Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
936
Wys³any: 2013-09-11, 13:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
T³o- podk³ad pod srebrn± baze
 

Chino 
Wys³any: 2013-09-11, 17:29   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
I teraz sie rozumiemy :)
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

soraj 
Wys³any: 2013-09-11, 23:56   
0
UP DOWN
Tomek

Posty: 47
Sk±d: Poddêbice
Sprawdzi³em i faktycznie HOK nale¿y do VALSPARA ,a do niego jeszcze np Debeer
 

Chino 
Wys³any: 2013-09-12, 08:56   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
O tym ju¿ pisa³em. Valspaar wykupi³ w 1997 "kilka" praw do HOK'a. I st±d ich logo na puszce...
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

soraj 
Wys³any: 2013-09-12, 10:26   
0
UP DOWN
Tomek

Posty: 47
Sk±d: Poddêbice
co to znaczy" kilka" chyba pakiet kontrolny bo skoro jest na puszce to musi nale¿eæ do tego koncernu .
 

Chino 
Wys³any: 2013-09-13, 15:30   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
Jak siê domy¶lasz nie podam Ci liczb. No ale wystarczaj±co du¿o by HOK sta³ siê czê¶cia korporacji Valspar.
Ale receptury HOK'a siê nie zmieni³y .. poprostu Valspar hajs du¿y wy³o¿y³ ¿eby mieæ "w swojej ofercie" co¶ customowego i fajniejszego od zwyk³ych, przeciêtnych lakierów.
Kosmoski by³ ju¿ na tyle stary, ¿e ju¿ nie mia³ ci¶nienia na trzymanie wszystkiego w ryzach. Tak HOK sta³ siê "wiêksz± i bardziej skomercjalizowan± firm±". A Jon zaj±³ siê tym co kocha najbardziej - malowaniem, dobieraniem kolorów i opracowywaniem receptur... :)
Swoj± drog± nie¼le sie trzyma dziadek ..

Obmy¶lamy ma³y myk ¿eby odrobine obni¿yæ ceny HOK'a. Zobaczymy czy siê uda - nie liczcie na cuda ale "ka¿dy grosz siê liczy"
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

936
Wys³any: 2013-09-13, 16:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
Czekamy na efekty, ¿eby nie op³aca³o siê samemu mix :D tur tworzyæ
 

soraj 
Wys³any: 2013-09-13, 23:56   
0
UP DOWN
Tomek

Posty: 47
Sk±d: Poddêbice
Ja ju¿ obmy¶li³em i concentraty zakupi³em w USA na ebayu po ok 110 za butelke z wszysktimi przesy³kami i po usa do kraju
 

936
Wys³any: 2013-09-14, 09:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
a Chino ma concentraty ok. 100 ml po 80 z³ w sklepach
 

soraj 
Wys³any: 2013-09-14, 09:32   
0
UP DOWN
Tomek

Posty: 47
Sk±d: Poddêbice
ale ja kupi³em 240 ml a Chino ma je po 256
 

936
Wys³any: 2013-09-14, 14:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
OK.
J± kupuje po 19 za 100 ml ?! :shock: ^^
2 ulice ode mnie :)
 

Chino 
Wys³any: 2013-09-14, 14:27   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
soraj napisa³/a:
Ja ju¿ obmy¶li³em i concentraty zakupi³em w USA na ebayu po ok 110 za butelke z wszysktimi przesy³kami i po usa do kraju


Nie wiem czy tak naprawdê masz czym sie szczyciæ. Grono custom painterów i ludzi siedz±cych w temacie w tym kraju jest tak zacie¶nione, ¿e ka¿dy ka¿dego zna. Ka¿dy ka¿dego kojarzy i ka¿dy ma jakie¶ zdanie o "tym drugim".

p.s. Po 150 powiadasz? tak liczê na oko, ¿e po obni¿ce nasze ceny za koncentrat mog± siê zamkn±æ w 167z³ netto. Wtedy lakieru UK ju¿ zapewne nie op³aci siê ¶ciagaæ na lewi¼nie - bo przesy³ka puszki 1qt jest dro¿sza niz koncentratu 8oz, do tego UK mamy proporcjonalnie taniej ni¿ KK.

936 napisa³/a:
OK.
J± kupuje po 19 za 100 ml ?! :shock: ^^
2 ulice ode mnie :)


Mimo i¿ bardzo tego pragniesz - nie bêd± to takie same produkty :)
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

soraj 
Wys³any: 2013-09-14, 14:57   
0
UP DOWN
Tomek

Posty: 47
Sk±d: Poddêbice
936 napisa³/a:
OK.
J± kupuje po 19 za 100 ml ?! :shock: ^^
2 ulice ode mnie :)


ale to jest koncentrat czy farba ?
 

soraj 
Wys³any: 2013-09-14, 15:07   
0
UP DOWN
Tomek

Posty: 47
Sk±d: Poddêbice
Ty Chico nie potrafisz czytaæ ! po 110 z³ wieæ twoje 167 netto mi w ¿aden sposób nie robi bo to jest brutto ok 200 i jeszcze musze podpisac z Tob± umowe i braæ wiêksze ilo¶ci bo jak nie to mam 256 i psu w dupe ca³a rozmowa, wstydze sie tego ale trudno

Skoro jest tak du¿o tych customizerów to zaczne zastanawiaæ sie nad sprowadzaniem i sprzeda¿± HOKa w ni¿szych cenach
 

936
Wys³any: 2013-09-14, 17:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
Koncentrat oczywi¶cie
 

soraj 
Wys³any: 2013-09-14, 19:15   
0
UP DOWN
Tomek

Posty: 47
Sk±d: Poddêbice
to dobra cena a mo¿na wiedzieæ jakiej marki to produkt ?
 

936
Wys³any: 2013-09-14, 21:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
Dobra ?!
190 z³ za litr w jednym mie¶cie
220 z³ w drugim
250 z³ w trzecim
^^

:x: :shock: :tak:
 

936
Wys³any: 2013-09-14, 23:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
w Polsce

podkre¶lam to tylko skoncentrowany pigment
...ale to nie HOK !!!
  
 

soraj 
Wys³any: 2013-09-14, 23:44   
0
UP DOWN
Tomek

Posty: 47
Sk±d: Poddêbice
a mia³e¶ porównanie w³a¶nie np. z HOK ?
 

936
Wys³any: 2013-09-14, 23:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
tak.
sam Chino potwierdzi³, ¿e ³adny kolorek na Junaku wyszed³ ;) ^^
 

936
Wys³any: 2013-09-14, 23:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
spoko.
Nie chodzi mi o ¿adne porównania.
S± zbêdne.

HOK ma swoje wieloletnie sprawdzone receptury !
A ja mam swoje umieszaane w szopie ^^ ;)

I jest ¶miesznie ^^
 

soraj 
Wys³any: 2013-09-15, 10:03   
0
UP DOWN
Tomek

Posty: 47
Sk±d: Poddêbice
ja te¿ robie próby na produktach dostêpnych u nas w Polsce i efekty w wiekszo¶ci bardzo porównywalne , po prostu trzeba wiedzieæ co i jak -znaæ podstawy . A w szopie to wielu najwiêkszych tego ¶wiata zaczyna³o , wiêc wszyskto przed Tob±
 

936
Wys³any: 2013-09-15, 11:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
Ani ja ani Ty nic nowego nie wymy¶lisz na tym ¶wiecie.
Jedynie mo¿emy powielac rozwi±zania i tyle.
Kosmoski mia³ 50 lat na experymenty i zarabianie kasy, dlatego gdy siê ju¿ znudzi³ interesem, sprzeda³ udzia³y i receptury koncernowi by zarabiaæ jeszcze wiêcej, zdobywaj±c wolny czas dla siebie.
Normalna kolej rzeczy.

Ps. sam oceñ pigmenty ?! to nie HOK us pokus ^^ na "You nack ^^ - M10"
http://lakierowanko.info/...er=asc&start=50
 

936
Wys³any: 2013-09-15, 11:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
na 1 warstwe candy :)
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-09-15, 12:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
http://imageshack.us/a/img689/8658/mg1135o.jpg

Skoro juz mowa o kolorach to potrzebujê co¶ takiego, lub bardzo podobnego na clio.
Tylko z wierzchu, bo jest w tym kolorze, ale nie daje czadu a auto to bêdzie reklama mojego .... czego¶ tam.

Ile wyjdzie HOK na ca³e z wierzchu autko?
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

936
Wys³any: 2013-09-15, 13:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
COBALT BLUE bardzo rozcieñczone bêdzie za ciemne w efekcie koñcowym !?
Czeba experymentowaæ zw³aszcza, ¿e "baze" ju¿ masz.
Renówki zw³aszcza Williams wychodzi³y takie niebieskie ? + dobarwienie miêdzywarstw± ?
Ps. Ka¿da miêdzywarstwa Kandy b edzie uciekac w czarny,ciemny odcieñ
mi na Junaka wysz³o ponad 3 litry materia³ów candy baza, miêdzywarstwa (1 warstwa), bezbarwny- to sobie przelicz :)
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-09-15, 13:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
936 napisa³/a:
COBALT BLUE

Z HOKa?

Kasa tu nie jest wielkim ogranicznikiem, ale nie chcê te¿ szaleæ.
W koñcu to takie tam poliftowe clio dci, wiêc lakiery nie mog± byæ warto¶ci po³owy auta.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

936
Wys³any: 2013-09-15, 13:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
no to koncentrat cobalt blue i "odpowiednia !!!" ¿ywica..... (100 ml spokojnie wystarczy)
dlatego z HOKa bo ten kolor to 2 w 1
niebieski i ......... tworzy ten efekt :> :tak: ^^
a jak nie wiesz "gdzie dzwoni±" to gotowca koncentratu od Chino
sobie umieszaj miêdzywarstwe und.... :) (UWAGA !!! grozi pora¿k±) :shock: :D

Ps. Poszczyæ siê fotografi± z wykonanej pracy :) :rotfl:
  
 

936
Wys³any: 2013-09-15, 13:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
Lackdoctor napisa³/a:


... wiêc lakiery nie mog± byæ warto¶ci po³owy auta.


i to wyró¿nia nietuzinkowy styl KUSTOM !

Ps. w USA sa ^^ bior± za "motór" ok 6 ty¶ baksów ^^ w kandy i z grafik±
 

Chino 
Wys³any: 2013-09-15, 16:12   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
soraj napisa³/a:
Skoro jest tak du¿o tych customizerów to zaczne zastanawiaæ sie nad sprowadzaniem i sprzeda¿± HOKa w ni¿szych cenach

Próbuj szczê¶cia. Piszesz jakz wyk³a ³ajza - nie wstyd Ci? Sk±d Ty siê w ogóle urwa³e¶?
Dlatego z Tob± ju¿ nie planujê ci±gnaæ konwersacji. Poczekam a¿ nie mój towar pojawi siê na rynku. Wtedy sobie porozmawiamy...

Jest ich kilku ale raczej ¿aden z tych ceninonych nie bêdzie psu³ sobie imienia kosztem drobnych oszczêdno¶ci. Zw³aszcza, ¿e za materia³ pod ich us³ugi i tak p³ac± klienci... Którym jako¶ to nie przeszkadza, którzy za pieprzone 30z³ nie zrobi± z siebie po¶miewiska.

Cenê 167 netto poda³em po planowanej obni¿ce je¶li wypali pomysl, na który wpadli¶my. Ale bez podpisanej umowy. Umowa progresywna zostaje na starych warunkach - ale nowych cenach. Wiec mimo wszystko bedzie op³acalnie.
Z reszta gadmay o koncentratach a temat o urethanach jest...

936 napisa³/a:
tak.
sam Chino potwierdzi³, ¿e ³adny kolorek na Junaku wyszed³ ;) ^^


Który to ten Junak bo ju¿ siê pogubi³em :)
A co ma byæ nie ³adny ... Przecie¿ nie jest Bóg wie jak sztuk± zrobiæ ³adny lakier. Du¿o jest ³adnych .... ;)
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

Chino 
Wys³any: 2013-09-15, 16:48   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
Soraj - to Ty dobry kozak jeste¶ jak po 33-37$ z transportami i op³±tami wysz³y Cie 110z³ :) DOp³acali Ci ¿eby¶ je kupi³? Zrozum Typie, ze tylko psujesz rynek - by³o wielu, którzy chcieli zarobic na HOK czy ALSA ale ka¿dy rezygnowa³. Na tym w naszym kraju siê nie zarobi - wiêc potrzebny pasjonat, który bêdzie to mial dla czystej frajdy. Zamiast wesprzeæ to jedziesz z takimi zagraniami.. SOrry, gardze takim podej¶ciem.

Ej czemu tak zachêcacie Krzysia do koncentratu? Koncentraty nie s± fajne tak naprawdê - zw³aszcza do malowania ca³o¶ciówek. Spróbuj Krzysiek UK Cobalt Blue - z bazami siê pobawisz - sam zobaczysz co bedzie "dla Ciebie" dobre. Pamietasz jak zielony pracowa³ na róznych bazach? Natrysk zawsze musi byæ..

Jak chcesz pogadac o cenach "dla Ciebie" to przyatakuj na priv. Mogê CI co¶ wyceniæ... tak sensownie.
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-09-15, 18:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Chino napisa³/a:
Ej czemu tak zachêcacie Krzysia do koncentratu? Koncentraty nie s± fajne tak naprawdê - zw³aszcza do malowania ca³o¶ciówek. Spróbuj Krzysiek UK Cobalt Blue - z bazami siê pobawisz - sam zobaczysz co bedzie "dla Ciebie" dobre. Pamietasz jak zielony pracowa³ na róznych bazach? Natrysk zawsze musi byæ..

Jak chcesz pogadac o cenach "dla Ciebie" to przyatakuj na priv. Mogê CI co¶ wyceniæ... tak sensownie.

Dzis puszczê Ci foty i wycenisz ile mi bêdzie trzeba na ca³o¶c po wierzchu.
W sumie najbardziej mysla³em tylko o Tobie, ale jeszcze w tej chwili jestem na etapie kit edyszyn i mam czas aby pomy¶leæ nad mega efektownym lakierem.
Tylko nie wiem czy zd±¿ê, bo nadchodzi coupe po piasku.... :x:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

soraj 
Wys³any: 2013-09-15, 22:18   
0
UP DOWN
Tomek

Posty: 47
Sk±d: Poddêbice
Ty Chino jeste¶ niesamowity . Ja chyba wy¶le maila z tymi epitetami jakimi mnie obrzucasz do HOKa . Jeste¶ ponoæ oficjalnym przedstawicielem takiej wielkiej firmy a zachowujesz sie jak cham i prostak . Wyzywasz i grozisz tyko dla tego ¿e mam ochotê kupowaæ towar po normalnych nie lichwiarskich cenach. Poni¿ej wklejam link na ebay na którym kupi³em koncentraty po 30 usd

http://www.ebay.com/itm/K...256dc4c&vxp=mtr

Kupi³em 5 root beer i 5 pagan gold za wszystko zap³aci³em z przesy³ka ok 330 usd
to daje ok 33 usd po kursie 3.15 -ok 104 z³ , paczka - list z tymi preparatami do Polski ok 20 -25 usd

to daje ok 350 usd za 10 sztuk i towar mam u siebie w domu za tydzieñ , czyli
35 usd po 3,15 daje DOK£ADNIE 112.5 Z£ POLSKICH . Zaokr±gli³em do 110, bo dolca liczy³em po 3 z³ sorki

Nastêpna sprawa - pasjonat czy przedstawiciel oficjalny , bo to du¿a ró¿nica?

pasjonat to taka osoba która oddaje siê pasji i niekoniecznie t³ucze na tym 100 procent mar¿y

a przedstawiciel to taka osob± która reprezentuje firme i jej dobre imie na danym terenie -obszarze i niekoniecznie t³ucze na tym 100 procent , a i nie obra¿a ludzi na forach tylko dla tego ¿e maja inne zdanie na temat cen.

Jest jeszcze jedna opcja- pseudo przedstawiciel który mo¿e byæ chamem burakiem i chce tylko zarobiæ kupê kasy na frajerach,cisn±c im cenzura ¿e taka cena musi byc bo to POLSKA

A Chino jeszcze jedno , na jednej butelce concentratu nie trac± twoi klienci 30 "pieprzonych "z³ tylko prawie 150 z³ a to jest du¿a róznica

Kolejne pytanie umowê na wy³aczno¶æ w tym kraju masz podpisan± z HOKiem czy VALSPARem ?
bardzo mnie to ciekawi .

Za to ¿e chcê u¶wiadomiæ zainteresowanym ¿e produkty HOKa s± o niebo tañsze np w UK czy USA to TY mnie wyzywasz obra¿asz i grozisz mi - gdzie tu pasja ,chyba raczej chêæ zysku przys³oni³a Ci pasjê . ¯a³osne- przdstawicielu .
 

Chino 
Wys³any: 2013-09-16, 17:57   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
Ale¿ Ty jeste¶ nie ogarniety.
Po pierwsze zobacz jaki jest kurs sprzeda¿y waluty tudzie¿ kurs Pay Pala. Pewnie cos okolo 3,35 bêdzie.. a to ju¿ ró¿nica.
Po drugie - czy do Ciebie nie dociera, ze nie t³uke 100% mar¿y? Przerosla Ciê ta informacja? Niestety jako europejczyk kupujê te towary w EUR nie USD - i powiem Ci, ze moje ceny w EUR s± juz wyzsze niz detal w USA. Jeste¶ pierwsz± osob±, która tak siê upar³a, chyba za duzo wolnego czasu masz.

soraj napisa³/a:

Nastêpna sprawa - pasjonat czy przedstawiciel oficjalny , bo to du¿a ró¿nica?
pasjonat to taka osoba która oddaje siê pasji i niekoniecznie t³ucze na tym 100 procent mar¿y


Takimi lakierami w tym kraju moze zajaæ sie wy³±cznie pasjonat - nikt nigdy siê na nich nie dorobi, traci sie tlyko nerwy i czas przez takich jak Ty.. Ciê¿ko Ci przyswoiæ wiedzê, ze w USA wszystko taniej kosztuje niz u nas? i to z ka¿dego mo¿liwego wzglêdu? VAT, podatek dochodowy, akcyza .. op³aty dla agencji celnej. Ale co tam, Ty madrzejszy jeste¶.
I nie pisz o chêci zysku bo na ten moment utopione s± dziesiatki tys z³ w tym interesie...

soraj napisa³/a:

Kolejne pytanie umowê na wy³aczno¶æ w tym kraju masz podpisan± z HOKiem czy VALSPARem ?
bardzo mnie to ciekawi .


Nie ma problemu. Odpowiem. Valspar nie jest ca³o¶ciowym w³a¶cicielem House Of Kolor. Prawami dystrybucyjnymi itd zarz±dza nadla istniejace House Of Kolor z siedzib± w 701 South Shiloh Road Garland, Texas 75042. I przy okazji powiem Ci, ze jako wy³±czniak mam prawo kontroli wprowadzanego na rynek do obrotu towaru wyprodukowanego przez House Of Kolor. Wiêc milêgo sprowadzania i sprzeda¿y zyczê. Aha i nie pamietaj dowalic 23% VAT + warot¶ci podatku dochodowego + kosztów celnych i transportowych. Ahaa i pamietaj o SWOJEJ 100% mar¿y. Wtedy Twoje ceny wyniosa blisko 300-330z³ za ten jeden koncentrat.

Masz dla porównania. Klasyczne ciuchy Dickies. W stanach 25$
http://www.ebay.com/itm/D...=item19e15d8ba6

W Polsce takie gacie kosztuj± bodaj 159-189zl. Nie da siê taniej ! po pierwsze NIE DA SIÊ sprzedaæ, po drugie producent narzuca dystrybutorom jaka mar¿ê maja mieæ itd.

Nie ciagnijmy juz tematu, nie chce mi sie z Tob± gadaæ. Uczepile¶ siê jednego koncentratu. Pociagnij UK czy KBC taniej ni¿ ja mogê Ci zaproponowaæ to pogadamy... Dla mieszalni i firm nasze wartosci z faktur± VAT naprawdê s± wzglêdnie atrakcyjne. Produkty s³abszej jakosci jak ALSA, RM czy fabryki barw wychodz± podobnie cenowo a nawet dro¿ej.. wiec nie cwaniakuj. I tak nie zrozumiesz, nie bedê juz tlumaczyl. Naprawdê nie pisz - chyba, ze co¶ pod wzglêdem technicznym masz do powiedzenia.
Mówisz cham i prostak - bo co? Bo napialem, ze piszesz jak ³ajza? bo piszesz a teraz jeszcze jak spo³eczniak. Pisz ¶mialo do HOK, amerykanie nieco inaczej do interesów podchodz±, jeszcze Ciê wy¶miej± albo na dzieñ dobry usun± Twojego maila.
Policz ile Ty epitetów napisa³e¶ w moim kierunku, Ty "chamie i prostaku"....

Lackdoctor napisa³/a:
Chino napisa³/a:
Ej czemu tak zachêcacie Krzysia do koncentratu? Koncentraty nie s± fajne tak naprawdê - zw³aszcza do malowania ca³o¶ciówek. Spróbuj Krzysiek UK Cobalt Blue - z bazami siê pobawisz - sam zobaczysz co bedzie "dla Ciebie" dobre. Pamietasz jak zielony pracowa³ na róznych bazach? Natrysk zawsze musi byæ..
Jak chcesz pogadac o cenach "dla Ciebie" to przyatakuj na priv. Mogê CI co¶ wyceniæ... tak sensownie.

Dzis puszczê Ci foty i wycenisz ile mi bêdzie trzeba na ca³o¶c po wierzchu.
W sumie najbardziej mysla³em tylko o Tobie, ale jeszcze w tej chwili jestem na etapie kit edyszyn i mam czas aby pomy¶leæ nad mega efektownym lakierem.
Tylko nie wiem czy zd±¿ê, bo nadchodzi coupe po piasku.... :x:

Spoxik, pogadamy, porównasz, pomy¶lisz i wybierzesz. Jakosci HOK nie osiagniesz w stodole :) Co nie oznacza, ze nie osiagniesz jakiego¶ bardzo ³adnego lakieru.

Panowie mistrzowie - to pytanie do tych technicznych - niech rozwieja moje i innych osób w±tpliwosci.
Tak jak pisalem - HOK nie zaleca koncentratów do ca³o¶ciówek - do nich tylko i wylacznie UK. KK to do customowych wybryków. Pisz± wyra¼nie :

"Do not apply more than 4 coats of SG100 (podczas, gdy Kandy potrzebuje 6 lub wiecej warstw), Not recommended for overall paint application and is not designer for hi-build"

Po co wiêc upieraæ siê na koncentratach? Skoro g³êbii a¿ takiej nie osiagniemy na nich, sa bardziej cenzura (i trudniej ze 100% powtarzalnosci± - bo a ut sie da kropelke wiecej, tu kropelkê mniej)?
Mo¿e wiec wróæmy do tych "prawdziwych" kandy w postaci "Urethane Kandy", które s± przedmiotem tego tematu. Z praktyki - custom painterzy jak bior± ode mnie KK to tylko i wylacznie pod aerograf albo wrêcz nawet zeby trzaskaæ na "sucho" bez zywicy, bez klaru .. ewentualnie z odrobin± reducera.
KA¯DY jak chce cos po ca³o¶ci malowac w Kandy to bior± lakiery UK. Co¶ wiêc w tym jest, ¿e Kandy Koncentrate nie powinno sie u¿ywac do calosciówek bo nie do tego zostaly stworzone. I skoro custom painterzy z kilkunastoletnim do¶wiadczeniem tak robi± ...

£apcie jeszcze Tech Manuala do UK i KK:

http://houseofkolor.com/P.../English/KK.pdf

http://houseofkolor.com/P.../English/UK.pdf


p.s.
936 napisa³/a:
tak.
sam Chino potwierdzi³, ¿e ³adny kolorek na Junaku wyszed³ ;) ^^


Ju¿ wiem, o którym mówisz. No ³adny wyszedl, co mam mówiæ, ze nie ³adny jak ³adny :)

Malujemy w³a¶nie wzorniki HOK'a. Wiec jak by kto¶ chcial wpa¶c na piwko i porównaæ - zapraszam jak bêd± gotowe. :spoko:
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

936
Wys³any: 2013-09-16, 22:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
Dziêki za uznanie :) :spoko:
Ps. 2 dni malowania po 11 godzin i zrobione :)
Gara¿ by³ zbyt ma³y :D
Pozdro
 

gugun 
Wys³any: 2013-09-17, 12:24   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Lackdoctor napisa³/a:
Z HOKa?

Kasa tu nie jest wielkim ogranicznikiem, ale nie chcê te¿ szaleæ.
W koñcu to takie tam poliftowe clio dci, wiêc lakiery nie mog± byæ warto¶ci po³owy auta.
2l uk 2l reducera,2l catalysta + bezbarwny 1l+0,5+0,5=2l + baza z mieszalni srebrna,ewentualnie na ostatni± warstwe 0,5l hok/a
 
 

gugun 
Wys³any: 2013-09-17, 12:26   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
cocia¿ jakby¶ siê postara³ to 1 puszk± litrow± by¶ obmalowa³ te clio :) z tym ze ciemniejszy spód i z 1,5 warstwy uk ;) ale to ju¿ wy¿sza szko³a jazdy wyj¶æ bez chmurek :) tymbardziej ze auto ma robiæ za reklame a nie antyreklame czego¶ tam :D
 
 

Chino 
Wys³any: 2013-09-17, 13:46   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
gugun napisa³/a:
Lackdoctor napisa³/a:
Z HOKa?

Kasa tu nie jest wielkim ogranicznikiem, ale nie chcê te¿ szaleæ.
W koñcu to takie tam poliftowe clio dci, wiêc lakiery nie mog± byæ warto¶ci po³owy auta.
2l uk 2l reducera,2l catalysta + bezbarwny 1l+0,5+0,5=2l + baza z mieszalni srebrna,ewentualnie na ostatni± warstwe 0,5l hok/a


Pomiesza³e¶ proporcje :P Wyliczy³em Krzy¶kowi na priv :
3l UK + 1,5l RU + 1,5l KU. Z rabacikiem i podpowiedzia i bonusem.
Ma ju¿ poglad na sprawê. Decyzja do niego nale¿y.
Clio ma³e ale sam dobrze wiesz, ze idzie tego towaru sporo.
6 warstw .. nawet na ma³ym samochodzie oznacza to, ze idzie 2x tyle materialu co "zwyk³ego" lakieru. Ale warto jak cholera :)
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

gugun 
Wys³any: 2013-09-17, 14:28   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Chino napisa³/a:
Pomiesza³e¶ proporcje :P
fakt :)
Chino napisa³/a:
Clio ma³e ale sam dobrze wiesz, ze idzie tego towaru sporo.
6 warstw .. nawet na ma³ym samochodzie oznacza to, ze idzie 2x tyle materialu co "zwyk³ego" lakieru. Ale warto jak cholera
pewnie ¿e warto,ale ja siê nie zgadzam i protestuje ^^ ^^ ^^ ooo i tyle ci powiem :D
2l uk +1l ru+1l ku w zupe³no¶ci wystarczy jak bez wnêk :tak: masz 4l gotowej mieszanki co bez problemu da 4-5 pe³nych warstw co w zupe³no¶ci wystarczy :tak: no chyba ¿e krzysio bedzie wali³ jakim¶ sico i cenzura po³owe w powietrze ^^
 
 

Chino 
Wys³any: 2013-09-17, 15:23   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
gugun napisa³/a:
2l uk +1l ru+1l ku w zupe³no¶ci wystarczy jak bez wnêk :tak: masz 4l gotowej mieszanki co bez problemu da 4-5 pe³nych warstw co w zupe³no¶ci wystarczy :tak: no chyba ¿e krzysio bedzie wali³ jakim¶ sico i cenzura po³owe w powietrze ^^

Producent to i 5qt podaje dla ma³ego samochodu. Tylko u nich male samochody s± troche wiêksze :P
Eee, Krzysiek ma niez³y sprzêt u siebie wiec my¶lê, ¿e nie bedzie marnowa³ :P
4-5 warstw to zdecydowanie za ma³o. Daj±c tyle poprostu traci siê efekt - nie chodzi tu o uzyskanie barwy a uzyskanie barwy i g³êbii.
Tak czy inaczej jest zapotrzebowanie na Cobalt, jak bêdê ¶ci±ga³ to wezmê wiêcej bo sie w³a¶nie pokoñczy³. Najwy¿ej Krzy¶kowi wy¶lê puchê wiecej, jak nie otworzy to ode¶le i ju¿ ;)
Je¶li sie zdecyduje.
Jednak maluj±c Kandy po calo¶ci warto mieæ za du¿o niz za ma³o. Bo jak na ostatni± warstwê na 1/3 samochodu nagle zbraknie to mamy ma³± wtopê ;)
Ty teraz Damian malowa³e¶ na z³ocie - ciemniejsza baza jednak u³atwia malowanie. Czym ja¶niejsza tym bardziej cenzura ale efekt ³adniejszy (IMO). Trochê brokatu sypn±æ pod UK i bêdzie "miszcz". Zw³aszcza jak na reklamow± - pokazówkê.
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

soraj 
Wys³any: 2013-09-17, 21:16   
0
UP DOWN
Tomek

Posty: 47
Sk±d: Poddêbice
Chyba Ty Chino jeste¶ nieogarniêty,Nigdny nie p³aci³e¶ Pay palem. Informuje Ciê ,je¶li kurs bankowy wynosi np 3,15 ,to pay pal liczy 3,17-3,18 nie wiecej raczej jest to normalna cena kantorowa

Odno¶nie Hoka to koresponduje z nimi i ostatnio nawet dzownilem, dok³adnie na ten adres który podajesz i wiesz nawet gadali ze mn± i nawet odpowiadaja na moje maile Na pytanie o przedstawiciela HOKa w Polsce powiedzieli ¿e pierwsze s³ysza zapewnili mnie w mailu ¿e NIE MA ¯ADNEGI IM ZNANEGO PRZEDSTAWICIELA HOKa w Polsce, ta sama sytuacja powtórzy³a sie gdy zadzwoni³em . Wskazali mi najbli¿szego przedstawiciela w Niemczech Wiêæ straszyæ to mo¿esz jakiego¶ frajera a nie mnie
Nawet na stronie HOKa nie ma ¿adnej wzmianki o Twojej firmie i przedstawicielstwie w Polsce, wiêc to raczej Ty powiniene¶ obawiaæ sie kontroli a nie byæ tym kontroluj±cych Pozdrawiam

A jeszcze jedno gdyby¶ choæ raz dosta³ maila od Hoka z USA to wiedza³ by¶ ze w takim maila nie ma ani jednego loga,znaczka,czy napisu HOUSE OF KOLOR ,jest tylko VALSPAR wiêc gdyby¶ mia³ jak±¶ umowe, to w³a¶nie mi³a³by¶ ja podpisan± z Valsparem
 

936
Wys³any: 2013-09-17, 21:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
Czyli o co chodzi ?
Bo jak nie wiadomo o co to o pieni±dze. :)

¯adnej rzeczowej wiedzy z tych info nie mogê wydedukowaæ ?!

czy ten temat ma na celu poszerzenie wiedzy odbiorcy oraz wymiane do¶wiadczeñ ?
Czy udowodnienie kto jest wiêkszym macho ?! ^^
 

Chino 
Wys³any: 2013-09-18, 08:11   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
soraj napisa³/a:
,Nigdny nie p³aci³e¶ Pay palem.

Mo¿e jeszcze powiedz jak± herbatê pije. Pay Palem p³acê ¶rednio 15-20 razy w roku.

soraj napisa³/a:
Odno¶nie Hoka to koresponduje z nimi i ostatnio nawet dzownilem, dok³adnie na ten adres który podajesz i wiesz nawet gadali ze mn± i nawet odpowiadaja na moje maile Na pytanie o przedstawiciela HOKa w Polsce powiedzieli ¿e pierwsze s³ysza zapewnili mnie w mailu ¿e NIE MA ¯ADNEGI IM ZNANEGO PRZEDSTAWICIELA HOKa w Polsce, ta sama sytuacja powtórzy³a sie gdy zadzwoni³em . Wskazali mi najbli¿szego przedstawiciela w Niemczech Wiêæ straszyæ to mo¿esz jakiego¶ frajera a nie mnie
Nawet na stronie HOKa nie ma ¿adnej wzmianki o Twojej firmie i przedstawicielstwie w Polsce, wiêc to raczej Ty powiniene¶ obawiaæ sie kontroli a nie byæ tym kontroluj±cych Pozdrawiam


Dziêki za info. Wyja¶niê sprawê.
Mam umowê europejsk± - wraz z Czechami, którzy rz±dz± tutaj w europie srodkowej i wschodniej. Mam j± w jêzyku czeskim nawet bo pod nich podlegam.
Na dniach dam znaæ o co tu chodzi³o.
Scan umowy zawsze mogê za³±czyæ ;)

936 - sam nie wiem. Pogubi³em siê ju¿ dlatego nalegam do wrócenia do dyskusji na tematy techniczne.
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

soraj 
Wys³any: 2013-11-07, 01:47   
0
UP DOWN
Tomek

Posty: 47
Sk±d: Poddêbice
patrzcie jaki ³adny kolor candy . Ciekawe z jakiej to firmy ?
http://imageshack.us/photo/my-images/854/dhxu.jpg/
 

gugun 
Wys³any: 2013-11-07, 14:59   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
raczej nie hok,chyba ¿e naprawde kiepskiej jako¶ci fotki
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group