Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Homer S. 
Wys³any: 2012-09-25, 17:08   Sata 4000RP 1.2RP
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Usterka pistoletu jak u Lackdoctor-a tylko u mnie uszczelka jest ca³a a i tak puszcza .Co do jako¶ci nak³adanej pow³oki to jestem w 100% zadowolony ale ¿eby taka marka jak Sata nie dopracowa³a tej nieszczêsnej uszczelka g³owicy :nie: . Mam te¿ i 3000RP ale tu jest wszystko OK.
Pewnie porada bêdzie taka ¿ebym sobie kupi³ zestaw uszczelek Nr 172429 (5szt.) za 22,60Euro .Mi siê wydajê ¿e powinna nast±piæ jaka¶ akcja naprawcza Firmy Sata w formie gratisowego zestawu naprawczego ta¶ma izolacyjna zestaw 20m ^^ a i rêkawiczki lateksowe jednorazowe 20szt. bo odkurz odk³ada siê na rêce ^^ .

25092012404.jpg
Plik ¶ci±gniêto 290 raz(y) 1.6 MB

25092012403.jpg
Plik ¶ci±gniêto 412 raz(y) 1.33 MB

25092012402.jpg
Plik ¶ci±gniêto 446 raz(y) 1.16 MB

_________________

 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-09-25, 17:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Homer S. napisa³/a:
Usterka pistoletu jak u Lackdoctor-a tylko u mnie uszczelka jest ca³a a i tak puszcza

Olali mnie w serwisie podczas rozmowy telefonicznej.
Ba, powiedzieli ¿e Robert G. tu na forum znany jako @Projekter, cenzura g³upoty o akcji naprawczej i wymianach wadliwych czê¶ci na nowe.
Mam wys³aæ satê do serwisu a oni zadzior usun± i poskrobi± pilnikiem po dyszy rozpylacza .
No to ju¿ wys³a³em,, hehehe.
W sumie to olali mnie, bo na moje pytanie czy mogê jako¶ sprawdziæ czy moja sata jest zarejstrowana,,,, to mój problem.
Takie podej¶cie maj± do klienta.
Mo¿e mi wys³aæ listem poleconym ten uszczelniacz za 22, lub 24 z³ plus wysy³ka.

Wiesz co... to ja ju¿ wolê kupiæ sobie ta¶me i owijaæ przed malowaniem korpus i rozpylacz.

Dwa uszczelnienia za³atwione przy zwyk³ym rozkrêcaniu po lakierowaniu, ba jedno uszkodzi³o siê zaraz na dzieñ dobry po otwarciu paczki i zagl±dniêciu z ciekawo¶ci jak wygl±da pistolet w ¶rodku.
Trochê wyprostowa³em ten uszczelniacz i przed ka¿dym skrêceniem uzywam oleju z rupesa i jest baja. :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Trzeba dopisaæ nowy punkt do instrukcji sata.
Oliwiæ przed ka¿dym skrêceniem.
Uwa¿aæ na opór przy rozkrêcaniu - w razie oporu zalaæ rozcieñczalnikiem. ;P
Wada o której sata dobrze wie, ale takich przedmuchów nie ma sico po piêciu latach byle jakiego obchodzenia sie z nim. :tak:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Homer S. 
Wys³any: 2012-09-25, 17:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
To jest Sata ka¿dy komplet dysza iglica i g³owica rêcznie spasowana i poddana rygorystycznej kontroli w fabryce ^^ ^^ ^^ czy jak to siê tam chwal± . Do bubla nie ma siê kto przyznaæ :fiu: . Serwis jak jest autoryzowany to po zadaniu paru pytañ przez telefon i np po podaniu nr pistoletu powinien tylko poprosiæ o adres gdzie ma przes³aæ zestaw naprawczy z gratisem w formie przeprosin ¿eby klient/lakiernik nie musia³ smarowaæ ¿ali na forach ¿e go olewaj± i naci±gaj± na dodatkowe koszty :sciana: .
Jest u mnie w okolicy Gumeks czy jako¶ tak maj± tam oringi wszelkiej ma¶ci i rodzaju spróbujê tam co¶ dobraæ :roll:
_________________

 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-09-25, 18:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Homer S. napisa³/a:
i poddana rygorystycznej kontroli w fabryce

Helga mia³a z³y dzieñ a nó¿ w tokarce by³ ,, hmm, podjechany?

Ja zamiast gumexu mam wiadro z przepracowanym olejem, wiêc nie problem bêdzie umoczyæ trochê satê , bedzie te¿ antykorozyjnie zabezpieczona przy okazji.

Normalnie olali problem, ba, wrêcz powiedzieli ze to mój problem i niew³asciwe uzytkowanie pistoletu.
https://picasaweb.google.com/116720131614707624098/Sata4000IJejAwaria?authkey=Gv1sRgCKHV6L2a9Pie-wE#
Tak wygl±da pistolet chyba po prawie 2 latach w moich rekach.
Strasznie zaniedbany,, hehe.
Tu po lakierowaniu, wiêc ciut przypylony.
 

Homer S. 
Wys³any: 2012-09-25, 18:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Wychodz± z za³o¿enia ¿e to nie samochód który ma wadê fabryczn± np. pêkaj±cy przewód hamulcowy i nie musz± og³aszaæ darmowej akcji naprawczej :idea: . Przez uszczelkê nikt nie zginie ^^ . Ju¿ widzê jak Helga siê przyk³ada i robi ,,pasowanie kompletu,, to lipa ^^ dla naiwniaków wal± wszystko ze stempla i sk³adaj± jak popadnie liczy siê marka :D i cena :blee:
Odkurz na g³owicy Twojego pistoletu uk³ada siê idealnie tak samo jak u mnie :?:
_________________

 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-09-25, 18:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Homer S. napisa³/a:
Odkurz na g³owicy Twojego pistoletu uk³ada siê idealnie tak samo jak u mnie

Jak widaæ z przodu te¿ mam nieszczelno¶ci a z ty³u w strone korpusu dawa³o tak ¿e zimno w rêkê by³o.
Musia³em owin±æ ta¶m± bo mi na lakier spada³y syfy i nie wiedzia³em sk±d.
Zobaczy³em rêkê, korpus... zrozumia³em sk±d.
Homer S. napisa³/a:
Ju¿ widzê jak Helga siê przyk³ada i robi ,,pasowanie kompletu,, to lipa dla naiwniaków wal± wszystko ze stempla i sk³adaj± jak popadnie liczy siê marka i cena


Tez tak to widzê.
Ale czy jest inna alternatywa?
Supernova i jej odpadaj±ce plastikowe pokrête³ka?
Wiesz ile razy ich szuka³em podczas lakierowania?

Sata jako ca³o¶æ to du¿y plus.
Sata jako 2000 z³ z tak± podstawowa wad±??? Duzy minus niestety.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-09-27, 09:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Lackdoctor napisa³/a:
Homer S. napisa³/a:
Usterka pistoletu jak u Lackdoctor-a tylko u mnie uszczelka jest ca³a a i tak puszcza

Olali mnie w serwisie podczas rozmowy telefonicznej.
Ba, powiedzieli ¿e Robert G. tu na forum znany jako @Projekter, cenzura g³upoty o akcji naprawczej i wymianach wadliwych czê¶ci na nowe.


To w takiej sytuacji Robert .G znany jako @Projekter poprosi o adres tego serwisu, albo nr telefonu. ;) ... a tak dla rzetelno¶ci to raczej pamiêtaj ¿e akcja serwisowe trwa od ... do i obejmuje konkretne modele wyprodukowane miêdzy dniem x a y. Potem wadê siê usuwa w fabryce i wypuszcza dany model bez niedoróbek. Nikt wiecznie nie wymienia jakiej¶ czê¶ci w kó³ko. Problemy z uszczelniaczami w SATA 4000 by³y w pierwszych egzemplarzach. Akcja serwisowa z tym zwi±zana to dzi¶ ju¿ historia Panie Krzysiu ... po za tym jak sobie przypominam TY o tej akcji wiesz z PW, a nie z publicznych postów kolegi @Projekter ... Tak¿e uwa¿aj co gdzie piszesz ... bo wiêcej nie dostaniesz ju¿ informacji które nie powinny przenikaæ do publicznego obiegu :x:

Twoje pistolety Krzysiu jak pamiêtam nie by³y zakupione u dystrybutora SATA ... tylko pochodz± z aukcji internetowych. Nie dziw siê wiêc kolego, ¿e serwis jaki by nie by³ ... olewa ciê wielkim sikiem. Gwarancja producenta to jedno, a jej rozliczenie przez dystrybutora to zupe³nie inna sprawa. S± firmy kupuj±ce towar bezpo¶rednio od SATA i takie które po¶rednicz± przez jakiego¶ centralnego importera.

Jak mo¿esz nie zdawaæ sobie z tego sprawy ... gdy tyle miejsca na forum po¶wiêcane jest opisom tego co dzieje siê w ASO ? Samochód jest 40 razy dro¿szy od pistoletu lakierniczego, a mechanizm reklamacji jest taki sam .... spadaj tam gdzie kupi³e¶ ... do sprzedawcy, albo na drzewo :tak: Pisz sobie do generalnego importera ale nie truj du py dealerowi w twoim mie¶cie.

Ka¿dy klient salonu czy sklepu z narzêdziami który ma gwarancjê z drugiej reki to gorszy sort klienta. Szczególnie w przypadku pistoletów lakierniczych, maszyn, sprê¿arek. Dlaczego niby kto¶ ma stawaæ na baczno¶æ przed cwaniakiem który kupi³ sobie taniej i nie da³ zarobiæ konkretnej firmie do której teraz przy³azi z pretensjami na temat jako¶ci wyrobu ? .... a poszo³ won ... od razy ci odpowiem, ¿e twoja opinia o producencie lata sieci dystrybucyjnej ko³o ty³ka bo niweluje j± kilkuset innych klientów bardzo zadowolonych z dzia³ania serwisu ... gdy za SATA zap³acili 2320 z³ bez ¿adnych rabatów :tak: Musisz wiedzieæ ¿e szacunek do klienta jest wprost proporcjonalny do zysków jakie siê osi±ga ze wspó³pracy z nim. Pie r do³y o tym ¿e ka¿dy klient jest tak samo wa¿ny dla firmy to ju¿ zostawmy szkoleniowcom i marketingowcom. ^^

Jak uznamy, ¿e ¿yjemy w Nibylandi i jeste¶my bez mózgowymi Elfami, a w tej krainie wszytko jest idealistyczne ... to oczywi¶cie producent od razu zareaguje na uwagi nabywcy towaru i pewnie wymieni go na nowy .... Jak wrócimy jednak do kraju nad Wis³± to zauwa¿ymy szybko, ¿e w realnym ¶wiecie rz±dzi kasa. My¶lisz Krzysiu ¿e gdybym by³ oficjalnie dystrybutorem SATA i by³ zwi±zany z SATA umow± i mia³ do tego w³asny serwis to przyj±³bym od Ciebie zg³oszenie gwarancyjne ? :x: NIEDOCZEKANIE. Natychmiast bym ci odpisa³ ¿eby¶ siê zg³osi³ z FV zakupu do sprzedawcy, lub bezpo¶rednio do producenta w Kornwesthaim.

Powiedz no która to firma sprzedaj±ca pistolety prowadzi sprzeda¿ w Nibylandi ? ... bo moim zdaniem .... ¿adna. Zobaczysz nied³ugo jak bêd± wygl±da³y reklamacje i naprawy gwarancyjne w FESTOO. Nie po to producent wyznacza cenê i daje od niej rabat handlowy zarejestrowanemu sprzedawcy ¿eby ten zarabia³ 100 z³ na maszynie i sprzeda³ j± za pó³ ceny oficjalnej. Zysk dystrybutora jest po to ¿eby mia³ bud¿et na szybkie naprawy we w³asnym zakresie bez trucia dupy fabryce, po to ¿eby¶ jako klient dosta³ na czas naprawy zastêpcz± maszynê, po to ¿eby nie lutowaæ i nie skrêcaæ urz±dzenia na druty czy stosowaæ zamienników tylko zamówiæ ca³y nowy oryginalny uszkodzony podzespó³.

Fajnie jest kupowaæ du¿o, du¿o taniej ... niestety ma to swoje pod³e konsekwencje i powoli ka¿dy powa¿ny dystrybutor zaczyna o tym otwarcie mówiæ bo taka sytuacja gdy prowadzi siê firmê bez zysku ze sprzeda¿y nie pozwala na utrzymanie sprawnego serwisu, zapasu czê¶ci zamiennych i zastêpczych urz±dzeñ. Jednym zdaniem - nabywców dzieli siê powoli na szacownych klientów ... i olewanych gównozjadów :tak: Sam decydujesz w której grupie chcesz siê znale¼æ bo szacunek w biznesie siê ....kupuje. :tak:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-09-27, 10:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
Akcja serwisowa z tym zwi±zana to dzi¶ ju¿ historia Panie Krzysiu ... po za tym jak sobie przypominam TY o tej akcji wiesz z PW, a nie z publicznych postów kolegi @Projekter ... Tak¿e uwa¿aj co gdzie piszesz ...

Sory, rozpedzi³em siê. Sory.

PROJEKTER napisa³/a:
Twoje pistolety Krzysiu jak pamiêtam nie by³y zakupione u dystrybutora SATA ...


Przecie¿ to Ty ten pistolet za³atwi³es, sprzeda³e¶, po¶redniczy³es dla @£ysego.
To kupi³es go na aukcji internetowej?????

Mowa o 4000 1.3 rp digital.
Teraz od tamtego czasu co Andrzejowi nie przypasi³ jest u mnie.

Powiedz ¿e gwarancja traci wa¿no¶æ jak odkupi³em od kogo¶?

Serwis to ten sam z którego pochodzi ta sata.

Szkoda ¿e sata 3000 sie nie psuje bo i ta nie jest z aukcji allegro,, hehe - pokazac fakturê zakupu?

Serwisant uj±³ mnie tym ¿e bêdzie mi zadziory szlifowa³ pilnikiem, bo to na pewno moja wina.
Zapyta³em jeszcze o mozliwo¶æ sprawdzenia czy gwarancja jest przed³u¿ona poprzez rejstracje na stronie sata, odpowiedzia³ ze to mój problem.

Jedyne co mo¿e zrobic to wys³aæ mi uszczelniacz....

[ Dodano: 2012-09-27, 10:18 ]
PROJEKTER napisa³/a:
My¶lisz Krzysiu ¿e gdybym by³ oficjalnie dystrybutorem SATA i by³ zwi±zany z SATA umow± i mia³ do tego w³asny serwis to przyj±³bym od Ciebie zg³oszenie gwarancyjne ? NIEDOCZEKANIE. Natychmiast bym ci odpisa³ ¿eby¶ siê zg³osi³ z FV zakupu do sprzedawcy,


No to mia³ bys pecha.
Faktura by by³a od Ciebie, na ten pistolet konkretnie ,,, hehe.
Prawda?
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-09-27, 10:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Lackdoctor napisa³/a:
PROJEKTER napisa³/a:
Twoje pistolety Krzysiu jak pamiêtam nie by³y zakupione u dystrybutora SATA ...


Przecie¿ to Ty ten pistolet za³atwi³es, sprzeda³e¶, po¶redniczy³es dla @£ysego.
To kupi³es go na aukcji internetowej????? Mowa o 4000 1.3 rp digital.
Teraz od tamtego czasu co Andrzejowi nie przypasi³ jest u mnie.


Krzysiu, Krzysiu :> .... Ja w ca³ym swoim dotychczasowym ¿yciu sprzeda³em dwa pistolety SATA 4000 z w³asnej firmy. Oba pochodzi³y z zestawów prezentacyjnych i oba to wersja HART & SOUL. :tak: Ja nie jestem dystrybutorem SATA ani sprzedawc± wyposa¿enia lakierni. :tak:

@£ysy73 dosta³ swój pistolet od dystrybutora DuPonta, a nie bezpo¶rednio od autoryzowanego dystrybutora SATA. Akurat tak siê sk³ada, ¿e doskonale znam ¼ród³o pochodzenia tego konkretnego pistoletu bo to by³ jeden z pierwszych dziesiêciu jakie trafi³y do Polski po premierze na targach we Frankfurcie. Dodam tylko ... czytaj wy¿ej ^^ ... Jak siê cwaniakuje i targuje cenê do granic op³acalno¶ci sprzeda¿y ... to ma siê te¿ "doskona³e" efekty w przypadku zg³oszenia gwarancyjnego. ^^

Podsumujê i powtórzê ... nie mia³em nic wspólnego z t± transakcj± ... po za informacj± o jej przebiegu od ¼ród³a do koñcowego nabywcy.


Lackdoctor napisa³/a:
Powiedz ¿e gwarancja traci wa¿no¶æ jak odkupi³em od kogo¶?


Chcesz oficjalne stanowisko na publiczne forum ? ... Oczywi¶cie ¿e gwarancja trwa nadal choæby przedmiot objêty gwarancj± dziesiêæ razy zmieni³ nabywcê.

teraz prawda nieoficjalnie i do tego na PW :

We¼ siê Krzysiu zastanów ;) Jaka gwarancja ??? W roszczeniach gwarancyjnych s± dwie strony NABYWCA i SPRZEDAWCA. Jak zmienia siê nabywca to i miejsce sk³adania roszczeñ siê zmienia z firmy Sprzedawcy na oficjalnego przedstawiciela gwaranta, lub samego gwaranta .... Po ludzku pisz±c ... Spie przy³ ci siê kupiony u dystrybutora pistolet sk³adasz u nie go reklamacjê i on decyduje jak to naprawiæ. Jak zap³aci³e¶ za "szacunek" dostaniesz naprawê gratis ( gwarancja ) i zastêpczy pistolet na czas naprawy. Jak nie zap³aci³e¶ do¶æ za szacunek ... tylko troszkê ¿eby ciê nie olewaæ od razu ... dystrybutor przyjmie sprzêt do naprawy na 14 dni i zapyta gwaranta kto za to zap³aci ? .... jak cwaniak z Ciebie, ale masz kwit zwany gwarancj± jednak kupi³e¶ sprzêt od pana Henia w miêsnym bo by³a okazja ... to opisz swój problem producentowi - gwarantowi lub jego oficjalnemu przedstawicielowi ale nie truj du py sprzedawcom :tak:

Jak widzisz gwarancja obowi±zuje z drugiej rêki ... a czy j± wyegzekwujesz ... w±tpiê ^^


Lackdoctor napisa³/a:
Serwisant uj±³ mnie tym ¿e bêdzie mi zadziory szlifowa³ pilnikiem, bo to na pewno moja wina.


... a czego siê spodziewa³e¶ ? Otwartej krytyki producenta, statystyki wad i napraw wykonywanych przy modelu 4000 , decyzji przez telefon ¿e to za³atwi± bezp³atnie w ramach gwarancji bo to znany i powszechny problem, a SATA 4000 to syf ?

SATA 4000 to doskona³y bezawaryjny pistolet lakierniczy, znacznie lepszy od poprzedniego modelu SATA 3000. By³y wady w pierwszych egzemplarzach, ale zosta³y usuniête. Dzi¶ ten sprzêt nie ma ¿adnych wad i usterek. Przechodzi z³o¿ony system kontroli jako¶ci a kliencie nie zg³aszaj± ¿adnych powa¿nych wad czy usterek. Panie Krzysztofie M. jest Pan pierwsz± osob± która zg³asza tak± wadê jako wadê fabryczn±. Owszem to siê czêsto zdarza ale dlatego ¿e kto¶ nieumiejêtnie sk³ad pistolet lub ¼le go myje, albo u¿ywa bardzo agresywnych ¶rodków do mycia.

Podsumowuj±c 100 z³ + czê¶ci zamienne i przesy³ka :cool: ... albo spadaj na bambus razem z tym kwitem gwarancyjnym ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-09-27, 11:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
Podsumowuj±c 100 z³ + czê¶ci zamienne i przesy³ka

Do wymiany zestawu naprawczego nie jest potrzebny mi serwis :nie:

Szkoda ¿e takie podej¶cie ma firma do problemu.

[ Dodano: 2012-09-27, 11:16 ]
PROJEKTER napisa³/a:
By³y wady w pierwszych egzemplarzach, ale zosta³y usuniête.

I o tym w³asnie przekona³ sie Homer. :rotfl:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-09-27, 11:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Lackdoctor napisa³/a:
Szkoda ¿e takie podej¶cie ma firma do problemu.


Te¿ nad tym ubolewam ale to niestety nowy standard w obs³udze klientów prezentowany przez ka¿dego znanego producenta. Kilka lat temu by³o podobnie tylko w tych kontaktach z klientem by³o te¿ trochê wiêcej udawania i kurtuazji ... dzi¶ jest wprost "kawa na ³awê" i otwarcie jak jest a nie jak byæ powinno . W kryzysie wielu producentów chamieje ... albo jak kto woli nie ukrywa ju¿ ¿e cel jest tylko jeden ... zarabiaæ, a klient .... Klient po zap³aceniu za towar dalej ju¿ tylko przeszkadza ^^ .

Zobacz co siê dzieje w Chinach ;) za chwilê du¿e koncerny z USA i Japonii zaczn± rozwa¿aæ przeniesienie produkcji do Indii albo nawet do Afryki. Chiñczycy podnios± ceny na swoje towary i nagle siê oka¿e, ¿e za takie pieni±dze to ju¿ buble, a nie sprzêt czy towar. Mo¿e wtedy wraz z wy¿szymi cenami sprzeda¿y renomowanych produktów wróci szacunek dla klientów. Gdy siê nie zarabia na kliencie to gna siê do przodu do nastêpnego chêtnego i nie dba o to co z ty³u za sob±. Gdy siê zarabia to wtedy chêtnie siê do takiego klienta wraca.

Stara i oczywista prawda ... ale te tanie towary i coraz ni¿sza jako¶æ spowodowa³y ¿e ka¿dy oferent ubra³ siê w skorupê i odpêdza od siebie problemy gdy te siê pojawi±. Wiêcej energii idzie w wyganianie klientów i odmawianie przyjêcia zg³oszeñ reklamacyjnych ni¿ by kosztowa³y same naprawy. ¯enada ... ale co zrobiæ ? ¦wiat siê zmienia nieustanie. S³owo honoru w biznesie czy renoma producenta s± ju¿ dzi¶ niewiele warte.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Homer S. 
Wys³any: 2012-09-27, 15:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
PROJEKTER napisa³/a:
S³owo honoru w biznesie czy renoma producenta s± ju¿ dzi¶ niewiele warte.

Pisze Kolega stanowczo za d³ugie te wyja¶nienia jak by by³ winny :D a to jedno zdanie wyja¶nia ca³± sytuacjê .Wpu¶cili kilka ty¶. bubli i teraz jeszcze siê na tym dorobi± :spoko: .Bez wzglêdu czy kto¶ pistolet kupi³ taniej czy za max. cenê to i tak nie zmienia to faktu ¿e to SATA . Koszt gratisowej naprawy to dla nich 20 no mo¿e 25Euro ale na przysz³o¶æ to zaprocentujê . Zmontowany 30s filmik na Youtube jak wygl±da g³owica i rêka w trakcie nak³adania bazy tym bublem zrobi wiêcej z³ego :devil: ni¿ akcja serwisowa .
_________________

 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-09-27, 19:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Homer S. napisa³/a:
Koszt gratisowej naprawy to dla nich 20 no mo¿e 25Euro ale na przysz³o¶æ to zaprocentujê .


Chyba nie ³apiesz sedna problemu ;) .... dla nich .... to znaczy dla kogo ? ... bo producent nie widzi tu ¿adnego problemu. Dystrybutor te¿ nie. Trzeba siê nauczyæ dokrêcaæ nakrêtkê g³owicy, a jak nie ... to p³aciæ za naprawê. :tak: Po za tym nie wiesz przez ile trzeba pomno¿yæ takie sprawy warte 25 Euro ... przez raz czy przez tysi±c razy ? ... i niby dlaczego dystrybutor ma przyj±æ tak± reklamacjê ? Dlatego ¿e w tanio kupionym pistolecie od po¶rednika co¶ tam klient sobie popsu³ ?

Im szybciej z³apiesz, ¿e to nie kraina Elfów tym skuteczniej usuniesz sobie problem.

Mnie ... to ¿e serwis dystrybutora nie chce przyjmowaæ do naprawy gwarancyjnej pistoletów kupionych w jakim¶ nieznanym miejscu w ogóle nie dziwi. Za du¿o w was idealizmu ... Zareklamujcie IWATA kupion± w USA w serwisie NTS / APP. Zobaczymy jak sprawnie zabior± siê za rozpatrzenie reklamacji ^^ .
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
  
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-09-27, 19:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
Trzeba siê nauczyæ dokrêcaæ nakrêtkê g³owicy,

To sie zaczyna robiæ ¿a³osne.

Je¶li takie jest stanowisko saty.

Rozumiem Robercie ¿e nie jest to Twoje stanowisko. ;)
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

936
Wys³any: 2012-09-27, 19:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
Panowie nie dziadujcie !!!
Poniewa¿ o¶mieszacie siê coraz bardziej.
Sprzêt wam nie dzia³a poprawnie a klienci czytaj± :D
Pozdrawiam
  
 

Homer S. 
Wys³any: 2012-09-27, 19:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Jak producent nie widzi ¿adnego problemu to kto robi ten problem :?: Na podstawie kartonu (a mam taki ) i nr na korpusie i innych elementach mo¿na okre¶liæ czy pistolet pochodzi z wadliwej serii. I nic tu faktu nie zmienia ¿e kupi³em go jako u¿ywany lub na Alledrogo czy na straganie jet to orygina³ i koniec. Jak fabrycznie przeoczyli i wypu¶cili bubla to co teraz go nie znamy :roll: .
_________________

 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-09-27, 19:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Nie mam bladego pojêcia co na to SATA.

Natomiast doskonale wiem co siê dzieje w kilku fabrykach renomowanych dostawców wyposa¿enia lakierni. Wszyscy maj± ju¿ dosyæ tej taniej sprzeda¿y internetowej. Ja na szczê¶cie nie handlujê sprzêtem, ale pierwszy raz widzê ¿eby w sprawie polityki sprzeda¿y ... firmy konkuruj±ce ze sob± mia³y podobne stanowiska.

Z problemem uszczelki musicie sobie radziæ sami. Z do¶wiadczenia jednak Krzysiu powiem ci ¿e nigdy nie s³ysza³em ¿eby jaki¶ klient powiedzia³ .... tak to Ja popsu³em bo nie mam pojêcia jak siê myje i konserwuje pistolet.... jednak 90 % problemów dotycz±cych markowych pistoletów lakierniczych zg³aszanych do serwisów powstaje z winy u¿ytkownika :tak:

[ Dodano: 2012-09-27, 19:38 ]
Homer S. napisa³/a:
Jak producent nie widzi ¿adnego problemu to kto robi ten problem :?: Na podstawie kartonu (a mam taki ) i nr na korpusie i innych elementach mo¿na okre¶liæ czy pistolet pochodzi z wadliwej serii. I nic tu faktu nie zmienia ¿e kupi³em go jako u¿ywany lub na Alledrogo czy na straganie jet to orygina³ i koniec. Jak fabrycznie przeoczyli i wypu¶cili bubla to co teraz go nie znamy :roll: .


Jednak nie ³apiesz ^^ My¶lisz ¿e jak napiszesz post na forum to SATA bêdzie przera¿ona ? @Homer S. Nic siê nie zmieni. Dopóki bêdziesz kupowa³ narzêdzia, a nie szacunek konkretnego dostawcy dot±d serwis takiego dostawcy bêdzie ciê olewa³ ... Nic ci nie pomo¿e pude³ko, certyfikat warunki gwarancji i rejestracja na stronie. Serwis zawsze znajdzie sposób na to ¿eby ciê olaæ. ... i co dalej ;) ... co teraz zrobisz ? ^^ Cwaniactwo w zakupach jak widzisz ma krótkie nogi ... ^^ Zaoszczêdzi³e¶ 25 % ceny teraz to oddasz w p³atnych naprawach wad fabrycznych jak to nazywasz .... tego bubla ... ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-09-27, 19:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
Z do¶wiadczenia jednak Krzysiu powiem ci ¿e nigdy nie s³ysza³em ¿eby jaki¶ klient powiedzia³ .... tak to Ja popsu³em bo nie mam pojêcia jak siê myje i konserwuje pistolet....


Uff.
Ja wszystko rozumiem, ale je¶li kto¶ robi debila z u¿ytkownika wmawiaj±c mu ¿e nie potrafi przykrêciæ nakrêtki - w tym wypadku to rozpylacz nakrêcany na korpus.... to ju¿ nie mam pytañ.

W sumie wychodzi na to ¿e ¶miejemy siê z sico a tysi±ce bubli rozesz³y siê po swiecie i nikt nie sapnie bo wstyd przyznac ... moja sata to bubel.
Co by koledzy na to powiedzieli, hehe.


Cieszy mnie ¿e bubel to nie moja pojedyñcza sata, lecz jedna z wielu,, bardzo wielu tysiecy bubli.
Jak za PRL.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Homer S. 
Wys³any: 2012-09-27, 19:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Ja wszystko rozumiem ale czy wszyscy ? .Czyli te sprzedawane taniej o 25% to odrzuty i buble ^^ powinny mieæ wybite na korpusie ¿e nie podlegaj± gwarancji .
_________________

 

936
Wys³any: 2012-09-27, 19:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
Ja zakupi³em sprêty u dystrybutora SATA osobi¶cie.
Bardzo mili ludzie.
Nie mam takich problemów.
Przy kolejnych zakupach u dystrybutora otrzymuje zni¿ki wiêc zakupy na aukcjach s± dla mnie nie op³acalne i ryzykowne.
Nie stac mnie na tanie rzeczy.
 

Homer S. 
Wys³any: 2012-09-27, 20:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
936 napisa³/a:
Ja zakupi³em sprêty u dystrybutora SATA osobi¶cie.
Bardzo mili ludzie.
Nie mam takich problemów.
Przy kolejnych zakupach u dystrybutora otrzymuje zni¿ki wiêc zakupy na aukcjach s± dla mnie nie op³acalne i ryzykowne.
Nie stac mnie na tanie rzeczy.

Nie ma to ¿adnego znaczenia w tej sytuacji .
_________________

 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-09-27, 20:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
936 napisa³/a:
Bardzo mili ludzie.

Te¿ bym by³ dla Ciebie mi³y.

Ja kupi³em od kolegi z forum, bo mu nie pasowa³ i mi odsprzeda³.
Czy dlatego ju¿ jestem poza gwarancj±?
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-09-27, 21:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Homer S. napisa³/a:
936 napisa³/a:
Ja zakupi³em sprêty u dystrybutora SATA osobi¶cie.
Bardzo mili ludzie.
Nie mam takich problemów.
Przy kolejnych zakupach u dystrybutora otrzymuje zni¿ki wiêc zakupy na aukcjach s± dla mnie nie op³acalne i ryzykowne.
Nie stac mnie na tanie rzeczy.

Nie ma to ¿adnego znaczenia w tej sytuacji .


Absolutnie tkwisz w Nibylandii :tak: ... To w³a¶nie ma podstawowe znaczenie. Kogo znasz osobi¶cie z fabryki SATA ? ... do kogo zg³osisz teraz swój problem z ich wyrobem ? Do logo ?

To mo¿na rozwi±zaæ tylko na dwa sposoby.

1. Wysy³asz do serwisu pistolet dostajesz naprawiony z FV za koszt czê¶ci przesy³ki i robocizny.

2. Za³atwiasz to u znajomego dystrybutora w ramach gwarancji (gratis ) i na czas naprawy dostaniesz pistolet zastêpczy ... o ile nie bêdzie tak ¿e osobi¶ci przyjedzie do Ciebie serwisant naprawi to na miejscu i jeszcze przywiezie ci jaki¶ upominek.

Widzisz tu gdzie¶ rolê i zadanie dla producenta tego sprzêtu ?
Jak teraz my¶lisz ... która opcja ciê spotka ? ;)

[ Dodano: 2012-09-27, 21:47 ]
Lackdoctor napisa³/a:
936 napisa³/a:
Bardzo mili ludzie.

Te¿ bym by³ dla Ciebie mi³y.

Ja kupi³em od kolegi z forum, bo mu nie pasowa³ i mi odsprzeda³.
Czy dlatego ju¿ jestem poza gwarancj±?


Ale¿ Krzysiu masz dwa lata gwarancji na sprzêt ^^ ... tylko ¿e Ty nie umiesz przykrêcaæ nakrêtki a to nie podlega gwarancji ... bo gdyby¶ kupi³ u dystrybutora to on by ci to wymieni³ gratis i pokaza³ jak masz przykrêcaæ ¿eby¶ ju¿ wiêcej nie psu³ ^^ ^^ ^^ ... a teraz to mo¿e kolega z Forum ci pomo¿e bo w koñcu wzi±³ za ten pistolet kasê. :tak:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

gugun 
Wys³any: 2012-09-28, 10:14   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
PROJEKTER, ty to zawsze znajdziesz odpowiedz na kazde pytanie ^^ jak mozna nie potrafic nakretki przykrecic? :rotfl: przeciez ten pistolet nie jest plastikowy,ma krutkie gwinty i nie ma chyba mozliwosci czegos cenzura i zeby cokolwiek dmuchalo o ile wszystko jest czyste...sata 4k ma to do siebie ze jest strasznie czula na jakiekolwiek zanieczyszczenia, wiem bo sam walczylem ze strumieniem jak w sico bo jakis paproszek wpadl w dziurke od rozpylacza. poki co dziala bezawaryjnie i troche juz namalowala...
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-09-28, 10:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
Ale¿ Krzysiu masz dwa lata gwarancji na sprzêt ... tylko ¿e Ty nie umiesz przykrêcaæ nakrêtki a to nie podlega gwarancji ... bo gdyby¶ kupi³ u dystrybutora to on by ci to wymieni³ gratis i pokaza³ jak masz przykrêcaæ ¿eby¶ ju¿ wiêcej nie psu³ ... a teraz to mo¿e kolega z Forum ci pomo¿e bo w koñcu wzi±³ za ten pistolet kasê.

Ale Ty pier*olisz czasem.
Sam dobrze wiesz ¿e to poprostu tysi±ce bubli i tak± gadka tego nie zaczarujesz.
We¼ mnie nie przekonuj do jaki¶ dziwnych Twoich wydumek, bo szkoda czasu na cenzura³y.

Jest z tym uszczelniaczem problem i je¶li takie jest podej¶cie Twoje i saty to po prostu ¯ENADA.

Szkoda 2000 z³ za bubel p³aciæ, ale jaki mamy wybór.
Innego pistoletu bym na dzis nie chcia³, ale szkoda ¿e sata wy³o¿y³a sie na takiej b³achostce.

Mam sporo tasmy izolacyjnej i to tyle z mojej strony.
Abonamentu za u¿ywanie pistoletu nie bedê p³aci³ - jeden uszczelniacz 30 z³ a jego wytrzyma³o¶æ bez smarowania towotem :rotfl: :rotfl: :rotfl: to jedno odkrêcenie po malowaniu.

Co¶ wiêcej?

Trzeci rok sata 3000 i zero usterek, 100 bf rp tak jak i hvlp te¿ s± idealne.
Nowinka 4000 puszcza powietrze gorzej od sico???
Co¶ tu nie halo. :help: :help: :help: :help:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-09-28, 14:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Krzysiu ... ale Ja to mam g³êboko w odbycie :D ... No pomy¶l co mnie obchodzi twoje zdanie na temat SATA 4000 ? :/ ... albo to czy to bubel czy ekstra sprzêt ? :/ Co Ja jestem generalne przedstawicielstwo SATA na Polskê ? ^^

By³o ... jest ... i jeszcze d³ugo tak zostanie SATA ..............................IWATA, DeVilbiss. Moim zdaniem to najlepsze na ¶wiecie pistolety do refinishu. Taka jest moja opinia i na razie nic siê nie sta³o i nie pojawi³o takiego ¿ebym zmieni³ zdanie. :cool:

... a to czy upychasz do g³owicy swojej SATA paku³y .... to raczej nie jest mój problem.

Sprawy gwarancji wyja¶ni³em ci dobitnie ¿eby¶ nie ¿y³ dalej w krainie Elfów. Czy SATA czy FESTOO czy TRISK lub IRT czy Schneider, czy IWATA czy DE VILBISS .... czy RUPES zawsze bêdziesz mia³ ten sam problem z napraw± na gwarancji jak bêdziesz robi³ zakupy po za oficjaln± sieci± dystrybucyjn± :tak: . T± informacjê raczej sobie zapamiêtaj i przyjmij jako dobr± radê ... i to bez wzglêdu co tam sobie my¶lisz o gwarancji, renomie i przepisach prawa :tak:

A to o "¿enadzie" wy¶lij do Korwesthaim :spoko:

[ Dodano: 2012-09-28, 14:08 ]
gugun napisa³/a:
PROJEKTER, ty to zawsze znajdziesz odpowiedz na kazde pytanie ^^ jak mozna nie potrafic nakretki przykrecic? :rotfl: przeciez ten pistolet nie jest plastikowy,ma krutkie gwinty i nie ma chyba mozliwosci czegos cenzura i zeby cokolwiek dmuchalo o ile wszystko jest czyste...


... ale JA nie muszê szukaæ odpowiedzi na pytania w sprawie SATA ... Tu ka¿dy powód bêdzie dobry ¿eby klient spada³ na bambus i zap³aci³ za naprawê. Sednem problemu nie jest sam problem z uszczelk± tylko to ¿e ¿aden z dystrybutorów jak jest przy zdrowych zmys³ach nie przyjmie do naprawy gwarancyjnej pistoletu którego sam nie sprzeda³. Dostaniesz odpowiedz ¿e to nie jest podlega naprawie gwarancyjnej bo to uszkodzenie mechaniczne i spadówa.

Ty siê nie zastanawiaj na d sprawiedliwo¶ci± dziejow± tylko pomy¶l logicznie ... kto za to zap³aci ? .... bo SATA na pewno nie ^^ ... i to wie ka¿dy dystrybutor.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-09-28, 16:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
No pomy¶l co mnie obchodzi twoje zdanie na temat SATA 4000 ?

Piszesz Ty pisze i ja.
Ka¿dy ma swoje zdanie i tyle.
PROJEKTER napisa³/a:
ale Ja to mam g³êboko w odbycie

Hehe. Wolê sobie tego nie wyobraziæ. ;P

Najbardziej mi sie podoba kiedy drobna nieszczelo¶æ w np. sico wzbudza Twój zachwyt i jest z czego polewac, to tych kilka tysiêcy bubli z saty... to nic, normalka, standard.

Nie zgadzam sie z tym co poni¿ej zacytujê, ale m±dro¶æ ludowa z mieszalni mówi tak.

Po ch.j mi sata za 2000 z³.
cenzura siê i co, setki z³otych w ni± wsadzisz a to ju¿ bêdzie mocno uzywany pistolet.
Widzisz, tu na pó³ce jest speed za 100 z³.
Zobacz, w cenie saty masz 20 pistoletów i jak sie cenzura jeden to znów masz nówkê.. hehe.

Dobre, co nie?

PS.
Bynajmniej nie namówi³ mnie na 20 nowych speedów.... :sciana:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

936
Wys³any: 2012-09-28, 19:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
Próbuje to zrozumiec i wnioskuje przek³adaj±c to na prosty jêzyk...

Cz³owiek, który kupi³ przyk³adowo nowego VW pojedzie do Ciebie bo Ty naprawiasz VW i mu naprawisz bo on kupi³ nowy samochód!
I mu powinne¶ naprawic bo mu siê zepsu³.

A kto zap³aci za t± naprawe ? bo on to nie bo kupi³ nowy !
Bez obrazy ale to tak komicznie wygl±da :)
Pozdrawiam
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-09-28, 19:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
936 napisa³/a:
Cz³owiek, który kupi³ przyk³adowo nowego VW

Sprzeda³ go Tobie.

Czy vw straci³ gwarancjê?
Ola³ to.
Masz tego vw którego odkupi³e¶ od kolegi.
Jest wtopa i akcja wymiany ... guzika od schowka ;) bo to potencjalne niebezpieczeñstwo wypadku.

Czyli gwarancja i akcja serwisowa obejmuje tylko pierwszego w³asciciela?
Kupujacego w salonie?

Mam fakture zakupu, mam fakture odsprzeda¿y.
Nie obejmuje mnie gwarancja?

¦wietne rozumowanie kolego 936,
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Homer S. 
Wys³any: 2012-09-28, 19:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Co do akcji naprawczych np. Renault Polska odmawia³a wgrania nowego softu do komputera silnika ,,bo pojazd pochodzi z exportu,, i jest starszy ni¿ 10 lat (akcja tyczy³a siê tych do 10 lat) nie ma pe³nej ksi±¿ki serwisowej itd .Ten sam samochód na Polskich tablicach jedzie do pierwszego z brzegu serwisu Renault w Niemczech a tam proszê usi±¶æ, kawa, ciasteczka ,,my siê wszystkim zajmiemy,, po vin-ie mo¿na ustaliæ czy jest z serii zakwalifikowanej ,,do usuniêcia usterki,, .Usterkê usuniêto gratis z ,,polecamy siê na przysz³o¶æ,, :spoko: I co da siê :!:
A¿ szkoda waliæ po klawiaturze i udowadniaæ co¶ co jest oczywiste jest wada fabryczna i jej producent jest jednostkowy numer co jeszcze potrzeba za¶wiadczenie o niekaralno¶ci :D
Zaraz siê odezwie Kol.Projekter i bêdzie udowadnia³ ¿e
-bia³e jest czarne i odwrotnie
-odwróci kota ogonem (g³ow± do siebie) :D
-na koniec pu¶ci mg³ê w postaci wyk³adu na A4 gdzie po piêciu linijkach tekstu tak zacieniujê sprawê ¿e nikt nie bêdzie mia³ si³y doczytaæ do koñca .
_________________

 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2012-09-28, 20:05   

Homer S. napisa³/a:
Zaraz siê odezwie Kol.Projekter i bêdzie udowadnia³ ¿e
-bia³e jest czarne i odwrotnie
-odwróci kota ogonem (g³ow± do siebie) :D
-na koniec pu¶ci mg³ê w postaci wyk³adu na A4 gdzie po piêciu linijkach tekstu tak zacieniujê sprawê ¿e nikt nie bêdzie mia³ si³y doczytaæ do koñca .


Zajebisty tekst :spoko:
 

marer 
Wys³any: 2012-09-28, 20:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 285
Sk±d: Podkarpacie
Panowie mo¿e teraz ja :)
2 tygodnie temu mia³em taki przypadek ze zjara³ mi siê laptop a dok³adnie procesor grafiki nVidia na p³ycie g³ównej.
Laptopa kupi³ mi kolega w stanach 23 maja 2008 roku, mia³em 3 lata gwarancji ale tylko na tamten kraj bo nie chcia³em dop³acaæ dodatkowej kasy.
Gwarancja siê skoñczy³a 16 miesiêcy temu ale zadzwoni³em do Della i powiedzia³em ¿e wyczyta³em w necie na stronach amerykañskich i¿ naprawiaj± to gratis .
Serwisant powiedzia³ ¿e on musi porozmawiaæ z kierownikiem za godzinê skontaktowa³ siê ze mn± i powiedzia³ ¿e jutro bedzie kurier po laptopa.
Wymienili mi p³ytê g³ówn± na nowa za free 16 miesiêcy po gwarancji i w zado¶æ uczynienie dali rok gwarancji :)
Nie patrzyli ze laptop kupiony w stanach i gwarancja tylko na tamten kraj.
Dodam jeszcze ¿e laptop by³ kupiony na kumpla a ja podawa³em do serwisu swoje dane i nic ich to nie obchodzi³o .
Wydaje mi siê ¿e ka¿da konkretna firma tak powinna robiæ a nie szukaæ byle pretekstu aby tylko nie uznaæ gwarancji .
 
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2012-09-28, 20:57   

PROJEKTER napisa³/a:
ale to niestety nowy standard w obs³udze klientów prezentowany przez ka¿dego znanego producenta


PROJEKTER napisa³/a:
¯enada ... ale co zrobiæ ? ¦wiat siê zmienia nieustanie. S³owo honoru w biznesie czy renoma producenta s± ju¿ dzi¶ niewiele warte.


Hmm , czy¿by znane i cenione okaza³y siê beeeeee ... Ja tu wyczuwam schizofreniê ... bez urazy oczywi¶cie ;)
 

gugun 
Wys³any: 2012-09-28, 21:14   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
POLYKAR.PL, uwazaj bo jak mi sie sacina zyebie to wiesz ... :D przypomne hehe;) nie spinajcie sie chlopaki jak agrafki taka moja rada,moze ktos zadz, i zapyta saty jak to jest,tymbardziej ze wiadomo teraz o co kaman
 
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2012-09-28, 21:42   

gugun napisa³/a:
POLYKAR.PL, uwazaj bo jak mi sie sacina zyebie to wiesz ... :D


jak Ci sie z...epsuje to Cie do projektora ode¶lê i zjebke dostaniesz jak Ci powy¿ej ^^
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-09-29, 12:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Co wy tu wypisujecie za pier do³y o Renault VW czy Audi, albo o tym co wam siê wydaje ^^ . Siedzicie na ty³kach z roszczeniow± postaw± ale obaj kolesie cwaniaczki jak przysz³o kupiæ pistolet to stanêli na rzêsach ¿eby sobie utrudniæ w przysz³o¶ci ¿ycie.

By³ taki czas kiedy guzik wiedzieli¶cie o pistoletach. Dziêki staraniom garstki osób ... mo¿e z czterech, teraz lakierujecie firmowym sprzêtem. Lakierujecie i lakierujecie a jak siê w nim zje bie gumowa uszczelka to nagle okazuje siê ¿e sprzêt ju¿ jest ch...ja wart i trzeba sobie kupiæ inny - tañszy. A to tylko sprzêt. Ka¿dy siê zu¿ywa.

No ale w takim przypadku zamiast biadoliæ wystawcie te SATA 4000 na allegro i kupta se po SICO ^^ ... i ju¿ ... problem rozwi±zany. :spoko:

To nie JA dzwoni³em z problem do serwisu tylko kolega Lackdoktor i to jego spu¶cili do kibla. Ja zdzwoniê do jednego z trzech w Polsce i piêcioletni± SATA naprawiê na gwarancji. Kapujesz Krzysiu ? .... to siê nazywa szacunek dla klienta ... a TY kim jeste¶ ? Klientem tych firm, czy tylko u¿ytkownikiem sprzêtu jaki oni te¿ oferuj± ?

Piszesz te jêki razem z @Homer kreuj±c tu wizjê jak to powinno byæ. Zgoda. Ja te¿ uwa¿am ¿e tak to powinno byæ. I co z tego ? Za ka¿d± firm± stoi jej w³a¶ciciel. Wyk³ada kasê za naprawê, a potem dostaje albo nie dostaje jej od producenta bo najpierw musi uruchomiæ odpowiedni± procedurê. To ¿e nie chcecie tego zrozumieæ albo nie ogarniacie tego problemu nie wiele zmienia ... a dok³adnie nic to nie zmienia. Kupcie sobie inne pistolety ... najlepiej te¿ na jakie¶ aukcji albo w miêsnym ^^ ^^ ^^ sami siê przekonacie jak dzia³aj± te inne firmy ... pewnie jak DELL w przytoczonym wy¿ej przyk³adzie. :spoko:

I taka uwaga ... na jak± cho lerê wy siê ze mn± spieracie ? Fakty poda³ Lackdoktor ... zg³osi³ siê do serwisu , ten go ola³ i zaproponowa³ naprawê odp³atnie. Wy siê drapiecie po g³ówkach i demonstrujecie spo³eczne oburzenie, nawet co¶ tam wypisujecie o zasadach gwarancyjnych, a serwis i tak swoje stanowisko jasno przedstawi³.

Mo¿e zamiast zaklinaæ rzeczywisto¶æ czas koledzy cwaniaki wyci±gn±æ jaki¶ normalny wniosek z tej sytuacji unikaj±c problemów w przysz³o¶ci ? Mo¿e zamiast tupaæ nogami w norach czas siê zacz±æ zachowywaæ jak doros³y i ¶wiadomy szef firmy ?

Szacunek dostawcy towaru sprzêtu czy nawet us³ugi ma swoj± cenê. Jeste¶ cwany i p³acisz tylko za towar ... to jak siê pojawi± problemy ... pisz sobie posty na forum, albo listy do producenta. Mo¿e co¶ za³atwisz jak @marer z komputerem ... a mo¿e guzik wskórasz. ;) M±drzy w³a¶ciciel lakierni ju¿ dawno wiedz± o tym ¿e p³acisz wiêcej masz prawo oczekiwaæ niemo¿liwego np. Gwarancyjnej naprawy 5 letniej SATA.

Oczywi¶cie mo¿ecie to szybko zrozumieæ albo dalej ¿yæ w dziecinnym ¶wicie pisaæ posty/ cenzura³y o tym jak powinien wygl±daæ ¶wiat idealny gdzie ka¿dy ma honor, a jego s³owo jest cenniejsze od z³ota. PRZYPOMINAM ... DZWONIÊ DO JEDNEGO Z TRZECH SERWISÓW SATA W POLSCE I MAM KA¯D¡ NAPRAWÊ GRATIS ( na gwarancji "srañcy", czy na koszt w³a¶ciciela ... wisi mi to zupe³nie. Po prostu za ni± nie p³acê ) ... W zamian jestem wierny przez lata w³asnym partnerom handlowym.

To jest podstawa waszego problemu. Zapytaj Lackdoktor kolegê @Jacklacka albo @baqo, albo @Teem czy oni maja jakie¶ problemy z naprawami swoich pistoletów ? ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-09-29, 13:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
Zapytaj Lackdoktor kolegê @Jacklacka albo @baqo, albo @Teem czy oni maja jakie¶ problemy z naprawami swoich pistoletów ?

Nie mam problemu z napraw±, bo mnie na uszczelkê staæ.
Nawet gdybym odda³ pistolet do serwisu i zap³aci³ 100 z³ za jej wymianê, to te¿ by mnie to nie zrujnowa³o.

Ale wymiana tej uszczelki NIE ROZWI¡ZUJE PROBLEMU :help:

To jest BUBEL PRODUKCYJNY.
Teraz pytanie czy:
- korpus jest za gruby w tym miejscu gdzie uszczelka siê nasuwa ????? (potencjalnie wymiana korpusu aby defekt zlikwidowaæ :tak: )
- nieprecyzyjnie wykonany gwint w dyszy rozpylacza - nie blokuje tego uszczelniacza i wciska go pod naciêcia gwintu które go mia¿d¿± i przecinaj± (wymiana zestawu dysza, iglica, rozpylacz)

Gdzie by³a s³awetna Helga?????????? Na urlopie???
Gdzie ta doskona³a jako¶æ ?? Precyzja ??


Rozumiem wady powsta³e w wyniku zuzycia, z³ej eksploatacji, nieumienia.

Ale taka wtopa na kilka tysiecy szt?

Dwóch sie odezwa³o i trzeba ...
Homer S. napisa³/a:
na koniec pu¶ci mg³ê w postaci wyk³adu na A4 gdzie po piêciu linijkach tekstu tak zacieniujê sprawê ¿e nikt nie bêdzie mia³ si³y doczytaæ do koñca .


Faktycznie siwy dym :rotfl: :rotfl: :rotfl:

PB250024.JPG
Plik ¶ci±gniêto 295 raz(y) 1.56 MB

PB250025.JPG
Plik ¶ci±gniêto 248 raz(y) 1.51 MB

 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-09-29, 14:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
POLYKAR.PL napisa³/a:
PROJEKTER napisa³/a:
¯enada ... ale co zrobiæ ? ¦wiat siê zmienia nieustanie. S³owo honoru w biznesie czy renoma producenta s± ju¿ dzi¶ niewiele warte.


Hmm , czy¿by znane i cenione okaza³y siê beeeeee ... Ja tu wyczuwam schizofreniê ... bez urazy oczywi¶cie ;)


Ka¿dy czyta ten sam tekst - rozumie go inaczej ;) . Znane i cenione jest OK, ale dla swoich klientów. Powoli zmieniaj± siê zasady ¶wiadczenia us³ug gwarancyjnych przechodz±c z modelu w którym przedstawiciel handlowy mia³ jednocze¶nie autoryzacjê naprawcz± ( np. ASO ) d wa inne modele.

1. Sieæ handlowa ma jeden, lub kilka centralnych serwisów producenta ( markety handlowe, sieci telefonii kom. ) Tu rozliczenie finansowe nastêpuje miêdzy serwisem, a producentem.

2. Przedstawiciel handlowy ma w³asny serwis i sam decyduje jak i czy naprawiaæ uszkodzenie. Czasami ma czasami nie ma umowy na naprawy z producentem ... a jak wykonuje naprawy gwarancyjne w oferowanym przez siebie sprzêcie to robi to w ramach uzyskanej mar¿y handlowej. W przypadku powtarzaj±cych siê wad producent daje zapas czê¶ci zamiennych zgodnie z ilo¶ci± sprzedanego przed przedstawiciela sprzêtu ale sama us³uga jest na koszt przedstawiciela. W takich przypadkach producent og³asza poufnie akcjê serwisow±. Poufnie Panowie bo to co wy nazywacie jawn± akcj± serwisow± gdzie¶ zaczyna siê od roszczenia gwarancyjnego. ( ró¿nie rozpatrywanego niestety przez lokalnego przedstawiciela ) potem dopiero stwierdza siê wadê podzespo³u. Jak zagra¿a to ¿yciu lub zdrowiu u¿ytkownika, albo spowodowaæ mo¿e niewspó³mierne szkody ... to wtedy, to co poufne robi siê niestety dla producenta ju¿ oficjaln± akcj± usuwana usterki.

... i gdyby kolega @Homer zna³ choæ ciut ciut zasady obowi±zuj±ce w sieciach ASO to nie zadawa³ by dziecinnych pytañ tylko doskonale rozumia³ dlaczego tak jest :

Homer S. napisa³/a:
... Ten sam samochód na Polskich tablicach jedzie do pierwszego z brzegu serwisu Renault w Niemczech, a tam proszê usi±¶æ, kawa, ciasteczka ,,my siê wszystkim zajmiemy,, po vin-ie mo¿na ustaliæ czy jest z serii zakwalifikowanej ,,do usuniêcia usterki,, .Usterkê usuniêto gratis z ,,polecamy siê na przysz³o¶æ,, :spoko: I co da siê :!:


¿eby¶ nie b³±dzi³ wiêcej w przysz³o¶ci to przyjmij do wiadomo¶ci kolego @Homer, ¿e dwie osobne firmy ca³kowicie odrêbne organizacyjnie i logistycznie ... dwie odrêbne polityki sprzeda¿y i serwisu i traktowania klientów ... jedna to RENAULT POLSKA Sp. z o.o. 02-674, Warszawa.Marynarska 13 .... i Renault Deutschland GmbH. inni prezesi, inni dystrykt strefy, inne procedury gwarancyjne, inne stawki za naprawy gwarancyjne, inne podej¶cie do klientów. Dla idealisty ¶wietny przyk³ad jak firma powinna traktowaæ swoich klientów ... dla kogo¶ twardo st±paj±cego po ziemi ... polskiej ziemi Przyk³ad pokazuj±cy ¿e nie masz kolego @homer pojêcia o gwarancji i rêkojmi i ¿yjesz w Nibylandii.

Tup nogami i stawiaj ¿±dania ... z pewno¶ci± uszczelka siê uszczelni ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Homer S. 
Wys³any: 2012-09-29, 14:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Szkoda pisaæ jak kiedy¶ Diabe³ :devil: mnie zapyta jakiego poleci³ bym mu adwokata to bez mrugniêcia okiem podam PROJEKTER tylko on :tak: .
Szacunek u dystrybutora = kup sprzêt na 20ty¶. bêdzie szacunek .
_________________

 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-09-29, 14:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Lackdoctor napisa³/a:
Dwóch sie odezwa³o i trzeba ...
Homer S. napisa³/a:
na koniec pu¶ci mg³ê w postaci wyk³adu na A4 gdzie po piêciu linijkach tekstu tak zacieniujê sprawê ¿e nikt nie bêdzie mia³ si³y doczytaæ do koñca .


Faktycznie siwy dym :rotfl: :rotfl: :rotfl:


Widzisz Krzysiu ... problem w tym ¿e klienci SATA nie maja problemów z jak±¶ tam uszczelk± ;) ... a nawet gdy mieli to ... pstryk ... i nie ma problemu. Problem to ma dwóch cwanych tropicieli okazji internetowych. ^^

Ja do tej pory siedzia³em cichutko w sprawach miejsc zakupu sprzêtu. Wydawa³o mi siê wa¿niejsze wyprostowaæ te wasze durne podej¶cia ¿e SICO = SATA tylko jest tañsze wiêc po co przep³acaæ. :x: O tym ¿e to przepa¶æ technologiczna nie trzeba nikomu pisaæ, je¿eli choæ raz polakierowa³ co¶ markowym sprzêtem ( nie koniecznie SATA ). Czas p³ynie i wiele spraw ubocznych daje siê na spokojnie wbiæ do waszych g³ów. Wreszcie docieramy do poziomu "cwaniakowania". To ju¿ nie jest gównojadztwo jak przy Sico NIE, NIE ... wielki "szacun" panowie, za wasze decyzje techniczne w sprawie pistoletów. Wybrali¶cie w³a¶ciwy kierunek ... tylko drogi siê wam popie rzy³y ^^ .

W sumie to zdarza³o siê ¿e sam was zachêca³em to tañszych zakupów, ale tylko dlatego, ¿e czasami wchodzê w wasz± sytuacjê i dajê siê zepchn±æ z mega profesjonalnego postêpowania na drogê "cwaniakowania". Mia³em jednak nadziejê, ¿e zdajecie sobie w pe³ni sprawê z konsekwencji taniego kupowania sprzêtu, albo nawet u¿ywanego. To nie jest tak ¿e p³aci siê po³owê, a ma dok³adnie to samo co ci co zap³acili 100 % oferty. W tym przypadku dotyczy to serwisu , ale to nie wszystkie ró¿nice.

Mo¿ecie piszczeæ i siê skar¿yæ publicznie na SATA. Minie kilka tygodni ten sam problem pojawi siê z innymi urz±dzeniami ^^ . Nigdy dot±d nie by³o okazji porozmawiaæ z wami o wy¿szym poziomie biznesu. Teraz te¿ jedn± nog± tkwicie dalej w norze i jednosobowej dzia³alno¶ci gospodarczej a drug± wk³adacie w ¶wiat gdzie wszytko jest takie jak powinno Gdzie przedstawiciel producenta darzy was szacunkiem. :nie: Technologicznie i technicznie uda³o siê zmieniæ w was bardzo du¿o .... mentalnie niestety nie.

Dziwna sprawa z t± uszczelk± , tak powa¿na ¿e SATA powinna zakoñczyæ produkcje modelu 4000 .... a jednak na kilka tysiêcy sprzedanych egzemplarzy zg³asza siê trzech zranionych u¿ytkowników. ^^ Mo¿e jednak nie potraficie u¿ytkowaæ takiego sprzêtu ^^

Nie wylewajcie swoich ¿ali na mnie, bo JA jestem projektantem :D Nie handluje sprzêtem i nie jestem przedstawicielem SATA w Polsce ... nawet nie u¿ywam na co dzieñ tych pistoletów. Absolutnie mi dynda opinia o nich. pozytywna nie zwiêksza ¶rodków na moim koncie tak jak i negatywna ich nie zimniejsza. By³e widzia³em ... wiem czym jest SATA od wielu wielu lat. Szanujê ich, doceniam na tle konkurentów i mam wiele dowodów na to która producent pistoletów w refinishu jest nr. JEDEN. To ze komu¶ w jakie¶ norze wy³adowa³a siê bateryjka w digital, urwa³o pokrêt³o, albo spie przy³a uszczelkê w nakrêtce raczej nie wp³ynie na moj± ocenê SATA ... ba nawet nie wp³ynie na moj± ocenê serwisów SATA w Polsce. ;)

Mnie jedynie dziwi to ... co wam siê uroi³o w g³owach ^^ ... W temat wci±gn±³ mnie z nicku, imienia i pierwszej litery nazwiska kolego @Lakcdoktor. :D Wisi mi jednak to co s±dzicie o SATA 4000. To na dzi¶ nadal najlepszy produkowany pistolet na ¶wiecie do refinishu ... nawet jak kto¶ uwa¿a inaczej .... to jeden z trzech najlepszych :spoko: Wymieñcie sobie dzieci uszczelkê i cieszcie siê z zalet tego doskona³ego urz±dzenia :spoko:

[ Dodano: 2012-09-29, 15:13 ]
Homer S. napisa³/a:
Szkoda pisaæ jak kiedy¶ Diabe³ :devil: mnie zapyta jakiego poleci³ bym mu adwokata to bez mrugniêcia okiem podam PROJEKTER tylko on :tak: .
Szacunek u dystrybutora = kup sprzêt na 20ty¶. bêdzie szacunek .


To ju¿ kolego zale¿y ... bo jak kupisz sobie za 20 ty¶ u dystrybutora kabinê lakiernicz± to przy naprawach gwarancyjnych oleje ciê tak samo jak teraz sprzedawcy SATA w Polsce. Kupisz za 150 ty¶ to usterkê usunie ci w niedzielê docieraj±c do Ciebie w kilka godzin. Jak kupisz za 80 ty¶ to standardowe warunki gwarancji ... nikt ciê nie oleje ale te¿ nie bêdzie stawa³ na baczno¶æ jak zadzwonisz :tak:

SATA 4000 kosztuje 448 EUR ( 563 EUR Digital ). U znanego dystrybutora maj±cego w³asny serwis pewnie bez problemow wytargowa³by¶ z 10 % rabatu telefonicznie i mo¿e z 15 max 20 w osobistej rozmowie. ( spytaj @gugun za ile kupi³ swoj± od .... ) kurs EUR 3.20 PLN. 1146 z³ + 23 % vat. ( co do vat to niech ka¿dy sobie sam negocjuje. ) Odlicz kolego @Homer od ceny dystrybucyjnej z rabatem koszt zakupu swojej SATA na allegro i zastanów siê chwilê, czy ró¿nica jaka siê pojawi warta by³a tego czasu który po¶wiêci³e¶ na pisanie postów i tego wkur...nia siê na doskona³y jednak sprzêt. Pamiêtaj tak¿e ¿e to nie musi byæ wcale jego jedyna, czy ostania awaria.

Jak pomy¶lisz i zrozumiesz ... to mo¿e kiedy¶ zmienisz swoje nastawienie do wielu aspektów biznesu i przestaniesz mieæ problemy .... u dostawców wyposa¿enia materia³ów, ubezpieczycieli, a nawet w urzêdach przy kontroli warsztatu. Jak nie z³apiesz o co w tym chodzi to ka¿d± sprawê bêdziesz za³atwia³ w ten sposób jak teraz tupi±c nogami i pisz±c o ¶wicie idealnym ... có¿ ... i tak sam za wszytko w efekcie zap³acisz :tak: .
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-09-29, 15:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
a jednak na kilka tysiêcy sprzedanych egzemplarzy zg³asza siê trzech zranionych u¿ytkowników.


Znów czary mary i statystyka w tle marketingowca.
Dobrze ¿e policzy³e¶ jeszcze tego kogo¶ z tamtego forum.

A mo¿e na 10 sat z forum ,, trzy s± wadliwe ?
Tak wiêc co trzecia sata potencjalnie jest skopana.

Niestety jako¶æ poprzednich modeli i dopracowanie osiagnie dopiero na miesi±c przed debiutem saty 5000 i zakoñczeniem produkcji modelu.
Sata 3000 któr± posiadam wolna jest od wad wieku dzieciecego.
Mojej 4000 z±bki wypadaj±,,, ciekawe jak wejdzie w okres doj¿ewania. :shock:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-09-29, 15:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Lackdoctor napisa³/a:
PROJEKTER napisa³/a:
Zapytaj Lackdoktor kolegê @Jacklacka albo @baqo, albo @Teem czy oni maja jakie¶ problemy z naprawami swoich pistoletów ?

Nie mam problemu z napraw±, bo mnie na uszczelkê staæ.
Nawet gdybym odda³ pistolet do serwisu i zap³aci³ 100 z³ za jej wymianê, to te¿ by mnie to nie zrujnowa³o.


Nie to mia³em na my¶li :x: .... raczej to ¿e ju¿ widzê reakcjê wspomnianych kolegów w sytuacji gdy ich dostawca pistoletów spu¶ci³ by ich do kibla z problemem uszczelki :tak: Jeden telefon ... opis problemu i za³atwione .... priorytetem. To samo dotyczy sprzêtu z ka¿dej renomowanej ASO nawet jak dostawc± jest koncern lakierniczy :tak:

Jak widzisz Krzysiu jeste¶ na marginesie mniejszo¶ci u¿ytkowników tego pistoletu ... a najfajniejsze jest to, ¿e sam siê tam ulokowa³e¶. :fiu:

Lu¼ny przyk³ad ¿eby¶ zrozumia³ :

Bardzo znana i ogromna firma budowlana ( mój obecny partner ) zleci³a wykonanie fundamentów z betonu. ( podwykonawca) Operator betoniarki nie mai³ doj¶cia z powodu wielkich rowów pod kanalizacjê ulicy i pojecha³ z ty³u budowlane obiektu. Rurê z pompy betonu prze³o¿ono przez dach prywatnego budynku. Pech .... wziê³a i pêk³a. Kilkaset kilogramów betonu towarowego C25/ 30 ze zbrojeniem rozsianym wyla³o siê na dach, tarasy balkon meble, okna i ogród. Straty wycenione na prawie 80 000 z³ ... i to tylko dlatego, ¿e do b³yskawicznej akcji usuwania skutków, skierowano ok. 40 pracowników z budowy.

Teraz wyobra¼ sobie ¿e do wykonania tej roboty kierujemy firmê która mia³a najlepsz± ofertê na aukcji internatowej. Pomy¶lisz ... CO TO MA WSPÓLNEGO Z SATA ... z uszczelk± i z gwarancj± ? Wspólny ³±cznik to ... sposób my¶lenia o biznesie. :tak:

Do wykonania fundamentów wziêto podwykonawcê który zaoferowa³ do¶æ wysok± cenê ... ale to fundamenty, a nie okno które mo¿na wymieniæ, Kto¶ pos³u¿y³ siê biznesowym sposobem my¶lenia. Kierownik budowy spodziewa³ siê jaki¶ k³opotów ... mo¿e nie takich ... ale "jaki¶". Przep³aci³ i wybra³ tak± firmê, a nie inn±. Cenê i tak wliczy³ w warto¶æ budowy. Móg³ byæ cwany i zarobiæ kilkadziesi±t tysiêcy z³oty wiêcej ;P ... jednak nie jest ani gównozjadem, ani cwaniakiem. Ca³a ta sprawa sp³ynê³a po nim jak woda po kaczce. Wykonawca robót fundamentowych mia³ polisê OC na szkody wyrz±dzone osob± trzecim .... na 500 000 PLN ... a generalny wykonawca na 120 mln PLN !!!

W³a¶ciciel budynku uspokoi³ siê zanim jeszcze dotar³ z pracy na miejsce. W dwa tygodnie usuniêto wszystkie ¶lady problemu. Nowe poszycie dachu, wszystkie okna od strony ogrodu, choæ uszkodzone by³y tylko trzy z o¶miu, nowe kafle, nowa kostka malowanie domu i zwrot gotówki za ratanowe meble. :tak:

Teraz wyobra¼ sobie, ¿e do wykonania tej roboty kierujemy firmê, która mia³a najlepsz± ofertê na aukcji internatowej. :x:

Róbcie sobie jak tam chcecie w tych swoich lakierniach. Czasami jednak przyda³aby siê wam prosta lekcja etyki biznesu i wszystkiego co siê wi±¿e z tym pojêciem. Niestety ale KA¯DY KLIENT JEST DLA NAS WA¯NY lub KA¯DEGO TRAKTUJEMY INDYWIDUALNIE to pier do³y z telewizyjnych reklam banków ... W ¿yciu jest tak jak opisa³ @Lakcdoktor , relacjonuj±c reakcje serwisu na zg³oszenie ... niby wady fabrycznej "bubla" ^^ .

Trochê ¶wiadomo¶ci Panowie i ... nie ma takich problemów.

[ Dodano: 2012-09-29, 16:10 ]
Lackdoctor napisa³/a:
A mo¿e na 10 sat z forum ,, trzy s± wadliwe ?
Tak wiêc co trzecia sata potencjalnie jest skopana.


Krzysiu ... Ja jestem na forum i mam dwie SATA 4000, Jacklack ma trzy, gugun jedn± @baqo jedn±, ... dwie z poprzedniego zestawu sprzeda³em Usherom z forum i Ty masz jedn± i kolega Homer ma jedn±. W tym maciupcim gronie 11 pistoletów ( bo chyba nie powiesz, ¿e to ca³a braæ z obu portali ^^ ) ... tylko TY i Homer macie jakie¶ problemy. A teraz we¼ pod uwagê, ¿e w jednej ASO s± cztery do o¶miu takich pistoletów ( SATA 4000 ) :shock:

Nie powo³uj siê na statystykê bo nawet gdyby na tym forum i tamtym wszyscy jak jeden podnie¶li taki problem to by³aby to kropeleczka w oceanie sprzeda¿y tego modelu. :D

Problemem w tym temacie nie jest uszczelka pod nakrêtk± tylko to ¿e zap³aci³e¶ za pistolet tak du¿o kasy ¿e nie mie¶ci ci siê w g³owie to ¿e co jaki¶ czas trzeba w nim wymieniæ uszczelkê, albo obchodziæ siê z nim jak wiêkszo¶æ pozosta³ych u¿ytkowników którzy jednak tego problemu nie maj± ;)

Zobacz @Lackdoktor ... przywo³ujesz tak gdzie¶ w swoich postach SICO. ale tak realnie ilu u¿ytkowników FORUM ma taki pistolet i jest z niego zadowolona ? Ja my¶lê ¿e ok 40 % nabywców. Jednak 60 % nabywców potwierdza ¿e to fajans, ¿e to siê nie nadaje do lakierowania samochodów ... ale 40 % twierdzi co innego i ma SICO ju¿ dwa trzy lata i ¿adnej awarii ... Dlaczego ? Ja my¶lê ¿e jedni te wady widz±, a inni nie, ¿e jedni bardzo uwa¿aj± u¿ytkuj±c ten sprzêt inni maja to gdzie¶ bo kosztowa³ 100 z³, jedni zak³adaj± ¿e ma prawo siê psuæ i go ³ataj± jak potrafi± .... inni od razu stwierdzaj±, ¿e za du¿o tych wad i zmieniaj± go na lepszy.

W tym przypadku SATA 4000 jedni wymieniaj± uszczelkê gdy maj± z ni± problem na gwarancji gratis lub kupuj± na w³asny koszt i uwa¿aj± co robi± nastêpnym razem .... inni czuj± siê skrzywdzeni i oszukani ... tupi± nog±, maja rozszerzeniow± postawê i leje ¿ale wykorzystuj±c do tego forum. ;)
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2012-09-29, 16:10   

PROJEKTER napisa³/a:
kurs EUR 3.20 PLN. 1146 z³ + 23 % vat.


Ja przepraszam kolego , ale kurs EUR jest zdecydowanie mniej korzystny od podanego przez Ciebie kursu USD ;)
No chyba , ¿e jakie¶ doj¶cia masz do waluty to w tych pieni±dzach jestem bardzo zainteresowany nabyciem wiêkszej ilo¶ci EUR :-)
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-09-29, 16:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
To tylko przyk³ad do mechanizmu obliczenia ( za pól roku bez znaczenia ^^ ) ... nawet nie sprawdza³em tego kuru .... mo¿e byæ 4,20 albo 5,20. Cena pistoletu w EUR jest z aktualnego cennika SATA na rok 2012
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-09-29, 16:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
lub kupuj± na w³asny koszt i uwa¿aj± co robi± nastêpnym razem ....


Chêtnie bym po raz enty wymieni³ t± uszczelkê, ale pewnikiem jest ¿e nie naumiem siê jej prawid³owo nakrêcaæ ^^ ^^ ^^

Wiem ¿e ¿artem przeplatasz te wywody, dlatego w ogóle odpisujê.
W przypadku tego pistoletu nie istnieje takie co¶ jak PEWNO¦Æ ¿e po nastepnej wymianie uszczelki problem ustanie.

Lepiej ju¿ poczekaæ do tego czasu a¿ sie zu¿yje dysza, iglica, lub trafiê m³otkiem w rozpylacz.

Nowy zestaw zapewne za³atwi problem... chyba ¿e korpus jest ponadwymiarowy. :fiu:
Bo ten uszczelniacz ma problem z zsuniêciem sie dobrowolnym z tej czê¶ci korpusu na której siedzi uszczelniaj±c to miejsce.

Ale nie martw sie, nie zbankrutuje na wymianach uszczelniaczy.
Olej z bierdonki ma homologacjê saty na aplikacje ma³ym palcem lewej rêki na czê¶æ korpusu odpowiedzialn± za wystapienie tej wady.

To tyle,,, ta¶mê te¿ mam gdy juz wykupie ca³y olej z biedronek. :spoko:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2012-09-29, 16:43   

PROJEKTER napisa³/a:
To tylko przyk³ad do mechanizmu obliczenia ( za pól roku bez znaczenia ^^ ) ... nawet nie sprawdza³em tego kuru .... mo¿e byæ 4,20 albo 5,20. Cena pistoletu w EUR jest z aktualnego cennika SATA na rok 2012


Je¶li tak to w porz±dku . Ale dla lepszego zobrazowania warto¶ci urz±dzenia napiszê tylko , ¿e koszt jego nabycia jest uzale¿niony od kursu waluty na dzieñ zakupu ( tak mi siê przynajmniej wydaje ) . Czyli je¶li kto¶ nabywa³ pistolet w miesi±cach wiosenno-letnich spotka³ siê z kursem 4,20 - 4,30 / EUR . Czyli daje to 448 x 4,25 ( ¶rednio ) = 1904 z³ netto + VAT .

PROJEKTER napisa³/a:
co do vat to niech ka¿dy sobie sam negocjuje


No tutaj mam w±tpliwo¶ci . Kupuj±c w dystrybucji zawsze kupimy w cenie brutto , nie ma mo¿liwo¶ci ominiêcia podatku . Zreszt± osoba fizyczna nawet maj±ca dzia³alno¶æ gospodarcz± kupuj±c u importera ( oficjalnego dystrybutora ) nie uzyska tak dobrej ceny , jak w lokalnym sklepie . Pod warunkiem oczywi¶cie , ¿e lokalny sklep wspó³pracuje z importerem d³ugo i tre¶ciwie , otrzymuj±c w nagrodê stosowne rabaty i upusty :tak:

Pozdrawiam i przepraszam , ¿e nie na temat usterkowo¶ci pistoletów SATA a bardziej finansowo-ekonomicznie :spoko:
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-09-29, 17:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Tak powa¿nie ... to czemu nie zapyta³e¶ o to w serwisie jednym, albo drugim - jak± maja pewno¶æ ¿e taki problem siê ponownie nie pojawi gdy oni wezm± pistolet do odp³atnej naprawy ... i druga sprawa .... Jako¶ nigdy tego nie sprawdza³em bo nie przysz³o mi to do g³owy ... ale czy przypadkiem dysze materia³owe modeli 3000 i 4000 nie s± zamienne. Nie chodzi mi tu oto czy tak mo¿na, bo na pewno nie mo¿na ;) ... Chodzi tylko o ¶rednicê i skok gwintu, oraz jego g³êboko¶æ. Skoro w 3000 ten problem ponoæ nie wystêpuje ?

Ja od roku nie mam kontaktu z nikim odpowiedzialnym z SATA. Nie prowadzê te¿ ¿adnych prezentacji i szkoleñ. Do koñca 2012 roku mam kontrakt i fajne stanowisko pracy. Kontakty i zasady wspó³pracy z zarz±dem siê dotar³y i jest OK ... No ale do pokazów i szkoleñ w kombinezonie to Ja raczej prêdko nie wrócê ;) Nie mam wiêc ¿adnej praktycznej mo¿liwo¶ci sprawdzenia o co tu chodzi. Mo¿e to problem pocz±tku lub koñca gwintu na korpusie ... mo¿e jest jaka¶ mikro ró¿nica miêdzy gwintem w RP i HVLP ... mo¿e to dotyczy tylko jednego wymiaru dyszy ... mo¿e wp³yw ma to z jak± si³± dokrêcasz, albo w czym myjesz pistolet, czy sk³adasz mokry czy osuszony po umyciu ... Nie wiem :nie: . Gdybym mia³ doj¶cie do wiêkszej ilo¶ci egzemplarzy i jaki¶ informacji z serwisu ( tak od serca ) to bym siê dowiedzia³.

Na razie jedno odpowiedzialnie mogê ci napisaæ ... To nie jest jaki¶ powszechny problem na tyle powa¿ny ¿eby SATA jako fabryka siê tym musia³a zajmowaæ. Na forum jeden opisany przypadek jakiej¶ wady to ju¿ dla wielu z was stan faktyczny, dla producenta to mo¿e byæ co najwy¿ej jaki¶ mankament zwi±zany z nieprawid³ow± obs³ug±. Wada fabryczna, czy konstrukcyjna nie mo¿e raz wystêpowaæ, a raz nie. Jak jest to bêdzie ju¿ powtarzalna. Jak siê gdzie¶ pojawia, a gdzie indziej nie i co wa¿ne nie ma zasady ... to ¿aden producent nie bêdzie panicznie reagowa³. Co najwy¿ej zacznie siê sprawie przygl±daæ.

Nie zajmuje stanowiska w imieniu SATA bo go nie znam. Jednak mam wielu klientów którzy kupili SATA 4000 po prezentacji z moim udzia³em, lub po moje sugestii i nikt jak na razie nie wspomnia³ nawet o takim problemie. Kilku forumowych u¿ytkowników SATA 4000 nie¼le je katuje i te¿ ¿aden siê nie poskar¿y³ ¿e to jaka¶ wada, czy nagminny problem. ;)

Pamiêtajcie, ¿e w technologii materia³owej jest wiele takich przypadków w których zbieg kilku warunków powodowaæ mo¿e ¿e dany materia³ staje siê wadliwy, a producent tego nie przewidzia³. Nie ma on sygna³ów o problemie z kilkuset lakierni tylko jakie¶ pojedyncze niezbyt precyzyjnie udokumentowane przypadki. Im gorszy warsztat tym jest mniej wiarygodny. :tak: .

Chcecie to piszcie do SATA , albo lejcie ¿ale przez internet. Oby siê jednak nie okaza³o ¿e we wszystkich takich przypadkach wina jest po stronie u¿ytkownika ... tak wiem wiem ... Wy akurat jeste¶cie genialni ^^ . Zawsze klient jest nie winny ... i do¶æ arogancji ¿eby wytykaæ producentowi, ¿e to wy³±cznie jego wina.

Tylko dlaczego te uszczelki nie lec± w piz du w ka¿dej SATA 4000 skoro to bubel fabryczny ... w ka¿dym egzemplarzu i modelu ? Ciekawe NIE ? ;)

[ Dodano: 2012-09-29, 17:15 ]
PROJEKTER napisa³/a:
To tylko przyk³ad do mechanizmu obliczenia ( za pól roku bez znaczenia ^^ ) ... nawet nie sprawdza³em tego kuru .... mo¿e byæ 4,20 albo 5,20. Cena pistoletu w EUR jest z aktualnego cennika SATA na rok 2012

POLYKAR.PL napisa³/a:
Je¶li tak to w porz±dku . Ale dla lepszego zobrazowania warto¶ci urz±dzenia napiszê tylko , ¿e koszt jego nabycia jest uzale¿niony od kursu waluty na dzieñ zakupu ( tak mi siê przynajmniej wydaje ) . Czyli je¶li kto¶ nabywa³ pistolet w miesi±cach wiosenno-letnich spotka³ siê z kursem 4,20 - 4,30 / EUR . Czyli daje to 448 x 4,25 ( ¶rednio ) = 1904 z³ netto + VAT .


Dok³adnie TAK. Niektóre sklepy maja pewien zapas gdy prowadz± sprzeda¿ ci±g³±. Dlatego ceny s± u nich sta³e przez np pól roku a nawet rok ja nie ma jaki¶ "kryzysów walutowych". Niestety ci co handluj± hurtem handluj± zawsze w EURO.

PROJEKTER napisa³/a:
co do vat to niech ka¿dy sobie sam negocjuje

POLYKAR.PL napisa³/a:
No tutaj mam w±tpliwo¶ci . Kupuj±c w dystrybucji zawsze kupimy w cenie brutto , nie ma mo¿liwo¶ci ominiêcia podatku . Zreszt± osoba fizyczna nawet maj±ca dzia³alno¶æ gospodarcz± kupuj±c u importera ( oficjalnego dystrybutora ) nie uzyska tak dobrej ceny , jak w lokalnym sklepie . Pod warunkiem oczywi¶cie , ¿e lokalny sklep wspó³pracuje z importerem d³ugo i tre¶ciwie , otrzymuj±c w nagrodê stosowne rabaty i upusty :tak:


W indywidualnych jednostkowych przypadkach VAT to jak zawsze sprawa kupuj±cy sprzedaj±cy. Nie chcê dr±¿yæ tego tematu publicznie bo ka¿dy wie jak jest. Gdy us³ugi id± bez faktur to ten vat po stronie kosztów te¿ nie jest do niczego potrzebny. Problem ma sprzedaj±cy bo poza kwestiami podatkowymi wszytko musi siê jeszcze op³acaæ.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

gugun 
Wys³any: 2012-09-29, 17:17   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
a u mnie ta uszczelka wyglada troche inaczej jak u krzycha, z tego co sie dzisiaj przyglada³em gwint na rozpylaczu jest dosc ostry na samym koncu "przy samej uszczelce" wiec moze uszczelka podchodzi pod ten ostry gwint ktory ja najnormalniej w swiecie rozscina... u mnie akurat jest to malo realne bo uszczelka jest ladnie spasowana i siedzi w rowku mimo ze jest "luzacka" i trzeba byc magikiem zeby ja przyci±æ. nie wiem jak to wygl±da w 1.3 rp. no a druga sprawa, co zauwa¿ylem juz w modelu 3k ze nie jest zbytnio odporny na niterko. wiec moze jak myjesz zostawiasz mokra uszczelke,czy tez moczysz sate w nitro po kazdym uzyciuto i ci sie z czasem rozci±gnie czy tez zmniejszy obwod i wcisnie sie przypadkiem na gwint ktory ja przetnie albo poprostu sie rozszczelni polaczenie ;) zmiencie nitro hehe to ze ma ladny zapach nic nie znaczy ;P
 
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2012-09-29, 18:03   

PROJEKTER napisa³/a:
Gdy us³ugi id± bez faktur to ten vat po stronie kosztów te¿ nie jest do niczego potrzebny.


Tak jest mo¿liwe w przypadku us³ug . W handlu rzecz wygl±da inaczej . No chyba , ¿e handlowcy nie³adnie zaczn± wystawiaæ dziwne kwity lub deklarowaæ eksport . Ale to temat raczej na forum PG lub podobnych wydzia³ów w odpowiednich s³u¿bach ;)
 

gugun 
Wys³any: 2012-09-29, 18:16   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
PROJEKTER napisa³/a:
spytaj @gugun za ile kupi³ swoj± od
nie pamietam ale przy kursie jakim byl wyszlo jakies ok. 1,7k bez prowizji i to na raty bez wplaty 0% bez zbednych formalnosci,wszystko przez kom zalatwiane.... ^^ sie ma kumpli :D :D :D :spoko:
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group