Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Chali68
Wys³any: 2012-03-29, 19:26   
0
UP DOWN

Posty: 247
Witam. Do Lukasa nie chodzi³o mi o skopane fabrycznie spoiwo tylko takie,które skopa³ pan jurek z hurtowni a potem pan zdzisiek polepszy³ w mieszalni bo przypomnia³ sobie o racie leasingowej na auto firmowe a lakiernik musi rze¼biæ w lipie aby zadowoliæ klienta marudnego. Bo od ma g³êboko po³±czenia molekularne i wi±zania na poziomie atomowym kumasz? Bo ja siê niegniewam.
 

Siekiera
Wys³any: 2012-03-29, 19:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
A sk±d bêdziesz wiedzia³ ¿e masz ¿ywicê podmienion±? Lanie utwardzacza do ka¿dej bazy na wszelki wypadek to bezsens.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-03-29, 19:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
lukas napisa³/a:
wiekowy napisa³/a:
Dodanie utwardzacza zwiêksza po³±czenie miêdzycz±steczkowe pomiêdzy pigmentami i to powoduje ¿e zwiêksza siê si³a krycia.


Proszê ciê, zastanów siê co piszesz bo to tutaj zostaje i pó¼niej kto¶ z kim popadniesz w konflikt jeszcze ci to wygarnie :sciana:


Te¿ tak my¶lê. To raczej absurdalne uzasadnienie ^^ . Utwardzacz dodawany do bazy konwencjonalnej to sztuczka z przed wieków. Faktycznie pomaga w aplikacji bez chmur jasnych kolorów ale jednocze¶nie powoduje ¶ciemnienie koloru. Dodawano go tak¿e ¿eby wywo³aæ chemiczne wi±zanie pomiêdzy baza firmy X i lakierem firmy Y ... ale to sztuczki z kiepskich lakierni. W ¿adnym przypadku absolutnie nie wp³ywa to na lepsze krycie !!! ... Panowie zastanówcie siê troszkê ... za krycie odpowiada proszek rozpuszczony w spoiwie zwany pigmentem ... jak do takiej zawiesiny zaczniemy dodawaæ co¶ bezbarwnego np utwardzacz ... to zwiêkszymy sile krycia ? .... co to za powyginana teoria ? .... Mo¿e poprawimy jako¶ szybko¶æ wi±zania siê warstw co pozwoli na szybkie naniesienie 10 czy 20 kolejnych bez ryzyka zacieków ... ale co to ma wspólnego z si³a krycia mieszaniny pigmentów i dodatków zmienooptycznych ?
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

wiekowy
Wys³any: 2012-03-29, 20:10   
0
UP DOWN

Posty: 28
Sk±d: Hangorlandia
Projektor. Z teorii to mo¿e i jeste¶ dobry ale z praktycznego punktu widzenia bardzo siê mylisz. Udowodniê Ci to w ka¿dym miejscu i czasie na produktach Palinala .
Miejsce i czas do wyboru :spoko:
 

Chali68
Wys³any: 2012-03-29, 20:32   
0
UP DOWN

Posty: 247
S³uchaj Siekiera Robi siê dil ze sprawdzomymi firmami i urzywa siê produktu sprawdzonego nie kupy. Z ka¿dego systemu mo¿na co¶ wybraæ,które to co¶ bêdzie Ci odpowiadaæ i jest git.
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2012-03-29, 23:23   

PROJEKTER napisa³/a:
lukas napisa³/a:
wiekowy napisa³/a:
Dodanie utwardzacza zwiêksza po³±czenie miêdzycz±steczkowe pomiêdzy pigmentami i to powoduje ¿e zwiêksza siê si³a krycia.


Proszê ciê, zastanów siê co piszesz bo to tutaj zostaje i pó¼niej kto¶ z kim popadniesz w konflikt jeszcze ci to wygarnie :sciana:


Te¿ tak my¶lê. To raczej absurdalne uzasadnienie ^^ . Utwardzacz dodawany do bazy konwencjonalnej to sztuczka z przed wieków. Faktycznie pomaga w aplikacji bez chmur jasnych kolorów ale jednocze¶nie powoduje ¶ciemnienie koloru. Dodawano go tak¿e ¿eby wywo³aæ chemiczne wi±zanie pomiêdzy baza firmy X i lakierem firmy Y ... ale to sztuczki z kiepskich lakierni. W ¿adnym przypadku absolutnie nie wp³ywa to na lepsze krycie !!! ... Panowie zastanówcie siê troszkê ... za krycie odpowiada proszek rozpuszczony w spoiwie zwany pigmentem ... jak do takiej zawiesiny zaczniemy dodawaæ co¶ bezbarwnego np utwardzacz ... to zwiêkszymy sile krycia ? .... co to za powyginana teoria ? .... Mo¿e poprawimy jako¶ szybko¶æ wi±zania siê warstw co pozwoli na szybkie naniesienie 10 czy 20 kolejnych bez ryzyka zacieków ... ale co to ma wspólnego z si³a krycia mieszaniny pigmentów i dodatków zmienooptycznych ?


Kolego PROJEKTER - nie " z przed" ale "sprzed" .... niestety
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-03-29, 23:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
wiekowy napisa³/a:
Projektor. Z teorii to mo¿e i jeste¶ dobry ale z praktycznego punktu widzenia bardzo siê mylisz. Udowodniê Ci to w ka¿dym miejscu i czasie na produktach Palinala .
Miejsce i czas do wyboru :spoko:


@wieczko ! ... ka¿dy pajac tak pier doli, a potem i tak siê okazuje w praktyce ¿e gówno wie ... ^^ . To ju¿ siê staje nudne. Najpierw kole¿ko @wiekowy to musisz dowie¶æ ¿e jeste¶ na tyle dobry w tym co robisz ¿eby mi siê chci³o ruszyæ du psko z krzes³a przy biurku ¿eby siê z tob± postrzelaæ na wiedzê parktyczn± ... Tylko co Ty mi chcesz udowodniæ w parktyce ... wi±zania miêdzycz±steczkowe ^^

[ Dodano: 2012-03-29, 23:50 ]
POLYKAR.PL napisa³/a:
PROJEKTER napisa³/a:
lukas napisa³/a:
wiekowy napisa³/a:
Dodanie utwardzacza zwiêksza po³±czenie miêdzycz±steczkowe pomiêdzy pigmentami i to powoduje ¿e zwiêksza siê si³a krycia.


Proszê ciê, zastanów siê co piszesz bo to tutaj zostaje i pó¼niej kto¶ z kim popadniesz w konflikt jeszcze ci to wygarnie :sciana:


Te¿ tak my¶lê. To raczej absurdalne uzasadnienie ^^ . Utwardzacz dodawany do bazy konwencjonalnej to sztuczka z przed wieków. Faktycznie pomaga w aplikacji bez chmur jasnych kolorów ale jednocze¶nie powoduje ¶ciemnienie koloru. Dodawano go tak¿e ¿eby wywo³aæ chemiczne wi±zanie pomiêdzy baza firmy X i lakierem firmy Y ... ale to sztuczki z kiepskich lakierni. W ¿adnym przypadku absolutnie nie wp³ywa to na lepsze krycie !!! ... Panowie zastanówcie siê troszkê ... za krycie odpowiada proszek rozpuszczony w spoiwie zwany pigmentem ... jak do takiej zawiesiny zaczniemy dodawaæ co¶ bezbarwnego np utwardzacz ... to zwiêkszymy sile krycia ? .... co to za powyginana teoria ? .... Mo¿e poprawimy jako¶ szybko¶æ wi±zania siê warstw co pozwoli na szybkie naniesienie 10 czy 20 kolejnych bez ryzyka zacieków ... ale co to ma wspólnego z si³a krycia mieszaniny pigmentów i dodatków zmienooptycznych ?


Kolego PROJEKTER - nie " z przed" ale "sprzed" .... niestety


I co to wnosi do tematu polonisto z czeskim towarem ?
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2012-03-30, 08:38   

PROJEKTER napisa³/a:

I co to wnosi do tematu polonisto z czeskim towarem ?


Znów niestety .... z wykszta³cenia jestem prawnikiem , nie polonist± ...
A wnosi tyle , ¿e o jako¶æ jêzyka nale¿y dbaæ i broniæ go tak , jak Ty na
forum bronisz swoich racji ... :spoko:

A Ty zamiast podziêkowaæ za grzecznie zwrócon± uwagê nerwowo ripostujesz ....
Wiêcej luzu kolego i wewnêtrznego spokoju :spoko:
  
 

wiekowy
Wys³any: 2012-03-30, 08:41   
0
UP DOWN

Posty: 28
Sk±d: Hangorlandia
Tak przypuszcza³em. Brak argumentów, zaczynaj± siê inwektywy.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-03-30, 09:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
POLYKAR.PL napisa³/a:
PROJEKTER napisa³/a:

I co to wnosi do tematu polonisto z czeskim towarem ?


Znów niestety .... z wykszta³cenia jestem prawnikiem , nie polonist± ...
A wnosi tyle , ¿e o jako¶æ jêzyka nale¿y dbaæ i broniæ go tak , jak Ty na
forum bronisz swoich racji ... :spoko:

A Ty zamiast podziêkowaæ za grzecznie zwrócon± uwagê nerwowo ripostujesz ....
Wiêcej luzu kolego i wewnêtrznego spokoju :spoko:


To serdecznie ci dziêkujê, a na przysz³o¶æ od taki uwag kolego @polykar.pl to jet funkcja PW.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

gugun 
Wys³any: 2012-03-30, 10:42   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
PROJEKTER napisa³/a:
Mo¿e poprawimy jako¶ szybko¶æ wi±zania siê warstw co pozwoli na szybkie naniesienie 10 czy 20 kolejnych bez ryzyka zacieków
czy oby napewno??
PROJEKTER napisa³/a:
jak do takiej zawiesiny zaczniemy dodawaæ co¶ bezbarwnego np utwardzacz ... to zwiêkszymy sile krycia ?
i to fakt.do mnie kiedy¶ dzwonil kolega i pytal czy moze akryl zmieszaæ z bezbarwnym zeby miec wiecej farby :D teoretycznie moze ale krycie bedzie mial takie jakby dolal rozpucha...ale nie do konca...bo bedzie mia³ gêste.wiec powiedzialem mu ze jak ju¿ musi to niech da jednolite t³o zeby mu pokrylo mimo slabego krycia i jakos to wyszlo.. ;) a zanim mnie zjedziecie to powiem wam ze to bym golf2 umyty obklejony i odswiezony po raz który¶ wiec nie o jakosc chodzilo.
POLYKAR.PL napisa³/a:
Kolego PROJEKTER - nie " z przed" ale "sprzed" .... niestety

:rotfl: wkoncu i projekter siê z czym¶ pomyli³ :D POLYKAR.PL, jestes wielki i chyba jedyny do tej pory ;)
PROJEKTER napisa³/a:
I co to wnosi do tematu polonisto z czeskim towarem ?

kultury troche :spoko:
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-03-30, 10:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
wiekowy napisa³/a:
Tak przypuszcza³em. Brak argumentów, zaczynaj± siê inwektywy.


Inwektywy to polec± jak zaczniesz broniæ tego co napisa³e¶ o zwiêkszeniu si³y krycia bazy konwencjonalnej przez dodawanie do niej utwardzacza ^^ .

Jak chcesz co¶ @wiekowy przekazaæ ze swojej ogromnej praktycznej wiedzy to zrób to kolego tak ¿eby nie by³o ¿adnych w±tpliwo¶ci, ¿e to co piszesz to fakty, pomocne innym w codziennej pracy. Na razie to raczej s± dyrdyma³y i do tego mog± wprowadzaæ ludzi w b³±d
bo ten utwardzacz w bazie konwencjonalnej to jak na razie tylko pomys³ ludzi zwi±zanych z Palinalem.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

PALINAL to firma która system dla refinishu wprowadzi³a ok 1980 roku, a do tego czasu ( niestety nie wiem ile lat ) istnia³a jako wytwórnia farb i lakierów przemys³owych. Taka sama historia dotyczy kilku innych systemów jak np Deber. To o tyle istotne ¿e jak siê buduje system mieszalnikowy w oparciu o system przemys³owy to czasami siêga siê do takich rozwi±zañ które w lakiernictwie samochodowym nie s±, ani dobrze tolerowane, ani korzystne dla lakiernika, czy wykonywanej naprawy.

Je¿eli utwardzacz w bazie Palinal ma poprawiaæ jej zdolno¶æ krycia tzn ¿e to gówniany system bo DuPont Sikkens PPG, czy SH nie musz± tego robiæ, a ich bazy kryj± tak jak powinny. Utwardzacz w bazie konwencjonalnej to dodatkowe koszty, gwarantowana zmiana odcienia w stosunku do tej samej próbki bez utwardzacza i inny uk³ad ziarna w przypadku lakierów z aluminium bo w³a¶nie to zjawisko powoduje ¿e jasna baza metaliczna z utwardzaczem jest mniej podatna w trakcie aplikacji na chmurzenie.

W systemach przemys³owych utwardzacz w bazie pozwala na d³ugie lakierowanie wielkich p³aszczyzn ( np boku autobusu ) Pozwala na unikniêcie za kurzu na polakierowanej ju¿ czê¶ci, bo baza z utwardzaczem jest aktywna znacznie d³u¿ej. W przemy¶le ( samochody ciê¿arowe i autobusy ) utwardzacz w bazie pozwala tak¿e na malowanie wielokolorowe, poniewa¿ taka baza mo¿e byæ pokryta lakierem bezbarwnym nawet po dwóch dniach. ( TAKA BAZA tzn. te produkty które s± dedykowane do lakierowania ciê¿arówek naczep i autobusów, a nie po prostu ka¿da baza z mieszalnika + utwardzacz do lakieru bezbarwnego ). W przypadku Palinala i zalecanego dodawania do bazy utwardzacza wygl±da na to, ¿e ca³y ten system ma korzenie w lakiernictwie przemys³owym i dodatkowo to sztuczka na wyczyszczenie bazy konwencjonalnej z czê¶ci LZO.

Dodanie utwardzacza do bazy konwencjonalnej powoduje wiele zmian ... ale tego to na pewno nie powoduje :

wiekowy napisa³/a:
Dodanie utwardzacza zwiêksza po³±czenie miêdzycz±steczkowe pomiêdzy pigmentami i to powoduje, ¿e zwiêksza siê si³a krycia.


[ Dodano: 2012-03-30, 10:59 ]
gugun napisa³/a:
PROJEKTER napisa³/a:
I co to wnosi do tematu polonisto z czeskim towarem ?
kultury troche :spoko:


Noo tak zapomnia³em Panie kierowniku, ¿e u Ciebie w norce od nie dawna pistolet i pow³oki lakiernicze gadaj± po czesku ... a kurs by³ za darmo ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

gugun 
Wys³any: 2012-03-30, 11:03   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
ja jak lakierowalem ciêzarówki,za moich czasów by³ dupont ale wcze¶niej byla jaka¶ firma gdzie w karcie tech. bylo podane zeby dodaæ 5% utw.
PROJEKTER napisa³/a:
W systemach przemys³owych utwardzacz w bazie pozwala na d³ugie lakierowanie wielkich p³aszczyzn ( np boku autobusu ) Pozwala na unikniêcie za kurzu na polakierowanej ju¿ czê¶ci, bo baza z utwardzaczem jest aktywna znacznie d³u¿ej. W przemy¶le ( samochody ciê¿arowe i autobusy ) utwardzacz w bazie pozwala tak¿e na malowanie wielokolorowe, poniewa¿ taka baza mo¿e byæ pokryta lakierem bezbarwnym nawet po dwóch dniach
w³a¶nie, tylko ze to co napisales teraz zaprzecza temu:
PROJEKTER napisa³/a:
Mo¿e poprawimy jako¶ szybko¶æ wi±zania siê warstw co pozwoli na szybkie naniesienie 10 czy 20 kolejnych bez ryzyka zacieków
z dao¶wiadczenia wiem ze utw. w bazie nie przy¶piesza schniecia,wrecz przeciwnie
 
 

gugun 
Wys³any: 2012-03-30, 11:06   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
PROJEKTER napisa³/a:
Noo tak zapomnia³em Panie kierowniku, ¿e u Ciebie w norce od nie dawna pistolet i pow³oki lakiernicze gadaj± po czesku ... a kurs by³ za darmo

kiedys nauczy³ sie sprzet polskiego,potem niemieckiego,a teraz gada po czesku... ;) i mówi to ten co z polskim ma problem :D zazdroscisz "swiatowo¶ci" mojej saciny ;P :?:
 
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2012-03-30, 11:31   

PROJEKTER napisa³/a:
od nie dawna pistolet
PROJEKTER napisa³/a:


a na przysz³o¶æ od taki uwag kolego @polykar.pl to jet funkcja PW


"od niedawna" posz³o na PW

Przepraszam i pozdrawiam :D
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-03-30, 12:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
niestdedy niepozsz³o ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

gugun 
Wys³any: 2012-03-30, 12:51   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
POLYKAR.PL napisa³/a:
"od niedawna" posz³o na PW

Przepraszam i pozdrawiam

PROJEKTER napisa³/a:
niestdedy niepozsz³o

jak ty tak piszesz do tych gazet te artyku³y to musza miec w redakcji z Ciebie ostry ubaw :rotfl: :rotfl: :rotfl:
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-03-30, 13:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
gugun napisa³/a:
musza miec w redakcji z Ciebie ostry ubaw


My te¿ mamy ubaw.
Robert co siê dzieje?
We¼ mo¿e popraw pofalowanie p³atów czo³owych, bo w tej materii przypominasz balon,,, oby¶ nie zrobi³ pyfff.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-03-30, 15:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
To fyjnie bo Ja tysz mam ubaf ^^

Krzysiu ale co dok³adnie mam poprawiæ :D :

P³at czo³owy odpowiada za :
planowanie
my¶lenie
pamiêæ
wolê dzia³ania i podejmowanie decyzji
ocenê emocji i sytuacji
pamiêæ wyuczonych dzia³añ ruchowych, np. taniec, nawyki, specyficzne schematy zachowañ, wyrazy twarzy
przewidywanie konsekwencji dzia³añ
konformizm spo³eczny, takt
uczucia b³ogostanu (uk³ad nagrody), frustracji, lêku i napiêcia.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2012-03-30, 19:11   

PROJEKTER napisa³/a:
Krzysiu ale co dok³adnie mam poprawiæ :D :

P³at czo³owy odpowiada za :
planowanie
my¶lenie
pamiêæ
wolê dzia³ania i podejmowanie decyzji
ocenê emocji i sytuacji
pamiêæ wyuczonych dzia³añ ruchowych, np. taniec, nawyki, specyficzne schematy zachowañ, wyrazy twarzy
przewidywanie konsekwencji dzia³añ
konformizm spo³eczny, takt
uczucia b³ogostanu (uk³ad nagrody), frustracji, lêku i napiêcia.


Oczywi¶cie bez urazy drogi forumowiczu , ale po przeczytaniu kilkudziesiêciu Twoich postów ( tak , tak - zada³em sobie tyle trudu ) móg³bym zaryzykowaæ , ¿e do poprawy nadaj± siê :
1 . my¶lenie
2 . wola dzia³ania i podejmowanie decyzji , ocena emocji i sytuacji
3 . przewidywanie konsekwencji dzia³añ , konformizm spo³eczny, takt

Oczywi¶cie proszê potraktowaæ mój post jako sugestiê , broñ Bo¿e nie agresjê czy chêæ obra¿enia . Po prostu zwróci³e¶ siê kolego do Krzysztofa o poradê - on milczy , dlatego pozwoli³em sobie odpowiedzieæ . Pozdrawiam serdecznie :spoko:
 

Chali68
Wys³any: 2012-03-30, 20:11   
0
UP DOWN

Posty: 247
Witam. Ja z po³±czeñ miêdzycz±steczkowych najbardziej lubiê Ruskie Pierogi. Teraz koniec ¿artów. Projekter napisa³ Painall to przemys³ Tak,Tak,Tak Palinal to w³a¶nie by³a fabryka farb na p³oty dak jak do tej pory hiszpanowe Barpimo tam te¿ lej± utwardz. I maluj± autobusy i poci±gi.Pozdrawim kolegów co rozumiej± ¿e baza konwencja palinal to ¿enuaa.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-03-30, 21:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
POLYKAR.PL napisa³/a:
Oczywi¶cie bez urazy drogi forumowiczu , ale po przeczytaniu kilkudziesiêciu Twoich postów ( tak , tak - zada³em sobie tyle trudu )


Kikadziesi±t postów ???!! .... £oj .... Nie zada³e¶ sobie kolego trudu ... nawet ... napizalbym rze poszle¶ na ³atfizne ... musisz niestety wróciæ do lektury ;) Czesiu !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2012-03-30, 21:48   

PROJEKTER napisa³/a:
POLYKAR.PL napisa³/a:
Oczywi¶cie bez urazy drogi forumowiczu , ale po przeczytaniu kilkudziesiêciu Twoich postów ( tak , tak - zada³em sobie tyle trudu )


Kikadziesi±t postów ???!! .... £oj .... Nie zada³e¶ sobie kolego trudu ... nawet ... napizalbym rze poszle¶ na ³atfizne ... musisz niestety wróciæ do lektury ;) Czesiu !


No jednak tym co napisa³e¶ utwierdzi³e¶ mnie w przekonaniu , ¿e do musisz jednak popracowaæ nad :
1 . my¶leniem
2 . taktem
Je¶li potrzebujesz neurologa - google twoim przyjacielem jest . Ale to widzê masz opanowane tzn.kopiuj -wklej , tak jak pisa³e¶ o funkcjach p³ata czo³owego . Wikipedia pomog³a :spoko:
A to Czesiu ? Nie wiem co chcesz mi powiedzieæ ? Jak na tak inteligentnego faceta trochê to poni¿ej mo¿liwo¶ci ...
 

wiekowy
Wys³any: 2012-03-30, 23:59   
0
UP DOWN

Posty: 28
Sk±d: Hangorlandia
Nie chcê nikogo obra¿aæ ale to co Projektor wypisuje , nasuwa mi my¶l ¿e nie ma chyba wszystkich w domu.

Gdybym nie pracowa³ na : ICI , PPG, Standoxie, Glasuriicie, Du Poincie , to czytaj±c twoje
m±dre wypociny , mo¿e bym i w to uwierzy³.

Gdyby¶ nie by³ takim bufonem , mo¿e i podyskutowa³bym z Tob± ale z tego co widzê to po prostu strata czasu. Z Mistrzami ¦wiata siê nie wygra. :sciana: :sciana: :sciana: :sciana: :sciana:
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-03-31, 00:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
wiekowy napisa³/a:
ale to co Projektor wypisuje


Bywa³o ju¿ fajnie i nawet mi³o by³o z Robertem porozmawiaæ.

Dzi¶ (wczoraj) mia³ z³y dzieñ i wróci³ do starych przyzwyczajeñ.
U blondynek to tzw. reset a u Roberta restart lub po ciê¿kim faulu najbli¿szy znany punkt przywracania systemu.

PS.
Ja chyba te¿ miewam z³e dni a ostatnie nie s± zbyt kolorowe.
Jednak czytaj±c Roberta nowelki nie mam zamiaru wszczynaæ wojenki.
Robert, wróæ do nas, normalnym b±d¼.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-03-31, 01:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Zawsze na internetowym forum s± dwie mo¿liwo¶æ ... albo siê zamykasz i nie wypisujesz bzdur ... albo dostajesz po dupsku za wypisywanie bzdur i wtedy siê ju¿ nie odzywasz.
W obu przypadkach jest OK, bo w postach nie ma durnot o tym jak to utwardzacz zwiêksza po³±czenie miêdzycz±steczkowe miêdzy pigmentami. ^^

wiekowy napisa³/a:
Gdyby¶ nie by³ takim bufonem , mo¿e i podyskutowa³bym z Tob± ale z tego co widzê to po prostu strata czasu. Z Mistrzami ¦wiata siê nie wygra.


Gdyby na fora internetowe nie zagl±da³ co jaki¶ czas jaki¶ przyg³up któremu siê wydaje ¿e co¶ tam us³ysza³ na szkoleniu, albo przeczyta³ i teraz jest mega fachowcem ... tylko posty pisaliby Tu specjali¶ci z danych dziedzin tej bran¿y ... to Ja skromny cz³owiek, od piêciu lat nie je¼dzi³bym sobie na plecach takich imbecylów tylko kuli³ ogon pod siebie i z rozdziawion± pap± czyta³ bezcenne i zaskakuj±ce mnie informacje ... ale jest jak jest i kule ogonek pod siebie na spotkaniach przy kawce w³a¶nie z takimi specjalistami ... od pistoletów, kabin, wentylacji, czy materia³ów - s³uchaj±c ze zdziwieniem ja ma³o wiem w danym temacie ... Czasami zagl±dam sobie na forum o lakiernictwie wymieniê kilka kulturalnych i m±drych zdañ z kim¶ inteligentnym i prawie zawsze .... nagle zza wêg³a ... sruuu ... ujarany traw± dureñ wyskakuje ze swoimi "przemy¶liwaniami" i ci±gnie te pier dy jeden post potem drugi ... piszê wiêc ... We¼ siê chwilê zastanów cz³owieku !!! Przyhamuj ... Konfabulujesz, Wprowadzasz ludzi w b³±d, a to TU zostaje ... Nikt tego nie usunie ... EJ DURNIU ... PRZESTAÑ !!! ... i dureñ z oporami, ale przestaje. :x: Zachodzi s³oneczko ... Wstaje nowy dzieñ a z nim, gdzie¶ tam ... kolejny dureñ szykuje siê do logowania w sieci. ;)

... i tak ju¿ piêæ lat czekam na to ¿eby ktokolwiek z tych specjalistów których podziwiam i od których czerpie czêsto wiedzê zajrza³ na które¶ forum i podzielili siê z wami informacjami po których wiele spraw zawodowych przekrêci³o by siê wam do góry nogami. Ale specjali¶ci olewaj± takie portale. Ja pewnie te¿ bym ola³ ... ale dzieñ i noc pracujê ostatnio nad projektami i raczê was swoim towarzystwem ^^ .

Zdaje sobie sprawê, ¿e zawodowo w lakiernictwie jestem Mistrzem ¦wiata ... tylko ¿e ten ¶wiat to jest taki tyci tyci jak oba portale o lakiernictwie. W takich miejscach z moj± wiedz± nie trudno jest wiêc b³yszczeæ ... ale tylko dlatego, ¿e specjali¶ci z bran¿y nie loguj± siê na takich forach, a nie dlatego ¿e nie ma w bran¿y lakierniczej ludzi którzy przewy¿szaj± mnie wiedz± czy do¶wiadczeniem. S± ... jest ich mnóstwo ... Ja siê od nich uczê jak tylko zechc± siê czym¶ ze mn± podzieliæ.

Dlatego kolego @wiekowy jak to twoje zawodowe do¶wiadczenie jest gówno warte to po prostu sied¼ cicho ... a jak faktycznie masz co¶ m±drego i odkrywczego do przekazania to zrób to tak ¿eby ci co siê te¿ na tym znaj± nie mieli w±tpliwo¶ci ¿e dyskutuj± z fachowcem. Na razie waln±³e¶ g³upotê ... drobiazg - zdarza siê ... Tylko po jak± cholerê tego bronisz ?
Jak co¶ ¼le sformu³owa³e¶ to wyja¶nij innymi s³owami i podyskutujemy ... ale jak nie masz nic do powiedzenia po za pier do³ami to faktycznie lepiej sied¼ cicho :spoko:

[ Dodano: 2012-03-31, 01:38 ]
Lackdoctor napisa³/a:
wiekowy napisa³/a:
ale to co Projektor wypisuje


Bywa³o ju¿ fajnie i nawet mi³o by³o z Robertem porozmawiaæ.

Dzi¶ (wczoraj) mia³ z³y dzieñ i wróci³ do starych przyzwyczajeñ.
U blondynek to tzw. reset a u Roberta restart lub po ciê¿kim faulu najbli¿szy znany punkt przywracania systemu.

PS.
Ja chyba te¿ miewam z³e dni a ostatnie nie s± zbyt kolorowe.
Jednak czytaj±c Roberta nowelki nie mam zamiaru wszczynaæ wojenki.
Robert, wróæ do nas, normalnym b±d¼.


... Oj jak mi przykro ... a mo¿e jednak za du¿o g³upot siê tu narodzi³o ? ^^ Czy Nie Krzysiu ? Mo¿e faktycznie siê czepiam ? Ka¿dy lakiernik przecie¿ wie ¿e ... i tu wklej sobie cytat o tym jak to utwardzacz co¶ tam miedzycz±steczkowo wi±¿e, a potem skomentuj ¿e te¿ to wiedzia³e¶ i te¿ tak my¶lisz ... :spoko:

Z³y dzieñ ? ... Ja zawsze mam z³y dzieñ jak czytam dyrdyma³y wytrzepane z gaci ... :tak:

[ Dodano: 2012-03-31, 02:17 ]
gugun napisa³/a:
ja jak lakierowalem ciêzarówki,za moich czasów by³ dupont ale wcze¶niej byla jaka¶ firma gdzie w karcie tech. bylo podane zeby dodaæ 5% utw.
PROJEKTER napisa³/a:
W systemach przemys³owych utwardzacz w bazie pozwala na d³ugie lakierowanie wielkich p³aszczyzn ( np boku autobusu ) Pozwala na unikniêcie za kurzu na polakierowanej ju¿ czê¶ci, bo baza z utwardzaczem jest aktywna znacznie d³u¿ej. W przemy¶le ( samochody ciê¿arowe i autobusy ) utwardzacz w bazie pozwala tak¿e na malowanie wielokolorowe, poniewa¿ taka baza mo¿e byæ pokryta lakierem bezbarwnym nawet po dwóch dniach
w³a¶nie, tylko ze to co napisales teraz zaprzecza temu:
PROJEKTER napisa³/a:
Mo¿e poprawimy jako¶ szybko¶æ wi±zania siê warstw co pozwoli na szybkie naniesienie 10 czy 20 kolejnych bez ryzyka zacieków
z dao¶wiadczenia wiem ze utw. w bazie nie przy¶piesza schniecia,wrecz przeciwnie


Mia³em to wyja¶niæ wczoraj ale zapomnia³em ^^ wyja¶niam dzisiaj :

Jedno nie zaprzecza drugiemu @gugun. ;) ... Schniêcie materia³ów chemoutwardzalnych to proces dwuetapowy,. Najpierw rozpoczyna siê parowanie czê¶ci lotnych ( rozpuszczalnika i rozcieñczalnika ) Ta faz koñczy siê py³osucho¶ci±. Dopiero teraz gdy pow³oka przechodzi do stanu sta³ego z ciek³ego rozpoczyna siê schniêcie w³a¶ciwe, czyli utwardzanie.

Wszystkie ciek³e materia³y lakiernicze schn± na skutek jednego z trzech (z UV czterech ) zjawisk, Tu interesuj± nas dwa. Schniêcie przez odparowanie rozcieñczalnika i schniêcie przez reakcjê chemiczn±. W bazie konwencjonalnej ( w ka¿dej, a nie jakiej¶ specjalnej ) jest bardzo niewiele czê¶ci sta³ych które mog± reagowaæ z utwardzaczem ... jednak gdy zaczniemy wymieniaæ rozcieñczalnik na utwardzacz to ilo¶æ dodanego rozcieñczalnika bêdzie mniejsza. W efekcie mamy mieszaninê z mniejsz± ilo¶ci± rozcieñczalnika ... aplikujemy j± raz ... paruje ma³a ilo¶æ rozcieñczalnika, a inna te¿ niewielka ilo¶æ sk³adników zaczyna reakcjê chemiczn± i baza staje siê stabilna ... aplikujemy drugi raz ... i trzeci i dziesi±ty. Krótkie przerwy, a baza i tak nie pop³ynie. Gdyby zamiast utwardzacza by³ tam rozcieñczalnik to albo przerwy musia³yby byæ coraz d³u¿sze, albo zacieki na bazie.

Jak widzisz @gugun dodanie utwardzacza spowoduje ¿e mo¿na na³o¿yæ na element wiêcej warstw w tym samym czasie ... ale to jedna "strona medalu" ! Druga jest taka ¿e ten utwardzacz nie za bardzo ma z czym siê wi±zaæ. Normalnie powinien wi±zaæ spoiwo np akrylowe w bezbarwnym ... Czê¶ci lotne utwardzacza uwolni± siê szybko przez parowanie To co zostanie zwi±¿e siê w ma³ej czê¶ci ze spoiwem bazy, a dok³adnie z jej substancj± b³onotwórcz± pozosta³a czê¶æ bêdzie aktywna i powoli odparuje do powietrza. Taka baza z utwardzaczem nadaje siê np do lakierowania bez klaru i podk³adu PZP, plastików na czarny mat , ale to sztuczka wiêc ostro¿nie ! ) Baza konwencjonalna z utwardzaczem mo¿e byæ pokryta klarem nawet po przesuszeniu w komorze lakierniczej albo do 48 godzin. Pewnie mo¿na i przytrzymaæ j± d³u¿ej bo w zasadzie karta techniczna i normalna technologia w refinishu nie podaje takich informacji o dodawaniu utwardzacza do bazy i czasie aktywno¶ci tej mieszaniny.

W skrócie ... Baza z utwardzaczem szybciej siê stabilizuje przy kilku warstwach m/m, ale schnie d³u¿ej ni¿ z samym rozcieñczalnikiem bez utwardzacza.

Na koniec mini zagadka :

S± trzy zasadnicze sposoby schniêcia ciek³ych pow³ok lakierniczych :
1. Przez odparowanie rozcieñczalnika
2. Przez reakcjê chemiczn±
3 ................................... ?

Nie psujcie innym zabawy nie szukajcie odpowiedzi w google tylko w g³owie !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

maliniak
Wys³any: 2012-03-31, 07:48   
0
UP DOWN

Posty: 21
witam ale powiedz mi kolego czy takie dodawanie utwardzacza do bazy nie zmienia jego odcieniu i czy to zdrowe dla lakieru ja tylko testowa³em dodawanie utwardzacza do bazy podczas cieniowania jasnych kolorów które chmurzy³y i by³o ok ale po malowaniu tylko tak do koñca to niewiem jak to wyg³±da³o po jakim¶ czasie jak dosta³o warunków atmosferycznych ,teraz tego ju¿ nie testuje bo maluje du pontem i jak mam cieniowaæ to biore sobie z mieszalni oprócz lakieru troszke czystej bazy robie taki mix i jest dobrze ale zawsze mnie to zastanawia wp³yw utwardzacza na baze jednak tutaj na forum rozpêta³a siê wojna i w koñcu czytamy tylko o tym kto ma jakie problemy emocjonalne a temat bazy i utwardzacza nie zosta³ rozwik³any. Pozdrawiam wszystkich
 

wiekowy
Wys³any: 2012-03-31, 10:09   
0
UP DOWN

Posty: 28
Sk±d: Hangorlandia
Projektor nie bêdê siê rozwodzi³ nad twoim cudownym samouwielbieniem. Powiem tylko to ¿e pasuje do Ciebie takie stare powiedzenie, mo¿e nie przyzwoite ale co mi tam, po tym co napisa³e¶ na mój temat, nie bêdê milcza³: W du... by³e¶ gó... widzia³e¶. To jest mój komentarz o Twojej wiedzy na temat Palinala. Jak siê trochê podszkolisz to mo¿e porozmawiamy.Jak masz ochotê czego¶ siê nauczyæ to odezwij siê, a jak uwa¿asz ¿e zjad³e¶ wszystkie rozumy , no có¿ ¿al mi Ciebie.
 

Chali68
Wys³any: 2012-03-31, 10:50   
0
UP DOWN

Posty: 247
Witam do kolegi maliniaka mam takie pytanie? Mówisz ¿e lakierujesz dupontem to po jak± chol.... lejesz tam utwardzacz,je¿eli masz k³opoty z cieniowaniem u¿yj ¿ywicy,fixa do cieniowania. Po drugie jak pracujesz DP do czego potrzebny Ci jest palinal? Tego nie mogê ogarn±æ.
 

wiekowy
Wys³any: 2012-03-31, 11:17   
0
UP DOWN

Posty: 28
Sk±d: Hangorlandia
Chali68 napisa³/a:
Po drugie jak pracujesz DP do czego potrzebny Ci jest palinal? Tego nie mogê ogarn±æ.


Mo¿e dlatego ¿e jako¶ci± nie ustêpuje a cenowo i owszem ;P
 

lukas
Wys³any: 2012-03-31, 11:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
Cytat:
czy takie dodawanie utwardzacza do bazy nie zmienia jego odcieniu i czy to zdrowe dla lakieru


Nigdy dodawanie sk³adnika spoza systemu nie jest bez wp³ywu na ca³y uk³ad! To jest pozadyskusyjne.

Nawet jak zmieniasz rozcieñczalnik bazowy na niesystemowy to ju¿ wprowadzasz chaos do uk³adu. Utwardzacz te¿ robi tam zamieszanie ale zauwa¿ ¿e w miejscach gdzie liczy siê efekt wizualny to dopracowane systemy nie przewiduj± dodatku utwardzacza. Dopuszczaj± to jedynie tam gdzie mo¿na sobie pozwoliæ na ma³y skok w bok np. w komorze silnika

Znam przypadki takiej radosnej twórczo¶ci chemicznej, bardzo ekstremalne ale prawdziwe ale nie bêdê pisa³ gdzie i kto a tylko co:

Mieszalnia zamienia ¿ywicê na tani± podróbkê i sprzedaje bazê jako firmow± >

Lakiernik kupuje i chce zaoszczêdziæ na rozcieñczalniku wiêc kupuje tani uniwersalny >

> efekt jest taki ¿e kolory nie siadaj± bo ziarno ¼le siê uk³ada >

> lakiernicy zaczynaj± siê zastanawiaæ co jest nie tak i co robi±?

> wymy¶laj±, ¿e jak po³owê rozcieñczalnika bazowego zamieni± na rozcieñczalnik do cieniowania (bardzo agresywny) to ziarno zacznie im "siadaæ" :shock:

Najciekawsze, ¿e to siê sprawdzi³o w praktyce :x: i idzie fama po gara¿ach ¿e tak trzeba robiæ a nikt siê ju¿ nie zastanawia ¿e to czym lakieruj± ju¿ dawno odbieg³o od tego co wymy¶li³ i przetestowa³ producent. Czysta paranoja ^^
 

gugun 
Wys³any: 2012-03-31, 11:31   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
lukas napisa³/a:
wymy¶laj±, ¿e jak po³owê rozcieñczalnika bazowego zamieni± na rozcieñczalnik do cieniowania (bardzo agresywny) to ziarno zacznie im "siadaæ"

ja teraz dam ciala ale kiedy¶ stosowalem ma³e ilosci rozpucha do cieniowania przy sreberkach,i powiem ci ze faktycznie,moze i dluzej odparowywuje ale nie ma bata zeby ziarno postawilo czy tez jakies cienie czy chmury wyszly...nie wiem dlaczego??moze ktos madrzejszy podpowie??
 
 

wiekowy
Wys³any: 2012-03-31, 11:56   
0
UP DOWN

Posty: 28
Sk±d: Hangorlandia
[quote="gugun"]
lukas napisa³/a:
powiem ci ze faktycznie,moze i dluzej odparowywuje ale nie ma bata zeby ziarno postawilo czy tez jakies cienie czy chmury wyszly...nie wiem dlaczego??moze ktos madrzejszy podpowie??


Sam sobie odpowiedzia³e¶. Rzecz w tym ¿e przy cieniowaniu na obrze¿a dociera niewielka ilo¶æ bazy i w dodatku na pó³ sucha. Dlatego wymy¶lono rozcieñczalniki cieniuj±ce ( do bazy i akrylu ). Taki rozcieñczalnik ma przynajmniej o 50 % d³u¿szy czas odparowywania, co powoduje ¿e ziarno ma czas prawid³owo siê u³o¿yæ.
 

Chali68
Wys³any: 2012-03-31, 12:36   
0
UP DOWN

Posty: 247
gugun napisa³/a:
lukas napisa³/a:
wymy¶laj±, ¿e jak po³owê rozcieñczalnika bazowego zamieni± na rozcieñczalnik do cieniowania (bardzo agresywny) to ziarno zacznie im "siadaæ"

ja teraz dam ciala ale kiedy¶ stosowalem ma³e ilosci rozpucha do cieniowania przy sreberkach,i powiem ci ze faktycznie,moze i dluzej odparowywuje ale nie ma bata zeby ziarno postawilo czy tez jakies cienie czy chmury wyszly...nie wiem dlaczego??moze ktos madrzejszy podpowie??


[ Dodano: 2012-03-31, 13:02 ]
Gugun jak masz gestsz± czyli stabilniejsz± bazê to co Ci siê ma rozsypaæ.Wiekowy napisa³ o rozpuchu do cieniowania ¿e jest wolniejsz. Kolego to nie oto chodzi w rozpuchu do cieniowania ¿e jest wolniejszy tylko oto ¿eby po³±czy³ nowe ze starym tak jak Lukas napisa³ Agresywny i chwa³a mu za to bo to prawda. Do rówmomiernego roz³o¿enie ziara i po³±czenia kropelek u¿ywamy rozpucha wolnego lub stabilizacyjnego. W palinalu masz fixa knora Panie wiekowy do cieniowania bazy.
 

baqo 
Wys³any: 2012-03-31, 13:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Chali68 napisa³/a:
Po drugie jak pracujesz DP do czego potrzebny Ci jest palinal? Tego nie mogê ogarn±æ.
Widocznie jest zwolennikiem utrudniania sobie ¿ycia ^^ ^^
 
 

wiekowy
Wys³any: 2012-03-31, 14:28   
0
UP DOWN

Posty: 28
Sk±d: Hangorlandia
Chali68 napisa³/a:
W palinalu masz fixa knora Panie wiekowy do cieniowania bazy.


Fix-a to kolego dajesz przed na³o¿eniem bazy , nie do bazy.
 

Chali68
Wys³any: 2012-03-31, 16:07   
0
UP DOWN

Posty: 247
Dok³adnie tak baqu,musimy wróciæ do pocz±tków naszego lakierowania jak te ³ososie w górê rzeki.To jest dopiero light future! Tak kol.Wiekowy wiem wiem ale nic nienapisa³em ¿e trzeba go laæ do bazy.Ja! Mêczy³em siê tym systemem przez jakie¶ 6lat bo nic innego nieby³o w moim cudownej wsi 50000ty¶. I po latach kto¶ niewytrzyma³ w hurtowni i zrezygnowa³ i zabrali sprzêcicho. A na miejsce tego wstawili ivata i od¿y³em.Mog³em ju¿ nieje¼dziæ do mieszalni 1000razy po korektê.Mog³em sobie sam nabe³taæ i normalnie skorygowaæ dwoma kropelkami i styka³o.Ta sielanka nietrwa³a d³ugo zamkn±³em swoje i poszed³em lakierowaæ do serwisiku cudownego a tam znowu Palinal to dopiero Zonk. Problemy wróci³y jak bumerang tyle dobrego ¿e boss by³ wyrozumia³y i mnie pos³ucha³.Przywozi³ mi standoxa.Lakierowali¶my wiêkszo¶æ z grupy vw. Takie to by³y perypetie z palinalem. Uwolni³em siê od tego i jestem happy z tego powodu. Zalogowa³em siê parê dni temu z my¶l± ¿e czego¶ siê jeszcze dowiem i nauczê w mym krótkim ¿yciu.A tu Pan panie Wiekowy z tym palinalem jak filp z konpii z reklamowaniem tych w³oskich prod. Palinal to,a z palinala tamto! Lito¶ci cz³owieku jest milon innych firm na tym padole z których,mo¿na co¶ wybraæ i wypróbowaæ.Nieprawda¿.
 

baqo 
Wys³any: 2012-03-31, 17:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
wiekowy napisa³/a:
Fix-a to kolego dajesz przed na³o¿eniem bazy , nie do bazy.
Mo¿esz go sobie nawet wypiæ , a i tak Cieniowanie z jebi esz ^^
Chali68, naprawdê przyjmij wyrazy wspó³czucia :help:
 
 

gugun 
Wys³any: 2012-03-31, 17:38   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
baqo napisa³/a:
Chali68, naprawdê przyjmij wyrazy wspó³czucia

:rotfl:
 
 

Siekiera
Wys³any: 2012-03-31, 18:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Kolego Chali68 pogód¼ sie wreszcie z tym ¿e Palinal to twoja ¿yciowa karma. Mo¿e twoim przeznaczeniem jest zostaæ ich technikiem :D
 

maliniak
Wys³any: 2012-03-31, 18:42   
0
UP DOWN

Posty: 21
kolego Chali ja po prostu jestem samoukiem maluje ju¿ parena¶cie lat a to jest forum i szukam po prostu tañszego mieszalnika dlatego dopytuje o tego palinala dyne spróbowa³em jest kibel i tak samo moze byæ z tym palinalem ale chce spróbowaæ dlatego podpytujê takich do¶wiadczonych lakierników jak pan o rady i tyle i niechce nikogo ura¿ac bo z checia bym sie ze wszystkimi na forum spotka³ przy piwku
 

Chali68
Wys³any: 2012-03-31, 18:50   
0
UP DOWN

Posty: 247
Tak kol.Siekiera co¶ w tym jest. Bardziej fatum. Muszê siê udaæ do wró¿ki!

[ Dodano: 2012-03-31, 19:09 ]
Tak powinno w³a¶nie wygl±daæ forum. Kol Maliniak nikt Ci niebroni robiæ testów i nikt Ciê na nic nienamawia. Chcesz tanio to przetestuj Ivat–a gêsto¶æ bdb. Pasowno¶æ niektóre wchodz± niektóre trzeba skorygowaæ. Akryle rewelacja du¿a si³a krycia. Robi³em na tym ok 2,5roku ¿adnych przygód i mia³em czas na piwko! System podobny do DP jesli chodzi o skondensowane pigmêty lejemy tylko tyci,tyci.
 

maliniak
Wys³any: 2012-04-01, 10:34   
0
UP DOWN

Posty: 21
a jak ten iwat wygl±da cenowo bo du¿o maluje bia³ego i srebra same toyoty bra³em dyne na próbe bo mia³em okazyjnie mieszalnik za 2 klocki z prawie pelnym wsadem ale to to jest masakra i tak szukam czego¶ taniego aby mia³o sens malowania my¶la³em o palinalu ale nigdy tym nie malowa³em musze spróbowaæ
 

Chali68
Wys³any: 2012-04-01, 11:00   
0
UP DOWN

Posty: 247
Cze¶æ wszystkim! Maliniak bierz Palinall on jest zaje....sty polecam wszystkim! Porzuæmy stare nawyki,duponty,ppgi,standoxy w kont i jed¼my do itali po farbê! Poleca fanaticco co je¼dzi ticco!
 

maliniak
Wys³any: 2012-04-01, 11:26   
0
UP DOWN

Posty: 21
hej fanatiko w tico to co by¶ poleci³³³³³³³³³³
 

Chali68
Wys³any: 2012-04-01, 13:27   
0
UP DOWN

Posty: 247
Dzisiaj by³em po bu³ki w carefurze i fajne by³y plakatówy trochê wody i brokatu z cepelii pare po³±czeñ miêdzycz±steczkowych do gara i mo¿na bêdzie pisanki jechaæ. Ale jestem kole¶ chyba to opatentuje tylko nazwy jeszcze niemam mo¿e jaki¶ konkursik...przyk³ad 1.Cepelinal. Kol.Maliniak napisz na pw z jakiego landu jeste¶ mo¿e co¶ pomogê.Pozdro.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime