmie i z przygotowki wskoczylem na lakiernie praca latwa lekka i przyjemna a ze wzgledu na przebywanie w "chemi" szkodliwosc w gore, czego nigdy nie bedziesz mial w Polsce bo w polsce od pracownika drozszy jest nawet material

Druga sprawa mam dysortografie (choroba) przepraszam cie najmocniej.

Czemu polewka z Novola? prosze cie raczkujaca firma zerowe doswiadczenie (w wodzie) techologia nie sprawdzona na dluzsza mete, Polska firma ciecia na komponetach itd itd dla mnie jesli firma nie istnieje w lakiernictwie wiecej niz 50 lat nie jest solidna firma nie mozna jechac na pokaz zobaczyc jak maluja elemet samochodu ktory wczesniej pomalowali i powiedziec "ta firma jest w cipe" Powiedz tak szczeze ze nie masz z nia klopotow i jest wszystko ok zero przemalowan, zero siadania, wydajnosc materialu, support ze strony firmy
_________________
hmmm
 

ZENEK
Wys³any: 2008-03-28, 19:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
SORRY dawid mo¿e jeste¶ technikiem lakiernikiem ale kolorysta z ciebie ¿aden masz jakies wiadomo¶ci o tym flopie czy flipie, ale ca³kiem b³êdne i stare.Nawet w pewnym momencie odpu¶ci³e¶ lub nie chcia³e¶ dyskutowaæ a mnie to trafia szlak jak kto¶ pisze bzdury. Nie jestem technikiem lakiernikiem ,ale technik aplikacji kolorysta, wiêc flop to odbiór koloru pod k±tem a napewno nie robi tego per³a tylko sk³ad lakieru - pigmenty barwne, per³y, srebra i te nieszczêsne xyrraliki a wp³yw na odbiór koloru ma odbicie ¶wiat³a pod k±tem od lakieru nawet zwyk³e kolory pastelowe maj± flop.
To tylko tak na marginesie.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-03-28, 19:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
dawid napisa³/a:
Druga sprawa mam dysortografie (choroba) przepraszam cie najmocniej.


tak tak oczywiscie. normalni ludzie na to mowia lenistwo. ale niech ci bedzie

dawid napisa³/a:
prosze cie raczkujaca firma zerowe doswiadczenie


to calkiem tak jak ty :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

dawid napisa³/a:
jesli firma nie istnieje w lakiernictwie wiecej niz 50 lat nie jest solidna firma


i znowu udowadniasz ze gowno wiesz i gowniany z ciebie fachowiec. nie chcee mi sie tlumaczyc na czym polega twoje bledne rozumowanie bo to nie ma sensu. a to ze firma istniejej rok na rynku wcale nie znaczy ze nie ma technologii opracowywanej przez 50 lat. ty myslisz ze oni wszystko od zera opracowywali ? buahahahahaha

dawid napisa³/a:
Powiedz tak szczeze ze nie masz z nia klopotow i jest wszystko ok zero przemalowan, zero siadania, wydajnosc materialu, support ze strony firmy



dokladnie tak jest. jak nie wierzysz to przeczytaj wszystkie moje posty. zwlaszcza support jest najwazniejszy. zadna inna firma ci go nie da.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-03-28, 22:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Co ma NORWEGIA wspólnego z flipem? Ja by³em w szwecji i NIKOGO papier nie interesowa³ tylko umiejetnosci, wytrzyma³em tylko rok :mrgreen: Uciekacie panowie z tematu. A NOVOL to pamietam by³ ju¿ jak jescze zywic± se duze fiaty malowa³o (nie piszê lakierowa³o bo do tego sztuki nie potrzeba) na bierz±co.

P.S. To technik lakiernik jeszcze istnieje taki kierunek? czy by³ wtedy jak szko³e konczy³em?
_________________
Bart
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-03-28, 22:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
mebArth napisa³/a:
A NOVOL to pamietam by³ ju¿ jak jescze zywic± se duze fiaty malowa³o


novol istnieje okolo 30 lat
 

ixell
Wys³any: 2008-03-29, 02:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 283
Sk±d: Kalisz
Ja pamiêtam jak by³a szopka i betoniarka. Tak robili szpachle. ZENEK, po co mu t³umaczysz, on przecie¿ wie lepiej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
ZOBACZ
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=7388319
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=3442968
www.autolakier.pl
 

baqo 
Wys³any: 2008-03-29, 08:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
rbfm napisa³/a:
novol istnieje okolo 30 lat
hi...hi..hi...DuPont istnieje od 1802 roku ,czyli jakie¶ 206 lat :grin: :grin: :idea: :idea:
 
 

dawid
Wys³any: 2008-03-29, 09:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Wbijam w ciebie rmf czy jak ty tam novol cienki jest jak barszcz i dalej tam zenek pracuje bo kto inny by mogl. w norwegi zdaje sie gzamin na technika/mistra w tydzien 1 ciezarowy 1 osobowka calosciowka ze srodkami wszystko pozakladane
na aucie, plus usowanie usterek i wtedy dostajesz cos w stylu Referencj nie dyplom a referencje tutaj to wszystko, masz racje polski papier to tutaj nic akurat zdawalem na DuPodzie jest ok na tym sie jedzie do przodu zadnej walki:)) moj brat nim maluje w Toyocie. Polecam Norwegie Szwcja nie ma porownania,wystarczy dobry Angielski, lakiernik ma tu wypas robote jesli tylko maluje jak prygotowka pije caly czas kawe to non stop przerwa hehehe
_________________
hmmm
 

mebArth 
Wys³any: 2008-03-29, 18:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Dawid zreszta ty na wejsciu powinienes se zachowac No chyba ze Technik z Norwegii to jakos wyzej stoi ni¿ polska praktyka..... A ty rb powieniene¶ olac takie txty. To czym byla mowa? Flip i Flap?
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group