Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Madd
Wys³any: 2012-01-18, 09:18   Ocena prac blacharskich
0
UP DOWN
DM GARAGE

Posty: 7
Sk±d: Jelenia Góra
Witam serdecznie,

Za namow± znajomego postanowi³em zapytaæ o Wasze zdanie (czyt.: ekspertów).
Odda³em swoje Polo do blacharza w celu zrobienia remontu.

Oto kilka rzeczy, które wykona³:

- Nowe progi
- Reperaturki tylnych nadkoli
- Naprawa pasa tylnego

Na forach pisz±, ¿e mój blacharz dobrze ogarn±³ robotê, ¿e wszystko ¶wietnie itp. itd.
Niemniej jednak wolê zapytaæ tutaj i us³yszeæ kilka s³ów prawdy od ludzi, bardziej do¶wiadczonych i g³êbiej siedz±cych w temacie.

Oto zdjêcia samochodu:










Proszê o pomoc, bo ju¿ nie wiem co my¶leæ :/
_________________
www.StreetRoulette.pl :)

DM Garage
 

kosior
Wys³any: 2012-01-18, 09:49   
0
UP DOWN


Posty: 102
"blacharz " to zbyt wygórowane okre¶lenie rzemie¶lnika który tak spapra³ robote

co to ma byæ :shock: tam jest wszystko nie tak nie zobaczy³em ani jednej wstawki która by by³a zrobiona zgodnie ze sztuk± w mojej ocenie to amatorszczyzna

ciekaw jestem ile ten zabieg kolege kosztowa³ ?
_________________

 

Madd
Wys³any: 2012-01-18, 11:00   
0
UP DOWN
DM GARAGE

Posty: 7
Sk±d: Jelenia Góra
Kosztowa³ ma³o, ale nie ze wzglêdu na koszt samochód zosta³ tam oddany.

Powiedzcie mi prosze, jak mo¿e to wszystko wp³yn±æ na pó¼niejsze etapy, czyli szpachlowanie, lakierowanie i ogóln± kondycje blacharsk± w pó¼niejszym czasie.
_________________
www.StreetRoulette.pl :)

DM Garage
 

slawciu 
Wys³any: 2012-01-18, 13:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 259
Sk±d: Kielce
wy pêdzlowany to on jest nie¼le. przed szpachlowaniem musisz to ''zabezpieczenie anty-korozyjne'' usun±æ albo tarcz± poliwinylow± albo listow± na szlifierce k±towej. bo mo¿e wchodziæ w reakcjê z podk³adem albo z lakierem. jak juz zerwiesz to daj na to podk³ad epoksydowy. poczekaj az wyschnie i na to daj szpachlê
 

gugun 
Wys³any: 2012-01-18, 13:44   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
to cos najlepiej zmyc zmywaczem do farb,tarcza pomiedzy spawami nie wyczyscisz...no i wszystko wspawane punktowo wiec trzeba to poprawic albo zabezpieczyc "od srodka" jakas masa zeby wilgoc nie wchodzila pomiedzy spaw...mysle ze lakiernik napewno sie narobi przy aucie bo naprawde amatorszczyzna...jesli dobrze bedzie zrobione przez lakiernika to nie powinno byc problemu w dalszej eksploatacji auta.
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-01-18, 13:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
gugun napisa³/a:
naprawde amatorszczyzna...


Kurcze, wydaje mi siê ¿e mocno przesadzacie.
kosior napisa³/a:
ani jednej wstawki która by by³a zrobiona zgodnie ze sztuk± w mojej ocenie to amatorszczyzna

Bardzo przesadzacie.
slawciu napisa³/a:
wy pêdzlowany to on jest nie¼le.

No tak.
Z drugiej strony gdyby blacharz odda³ go³± blachê i po kilku dniach by skorodowa³a to dopiero by¶cie jechali.

Madd napisa³/a:
Na forach pisz±, ¿e mój blacharz dobrze ogarn±³ robotê, ¿e wszystko ¶wietnie itp. itd.

Madd napisa³/a:
Kosztowa³ ma³o, ale nie ze wzglêdu na koszt


Jeste¶cie niesprawiedliwi dla tego blacharza, niestety.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Madd
Wys³any: 2012-01-18, 14:14   
0
UP DOWN
DM GARAGE

Posty: 7
Sk±d: Jelenia Góra
Wypêdzlowany zosta³ na moje ¿yczenie, bo auto wraca³o na lawecie do gara¿u i nie chcia³em aby cokolwiek sta³o sie ze ¶wie¿o wspawanymi nowymi blachami. Chcia³em unikn±æ pojawienia siê nalotu rdzy itp.

No to jak to jest? Samochód od spodu zabezpieczony i porz±dnie zakonserwowany. Czy nadal musze sie martwiæ?


Po zmyciu tego lakieru, jakiego podk³adu najlepiej u¿yæ przed szpachlowaniem?

Szpachlowa³ bêdê sam, ale niestety nie mam mo¿liwo¶ci do samodzielnego zapodk³adowania auta.
_________________
www.StreetRoulette.pl :)

DM Garage
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2012-01-18, 14:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Je¿eli tanio zap³aci³e¶ to my¶lê ¿e jest ok. Widzia³em duuu¿o gorzej wspawane reperaturki.
_________________
http://niezalezna.pl/
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-01-18, 15:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Madd napisa³/a:
jakiego podk³adu najlepiej u¿yæ przed szpachlowaniem?

Podk³ad epoksydowy, zabezpiecz z obu stron.
Potem od spodu musisz to dodatkowo zabezpieczyc np. ¶rodkiem do profili zamknietych, lub pod to mas± na spawy... ¶rodków i sposobów jest kilka.
Madd napisa³/a:
ale niestety nie mam mo¿liwo¶ci do samodzielnego zapodk³adowania auta.

Skoro nie masz mo¿liwo¶ci to epoksyd pêdzel i jazda.

Dodam od siebie ¿e epoksyd w takich szczelinach miêdzy spawami d³ugo siê utwardza i jak zbyt szybko na³ozysz szpachle i wykoñczysz elementy, to za tydzieñ, dwa masz na lakierze efektowny wzór spawów i reperaturki.

[ Dodano: 2012-01-18, 15:05 ]
Madd napisa³/a:
Wypêdzlowany zosta³ na moje ¿yczenie,

To trzeba by³o daæ blacharzowi podk³ad epoksydowy, bys roboty nie mia³.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Homer S. 
Wys³any: 2012-01-18, 15:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Podstawowa wada tej pracy to ¿e reperaturki zosta³y pod³o¿one pod b³otniki skutkiem tego bêdzie szybkie pojawienie siê rdzy spod spawów. Teraz t± nie przyjemn± sytuacjê mo¿e uratowaæ szczelna konserwacja od ¶rodka lub z zewn±trz zagêszczony spaw do linii ci±g³ej .
_________________

 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-01-18, 15:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Homer S. napisa³/a:
Podstawowa wada tej pracy to ¿e reperaturki zosta³y pod³o¿one pod b³otniki skutkiem tego bêdzie szybkie pojawienie siê rdzy spod spawów.

Je¶li nie zabezpieczy.
Ale nie przesadzajmy o tragi¼mie sytuacji...
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Homer S. 
Wys³any: 2012-01-18, 15:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Lackdoctor napisa³/a:
Ale nie przesadzajmy o tragi¼mie sytuacji...
No i mo¿e trochê przesadzi³em :D
_________________

 

Madd
Wys³any: 2012-01-18, 16:45   
0
UP DOWN
DM GARAGE

Posty: 7
Sk±d: Jelenia Góra
Cytat:
Skoro nie masz mo¿liwo¶ci to epoksyd pêdzel i jazda.

Liczy³em na tak± odpowied¼, ciesze sie, ze tak mo¿na.

Cytat:
Teraz t± nie przyjemn± sytuacjê mo¿e uratowaæ szczelna konserwacja od ¶rodka

To ju¿ zosta³o zrobione ;)

Cytat:
To trzeba by³o daæ blacharzowi podk³ad epoksydowy, bys roboty nie mia³.

Masz racje, nie pomy¶la³em o tym, ale to nic, sam sie chêtnie pobawiê.

Dziêkuje bardzo za pomoc
. Mam nadzieje, ¿e jako¶ to bêdzie i wszystko wyjdzie dobrze.
Po po³o¿eniu epoksydu nie bêdzie mi siê spieszy³o, tak¿e szpachla mo¿e poczekaæ.
_________________
www.StreetRoulette.pl :)

DM Garage
 

kubazjan
Wys³any: 2012-01-18, 17:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 246
z tymi wstawkami to az takiej tragedii nie ma...faktycznie gorsez rzeczy sie widzialo.sam czasami tez robie ale staram sie robic na styk nie na zak³adke ;) Potem w miare mozliwosci pedzluje epoksydem od srodka i zabezpieczam guma na tyle na ile sie da i siegnie,nastepnie to juz tylko konserwacja do profili zamknietych.Spawanie to punktowo ale zageszczam tak zeby by³ ciagly spaw bo wiadomo ze sciagnie jak sie przygrzeje w jednym miejscu. ^^ Ogolnie nie jest zle,tak jak pisal gungun,jak lakiernik dobrze ogarnie robote to bedzie na lata. :spoko:
 

Nokia 
Wys³any: 2012-01-18, 19:42   
0
UP DOWN
:)


Pomóg³: 8 razy
Posty: 523
Sk±d: Silesia City Center
Jak lakiernik odwali dobra robote to bedzie ok, tylko czemu lakiernik ma nadrabiac za b³êdy blcharza przy swojej pracy ? To tak jakby ktos wzi±³ pospawa³ byle jak byle sie trzyma³o, bo po co lepiej skoro lakiernik bedzie rozliczany z tego jak auto wysz³o :D
Powodzenia w dalszych pracach :)
 

gugun 
Wys³any: 2012-01-18, 19:52   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
a w realu jest tak ze jak jedna osoba wszystkiego nie robi to wrazie niepowodzenia lakiernik iblacharz naja na kogo zgonic wine:D
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-01-18, 20:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
nokia92 napisa³/a:
tylko czemu lakiernik ma nadrabiac za b³êdy blcharza przy swojej pracy

Nadal uwa¿acie ¿e tak ma³o warte auto zosta³o ¼le zrobione????
To proszê....
https://lh3.googleusercontent.com/-iLqFeJJ1i2M/TwtJv1GE2II/AAAAAAAAAA8/IOxcb4CiK_w/s640/P1090004.JPG

Bajka,,, co?
:shock: :shock: :shock:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gugun 
Wys³any: 2012-01-18, 20:10   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Lackdoctor napisa³/a:
Bajka,,, co?
ty to nadrobisz po blacharzu,juz sie nie dziwie dlaczego chcesz samemu robic "pod siebie"
 
 

Nokia 
Wys³any: 2012-01-18, 20:11   
0
UP DOWN
:)


Pomóg³: 8 razy
Posty: 523
Sk±d: Silesia City Center
Lackdoctor, Spoko, a ja bym podszed³ do tego golfa w ten sposób, jezeli sie blacharz nie spusci³ to ja tez i finito. Tak jak powiedzia³es co do wartosci auta.
Chyba ze dostaje auto rozbite, robie sam pod siebie tak zebym sie nie musia³ narobic przy tym, albo daje komus po kim wiem ze nie bede musia³ konczyc za niego.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-01-18, 20:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
nokia92 napisa³/a:
jezeli sie blacharz nie spusci³ to ja tez i finito.

Uff, uff, uff.
To nie jest dobre podej¶cie ..... :nie: :nie: :nie:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Nokia 
Wys³any: 2012-01-18, 20:17   
0
UP DOWN
:)


Pomóg³: 8 razy
Posty: 523
Sk±d: Silesia City Center
Lackdoctor napisa³/a:
nokia92 napisa³/a:
jezeli sie blacharz nie spusci³ to ja tez i finito.

Uff, uff, uff.
To nie jest dobre podej¶cie ..... :nie: :nie: :nie:


Wieeem wieeem, a czy blacharz mia³ dobre podejscie ? :) Fakt faktem auto jest jakie jest, nie jest to wóz za 9999999 z³ no i ok, ale przyznaj ze jakbys dosta³ lepsze z takim czyms wkurzy³ bys sie :) Mi tu chodzi tylko o to ze jak juz lakiernik ma zrobic na perfekto, to tez co przednim robi³ niech tez tak zrobi. Niech kazdy robi to na czym sie zna i co mu najlepiej wychodzi.
  
