Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-16, 08:42
Autor Wiadomo¶æ
koka
Wys³any: 2008-01-15, 16:32   Pytanie do kolorysty
0
UP DOWN

Posty: 42
ma oko³o 1 litra lakieru akrylu koloru mocno wisniowy i okolo 1 litra mocnego zlotego akrylu i 1 litr bia³ego akrylu chcial bym wymieszac jakos te kolory zeby uzyskac jakis jeden fajny kolorek co z takiego poloczenie moze mi wyjsc jakich fektow mam sie spodzieawac czego mam dodac wiecej zeby mi wyszedl pomaranczowy lub jakis inny kolorek jesli mogl by mi ktos pomoc to bedzie wdzieczny chce wymowac auto swoje dziewczynie a mam takie kolory i tak sobie pomyslem zeby je wymieszac i nie bede musi³ kupowac lakieru pozdrawaim
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-15, 16:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
koka napisa³/a:
co z takiego poloczenie moze mi wyjsc jakich fektow mam sie spodzieawac czego mam dodac wiecej zeby mi wyszedl pomaranczowy


a nie mozesz po prostu poprobowac?
 

koka
Wys³any: 2008-01-15, 17:24   
0
UP DOWN

Posty: 42
moge popróbowac nie ma z tym problemu ale wiesz pytam specjalisty zeby nie okaza³o sie ze wyszedl mi taki kolor ktory do nieczego nie bedzie sie nadawal jakis dziwny wiec datego pisze tego posta zeby ktos kto na codzien sie tym zajmuje zeby mi napisal jaki ³±dny kolorek mozan uzyskac z po³aczenie takich kolorow ktos kto na codzien sie tym zjamuje bedzie wiedzial od razu co moze wyjsc i doradzie mi !!!!!!
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-15, 18:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
o bia³ym zapomnij! jak go dodasz wyjdzie ci ró¿ majtkowy!zepsuje odcieñ i kolor na pewno nie spodoba siê dziewczynie :oops: z tych pierwszych dwóch pokombinuj,ale ¿eby siê nie okaza³o ¿e ci zbraknie!!!
 
 

koka
Wys³any: 2008-01-15, 20:17   
0
UP DOWN

Posty: 42
no o bia³ym tak myslem ze cos takiego moze wyjsc a pow mi co moze wyjsc mniej wiecej z poloczenia mozcnej wisni z zo³tym pomarancz jakis czy jaki odcien mniej wiecej????
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-15, 21:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
no ale we¿ sobie tych lakierów po odrobince na jaki¶ papierek i zamieszaj,zobaczysz co mniej wiêcej wychodzi.ja osobi¶cie nie jestem zwolennikiem aplikowania kolorów bez receptury.taki dziki odcieñ,potem to w razie czego,jakiej¶ naprawy dorób.
 
 

ixell
Wys³any: 2008-01-16, 00:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 283
Sk±d: Kalisz
sraczkowaty, nic nie zrobisz. NIe ma akrylu z³otego. Akryle s± niemetaliczne kolego.[/center]
_________________
ZOBACZ
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=7388319
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=3442968
www.autolakier.pl
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-16, 01:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
ixell napisa³/a:
sraczkowaty, nic nie zrobisz. NIe ma akrylu z³otego. Akryle s± niemetaliczne kolego.[/center]


ale on pyta o zolty a nie zloty. chyba.
 

online 
Wys³any: 2008-01-16, 09:07   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
rbfm napisa³/a:
ixell napisa³/a:
sraczkowaty, nic nie zrobisz. NIe ma akrylu z³otego. Akryle s± niemetaliczne kolego.[/center]


ale on pyta o zolty a nie zloty. chyba.


wyra¼nie pisa³, ¿e ma z³oty a takiego akrylu nie ma, tka smao jak srebrnego :roll:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-16, 13:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
¿ó³ty,z³oty,a jak napisze gold,to wiadomo chyba co to mo¿e byæ.nie pyta³em,ale my¶lê ¿ekoka, to ma bazê!tylko trochê mu siê pokrêci³o z nazewnictwem.koka, wyja¶nij dok³adniej co tam masz?
 
 

koka
Wys³any: 2008-01-16, 13:08   
0
UP DOWN

Posty: 42
chodzilo mi o ¿ó³ty kolor mam baze tzn akryl o kolorze ¿ó³tym
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-16, 13:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
koka napisa³/a:
mam baze tzn akryl
to nic nie znaczy :neutral:
 
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-01-16, 13:36   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Tak jak ixell napia³, wyjdzie sraczkowaty. Tak zawsze jest przy mieszaniu 3 kolorów, chyba ¿e chcesz 2 mieszaæ ale i tak to bêdzie gówno. Pomaluj samochód, czy co tam chcesz, do po³owy w jednym kolorze, a drug± innym i k³opot g³owy. No chyba ¿e kto¶ wpadnie na jaki¶ pomys³ z stworzeniem nowych odcieni
Chyba zaoferowa³es siê dziewczynie a teraz kombinujesz. :smile: Wiesz, jak wymieszasz te kolory to ona reczej ju¿ Cie nie bêdzie lubia³a. :wink:
Jak masz baze to i tak musisz kupowaæ Klar.
 
 

cudak2004 
Wys³any: 2008-01-16, 19:51   
0
UP DOWN

Posty: 45
koka, siema stary

[ Dodano: 2008-01-16, 19:51 ]
pomoge ci troszke najpierw dowiedz sie czy to sa bazy czy masz akryl lub poliuretan

[ Dodano: 2008-01-16, 19:57 ]
nastêpnie znajdz w necie :arrow: tzw. ko³o kolorów :idea: a ono ci u³atwi sprawe tylko wiesz co te trzy kolory duzo ci nie pomoga w uzyskaniu np pomarañczowego.Proponuje Ci poprobuj tak pisza ci inni z robieniem koloru na kartce i bedziesz widzial co sie dzije po miêszaniu tych kolorów 2 czy 3 Wiesz jezli chodzi np o biale to w nie ktorych kolorach np pomaranczowym biala gasi kolor i robi go mleczny a ni eiwem jak wisnia ale w innych kolorach wisnia brudzi.

[ Dodano: 2008-01-16, 20:03 ]
jezli bedziesz wiesz jaka to firma to idz do mieszalni i podaj numer koloru np ral 2004 i niech ci udotpnia recepture i wtedy bedziesz znal sklad i to tez ci ulatwi czasami firmy pomagaja ze mozna prze internet podejzec sklad danej receptury ,ale coz zycze ci owocnego mieszania i daj znac co tam ci sie uda nabe¼daæ ;) :lol:
 

koka
Wys³any: 2008-01-17, 16:47   
0
UP DOWN

Posty: 42
Mam zwykly akryl firmy ppg!!!!!!
 

cudak2004 
Wys³any: 2008-01-17, 17:43   
0
UP DOWN

Posty: 45
koka, to dobry masz akryl tylko za malo pigmentow bo jak zmieszasz zolty z wisnia nie wyjdze ci pomaranczowy i nie dawaj do tego napewno bialej bo wyjdzie ci sraczka proponuje ci isc do mieszalni kupic po 100 ml tych pigmentow co daja pozadany efekt powodzenia i pisz jak ci idzie
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group