Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-16, 08:42
Autor Wiadomo¶æ
rbfm 
Wys³any: 2008-01-09, 18:49   woda novola i pierwsze testy
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
dostalem dzisiaj probke spectral wave. zrobilem test najpierw w zimnym pomieszczeniu przy przy 6 stopniach a pozniej przy 20.
jestem zaskoczony poniewaz przy 6 stopniach baza wyschla po okolo 2h. przy 20 schla zdecydowanie szybciej co jest zrozumiale. natomiast nie wiem jak sie ma sprawa z kolorem, czy niska temp nie wplywa znaczaco na kolor.
 

£ukasz1 
Wys³any: 2008-01-09, 18:51   
0
UP DOWN


Posty: 22
rbfm dlaczego ty ci±gle o tym novolu nie probujesz nic innego?
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-09, 18:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
£ukasz1 napisa³/a:
rbfm dlaczego ty ci±gle o tym novolu nie probujesz nic innego?


bo lubie. przeszkadza ci to ?
 

£ukasz1 
Wys³any: 2008-01-09, 18:54   
0
UP DOWN


Posty: 22
Nie tak agresywnie spoko chlopie wyluzuj trochê.Robisz od czasu do czasu innymi materia³ami z innych firm? Ja w³a¶nie poniewieram glasurita i sie mi podoba
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-09, 18:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
nie robie.
 

£ukasz1 
Wys³any: 2008-01-09, 18:55   
0
UP DOWN


Posty: 22
ale tak¿e korzystam przy tym z innych marek np Iavat bardzo sobie chwale ich podk³ad ivat rush z nowola to epoxyd itd

[ Dodano: 2008-01-09, 18:58 ]
Mam taka pro¶bê spróbujesz kiedy¶ przy okazji bezbarwny z glasurita 923-335
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-09, 19:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
£ukasz1 napisa³/a:
Mam taka pro¶bê spróbujesz kiedy¶ przy okazji bezbarwny z glasurita 923-335


nie ma sprawy. jak dostarczysz probki to sprobuje.
 

£ukasz1 
Wys³any: 2008-01-09, 19:03   
0
UP DOWN


Posty: 22
napisz na gg (mam w danych) to pogadamy
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-01-10, 18:21   Re: woda novola i pierwsze testy
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
rbfm napisa³/a:
(...)zrobilem test najpierw w zimnym pomieszczeniu przy przy 6 stopniach(..)
.


Ja sie zwolni³em z firmy gdzie sie malowa³o w takiej temperaturze. Bez przesady....jak to potem wyglda? Woda czy nie woda - wo³a o pomstê do nieba.
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-10, 21:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
mebArth napisa³/a:
Ja sie zwolni³em z firmy gdzie sie malowa³o w takiej temperaturze. Bez przesady....jak to potem wyglda? Woda czy nie woda - wo³a o pomstê do nieba.


rozumiesz znaczenie slowa "test" ?
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-10, 22:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
to jak robi³e¶ dwa natryski to nie mo¿esz ich porównaæ :?: to ja to powiem tak co do suszenia.robiê natrysk próbny na chali i zaraz suszê grza³k±,lakierowanie w kabi¶ce suszê kabin±. suszê kabin± i dysz± venturiego,kilka sposobów,z ró¿nymi czasami odparowywania.na odcieniach nie ma zmiany.
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-10, 22:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
to jak robi³e¶ dwa natryski to nie mo¿esz ich porównaæ :?:


wiesz co racja tyle ze robilem to na szybko i na kartkach papieru i pozniej wyrzucilem. nie pokrywalem tego nawet bezbarwnym. blad, moglem to zostawic i dzisiaj porownac :/ chodzilo mi tylko o to zeby sprawdzic czy wyschnie w skrajnie zlych warunkach.
 

ixell
Wys³any: 2008-01-11, 00:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 283
Sk±d: Kalisz
rbfm widzisz, nie wa¿ne czy to Novoll czy Profix, czy inna nasza firma. Wa¿ne jest to, ¿e technologie tych firm zosta³y opracowane w Polsce, dla naszych warunków klimatycznych. Dlatego ty bêdzie lakierowaæ Novollem, a ja bêdê sprzedawaæ Profixa. Przynajmniej wiemy, ¿e to bêdzie sch³o i w miarê pasowa³o, mo¿e nie na 100% jak DuPont baqo, ale damy radê. Do tego pomy¶l za jak± cenê!!!!
_________________
ZOBACZ
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=7388319
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=3442968
www.autolakier.pl
 

online 
Wys³any: 2008-01-11, 08:15   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
ixell napisa³/a:
rbfm widzisz, nie wa¿ne czy to Novoll czy Profix, czy inna nasza firma. Wa¿ne jest to, ¿e technologie tych firm zosta³y opracowane w Polsce, dla naszych warunków klimatycznych. Dlatego ty bêdzie lakierowaæ Novollem, a ja bêdê sprzedawaæ Profixa. Przynajmniej wiemy, ¿e to bêdzie sch³o i w miarê pasowa³o, mo¿e nie na 100% jak DuPont baqo, ale damy radê. Do tego pomy¶l za jak± cenê!!!!


Dok³adnie! Novol sam "mówi³", ¿e opracowywuj±c linie jakichkolwiek produktów, bierze pod uwagê to, jakie warunki panuj±c w Polsce (klimat, garazowcy itd).

kiedys to bylo w pismie lakiernik.

co jak co, moze novol najlepszy nie jest, ale tylko PL firmy bêd± wspieraæ polskich lakierników :grin: a cena prod. novola ca³kiem, ca³kiem!
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-01-11, 11:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
@rbfm rozumiem slowo "test" :) nie goraczkuj sie;) Ale jakby nie patrzyl, w 6 stopniach zawsze wyjdzie szajs. Przy 6 stopniach ja ubieram kurtke a Ty testujesz malowanie...eee :razz:
_________________
Bart
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-11, 11:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
ixell napisa³/a:
technologie tych firm zosta³y opracowane w Polsce, dla naszych warunków klimatycznych.


juz dawno o tym pisalem na forum. nalezy dodac ze w razie jakichkolwiek problemow przyjedzie fachowiec z novola i jesli sie okaze ze blad po stronie materialow, to nawet kase zwracaja. znam 2 takie przypadki. ciekawe czy dupont tez daje takie wsparcie?

mebArth napisa³/a:
Przy 6 stopniach ja ubieram kurtke a Ty testujesz malowanie...eee :razz:


dla wielu tzw lakiernikow taka informacja bedzie bardzo cenna. uwierz ze niejeden maluje w nizszej temp :)
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-11, 22:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
Przynajmniej wiemy, ¿e to bêdzie sch³o i w miarê pasowa³o, mo¿e nie na 100% jak DuPont baqo, ale damy radê. Do tego pomy¶l za jak± cenê!!!!
chcecie to sobie malujcie novolami,profixami-mnie pasuje Du Pont i nim sobie robiê!

[ Dodano: 2008-01-11, 22:45 ]
a :!: i ciekaw jestem czy je¿dzicie polonezami :lol:
 
 

zed
Wys³any: 2008-01-12, 18:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
rbfm napisa³/a:
dla wielu tzw lakiernikow taka informacja bedzie bardzo cenna. uwierz ze niejeden maluje w nizszej temp

jak to kiedys napisal FIFKA 'lakiernictwo to nie jest sport ekstremalny'

ixell napisa³/a:
Wa¿ne jest to, ¿e technologie tych firm zosta³y opracowane w Polsce, dla naszych warunków klimatycznych


to z tego wynika ,ze reszta europy (niemcy,holandia,itp) to inna strefa klimatyczna :wink:
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

ixell
Wys³any: 2008-01-12, 23:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 283
Sk±d: Kalisz
ixell napisa³/a:
Wa¿ne jest to, ¿e technologie tych firm zosta³y opracowane w Polsce, dla naszych warunków klimatycznych


to z tego wynika ,ze reszta europy (niemcy,holandia,itp) to inna strefa klimatyczna :wink: [/quote]

dok³adnie TAK. Nie jeste¶my niestety uniwersalnym centrum. Co wa¿asz za Europê? Szkocjê, Hiszpaniê, Grecjê czy mo¿e Czechy??????
Gdzie s± laboratoria koncernów prdukuj±cych materia³y lakiernicze? W Rosji, Turcji na Cyprze? Ja nie wiem. A ty?

[ Dodano: 2008-01-12, 23:46 ]
baqo napisa³/a:
Cytat:
Przynajmniej wiemy, ¿e to bêdzie sch³o i w miarê pasowa³o, mo¿e nie na 100% jak DuPont baqo, ale damy radê. Do tego pomy¶l za jak± cenê!!!!
chcecie to sobie malujcie novolami,profixami-mnie pasuje Du Pont i nim sobie robiê!

[ Dodano: 2008-01-11, 22:45 ]
a :!: i ciekaw jestem czy je¿dzicie polonezami :lol:


Przy nastêpnym po¶cie dostaniesz zdjêcie mojego samochodu, liczê ¿e odp³acisz siê tym samym.
_________________
ZOBACZ
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=7388319
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=3442968
www.autolakier.pl
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group