 

gugun 
Wys³any: 2012-01-18, 20:18   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
nokia92 napisa³/a:
poko, a ja bym podszed³ do tego golfa
to jest polo:D
Lackdoctor napisa³/a:
To nie jest dobre podej¶cie .....
co zlego to wtedy lakiernik bo on konczy robote
 
 

Nokia 
Wys³any: 2012-01-18, 20:22   
0
UP DOWN
:)


Pomóg³: 8 razy
Posty: 523
Sk±d: Silesia City Center
gugun napisa³/a:
to jest polo:D


Racja racja. Moj b³±d. :spoko:

No w³asnie ktos zrobi od niechcenia a rozliczany jestes ty. To troche nie wporzadku. Dobra skonczmy temat nie ma o czym gadac. :)

Ja sie jeszcze na wielkie bagno nie da³em nabrac, wiec moze dlatego tak twierdze. I nie mam zamiaru.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-01-18, 20:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
gugun napisa³/a:
co zlego to wtedy lakiernik bo on konczy robote

Dlatego albo nie braæ takiej roboty i nie powielaæ bylejako¶ci, lub wzi±¶æ i zrobiæ tak aby sobie opinii nie popsuæ ..
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Madd
Wys³any: 2012-01-19, 09:56   
0
UP DOWN
DM GARAGE

Posty: 7
Sk±d: Jelenia Góra
Widzia³em sporo samochodów które zrobi³ ten blacharz i wszystkie nadal wygl±daj± dobrze.
Mam nadzieje, ze tak bêdzie i tym razem.

O lakiernika siê martwiæ nie muszê na szczêscie ;)

Cytat:
a w realu jest tak ze jak jedna osoba wszystkiego nie robi to wrazie niepowodzenia lakiernik iblacharz naja na kogo zgonic wine:D

to prawda. Z drugiej strony czêsto jest tak, ¿e ten kto zna siê na wszystkim, nie zna siê na niczym :D
_________________
www.StreetRoulette.pl :)

DM Garage
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2012-01-19, 10:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Panowie ,dobrze wiecie ¿e - jaka "cena" taka "us³uga" :tak: Auto ju¿ wiekowe i jeszcze nie ¿aden "yongtimer" ;) takze nikt nie bedzie "szala³" przy jego naprawie :tak: Sam mia³em te¿ taki przypadek ¿e cz³owiek odebra³ samochód po naprawie a na nastêpny dzieñ doszczêtnie go "skasowa³" podczas kolizji drogowej :tak: Podobno zasn±³ za kierownic± ;)
Pozdrawiam! :spoko:
 

gugun 
Wys³any: 2012-01-19, 10:46   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Robertlodz09 napisa³/a:
Sam mia³em te¿ taki przypadek ¿e cz³owiek odebra³ samochód po naprawie a na nastêpny dzieñ doszczêtnie go "skasowa³"
ja mialem niedawno taki ze o 17ej po 2 miechach odebra³ a o 19ej wróci³ bo do domu 20km nie dojecha³ bo bok skasowa³ ;)
Madd napisa³/a:
Z drugiej strony czêsto jest tak, ¿e ten kto zna siê na wszystkim, nie zna siê na niczym
ale akurat te 2 dziedziny sie ³±cz± doskonale bo np ja zrobie tak blacharke zeby mi by³o ³atwiej podczas malowania,a blacharz co nie ma pojecia o malowaniu zrobi to tak jak mu wygodnie a nie zeby lakiernik mial mniej roboty
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-01-19, 10:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
gugun napisa³/a:
ale akurat te 2 dziedziny sie ³±cz± doskonale bo np ja zrobie tak blacharke zeby mi by³o ³atwiej podczas malowania

A znam takie przypadki gdzie jest odwrotnie,,, niedoróbki zostawione bo... szpachel przykryje.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gugun 
Wys³any: 2012-01-19, 10:57   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Lackdoctor napisa³/a:
A znam takie przypadki gdzie jest odwrotnie,,, niedoróbki zostawione bo... szpachel przykryje.
i tak bywa:D a ty co tak opisy zmieniasz??:D
 
 

Nokia 
Wys³any: 2012-01-19, 11:02   
0
UP DOWN
:)


Pomóg³: 8 razy
Posty: 523
Sk±d: Silesia City Center
Lackdoctor napisa³/a:
gugun napisa³/a:
ale akurat te 2 dziedziny sie ³±cz± doskonale bo np ja zrobie tak blacharke zeby mi by³o ³atwiej podczas malowania

A znam takie przypadki gdzie jest odwrotnie,,, niedoróbki zostawione bo... szpachel przykryje.

O tym wczoraj caly czas pisalem... ;D
 

gugun 
Wys³any: 2012-01-19, 16:40   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
ja elementy staram sie ³±czyc w ten sposob,cale p³aty bo u góry uszczelka na dole "guma" wiec duzej roboty pozniej nie mam z wyprowadzeniem


 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group