Lakiernictwo samochodowe dla profesjonalistów i amatorów

Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Lackdoctor 
Wysłany: 2013-02-28, 11:35   
0
UP DOWN

grzeeggorz napisał/a:
że dysza 1.3 do bazy jest już za duża?

A to zalezy dla kogo.
Dla mnie 1.3 to ideał.
Jak by mi przyszło sreberka nią aplikowac to bym sobie ja skrecił odpowiednio a nie zamieniał zestawy na mniejsze np na 1.2 albo 1.2W.

Jednak jak nie robisz całościówek to wystarczy dysza 1.2, ponoc idealna, bo 1.2W jest za wolna, zgodnie z tym co Unek mi powiedział.

lakierok
Wysłany: 2013-02-28, 13:24   
0
UP DOWN

Ja maluje sata 1.2W i nie uważam aby była wolna :nie: jak jeden do bazy i klaru to OK , miałem też samą 1.2 ale bazy szło dużo w powietrze , może lepsza do klaru ale nie jako jeden uniwersalny . :spoko:

jakiejś dużej różnicy nie widzę ale może jest wolniejsza , ale na pewno dużo szybsza od gti

ale zależy jak komu, ja mam taką opinie ktoś inny ma inną, co kto woli ;)

Lackdoctor 
Wysłany: 2013-02-28, 13:29   
0
UP DOWN

lakierok napisał/a:
ja mam taką opinie ktoś inny ma inną, co to woli

Ilu lakierników tyle opini.
Unek napisał że 1.2W mu spowalnia pracę, więc to od niego opinia, 1.2 ponoc optymalna, to znów opinia zasłyszana z forum, moja ma 1.3 i to dobry wybór (do bazy mam 3000 hvlp z dysza wsb, więc problemu nie mam z bazą) dlatego dobry bo całościówki w moment oblecę.

lakierok
Wysłany: 2013-02-28, 16:47   
0
UP DOWN

1.2 do klaru jest super jak i do bazy , tylko w moim odczuciu dużo bazy mi szło , ale może się mylę , w 1.2 W nie mam tego problemu , może 1.3 jest optymalna .

unek83
[Usunięty]
Wysłany: 2013-02-28, 19:38   

Lackdoctor napisał/a:
Unek napisał że 1.2W mu spowalnia pracę,

A może powiedział :D i tylko o klarze trzeba dodać .. poprostu jak miało się styczność z dyszą 1.3 to takie są moje odczucia...

Jakbym wybierał teraz do by brał 1.3 a jak by :
Lackdoctor napisał/a:
przyszło sreberka nią aplikowac to bym sobie ja skrecił odpowiednio

Chociaż tak nie można :)

Lackdoctor 
Wysłany: 2013-02-28, 19:55   
0
UP DOWN

unek83 napisał/a:
Chociaż tak nie można

Bo pod mikroskopem nie idzie potem ziarenek policzyć. :x:

Powiedzmy że nie skrecanie to takie zalecenie aby nie ograniczać mozliwości optymalnych pistoletu.
Jednak sie skreca, nie polecam trzymac sie tych zaleceń sztywno.

grzeeggorz
Wysłany: 2013-03-01, 01:51   
0
UP DOWN

Fajne i cenne wszystkie powyższe opinie..i tak jak mówicie każdy ma swoje upodobania a z tego co piszecie to dla mnie chyba najlepszym wyborem byłaby jednak dysza 1.2W...może wolniejsza ale chyba bardziej oszczędna. Całe auto zdarza mi się zrobić raz na naprawdę długi ruski rok jak jakiś naprawdę dobry znajomy prosi (ale raczej tego unikam bo warunków do takiego lakierowania u siebie nie mam) więc na szybkości mi nie zależy a nawet jak bym miał robić coś większego to pół godziny dłużej lakierowania mnie nie zbawi.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu