Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-16, 09:01
Autor Wiadomo¶æ
cyklokor 
Wys³any: 2008-01-06, 12:32   "MIESZALNIK" WODNY
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam bywalców
Mam "problem" zastanawiam siê nad wyborem "mieszalnika" w nowym wodnym systemie, i nie wiem na jak± markê siê zdecydowaæ: Spectral Wave - Nowola, Hydropal - Palinala, Lezonal - Sikkensa a mo¿e Dyna, a mo¿e jest co¶ innego wartego zainteresowania, st±d prosi³bym o opinie osób które u¿ywaj± poszczególnych systemów. Aspekty które s± dla mnie istotne to:
1. dok³adno¶æ odwzorowania kolorów
2. temperatura odparowania bazy /minimalna/
3. pomoc techniczna w przypadku problemów kolorystycznych lub innych
4. sposób zamawiania i dostawy materia³ów
5. jaki rodzaj umowy, czy jest mo¿liwy zakup bez umowy
6. czy i w jaki sposób s± aktualizowane bazy kolorów
7. cena finalna systemu

Pozdrawiam
Cyklokor
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-06, 17:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
bierz DU PONTA :!:
 
 

maverik
Wys³any: 2008-01-06, 18:45   Re: "MIESZALNIK" WODNY
0
UP DOWN

Posty: 71
cyklokor napisa³/a:
Witam bywalców
Mam "problem" zastanawiam siê nad wyborem "mieszalnika" w nowym wodnym systemie, i nie wiem na jak± markê siê zdecydowaæ: Spectral Wave - Nowola, Hydropal - Palinala, Lezonal - Sikkensa a mo¿e Dyna, a mo¿e jest co¶ innego wartego zainteresowania, st±d prosi³bym o opinie osób które u¿ywaj± poszczególnych systemów. Aspekty które s± dla mnie istotne to:
1. dok³adno¶æ odwzorowania kolorów
2. temperatura odparowania bazy /minimalna/
3. pomoc techniczna w przypadku problemów kolorystycznych lub innych
4. sposób zamawiania i dostawy materia³ów
5. jaki rodzaj umowy, czy jest mo¿liwy zakup bez umowy
6. czy i w jaki sposób s± aktualizowane bazy kolorów
7. cena finalna systemu

Pozdrawiam
Cyklokor


tak dla info.. wiesz ze zadna firma nie daje mieszalnikow ot tak?
 

ixell
Wys³any: 2008-01-06, 21:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 283
Sk±d: Kalisz
napisz na priva, mam co¶ fajnego
_________________
ZOBACZ
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=7388319
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=3442968
www.autolakier.pl
 

przyjazny
Wys³any: 2008-01-08, 21:26   
0
UP DOWN

Posty: 8
Kto tam ci proponuje Sikensa - to jest porazka wszystkich lakierów wodnych wraz z ich Lesonalem i Dyn±!!!!.
A co do Duponta - to sie dobrze powtarzam dobrze zastanów siê (nie masz mozliwo¶ci porównania lakieru urobionego do fiszki).
Ja po namy¶le i przeprowadzonych próbach postawi³em na firmê Glasurit. I widzê, ¿e jak do tej pory zrobi³em dobrze.
Pozdrawiam
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-08, 21:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
(nie masz mozliwo¶ci porównania lakieru urobionego do fiszki).
o co tu chodzi?napisz co¶ wiêcej o glasuricie,jaka cena?
 
 

przyjazny
Wys³any: 2008-01-08, 21:58   
0
UP DOWN

Posty: 8
1.faktyczny kolor w Duponcie uzyskuje sie dopiero po aplikacji bazy na element i przy³o¿eniu go lakierem bezbarwnym.Dopiero po wyschniêciu kolor przyjmuje w³a¶ciwa barwê (a je¿eli sie oka¿e , ¿e jest zla , to co wtedy?)
Fiszki w Glasuricie sa wykonywane technik± natryskow± i bazami wodnymi. Czyli widzisz, odrazu czy sa dobre czy trzeba je korygowaæ! (Rzadko sie koryguje lakier).
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-08, 22:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
faktyczny kolor w Duponcie uzyskuje sie dopiero po aplikacji bazy
ok! na kija jest delikatna ró¿nica.
Cytat:
po aplikacji bazy na element i przy³o¿eniu go lakierem bezbarwnym.Dopiero po wyschniêciu kolor przyjmuje w³a¶ciwa barwê (a je¿eli sie oka¿e , ¿e jest zla , to co wtedy?)
a wiesz ¿e duponta nie trzeba przypruszaæ na such± bazê,wiêc jak j± sobie wysuszê na listwie grza³k± to mogê daæ klar,poza tym ile to jest zrobiæ natrysk pistoletem? w rozpie te¿ kolor siê zgadza³ na kiju?tylko natrysk!!!!!
Cytat:
Fiszki w Glasuricie sa wykonywane technik± natryskow± i bazami wodnymi. Czyli widzisz, odrazu czy sa dobre czy trzeba je korygowaæ
jeszcze raz pytam! masz nowy FANDECK :?: :?: :?:
Cytat:
(Rzadko sie koryguje lakier).
jak siê cieniuje i i ma wiele odcieni do wuboru to prawie wcale?

[ Dodano: 2008-01-08, 22:12 ]
a i jeszcze! w glasuricie kolory pasuj± na kija???

[ Dodano: 2008-01-08, 22:17 ]
aaa! i mam nadziejê ¿e glasurit jest lepszy od rma :?: napisz czym siê ró¿ni±?bo jak nie to nie wyskakuj z glasuritemmm :twisted:
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-01-08, 22:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Cytat:
jeszcze raz pytam! masz nowy FANDECK

Przepraszam, ¿e siê wetnê w tê dysputê. Czy to oznacza, ¿e w Du Poncie kolory na starych (2K ?) i nowych (woda ?) fiszkach s± inne ? :roll:
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-08, 22:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
Przepraszam, ¿e siê wetnê
nie ma za co! nie wcinasz siê! dawno ciê nie by³o!
Cytat:
Czy to oznacza, ¿e w Du Poncie kolory na starych (2K ?) i nowych (woda ?) fiszkach s± inne ?
dlatego pytam czy ma nowy fandeck.tu jak do tej pory nie mam problemu z odcieniami.
 
 

przyjazny
Wys³any: 2008-01-08, 23:44   
0
UP DOWN

Posty: 8
Je¿eli Dupont jest taki dobry - to dlaczego Lakiery bezbarwne s± takie do d...?
Je¿eli Dupont jest tak± dobr± firm± - to dlaczego na rynek wypu¶cil produkty niesprawdzone technologicznie i lakiernicy maja z nimi problemy?
Je¿eli Dupont jest tak± dobr± firm± - to dlaczego po zakoñczeniu umowy o wspó³pracy trzeba wsad wykupiæ w 100% i oddaæ go firmie?
Je¿eli Dupont jest tak± renomowan± firm± - to dlaczego umywa rêce od w³asnych reklamacji (bezbarwne: 3550,1120 i 3750) i pozostawia lakiernika bez ¿adnej pomocy?
Naj³atwiej jest wstawic mieszalnik a potem lakiernika pozostawiæ samego bez zadnej pomocy technicznej i wymagaæ od niego aby robi³ limity miesiêczne!
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-09, 08:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
reklamacji (bezbarwne: 3550,1120 i 3750)
pu¶ci³em temat DU PONT wiêc tam wyja¶nij co to jest ta reklamacja,bo jeste¶ drug± osob± co co¶ pisze,tylko jak proszê o wyja¶nienie to znika!co to za produkty z którymi lakiernicy mieli problemy. w temacie dupont zada³em pytanie,wiêc prosi³bym tam siê okre¶liæ :!:
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-01-09, 21:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Cytat:
nie ma za co! nie wcinasz siê! dawno ciê nie by³o!

Nie, ¿e mnie tu dawno nie by³o, jestem prawie codziennie, tylko sobie przegl±dam i czytam w celach edukacyjnych. Co do mojego pytania to nadal nie wiem, czym te kolorboxy siê ró¿ni±? Czy w systemie 2K kolory (odcienie) z fiszek pasowa³y do samochodów? Pozdrawiam :roll:
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-10, 12:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
nowe s± robione na wodzie ! jak napiszê ¿e mi wchodz± kolory na sto % to i tak nikt nie uwierzy! :lol: podstawa to nowy fandeck i nowy ColorQuick Pro. rozp to ju¿ przesz³o¶æ!!! nie spotkasz rozcieñczalnikowych pere³ i metalików w sklepie :!:
 
 

ZENEK
Wys³any: 2008-01-10, 19:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
baqo ty ju¿ sam ¶iêgubisz w wypowiedziach teraz na 100% a niedawno by³o na 95% te¿ jestem ciekawy jaka jest ró¿nica miedzy starymi a nowymi fiszkami KOLORYSTYCZNIE ,bo systemowo to wiem
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-10, 19:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
ZENEK, ale ty siê czepiasz!na 95% to 100 gram!pasuje! to 5% to kolor bedzie sie ró¿niæ z ka¿dej innej rêki :!: [quote jestem ciekawy jaka jest ró¿nica miedzy starymi a nowymi fiszkami KOLORYSTYCZNIE ,bo systemowo to wiem][/quote]taka ¿e ka¿de nowe auto jest robione w wodzie, stare s± dorobione di fiszek z rozcieñczalnika,po co dupontowi robiæ nowe auta jeszcze w rozpie jak i tak nie ma rozcieñczalnika w sprzeda¿y.tak ciê¿ko to poj±æ,. kto¶ pisa³ o glasuricie-te¿ ma natryski robione wod±,bo teraz tylko tym bêdziemy malowaæ-rozcieñczalnik to przesz³o¶c!!!
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-01-10, 20:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
baqo napisa³/a:
stare s± dorobione di fiszek z rozcieñczalnika,po co dupontowi robiæ nowe auta jeszcze w rozpie jak i tak nie ma rozcieñczalnika w sprzeda¿y.tak ciê¿ko to poj±æ,

Ale my pracujemy w refinishingu i czy to woda, czy 2K to kolorystyka pojazdów pozostaje nadal ta sama. Wiêc je¿eli fiszki z 2K pasowa³y w tym systemie to i pod wodê powinne wchodziæ. Co innego receptury poszczególnych kolorów, musz± one byæ przystosowane do dostêpnych pigmentów (wody). Wiêc z tego, co piszesz, wynika, ¿e fiszki z 2K by³y lipne jako¶ciowo, a wodne s± lepsze. Nadal nie rozumiem. Nie twierdzê, ¿e nie powstaj± w tym momencie nowe mo¿liwo¶ci w kolorystyce, które otwiera zastosowanie baz wodnych. Co do nacisku na malowanie bazami wodnymi, to w przemy¶le produkuj±cym pojazdy z tego, co wiem nadal wolno u¿ywaæ systemu 2K. Restrykcyjnie co do LZO traktowany jest tylko refinishing pojazdów, choæ na ten temat mogê siê myliæ. Pozdrawiam :wink:
 

ZENEK
Wys³any: 2008-01-10, 20:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
baqo co dla ciebie jest nowym autem , auto nowe to jest w fabryce na ta¶mie przed malowaniem juz w trakcie malowania i po tym procesie ile¶ tam jest poprawiane tu powo³ujê sie na jakis artyku³ w gazecie lakierniczej a tak na marginesie wod± malowane auta s± od co najmniej kilku lat a pierwsze próby wykonano w poczatkach lat 90 a przepraszam co z autami starszymi choæby 10 letnie lub starsze a takich sporo w Polsce nie widzia³y wodnego lakieru na oczy wiele firm wypu¶ci³o "nowe fiszki" tylko po co wg mnie fiszka mog³a zostaæ ta sama tylko receptury powinny byæ dopracowane a nie przeniesione z konwekcji na wode i jeszcze jedno a ty malujesz tylko "nowe" auta bo z tego co mi wiadomo i te nowe by³y w wiêkszo¶ci naprawiane w konwencji spójrz na twoje nowe fiszki i zobacz jakie masz roczniki kolorów znajdziesz tam sporo kolorów starych np. VW LY3D i co nowa fiszka pasuje lepiej chyba co¶ nie tak
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-10, 22:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Amiggo,
Cytat:
Wiêc je¿eli fiszki z 2K pasowa³y w tym systemie to i pod wodê powinne wchodziæ.
wiesz jak s± przerabiane natryski z rozpu na wodê?i czê¶æ jest tak dorobiona. a wiesz co to znaczy jak kolor po takim przerobieniu na wodê nie by³ sprawdzony? no i dalej czy ca³y czas bêd± wzorniki opiera³y siê na rozcieñczalniku? a mo¿e powinni¶my przechowywaæ wzory kolorów lakierów nitro albo syntetyków.tylko kto tym robi? faza przej¶cia na wodê dotyczy i fiszek.jedne bêd± odwzorowaniem z rozpu,nastêpne na m³odsze auta(jak komu¶ nie pasuj± nowe)bêd± receptur± i natryskiem w wodzie!
 
 

mikkiko
Wys³any: 2008-01-10, 22:12   "MIESZALNIK" WODNY
0
UP DOWN

Posty: 1
[quote="przyjazny"]Kto tam ci proponuje Sikensa - to jest porazka wszystkich lakierów wodnych wraz z ich Lesonalem i Dyn±!!!!.
Witam.
Ja mogê powiedzieæ wam swoje osobiste zdanie jako sklep w którym dorabiam lakiery. Od 2006 mamy DynaCoat rozpuszczalnikowy wypuszczamy spore ilo¶ci towaru i powiem ¿e mia³em tylko i dos³ownie 5 zwrotów lakierów które by³y niedobre, reszta by³a dobra a nawet bardzo dobra oczywi¶cie zaznaczê ¿e lakiernicy siê cieniuj±. Na pocz±tku robi³em przetryski, nastêpnie przyznam sie zaprzesta³em przetrysków i wszystkie lakiery puszczam tylko i wy³±cznie pos³uguj±c sie fistaszkami, robiê je poprostu z podstawy lub z wariaci odcieni i pasuj±. Nieraz pojawia siê problem kiedy w recepturze jest opis koloru który wymaga ca³kowitego przemalowania np.Toyota 6m3 i wtedy daje kolor 100ml lakiernikowi ¿eby sam oceni³ je¶li kiszka to pojawia siê technik i naprawia. Lessonala wodnego mamy od 2007 i tutaj pojecha³em po ca³o¶ci brak przetrysków i tylko 2 lakiery do poprawki, reszta wiadomo do cieniowania i lakiernicy s± zadowoleni. Dyna wodê bêdê wstawia³ w kwietniu. W okolicy s± mieszalniki Standoxa , PPG, DuPonta i tam niestety bawi± sie w korekty i nie zawsze wychodzi, wiem bo lakiernicy to mówi± i ja im dajê towar. Wa¿n± rzecz± jest te¿ to co nale¿y wzi±æ pod uwagê jest pomoc techniczna. W Akzo jest tak kolor ci nie pasuje dzwonisz do technika za dzieñ lub dwa masz go u siebie i on majstruje a¿ uda mu siê dobraæ kolor akceptowalny dla lakiernika. Moje osobiste zdanie to zakupiæ w ka¿dym systemie po 100ml wed³ug was trudnego kolorów, pomalowaæ i siê oka¿e czym wam siê lepiej maluje jeden woli Dynne inny R-M a inny Standoxa czy PPG taj jak jeden ma psa a drugi chomika. Pozdrawiam
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-01-10, 22:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Nie przekona³e¶ mnie. Nadal uwa¿am, ¿e mimo ró¿nych systemów, je¿eli w jednym kolorystyka by³a dobrana poprawnie, to powinna pasowaæ w drugim. Mo¿e inaczej, receptury w systemie wodnym powinny byæ tak dobrane, by pasowa³y do fiszek z systemu 2K (o ile owe pasowa³y do kolorystyki aut). Poza tym same kolory pozosta³y bez zmian (czym siê ró¿ni kolor LB7Z w 2K i na wodzie) a zmianie uleg³y tylko pigmenty, z których je uzyskujemy. Pozdrawiam
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-10, 22:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Amiggo napisa³/a:
zmianie uleg³y tylko pigmenty, z których je uzyskujemy


no wlasnie ! czyli pasowalnosc starego systemu nie ma nic wspolnego z nowym bo musial on zostac od nowa przygotowany dla kazdej jednej receptury!
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-10, 22:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
no to powiedz jak kolorki w aqabase .i zada³em pytanie o przerobienie kolorów z rozpu na wodê?jak to siê odbywa?
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-10, 22:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
baqo napisa³/a:
przerobienie kolorów z rozpu na wodê?jak to siê odbywa?


przerobienie? ja mysle ze sie nie przerabia, a tworzy od zera. ale moge sie mylic.
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-10, 22:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
rbfm, s± przerabiane matematycznie! i tutaj jak po takim przerobieniu cz³owiek nie sprawdzi jak komputer to zrobi³,czyli nie pryska³ próby,kolorek mo¿e odbiegaæ od tego rozcieñczalnikowego. dalej robione s± jednak sprawdzenia i w razie niezgodno¶ci fabryka poprawia odcieñ do jego pasowalno¶ci z rozcieñczalnikowym natryskiem. po tym mamy poprawn± recepturê,palinal po takim sprawdzeniu oznakowuje to pisz±c na recepturce "certyfikate" przyzna³a certyfikat i kolor musi pasowaæ do natrysku,du pont stawia R,CO OZNACZA KOREKTÊ. NA M£ODYCH ROCZNIKACH TEGO NIE MA BO S¡ ROBIONE OD RAZU W WODZIE ,a czy rozp dorabiaj± do wody ? mo¿e jeszcze przez jaki¶ czas.bo tak jak pisa³em i jestem ¶wiadkiem pierwszego znikniêcia rozpu duponta z mieszalnika w sklepie. rozp to przesz³o¶æ.
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-10, 22:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
baqo napisa³/a:
rbfm, s± przerabiane matematycznie! i tutaj jak po takim przerobieniu cz³owiek nie sprawdzi jak komputer to zrobi³,czyli nie pryska³ próby,kolorek mo¿e odbiegaæ od tego rozcieñczalnikowego. dalej robione s± jednak sprawdzenia i w razie niezgodno¶ci fabryka poprawia odcieñ do jego pasowalno¶ci z rozcieñczalnikowym natryskiem


nie wiem co znaczy matematycznie, ale widze ze mialem racje. jednym slowem robia je od nowa praktycznie.

a co do nowych wozkow to masz racje.
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-10, 22:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
sam jak to licz± to te¿ nie mam pojêcia.wagi s± przeliczane,proporcje,

[ Dodano: 2008-01-10, 22:57 ]
my¶lê ¿e dorobienie od nowa ca³ej kolorystyki rêcznie to mieliby¶my kolory za parê lat!
 
 

ZENEK
Wys³any: 2008-01-10, 23:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
je¶li kolory przerabiane s± matematycznie poprzez ciê¿ary w³asciwe to po co nowe fiszki a po drugie czy wszyscy dystrybutorzy s± wstanie sprawdziæ poprzez natryski ¶rednio oko³o 20 tysiêcy receptur i wyprodukowac nowe wzorniki. Panowie matematyka posiada wzory i procenty stosuj±c ten system przerabiania receptur a pewnie tak jest - teraz inna mañka pigmenty konwekcjonalne i wodne maj± takie same barwy odcienie i pododcienie wiêc czy zrobiê kolor z wody czy rozpuszczalnika to musi on byæ taki sam i znowu pytanie po co nowe wzorniki. baqo napewno to wode dorabiaj± do rozpuszczalnikowych zreszta sam to pisa³es we wczesniejszym poscie a teraz znowu co innego i jeszcze czy ko³o chromatyczne tez uleg³o zmianie czy tu zasady tez siê zmieni³y
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-01-11, 00:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Bez przesady, linia wodna nie spowodowa³a zmiany kolorów aut. Kolorystyka aut pozostaje ta sama, jedynie producenci farb musz± dostosowaæ receptury do produkowanych przez nich pigmentów wodnych. Jak tego dokonaj±, matematycznie, fizycznie czy chemicznie ? Zwisa mi to jak kalafior, kolor ma wchodziæ.
baqo napisa³/a:
no to powiedz jak kolorki w aqabase

Rozumiem, ¿e to zapytanie jest skierowane do mnie. Wiêc z wprowadzeniem aquabase nie wesz³y nowe kolor boxy, wszystko zosta³o z systemu 2K. To w³a¶nie receptury dostosowano do baz wodnych, a nie kolor boxy. Jak to zrobiono, co mnie to obchodzi, ja nie bêdê dorabia³ kolorów na nowo. A natryski próbne, to niezale¿nie czy to 2K, czy woda, to wskazane jest wykonywaæ, w celu jak najlepszego dopasowania odcienia koloru do tego z pojazdu (a ten nie zawsze jest oryginalny). Rozja¶nienie, czy ¶ciemnienie kolorku poprzez odpowiedni sposób natrysku to przecie¿ podstawa. :wink:
  
 

ixell
Wys³any: 2008-01-11, 00:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 283
Sk±d: Kalisz
Panowie, to chyba nie tak jak piszecie. Je¿eli stworzenie receptur dla wody by³oby tylko przeliczeniem, to programy pwstawa³yby w ci±gu 1 tygodnia max, a tak nie jest. Widzia³em w fabryce Heliosa jak opracowywuje siê recepty i wygl±da to paskudnie. Wg mnie, jest kilka firm, które maj± takie si³y przerobowe, ¿e mog³y to opracowaæ. Wszystkie mniejsze firmy to podróby, które bazuj± na du¿ych koncernach. Jak zapewne wiecie DuPont, Standox, spies Hecker to jedna firma. A ile jest tak powi±zanych? Od ilu lat DuPont, standox, Nexa czy PPG walcz± z wod±? My¶licie, ¿e od roku? O nie, to s± lata. Poza tym mam porównanie konwencjonalnego lakieru, a wody z 2 firm. Bardzo czêsto jest tak, ¿e np woda pasuje, a ten sam kolor z konwencjonalnego wcale. To dzia³a rónie¿ odwrotnie. Np DuPont czy te¿ Ixell ma wymalowania fiszek lakierów wodnych. Tak na prawdê s± to tylko wzory do porównania mniejwiêcej z czego mniej ni¿ wiêcej. Problem odcieni znika przy cieniowaniu elementów. Je¿eli macie mo¿liwo¶æ to popytajcie w serwisach, gdzie by³ system wodny pierwszej generacji np Standoxa (g³ównie Opel). Robili drzwi, a lakierowali ca³y bok, taka by³a pasowalno¶æ! ¦miech...
_________________
ZOBACZ
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=7388319
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=3442968
www.autolakier.pl
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-01-11, 01:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
ixell napisa³/a:
Tak na prawdê s± to tylko wzory do porównania mniejwiêcej z czego mniej ni¿ wiêcej

Wed³ug mnie przy doborze receptur musz± byæ u¿ywane spektrografy s³u¿±ce do okre¶lania sk³adowych widma poszczególnych barw. Tak jak piszesz, fiszki to dla mnie jedynie wstêpna informacja, jaki to kolor i odcieñ, a ca³a reszta zale¿y od sposobu aplikacji. I to jest zadanie dla lakiernika, w³a¶ciwie po³o¿yæ kolor. Wiadomo, ¿e maluj±c t± sam± farb±, w tym samym czasie, dwóch lakierników mo¿e uzyskaæ inne odcienie tego koloru. Natomiast gdyby jeden malowa³ po drugim, to stosuj±c natrysk próbny, mogli, by siê zbli¿yæ z odcieniami do stopnia takiego, ¿e amator nie wybada. Tylko to trzeba chcieæ.
 

ixell
Wys³any: 2008-01-11, 01:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 283
Sk±d: Kalisz
Amiggo jak najbardziej. Spektograf to jedna czê¶æ sk³adowa ca³ego systemu. Znam firmê w Poznaniu, która za jego pomoc± robi³a cuda, prawdziwa cuda i to na Sikkensie.
_________________
ZOBACZ
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=7388319
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=3442968
www.autolakier.pl
 

lukas
Wys³any: 2008-01-11, 10:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
ZENEK napisa³/a:
pigmenty konwekcjonalne i wodne maj± takie same barwy odcienie i pododcienie wiêc czy zrobiê kolor z wody czy rozpuszczalnika to musi on byæ taki sam i znowu pytanie po co nowe wzorniki.


O którym systemie piszesz? Bo moim zdaniem pigmenty czy te¿ mixy wodne nie odwzorowuj± dok³adnie rozpuszczalnikowych, oczywi¶cie mówimy w obrêbie jednego systemu. One s± podobne po to aby ³atwiej by³o nimi operowaæ ludziom nauczonym na konwecji ale w±tpiê aby której¶ firmie uda³o siê idealnie wstrzeliæ ze wszystkimi pigmentami/mixami.
No i w³a¶nie dlatego trzeba zrobiæ nowe receptury dopasowane do starych wzorników bo zrobienie nowych to jest olbrzymi koszt, choæ wiadomo ¿e firmy musz± robiæ te¿ nowe wzorniki g³ównie ze wzglêdu na poniszczone stare i wtedy robi siê je juz na wodzie.

Co do robienia samych receptur w sposób matematyczy (przeliczanie ciê¿arów) to jest to raczej niemo¿liwe w³a¶nie ze wzglêdu na ró¿nice kolorystyczne w pigmentach/mixach. W ruch wchodz± wtedy potê¿ne spektrofotometry + wprawne oko kolorysty i do¶wiadczenie w dobieraniu najlepszych propozycji spektometru oraz sporo pracy do wykonania a niekiedy i natryski próbne.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-11, 11:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
lukas napisa³/a:
W ruch wchodz± wtedy potê¿ne spektrofotometry + wprawne oko kolorysty i do¶wiadczenie w dobieraniu najlepszych propozycji spektometru oraz sporo pracy do wykonania a niekiedy i natryski próbne.


czyli jednak to co pisalem - cala robota od zera !
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-11, 12:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
napewno to wode dorabiaj± do rozpuszczalnikowych zreszta sam to pisa³es we wczesniejszym poscie a teraz znowu co innego
wpierw wodê do rozpu ,potem rozp do wody ,a na koniec tylko wodê! tak ciê¿ko ci to poj±æ, a jak ci piszê ¿e jest ca³y box kolorów,wprowadzony nowy to jest! nie porównujê go do tego z rozpu bo go nie mam! natryski maj± mi pasowaæ do auta,a skoro wzi±³em nowy produkt czyli CROMAXA to w zestawie dosta³em nowy fandeck,nowe receprury! i nie wiem jak by³o rok temu,ale na dzieñ dzisiejszy na zgodno¶æ kolorów robionych przeze mnie i fiszek jestem zadowolony bo wchodz±!
Cytat:
i jeszcze czy ko³o chromatyczne tez uleg³o zmianie czy tu zasady tez siê zmieni³y
ty masz mnie za idjotê :lol: :lol: :lol: z jakimi banalnymi pytaniami ty wychodzisz!jak ju¿ to za³ó¿ nowy post KO£O CHROMATYCZNE i tam siê zapytaj. a w ogóle widzê ¿e chcesz mi tu dokopaæ! ¿yczê powodzenia :lol:
 
 

ZENEK
Wys³any: 2008-01-12, 18:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
Forumowicze zadaje te pytania bo chce jak najwiecej sie dowiedziec przed sprzedaza wody i swoje zdania pisze bo przemy¶leniach nie mam praktyki tak jak baqo.
baqo chyba jestes zbyt wrazliwy albo nie znasz odpowiedzi na pytania w starym systemie by³o kolo chromatyczne wiec pytam czy w nowym sie cos zmienilo tak trudno ci odpowiedzic i nie pouczaj mnie bo sami w niektórych postach ci±gnêli¶cie inne zagadnienia vedi "pistolety ..." i by³o dobrze a teraz jak ci nie pasuje dac odpowiedz to brzydko mowisz przez woal "spadaj" polecam wizyte u lekarza, a mo¿e inni koledzy którzy co¶ w temacie wody wiedza odpowiedza mi na to pytanie co z ko³em
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-12, 18:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
ale co ma ko³o chromatyczne do tego ¿e robimy wod±:?: czy w wodzie niebieski z czerwonym da pomarañczowy,a na przeciwko zielonego bêdzie fiolet???
Cytat:
baqo chyba jestes zbyt wrazliwy
nie a¿ taki! :wink: :wink: :wink: czyli rozumiê ¿e dorabiasz farby,czyli i kolorystykê te¿ znasz,wiesz jak przerabiaæ odcieñ?

[ Dodano: 2008-01-12, 18:29 ]
ZENEK napisa³/a:
i jeszcze czy ko³o chromatyczne tez uleg³o zmianie czy tu zasady tez siê zmieni³y
my¶la³em ¿e sobie robisz jaja! :sad:
 
 

ixell
Wys³any: 2008-01-13, 00:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 283
Sk±d: Kalisz
Tak skromnie siê spytam. Kto z Was ma mieszalnik rozcieñczalnikowy i wodny te samej firmy? Ja mam 2 ró¿ne systemy. Czy robicie natryski, czy lejecie z numeru? Ja nie mam czasu na zabawy. Muszê dorobiæ koloru do kilkunast klientów dziennie, czêsto "od rêki". Kto mi wska¿e system wodny, który pasuje "z kija", od razu biorê. Porównuj±c wzorniki rozcieñczalnikowe z wod± czasami wychodz± cuda. A przyk³adaj±c to do elementu jeszcze wiêksze. Mam wzorniki lakierowane (duPont, Ixell, Helios, PPG) oraz drukowane (Standox, Ixell, Profix). Nigdy im nie wierzê :cry:
_________________
ZOBACZ
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=7388319
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=3442968
www.autolakier.pl
 

Paintmaster
Wys³any: 2008-02-10, 19:29   
0
UP DOWN

Posty: 3
baqo napisa³/a:
Cytat:
faktyczny kolor w Duponcie uzyskuje sie dopiero po aplikacji bazy
ok! na kija jest delikatna ró¿nica.
Cytat:
po aplikacji bazy na element i przy³o¿eniu go lakierem bezbarwnym.Dopiero po wyschniêciu kolor przyjmuje w³a¶ciwa barwê (a je¿eli sie oka¿e , ¿e jest zla , to co wtedy?)
a wiesz ¿e duponta nie trzeba przypruszaæ na such± bazê,wiêc jak j± sobie wysuszê na listwie grza³k± to mogê daæ klar,poza tym ile to jest zrobiæ natrysk pistoletem? w rozpie te¿ kolor siê zgadza³ na kiju?tylko natrysk!!!!!
Cytat:
Fiszki w Glasuricie sa wykonywane technik± natryskow± i bazami wodnymi. Czyli widzisz, odrazu czy sa dobre czy trzeba je korygowaæ
jeszcze raz pytam! masz nowy FANDECK :?: :?: :?:
Cytat:
(Rzadko sie koryguje lakier).
jak siê cieniuje i i ma wiele odcieni do wuboru to prawie wcale?

[ Dodano: 2008-01-08, 22:12 ]
a i jeszcze! w glasuricie kolory pasuj± na kija???

[ Dodano: 2008-01-08, 22:17 ]
aaa! i mam nadziejê ¿e glasurit jest lepszy od rma :?: napisz czym siê ró¿ni±?bo jak nie to nie wyskakuj z glasuritemmm :twisted:


[ Dodano: 2008-02-10, 19:34 ]
czesc
tak w Glasuricie( R-90) wiêkszo¶æ kolrów pasuje z kija.
A co do RMa to ró¿nica jest taka,¿e Glasurit rozcieñczany jest w stosunku 2;1 a RM chyba trochê inaczej. Znasz RMa to wiesz. Aktywatory w Glasuricie nie s± potzrbne a w RM tak. Wiêc nie uno¶ siê i nie powtarzaj plotek.
 

Omnix
Wys³any: 2008-02-10, 19:52   
0
UP DOWN


Posty: 73
Paintmaster napisa³/a:
tak w Glasuricie( R-90) wiêkszo¶æ kolrów pasuje z kija.

Potwierdzam.
Robie w 90% na nim.
I nie ma co R-M'a teraz porównywaæ...
 

baqo 
Wys³any: 2008-02-10, 21:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Paintmaster napisa³/a:
( R-90)
co to jest???

[ Dodano: 2008-02-10, 21:56 ]
Paintmaster napisa³/a:
¿e Glasurit rozcieñczany jest w stosunku 2;1
to 50% wody siê dodaje do bazy ! sporo! ciekawe jak potem kryje :sad:
 
 

Omnix
Wys³any: 2008-02-10, 22:47   
0
UP DOWN


Posty: 73
baqo napisa³/a:
Paintmaster napisa³/a:
( R-90)
co to jest???

Linia wodna z Glasa...
baqo napisa³/a:
Paintmaster napisa³/a:
¿e Glasurit rozcieñczany jest w stosunku 2;1
to 50% wody siê dodaje do bazy ! sporo! ciekawe jak potem kryje :sad:

Dobrze, lepiej ni¿ Standox.
 

Bodzio 
Wys³any: 2008-02-11, 16:16   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
A co powiecie o bazie wodnej R-M :?: Nie wiem czy dobrze s³ysza³em, ale co¶ s³abo kryje i troszkê kolory nie pasuj±, prawda to :?:
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

Omnix
Wys³any: 2008-02-11, 18:11   
0
UP DOWN


Posty: 73
Bodzio napisa³/a:
Nie wiem czy dobrze s³ysza³em, ale co¶ s³abo kryje i troszkê kolory nie pasuj±, prawda to :?:

Prawda, stary Glasurit.
I d³ugie odparowanie jak dla mnie bo ostatnio na testa wzio³em :razz:
I aktywator trza :wink:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime