Szukaj FAQ Album



Otwarty przez: Tech 2008-07-17, 11:05
Autor Wiadomo¶æ
Sylwia 
Wys³any: 2007-12-16, 11:25   Pierwsze prace aerografem
0
UP DOWN

Pomog³a: 1 raz
Posty: 83
Postanowi³am za³o¿yæ ten temat, aby dodaæ odwagi nowym forumowiczom. Wiem, ¿e wiêkszo¶æ ma opory, aby co¶ pokazaæ. St±d propozycja, aby wrzucaæ tu swoje naprawdê pierwsze prace z jakim¶ opisem jak to siê zaczê³o, mimo tego ¿e pewnie niejedna osoba siê ich teraz wstydzi :mrgreen: Wiêc ja zacznê :oops:

Pierwsza praca aerografem to ten oto li¶æ:



Na pracowni z projektowania (metal) trzeba by³o zrobiæ projekt z dokumentacj± techniczn± i procesem technologicznym jakiego¶ przedmiotu, najlepiej gdyby to by³ jaki¶ ¶wiecznik. Bior±c pod uwagê fakt, ¿e mia³am na pieñku z prowadz±cym i nigdy go nie s³ucha³am, wiêc oczywi¶cie wymy¶li³am, ¿e zrobiê co¶ innego. Praca mog³a byæ wykonana w jakiej¶ ma³ej grupie, ja powiedzia³am, ¿e zrobiê j± sama (teoretycznie oczywi¶cie). Powiedzia³am, ¿e w pracowni nie ma potrzebnych mi narzêdzi i ¿e chce zrobiæ w domu. A w domu, jak to w domu: ja zrobi³am projekt, brat wyci±³ potrzebne elementy z blachy, nada³ im odpowiednie kszta³ty i pospawa³. Podczas spawania powypala³ dziury, gdy¿ nie mia³ migomatu. Wiêc po³o¿y³am na niego washprimer, podk³ad, szpachlê, znów podk³ad, a na koniec baranek, który zamaskowa³ niedoci±gniêcia i nie musia³am d³ugo walczyæ ze szpachl±. Pani z mieszalni dobra³a kolory ze zerwanego przeze mnie li¶cia z doniczki i zaczê³am malowanie. Aerograf zosta³ kupiony w³a¶nie po to, ¿eby pomalowaæ li¶æ. Zakup oczywi¶cie z allegro, aerograf profesjonalny jedynie z nazwy, który zreszt± zepsu³am w nied³ugim czasie. Trochê trwa³o wyregulowanie go, potem zrobi³am kilka kresek na ¶cianie i pomalowa³am li¶æ. Tak wiêc to naprawdê by³o moje pierwsze spotkanie z aerografem. Potem oczywi¶cie zaczê³y siê baki motocyklowe. Musia³am siê nauczyæ je przygotowywaæ. Us³ysza³am, ¿e muszê umieæ wszystko i powinnam siê cieszyæ, ¿e mam na czym æwiczyæ. Fakt, ¿e przygotowujê motocykle pewnie 10 razu d³u¿ej ni¿ Wy z oczywistych powodów, ale warto siê pomêczyæ. Mam nadziejê, ¿e ten temat doda odwagi i nowe osoby bêd± bez ¿adnych oporów pokazywa³y swoje prace.
Pozdrawiam i uciekam malowaæ CBR bo wiosna mnie zastanie :wink:
 
 

dawid
Wys³any: 2007-12-16, 12:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
OOO Szpachle, grunty, baranki ty robisz takie rzeczy? podziwiam:))
_________________
hmmm
 

cudak2004 
Wys³any: 2007-12-16, 12:18   
0
UP DOWN

Posty: 45
Sylwia nie ma czego sie wstydzic jestem pelen podziwu ze znasz szpachle podklady i baranki i takie tam rozne rzeczy poiwem ci ze ja z zawodu jestem kolorysta i pracuje w mieszlni:) i troszke mieszma kolory.Slonce czekam na nowe prace a lisc ocieniam na 6+ a cico beda krytykowac nie znaja sie albo niech patrza na swoje nie dociagniecia lub buble
 

mebArth 
Wys³any: 2007-12-16, 12:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
dawid napisa³/a:
OOO Szpachle, grunty, baranki ty robisz takie rzeczy? podziwiam:))


Nie dziw sie:-) Moja pierwsza szko³a to ¶luszarz - mechanik. Na warsztatach szkolnych by³o kilka dziewczyn...tez sie kazdy dziwi³, ale dawa³y rade:) Tak jak i fryzjer to nie tylko dziewczyna, panowie tez sie zdazaj±.

pzdr
_________________
Bart
 
 

danielpainter 
Wys³any: 2007-12-16, 12:27   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
Ja tam lubie szpachlowac i podkladowac, po jakims czasie nabiera sie wprawy i idzie to naprawde szybko :wink:

[ Dodano: 2007-12-16, 12:33 ]
Moja pierwsza stycznosc z lakierami wodnymi firmy DeBeer, oslona na kolo zapasowe do terenowki. Porazka, nie moglem dac rady z dobieraniem kolorów
http://www.fotosik.pl/sho...bfe60f754a6bdae

[ Dodano: 2007-12-16, 12:46 ]
a tojest pierwsza praca w moim zyciu, dawno dawno temu, masakra, wszystko malowalem farbami perlowymi, po pomalowaniu bezbarwnym wszystko sie rozmylo i stracilo ostrosc a w sloncu to juz wogole, tragedia absolutnahttp://www.fotos...8e321086408f771
http://www.fotosik.pl/sho...ebc4d08d7fc4d8d

[ Dodano: 2007-12-16, 12:47 ]
http://www.fotosik.pl/sho...8e321086408f771
 
 

Grandi 
Wys³any: 2007-12-17, 22:55   
0
UP DOWN

Posty: 36
oto moja ostatnia praca...


 
 

airbrush 
Wys³any: 2007-12-18, 09:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 84
Ho ho witam ³adna twarz, bardzo ³adnie odwzorowane kszta³ty wokó³ ust.
Co do li¶cia to urzek³a mnie jego kolorystyka.Pozdrawiam.
_________________
Airbrush i'ts my life!!!
 

Sylwia 
Wys³any: 2007-12-18, 12:53   
0
UP DOWN

Pomog³a: 1 raz
Posty: 83
A to dlatego, ¿e to kobieta z mieszalni dobiera³a kolory, a jak wiadomo kobiety rozró¿niaj± wiêksz± ilo¶æ barw. Tylko mnie nie zjedzcie, to udowodnione naukowo :twisted:
 
 

danielpainter 
Wys³any: 2007-12-18, 14:11   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
To jest fakt, w centrum Spies Heckera w W-wie i Sikkensa wszystcy kolorysci opracowujacy receptury kolorów to kobiety :roll: mówia ze faceci po wiekszosci nie widza dobrze kolorów i spora czesc s nich to daltonisci :???:
Sylwia ty Smimgasz troche na moto??? Tego sciga to sobie malujesz???? takie pytanka poza tematem :oops:
 
 

Sylwia 
Wys³any: 2007-12-19, 10:00   
0
UP DOWN

Pomog³a: 1 raz
Posty: 83
CBR jest brata, dla mnie jest zbyt ciê¿ka. A mo¿e inaczej-to ja jestem zbyt lekka do takich motocykli :oops: Ja ¶migam trochê Aprili± ETX.
 
 

online 
Wys³any: 2007-12-19, 12:52   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Sylwia napisa³/a:
CBR jest brata, dla mnie jest zbyt ciê¿ka. A mo¿e inaczej-to ja jestem zbyt lekka do takich motocykli :oops: Ja ¶migam trochê Aprili± ETX.


125??
 
 

Sylwia 
Wys³any: 2007-12-19, 13:44   
0
UP DOWN

Pomog³a: 1 raz
Posty: 83
...Tak... :oops:
 
 

danielpainter 
Wys³any: 2007-12-19, 16:20   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
Fajnie fajnie.. najwazniejsze ze smigasz, ja tez mam sredni sprzet, Bandita 600 S-kê K1 ale bardzo go kocham i nie bede narazie zmienia³ :razz:
Pokazesz malowanie CBR na rozpoczeciu sezonu w Czestochowie???
 
 

online 
Wys³any: 2007-12-19, 16:25   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Y sry za oftop, ale Wy jeste¶ z Czê100chowy??
Bêdziecie na rozpoczêciu 2008?
bo jak tak, to pokazcie fotki masyzn, albo napiszcie na jakich bêdziecie :razz:
ja mieszkam jakies 60km od Czêstochowy, ale mamy zamiar wpasc na rozpoczêcie z ekip±. tylko nie wiem, czy zdaze z nowym moto :roll:
 
 

danielpainter 
Wys³any: 2007-12-19, 16:36   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
Ja jestem z £odzi ale napewno bêdê z ca³± ekip± od nas, Moje moto raczej rzuca sie w oko, Man kilka fotek ale sa s³abej jakosci, ale dobra jedna moge wrzucic, teraz jest juz po szeregu przeróbek i dosta³ sporo dodatków. Fotka oszukuje bo byla robiona w s³oncu wiec sie nie sugerujcie ale innej nie mam
pozdrawiam

http://www.fotosik.pl/sho...f0503f487bf186d
 
 

online 
Wys³any: 2007-12-19, 18:20   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
No dobra, nie róbmy tu wiêcej offtopicu, przepraszamy wszystkich, ale mam nadzieje ze sie na rozpoczeciu jakos spikniemy :) W koncu masowa imprezka :mrgreen: :twisted:

pzdr.
 
 

danielpainter 
Wys³any: 2007-12-19, 18:49   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
http://www.fotosik.pl/sho...2be7ffc7b69471f
ten motocykl napewno bedzie sta³ obok mojego. Do mi³ego....
Pozdro
 
 

Sylwia 
Wys³any: 2007-12-20, 10:31   
0
UP DOWN

Pomog³a: 1 raz
Posty: 83
danielpainter napisa³/a:
Fajnie fajnie.. najwazniejsze ze smigasz, ja tez mam sredni sprzet, Bandita 600 S-kê K1 ale bardzo go kocham i nie bede narazie zmienia³ :razz:
Pokazesz malowanie CBR na rozpoczeciu sezonu w Czestochowie???


CBR zaraz po malowaniu idzie na sprzedanie. Trzeba zrobiæ zamianê na R1 :twisted:
 
 

danielpainter 
Wys³any: 2007-12-20, 11:35   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
haha, wszyscy moi znajomi którzy maja R1-ki mówia ze sprzedaja i zmieniaja na 600-ki i ze najlepiej na CBR :lol:
Ogólnie opinia o R1 jest slaba

[ Dodano: 2007-12-20, 11:39 ]
A co myslicie o malowaniu tego Bandita którego fote wrzucilem???????????
 
 

online 
Wys³any: 2007-12-20, 19:34   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Cytat:
A co myslicie o malowaniu tego Bandita którego fote wrzucilem???????????


Mi sie b. podoba. sam wzór pasuje i do motocykla (wez pomaluj Bandyte w jakies plomienie :lol: ). Na pewno nikt nie bêdzie mia³ podobnego malowania, a kilka zmian w tym moto i by³by prawdziwy custom. nózka, kiera, stopki kierowcy, dzwignie hebla i biegów w chrom, a mocowania crashy (bo s± chyba z alu?), lagi, ranty felg+ ew podstawa, albo i cale w polerke :mrgreen: no i fele lepiej by wygl±da³y w jakims innym kolorze, bo ten jak to w wiekszosci seryjnych motocykli przypomina najtanszy papier toaletowy :razz:

ew. kapy silnika do polerki jeszcze;d

p.s. a te crasze przy silniku dlaczego nie s± z teflonu (slizgi znaczy sie). czy one maj± za zadanie chronic tylko silnik (jako gmole)??

fotki kumplowego bandita for stunt :] bez licznikow, wskaznikow, plugu etc.

[ Dodano: 2007-12-20, 19:46 ]
 
 

danielpainter 
Wys³any: 2007-12-20, 23:59   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
Spoko spoko on tak wygl±da³ rok temu, teraz juz ma plug i blotnik z tylu pomalowane do k±pletu, wygolony chlapacz z tylu, kiere Lucasa. Planuje jeszcze obszyc siedzenie i manety zmienic. Tuningowe podnozki juz dawno zalozylem. Felgi fabrycznie byly czarme, ja pomalowalem je tak i mi sie podobaja, na zywca wygladaja spoko- masa grubego ziarna :twisted: . Co do crash padów to nie wiem jakie maja zadanie i chyba nie bede sprawdzal :lol: zalozylem takie bo sa duzo ladniejsze od zwyklych, naszczescie nie musialem ich kupowac bo sa duzo drozsze :lol: z reszta sa bardzo dobre, jednego g±ga juz przezyly i jeszcze stroj± hahaha.
 
 

Sylwia 
Wys³any: 2007-12-21, 08:20   
0
UP DOWN

Pomog³a: 1 raz
Posty: 83
Bandit fajny. Zreszt± mi podobaj± siê wszystkie Bandyty, nawet odrapane :wink:
 
 

danielpainter 
Wys³any: 2007-12-21, 13:28   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
Sylwia napisa³/a:
Bandit fajny. Zreszt± mi podobaj± siê wszystkie Bandyty, nawet odrapane :wink:

oj nie ja jestem strasznym esssstet± jakbym mial jakas ryse to bym chyba tego nie scierpial, hahaha...
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Galeria Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group