Lakiernictwo samochodowe dla profesjonalistów i amatorów

Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
usien
Wysłany: 2013-08-06, 00:39   Jaka pompa do butli 270 L ?
0
UP DOWN

Witam , jestem tu nowy :)

Mam do Was pytanko bo mam już większość do budowania własnego kompresora tylko potrzebuje pompy .
I tu jest pytanie , bo ma to słuzyc do malowania jak i uzytkowania " gana" .
Lepiej zeby to były dwie sprężarki po 2 cylindry czy jedna dwucylindrowa V .
Silnik mam dosc dobry bo produkcji TAMEL o mocy 4kW.

Proszę o propozycje jakie sprężarki/ ka ?
Dodam ze puki co mam 750zl . do wydania

Mariko12 
Wysłany: 2013-08-06, 09:57   
0
UP DOWN
Pustkowie

http://allegro.pl/pompa-s...3405564798.html
idealna wręćz do butli i silnika :spoko:

usien
Wysłany: 2013-08-06, 10:13   
0
UP DOWN

Wszystko fajnie tylko ta cena trochu mi nie odpowiada , bo chce jeszcze pistolety kupic , ale mam upatszone cos takiego ale chyba bedzie za słabe do mojej butli : http://allegro.pl/pompa-s...3437232355.html albo cos takiego
http://allegro.pl/pompa-s...3390734934.html

Mariko12 
Wysłany: 2013-08-06, 10:37   
0
UP DOWN
Pustkowie

Jak już to bierz tą 1, ale wydajnośc ma mniejszą, ;/ No ale jak chcesz jeszcze pistolety kupić to bierz tą Abac-a :roll:

tomek70
Wysłany: 2013-08-06, 11:23   
0
UP DOWN

usien napisał/a:
http://allegro.pl/pompa-s...3437232355.html
Jednocylindrowa , dwutłokowa. To chyba jakiś wyższy model.

usien
Wysłany: 2013-08-06, 11:25   
0
UP DOWN

kurde bo na aukcji nic nie pisze ze do tego abaca czy jest czy nie ma koła pasowego ? Jak myslicie ?

Mariko12 
Wysłany: 2013-08-06, 12:03   
0
UP DOWN
Pustkowie

Najlepiej jak zadzwonisz i się zapytasz :tak:

usien
Wysłany: 2013-08-06, 12:15   
0
UP DOWN

Dzis jade u siebie w miescie czegos poszukac moze maja jakies dobre ceny gdzies

KK 
Wysłany: 2013-08-06, 12:59   
0
UP DOWN

Abac B6000

usien
Wysłany: 2013-08-06, 16:10   
0
UP DOWN

kupie chyba tego ABAC A-39B a potem dokupie takiego drugiego lub cos podobnego bo mam duzy i dobry silnik a dodatkowo koło pasowe na 2 paski wiec no problemo...

jak sadzicie ?

Mariko12 
Wysłany: 2013-08-06, 17:04   
0
UP DOWN
Pustkowie

To po co przepłacać 2 razy ? :blee:
To lepiej dołóż te 500 zł i miej problem z głowy, :tak:
A tak więcej roboty i więcej kasy w to włożysz

diablo74 
Wysłany: 2013-08-06, 21:01   
0
UP DOWN

usien napisał/a:
kupie chyba tego ABAC A-39B a potem dokupie takiego drugiego lub cos podobnego

a potem to sprzedasz za bezcen bo dojdziesz do oczywistych wniosków :tak:

diablo74 
Wysłany: 2013-08-06, 21:03   
0
UP DOWN

KK napisał/a:
Abac B6000

o to jest konkret ale b5900 też się nada jak ma być taniej

usien
Wysłany: 2013-08-06, 21:12   
0
UP DOWN

Ale ten co chce kupic Abac A-39B bedzie dobry bo wydajnosc ma w miare doba a pisotel devilbissa co chce kupic to potrzebuje ok 190L

usien
Wysłany: 2013-08-06, 21:53   
0
UP DOWN

Znalazłem przed chwileczka takie spręzarki i sadze ze beda lepsze niz a-39b jak myslicie ?
http://allegro.pl/pompa-s...3447140956.html

KK 
Wysłany: 2013-08-06, 21:56   
0
UP DOWN

Mówię bierz 6000. Przez pewien czas wiatru nie braknie.
Skoro wiesz co chcesz kupić to po co pytasz, nikt nie doradza Ci na złość.

usien
Wysłany: 2013-08-06, 21:59   
0
UP DOWN

tak ale skad ja wyciagne tyle hajsu ??? skoro mam odłożone 1.5k a chce kupić sprężarkę, pistolety i jakieś akcesoria ?

Lackdoctor 
Wysłany: 2013-08-06, 22:12   
0
UP DOWN

usien napisał/a:
Znalazłem przed chwileczka takie spręzarki i sadze ze beda lepsze niz a-39b jak myslicie ?

Skoro hajs troche ogranicza to ta z linku będzie dobra.

Pod silnik 3kW z wydajnością ok 350 l/min ( pisze ze 385,,, ale różnie to bywa,,, może i mieć bo to jednostopniowa, wiec ok)

diablo74 
Wysłany: 2013-08-06, 22:13   
0
UP DOWN

b6000 nie może bo ma silnik za słaby ale b5900 to już da radę :spoko:

Mariko12 
Wysłany: 2013-08-06, 22:15   
0
UP DOWN
Pustkowie

Ja mu dałem link do b4900
Troszkę słabsza,ale lepsza od tej co chce kupić i od tych chińskich :/
A te akcesoria to co masz na myśli ? :arrow:

usien
Wysłany: 2013-08-06, 22:17   
0
UP DOWN

Lackdoctor napisał/a:
Pod silnik 3kW z wydajnością ok 350 l/min ( pisze ze 385,,, ale różnie to bywa,,, może i mieć bo to jednostopniowa, wiec ok)

Tylko ze ja mam juz silnik 4kW

Akcesoria czyli: waz do komprsora, i inne łączniki , przewody, odwadniacz do pistoletu i reduktor, oraz odwadniacz na kompresor i odolejacz

Lackdoctor 
Wysłany: 2013-08-06, 22:17   
0
UP DOWN

KK napisał/a:
Mówię bierz 6000. Przez pewien czas wiatru nie braknie.

To co proponujesz to już dla zawodowca i jemu wiatru nie braknie.
Tu u kolegi spokojnie to bedzie współgrać z jego silnikiem 4kW.

Można z tą wydajnością zastosowac ten kompresor pod zbiornik 270 litrowy.... to takie minimum, ta wydajność.

KK 
Wysłany: 2013-08-06, 22:19   
0
UP DOWN

Wybór jest kolegi, ja tylko doradzam. 1500 to za mało, kupuje się szajs, który i tak za jakiś czas trzeba zmienić, lepiej pomyśleć o ratach.

Lackdoctor 
Wysłany: 2013-08-06, 22:21   
0
UP DOWN

Mariko12 napisał/a:
Ja mu dałem link do b4900

Sprzedawca kłamie z tą efektywnością.

Dwustpniowa ma lżej, ale daje mniej powietrza.

Lackdoctor 
Wysłany: 2013-08-06, 22:22   
0
UP DOWN

KK,

Ja tez tylko doradzam.

Pozdro.

usien
Wysłany: 2013-08-06, 22:23   
0
UP DOWN

Dobra panowie z moimi srodkami jako praktykant ( zarabianie ok 140zl / mies ) to no wiadomo .... jakos trzeba sobie radzic heeh

Ale ostateczna odpowiedz ktora z tych dwóch ostatecznie?
czy ta ? http://allegro.pl/pompa-s...3437232355.html

Mariko12 
Wysłany: 2013-08-06, 22:25   
0
UP DOWN
Pustkowie

Lockdoctor
Co ty pieprzysz ? Dla jakiego zawodowca ?
czyli b5900 już jest dla amatora i śmiało może ją kupować :blee:
Wydajność sprężarki nie ma nic wspólnego, z tym czy ktoś jest zawodowcem czy nie, wiatru musi nie brakować !! i w kwestii sprężarki nie ma czy ktoś jest amatorem czy zawodowcem ! :x:
Chyba że chodzi o kompresory śrubowe to inna bajka :tak:
Ale jeśli chodzi o te zwykłe, to prosze nie myl kolegi i niech tak inwestuje aby później nie przepłacać 2 razy, jeśli teraz zrobi głupotę :nie:

KK 
Wysłany: 2013-08-06, 22:28   
0
UP DOWN

Pamiętajcie zawsze trzeba myśleć co będzie za jakiś czas. W tym momencie potrzebna jest sprężarka o wydajności np 350l/min realną.
Ok siedzimy na forum, podniecamy się.... kupujemy satę. Nie rp no bo na allegro była akurat sata hvlp i tu sraka, sprężarka za mała.

No i tu dalej zastanawianie się. cenzura.

Nie wierzę, że jak ktoś ma 1500 odłożone to nie może dozbierać. Oczywiście rozumiem ten punkt widzenia, ponieważ sam kupiłem za małą sprężarkę do moich potrzeb. Pół roku temu była ok, dzisiaj już 200l/min mi brakuje wydajności. Także wiecie.

Jak tanio to lepiej będzie Ci kupić pompę SUMAKĘ, taką samą jak w Walterze montują, nie są cudowne, ale wytrzymują co mają wytrzymać. Wtedy masz wydajności 450l/min, przy silniku tylko 3kw. Poniżej 900zł są w necie, te co montują w Walterze GK 530.

http://www.sklepy24.pl/sk...wa-pp-40-3/1799
na necie można je znaleźć poniżej 900zł. Jak poszukasz.

Mariko12 
Wysłany: 2013-08-06, 22:32   
0
UP DOWN
Pustkowie

KK napisał/a:
Pamiętajcie zawsze trzeba myśleć co będzie za jakiś czas. W tym momencie potrzebna jest sprężarka o wydajności np 350l/min realną.
Ok siedzimy na forum, podniecamy się.... kupujemy satę. Nie rp no bo na allegro była akurat sata hvlp i tu sraka, sprężarka za mała.

No i tu dalej zastanawianie się. cenzura.

Nie wierzę, że jak ktoś ma 1500 odłożone to nie może dozbierać. Oczywiście rozumiem ten punkt widzenia, ponieważ sam kupiłem za małą sprężarkę do moich potrzeb. Pół roku temu była ok, dzisiaj już 200l/min mi brakuje wydajności. Także wiecie.

Jak tanio to lepiej będzie Ci kupić pompę SUMAKĘ, taką samą jak w Walterze montują, nie są cudowne, ale wytrzymują co mają wytrzymać. Wtedy masz wydajności 450l/min, przy silniku tylko 3kw. Poniżej 900zł są w necie, te co montują w Walterze GK 530.

na necie można je znaleźć poniżej 900zł. Jak poszukasz.

Właśnie o tym mówię, że na takim wariancie nie wolno oszczędzać, A też nie wierzę w to że nie można dozbierać kasy :blee:

juny 
Wysłany: 2013-08-06, 22:33   
0
UP DOWN

KK napisał/a:

Takie sa montowane na walterze banka 200l polecam sąsiad ma ;)

Lackdoctor 
Wysłany: 2013-08-06, 23:40   
0
UP DOWN

Mariko12,
Chłopie czy ty wiesz ile tak naprawde potrzebujesz powietrza do np sata hvlp 3000, tak aby bez problemu (bez spadków ) pomalowac nawet całe autko?
Czy wiesz jaki bufor daje zbiornik 270 litrów?

Czy Ty zdajesz sobie sprawe ilu lakierników nie wie nawet ze pracuje na sprężarkach które maja tak słaba wydajność, że ratuje sytuacje tylko duzy zbiornik?

Do lakierowania 350 l/min wystarczy jak sie ma duzy zbiornik.
Czas lakierowania jest krótki.
Jak juz sie jest zawodowcem, to niestety dochodza maszynki i praca jedną powoduje że okazuje sie jakim sprzetem dysponujemy.

Dlatego pisze że dla zawodowca spręzarka musi miec wydajnośc ponad 400 l/min, im wiecej ponad, tym lepiej.
Takie cos ma walter 3kW i 3 tłokowy kompresor - 440 l/min jak mnie pamięć nie myli.
Lub kazda inna z 4 kW silnikiem i wydajnoscia od 410 l/min.... tu juz zalezy od zastosowanego kompresora, przełozenia itd.
Tylko czy ty to rozumiesz?
Mariko12 napisał/a:

No raczej na to nie liczę że rozumiesz,,, zrozumiesz.

tomek70
Wysłany: 2013-08-07, 05:59   
0
UP DOWN

http://tablica.pl/oferta/...html#d051f8a9a6 Trochę ryzyko z używanymi , ale wiatru by Ci nie zabrakło. http://tablica.pl/oferta/...html#8b5d4a3091

Mariko12 
Wysłany: 2013-08-07, 08:06   
0
UP DOWN
Pustkowie

Lackdoctor napisał/a:
Mariko12,
Chłopie czy ty wiesz ile tak naprawde potrzebujesz powietrza do np sata hvlp 3000, tak aby bez problemu (bez spadków ) pomalowac nawet całe autko?
Czy wiesz jaki bufor daje zbiornik 270 litrów?

Czy Ty zdajesz sobie sprawe ilu lakierników nie wie nawet ze pracuje na sprężarkach które maja tak słaba wydajność, że ratuje sytuacje tylko duzy zbiornik?

Do lakierowania 350 l/min wystarczy jak sie ma duzy zbiornik.
Czas lakierowania jest krótki.
Jak juz sie jest zawodowcem, to niestety dochodza maszynki i praca jedną powoduje że okazuje sie jakim sprzetem dysponujemy.

Dlatego pisze że dla zawodowca spręzarka musi miec wydajnośc ponad 400 l/min, im wiecej ponad, tym lepiej.
Takie cos ma walter 3kW i 3 tłokowy kompresor - 440 l/min jak mnie pamięć nie myli.
Lub kazda inna z 4 kW silnikiem i wydajnoscia od 410 l/min.... tu juz zalezy od zastosowanego kompresora, przełozenia itd.
Tylko czy ty to rozumiesz?
Mariko12 napisał/a:

No raczej na to nie liczę że rozumiesz,,, zrozumiesz.

Zbiornik to jedno , a wydajność to te drugie
można mieć zbiornik 270l a wydajnoość 150l/min i co wtedy zbiornik nadrobi ?
Nigdy nie używałem Saty 3000 , ale z danych technicznych wynika że pobiera 430l/min .
W takim razie wystarczy mieć sprężarkę o wydajności 430l/min i mieć co jakiś czas przerwy, ponieważ już większej sprężarki założyć nie można, bo jest dla "zawodowców" // :/
Dlaczego uważasz że do lakierowania starczy 350l/min, skoro dałeś przykład Saty , która pobiera 430l/min ? :nie:

mrozu
Wysłany: 2013-08-07, 11:37   
0
UP DOWN

mam zamiar kopić pompę abaca b5900 jakie obroty ma org silnik do takiej sprężarki 1400obr/min czy 2800obr/min a zbiornik 300l wystarczy do tej pompy

Lackdoctor 
Wysłany: 2013-08-07, 14:30   
0
UP DOWN

Mariko12 napisał/a:
można mieć zbiornik 270l a wydajnoość 150l/min i co wtedy zbiornik nadrobi ?

Nie można, bo samo nabicie takiej butli zajmie tylko.... 18 minut. :sciana:

Mariko12 napisał/a:
Dlaczego uważasz że do lakierowania starczy 350l/min, skoro dałeś przykład Saty , która pobiera 430l/min ?

Widzisz to nic wielkiego nie kumać takich podstaw.
Wiadomo że lepiej mieć wydajniejszy kompresor niż zapotrzebowanie sprzętu, lecz teoria swoje a real,,, różnie.
Więc mając słabą sprężarkę 350 l/min i pistolet 430 l/min (specjalnie taki drastyczny przyklad dałem) to w każdej minucie lakierowania brakuje 70 litrów wydajności sprężarki.
Przy zbiornilku 270 litrow to 4 minuty bezustannego poboru i.... spadek o 1 atm cisnienia w baniaku.

Powiesz,,, ale sprężarka bedzie chodzila cały czas a to nie jest dobre dla niej i dla jakosci powietrza.
Ok...
Mariko12 napisał/a:
W takim razie wystarczy mieć sprężarkę o wydajności 430l/min i mieć co jakiś czas przerwy,

Niestety jak sie załączy presostat to bedzie też chodzila cały czas,,, jedynie cisnienie nie będzie spadało ani rosło.
Ale nie o to chodzi.

Jedna atm = 4 min ciagłej pracy
Po jakim czasie cisnienie tak spadnie że wpłynie to na cisnienie pracy pistoletu?
Po 20 minutach?
To tak teoretycznie.
Pomijajac ze bedzie mozna jajka gotowac na kompresorze.

Tylko ze lakierowanie elementów to kwestia sekund a nie minut.
Sprężarka sie nie zdąży załączyć.
Lakierowanie auta całego to minuty a nie naście minut czy dziesiąt minut ciagłej pracy.... sprężarka spokojnie dobije.

Problem jest dopiero jak używasz maszynek pneumatycznych... wtedy widac słabość sprzetu jakim sie dysponuje.
Maszynka pracuje dłuzej, duzo dłuzej.
Dlatego warto mieć wydajniejszy kompresor, ale to nie znaczy że kolega musi miec B6000, bo inaczej to lipa i kupa.

Sam mam 350 l/min z 200 litrowym baniakiem.
Słabość widze tylko przy maszynce rupes scorpio gdzie one należą do najbardziej oszczednych pobierajac tylko 360 l/min.

Musze prace stopniować, wieksze prace, aby dac czas sprężarce ochlonąć.

Gdybym miał 600 l/minvna wyjsciu, to by nie było tematu.
Gdyby kolega miał 5000 zł a nie 1500zł,,, to tez by nie było tematu.
Pozdrawiam.

mariusz80 
Wysłany: 2013-08-07, 17:02   
0
UP DOWN

część problemu może zniknąć zmieniając szlifierkę pneumatyczną na elektryczną. Kompresor tak nie dostanie po piz... Oczywiście cena jest inna( mówię tu o markowej ), oczywiście cena takiego sprzętu może się szybko zwrócić w zależności jak często używasz szlifierki. Przypuścimy, że kompresor ma silnik 3kW a szlifierka którą mam (deros mirki) pobiera tylko 350W i jeśli ktoś używa wody to jest pewny, że go nie połaskocze prąd

KK 
Wysłany: 2013-08-07, 20:41   
0
UP DOWN

@mariusz80 masz rację, ale wiatru nigdy dosyć. Jak przyjdzie nam podłączyć maskę sata to musimy mieć już ponad 550l/min.

Chyba, że pracujemy na pistoletach mini.

Zwrócić też trzeba uwagę na żywotność sprężarki, jeśli stosunek pracy utrzymamy na 50/50 to posłuży bardzo długo, natomiast jeśli 80/20 lub 90/10 to może być różnie.
Tu konkretnie mówię, o sprężarkach z obrotami 1400 na pompie, są to wysokie obroty.

Cerosa też mam i powiem tak, że super sprawa. Zabieramy ją gdzie chcemy i robimy co chcemy. Jest cicha.

mariusz80 
Wysłany: 2013-08-07, 21:20   
0
UP DOWN

Z tym się zgodzę, że lepiej mieć więcej wiatru niż mniej, nie martwić się czy zdąży się polakierować jeszcze jeden element bez spadku ciśnienia, nie męcząc przy tym kompresora. A jeśli chodzi o maski Sata, to na tym forum myślę, że ma je tylko kilka osób. Jakby nie patrzeć w zupełności wystarczają te z 3M

KK 
Wysłany: 2013-08-07, 22:01   
0
UP DOWN

Tak, ale w ciepłe dni, zakładam maskę i zero potu. A w 3m+gogle to upocony jak prosie.
No i nosze jeszcze okulary. Maska super sprawa. Filtrów nie trzeba wymieniać, a sama maska to koszt 450zł + pasek, rozgałęznik itd, daje nam 550 zł.
Czy drogo nie wiem, ale zdrowie najważniejsze. Taka maska z 3m półmaska, też jest dobra, mam taką, ale filtry trzeba zmieniać, jak maskę zostawi się nie zawiniętą szczelnie to po całym dniu przy lakierach filtry są do wywalenia.

Pamiętać też trzeba, że nie tylko przez płuca wchłaniamy szkodliwe substancję, oczy, skóra całego ciała też są narażone.

Aczkolwiek przy 3m, jedna zaleta, nie pałętają się węże.

Zerknij na pw.

Oczywiście nie kłócę się, ani nic. Oboje mamy rację :)

Pozdrawiam :spoko:

P.s.
W maskach 3m jest zwykły węgiel aktywny, można filtry rozpołowić, wymienić węgiel i dalej są dobre. Lub zrobić dziurę wysypać i napełnić od nowa.
Węgiel aktywny na kilogramy można kupić, duża paka 22zł. Starczy na kilkanaście filtrów.

Ten węgiel aktywny z filtrów można także regenerować.
Węgiel się odgotowuje we wrzątku, oraz wypieka w piekarniku i nie ma żadnych zanieczyzczeń. Tal robią osoby, które zużywają dziennie kilka kg węgla aktywnego.

936
Wysłany: 2013-08-08, 20:15   
0
UP DOWN

P.s.
W maskach 3m jest zwykły węgiel aktywny, można filtry rozpołowić, wymienić węgiel i dalej są dobre. Lub zrobić dziurę wysypać i napełnić od nowa.
Węgiel aktywny na kilogramy można kupić, duża paka 22zł. Starczy na kilkanaście filtrów.

Ten węgiel aktywny z filtrów można także regenerować.
Węgiel się odgotowuje we wrzątku, oraz wypieka w piekarniku i nie ma żadnych zanieczyzczeń. Tal robią osoby, które zużywają dziennie kilka kg węgla aktywnego.[/quote]

:) :) :)
Elegancko !!!
3M ma Pełne maski twarzowe ?! i do tego filtry węglowe z podłączonym sprężonum powietrzem.
Również ma i kaptury lakiernicze z doprowadzeniem "czystego powietrza"
Ps. z tym naprawianiem filtrów to nie najlepszy pomysł.

KK 
Wysłany: 2013-08-08, 22:57   
0
UP DOWN

To nie jest naprawianie filtrów tylko wymiana tego co filtruje powietrze :spoko:

Sam kilka razy regenerowałem węgiel, ale w przypadku oczyszczania alkoholi takich jak np whisky itd itp. Tam idzie węgla na kg i koszty są zbyt duże. Trzeba sobie radzić.

Filtry rozebrałem w celach edukacyjnych. Węgiel jest identyczny, bo jakby mógł być inny. Granulat.

To była taka ciekawostka :cool: nikt nie musi robić tak jak powiedziałem :x:

Teraz mam maskę vision i fajnie się robi....ale niestety umiejętności nie takie jakbym chciał...

Pozdrawiam panie @936:)

usien
Wysłany: 2013-08-08, 23:21   
0
UP DOWN

Panowie ile ta pompa bedzie miala na wydmuchu tak około ?
http://allegro.pl/pompa-s...3420029563.html

KK 
Wysłany: 2013-08-09, 01:22   
0
UP DOWN

To z Waltera, sumake pompy, chińskie
Od 430l/min do 450l/min. W zależności jakie odchyłki chinolom wyszły.

usien
Wysłany: 2013-08-09, 12:19   
0
UP DOWN

Dobra tyle chciałem wiedzieć bo jednak na tą pompe padło ! ;)

Lackdoctor 
Wysłany: 2013-08-09, 14:48   
0
UP DOWN

usien,
Nie dopisali że to pod silnik 3kW.
Z Twoim silnikiem 4kW bedzie jeszcze lepiej a silnik bedzie miał lżej.

Bardzo dobry wybór.

przemo1972 
Wysłany: 2013-08-09, 20:33   
0
UP DOWN

KK napisał/a:
Sam kilka razy regenerowałem węgiel, ale w przypadku oczyszczania alkoholi takich jak np whisky itd itp. Tam idzie węgla na kg i koszty są zbyt duże. Trzeba sobie radzić.

Tu chyba sie mylisz ;) Whisky nie oczyszcza sie weglem bo traci swoj urok ;) Zawartosc ketonow ja uszlachetnia ;) , natomiast bimber- tak.Tu najlepszy jest...Zwykly wegiel drzewny z miekkiego drewna.Ok.50 gram proszku ewglowego na litr, filtry do kawy sa niezbedne :D ;) Albo...Kolumna vigreux :tak:

936 napisał/a:
maskach 3m jest zwykły węgiel aktywny,

Ano, zwykly to on nie jest, zalezy z czego otrzymany :tak: Moze byc z drewna, a moze tez z krwi zwierzecej...Kazdy z nich ma inne parametry adsorpcji.I tu jest pies pogrzebany...Wszystko zalezy od jego struktury( powierzchni adsorbcyjnej ) :tak:

KK 
Wysłany: 2013-08-09, 22:53   
0
UP DOWN

Whisky takie jak Jack Danniels oczyszcza się węglem ze spalonego drwa(nie pamiętam jakiego i nie chce mi się szukać). Węgiel w wielkich kadziach. Destylat się oczyszcza i nabiera trochę innego smaku, ale być może masz rację, że oczyszcza się go zanim pójdzie do beczek. Jest to dokładnie nazwane jako filtracja.
Zerknij sobie na filmy o produkcji whisky.

Druga sprawa Whisky to praktycznie bimber, jest po podwójnej destylacji w alembikach(pot still) lub potrójnej. Alembik działa jak deflegmator w połączeniu z pot stillem.
Najlepszy trunek jest nieoczyszczany z drobinkami miedzi z alembików i najdłużej leżakujący.

Kto w domu sobie robił dynamit i wlał to do opalanej beczki wie, że jest to praktycznie to samo. Nawet zapach jest bardzo zbliżony. Ba zresztą sam bimber podobnie smakuje, tylko trzeba go "zrobić" a nie umęczyć.
Trzeba odseparować przedgony, odciąć pogony, wybrać serce.

Nie zajmuję się Whisky na co dzień, nie jestem degustatorem, ale whisky nie jest destylowane na kolumnie rektyfikacyjnej i zawsze będzie zwykłym bimbrem.

To jest już off topic.

Jeśli chodzi o oczyszczanie destylatu węglem np aktywnym Cobra, to taki węgiel trzeba najpierw wypróżyć, odgotować, dopiero potem nadaje się do oczyszczania. Wsypujemy to w tubę 1,5 m wysokośći, szerokości 10cm. Od dołu dojście destylatu grawitacyjnie, na górze wyjście. Najlepiej niech się sączy 1 kropla na sekundę.
Oczywiście możemy oczyścić także chemią, co robi wiele osób...robiąc gówniany destylat.

Wsypywanie węgla do destylatu to tak naprawdę półśrodek.

@przemo1972 jakieś uwagi? To może na pw, widzę, że kolega po fachu :cool:

przemo1972 
Wysłany: 2013-08-10, 10:13   
0
UP DOWN

KK napisał/a:
o jest już off topic.

Dokladnie.Spojrz w PW ;)

juny 
Wysłany: 2013-10-26, 18:51   
0
UP DOWN

Panowie to, to samo czy podrobka??

http://allegro.pl/pompa-s...3646882012.html
http://allegro.pl/pompa-t...3617531213.html

i co powiecie o tym do domowych prac??

http://allegro.pl/sprezar...3610693054.html

marer 
Wysłany: 2013-10-26, 20:57   
0
UP DOWN

Witam
Wszyscy piszą o sprężarkach , napisze i ja :)
Mam pompę ABAC b4900 na baniaku 200 L , silnik napędzający ma moc 4KW.
Chcę sobie kupić nową pompę.
Powiedzcie mi proszę czy ten silnik da sobie radę z pompą B6000 czy lepiej nie ryzykować i założyć B5900 ?
Może ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie ?

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu