Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Benos77
Wys³any: 2008-01-28, 20:55   Â¦rodki chemiczne do usuwania lakieru?
0
UP DOWN

Posty: 133
Sk±d: Szczecin
Dosta³em dzisiaj propozycjê naprawy karoserii w "Mini". Klient ¿yczy sobie ¿eby stary lakier zosta³ usuniêty,ogniska rdzy zosta³y zlikwidowane,na³o¿one podk³ady,lakier...Karoseria jest ca³kowicie rozebrana.Jest sama blacha.Mam pytanie czy kto¶ mia³ do czynienia z chemicznymi ¶rodkami do usuwania pow³ok lakierniczych? Ja niestety tematu jeszcze nie przerabia³em. Proszê o jakie¶ praktyczne porady w temacie.Jak takie ¶rodki dzia³aj±,jaki jest wp³yw na metal,jak wygl±da sprawa z nak³adaniem potem podk³adów,czy taka robota w miare sprawnie idzie??? Bêde wdziêczny za ka¿d± wskazówkê.
 

£ukasz1 
Wys³any: 2008-01-28, 21:03   
0
UP DOWN


Posty: 22
Jest cos takiego jak scansol (czy jakos tak) ,APP paint ex ale to jest mniej skuteczne to dzia³a na zasadzie "podnoszenia lakieru" i fajnie sie to zmywa myjka (karcher'em)potem odt³uszczasz wash primer akrylowiec i lakierek pamiêtaj aby nie dawaæ szpachli na wasch prmera bo sie nie bêdzie trzyma³a jak nale¿y
 
 

online 
Wys³any: 2008-01-28, 21:05   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
chemia g*wno warta. trudno schodzi zazwyczaj, kiczowe nakladanie i te skrobanie. nie wszystko schodzi i nie zawsze :???:

kup pistolet do piaskowania za 30zl worek korundu i wyczysc tak.
ew. mozesz uzywac tarcz nylonowych na szlifierce k±towej, ale koszt to prawie 20z³/sztuka, szybko sie zuzywa :smile:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

£ukasz1 
Wys³any: 2008-01-28, 21:07   
0
UP DOWN


Posty: 22
online ma racje lepiej mechanicznie
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-28, 21:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
srodkow chemicznych typu skansol uzywam to tylko jednej rzeczy a mianowicie czyszczenia szyb jesli przypadkiem gdzies cos sie zapyli :)

a co do usuwania z blach to najlepsza jest tarcza nylonowa. piaskowanie jest pracochlonne i uciazliwe no i zabija kompresor wiec nadaje sie do mniejszych prac. ja piaskuje tam gdzie nie dojde szlifierka. przy srodkach chemicznych najgorsze jest ich pozniejsze zmywanie.
 

danielpainter 
Wys³any: 2008-01-28, 21:53   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
ja powiem ze jakis czas temu mia³em okazje zdejmowac chemicznie stary lakier z harleya i z jednego auta, uwazam ze jesli kolejny raz musialbym zdjac lakier fabryczny tez zrobilbym to chemicznie. Ja robi³em to zawsze preparatem firmy BEM ze Zgierza o nazwie "BEMIXOL" i jak dla mnie wypas, nak³ada³em go pistoletem do podk³adu z dysza 2,2, odczekiwalem 20 min. i lakier sam zchodzi³, 2 godzinki i po robocie :!: i nie ma kupy kurzu na warsztacie. Polecam :!:
Pozdrawiam
 
 

Benos77
Wys³any: 2008-01-28, 22:11   
0
UP DOWN

Posty: 133
Sk±d: Szczecin
Jakie¶ mam ci±goty ¿eby zrobiæ to chemicznie. Chyba jutro poszukam tego BEMIXOLA w sklepie i zrobie próbê.Dziêki za porady.Trochê mi siê rozja¶ni³o w umy¶le :wink:
 

lw
Wys³any: 2008-01-29, 21:56   
0
UP DOWN

Posty: 31
PIASKOWANIE!!!
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania