Szukaj FAQ Album



Przesunięty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomość
rbfm 
Wysłany: 2007-12-09, 16:11   zderzaki z odpadajacym lakierem.
0
UP DOWN

Pomógł: 21 razy
Posty: 1890
Skąd: KrakĂłw
ma ktos jakis pomysl jak sciagnac caly stary lakier ze zderzakow? odpada, luszczy sie itp. nie mam pomyslu jak to zdjac zeby nie uszkodzic plastiku. papierem sciernym to by mi zajelo rok czasu. jest kilka roznych warstw jakiegos syfu. moze sprobuje wypiaskowac.
 

azok
Wysłany: 2007-12-09, 17:22   
0
UP DOWN

Posty: 14
kup sobie zmywacz do powÂłok lakierowych np. firmy SCANSOL. To taka przeÂżroczysta galaretka, smarujesz niÂą caÂły zderzak, czekasz okoÂło 5min i wszysko zÂłazi a plastyku nie zjada. MiÂłej zabawy
 

rbfm 
Wysłany: 2007-12-09, 17:35   
0
UP DOWN

Pomógł: 21 razy
Posty: 1890
Skąd: KrakĂłw
scansol i podobne rozpuszcza tworzywa sztuczne. probowalem. nie wiem jakiego ty skansolu uzyles ze ci nie zjadlo :)
kiedys mi sie wylal na szlifierke oscylacyjna i sie stopila.
 

online 
Wysłany: 2007-12-09, 18:50   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomógł: 10 razy
Posty: 722
Skąd: ÂŚlÂąsk - ÂŚwierklaniec
ABS'u scansol nie rusza ;] Z czego sÂą twoje zderzaki? A na szlifierkach to jest tandeta, nie plastik...

Ale i tak tego Âścierwa nie polecam :evil:

Masz dostĂŞp do myjki ciÂśnieniowej? Karcher itp... KtoÂś kiedyÂś polecaÂł ten sposĂłb na forum na zrywanie lakieru i sam go wyprĂłbowaÂłem. SposĂłb jak najbardziej siĂŞ sprawdziÂł!
 
 

kaczmi 
Wysłany: 2007-12-09, 19:55   
0
UP DOWN

Pomógł: 2 razy
Posty: 102
Skąd: Mazowieckie
ja polecaem ;p, musisz dobrze poci¹gn¹Ì cienkim strumieniem pod lakier i jak ruszy to idzie piêknnie, ja ca³y przód od toledo tak œci¹ga³em, hmm i z b.emki ostatnio, idzie pêknie tylko dobrze siê wstrzel.. ;)
 
 

rbfm 
Wysłany: 2007-12-09, 20:18   
0
UP DOWN

Pomógł: 21 razy
Posty: 1890
Skąd: KrakĂłw
w takim razie te zdezraki nie sa z absu. problem jest taki, ze miesjcami odchodzi ten lakier, ale w innych miejscach trzyma sie dobrze a ja nie lubie takiej roboty :(. chcialbym to wszystko wywalic, ale chyba pozostanie czesciowe zdarcie karcherem.
 

azok
Wysłany: 2007-12-09, 23:35   
0
UP DOWN

Posty: 14
ja robie zawsze Scansolem i nigdy mi plastyku nie zjadÂło, oczywiÂście tych co siĂŞ nadajÂą do lakierowania. Jak masz obawy czy ci nie rozpuÂści to sprawdz sobie w jakimÂś niewidocznym miejscu.
 

rbfm 
Wysłany: 2007-12-10, 14:23   
0
UP DOWN

Pomógł: 21 razy
Posty: 1890
Skąd: KrakĂłw
no wlasnie sprawdzalem od wewnatrz i zjada
 

TomaszAntwerpia 
Wysłany: 2007-12-10, 19:30   
0
UP DOWN
Pozdrawiam....

Posty: 13
Skąd: Belgium
Kiedys tez mialem taki przypadek w punciaku....

Tak samo zrobilem tam gdzie odchodzilo to karcherem sciagnolem a gdzie nie chcialo zejsc to szlifierka oscylacyjna...
Gorzej jest z miejscami niedostepnymi dla szlifierki, te musialem zrobic recznie. :wink:
 
 

rbfm 
Wysłany: 2007-12-11, 06:08   
0
UP DOWN

Pomógł: 21 razy
Posty: 1890
Skąd: KrakĂłw
zderzak jest strasznie skomplikowany. szkoda kasy na skansol, bo musialbym zuzyc chyba z 10l, tyle jest roznych warstw. 'wypiaskowalem' to dzisiaj mikrokulkami szklanymi(tymi co sie sypie pasy na ulichac zeby sie ladnie swiecily) i jest super. operacja zajela 15 min i poszlo 5kg kulek :D
 

online 
Wysłany: 2007-12-11, 15:41   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomógł: 10 razy
Posty: 722
Skąd: ÂŚlÂąsk - ÂŚwierklaniec
Siema. powiesz RBFM coÂś wiĂŞcej o tych kulkach? Tzn cena, jaks ie tos tosuje? zwykÂły pistol do piaskowania? i jak wyglÂąda plastik po nich?
 
 

Bodzio 
Wysłany: 2007-12-11, 15:56   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomógł: 9 razy
Posty: 405
Skąd: lubuskie
Pistolet normalny do piaskowania, ciÂśnienie trzeba mieĂŚ wysokie (z 6-8 staÂłe, minimum) Wtedy to aluminium moÂżna spokojnie czyÂściĂŚ i bĂŞdzie zarÂąbisty efekt, no i moÂżna na tym zarobiĂŚ :)
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

rbfm 
Wysłany: 2007-12-11, 16:02   
0
UP DOWN

Pomógł: 21 razy
Posty: 1890
Skąd: KrakĂłw
no cena jest raczej zaporowa, chyba ze sie ma 'po znajomosci'. pistolet do piaskowania zwykly. potrzeba do tego mocny kompresor. moge sprzedac takie kulki w cenie 300 pln za worek 10 czy 15 kg juz nie pamietam. plastik wyglada po tym gladziutko, matowy. rowny bez dziu. kulki maja bardzo mala srednice.
 

cudak2004 
Wysłany: 2007-12-19, 22:42   
0
UP DOWN

Posty: 45
rbfm, Propnule preparat bemixsol i uwierz mi ze usuni eci wszystkie powloki laiernicze a jak wezniesz go urzyjesz na 2 razy to nawet szpachle potrfi ruszyc
 

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiaÂły

Odpowiedz do tematu  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group