Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
mac412
Wys³any: 2014-04-10, 21:06   pierwszy pistolet/pierwsza praca-felgi
0
UP DOWN

Posty: 21
Hej.
Zabra³em siê za lakierowanie felg. Jest to moja pierwsza praca z u¿yciem pistoletu lakierniczego . Zakupi³em sico bronze z dysz± 1.4-niektórzy zachwalali jak za te pieni±dze-mogê potwierdziæ. Do tego reduktor pod pistolet marki fobo i przejsciówka z reduktora pod szybkoz³±czkê za 1.39z³, która przepuszcza³a powietrze :fiu: gdzie przy moim marketowym kompresorze 24l to by³a masakra (3/4 felgi polakierowane i czekanie na dopicie butli).
Materia³ów jakich u¿y³em:
-podk³ad novol ultra fuller 100 5:1:20%
-baza sikkens A39 z lancer evo grafitowa per³a 2;1
-klar novol ultra klar lack 400 2;1
Nie mam porównania do innych materia³ów wiêc pomine opiniê, jednak na przysz³o¶æ zakupie podk³ad novol 330 wersjê mokro na mokro (szkoda czasu na szlifowanie).
Zdjêcia:





Oczywi¶cie nie oby³o siê od lekkich syfków na klarze, co by³o wiadome przy lakierowaniu w gara¿u nawet mimo umyciu pod³ogi i wy³o¿eniu pod³ogi i ¶cian foli±. Jednak w mojej opinii, uwa¿am, ¿e jak na pierwsz± pracê jest dobrze i na pewno lepiej ni¿ efekt lakierowania jaki¶ czas temu drzwi przez pseudo lakiernika (chyba musia³byæ to uczeñ, bo nie wierze, ¿e od razu schodzi³ klar i by³o pe³no syfu jakby huragan przeszed³ przez komore).
PS.1 Zastanawiam siê tylko czy warto polerowaæ jeszcze felgi papierem 2000 na mokro, pod d³oni± czujê w niektórych miejscach, jakby ziarnko piasku.
PS.2 Mo¿e jaki¶ dryg do podobnych prac mam, ale wiêkszo¶æ wiedzy uzyska³em z tego forum od czytania po zadawania nawet to drobnych pytañ. Dziêki.
Niebawem nastêpny komplet felg, ale do tego czasu musze zrobiæ w miarê stabilne stojaki :rotfl:
Pozdrawiam
Maciej
 

KK 
Wys³any: 2014-04-10, 21:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Pierwszy raz lakierowa³e¶ pistoletem?
 
 

mac412
Wys³any: 2014-04-10, 21:41   
0
UP DOWN

Posty: 21
Tak, pierwszy raz lakierowa³em pistoletem.
 

pitervr6 
Wys³any: 2014-04-11, 19:57   
0
UP DOWN


Posty: 167
Sk±d: rze
bardzo ³adnie, flegi by³y piaskowane ?
 

mac412
Wys³any: 2014-04-11, 20:17   
0
UP DOWN

Posty: 21
Nie piaskowa³em felg, mêczy³em siê papierem ¶ciernym i uzupe³ni³em ma³e ubytki szpachl± z aluminium.
 

miskun 
Wys³any: 2014-04-12, 23:28   
0
UP DOWN


Posty: 35
Sk±d: Przemy¶l
Bardzo ³adnie :spoko:
 

paputek11
Wys³any: 2016-01-12, 07:17   
0
UP DOWN

Posty: 8
Witaj. Równie¿ chce odnowiæ swoje alumy podpowied¼ mi proszê jakiego papieru u¿yæ ¿eby zmatowic lakier poniewa¿ na jednej schodzi mi lakier i muszê wszystkie papierem przelecieç a pó¼niej malowanie.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Fotorelacje

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime