Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-12-12, 20:55   Reaktywny jako sposób na wa¿enie siê warstw?
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Dzisiaj by³ u mnie znajomy handlowiec z Inter Cars. Akurat by³ z technikiem od Profi RS. Od s³owa do s³owa, i kole¶ rzuci³ do¶æ ciekaw± teoriê. Na pocz±tku go wykpi³em, ale by³ na tyle pewny swego, ¿e zaczê³o mnie to zastanawiaæ.
Mianowicie chodzi o podk³ad reaktywny jako sposób na wa¿enie siê warstwy. Kole¶ zapewnia³, ¿e jak przepsika siê miejsce wa¿enia podk³adem reaktywnym Profi RS, to ju¿ siê nie bêdzie wa¿y³o.
Przejrza³em kartê techniczn± tego reaktywnego i cudów tam nie ma. Taki sam jak ka¿dy inny. Nie wydaje mi siê, ¿eby by³ oto mo¿liwe, ale przyznam, ¿e nigdy nie próbowa³em takiego triku.
Kto¶ siê mo¿e wypowiedzieæ z w³asnego do¶wiadczenia?
 

GMC
Wys³any: 2014-12-13, 10:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Ja te¿ siê spotka³em z takim zastosowaniem kwasówki ale osobi¶cie to bym nie próbowa³. Skoro grunt kwa¶ny to najczê¶ciej ¿ywica winylowa z dodatkiem kwasu fosforowego i innych antykorozantów ;) a ten kwas w tym przypadku nie ma z czym zareagowaæ to tak jakby jako przegrodê u¿yæ lowicyn czy co¶ podobnego :roll:
 

No-limit
Wys³any: 2014-12-13, 12:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Nie wszystkie podk³ady reaktywne zawieraj± kwas ortofosforowy,a nawet jak zawieraj± to maksymalnie 1-2%; np.DP 825R "eliminuje zjawisko podnoszenia lakierów" jak i DX1061 Duxone-sprawdzone osobi¶cie,nawet z pominiêciem podk³adu akrylowego,bezpo¶rednio baza na reaktywny/tylko w przy zastosowaniu produktów DP/.Sprawdzony równie¿ APP,ale z podk³adem akrylowym pod lakier.
 

KK 
Wys³any: 2014-12-13, 17:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
To czemu wszyscy p³acz± jak im siê podniesie pow³oka? :)
Wystarczy reaktywny.
_________________

 
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-12-13, 19:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
No-limit napisa³/a:
a nawet jak zawieraj± to maksymalnie 1-2%;

Novol Professional ma 5% a Spectral 8% ( z tego co pamiêtam)
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

No-limit
Wys³any: 2014-12-15, 12:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
W takim razie nale¿a³oby je zakwalifikowaæ do podk³adów wytrawiaj±cych.
 

Siekiera
Wys³any: 2014-12-15, 18:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Ale w sumie jak siê nad tym zastanowiæ to przecie¿ grunty reaktywne mo¿na nak³adaæ na przetarcia a przecie¿ nie ma mo¿liwo¶ci nie zahaczyæ przy okazji o inne warstwy wiêc go³y metal to nie jest warunek konieczny nawet jak w gruncie jest sporo kwasu.
Inna sprawa to to czy on faktycznie bêdzie dobrze izolowa³?
 

unek
Wys³any: 2014-12-15, 20:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
1 No-limit, podaje przyk³ady 1k Wash Primer który miesza siê z rozcieñczalnikiem (2:1) tzn dp i duxon .. to jest to samo co 4085 z sh ..a jego mo¿na stosowaæ na naprawy SPOT tylko gradacje trochê wiêksze i nie stosujemy wtedy akrylowego ..

2 trze¼wy inaczej pisze o reaktywnym który jest mieszany z aktywatorem (1:1)
Nie mam karty technicznej tego produkty ale na bank musi byæ on pokryty akrylowym .jak to typowy wytrawiaj±cy -chyba, ¿e to jaka¶ hybryda :D

trze¼wy inaczej,
Nie wiem co mia³ na my¶li ten technik z Profi RS .. mo¿e spytaj siê dok³adnie o który reaktywny mu chodzi³o ??
  
 

Siekiera
Wys³any: 2014-12-15, 21:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Cytat:
Siekiera,
Nie wiem co mia³ na my¶li ten technik z Profi RS .. mo¿e spytaj siê dok³adnie o który reaktywny mu chodzi³o ??


ale to nie ja z nim rozmawia³em tylko @Trze¼wy
a w sumie jak to technik ProfiRS to pewnie trzeba sprawdziæ jaki reaktywny maj± w CSV bo przecie¿ IC ma produkty ProfiRS w³a¶nie z CSV
 

unek
Wys³any: 2014-12-15, 21:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
poprawi³em :)
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-12-15, 21:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Unek, pisz±c swoje posty, z góry zak³adam, ¿e czytaj± je ludzie maj±cy jak±kolwiek wiedzê w temacie o którym dyskutuj±.
Napisa³em, ¿e reaktywny na wa¿enie siê warstwy. Dorozumian± jest okoliczno¶æ, ¿e na reaktywny nak³adamy akryl który nak³adamy pistoletem po³±czonym wê¿em z kompresorem, który jest pod³±czony go gniazdka w którym p³ynie pr±d za który p³aci siê rachunki.
Po co mam pisaæ o rzeczach oczywistych. Przecie¿ ka¿dy wie, ¿e trzeba to pokryæ akrylem, a reaktywny w tej konkretnej sytuacji s³u¿y jako izolator a nie przeciwutleniacz.
 

unek
Wys³any: 2014-12-15, 21:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
No có¿ chcia³em rozja¶niæ o jakim REAKTYWNYM ty piszesz .. bo widaæ po tym temacie, ¿e ró¿ne ch³opaki REAKTYWNE wrzucaj± do jednego wora ..

Ale spoko mo¿e to wszystko oczywiste tylko sam nie wiedzia³e¶ o czym pisze No-limit,
trze¼wy inaczej napisa³/a:

Novol Professional ma 5% a Spectral 8% ( z tego co pamiêtam)



Pozdr

Ps od 2 lat stosujê 4085 i nie ma problemu z wa¿eniem
 

Miki
Wys³any: 2014-12-16, 07:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
unek napisa³/a:
1 No-limit, podaje przyk³ady 1k Wash Primer który miesza siê z rozcieñczalnikiem (2:1) tzn dp i duxon .. to jest to samo co 4085 z sh


Nie uwierzysz, ale to nie jest to samo.
_________________
Mart-Dent
 

unek
Wys³any: 2014-12-16, 09:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
Miki, wiem, ¿e duxon jest rzadszy od sh .. dp nie próbowa³em.
Chodzi³o mi , ¿e to ta sama grupa czyli grunto -wype³niacz ..
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-12-16, 10:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
No dobra. Zaczyna siê dyskusja o dupie marynie, a nadal nie ma odpowiedzi na pytanie które zada³em.
Kto¶ stosowa³ reaktywny jako izolator na niestabilne pod³o¿e?
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

No-limit
Wys³any: 2014-12-18, 16:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Tak ja,jak wy¿ej napisa³em.Aplikuje siê cienkimi warstwami.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang