Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-22, 15:59
Autor Wiadomo¶æ
Bodzio 
Wys³any: 2008-01-20, 21:01   Stara sprê¿arka, od czego ona jest??
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Jak w temacie, od czego to mo¿e byæ?? Mo¿e wie kto¶ jakie obroty powinna mieæ, ile oleju siê leje itp. Jest 2 t³okowa, ¶rednica t³oka to 50mm. Je¶li kto¶ co¶ wie to pisaæ ;)


_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

online 
Wys³any: 2008-01-20, 22:07   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
mi to wygl±da na typow± sprê¿arkê do kompresora (nie z traktora itd) :roll:
je¶li jest prod. polskiej (szukaj wybitego napisu na obudowie) to pewnie z jakiego¶ wana (poogl±daj na allegro polskie kompresory). tylko, ze ja znam wiêkszosæ wan'owskich kompresorów i nie przypominam sobie, zeby jaki¶ mia³ tak± sprê¿arkê... :wink:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-01-20, 22:19   Re: Stara sprê¿arka, od czego ona jest??
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Bodzio napisa³/a:
Mo¿e wie kto¶ jakie obroty powinna mieæ, ile oleju siê leje itp.

Jak gdzies siê olej leje to powiniene¶ mieæ bagnet i przynajmniej powinno byc na bagnecie napisane Minimum/maximum albo przynajmniej jaka¶ kreska. Jak jest sprawna to dobrze, a tym bardziej, ¿e dwut³okowa.
Jakie obroty :?: - to zale¿y jaki silnik zamontujesz :wink: . A jaka wydajno¶æ :?: Zwyk³e kompresorki za 300z³ maj± 1 t³ok, my¶le, ¿e pojemno¶æ to 50cm³, a ¶rednica t³oka to ok. 3,2mm , a wydajno¶c efektywna takiego kompresora to ok. 150L/min zwykle przy ok. 2800obr/min na silniku. Je¶li w twojej sprê¿arce jeden t³ok ma ¶rednice 50mm i dostarczysz takich obrotów, to wydajno¶æ wywnioskuj sam :wink: . My¶le, ¿e z 400/500L min bêdzie spokojnie. :wink:
online ja te¿ widywa³em sprê¿arki w starych traktorach obok silnika, nawet mam tak± jedn± w dobrym stanie(1 t³okowa) od czego to mo¿e byæ :?: Wspomaganie/ pneumatyka :?:
 
 

online 
Wys³any: 2008-01-20, 23:42   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
dzisiaj zrobilem kompresor 100l na silniku 3j fazowym ale 0.8kw i sprêzarce rosyjskiej w traktora. s± to sprêzarki do powietrza, przeciez w ciêzarówkach/traktorach hamulce masz na powietrze ;]

mialem silnik tylko 0.8kw ale 3 fazy. gdy jest pusty zbiornik bije bez problemu, ale gdy ma dobic pelny zbiornik do tych 9atm, to ma biedê z rozruchem (musia³by mieæ dekompresator). jednak pozyczy³em silnik tez 3j fazowy 1.2kw i nabija jak [...]. sprezarka jedno tlokowa :)

co do tych wydajnosci podanych przez Ciebie Bisduside, to nie s± to wydajno¶ci efektywne, a opcjonalne :wink: taki kompresorek 24l nigdy nie bêdzie mia³ 150l efektywnych. :!:

co do tematu...
sprawdz czy nie ma bicia na kole, czy cicho pracuje (krêc±c rêk±). wyczysc od zewnatrz, ¶ci±gnij g³owicê, cylinder sprawdz stan zaworów i pier¶cieni/t³oka oraz g³adzi tulei cylindra.
bêdziesz wiedzia³, czy w ogole warto sie w tak± sprêzarkê bawiæ :roll:

silnik do takiej sprêzareczki najlepiej na sile, tzn 3j fazowy, jaki¶ ok. 2kW!
co do obrotów;] najlepiej zrobiæ sprê¿arkê wolnoobrotow±, bêdzie wiêksza ¿ywotno¶æ! tak± do ok 1k rpm :idea: s± to w koñcu dwa cylinderki, 50mm ¶rednicy, to biæ powinno do¶æ :grin:

tak sowj± drog± kminie, kminie i chyba wykminilem. b. podobne sprê¿arki i tez 2u t³okowe by³ w traktorach c-360 ursus ;]
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-21, 01:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Bodzio napisa³/a:
Jak w temacie, od czego to mo¿e byæ?? Mo¿e wie kto¶ jakie obroty powinna mieæ, ile oleju siê leje itp. Jest 2 t³okowa, ¶rednica t³oka to 50mm. Je¶li kto¶ co¶ wie to pisaæ ;)


jak to nie bedzie sypac olejem to bedzie cud.
 

online 
Wys³any: 2008-01-21, 09:46   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
pier¶cienie do takiej sprê¿arki jak i zaworki, uszczelniacze nie bêd± drogie...
Bodzio mówisz sie zastanowiæ, czy masz umiejêtnosci, aby zrobiæ taki kompresor, reszte bzdetów typu zawór bezp, wy³±cznik ci¶nieniowy, reduktor, rurki, sam± butle itd.

ja zrobilem z bojlera 100u litrowego. jedyne co musia³em kupiæ, to spiralny kabel+ wtyczka na si³ê :wink: a bije a¿ mi³o, zobaczymy jak siê bêdzie sprawdza³ do mniejszych robótek (niekoniecznie lakierowanie) :grin:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-01-21, 11:46   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Mnie sie wydaje ¿e te 130l bedzie mia³, poducenci podaj± warto¶æ (pobieranego powietrza na 230/220L). Ja tam sie nie bedê k³óci³. Ja do 24L kompresorka dodam 50L zbiornik (te¿ z jakiego¶ kompresora) i do tego samego silnika dodam sprê¿arke 1 t³okow±(kilka razy widzia³em taka sam± w traktorach, tak jak online piszesz od hamulców. Jak zobaczy³em ten kompresor to ja ju¿ sie nie boje o silnik spocz±tku chcia³em daæ drugi i pod³±czyæ do niego sprê¿ake. M±tuj±c t± sprê¿arkê ustawie j± tak ¿eby zasysa³a powietrze gdy seryjna pompuje. (mniejsze obci±¿enie dla silnika). :grin: (Mam jeszcze 1 zbiornik 24L od hydroforu, ale nie bedê go ju¿ pod³ancza³) :wink: .
http://allegro.pl/item294...90l_min_fv.html
Online jak mo¿esz to wstaw 1-dn± fotke tego kompresorka z rosyjsk± sprê¿ark±.

Ja bez namys³u wyremontowa³ bym t± sprê¿arkê. Nowe s± drogie, a tym bardziej dwut³okowe. Sprê¿arka jest po¿±dna,( je¶li sprawna) pojemno¶æ tej sprê¿arki to ok. 175cm³ wiêc nie ma³o. :wink:
 
 

Bodzio 
Wys³any: 2008-01-21, 17:09   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Dziêki za odp. Co do stanu... to jest bardzo ok (oprócz 1 pier¶cienia po³amanego przeze mnie :( ) Te fotki wklei³em jak ju¿ sprê¿arka by³a oczyszczona, z nowymi podk³adkami, uszczelniona, i zrobiona ;) Na razie 1 t³ok bêdzie dzia³a³ na 1 pier¶cieniu, bo nigdzie nie dostanê takiego raczej :(
Co do oleju, to ma tak± ¶rubkê z boku, tak jakby to wlewania oleju, ale z 2 strony, to zasysa powietrze w³a¶nie od strony karteru (tam gdzie olej powinien byæ)
£o¿ysk to nie ma, wszystko jest spasowane na "zicher"
T³oki maj± zaworki (od do³u t³oka pobiera powietrze, pó¼niej sprê¿a, i oddaje przez wyj¶cie w g³owicy (tam te¿ s± zaworki - takie jak by cienkie blaszki czy co¶)
Przy pokrêceniu rêk± dmucha, lepiej ni¿ przy pokrêceniu rêk± kompresora za 470z³ który mam (made in china - 50l) i niby ma 396l/min teoretycznej)
Co do silnika, to jedynie na 230V, bo nie mam si³y w gara¿u :( Zobaczê czy silnik 1,5km da sobie radê z tym. Mam nadziejê ¿e tak, a je¶li nie to trzeba bêdzie poszukaæ 1,8-2,2kw.

online, Ile tak mniej wiêcej kosztuje zbiornik na wodê taki jak mówisz :?: Bo u mnie ciê¿ko z takim :( Sam ju¿ przeróbki robiê tego kompresora "made in china", bo mi siê rozwali³ taki rozdzielacz co wy³±cznik ci¶nieniowy na tym jest zamontowany. Kupi³em trójnik 1/2 , nypel, 2 wtyki 1/2, wê¿a kawa³ek ¿eby pod³±czaæ to i bêdzie gitara (mam nadziejê hehe)
Tak wiêc muszê pokombinowaæ jeszcze troszkê, a jak co¶ (gdybym rozbiera³ ten kompresor) to zapodam zdjêcia ¶rodka, mo¿e akurat pier¶cienie dostanê (choæ te s± jak by nowe)
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

online 
Wys³any: 2008-01-21, 21:04   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Bodzio! Z pier¶cieniami nie ma najmniejszego problemu;] idziesz do sklepu z czê¶ciami do traktorów/ci±gników, pokazujesz pier¶cieñ i t³ok, dobierze ci. Nawet jak nie oryginalny, to taki sam! Pasuj±cy! I to za dos³ownie parê z³otych 

nie u¿ywaj jej na 1 pier¶cieniu bo zniszczysz ca³kowicie g³ad¼ cylindra! Wiem co mówiê !

Cytat:
Co do oleju, to ma tak± ¶rubkê z boku, tak jakby to wlewania oleju, ale z 2 strony, to zasysa powietrze w³a¶nie od strony karteru (tam gdzie olej powinien byæ)


daj foto. Na moje jest to odpowietrznik oleju :] I w takich sprê¿arkach w³a¶nie z aut jest problem. Bo trzeba zrobiæ dodatkowy zbiornik i obwód zamkniêty w smarowaniu !

Cytat:
£o¿ysk to nie ma, wszystko jest spasowane na "zicher"


panewki jakie¶ musz± byæ:] Ew. uszczelniacze ;)

Cytat:
Co do silnika, to jedynie na 230V, bo nie mam si³y w gara¿u Zobaczê czy silnik 1,5km da sobie radê z tym. Mam nadziejê ¿e tak, a je¶li nie to trzeba bêdzie poszukaæ 1,8-2,2kw.


to szkoda. Ja teraz ci±gnê z domu si³ê na warsztat, bo te¿ nie mia³em (tzn by³o, ale nie ma co gadaæ) :] na sile masz du¿o mniejsze koszta!


Co do zbiornika. Ja mia³em stary ma³y bojler wyrównawczy.
ale na z³omie u mnie jest pe³no zbiorników z samochodów, z inst. LPG (patent by RBFM). Wiêc kupie taki zbiornik, ¿eby rozbudowaæ pojemno¶æ mo¿e…

ja ten kompresor robi³em z nudów, tak¿e lajtowe rozwi±zania tam robie…


co do tych marketowych kompresorów. Ja mam star± wys³u¿on± sprê¿arkê 1dno tlokow± z tego traktora, a bije 100 L zbiornik- 0.8 kw 3 fazy w tyle, co oryginalny kompresorek 24l- 1.5 kw 1 faza.

nie mam foty mojego kompresora. Dzisiaj nawali³ mi stycznik i fajnie siê nakmini³em… mia³em przebicie masy, cewka w styczniku tez strzeli³a. O ma³o co nie spali³em silnika :/
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-01-22, 13:05   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Bodzio ten zbiornik na wode to chyba online wzi±³ z "bojlera" od centralnego ogrzewania(to nie s± takie zwyk³e boilerki ze sklepu, to normalny gruby zbiornik ze spiral± w ¶rodku i mo¿e jeszcze ocieplonyz zewn±trz ) nie myl tego ze zwyk³ym boilerem wykonanym z 2 walców cienkiej blachy, miêdzy którymi znajduje siê ocieplenie.
Bodzio poszukaj takich zbiorników z LPG, Hydroforów, Mo¿e takie w³a¶nie boilery.
Pier¶cienie poszukaj w sklepach z czê¶ciami do motorów, ci±gników...
 
 

Bodzio 
Wys³any: 2008-01-22, 17:28   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
online, Zdjêcia dam jak aparat mi w rêce wpadnie, mo¿e w sobotê. Chyba go rozkrêcê ca³ego i porobiê zdjêcia, wtedy bêdzie diagnoza ;)

Bisuside14, Mi chodzi³o o taki ¿eliwny, czy jako¶ tak, takie co kiedy¶ robili, bez niczego w ¶rodku, tylko zbiornik i wyj¶cia na zawory. Mam taki w domu jeszcze 80l, ale chwilowo centralnego ojciec nie bêdzie robi³ :( Poza tym to on ju¿ trochê w rdzy od ¶rodka by by³, wiêc i tak siê nie nadaje.
No ale w³a¶nie co¶ takiego chcia³em "sko³owaæ", bo zbiorników od przyczep (na powietrze do hamulców) to u mnie nie ma :/ nawet na z³omie :/
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-01-22, 19:12   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Bodzio napisa³/a:

Bisuside14, Mi chodzi³o o taki ¿eliwny, czy jako¶ tak, takie co kiedy¶ robili, bez niczego w ¶rodku, tylko zbiornik i wyj¶cia na zawory.

Nie mam pojêcia czy jest on z ¿eliwa, ale w³a¶nie o taki mi chodzi³o. Mam te¿ taki w domku na wsi. Ma on grza³ke na pr±d (nie pod³±czona, bo wode ogrzewa spirala przez któr± przep³ywa ciecz(starszy zala³ ca³y uk³ad w domu petrygo[wszyskie grzejniki itp.] ¿eby w zimie gdy dom stoi pusty(70% w roku) woda nie zamarza³a[by³o takie 1 felerne miejsce gdzie ³±czenie pek³o i w lato woda troche kapa³a. ). A tak to ma tylko ocieplenie z pianki (3-4mm) na zewn±trz.
Pozdrawiam. Zabierz siê za sprê¿arke, bo warto :!:
 
 

online 
Wys³any: 2008-01-22, 21:54   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
ludzie ale mieszacie!!

ja mam zwyk³y bojler 100l! w srodku jest to pusty zbiornik. zadnych wê¿ownic etc.
ten, ktory ty masz bodzio mozesz spokojnie wykorzystac. a to z ema rdze w srodku, w niczym nie przeszkadza, uwierz. nawet jak sie cos oderwie, to po paru cyklach wydmuchasz zbiornik i po klopocie! a jak masz mo¿liwosæ, to mozesz wypiaskowaæ go od ¶rodka :wink:

dzisiaj sie nie¼le naj*ba³em z tym moim wynalazkiem :twisted: jak poszed³em o 12 na warsztat, tak do 21 siediza³em tylko nad tym kompresorem :mrgreen: najpierw zmienia³em fazy, aby zobaczyæ na jakich obrotach lepiej nabija sprêzarka (prawo czy lewo). wyszlo, ¿e to obojêtne. smarowanie ma po obu stronach wa³u/zabieraki na olej.
potem k³opoty z tzw. sprzêg³em w³asnej roboty (miêdzy silnikiem a sprêzark±- mam po³±czone to bezpo¶rednio) :grin: potem montowa³em instalacje S.P. friltry, reduktory itd :cool:
zastosowa³em ten system;
http://www.gudepol.com.pl...eumatyczne.html

jednak mam wzmacniane z³±czki/kolanka/koñcówki. wsyzstko mam za free od brata. :lol:
tak sie musia³em pochwaliæ :razz:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-01-23, 14:47   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Pozazdro¶ciæ :wink:
 
 

online 
Wys³any: 2008-01-23, 20:44   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
ludzie, napisze co¶, aby by³o to dla Was przestrog± :!:

tzw. sprzêg³o (czê¶c ³±cz±ca silnik z sprê¿ark±) zrobione na tokarce ze stali+ teflon rozlecia³o siê. jak wyjebongo w powietrze, tak rozbi³o mi trzy ¶wietlówki, a mojemu kumplowi przelecia³o z pó³ metra obok g³owy...

róbcie wszystkos tarannie i zacowajcie ostro¿no¶æ! nie ma to jak robota na odpier*ol :oops:

aha, zmieni³em bojler na zbiornik powietrza z ciê¿arówki. na zlomie da³em 25z³ :razz:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

piotrusiek
Wys³any: 2008-01-23, 22:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 64
nie chcia³ bym staæ ko³o ¶ciany za któr± stoi zbiornik ze skorodowanego bojlera ,napompowany do 10 atm.ci¶nienia roboczego. :sad:
ci¶nieni robocze bojlera to od 3-5 atm. zbiornik z ciê¿arówki ma robocze oko³o 10atm.
plus wspó³czynnik bezpieczñstwa max 100% ,boje sie ¿e bojler ( zgnity ) przy 10 atm ODFRUNIE !!!! :lol:

lepiej kup sobie kilka z ciê¿arówki i je ze sob± po³±cz (zyskasz na odwadnianiu uk³adu , bo lepiej wy³apie wode skroplon± )
 

Bodzio 
Wys³any: 2008-02-23, 14:26   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Zbiorniki mam (2szt, po ok 55l, jeszcze 2 siê szykuj± :mrgreen: ) Na razie po pod³±czeniu tego kompresora wszystko dzia³a, oby tak dalej. No ale mam jeszcze jedno pytanko:
Ile mo¿e mieæ przy 1000obr/min wydajno¶ci kompresor od jelcza :?: Jest 2 t³okowy. Mo¿e ma kto¶ jakie¶ informacje na jego temat (a mo¿e ma kto¶ ju¿ tak± sprê¿arkê zrobion±)
Dorwa³em j± za "grosze" :mrgreen: i przyda³o by siê co¶ z ni± zrobiæ hehe Na razie jak siê pokrêci to dzia³a, powietrze dmucha, niedawno jeszcze pracowa³a w Jelczu, ale samochód na z³om trafi³. Porad¼cie co¶ :wink:
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-02-23, 14:41   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Bodzio napisa³/a:
Ile mo¿e mieæ przy 1000obr/min wydajno¶ci kompresor od jelcza :?:

My¶le, ¿e jak dwut³okowa sprê¿areczka(jak nie jest taka malutka :wink: ) to przy 1000obr/min bêdzie mia³a mo¿e do 300L wydajno¶ci.
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-02-23, 14:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Bisuside14 napisa³/a:
to przy 1000obr/min bêdzie mia³a mo¿e do 300L wydajno¶c


nie ma szans.
 

hiteq
Wys³any: 2008-03-21, 15:50   
0
UP DOWN

Posty: 4
witam zaczynam malowaæ auta jaki najlepiej kupiæ kompresor t³okowy chodzimi o wydajno¶æ i pojemno¶æ zbiornika,
 

online 
Wys³any: 2008-03-21, 18:27   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
ile masz kasy? zacyznasz dopiero, bez zadnego doswiadczenia? :roll:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

hiteq
Wys³any: 2008-03-21, 21:07   
Go¶æ
mam oko³o 7ty¶ przygotowuje ju¿ jaki¶ czas auta do malowania i teraz robie komore i sam zaczynam malowaæ
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime