Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
maykel
Wys³any: 2012-03-29, 12:55   Mieszalnik PPG - konwencja
0
UP DOWN

Posty: 35
Witam ;-)
Czy mieli¶cie mo¿e styczno¶æ z w/w mieszalnikiem ?
Proszê o opinie, porównania z innymi mieszalnikami etc. :)

Pozdrawiam
 

lakierok 
Wys³any: 2012-03-29, 17:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Ja teraz porabiam na bezbarwnym PPG Deltron D 800 - super klar :tak: niestety z bazami nie mia³em styczno¶ci bo u mnie nie ma mieszalnika.
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

lukas94 
Wys³any: 2012-11-24, 22:27   
0
UP DOWN
lukas94

Posty: 35
Sk±d: mazowieckie
jakies 3 lata temu pracowa³em na nim .a o co chodzi?
 

lakierok 
Wys³any: 2012-11-24, 23:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Co mo¿esz powiedzieæ o tym mieszalniku ? jaka cena , trafno¶æ kolorów z fiszki ? krycie ?
no i czemu ju¿ nie pracujesz na nim . :spoko:
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

maykel
Wys³any: 2012-12-02, 14:55   
0
UP DOWN

Posty: 35
Co¶ kolega lukas94 nie odpisuje - szkoda ¿e rzadko zagl±da na forum :cool:
 

lukas94 
Wys³any: 2013-01-07, 22:07   
0
UP DOWN
lukas94

Posty: 35
Sk±d: mazowieckie
krycie dobre wrecz bardzo dobre trafnosc kolorow tez dobra choc kilka kolorow z tego mieszalnika nie wyjdzie ,co do cen to ja nie mam dostepu juz wiec nie pomoge . ogólnie wydaje mi sie ze srebrem ciezko sie cieniowa³o jezeli chodzi o lakierowanie .nie pracuje na nim bo zmienilem pracodawce i teraz tylko dobieram a tam dobiera³em i lakierowa³em.sorrki ze tak d³ugo ale nie mia³em czasu
 

czapka2
Wys³any: 2013-02-01, 20:48   ppg
0
UP DOWN

Posty: 26
Jako osoba bêd±ca na rynku i pracuj±ca na kilku systemach muszê przyznaæ, ¿e mieszalnik PPG jest jednym z najlepszych na rynku je¶li chodzi o krycie a tym samym zu¿ywalno¶æ poniewa¿ jest rozcienczany 1:1 a system jest pigmentowy wiêc sama baza bardzo gêsta.
Co do spasowalno¶ci to nie ma systemu idealnego ale jest w górnej pó³ce.

Cena jest zale¿na od rabatu u dystrybutorów wiêc trudno tutaj jednoznacznie stwierdziæ tak samo jak ka¿dy kolor ma inn± cenê.

Ja ju¿ sie przekona³em na podstawie s³abych systemów (tych tañszych) ¿e cena koloru nie zawsze znaczy taniej...............

W razie pytañ zapraszam na priv gdzie podam dystrybutora w razie zainteresowania jakim¶ mieszalnikiem (siedze w bran¿y ok 10 lat)
 

berag1 
Wys³any: 2013-02-02, 23:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
Cytat:
Jako osoba bêd±ca na rynku i pracuj±ca na kilku systemach muszê przyznaæ, ¿e mieszalnik PPG jest jednym z najlepszych na rynku je¶li chodzi o krycie a tym samym zu¿ywalno¶æ poniewa¿ jest rozcienczany 1:1 a system jest pigmentowy wiêc sama baza bardzo gêsta.
Co do spasowalno¶ci to nie ma systemu idealnego ale jest w górnej pó³ce.

Cena jest zale¿na od rabatu u dystrybutorów wiêc trudno tutaj jednoznacznie stwierdziæ tak samo jak ka¿dy kolor ma inn± cenê.

Ja ju¿ sie przekona³em na podstawie s³abych systemów (tych tañszych) ¿e cena koloru nie zawsze znaczy taniej...............

W razie pytañ zapraszam na priv gdzie podam dystrybutora w razie zainteresowania jakim¶ mieszalnikiem (siedze w bran¿y ok 10 lat)


Ch³opie , sk±d Tu siê urwa³e¶, my¶lisz ¿e wpad³e¶ na forum i ka¿dy bêdzie bra³ od Ciebie mieszalniki z PPG.

Znam ten system i zdecydowanie proponowa³ bym tutaj Nexê Autocolor - ta sama firma matka, ta sama pó³ka jako¶ciowa, natomiast je¿eli chodzi o pakiet startowy, to Nexa wychodzi zdecydowanie taniej. Wzorniki zarówno w PPG jak i Nexa Autocolor u³o¿one markami, natomiast zdecydowana ró¿nica je¿eli chodzi o pigmenty na korzy¶æ Nexy. W PPG pigmenty s± ju¿ ¿ywicowane natomiast w Nexie mamy do czynienia z pastami pigmentowymi i ¿ywicami.
Je¿eli chcemy dorobiæ jeden litr koloru w PPG to musimy dok³adnie zrobiæ jeden litr i je¿eli kolor nie pasuje to korygujemy i wychodzi ponad jeden litr, gdy klient zamawia jeden litr bazy to co zrobimy z reszt± po korygowaniu? W Nexa Autocolor mamy do czynienia z pastami i ¿ywicami i je¿eli mamy umieszaæ jeden litr bazy, a mamy zamiar korygowaæ to nalewamy pigmenty i czê¶æ ¿ywicy jaka wchodzi w sk³ad receptury, dziêki czemu mamy miejsce na to aby w razie potrzeby mieæ gdzie dolewaæ pigmenty czego nie mo¿emy zrobiæ przy mieszalniku z PPG. Jeste¶my w stanie zawsze umieszaæ tyle ile klient potrzebuje bez obawy ¿e co¶ nam zostanie ponad to co potrzebuje klient, co ma szczególne znaczenie gdy na systemie pracuj± nie do¶wiadczeni ludzie. :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
 
 

czapka2
Wys³any: 2013-02-03, 13:41   
0
UP DOWN

Posty: 26
Urwa³e¶ z choinki to siê ty kole¿ko a nie ja.

Zaznaczam, ¿e jestem dystrybutorem 3 marek grupy PPG w tym te¿ Autocoloru i takich bredni jak tutaj piszesz dawno nie s³ysza³em a niektóre s³owa rzeczywi¶cie ¶wiadcz± o braku znajomo¶ci ale nie przeze mnie a przez Ciebie.....

W gwoli wyja¶nienia pakiet Autocloru wychodzi w podobnej a nawet dro¿szej cenie zale¿y od tego jak chcemy go stworzyæ, Co do cen to te¿ PPG jest lepiej rabatowalny ni¿ NAC a ceny wyj¶ciowe pigmentów podobne.
Nie bêdê tutaj wysy³a³ cenników aby Ci to udowodniæ bo krzyczeæ na forum bez znajomo¶ci tematu mo¿e ka¿dy.
Ja nie pisa³em aby sobie robiæ reklamê ale aby przedstawiæ swój punkt widzenia.

A Panie kolego proponujê nauczyæ siê czytac ze zrozumieniem bo napisa³em te¿ ze z racji do¶wiadczenia 10 letniego jestem w stanie podaæ dystrybutora praktycznie ka¿dej marki bezinteresowanie zaznaczam.
 

berag1 
Wys³any: 2013-02-03, 16:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
Cytat:
Zaznaczam, ¿e jestem dystrybutorem 3 marek grupy PPG w tym te¿ Autocoloru i takich bredni jak tutaj piszesz dawno nie s³ysza³em a niektóre s³owa rzeczywi¶cie ¶wiadcz± o braku znajomo¶ci ale nie przeze mnie a przez Ciebie.....

W gwoli wyja¶nienia pakiet Autocloru wychodzi w podobnej a nawet dro¿szej cenie zale¿y od tego jak chcemy go stworzyæ, Co do cen to te¿ PPG jest lepiej rabatowalny ni¿ NAC a ceny wyj¶ciowe pigmentów podobne.
Nie bêdê tutaj wysy³a³ cenników aby Ci to udowodniæ bo krzyczeæ na forum bez znajomo¶ci tematu mo¿e ka¿dy.
Ja nie pisa³em aby sobie robiæ reklamê ale aby przedstawiæ swój punkt widzenia.

A Panie kolego proponujê nauczyæ siê czytac ze zrozumieniem bo napisa³em te¿ ze z racji do¶wiadczenia 10 letniego jestem w stanie podaæ dystrybutora praktycznie ka¿dej marki bezinteresowanie zaznaczam.



Jestem otwarty na polemikê odno¶nie korygowania kolorów, o czym pisa³em we wcze¶niejszym po¶cie.

Je¿eli Autocolor wychodzi dro¿ej, to podaj z ³aski swojej ile bêdzie kosztowa³ pakiet startowy z Autocoloru i z PPG tak aby mo¿na by³o na jednym jak i drugim systemie zrobiæ akryl, metal i per³ê bez xyralików.
Je¿eli napiszesz, ¿e Nexa wyjdzie dro¿ej to sk³amiesz , a to z tego wzglêdu, ¿e w PPG mamy dodatkowe pigmenty które s³u¿± do robienia akryli i ogólnie wtedy jest ich wiêcej ni¿ w przypadku Nexy, gdzie korzystamy z tych samych pigmentów do robienia akryli, metali czy te¿ pere³.
Co do dystrybutorów, to jak kto¶ chce to sam sobie znajdzie i nie stanowi to ¿adnego problemu i nie trzeba tutaj mieæ dziesiêcioletniego do¶wiadczenia ;)

http://ceb.nexaautocolor....nexa-autocolor/
http://pl.ppgrefinish.com...trybutorzy-ppg/
http://www.glasurit.com/p...w-glasurit-pl-0
http://www.dupontrefinish...Distributor_Map
 
 

wro-lak.pl 
Wys³any: 2013-10-14, 23:40   
0
UP DOWN

Posty: 15
Witam, moim skromnym zdaniem mieszalnik PPG odbiega od NEXA AUTOCOLOR. Pracowa³em na obu mieszalnikach. NEXA wygrywa pod wzglêdem pasowalno¶ci kolorów, a to w tym biega.

Wrzucê parê ¶wie¿ych info o mieszalniku konwencjonalnym 2K AUTOCOLOR.
Po pierwsze, je¶li szukacie taniej bazy do wszystkiego, aby co¶ pochlapaæ to na bank siê zawiedziecie.

AUTOCOLOR to kompromis pomiêdzy jako¶ci± a cen±. Dla tych co ju¿ zrozumieli, ¿e lepiej kupiæ setkê prawdziwej bazy 1:1 ni¿ dwie¶cie taniochy. T± setk± wiêcej zdzia³asz ni¿ Ci siê wydajê. Prosty rachunek np. setka LA7W na mieszalni dla klienta kosztujê 22z³, nawet je¶li wygrzebiesz jaki¶ tani mieszalnik 2:1 za 15z³ za setê to i tak musisz kupiæ tego dwie¶cie na element.
Szybko liczymy i wychodzi 30 zeta. T± tañsza baz± siê namêczysz, wydasz wiêcej, stracisz wiêcej czasu a efekt taki sam. Tylko, ¿e jeste¶ 8z³³ w plecy:)
A co najwa¿niejsze przychodzisz do mnie po roku domieszaæ ten sam lakier na ten sam element bo ju¿ zd±¿y³ siê pogi±æ i powtarzalno¶æ masz blisk± 100%.
Masz pewno¶æ ¿e odcieñ koloru bêdzie taki sam. No dobra ju¿ siê nachwali³em.

Teraz wady;) FISZKI, wzorniki w niektórych przypadkach nieznacznie ró¿ni± siê od tego co znajdziesz w kubku. Problemy siê zaczynaj± jak w kolorze jest w ..... DU¯O per³y b±d¼ xyralicu. Ale spokojnie nie s± to jakie¶ dramatyczne ró¿nice, chwilka zabawy z dobarwieniem i jest GIT.

W sumie wyposa¿aj±c siê w mieszalnik 2k AUTOCOLORU:
1. Pracujesz na wysokiej jako¶ci materiale
2. Zu¿ywasz mniej towaru na element
3. Masz powtarzalno¶æ kolorów
4. Mieszalnik zawsze wstawia centrala PPG, wiêc dysponujesz pe³n± opiek± techniczn± i kolorystyczn±.
5. Dostajesz niez³y rabat na pigmenty przy niewielkich obrotach. Jeste¶ w stanie obni¿yæ cenê dla siebie spokojnie poni¿ej 20z³ za setkê np. LA7W
6. Dodatkowo masz mo¿liwo¶æ umieszania wszystkich AKRYLI z tego samego mieszalnika
7. Cena mieszalnika z pe³nym wk³adem bez ¿adnych zobowi±zuj±cych umów obrotowych ok. 14.000z³ brutto

Dobra, skoñczy³em;) Wiêcej info pod tel. 533-21-20-99
_________________
www.wro-lak.pl www.4cr.com.pl
 

M.R.
Wys³any: 2014-01-13, 21:54   
0
UP DOWN

Posty: 3
PPG jest tañsze? chyba zwariowa³es pracowalem u dystrybutora PPG i Nexy wstawilem kilka systemow i PPg zawsze wychodzil drozej. Odpowiedz mi na pytanie czy sa dostepne aktualizacje do kolorboxu z konwencji Nexy? odpowiem ci NIE MA i NIE BEDZIE
Obecnie prym i wzrost na rynku odnosi Novol bo takie czasy nasta³y a system sam sie broni .
Nie robie reklamy ale taka jest sytuacja na rynku lakierów :cool:


czapka2 napisa³/a:
Urwa³e¶ z choinki to siê ty kole¿ko a nie ja.

Zaznaczam, ¿e jestem dystrybutorem 3 marek grupy PPG w tym te¿ Autocoloru i takich bredni jak tutaj piszesz dawno nie s³ysza³em a niektóre s³owa rzeczywi¶cie ¶wiadcz± o braku znajomo¶ci ale nie przeze mnie a przez Ciebie.....

W gwoli wyja¶nienia pakiet Autocloru wychodzi w podobnej a nawet dro¿szej cenie zale¿y od tego jak chcemy go stworzyæ, Co do cen to te¿ PPG jest lepiej rabatowalny ni¿ NAC a ceny wyj¶ciowe pigmentów podobne.
Nie bêdê tutaj wysy³a³ cenników aby Ci to udowodniæ bo krzyczeæ na forum bez znajomo¶ci tematu mo¿e ka¿dy.
Ja nie pisa³em aby sobie robiæ reklamê ale aby przedstawiæ swój punkt widzenia.

A Panie kolego proponujê nauczyæ siê czytac ze zrozumieniem bo napisa³em te¿ ze z racji do¶wiadczenia 10 letniego jestem w stanie podaæ dystrybutora praktycznie ka¿dej marki bezinteresowanie zaznaczam.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group