Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-15, 18:16
Autor Wiadomo¶æ
DrCruel
Wys³any: 2006-09-11, 11:47   Mieszalnia Du Pont
0
UP DOWN


Posty: 418
Autor Wiadomo¶æ

andcar



Do³±czy³: 25 Lut 2006
Posty: 1



Wys³any: 25 Lut 2006 06:59 pm Temat postu: MIESZALNIA DuPont

--------------------------------------------------------------------------------

Witam

Jestem nowym posiadaczem mieszalni DuPont.

Co s±dzicie na temat kolorystyki tej mieszalni i proszê o jakie¶ wskazówki i porady dotycz±ce dobarwiania.



Autor Wiadomo¶æ

and
Go¶æ







Wys³any: 25 Lut 2006 07:01 pm Temat postu: asdasd

--------------------------------------------------------------------------------

asdasd



Autor Wiadomo¶æ

Go¶æ








Wys³any: 26 Lut 2006 02:20 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

to fajnie

mam inny pomysl, moze kazdy polecil by jakas mieszalnie w swoim regionie. Ew krotka lista mieszalni - jakosc obslugi, zadowolenie (lub nie) z finalnego produktu.



Autor Wiadomo¶æ

Lukasz



Do³±czy³: 24 Lis 2005
Posty: 45
Sk±d: Poznañ


Wys³any: 27 Lut 2006 10:30 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Kolorystyka DuPonta - jak ka¿dy mieszalnik, niektóre "wchodz±" idealnie, niektóre kolory s± dalekie od idea³u...
A wskazówki co do dobarwiania - powinni Ci zrobiæ porz±dne szkolenie w DP, to chyba obowi±zkowe dla posiadaczy mieszalników...



Autor Wiadomo¶æ

fifka



Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 284
Sk±d: otwock


Wys³any: 27 Lut 2006 04:04 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Nie ma idealnej mieszalni i nie bedzie, z tym sie trzeba pogodziæ.
Pozna³em RMa , Glasurita, DuPonta ,i ICI-Nexa i z tego kilku letniego porównania zdecydowanie wybieram DuPonta.Najkorzystniejszy stosunek ceny do jako¶ci ,szkolenia dla klientów gratisowe,pomoc techników nie tylko w mieszalni,ale równie¿ u klientów mieszalni,kolorystyka.............wg mnie lepsza ni¿ u konkurencji,tutaj RM-Glasurit nadrabiaj± systemem COLORMASRTER tzn chromatycznym u³o¿eniem wzorników (od najja¶niejszego do najciemniejszego),Nexa wypada tu zupe³nie blado.
No ,ale to moje osobiste zdanie ,mo¿e kto¶ma inne?
_________________
Kupiê motocykle i skutery po wypadkach,równie¿ bez prawa rejestracji.
Wiadomo¶ci proszê na priv.



Autor Wiadomo¶æ

Go¶æ








Wys³any: 27 Lut 2006 08:24 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

zanim mia³em w³asny mieszalnik robi³em kolory w dupontie. siedem miesiêcy temu robi³em kolor volvo 446. teraz znajomy dorobi³ ten sam odcieñ .zdziwi³em siê jak rozklei³em auto i ten kolor ró¿ni³ siê od wcze¶niejszego. po tym osobi¶cie postanowi³em to sprawdziæ w firmie dupont. po fakcie siê dowiedzia³em ¿e receptura mia³a REWERS. zosta³ zmieniony sk³ad. i tutaj proszê o informacje czy jest to mo¿liwe,bo dla mnie to jest dziwne, czy ¿le zrobili mixturê? bardzo siê tu zawiod³em na tej firmie . obecnie pracujê na systemie PALINAL i nie spotka³em siê z czym¶ takim. je¶li ju¿ powinna powstaæ nowa receptura. co o tym s±dzicie. mo¿e kto¶ to sprawdzi. osobi¶cie ponios³em koszta poprawy,a przecie¿ chcia³em ten sam kolor co wcze¶niej.



Autor Wiadomo¶æ

fifka



Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 284
Sk±d: otwock


Wys³any: 28 Lut 2006 08:39 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Niestety to prawda ,takie przypadki siê zdarzaj± i ja ztym mia³em czasem problem,który rozwi±zywa³em sprawdzaj±c odcieñ po zmieszaniu lakieru,bez natrysku,dla wprawnego oka wystarczy przy³orzenie "z listwy" i wiadomo o co chodzi .
Po za tym ogromn± rolê w DuPoncie odgrywa kolor podk³adu tzw VS(szaro¶æ widmowa).Wystarczy daæ za jasne b±d¼ za ciemne t³o (podk³ad) i dupa z koloru,szczególnie dotyczy to pere³.
_________________
Kupiê motocykle i skutery po wypadkach,równie¿ bez prawa rejestracji.
Wiadomo¶ci proszê na priv.



Autor Wiadomo¶æ

wojtas-k3



Do³±czy³: 01 Lut 2006
Posty: 13



Wys³any: 28 Lut 2006 12:12 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

kolor powinien byæ identyczny! to co mi teraz zrobili nawet bym nie cieniowa³. taki kit? wcze¶niejszy bardzo dobrze wchodzi³. nawet zrobi³em im fiszkê. wiêc teraz siê nie fatygowa³em tylko do komory i lakier. sytuacjê oceniam negatywnie. powinienem zostaæ poinformowany ¿e kolor jest ZEPSUTY . ja jak bym mia³ tak± sytuacjê to bym zwróci³ chocia¿ za bazê,ale ta firma jest do DUPY! pozdrawiam



Autor Wiadomo¶æ

fifka



Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 284
Sk±d: otwock


Wys³any: 28 Lut 2006 01:38 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Osoba,która zrobi³a kolor bez sprawdzania go pope³ni³a b³±d,ale Ty tez powinienes go sprawdziæ tak dla spokojnego sumienia.Mia³by¶ wtedy mniej problemów ,kolory tworz± ludzie i nie zawsze warto tak do koñca ufaæ.
A na jezdni Ufasz wszystkim?
_________________
Kupiê motocykle i skutery po wypadkach,równie¿ bez prawa rejestracji.
Wiadomo¶ci proszê na priv.



Autor Wiadomo¶æ

Go¶æ








Wys³any: 28 Lut 2006 10:46 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

powiem Ci fifka ¿e do mieszalnika nic nie mam! tylko ci co go prowadz± to barany! jak powiedzia³em ¿e robiê na innej firmie, to odrazu jaka jest z³a. od jesieni mam PALINALA .stosujê ca³y system, i jestem bardzo zadowolony, bo widzê efekty. dla nich liczy siê tylko aby wcisn±æ swój towar. nawet podk³ad z podrabian± etykiet± jest najlepszy. nic wiêcej na ten temat nie powiem. kolorystyka w duponte okre¶lê ¿e jest na wy¿szym poziomie. podstaw± s± wzorniki kolorów wykonane z natrysków. wtedy wiadomo czym siê kierowaæ w razie korekty. to samo mam w palinalu . i rzecz najwa¿niejsza mój natrysk zawsze siê zgadza z dan± fiszk±. powiem szczerze jak malujê bez korekty koloru, wzornik siê zgadza do tego dochodzi cieniowanie to siê obchodzi bez natrysku próbnego.dupontem maluj±c by³o tak samo. do tego dorzucê jeszcze lakiery RMa, uwa¿am ¿e te¿ s± dobre kolory. reszta zale¿y od lakiernika. my¶lê ¿e mo¿na by tu wiele pisaæ ,ale to chyba za wiele do pisania. staram siê okre¶laæ w kilku s³owach . na razie serdecznie pozdrawiam. mo¿e jutro co¶ popiszemy cze¶æ a na jezdni to na jezdni



Autor Wiadomo¶æ

lech



Do³±czy³: 12 Sty 2006
Posty: 4
Sk±d: POMORZE


Wys³any: 02 Mar 2006 11:07 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

pytanie do go¶cia co to "PALINAL" mo¿e co¶ wiêcej nba ten temat.Sam kiedy¶ pracowa³em na DU PONT ale w tamtych czasach nie by³o takich zmian pigmentów jak dzi¶ oj pracowa³o sie tez na PPG ,STANDOXIE, SIKKENSIE, R-M i z t± firm± mam najgorsze wspomnienia brak fachowej kadry szkol±cej wiêcej teoretyków ni¿ praktyków obecnie mam wiêcej czasu i przegl±dam strony internetowe dotycz±ce lakierowania i tu to jest prawdziwe ¿ycie praktyka a nie teoria czytaj±c wiem kto jest praktykiem a kto technikiem w danej firmie
pozdrawiam praktyków LECH



Autor Wiadomo¶æ

wojtas-k3



Do³±czy³: 01 Lut 2006
Posty: 13



Wys³any: 02 Mar 2006 08:35 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

PALINAL to nazwa firmy ,producenta,która zaopatrzy warsztat lakierniczy w ca³y system niezbêdny do renowacji pow³oki lakierniczej na wysokim poziomie. uwa¿am ¿e to jest to ,czego potrzebuj± profesjonali¶ci do wykonania dobrego wyrobu. praca lakiernicza nabiera swego charakteru ,stosuj±c ca³± gamê produktów jednej firmy. pocz±wszy od szpachlówek, podk³adów antykorozyjnch,wype³niaj±cych 2k poprzez sysemy doboru kolorów ,lakiery bezbarwne itd.. w tym jest system 120 HYDROPAL - wodorozcieñczalny, czyli to czego potrzebowaæ bêdziemy po wej¶ciu dyrektywy LZO .jako¶ci materia³ów komentowaæ nie bêdê, najlepiej jest to sprawdziæ samemu. dodam tylko i¿ wcze¶niej z wieloma wadami lakierniczymi mia³em do czynienia. teraz siê z tego ¶mieje. jednym s³owem polecam ! LECH je¶li masz jakie¶ pytania -to jest w³a¶nie PALINAL w kilku s³owach! pozdrawiam



Autor Wiadomo¶æ

lech



Do³±czy³: 12 Sty 2006
Posty: 4
Sk±d: POMORZE


Wys³any: 03 Mar 2006 11:54 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

NO DOBRA SYSTEM SYSTEMEM A JAKA OBS£UGA CHODZI MI O POMOC TECHNICZN¡ TYPU Z£Y KOLOR CO¦ SIÊ DZIEJE Z MATERIA£AMI BO WIESZ KAZDY WSTAWIA MIESZALNIÊ A POTEM RAD¬ SOBIE SAM CH£OPIE METOD¡ PRÓB I B£ÊDÓW
POZDRO LECH



Autor Wiadomo¶æ

andrew



Do³±czy³: 11 Lut 2006
Posty: 150
Sk±d: gdynia


Wys³any: 03 Mar 2006 12:41 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

to nie jest tak do koñca.
mam Rm'a a jak wiesz kolory w KIA to totalna pora¿ka.
pomoc jest przynajmniej na ta chwile bardzo sprawna - jeden telefon i mam cz³owieka ze szczecina , zarówno w sprawach reklamacji jak i doboru kolorów.
sk³ama³bym gdybym narzeka³.
o ile materia³y znam lepsze to obs³uga jest bardzo dobra.



Autor Wiadomo¶æ

lech



Do³±czy³: 12 Sty 2006
Posty: 4
Sk±d: POMORZE


Wys³any: 03 Mar 2006 09:03 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

andrew mo¿e masz racje ale ja pamietam jak technicy z RM ³acznie z Pani± Gra¿yn± uczyli sie od innych a z kolorystyka to maj± problemy do dzi¶ w Gdyni istnieje firma ktora podlega pod RM i maja duuu¿e problemy z kolorami wiesz ja jakos nie mam problemu z KIA a mam kilka serwisow pod sob± do obslugi dorabiamy kolory czasami na telefon i wszystko gra to nie przechwalki wiesz gdzies w trojmiescie byla firma ktorej RM stawial komore lakiernicz± kilka lat dobra fima nie ma reklamacji ani na materia³y ani dobor kolorow tylko sprawna obs³uga techniczna i kolorystyczna a wiesz kolorystyzna obsluga to wiele lat pracy i znajomo¶æ wielu firm lakierniczych a takich ludzi w polsce jest ma³o mo¿e to ¿e szybko reaguja to co¶ innego
pozdro lech
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group