Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
damian 
Wys³any: 2014-09-25, 20:13   Kilka pytañ nt odbudowy fiata 126p
0
UP DOWN

Posty: 113
Sk±d: Lublin
Witam, w koñcu spe³ni³o siê moje marzenie i wczoraj kupi³em malucha z 1980r z chromowanymi zderzakami i felgami cytrynkami :D D³ugo nie mog³em sobie pozwoliæ na taki zakup bo mnie nie by³o staæ, a jakie¶ 10 lat temu by³o odwrotnie, bo na pierwszy samochód kupi³em malucha, bo tylko na taki mnie by³o staæ ;P trochê siê pozmienia³o przez te parê lat... no ale to nic, przejdê do pytañ, bo pewnie du¿o osób na forum mia³o styczno¶æ z tym autem.
Pierwsze pytanie, to czy elementy blacharskie od wersji FL bêd± pasowa³y do niego i czy ró¿ni± siê tylko tym, ¿e w b³otnikach przednich i tylnych s± dodatkowe mocowania zderzaka których w moim modelu nie ma, oraz tym, ¿e poszycia drzwi maj± dziury na zatrzaski od listew, których u mnie nie ma? Pytam o to, bo wszystkie elementy blacharskie na allegro i olx s± w³a¶nie od wersji FL, no albo od eleganta, ale te to na 100% odpadaj± bo siê ró¿ni±.
Drugie pytanie to: Jak wygl±da wymiana tych elementów, np poszycie boczne jest to tylny b³otnik z progiem, s³upkiem drzwi, t± listw± przy dachu i s³upkiem tylnym, czy wystarczy rozwierciæ miejsca fabrycznych zgrzewów i stary element zejdzie, czy jako¶ siê to wycina? Pytam, bo niem wiem czy ryzykowaæ samemu, czy oddaæ auto blacharzowi.
Trzecie pytanie. Je¶li powymieniam wszystkie elementy blacharskie i wiêkszo¶æ bêdzie z wersji FL to gdy kiedy¶ bêdê chcia³ rejestrowaæ malucha jako zabytek zdyskwalifikuje go to? Czy lepiej "po³ataæ" oryginalne elementy?
Czwarte pytanie dotyczy koloru. Maluch jest teraz pomarañczowy, bardziej podoba³ by mi siê gdyby by³ czerwony, oczywi¶cie kolor z palety 126p, czy je¶li go przemalujê bêdê mia³ szansê kiedy¶ zarejestrowaæ go jako zabytek? Czy lakier musi byæ w jednowarstwowym akrylu, czy mo¿e byæ to dwuwarstwówka (chodzi mi tutaj czy stracê na % oryginalno¶ci je¶li zastosujê bazê i bezbarwny, co da du¿o ³adniejszy efekt).
Pi±te pytanie dotyczy chromu, na jednym zderzaku wysz³o trochê korozji, czy da siê to jako¶ naprawiæ domowymi sposobami, ¿eby nie rzuca³o siê tak w oczy?
Szóstego pytania trochê siê bojê bo to dra¿liwy temat... Po piaskowaniu podwozia po³o¿yæ reaktywny, daæ mu z miesi±c czasu i po³o¿yæ epoksyd, czy reaktywny i od razu akrylowy, a mo¿e fertan i na to epoksyd?
Na razie mam tylko tyle pytañ, z góry dziêkujê za odpowied¼.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2014-09-25, 21:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
damian napisa³/a:
czy elementy blacharskie od wersji FL bêd± pasowa³y do niego i czy ró¿ni± siê tylko tym, ¿e w b³otnikach przednich i tylnych s± dodatkowe mocowania zderzaka których w moim modelu nie ma, oraz tym, ¿e poszycia drzwi maj± dziury na zatrzaski od listew, których u mnie nie ma?

Wersja FL ma inne wloty powietrza do silnika od wersji "pierwotnej" no chyba ¿e znajdziesz
tylne b³otniki z pierwszych serii FL gdzie s± jeszcze starego typu wloty
zmiana wlotów by³a chyba pomiêdzy 1988/89r
Przednie b³otniki s± wê¿sze od wersji FL (nadkola) oraz wewnêtrzne nadkola ...

Maluchy by³y produkowane w dwóch zak³adach (Bielsko-Bia³ej i w Tychach)
tak¿e w tym samym roczniku masz czasami ró¿ne "rozwi±zania"
Poza tym czas i ludzie robi swoje .... na przestrzeni tylu lat

damian napisa³/a:
niem wiem czy ryzykowaæ samemu, czy oddaæ auto blacharzowi.

Jak nie masz pojêcia to jednak zleæ t± naprawê komu¶ kto ma do¶wiadczenie w renowacji
takiego auta

damian napisa³/a:
Je¶li powymieniam wszystkie elementy blacharskie i wiêkszo¶æ bêdzie z wersji FL to gdy kiedy¶ bêdê chcia³ rejestrowaæ malucha jako zabytek zdyskwalifikuje go to?


Z tym pytaniem to proponuje udaæ siê do jakiego¶ Rzeczoznawcy PZMot
poniewa¿ to on bêdzie wystawia³ (wystawia) opiniê z któr± to udajesz siê do Wydzia³u Komunikacyjnego w swoim miejscu zamieszkania

damian napisa³/a:
Maluch jest teraz pomarañczowy, bardziej podoba³ by mi siê gdyby by³ czerwony, oczywi¶cie kolor z palety 126p, czy je¶li go przemalujê bêdê mia³ szansê kiedy¶ zarejestrowaæ go jako zabytek?


To nie przeszkadza (zmiana koloru) w rejestracji auta na tzw. zabytek
wa¿ne aby by³ kolor taki w jakich te auta opuszcza³y fabrykê

damian napisa³/a:
na jednym zderzaku wysz³o trochê korozji, czy da siê to jako¶ naprawiæ domowymi sposobami, ¿eby nie rzuca³o siê tak w oczy?


Taniej chyba wyjdzie znale¿æ taki zderzak w bardzo dobrym stanie ale mo¿na spróbowaæ
go "pomalowaæ" farbami imituj±cymi "ala-chrom"

damian napisa³/a:
Po piaskowaniu podwozia po³o¿yæ reaktywny, daæ mu z miesi±c czasu i po³o¿yæ epoksyd, czy reaktywny i od razu akrylowy, a mo¿e fertan i na to epoksyd?


A mo¿esz napisaæ na jakich materia³ach masz zamiar przeprowadziæ renowacjê pow³oki na tym Maluchu ?
 

damian 
Wys³any: 2014-09-26, 06:05   
0
UP DOWN

Posty: 113
Sk±d: Lublin
Dziêki za odpowied¼. Materia³y novola, epoxyd to Spectral under 385, nie pamiêtam nazwy reaktywnego, ale te¿ z Novola. Muszê jeszcze zapoznaæ siê z produktami z serii classic car od nich. Co do zderzaka to chrom jest w bdb stanie, lustereczko, tylko w³a¶nie wysz³o parê pryszczy rudej, szkoda ca³ego "malowaæ".
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2014-09-29, 07:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
damian napisa³/a:
Co do zderzaka to chrom jest w bdb stanie, lustereczko, tylko w³a¶nie wysz³o parê pryszczy rudej, szkoda ca³ego "malowaæ".

S± specjalne pasty do odnawiania chromu ,spróbuj czarny rdzawy nalot usuniesz
uszkodzonej pow³oki nie "zregenerujesz" ale nadasz zderzakowi "nowy blask"
Mo¿esz nawet past± polersk± do lakieru przejechaæ ten zderzak

damian napisa³/a:
Materia³y novola, epoxyd to Spectral under 385, nie pamiêtam nazwy reaktywnego, ale te¿ z Novola.

Najwa¿niejsze aby¶ stosowa³ materia³y jednego producenta :tak:
damian napisa³/a:
Muszê jeszcze zapoznaæ siê z produktami z serii classic car od nich.

Ju¿ ponad rok mam "kontakt" z tymi materia³ami tj. od chwili ich Premiery oraz od kiedy pokaza³y siê w sprzeda¿y.
Z tego co siê orientujê (kontakty) to bardzo du¿o firm (du¿ych i profesjonalnych) zajmuj±cych siê renowacj± zabytkowych aut pracuje na tych materia³ach
A ich "Premiera" by³a dopiero w maju zesz³ego roku ;)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Classic & Youngtimer Garage

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group